Grote drukte op Veerse Meerdagen PZC Vrees voor achteruitgang kooptoerisme Duizenden bezoekers bij T rekker-T rekwedstrijd HEAO-onderwijs binnen twee jaar onder één dak streek Met glans van de schans hoogtepunt in Kortgene MAANDAG 8 JULI 1991 KORTGENE - Haast sierlijk gleed het model van de storm- ^vloedkering van de schans :ere|recht het water van de Kort- e!la geense haven in. Met glans in- ste derdaad. Het was een inzending ■J van Hendrik Jan Versluis uit Ham-chutney «bladerdeeg- broodjes (4 stilles) Uiteraard kunt u ook een ve getarische variant van deze .chutney-bladerdeegbroodjes ,'e£ maken. Inplaats van ham kunt u dan belegen kaas namen. Ge- djbruik liever geen jonge kaas i, G' want deze zou te veel uitlopen door de ovenwarmte. 1 plakjes diepvriesbladerdeeg 1 dikke plak ham (ca. 100 gram) 8 theelepels chutneysaus leierdooier Laat de plakjes diepvriesblader deeg volgens aanwijzingen op de verpakking ontdooien. Ver warm de oven voor op 200-225 graden Celsius. Bekleed een bakplaat met een vel bakpapier. Snijd de plak ham in vier 'repen' en snijd deze indien nodig bij zodat ze net iets kleiner zijn dan een half pakje bladerdeeg. Leg de stukken ham op één helft van de plakjes deeg en schep op elke plak ham 2 theelepels chut ney. Bevochtig de deegranden met water en vouw ze over de vulling dicht. Druk het deeg met de vin gertoppen of de tanden van een vork aan en leg de pakketjes op het bakpapier. Roer de eierdooier los met enke le druppels water en bestrijk de bovenkant van de ham-chutney- broodjes met de eierdooier. Schuif de bakplaat in het mid den lof 1 richel hieronder) van de warme oven en bak de blader deegbroodjes gaar en goud bruin in ongeveer 20 minuten. De broodjes kunnen zowel lauw warm als koud worden gegeten. Janny van der Lee Kamperland die bijna een thuiswedstrijd speelde en dan ook luid werd aangemoedigd. Die aanmoedigingen kregen ook Jaap de Loof en Rene Stokx uit Kortgene te horen. Zij stre den eveneens mee in het televi sieprogramma 'Met glans van de schans' dat in Kortgene werd opgenomen. De opnamen van het program ma bleken een hoogtepunt in de Veerse Meer dagen en zeker in Kortgene kon de organiserende ondernemersvereniging uit dat dorp terugkijken op een zeer ge slaagde dag. De weergoden had den een handje geholpen door 's morgens even een donkere wolk boven een deel van Zeeland te hangen. Dat deed veel mensen Fietser gewond bij aanrijding GRAAUW - Bij een aanrijding op de Koninginneweg in Graauw raakte zaterdagmorgen omstreeks kwart over elf fietser A. van B. uit Antwerpen licht ge wond. Hij werd met vleeswon den overgebracht naar het streekziekenhuis De Honte in Terneuzen. Na behandeling kon Van B. weer naar huis. Het ongeluk gebeurde toen een tractor met aanhanger, be stuurd door R. S. uit Meerdonk, op de Koninginneweg een groep fietsers passeerde, waarin de wielertoerist uit Antwerpen in het voorste gelid reed. Doordat de tractor, te vroeg terug naar rechts reed, raakte de aanhan ger Van B., die daardoor ten val kwam. Nachtwaker met mes bedreigd BRESKENS - Een nachtwaker van een beveiligingsbedrijf, W. E. M. B. uit Hulst, is in de nacht van zaterdag op zondag door een nog onbekende met een mes bedreigd. B. deed zijn ronde op camping Zeebad in Breskens. Omstreeks kwart over twee zag hij een per soon die zich verdacht ophield. Toen B. met zijn zaklantaarn op de verdachte scheen, bedreigde deze B. met een mes van zo'n twintig centimeter lengte. De nachtwaker nam daarop de be nen. Stilte bij de pompen in grensstreek KAPELLEBRUG - De pomp houders in het Zeeuws-Vlaamse grensgebied hebben het afgelo pen weekeinde een behoorlijke veer moeten laten. Het was vrij stil bij de pompen, maar het me rendeel van de pomphouders haastte zich om niet onvermeld tc laten dat hun Nederlandse klanten vrijdagavond nog mas saal waren op komen draven om - vlak voor de benzineprijs verhoging inging - hun auto vol tc tanken. Van een uittocht naar België was de afgelopen dagen nog geen sprake. Maar pomphou ders in Sint-Niklaas, Kieldrecht en Zelzate zagen dit weekeinde toch meer geel-zwart gekente kende voertuigen bij de pompen dan tot voor kort het geval was. De Vlamingen, die in het bezit zijn van een auto op diesel of LPG, lijken geenszins geschrok ken van de forse accijnsverho ging aan de andere zijde van de grens. Terugkerend van een dag- ie strand, Hulst, Sluis of vissen werd zoals gewoonlijk de tank of gasfles gevuld. ,.0m begrijpelijke redenen. De dieselprijs en zeker die van LPG ligt in België nog een paar franks hoger. Dan spreek je toch gauw over 17, 18 cent per liter. Wij poeten het toch vooral hebben Van de dieselrijders: dat is 75 tot 85 procent van onze Vlaamse pliëntèle. Onze Nederlandse klanten? Oh, die zie ik nog niet zo gauw expres 17 kilometer ex tra afleggen om hun tank te vul len. Daar komt nog bij dat de Belgen niet ingesteld zijn op het omgaan met andere valuta. Hier in de Zeeuws-Vlaamse grens streek betaal je zonder proble men met Belgische franks: dat ;ligt beduidend anders met gul dens in België. Daar schromen ?e niet om vijftien franks voor een gulden te rekeneh. Nou. dan ihen je als Hollander in Vlaande ren slecht af', legt pomphouder D. Mangnus, die samen met zijn proer twee benzinestations bij 'Kapellebrug exploiteert, uit. Kleine dorpen mangnus verwacht dat met na me de pomphouders in de kleine dorpen in Zeeuwsch-Vlaanderen jklappen zullen krijgen door de •Accijnsverhoging. „Die mensen leveren aan de automobilisten •mhun woonplaats. Wij bedienen de passanten, de kooptoeristen er toe besluiten maar niet naar het strand te gaan en een bezoek aan Kortgene te brengen, con cludeerde de secretaris van de ondernemersvereniging J. van Eerten tevreden. Op die manier was het vanaf het centrum van het dorp tot in de haven een drukte van belang. In het dorp was een braderie met een kleine kermis, op het haven plateau stond de feesttent en in de haven werd met glans van een schans gegleden, Tevens waren er demonstraties op een ski schans. Dat laatste onderdeel probeert de ondernemersvereni ging volgend jaar weer naar Kortgene te halen, vertelde de secretaris. De liefhebbers van het program ma 'Met glans van de schans' moesten wel heel wat geduld uit oefenen, want tussen de ver schillende deelnemers zat heel wat tijd. Ondertussen konden ze zien hoe het televisiepubliek ei genlijk bij de neus wordt geno men. Want bij opnamen van een Belgische band was geen mu ziek te horen. Dat wordt er bij de montage van het programma al lemaal ingemengd, legde een medewerker van de omroep be reidwillig aan de toeschouwers uit. Verrassingen Op de route tussen haven en bra derie konden de toeschouwers aardige verrassingen tegenko men. Zoals een komische act voor twee heren die in de feest tent een 'uitgebreide' maaltijd genoten. Maar ook de aanwezig heid van de kinderboerderij de Ark op de braderie was voor veel kinderen een feest. Zondag werden de Veerse Meer dagen in Kortgene afgesloten met concerten op het havenpla teau. Het programma dat zater dag in de haven werd opgeno men is vrijdag 19 juli op televisie te zien. Met glans van de schans was de grote publiekstrekker tijdens de Veerse Meerdagen. Deze deelnemers doorstonden het spektakel allesbe halve glansrijk (foto Willem Mieras) Y'LISSINGEN - De sector Hoger Econonisch en Administratief Onderwijs (HEAO) van de Ho geschool Zeeland is over twee jaar echt onderdak. De noodge bouwen op het complex aan de Edisonweg in Vlissingen zijn dan vervangen door twee nieuwbouw vleugels. HEAO-di- recteur L. de Putter nodigde za terdagmiddag. op de diploma uitreiking voor de economisch- linguistische richting (EL), alle afgestudeerde studenten alvast uit voor een reünie in de nieuw bouw. De eerste HEAO-studenten kun nen reeds na de zomervakantie kennis maken met de nieuw bouw. Zij betrekken de bovenste étage van de vleugel die momen teel aan de Oude Veerhavenweg wordt neergezet. Dat complex is speciaal bedoeld voor het Hoger Gezondheidszorg Onderwijs dat van Goes naar Vlissingen ver huist. Het HEAO mag van de nieuw bouw gebruik maken en moet dat ook. want de sloop van het eerste houten noodgebouw van het HEAO is begonnen. De Put ter maakte bekend dat op die lo- katie nog deze zomer de eerste heipalen de grond ingaan voor het eerste, echte stenen gebouw van de sector HEAO in Vlissin gen. Het HEAO is twaalf jaar ge leden in Vlissingen begonnen. Een vast gebruiker van de nieuwbouw wordt zeker de Ser- vicegroep Post-HEAO (SPH). De SPH is een organisatie van afgestudeerde leerlingen van de HEAO in Vlissingen én die houdt onder meer reünies. SPH-bestuurslid M. Seyssens vroeg zaterdagmiddag vooral aandacht voor een beroepen-da- tabank, waarin de HEAO-afge- studeerden zich kunnen in schrijven en waaruit het be drijfsleven kan putten. De SPH heeft de databank opgezet om Niet dat HEAO-ers problemen hebben met het vinden van een baan. merkte De Putter op. „Vijftig procent van de geslaag den heeft werk", verklaarde de directeur, „De anderen zijn bin nen één tot drie maanden aan de slag. Maar veel HEAO-ers zijn redelijk ambitieus. Via die data bank kunnen ze mogelijk sneller in contact komen met andere werkgevers." De 67 geslaagden van de EL- richting gaven in een zelfge schreven. satirisch slotlied hun eerste ambitie prijs. 'Trek ons uit die Zeeuwse klei', zongen ze, 'geef ons dat diploma, dan zijn we helemaal blij'. Fietsster bij aanrijding gewond geraakt TERNEUZEN - De Terneuzense J. de Z. moest zaterdagmiddag met een beenverwonding per ambulance overgebracht wor den naar het streekziekenhuis De Honte. De fietsster stak om streeks half vijf in haar woon plaats de Rooseveltlaan over ter hoogte van het tankstation Kreekzoom. Zij verzuimde daar bij voorrang te verlenen aan au tomobilist C. van de B. uit Ter- neuzen, die een aanrijding niet kon voorkomen. Auto en fiets liepen schade op. Visser vangt mammoetkaak BRESKENS Een unieke vondst noemt Jack Vader, voor zitter van de stichting Visserij- museum in Breskens. het boven water halen van een bovenkaak van een mammoet met daarin nog twee tanden. De kotter Breskens 15 van Henk Fenijn en zijn niet afhankelijk van de lo kale bevolking. Maar ja, eerlijk gezegd zie ik nog geen uittocht van Zeeuwen naar Vlaanderen in het verschiet liggen. Een Hol lander, dat is geen loper. Een Belg, die rekent veel meer naar zijn portemonnee toe." In Hulst heeft een eenzame auto mobilist die het Q8-station van W. de Block binnenrijdt de keu ze uit een trits lege pompen. Hij komt echter voor een pakje siga retten. De Block jr. kijkt enigs zins mistroostig naar de pom pen. „Tja, 't is stil, maar dat was na vrijdagavond ook wel te ver wachten. De gevolgen van de ac cijnsverhoging? Ja, die kunnen wel eens ingrijpend zijn. Ik denk dan niet alleen aan de pomphou ders, maar meer aan het koop toerisme. Ik denk dat de mid denstand van Hulst en Sluis toch op den duur wel zal merken dat de Vlamingen dichter bij huis blijven en dat Zeeuws-Vla mingen op hun beurt wel eens vaker naar Sint-Niklaas of zo zullen gaan. Die gevolgen zullen pas na over geruime tijd te zien zijn", redeneert hij. De Blocks vrees wordt door an dere pomphouders in de grens streek gedeeld. Strand Bij benzinestation Boon in Sluis is het volgens de bediende 'min der druk geweest dan anders'. „Vrijdag was het heel druk. maar verder speelde het weer dit weekeinde ook een rol. De mees te mensen lagen aan het strand of in de tuin." Boon had wel veel automobilisten aan de pomp in Knokke, waar hij ook een sta tion beheert. „Komen er hier wat minder en daar wat meer, dan blijft alles aardig in even wicht", voegde hij er aan toe. Mangnus vindt de berichten de afgelopen tijd in de krant toch wat overdreven. „Die rampzali ge gevolgen? Ach, 't zal allemaal wel loslopen. Zeker, als ze straks in Belgie het prijspeil ook weer wat optrekken. Weetje, de laat ste jaren hebben we best gunstig gezeten met onze winstmarges. Allicht zullen de pomphouders gezamenlijk rekening moeten houden met een miljoenender ving. Voor ons betekent dat dat we wat moeten interen op onze winstmarges. Maar ja, hoe gaat het in het leven, goede en slechte tijden wisselen zich af..." KAPELLE - Ruim drieduizend belangstellenden riskeerden za terdag hun trommelvliezen en volgden het motorisch geweld van de Trekker-Trekwedstrij- den op een weiland net buiten Kapelle. En echte strijd werd er geleverd. Bijna voorspelbaar ging het in de vrije klasse tot 5,7 ton weer tussen het Q8 team met 'Popeye' uit het Brabantse Bladel en de Friese ploeg met hun machine 'It Kypmantsje'. De laatste kon als overwinnaar aan de terugreis beginnen. Niet op eigen kracht, maar op een trailer, want de mo torische kracht doet alleen op een baan van honderd meter van zich gelden. Ook het publiek kon tevreden naar huis. De Zeeuwse favoriet Peter de Regt behaalde met zijn 'Green Spirit 4' een der- Auto tegen verkeersbord SLUIS - De personenauto van C. J. B. uit Eindhoven is bij een aanrijding in de Ridderstraat in Sluis zaterdagavond omstreeks negen uur fors beschadigd. B moest, zo verklaarde hij. op de kruising met de Kloosterstraat uitwijken voor een tegenligger, die een stilstaande bus passeer de. Bij het uitwijken reed B. te gen een verkeersbord. de plaats in de vrije klasse 4,4 ton. Na afloop van de strijd staan de mannen van 'Popeye' wat te leurgesteld bij de machine. De Fries was hun weer te slim af. Maar de kwalificatie 'eeuwige tweede' gaat ze toch te ver, Nog voor de volgende Trekker-Trek wedstrijd zullen ze de pk's van hun motor op onoverwinnelijk zetten. „We moeten er nog meer uit kunnen halen. En de 'It Kyp mantsje' zit al aan z'n top. Het betekent wel hard werken in de komende weken, maar het gaat lukken", klinkt het zelfverze kerd van één van de ploegleden. Amerikaans Het. team uit Bladel doet al zo'n dertien jaar mee. Ze waren één van de eersten. Inmiddels zijn er in Nederland 150 teams met een uit de kluiten gewassen trekker. Zo'n 50 daarvan kwamen zater dag in Kapelle aan de start. Ne derland is in Europa het land waar deze van origine Ameri kaanse sport de meeste aanhan gers heeft. De ploeg uit Bladel doet er wel van alles aan om de Tractor-Pul- ling ook in andere landen van de grond te krijgen. „De top van Ne derland krijgt de gelegeheid om in alle delen van Europa aan de monstraties mee te doen. De laatste jaren groeit ook in ande re landen de belangstelling enorm", leggen de mannen van 'Popeye' uit. Dat het Trekker-Trek goed in de markt ligt, bleek ook zaterdag weer. Rijen dik stond het pu bliek aan weerszijden van de honderd meter lange baan opge steld. Gejuich klonk op bij de full pull van de Zeeuwsvlaming Peter de Regt. Dat aan het eind van zijn wedstrijd de olie uit de motor droop kon die vreugde over een ereplaats niet tempe ren. Voor De Regt zat het overigens ook zaterdag niet mee. Al het he le seizoen kampen hij en zijn ploeggenoten met storingen. De laatste strijd trok hij zaterdag metéén motor. Die afstand, acht meter, telt in ieder geval mee voor het Nederlands kampioen schap. Om daar nu nog echt een rol in mee te spelen moet de 'Green Spirit 4' uit Biervliet de overige zes wedstrijden wel win nen. N zes uur wedstrijd is het pro gramma afgewerkt. Het geluid van de vele honderden wegrij dende auto's valt compleet in het niet bij het trekker-spekta kel. Nog even en de koeien van boer Van der Maas kunnen in al le rust weer van het terrein bezit nemem. Uitslagen Trekker-Trek Kapelle Vrije klasse 3,4 ton 1. Astenx; Super standaard klasse 3,4 ton 1. Brutus, Mini pullers 1. Bandit; Two wheel dri ve 1 Miss Liberty; Vrije klasse 4,4 ton 1 It Kypmantsje, 2 Q8 Team Popey, 3. Green Spint 4; Super standaard klasse 4,4 ton 1 Brutus: Vrije Klasse 5,7 ton 1 It. Kypmantsje, 2. Q8 Team Popey, 3. White Horse 5,6. Green Spi rit 4. Bemanning van omgeslagen boot uit Schelde gered BRESKENS - De reddingboot Prinses Margriet uit Breskens heeft zaterdagmiddag een zwaardzeilboot met twee Bel gen uit Bemmel aan boord opge pikt op de rede van Vlissingen. De bemanning van de redding boot was in de haven aan het oe fenen met het drenkelingenbor des, toen de melding van de zeil boot binnenkwam. Het drenkelingenbordes bleek van pas te komen. De zeilboot was omgeslagen, doordat het roerblad en kort daarna ook de fokkeval waren gebroken. Om een verbinding tussen de twee schepen te maken, zwom redder M. Neuwald met een lijn naar de zeilboot. De twee opvarenden werden aan boord van de Prin ses Margriet genomen en het bootje werd deels op het bordes gelegd. Zo werd het naar de ha ven van Breskens gebracht, yol- gens stuurman Jack Vader was het bootje in een slechte staat. „Als je daarmee de Westerschel- de opgaat, vraagje om moeilijk heden." Politie pakt joyrider met vrachtwagen TERNEUZEN - De gemeentepo litie van Terneuzen heeft zater dagavond H. V. uit Middelburg aangehouden en in verzekerde bewaring gesteld. De man was op pad gegaan met een vracht wagen, die hij eerder op de avond gestolen had in Bres kens. Met dat voertuig reed hij naar Terneuzen, waarbij hij in IJzen- dijke een aanrijding veroorzaak te. Daarbij werd een personen auto in puin gereden. In plaats van de stoppen raasde de Mid delburger naar Terneuzen, waar hij echter door de politie tot stoppen gedwongen werd. V. bekende tijdens verhoor be gin juni een bestelauto met kin derkleding te hebben gestolen in Vlissingen. Ook trachtte hij in Breskens een andere vrachtwa gen te stelen. De Terneuzense politie vermoedt dat de man nog meer op zijn kerfstok heeft. Inbreker slaat glas-in-lood raam kerk in BRESKENS - Bij een inbraak in de gereformeerde kerk aan de Nieuwstraat in Breskens is een glas-in-lood raam ter waarde van 1500 gulden vernield. Uit de kerk wordt niets vermist. De in braak heeft plaats gevonden tussen afgelopen donderdag en zaterdag. Evenementen HAAMSTEDE - Gereformeer de kerk, 20 uur: Concert Jan van den Driest (orgel), Karei Bogerd (bariton) en Maarten Jan Bo gerd (jongensalt). MIDDELBURG - Molenwater, 9.30-17 uur: Miniatuur Walche ren; SCHARENDIJKE - De Put- meet, 19 uur: Voorsteling circus Renz-Berlin; RETRANCHEMENT - Bezoe kerscentrum 't Zwin. 19 uur: Ex cursie; VLISSINGEN - Bellamypark, 14-17.30 uur: Reptielenzoo: St. Jacobstoren, 10-12 en 14- 16.30 uur: Beklimmen en bezich tigen toren; VROUWENPOLDER - Gerefor meerde kerk, 20 uur: Orgelcon cert Bram Beekman; BERGEN OP ZOOM - Roxy I. 20 uur: The hard way; Roxy II, 20.15 uur: Predator II; Cinemac- tueel 1,20 uur: Mermaids, a.l.; ci- nemactueel II, 20 uur: In bed with Madonna, a.l.; Cinemactu- eel III, 20 uur: The silence of the lambs, 16 jr.; GOES Grand, 20 uur: Dances with wolves: HULST - De Koning van Enge land, 20 uur: Mermaids; 20 uur: Not. without my daughter; 20 uur: The Doors; 20 uur: State of grace: MIDDELBURG - Electro, 20 30 uur: The Doors; Schuttershof, 20.30 uur: La Famiglia; TERNEUZEN - Luxor. 20 uur: Awakening; 20 uur: De onfat soenlijke vrouw; VLISSINGEN - Alhambra I, 20 uur: King Ralph; Alhambra II, 20 uur: The hard way; Alhambra III, 20 uur: Mermaids; Alhambra IV, 20 uur: Not without my daughter; Tentoonstellingen AARDENBURG Museum, 13-17 uur: 'Pilgremme tot Arden- buerch' (t/m aug.); BRESKENS Visserijmuseum. 10-12 en 15-17 uur: Diverse expo sities met foto's en maquettes, BROUWERSHAVEN - Streek museum De Vergulde Garnaal, 9-12 en 13.15-17 uur: Brouwers haven berijmd, klederdracht en houtsnijwerk: BURGH HAAMSTEDE - De Bewaerschole, 13,30-16.30 uur: Schilderijen van Hetty de Wette (t/m 20/7); GOES Gemeentearchief. 10- 12 en 13-17 uur: 'Geen kunst aan', werken diverse kunste naars (t/m 12/10); Vesten van Goes, buitenexposi tie: 'Op water gebouwd' door 9 kunstenaars; HEILLE Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude land bouwwerktuigen: HULST Streekmuseum, 14-17 uur: 'Stad en Land van Hulst in de Zelandia Illustrata' (t/m 8/9). KAPELLE Gemeentehuis, 9- 12 uur: Werken fotoclub Valke- nisse (t/m 26/7); MIDDELBURG Zeeuws Mu seum. 13.30-17 uur: Ligfietsen (b1 m 25/8) en werken Ronald Mullie (t/m 18/8); Loskade/Ramschip De Schor pioen, 10-17 uur: Communica tie-ontvangers aan boord van Nederlandse schepen tussen 1905-1991 (t/m 30/10); Bibliotheek, 17.30-21 uur 'Boek- merken' (t/m 13/7), 'Met Mozart op reis' (t/m 20/7) en 'Weisaam gevoegd en welgebouwd', werk van architect Arend Rothuizen (t/m 20/7); NEELTJE JANS - Topshuis, 10-17 uur: 'Zeespiegelrijzing, een bedreiging' (t/m sept.) en foto's van Wim Koerts (t/m 31/7); OOSTKAPELLE - Molenweg 36. 10-12 uur: Fossielenmuseum (t/m sept): RETRANCHEMENT - Bezoe kerscentrum 't Zwin. 14-18 uur: Panelen en vitrines met als the ma geologie (t/m 1/91; RITTHEM - Fort Rammekens, 13-17 uur: Bezichtiging Fort Rammekens (t/m aug. i; TERNEUZEN - Stadhuis, 8.30- 12 en 13.30-16 uur: Werken van Terneuzenaars (t/m 14/7); VEERE Grote kerk. 10-17 uur: Diverse exposities (t/m 26/10); Stadhuis, 11-17 uur: '700 jaar wo nen in Veere' (t/m 6/9); De Schotse Huizen, 13-17 uur: Werken Govaert Vandenbergh (t/m 20/7); VLISSINGEN - Gevangento ren, 11-21, 'Tijdsbeeld'. 500 jaar Gevangentoren en werken van Peter Terhorst (t/m 26/10) en in stallatie van Ton Lamper (t/m 14/7); Stedelijk Museum, 10-17 uur: 'Kapers op de Kust', kaapvaart en piraterij in Nederland 1500- 1800 (t/m 22/9); Bibliotheek, 13.30-20 uur: 'Vlis singen, veranderd gezicht', fo to's van Piet Janse (t/m aug.); IJZENDIJKE - Streekmu seum. 10-12 en 13-17 uur: 'Kant van alle kanten' met werk uit di verse landen (t/m 27/10); ZIERIKZEE - Maritiem Mu seum, 10-17 uur: Scheepsmodel len (t/m 25/10): Stadhuismuseum. 10-17 uur: 'Zierikzee in kaart gebracht' (t/ m 25/10); Burgerweeshuis, 10-17 uur; Tuinbeelden en klein antiek (t/m W8>. Galerie De Eenhoorn. 10-18 uur: Tekeningen en grafieken van Anna Reinders (t/m 14/7) Hulpcentra Alarmnummer voor geheel Zeeland: tcl.0G-ll SOS Telefonische Hulpdienst Zee land, tel. 01180-15551, dag en nacht bereikbaar Ghr. hulpdienst Zeeland voor men sen in nood, tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur - weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zee land, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. Stichting 'Vrouwen bellen vrou wen'. tel. 01100-32233 Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 01180-38080. dag. van 14-20 uur Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling. tel 01180-28800 Aids Infolijn: tel. 01180-38384 Het Friese team met de machine 'It Kypmantsje' in actie tijdens de Trekker-Trekwedstrijden in Kapel le foto Willem Mieras)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 27