Nationale titel voor de Xhibition Zware uren voor zeilers Veronicarace PZC Zeeuwse stromen blijven verrassen Kayser wint zijn tweede hoofdprijs Goedegebuure wint finale in Bruinisse Ko Schrier klopt medevluchters in de eindsprint sport 12 Slotwedstrijd was slechts een formaliteit MAANDAG 15 JULI 1991 sb„ Fraaie slotpartij tennistoernooi COLIJNSPLAAT - Voor de Xhi bition was de laatste wedstrijd die meetelde voor het Open Ne derlands kampioenschap zeilen in de IMS-klasse dit weekeinde formaliteit. Na de twee Zee landwedstrijden. de wedstrijd van Zierikzee naar Sint-Anna- land, de Veronicarace en de slotwedstrijd met start en fi nish in Colijnsplaat, kon het schip van Rob Schutter, impor teur van de X-Yachts, in de IMS 1 en 2-klasse niet meer worden voorbij gestreefd. De bemanningsleden van het IMS 2-schip, Steven Steenhuis (Goes), Maarten en Irma Sickler (Goes), Ron Gessel (Huizen). An ne Landstra (Amsterdam), Ro land Engelbracht (Amsterdam), Arie van Nieuwenhuyzen (Ber gen op Zoom). John den Engels man (Goes), Willem Marsman (Goes) en Ard van de Kreeke Se- rooskerke) weigerden gisteren al op hun lauweren te rusten. „Het ging zo goed vandaag dat we ook als eerste over de finish wilden komen", zei schipper Maarten Sickler. Daarin slaagde de bemanning van de Xhibtion. Ook al was de voorsprong van Xhibition na be rekening niet voldoende voor de dagzege. De Barcarossa sleepte die prijs in de wacht. „Jammer, maar we zijn toch nationaal kampioen geworden. Onze grote kracht is dat we een goed schip hebben en dat het team zo'n vier jaar samen zeilt en dus op elkaar is afgestemd. We kunnen heel gemakkelijk taken van elkaar overnemen", zei Steven Steen huis. Daardoor kan er goed overleg worden gepleegd als aan een be paalde koers of handeling wordt getwijfeld. „Er zitten bijvoor beeld meer mensen op dit schip die verstand hebben van navige ren. Vooral bij een lange wed strijd als de Veronicarace is dat een groot voordeel. Dan kun je even zonder zorgen rust nemen." Familiesehip De Xhibition doet in niets den ken aan een racer zoals de Alde- baran IV. Met twee badkamers, warm en koud stromend water, een koelkast en ruime slaap plaatsen aan boord is het meer een luxueus familieschip. „Dan is het toch aardig dat we ons aan de schepen in de zwaardere klas sen kunnen meten. Het schip be paalt 50 procent van de snelheid en de bemanning zorgt voor de overige 50 procent", zeiden Maarten Sickler. Roland Engel- bracht en Steven Steenhuis. Het drietal is samen met Peter Kareis op de Jelfix driekwart ton in 1987 wereldkampioen ge worden. „Het spreekt voor zich dat we kwaliteit aan boord heb ben". meende Anne Landstra. Routine Tijdens de wedstrijd over 25 mijl kwam de routine van de beman ning ook tegen het einde van de wedstrijd aan het licht. Tot de een na laatste boei voer de Alde- baran IV met 500 meter ruim aan kop. „En toen maakten ze een tactische fout. Wij kropen op een plaat omdat we stroom tegen kregen en in ondiep water is de stroom altijd minder sterk dan in diep water. De Aldebaran zet te koers naar dieper water. In een rak maakten we de achter stand goed", glunderde Maarten Sickler. Blue Peter De Svalin van Hans Slemmer was toen al op een plaat vastge lopen. „Ik heb iets te veel risico's genomen." Slemmer voer de wedstrijd wel uit. maar door de taxatiefout had hij te veel ter rein prijsgegeven voor een hoge eindklassering. In de IMS 6-klasse raakte de be manning van Carel Peterson uit Veere op de Blue Peter II gedu rende de Deltaweek steeds beter op elkaar ingespeeld. „Het was weer een geweldige Deltaweek. Maandag hebben we een fout bij de start gemaakt en aan de wed strijd buitengaats hebben we ook niet meegedaan", zei Peter son. die gisteren wel de dagzege opeiste. Uitslagen: slotwedstrijd IMS Open Nederladse kampioen schap: IMS 1 en 2:1. Barcarossa, 2. Xhibition, 3. Kopje Kleiner. IMS 3:1. Colours, 2. Hotspring, 3. Avanti. IMS 4: 1 Spetter, 2. San- dettie. 3. Switch-on. IMS 5: 1. Farr Out. 2. Witte Woerd. 3. Mas terpiece, 4. Easy Living. IMS 6.1. Blue Peter II, 2. Solution Too. 3. Gouden Ruiter. Einduitslag IMS kampioen schap: IMS 1 en 2: 1. Xhibition, 2. Barcarossa. 3. Kopje Kleiner, 4. Svalin, 5. Soeticheyt. 6. Alde baran IV, 7. Checkmate, 8. Pepa- ju. IMS 3: 1. Colours, 2. Tourbil- lon. 3. Spring. 4 Jimp. IMS 4. 1. Sandettie. 2. Blue Jane. 3. Heer- l.vke, 4. Spetter. IMS 5: 1. Farr Out. 2. Witte Woerd. 3. Easy Li ving. 4. Catch Up. IMS 6: 1. Ce- lestine, 2, Solution 2. 3. Gouden Ruiter. IMS 7' 1. La Bonne, 2. Ancor, 3. Arriba. Spannende momenten voor de start van de slotwedstrijd van het IMS Open Nederlandse kampioenschap {foto Willem Mieras) Trimkoersen in Colijnsplaat COLIJNSPLAAT - Een vrij omvangrijk peloton met trim mers kwam zaterdag aan de start voor de wielerronde van Colijnsplaat. Het programma werd geopend door de renners uit Noord-Beveland. Vanuit het vertrek werd de wedstrijd opengebroken door Dennis Brehm en de latere winnaar Henk de Krij. Dit tweetal wist enkele ronden voor het peloton uit te blijven. Na te zijn teruggepakt demar reerde De Krij opnieuw. Hij sloot zijn solo winnend af. Bij de C-renners moest de plaat selijke favoriet Rïni Geelhoed genoegen nemen met een fraaie tweede plaats. De winst was voor Kees Dek kers. Bij de B-renners maakten vier renners de slag. Met Slabbe- koorn, Schrier, Van der Smissen en Schouwenar was er een zeer sterke trein vertrokken. In de eindsprint was Ko Schrier de snelste man voor Theo Schouwenaar. De A-renners maakten er een boeiende wed strijd van. Mede door de regen moesten er verschillende renners door lekke banden al vroeg de strijd verla ten. De TMZ kampioen Johan Peemen had duidelijk zin in de overwinning. In de finale wist een achttal renners zich los te maken van de rest. Marcel Verhage reed lek. In de sprint was Chris Boden, net iets rapper dan Peemen. Boden pakte zijn tweede zege in een TMZ-wedstrijd. De uitslagen zien er als volgt uit: A- renners: 1 Christ Boden Wouwse Plantage: 2 Johan Peemen Rijsber- gen; 3 Leo Beyer Den Bommel. 4 Mar cel Gunst Yerseke; 5 Heddy Nieuw- dorp Yerseke: 6 Huib Slabbekoorn Kapelle; 7 Stefan Koole 's-Heeren- hoek; 8 Marcel Verhagen Schayk: 9 Kees v. d. Dries Ovezande; 10 Robby Meyer Putte. B-renners: 1 Kees Dekker St.-Wille- brord: 2 Rini Geelhoed Colinsplaat; 3 Pierre Pennings Roosendaal; 4 Jan Willem Catsman 's-Heer Arendsker- ke; 5 Johnny v. d. Klooster 's-Heer Arendskerke; Peelandkoers: 1 Henk de Krij Colijnsplaat: 2 Hans Meulen- berg Kortgene; 3 Joop de Wild Kats; 4 Dennis Brehm Wissenkerke; 5 Ko v, Dijke Kortgene. Dompen, stampen, slingeren en paaltjes pikken in langste race Deltaweek COLIJNSPLAAT - Vrijdag in al le vroegte waren 29 schepen van de Deltaweek weggeschoten voor de monsteretappe over 165 mijl: de Veronicarace. Veel zei lers die zaterdag in de loop van de dag aankwamen, smaakten het genoegen de krachtproef te hebben volbracht. Maar onder weg werden ze met heel andere gevoelens bestookt. „Ik heb me ettelijke keren afgevraagd waarom ik niet gewoon thuis aan het biljarten was", zei Lex Keuning, de schipper van de Barcarossa uit de IMS 2-klasse, lachend. De deelnemers aan de Veronica race kregen niet eens de tijd zich rustig in te leven in de slopende kilometers. Nadat ze de startlijn bij de Oude Roompot passeer den, boekten ze met kruisen traag voortgang. Toen ze het Westgat uitkwamen, veronder stelden de zeezeilers even een rustiger traject richting Wes- thinder te kunnen volgen. Maar dat viel tegen. De wind leek er plezier in te scheppen de jachten op hun tocht te volgen en draai de met hen mee van het westen naar het zuidwesten. „Dat betekende een heel lang 'aan de windsrak' naar Westhin- der. Ik raakte direct dodelijk vermoeid door dat hakken aan de wind", zei Adrie Vreeke. se cretaris van het comité Delta week èn voor deze Veronicarace bemanningslid op de Checkma te van Peter de Ridder. De Vlissinger Vreeke, die dit jaar weinig mijlen op zee heeft geva ren, voelde zich allengs katteri ger worden. „Ik heb geen tijd ge had om mijn evenwichtsorga nen te laten wennen aan de stei le deining op zee. Ik was niet 'in- geslingerd'." Westhinder Toch was de Checkmate het eer ste deel van de koers naar Wes thinder met stroom en wind te gen in de voorste gelederen te te rug te vinden. Het grote jacht van schipper Van Leeuwen, die uitsluitend voor de Veronicara ce naar Zeeland kwam, de Blue Hat. was voor niemand te vol gen. Ook niet door de Aldebaran IV, waarvan tien mijl voor Wes thinder het grootzeilval brak. Voor de Aldebaran IV was dat het einde van de Veronicarace. De Soeticheyt van Aad de Ruy- ter rondde om 4.00 uur 's mid dags Westhinder, veertig minu ten na koploper Blue Hat. De Svalin van Hans Slemmer begon als derde aan het 'voor de windse rak' en stroom mee, waarna de bemanning van de Checkmate als goede vierde even adem kon halen. „We hadden geen stormspina- ker aan boord, dus hebben we geen enkele keer met spinaker gevaren", zei Vreeke. Op weg naar SW Thornton gaf de Check mate terrein prijs op zijn achter volgers. „Toen moeten we jullie voorbij zijn gegaan. Het was een spectaculair spinakerrak, we haalden in de pikdonkere nacht af en toe 13 knopen (20 kilometer per uur)", genoot de in Willem stad woonachtige Lex Keuning nog na. Op weg naar SW Thornton werd echter ook veel gevergd van het concentratievermogen van on der andere Keuning. „Met wind kracht 7 op zee mag je geen mo ment je aandacht verliezen. Als het schip te veel gaat slingeren of rollen, dan verlies je snelheid èn het gevaar bestaat dat je het schip niet meer onder controle hebt." Twee uurtjes durfde Keuning het roer over te geven aan zijn broer. „Toen ben ik even gaan rusten, slapen kan ik dat niet noemen." En Vreeke vulde aan: „Toen ik midden in de nacht net was gaan liggen, moest er van zeil worden gewisseld. Twee uur later probeerde ik weer wat te slapen, maar elke keer als we overstag gingen, schoven aller lei spullen van de ene kant van de boot naar de andere kant. Dan wil je wel weer wakker wor den." schommeling een lichte hersen schudding op. De Challenge, de Foxy, de Reddy. de J-aap liepen zoal averij op. Uitslagen: Veronicarace: IMS 1: 1. Blue Hat, 2. Soeticheyt, 3. Sva lin. IMS 2:1. Xhibition, 2. Barca rossa, 3. Kopje Kleiner, 4. Pepa- ju, 5. Anne Mazurke, 6. Check mate. IMS 3: 1. Tourbillon, 2. Jimp, 3. Colours, 4. Avanti. IMS 4: 1. Heer Lijke, 2. Sandettie, 3. Blue Jane, 4. National Devil. IMS 5: 1. Witte Woerd, 2. Catch Up, 3. Farr Out, 4. Non plus ultra, 5. Easy Living. Buitengaats Alle ontberingen ten spijt, toch waardeert de Veronicarace de Deltaweek op. Keuning: „Dat geldt zeker voor mij. Een buiten- gaatse wedstrijd is niet te verge lijken met een race binnengaats. Op zee moet je jezelf aan de gang houden. Daar houd ik van. De di recte strijd tegen elkaar is veel minder, omdat het veld veel ver der uit elkaar ligt. De eigen waarnemingen en beoordelin gen spelen op zee een grotere rol dan bij binnenwedstrijden." Bij het ochtengloren zetten de Barcarossa en de Checkmate koers van Goeree naar Adriana, „Van daar af moesten we weer kruisrakken maken. Het zoute water spoelde met bakken tege lijk in de kajuit," Aan het dom pen, stampen, slingeren en paal tjes pikken moest maar eens een eind komen, vond Adrie Vreeke. Om 10.32 uur zaterdagochtend passeerde de Barcarossa de fi nish bij de Oude Roompot en voor de Checkmate klonk het verlossende eindsignaal om 11.00. Veel eerder dan deze twee sche pen passeerde een aantal afval lers de fmishplaats. De woeste branding eiste haar tol. Een be manningslid van de Highway man had een overloopwagen te gen zijn been gekregen. Hij hield er een diepe beenwond aan over. Een zeiler liep na een stevige. COLIJNSPLAAT - De rond- en platbodems en de kleinere jachten in de NKK bleven vrijdag binnengaats. Zaterdag, toen de zeilers van de Veronicarace afgepeigerd binnendruppelden, kozen alleen nog de rond- en platbodems het ruime sop voor een wedstrijd. De grote NKK-jachten, de IMS 6 en 7 en de J-24 had den op vrijdag een zware en lange wedstrijd gevaren. Vandaar dat er ook in die klassen zaterdag geen liefhebbers meer waren voor een wedstrijd. Schipper Johan van Cranenburgh van De Taling, (NKK-6) had vrijdag genoten van de binnenwedstrijd over 25 mijl met start en finish even buiten de haven Colijnsplaat. „Het woei behoorlijk hard. maar dat was tevens ons geluk. Bij de boei voor de Room- potsluis hadden we heel veel stroom tegen. Als het niet zo hard had gewaaid, dan zouden we met moeite die ton hebben kunnen ronden." De Zeeuwse stromen leveren voor de in Veere woonachtige Van Cranenburgh weinig problemen meer op. „Ik besef wel dat een zeiler die voor de eerste keer aan de Deltaweek meedoet hier voor verrassingen kan komen te staan." In het eindklassement van de Deltaweek sleepte de Taling een derde plaats in de wacht. Uitslagen, vrijdag, binnenwedstrijd: Rond en plat A: 1 de Wadwaai. 2. de Groote Beer B 1 Nieuwe Maen. 2 Bonkje. C 1 Maarljes Maat, 2. Vrou we Jannetje. NKK 6: 1. Tarka, 2. Taling. NKK 8' 1 Caprice, 2. Schomme laar. Zeelandbrugrace NKK 1: 1 Hornaet. NKK 2 en 4: niemand gefinisht Roompotsluisrace: IMS 6. 1 Gouden Ruiter, 2 Celestlne, 3. Solution Too, 4 2-oft'. IMS 7 1 Arriba. 2 Pagan, 3 Exquis. Zaterdag: Binnenwedstrijd: Rond- en plat: A 1 Haesewindt, 2 Wadwaai, 3. Windroos B: 1 Bijlegger. 2. Ijzeren Marie. C: 1. Platte Muyl. Overall-klassement Deltaweek: Rond- en plat 1 Maartjes Maat. 2 de Haesewindt. 3 de Windroos. 4 BU 104 Jannetje. 5. Sijtje. IMS 6/7:1. Celes- tine,2. Gouden Ruiter. 3 La Bonne. 4 Solution Too. 5 Aquatique. IMS 1-5: 1. Soeticheyt, 2 X-hibition 3. Farr Out, 4 Aldebaran IV, 5. Easy Living. NKK 1-4: 1De Spotvogel; 2. Solist, 3 Tabou. 4. Diamond. 5. Constitution NKK 6-10 1. Tarka. 2 Vrijaf. 3 Taling, 4. Liberty. BRUINISSE - Volkomen vol gens de verwachtingen is de verdeling van de hoofdprijzen in de C-categorie van het Mos sel-tennistoernooi een f)uive- landse aangelegenheid gewor den. André Goedegebure werd 'van kop af de opvolger van Martijn Bij de Vaate en Corrie de Waal prolongeerde haar eer ste plaats bij de dames. In de Dl-afdeling zette outsider Erik Anspach uit Krimpen aan de Lek de zaken naar zijn hand, maar in de overige onderdelen stonden in de persoon van Jacco Folmer en Joke Goud weer pro minenten uit de regio op het ere podium. André Goedegebuure, in de vori ge editie van de wedstrijdreeks als tweede genoteerd in de C-af- deling, waar hij met Martijn Bij de Vaate als opponent in de eindstrijd het loodje moest leg gen, mocht ditmaal de winnaar strofee wel mee naar huis ne men. Niet als resultaat van een tweekamp met zijn broer Hans- Jan, een ontknoping die enige tijd tot de mogelijkheden had behoord, maar in een slotpartij met Michel de Vlieger. De Vlieger had in de openings reeks van dit treffen duidelijk het beste van het spel, wat te recht resulteerde in een spreken de 6-2-score. Goedegebuure tap te in de voortzetting onmiddel lijk uit een andere vaatje. In de barrage die daarna nodig was, bleef hij de Vlieger onder druk zetten. Een tactiek die hem toen zelfs zes games op een rij en de verdiende totaalwinst oplever de. De favoriet was finalist gewor den na Piet Vreeke te hebben uitgeschakeld. Michel de Vlieger had het overstapje naar de eind strijd kunnen maken door Hans Jan Goedegebuure te verslaan. In het deeltoernooi bij de dames van vergelijkbaar niveau, in een schema van acht. kwam Corrie de Waal alleen in de demi-finale even in moeilijkheden. Ze moest toen een set afgeven aan Patri cia Kort, maar herstelde zich in het vervlg van de krachtmeting, waarna ze in de beslissende con frontatie als het ware freewhee lend de zege naar zich toe trok. De als tweede ingeschatte Erna Peters die Berbel Korenhof had teruggewezen, stond in dat duel aan de andere kant van het net. Met weinig succes, zoals reeds vermeld, want in totaal bracht ze het niet verder^dan tot het scoren van één game. D-categorie De Zuid-Hollander Erik An spach, die in de C-groep geen potten had kunnen breken, do mineerde in de Dl-categorie, zijn eigen klasse. Het had hem daarbij in de halve-eindstrijd overigens niet tegen gezeten, want verwikkeld in een gevecht met Marcel Verwey, moest deze representant van Noord-Beve land, bij een 3-2 voorsprong in de derde set, wegens een armbles- sure de strijd staken. In het slot- treffen met Cees Stouten, die Aernout Baarsma moeizaam de loef had afgestoken, was de man uit Krimpen aan de Lek weer heer en meester. In de eerste fase van de tweekamp moest hij drie tegentreffers incasseren, de vol gende en tevens afsluitende set bepaalde hij de marge op vijf ga mes. Vanuit zesde positie operend, was Jeroen Folmer in de kwart finale van het D2-toernooi ge stuit op de als derde geplaatste Gerard Janse. Toen hij dit kar wei na een marathonpartij in zijn voordeel had geklaard, stond, de weg naar de eindwinst voor hem open. Nummer twee in de waardering, Jack van de Werf, kon hem geen moment echt bedreigen. En in de afslui tende wedstrijd kreeg ranglij staanvoerder Johnny Otte slechts in de openingsserie van de twee sets die daarbij nodig waren, de handen van zijn sup. porters af en toe op elkaar. Bij de dames kreeg Jok Goud za- terdagavond de beker uitge reikt. Onverwacht, want ze was bij de loting niet als een kans- hebster getaxeerd. Niettemin kwam, zag en overwon ze ieder een, achtereenvolgens Jany de Oude en Jeannette Krepel als' laatsten. De uitslagen: E -C: Halve finales: A Goedeburre-P Vreeke 6-3, 6-1, M de Vlieger-H J Goedegebuure 6-1, 6-2. j Finale: A. Goedegebuure-M de Vlieger 2-6, 6-1. 6-0. D E-C Halve fi- j nales: C- de Waal-P Kort 4-6, 6-0,64; E. Peters-B Korenhof 4-6, 6-2, 6-3 Fi nale: C. de Waal-E Peters 6-1, 6-0 H E.-Dl: Halve finales: C. Stouten-A. Baarsma 2-6, 6-1, 6-3; E. Anspach-M. Verwey 6-2. 3-6, 2-3, w o Finales: E Anspach-C. Stouten 6-3,6-1. H E.-D2: Halve finales: J. Otte-R, van de Vlist 6-3. 6-4 Finale: J. Folmer- J Otte 6-4, 6-2 D E .-D2: J Krepel-G van de Weri 6-2, 6-3. J Goud-J de Oude 6-1, 6-2 Finale J. Goud-J. Krepel 6-4, 6-2. H.D.-C Halve finales: P Vreeke/S, van Opstal-D Borh/Ch. Huizer 64. 6-2; R Schimmelpenninek/M. dc Vlieger-J. Bij de Vaate/P. Coppoolse 6-3, 6-2. Finale: R. Schimmelpen- ninck/M. de Vlieger-P. Vreeke/S van Opstal 2-6,7-5.7-5 D.D.-C: Poule Be slissende partij M. Hart/P Kort-E, Peters/C. de Waal 7-5, 6-2 G.D.-C- Halve finales: C. de Waal/S. van Op stal-P Kort/M Salomons 6-2, 6-1, M Hart/A GoedegebuurerD. van Ber gen/H J. Goedegebuure 6-2, 7-5, Fi nale: C de WaaL'S, van Opslal-M. Hart/A Goedegebuure 6-2, 6-3. H D.. Dl: Halve finales: H. den Ouden/R van Rooy-C. Stouten/J, Stlouten64, 6-3; F. van de VlieUR. Haze-J Hui zer/T. van Gelder 6-1, 6-4, Finale- H den Ouden/R van Rooyu-F. van de Vliet/R. Haze 6-4, 7-5 D.D.-D1 Halve finales: C. Hoogerhuis/M. de Willi. gen-N. Bos/C. van Rooy 6-3, 6-2, E. terwisscha/R. Bij de Vaate-M. j Breen/M. Pieters 3-6, 3-6, 6-4. Finale: C. Hoogerhuis/M. de Willigen-E ter wisscha/R. Bij de Vaate 7-5, 5-7,64 GD.-D1. Halve finales: C den Ou- den/H. den Ouden-M van de Nieu- wendijk/P. Robijn w.o A. van de .Pol/W. van de Pol-M Speelman/J van de Stigchel 6-2, 6-1. Finale: A van de Pol/W. van de Pol-C. den Ou- den/H, den Ouden 6-2, 6-2. H.D.-D2: Halve finales: J. Vleeshouwer/G. de Vos-B. Hommel/M Holm 5-7. 6-1,6-1, J. Muller/T. van de Berge-J. Walpot R. van Vlist 6-4, 6-1 Finale: J. Vlees houwer/G. de Vos-J. Muller/T van de Berge 3-6, 6-3, 6-3. D.D.-D2: Halve fi nales: H. ten HaalZJ. de Koning-K Zwijnenberg/J. Zwijnenberg6-1, 6-2; R van Duyvendijk/A. Scheermeyer- J. Muller/M geense 6-1,6-3. Finale: H ten Haaf/J. de Koning-R. van Dui- vendijk/A. Scheermeyer 7-5, 6-3. G.D.-D2' Halve finales: M. Deering/J Otte-W. Rijnberg/K, Rijnberg 6-1,6 4; J. de Koning/E. de Koning-J van de Houten/J. van de Houten 6-4, 6-1. Finale: M, Deering/J. Otte-J de Ko ning/E. de Koning 6-4, 6-1. Becker meldt zich laat af STUTTGART (SID) - De organi satoren van het internationale tennistoernooi in Stuttgarl hebben zondag met gemengde gevoelens de afmelding van Bo ris Becker ontvangen. De fina list van Wimbledon heeft mei onmiddellijke ingang een rust pauze ingelast, na overleg met Niki Pilic en een trainingssessie met zijn landgenoot Carl-Uwe Steeb. Becker had de organisa tie donderdag nog om een wild card verzocht. Becker deelde zijn beslissing twee uur voor de loting mee. De drievoudige Wimbledon-win- naar, die een week geleden op het gras in Londen zijn meerdere moest erkennen in zijn landge noot Michael Stich, voerde aan dat hij zich niet fit voelt. „We moeten dit accepteren," zei toer nooidirecteur Nusch teleurge steld. De wild card van Becker gaat naar de Fransman Thierry Champion, die bij zowel de Open Franse kampioenschappen als Wimbledon de kwartfinales be reikte. ARNEMUIDEN - Jacky Kayser heeft zijn tweede hoofdprijs op zak. Na zijn eindzege op het park van de TV Goes toonde hij zich zaterdag weer de sterkste. Ditmaal in de Dl-finale van het Arne Tennis Toernooi. Sandra Poleij deed een geslaagde greep naar de macht bij de dames van vergelijkbaar niveau, terwijl een categorie lager Gerrie Gos- selink en Winnie van de Sande als eersten finishten. De ontknoping van de strijd in het herenenkel Dl was verras send. Favoriet Frans van de Heijden werd bij de laatste vier namelijk uitgeschakeld door Jacky Kayser. In de onderste helft van de rangschikking stel de Ko Siereveld niet teleur. Hij verdiende zijn geplande optre den in de eindstrijd door Theo Jacobs via een driesetter terug te wijzen, waarna hij in de hoofd partij eervol de vlag streek voor Kayser. De evenmin als Kayser ge plaatste Sandra Poleij sneed bij de dames in de demi-finale kop- loopster Clem Eckhardt de pas af. Nelly van Wallenburg verras te tegelijkertijd Toke Jansen. De beslissende confrontatie resul teerde daarna in winst met ruim verschil voor Poleij. In de D2-afdeling bleek in de hal ve finale outsider Rorr Kodde een onneembare barrière voor Johnny Bish, met plaatsingscij fers acht achter zijn naam. Gert Gosselink troefde in die fase van het toernooi Jeroen Verstraete af. Gosselink domineerde ver volgens in de eindstrijd, die hem na twee sets een dik verdiende overwinning opleverde. De finalisten bij de dames, Cor rie Bekenkamp en Winnie van de Sande, respectievelijk de nummers één en twee volgens de prognoses, gooiden in de afron dende partij de zaken alsnog door elkaar. Van de Sande toon de zich duidelijk de betere ten- nister. De uitslagen: H.E.-D1: halve finales J. Kayser-F van de Heyden 6-2.6-2; J. Siereveld-T. Jacobs 1-6,6-3, 6-4; fi nale: J. Kayser-J Siereveld 6-2,64: D E.-Dl: Halve finales: S. Poleij-C. Eckhardt 7-5, 6-1; N van Wallen- burg-T Jansen 6-1.6-2; Finale S.Po leij-N. van Wallenburg 6-3, 6-3, HE D2: Halve finales: R Kodde-J. Bist 6-2, 7-5; G. Gosselink-J Verstraetefr 3.6-3: Finale: G. Gosselink-R. Kodde 6-2,6-1, D.E.-D2: Halve finales C Be- kenkamp-I. Boomsluiter 6-4, 4-6.64; W. van de Sande-J. van Belzen 6-0,6 4; Finale W. van de Sande-C. Beken kamp 6-3. 6-0; H D.-Dl: Finale: M van Iersel/T. Jacobs-M Bosboom'? Verstraete 6-3, 7-6; D.D -D1 Finale C. Eckhardt/N. de Voogd-M. Pn> voost/K Flipse 6-1, 6-4; G D -Dl: fi nale: K Flipse/L Flipse-P Huibregt- se/R, Poldervaart 6-4. 6-4, H D-D2 Finale: J Bish/H. Terwiel-Y Mara- nus/R. Flohil 2-6,6-4,6-0; D D.-D2: fi nale: H Leenhouts/M. Beyer-A. de Jonge/I van Steenbergen 1-6,6-2.6-1. G.D -D2: Finale: J Zwanenburg;^ Zwanenburg-W. van de Sande/A. van de Sande 6-1. 6-1. na afloop van de zware Veronicarace samen met Henk Botterweg (rechts) weer de Adrie Vreeke, secretaris van het comité Deltaweek, adminslralieve taak op zich (foto Willem Mieras)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 12