Franse speelt met concurrentie Schouwenaar troeft Yereecken af Fraai debuut van Lianne Wielemaker Uitstekende start Guido van Poecke sport 12 Twee Middelkampers regeren over Ronde van Oud-Vossemeer Pothelm zorgt voor incident Sijbrands geplaatst voor WK Goed weekeinde voor Mario Leenhouwers Verrassend optreden van Han Mathijssen op toernooi Drive MAANDAG 8 JULI 1991 OUD-VOSSEMEER - Voordat er zaterdag nog maar een wielren ner de eindstreep had gepas seerd in de 43e ronde van Oud- Vossemeer, ergerden enkele Zeeuwse wielerofficials zich al groen en geel aan het wegblij ven van vele Zeeuwse coureurs. „Oud-Vossemeer ligt zeker niet in Zeeland", foeterde YY'im Tim mermans, oud-voorzitter van de KNYVU afdeling Zeeland op de de jury-wagen tijdens de koers. „Er is niet één Zeeuws- Vlaming en de ploeg Middel kamp is ook maar met twee Zeeuwse coureurs gekomen. Het is een grof schandaal." Frangois Franse kon er allemaal niet mee zitten. De renner uit Kwadendamme, eén van de wei nige Middelkampers die zater dag wel aanwezig was op Tho- len, ging namelijk allerminst ge bukt onder de absentie van zijn ploeggenoten. De Zeetiwse ama teurkampioen passeerde na zes tig ronden machtsvertoon als eerste de eindstreep en won te vens de leidersprijs. waardoor hij beslag legde op het een groot gedeelte van de goed gevulde (2600 gulden) prijzenpot. „Weinig Zeeuwen reageerde hij vlak na zijn imposante zege. OUD-VOSSEMEER - Het (niet) dragen van een pothelm zorgde gisteren bij de start van de 43e YVielerronde van Oud-Vosse meer voor een incident. Het welkomstwoord van G.P.A. Uijtdenwilligen die zich op maakte om het peleton te laten starten, werd ruw onderbroken door een jury-lid die Francois Franse, de latere winnaar, niet van start wilde gaan. Franse had namelijk niet de volgens de wielerbond verplichte pothelm op. Pas nadat Franse zijn hoofd- ddeksel had opgehaald (en met hem nog twee coureurs) kon als nog van start worden gegaan. „Ik weet natuurlijk ook wel dat dat ding verplicht is. Maar met die hitte zitten die dingen niet lekker", reageerde Franse na af loop van de race. „Ik probeerde daarom zonder dat ding van start te gaan. De afgelopen week is het een heleboel renners bij de Zeeuwse koersen toch gelukt om zonder die helm van start te gaan." „Ach, zo zie je maar dat dat wei nig te betekenen hoeft te heb ben De Zeeuwen die er wel wa ren, hebben toch de koers be paald." Franse sloeg met die laatste op merking de spijker op de kop Oud-Vossemeer is een ronde die door zijn vette prijzenpot hoog staat aangeschreven en daar door vele sterke amateurs trekt. De Brabanders en Zuid-Hollan ders die in aantal sterk in de meerderheid waren, moesten zich echter neerleggen bij de su prematie van twee Zeeuwen. Frangois Franse en zijn ploegge noot Kees Schouwenaar uit Kloetinge waren betrokken bij elke ontsnapping en bepaalden het koersverloop van de hon derd kilometer. In de finale maakte het tweetal de dienst uit en legde de rest van het peleton eigenlijk zonder problemen de wil op. Leidersprijs Reeds na tien van de zestig ron den was duidelijk dat de twee Zeeuwen in goede doen waren. Franse en Schouwenaar zaten meteen bij de beslissende ont snapping van negen coureurs, die niet meer zouden worden te ruggepakt door het peleton. De voorsprong van de kopgroep be staande uit Eric en John de Crom. Pierre van Est, Frangois Franse, Toine van Loon. Leon Nuiten, Peter Prijs. Kees Schou wenaar. Rini Tak. groeide al snel tot ruim een minuut, vooral door het sterke rijden van Frangois Franse. Reeds tien ronden voor het einde van de koers was de voortdurend aan kop rijdende Zuidbevelander ook al zeker van de leidersprijs. Een demarrage van Peter Prijs, zorgde er zo'n tien kilometer voor het einde voor dat de kop groep slonk tot vijf man. Prijs kreeg aanvankelijk alleen gezel schap van Schouwenaar, maar al snel vonden Franse, Van Loon en John de Crom aansluiting. Daarna was het een gelopen zaak voor de Zeeuwse Middel kampers. die als enige ploeg met twee man vertegenwoordigd wa ren in de vijf man sterke kop groep. De eerste demarrage van Franse, ongeveer vijf kilometer voor het einde, was meteen be slissend. Franse: „Ik nam het zekere voor het onzekere. Ik ben wel vrij rap. maar met een eindsprint ben je nooit zeker van de afloop. Ik voelde me sterk, dus ben ik weg gesprongen." Franse denderde daarna als een sneltrein naar de eindstreep. Op de finish had hij 45seconden voorsprong op zijn achtervol gers. die mede door het afstop pende werk van Kees Schouwe naar geen kans zagen om terug te komen. „Ik ben in goede, vorm", stelde Franse nuchter vast. na zijn zijn vierde zege van het seizoen. Eerder zegevierde hij in Zuiddorpe. het Zeeuws dis trictskampioenschap en het Zeeuws kampioenschap tijdrij den. Kater Hoewel voorzitter van het orga nisatiecomité G.P. Uytenwilli- gen zich gelukkig prees met eén sterke winnaar als Frangois Franse, verklaarde hij toch „een kater" te hebben overgehouden aan de 43e uitgave van de Ronde van Oud-Vossemeer. „We heb ben er alles aan gedaan om de renners hier te krijgen. In Zee land is er geen beter gevulde prijzenpot. Als vlak voor de start blijkt dat twintig procent van de deelnemers wegblijft, geeft dat toch een rotgevoel." Van de 77 renners die van start zouden gaan, kwamen maar liefst 27 afzeggingen binnen. Dertien renners meldden zich ziek, veertien renners bleven weg zonder opgave van reden. Wim Timmermans, die enkele maanden geleden afscheid nam als voorzitter van de KNWU dis trict Zeeland sprak er schande van. „Ik kan me voorstellen dat de organisatie zich afvraagt waarvoor ze het nog doen. Hier valt het dan nog mee omdat er nog vijftig'renners aan de start staan. Maar het komt ook voor in Zeeland dat er bij amateur- koersen waar zowel de A-en B- categorie samen van start gaan. nog maar 50 renners komen. Dat is een droevige zaak en het ont neemt de comité's de lust tot het organiseren van wedstrijden." Amateurs A, 100 kilometer: 1 Fran cois Franse. Kwadendamme, 2. John de Crom (Woensdrecht) op 45 secon den, 3. Peter Prijs (Elshout) z.t.. 4. Toine van Loon (Zeggei z.t.. 5, Kees Schouwenaar (Kloetingei z.t6. Eric de Crom (Hoogerheidei op 2 30. 7. Pierre van Est (Fijnaart) z t. 8 Rini Tak (Oudenbosch) z.t. 9. Mario van Vlimmeren (Sint Wlllebrord) op één ronde Amateurs B, 50 km: 1 Piet de Jong (Rijen), 2. Ad Prinsen (Raamsdonk- veer), 3. Hans Lindhout (Sint Maar tensdijk). 4. Flip Segeren (Made), 5. John van Wortel (Oud-Gastel). 6. Ton Keiler (Steenbergen 1.7 Jacky van de Horst (Oost-Souburg). 8 Simon Kloonen (Hank), 9 Hans Etiènne (Oud-Vossemeeri, 10. Rini van Geel (Roosendaal) Junioren, 62 km: 1 Dennis Heilbron (Bergen op Zoom, 2. Arno van Zand beek (Heeswijk-Dinten, 3. Willem- Jan Lambregts lUlvenhout). 4 Lars van de Ploeg (Nieuwdorp). 5. Lennart van Anrooy (Nieuwendijk). 6. Danny van Geel (Amsterdam), 7 Pieter Jon- genelen (Oudenbosch), 8. Richard Kerste (Helmond). 9. Michel Rom- merts i Rilland i, 10. Roger Oomen (Etten-Leur). Nieuwelingen, 24 km: 1 Daniél van Elven (Rucphem, 2. Henk van Hees (Hoogerheidei, 3. Robin Klippe (Schijf), 4. André Möhlman (Leiden). 5. Andor van de Ploeg (Nieuwdorp), 6. Reijnier van de Does (Heinkens- zand), 7. W. Buurstede (Sint Wllle brord), 8 J Lentink (Delft). 9. Franklin Klaasse (Yerseke), 10. Mar tin van Nijnatten (Hoeven) Ronde van Heikant wordt beslist met sprintduel tussen twee Zeeuwen HEIKANT - In zijn streven om een compleet wielrenner te worden heeft Eric Vereecken dit seizoen zijn werkterrein ver legd. Voorheen zorgden de rond jes om de kerktoren voor een erelijst met de nodige overwin ningen, maar na de omschake ling zoekt de Hulster amateur vooral de Belgische klimkoer- sen op. In die nieuwe omgeving doet Vereecken het zeker niet onverdienstelijk, maar het gaat wel ten koste van de sprintkwa liteiten die hij eerder in de regio demonstreerde. Gisteren kwam hij die scherpte in de laatste me ters tekort om de jubileumron de van Heikant op zijn naam te brengen. In een sprint 'a deux' met Middelkamper Kees Schou wenaar kwam Vereeeken me ters tekort. Dat duel vormde de bekroning van een criterium dat van start tot finish boeide. Want....'laten we maar eens kijken hoever we hier kunnen komen', vond Eric de Crom al in de tweede lus. De Crom. bekend om zijn snelle start en in het Zeeuws-Vlaamse land een prijsrijder pur sang, kreeg in Michel de Kroon en Frank van Merwijk in eerste in stantie twee mannen van naam mee. Toen daar in minder dan geen tijd nog negen renners bij aansloten leek de beslissing ge vallen. Met Wilfried Bastiaanse, Eric De Crom. Michel de Kroon, Frank van Merwijk, Eric van Nieuwkerk, Wilfred Raes, Kees Schouwenaar, Francois Franse, Eric Vereecke en de verrassend meegeslopen Herman Muller, Eric Verhage en Dennis Mesu za ten de besten vooraan. De paar zwakke schakels in de kopgroep én het feit dat mannen als Peter Mol. Karei van Goe- DORDRECHT (ANP) - Het be stuur van de wereldambond (FMJD) heeft oud-wereldkam pioen Ton Sijbrands direct ge plaatst voor de strijd om de we reldtitel, die volgend jaar in Tou lon wordt gehouden. Daarmee heeft de FMJD. op verzoek van de spelers en van de profliga, het in 1988 genomen congresbesluit alleen de wereldkampioen en de uitdager direct voor het titel- toernooi te plaatsen buiten wer king gesteld. them. John van de Ameele. Roy Bogaert, Davy Dubbeldam en Richard de Vrieze de slag had den gemist bracht een zinderend duel tussen de kopgroep en de achtervolgers op gang. Ronden- lang schommelde de voorsprong van het dozijn leiders rond de 20 seconden en in die tot op het bot uitgevochten slijtageslag vielen de slachtoffers bij bosjes. Maar na een jacht van bijna 40 kilome ter moesten de koplopers zich gewonnen geven. Op het moment van de hergroe pering besefte Kees Schouwe naar dat het grote moment uit de wedstrijd was aangebroken. „Het kon bijna niet anders of een groot aantal mannen moest door die helse jacht finaal kapot zitten" zei de latere winnaar. Hij demarreerde meteen na de aan sluiting en kreeg Vereecken en De Kroon mee. Het trio profi teerde van de gedwongen adem pauze die in de groep was inge last en reed zonder om te zien naar een voorsprong van ruim een hele minuut. De slag was ge wonnen, de finale kon worden in geleid. Vereecken moet daarin hebben aangevoeld dat een sprintzege niet direct binnen bereik was. De demarrage met nog zo'n 10 kilometer voor de wielen haalde wél een streep door de winstkan- sén van Michel de Kroon (een week eerder nog winnaar in Hoofdplaat), maar Kees Schou wenaar kon Vereecke niet los gooien. Tot de laatste honderd meter bleef de Middelkamper in het wiel. Toen oordeelde Schou wenaar het tijd om een gooi te doen naar zijn eerste seizoenze ge. Hij slaagde helemaal. Bij de B-amateurs formeerde zich in de slotronden en onder impuls van Ko Blok een leiden de groep van dertien coureurs. In de sprint legde Paul Sager ie dereen zijn wil op. Uitslagen Frangois Franse sleurt aan kop van het kopgroepje. Vierde van links de latere winnaar Kees Schouwenaar (foto Camile Schelstraete) A-amateurs: 1. Kees Schouwe naar, Kloetinge, 100 km. in 2.17.05; 2. Eric Vereecken, Hulst; 3. Michel de Kroon, 's Graven deel; 4. op 18 sec. Wilfried Bas tiaanse, Hoogerheide; 5. Fran cois Franse, Kwadendamme; 6. Karei van Goethem. Sluiskil; 7. Peter Mol, 's Gravenpolder; 8. op 37 sec. Jacco Schroevers. Arne- muiden; 9. Wilfred Geijs, Kwa dendamme; 10. Richard de Vrie ze, Goes; 11. op 50 sec. Erik van Nieuwkerk. Kapelle; 12. Dennis Mesu. Middelburg; 13. Roy Bo gaert, 's Gravenpolder: 14. Frank van Merwijk, Den Bosch; 15. Davy Dubbeldam. Sluiskil; 16. Vester Aerts, Kruiningen; 17. Wilfred Raes. 's Heerenhoek; 18. Patrick van de Vijver, Zuiddor pe; 19. Chris Goeree, Graauw; 20. Leo Goeree, Kruiningen. B-amateurs: 1. Paul Sager, Zuid-Beyerland, 50 km. in 1.09.04; 2. Hans Lindhout, St. Maartensdijk; 3. Hans Knuyt, Oudewater; 4. John Akkermans, Nw. Vossemeer; 5. Jacky van der Horst, Oost-Souburg; 6. André Zijlmans, Made; 7. Daan Ver hulst, Waarde; 8. Eddy Vervloet, Middelharnis; 9. Ko Blok, We- meldinge; 10. Kees van de Wei de. Middelharnis; 12. John Ale- wijnse, Vlissingen; 13. Ad Zuid- weg, Kapelle; 14. Arnold Boyenk. Middelburg; 18. Kees den Hartog, Biggekerke; 20. Fonny Kint, Koewacht. SEROOSKERKE - Lianne YVie- lemaker van het Vlissingse Scheldestad zorgde zaterdag tijdens de KNF-Rabo dressuur- wedstrijd voor een verrassing door op schitterende wijze de middenklasse op haar naam te schrijven. Voor de meeste com binaties blijkt de overgang naar deze klasse te groot, maar niet voor de 19-jarige Koude- kerkse amazone. Zij stuurde tij dens haar debuut de fraai lopen de donkerbruine vijfjarige mer rie Elstar naar een totaal van 130 punten, goed voor twee winstpunten. „Het ging inderdaad niet slecht voor de eerste keer. Men had mij vooraf gewaarschuwd voor deze klasse, maar het is me uiteinde lijk toch wel mee gevallen. Ik denk dat dit komt omdat er bij Scheldestad tijdens de instruc tie veel aan de basis-oefeningen wordt gewerkt", aldus Lianne Wielemakers." Erg succesvol waren de Nieuw- vlietse Zwinruiters. Inge Quist schreef met de schimmel Wag ner de individuele dressuur Z1 met 186 punten op haar naam. En clubgenoot Wim Hamelink eiste met Ester de La B onder het zadel de eerste stek in de lichte toer voor zich op. De 135 punten leverde Hamelink te vens het hoogste dagtotaal op. De hoofdprijs bij de achttallen maakte het Nieuwvlietse succes compleet. Bij de pony's toonde het achttal van Oranjezon zich een klasse apart. Zij bleven met hun 125 punten het team van de Gouwe Reyers tien punten voor. Uitslagen achttalen paarden: 1 Zwinruiters (Nieuwvliet). 124: 2 Oranjeruiters (Axel), 119 Pony's: 1 Oranjezon (Vrouwenpolder!. 125, 2 Kleppertjes (Axeli. 115; 3 Gouwe Reyers (Serooskerkei. 112 Viertallen paarden: 1 Oranjezon, 123. 2 Walcheren iArnenuudeni. 122, 3 Zwinruiters, 120. Pony's: 1 Luctoret. Emergo iZaamslag). 129: 2 Schelde stad (Vlissingen i, 126; 3 Schouwse Ruiters (Dreischor). 124 Individuele dressuur paarden ZZ: 1 Christianne de Feyter/Roxane, Luc- tor et Emergo, 175. Z 1 Inge Quist/ YVagner. Zwinruiters. 187; 2 Natasja Hertogh/Tuaq, Zwinruiters. 186; 3 Wendy Duden/Peter Spencer, Oran jezon. 176, M2 1 Diana Boone/Ultra Queen Pr, Walcheren. 124; 2 Frans de Vrieze/Bonnot, Westelijk Schouwen. 124: 3 Mary Korsman/L'Espent, Westelijk Schouwen Ml 1 Lianne Wielemaker/Elstar, Scheldestad. 130, 2 Janet Wattel/Chamon, Oranje zon. 124; 3 Ad Murre/Sebastiaan, Zwinruiters. 122 L2 1 Jan de Kroo/ Equador, Scheldestad, 128; 2 Nicole Schieman/Chanel. Oranjeruiters, 123: 3 Gilles QuisUCasper. Zwinrui ters. 122 LI: 1 Wim Hamelink/Ester de La B., Zwinruiters, 135; 2 Annema- rie de Zeeuw/Norano. Zwinruiters, 127; 3 Petra de Feyter/Vamp, Oranje ruiters, 125, 4 Jannie de Kroo/Conti. Scheldestad. 125 B; 1 Pascal Bize- ?Fantastie, Zwinruiters. 2 Anne Pali- ne de Feyter/Chio, Luctor et Emergo, 116. Pony's Z: 1 Sonja de Feijter/Lady Fantasy, Schouwse Ruiters. 189. M2. l Sabina Nelis/Elvira, Zuid-Beve- land. 126: 2 Wieke Galema/Surprisse, 122. 3 Judith Cerpentier, Palmer. CLINGE - Het Sloebertennis toernooi kende tijdens het ope ningsweekend een voortreffe lijke start. Door het grote aanal inschrijvingen waren erg veel partijen gepland die een vlot verloop kenden. Peter Kouwij- zer, als derde geplaatst in het heren enkel C, werd verrassend na drie enerverende sets uitge schakeld door Guido van Poec ke. Mark Leenknegt deed het beter met winst op Robert Vermeulen. Ook Niek de Koster en Fred van Cauteren bereikten de laatste acht. Ivo Wouters is de eerste kwartfinalist in de Dl-categorie. Hij moest zijn tegenstander Frank van Campenhout geen enkele game toestaan. Bij de da mes Dl bereikte Ella Neefs de volgende ronde door winst in twee sets op Greet Haayer. Uitslagen. IIEC eerste ronde: Guido van Poec- ke-Fred van Cauteren 7-5 4-6 7-5; Fred van Cauteren-Mare Arens 6-1 6- 2; Mark Leenknegt-Robert Vermeu len 6-3 6-0; Niek de Koster-Wim Wuyts 6-4 6-1. HED1 eerste ronde: Patrick Vonk- Rob de Burger 6-3 6-2; Piet van Dam- me-Theo van Esbroek 2-6 6-4 6-1; Ro gier van driessche-Hans de Letter 6-2 6-4; Alain Hiel-Eric Neve 6-4 6-2; Frank van Campenhout-Mark Ber gen Henegouwen 6-4 6-1. tweede ron de' Ivo Wouters-Frank van Campen hout 6-0 6-0. DED1 eerste ronde: Ella Neefs-Greet Haayer 6-0 6-1 HED2 eerste ronde: Arnold de Bur ger-Robert. Verhelst 6-2 w.o.; Peter de Burger-Tom Schauwaert 7-6 6-3; Gio vanni van Rie-Patrick de Wilde 6-1 6 2; Hans van de Klooster-Eddy Neefs 6-3 6-2; Patrick Valent-Renee de Maagt 6-1 6-3. Hans van Duysse-Ed- dy van der Veeken 6-3 6-3; tweede ronde; Eric Heyndrickx-Arnold de Burger 6-0 6-0; Giovanni van Rie- Alex Fassaert 6-2 6-3; Hans van de Klooster-Rogler van Driessche 6-3 6-; 4, Werner Crombeen-Patrick Valent"' 6-1 6-2. DED2 eerste ronde: Liesbeth Voor-' brood-Ria Scheele 6-4 6-3; Tiny Bos-' man-Marianne Seghers 6-3 6-2; Loes Kool-Marleen Blanckaert 7-6 6-0. HDD1 eerste ronde: Huis/Kegels- Koen/Koen 6-4 6-4; Spork/De la Ruel- le 6-3 6-7 6-1; tweede ronde: Van Hal teren/De Braai-Van Damme/De Blij- zer 7-6 6-1; Vonk/Lammens-De Blieck/Van de Walle6-4 7-5. Bom/Van Houte-Huis/Kegels 5-7 6-2 6-4; Van Duysse/Missiaen-Van RemorteK Leegwater 6-2 6-3; d'Hont/Van de' Berg-De Block/Van de Walle 7-6 0-6 7-6. GDD1 eerste ronde: Willaert/Haak- Vonk/Van der Veeken 7-5 6-0; Schau-, waert/Missiaen-De Blieck/Provoost" 6-3 6-4; Verstraeten/De Bot-De Dec-< kere/Strooband 6-3 6-4; Van Landeg-' hem/Jespers-Verbun t/Van Avermae- te 7-6 6-4. SLUIS - Mario Leenhouwers had in het Belforttennistoer nooi in Sluis een goed weekein de. Als organisator zag hij de openingsdagen begunstigd door warm maar prima tennis- weer, als deelnemer bereikte hij als eerste de kwartfinale in het heren enkel Cl. De winst in drie sets tegen Terneuzenaar Ri chard Hamelink was hiervoor voldoende. In de C2-categorie bereikte Mark Jan de Jonge op simpele wijze de volgende ronde. Niek Stellenaar kon geen partij geven en verloor met tweemaal 6-0. Ook Paul van Waterschoot, Ab Dieleman en Jo Raedts kwamen een ronde verder. Bij de dames werd Carla Burgers halve Analis te door 6-1 en 7-6 winst op Chris tian van de Akker. Christian Dhont en Marleen de Rijcke drongen door tot de laatste acht. Trimloop Cadzand CADZAND - Atletiekvereniging De Wielingen houdt morgen, dinsdag, de eerste trimloop uit een serie van vijf aan de Zeeuws-Vlaamse kust. In Cad- zand-bad start nabij Paviljoen Zeemeeuw om 19.45 uur voor de jeugd een trimloop over 1500 me ter. Om 20.00 uur begint een trimloop voor senioren, waarbij kan worden gekozen uit twee af standen: vijf of tien kilometer. Er kan ter plaatse vanaf 19.00 uur worden ingeschreven. HECl eerste ronde: Frank Hame- link-Jean Loup van der Wiele 7-6 6-3,' Richard Hamelink-Koert van de Ak- ker 6-3 6-3; tweede ronde Mario Leenhouwers-Richard Hamelink 3-6' 6-4 6-2. HEC2 voorronde: Peter Vercruysse- Sven Fliers 6-2 6-3. eerste ronde; i Mark-Jan de Jonge-Niek Stellenaar.i 6-0 6-0; Paul van Waterschoot-Nico- las Schreurs 6-1 6-3: Ab Dieleman- Wim Nijsse 6-2 6-4; Jo Raedts-Tobi Musson 6-3 3-6 6-1. HED voorronde: Herve van de Kerckhove-Michel de Ruysscher 2-6 6-2 6-2; Arno Maenhout-Eric Assel-' man 6-1 6-4; Felix Mastboom-Andre i de Lodder 6-3 6-4; eerste ronde: Karei Leenhouwers-Harry Riemens 6-3 6-3; Christof de Comnck-Jaap Carels 6-3' 6-1. DED eerste ronde: Marleen de Rijc- ke-Marisa Everling 6-1 6-2, Christian Dhont-Nathalie Musson 6-2 6-0; Christian van de Akker-Els Zweistra w.o.; kwartfinale: Carla Burgers-' Christian van de Akker 6-17-6. HDD eerste ronde: Heyneman/Lie- taer-Van Hanegem/Van Wanrooy 6-0 6-4; De Clerck/De Coninck 6-1 4-6 6-0 GDD voorronde: Lippens/Diele- man-Van de Kerckhove/Buck 6-2 6-1, Van Kampen/Van Kampen-Faas/ Lambert 6-3 6-3; eerste ronde: Van Kampen/Van Kampen-Kats/Kats w.o. Viswedstrijd - op de Mo lenkreek te Westdorpe werd de tweede viswedstrijd 'match' van de hengelsportvereniging De Platzak gehouden, die meetelt voor het kampioenschap. Er wa ren 19 deelnemers. De uitslag: 1 F. Sijnesael 2890 gr.; 2 W. Lafort 2360 gr.; 3 A. Uitendaele 2340 gr.; 41. de Smet 2220 gr 5 T. de Klerck 1910 gr- Oranjeruiters. 121 Ml Patricia van der Jagt/Nuty Gama. Zuid-Beve land. 2 Gaby Stroo/Pauline, Oranje ruiters, Lucie Louws/Mecha, Gouwe Reyers, 120. L2: 1 Carolien van Dijk/ Daranta. Scheldestad. 126; 2 Leonie Klompe/Taufan, Schouwse Ruiters, 125; 3 Danielle van ZantebnGaisha. Paardebloem, 124. LI 1 Murièl Va der/Blue Lady, Scheldestad, 132; 2 Sabme Schink/Xhantos. Schelde stad. 129; 3 Miranda Francke/Fury. Gouwe Reyers. 125 B I Charloote Koole/Amy. Gouwe Reyers, 128, 2 Loes Cevaal/Dorien, Gouwe Reyers, 127; 3 Rianne Wondergem/Dora, 124. Mennen M/Z: 1 Peter de Kam/Deny, Oranjezon, 133; 2 Arianne Hanse/ Sunny, Schouwse Ruiters, 119: 3 Adrie Louwerse/Zephyr, Schelde stad, 118. B: 1 Kees Provoost/Enna, Oranjezon, 136; 2 Piet Lievense/Wal- ther, Oranjkezon, 130; 3 Kees Prov- vost/Irris, Oranjezon. 129 SAS VAN GENT - Han Matthijs- sen werd de verrassende win naar in de C-eategorie van het seniorentoernooi van de tennis club Drive. Nadat de geplaatste spelers waren gewipt stond hij in de finale tegen Eric Herman. Een partij die evenals de halve finales gestreden werd op het scherpst van de snede. Peter Lardenoit en Marijke Vervaet legden beslag op de titels in de D-categorie. Han Matthijssen moest in de halve eindstrijd een verwoede strijd leveren tegen Cor de Jon ge, die de eerstgeplaatste Ron nie van Remortel had uitgescha keld. Uiteindelijk slaagde Mat thijssen er in de tie-break van de derde set in een plaatsje in de fi nale te bemachtigen. Eric Herman, die evenmin in de finale werd vernacht, had even eens drie sets nodig tegen Mare Hanbersin. Na verlies met 5-7 in de eerste set won hij de tweede met dezelfde cijfers. Ook hier bracht de tie-break de beslissing in het voordeel van Herman. De finale ging aanvankelijk ge lijk op. Beide spelers brachten een set met 6-4 op hun naam. In de derde en beslissende set bleek Matthijssen uiteindelijk over wat meer inhoud te be schikken en won deze nog vrij gemakkelijk met 6-1. Macky Edwards van Muyen schakelde in de halve finale van de D-categorie de eerstgeplaat ste Jan Veraart met opvallend gemak uit: twee maal 6-2. In de finale tegen de Belg Peter Larde noit. die Peter Bruggheman had uitgeschakeld, moest hij echter met duidelijke cijfers het onder spit delven. Marijke Vervaet was de enige die zich van de geplaatsten ook kon waarmaken. In de D-categorie bij de dames klopte ze Hannie Colsen, waarna ze tenslotte ook Marijke Kunst in twee sets een voudig terugwees: 6-2 en 6-0. Uitslagen halve finales en finales. HEC: Han Mattlujssen-Cor de Jonge 6-1 4-6 7-6, Eric Herman-Marc Han bersin 5-7 7-5 7-6; Han Matthijssen- Eric Herman 4-6 6-4 6-1. HDC finale Blaak/Matthijssen-Van- Remortel/Herman 6-0 6-7 6-3 HED: Macky Edwards van Muyen- Jan Veraart 6-2 6-2; Peter Lardenoit- Peter Bruggheman 6-3 6-1; Peter Lar- denoit-Macky Edwards van Muyen 6-3 6-3. DED: Marijke Vervaet-Hannie Col sen 6-2 7-5; Marijke Kunst-Marloes Audenaerd 6-2 6-3; Marijke Vervaet,- Marijke Kunst 6-2 6-0. HDD: Van Damme/Oppeneer-De Vries/Pieters 6-2 6-0; Van Haltereiv Hamelink-Veraart/Audenaerd 6-12-6 6-1. Van Halteren/Hamelink-Van Damme/Oppeneer 6-3 6-4. DDD: De Vries/Vervaet-Boddaert' Apecechea 6-4 6-1; Bienngs/Deij-Eij ke/De Jong 6-2 6-3: De Vries/Vervaet- Bierings/Deij 6-4 6-3. GDD: Veraart/Veraart-Audenaerd' Audenaerd 6-4 6-3. De Zeeuw/De Jong-Van Damme/Oppeneer 6-3 3-6 6-2. Jubileumtoernooi van Schoondijke SCHOONDIJKE - De tennisver eniging Schoondijke houdt deze week in het kader van het 20-ja- rig bestaan een aantal jubi leumactiviteiten. Zo wordt er gedurende drie dagen een mestoernooi met naburige ver enigingen (IJzendijke, Biervliet en Breskens) gehouden. De dub bels spelen zowel bij de dames als de heren met deelname van de tennisverenigingen Bier vliet, Breskens, Aardenburg, Philippine en Hoek 's avonds. De finalewedstrijden zijn zater dag om 12.00 uur. Ook voor de jeugd is er woens dagmiddag een spelen-clrcuit uitgezet. De junioren komen vrijdag in een jeugdtoernooi aan bod. Zaterdag zijn de eindron den. Bovendien wordt er t' ook een demonstratie gegeven door Ador Sport. De 170 leden van de tennisver eniging Schoondijke en geno digden kunnen zaterdagavond in de grote tent op het sportpark De Molenkreek meedoen aan een Mexicaans buffet. Het jubi leum wordt afgesloten met een feestavond in de tent. De kopgroep, die al vroeg in de koers ontstond. In tweede positie Peter Prijs, met daarachter (vlnr), Eric de Crom, Frangois FVanse en Kees Schouwenaar foto Willem Mieras)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 30