Snelheidsbegrenzer dichterbij PZC ANC praat verder; veel communisten in leiding Hoop en vrees Stekelig probleem Vervoersbond FNV moet lossen schepen bij ECT gedogen OV-jaarkaart krijgt een streepjescode binnen- en buitenland Maij verwacht binnen half jaar invoering voor vrachtverkeer in EG het weer in zeeland Wöltgens blijft tegen lagere wao- uitkering ...en in europa ROTTERDAM (GPD) - Minister Maij verwacht dat het verplicht stellen van de snelheidsbegren zer voor vrachtauto's en bussen nog tijdens hel Nederlandse voorzitterschap van de EG ge regeld zal worden, ondanks de eisen die Duitsland in deze kwestie stelt. Duitsland heeft zijn verzet tegen je begrenzer opgegeven in ruil voor de verzekering dat er voor lopig geen Europese richtlijn komt voor de maximumsnel heid van personenauto's. Ook bedong dit land dat de EG-lid- staten alleen eenstemming kun nen besluiten over een snel heidslimiet voor vrachtauto's, afloop van de informele raad i de transportministers in MAANDAG 8 JULI 1991 Rotterdam, zei Maij dat ze aan de eisen heeft moeten toegeven omdat anders de snelheidsbe grenzer een verloren zaak was geweest. De minister, het ko mende half jaar voorzitter van de Transportraad, gaf toe dat het bereiken van overeenstem ming over de maximumsnelheid voor vrachtwagens toch een hele toer zal worden. Inzet van de discussie is wat haar betreft de Nederlandse ma ximumsnelheid van 80 km per uur. Maar het feit dat Duitsland niet (zoals gebruikelijk) bij meerderheid wil beslissen en een unaniem gedragen besluit wenst, geeft aan hoe gevoelig de zaak bij de oosterburen ligt. Een niet nader genoemde EG-lid- staat staat Duitsland hierin bij. Toch heeft Maij goede hoop dat de snelheidsbegrenzer op haar conto kan worden geschreven, omdat de overige landen haar hierin steunen. De EG-ministers kwamen vrij dag en zaterdag bijeen om te pol sen wat het komende half jaar geregeld dient te worden. Zo bleek dat zij veel belang hechten aan een Europees netwerk van wegen, vaarwegen en spoorlij nen. Daarbij zullen de voorstel len van de 'Commissie 2000-plus' worden betrokken. De commis sie wil onder meer een extra toe slag van tien cent op de accijn zen om de wegen te kunnen ver beteren. De Europese Commis sie. het dagelijks bestuur van de EG. zal in de herfst met een con creet plan moeten komen. Andere onderwerpen op gebied van verkeer en vervoer die ons land de komende maanden wil regelen, hebben vooral te maken met de interne markt na 1992. Zo ROTTERDAM (ANP) - De Ver- 'oersbond FNV moet gedogen lat havenwerkers-stuwers bij het containeroverslagbedrijf ECT assisteren bij het lossen van schepen. Dit heeft de presi dent van de Rotterdamse recht bank, mr. L. ter Kuile, bepaald een zaterdagavond door ECT aangespannen kort geding. Op straffe van een dwangsom van 250.000 gulden per incident imoet de bond toestaan dat ECT-personeel lading aan boord van Amerikaanse marinesche pen losmaakt, zodat die kunnen worden gelost. De bond is van mening dat het hier gaat om sjorders-werkzaamheden. In verband met een conflict over een nieuwe cao riep de bond vo rige week woensdag een staking uit onder het personeel van de acht sjorbedrijven die in de Rot terdamse haven actief zijn. ECT heeft voor de rechtbank president aangevoerd dat de Vervoersbond FNV onzorgvul dig handelt. Het losmaken" van lading aan boord van autosche pen gebeurt bij ECT altijd door stuwers. Bovendien heeft het containerbedrijf eigen sjorders in dienst, die onder de eigen cao vallen en die dus niets te maken hebben met het cao-conflict tus sen het FNV en de sjorbedrijven. Mr. Ter Kuile was het met ECT eens dat door de opstelling van de bond onnodig schade wordt toegebracht aan het bedrijfsbe lang bij ECT. De rechtbankpre sident vond dat de werkzaamhe den door moeten gaan in af wachting van een uitspraak door de geschillencommissie. Overigens heeft Ter Kuile zich inhoudelijk niet over het cao- conflict bij de sjorbedrijven uit gelaten. In de stukgoedsector van de Rotterdamse haven werd zater dag volgens de Vervoersbond FNV door ongeveer 125 haven werkers gestaakt. Bij de over slagbedrijven Uniport, NTB en RHPM werd zaterdagochtend al niet gewerkt. Bij NTB werd dat ook veroorzaakt doordat er nau welijks werk was. Zaterdagmiddag werd voor het eerst ook gestaakt bij Multi Ter minals in de Waalhaven. KERKDRIEL - Getooid in vitrage van het plaatselijke politiebureau probeerde zaterdag een politieman met een korf tevergeefs een zwerm bijen te vangen. Kort daarvoor waren enkele collega's gestoken. De operatie met de korf mislukte. Er wordt nu een imker gezocht (foto ANP) UTRECHT (ANP) - De nieuwe OV studentenjaarkaarten die op 1 november geldig worden krijgen niet alleen een andere kleur maar <mk een streepjescode. De Nederlandse Spoorwegen hebben aflees- apparaatjes aangeschaft voor de controleploegen. Die kunnen daarmee gemakkelijk nagaan of een kaart als verloren te boek staat. De OV Studentenkaart BV krijgt van studenten talloze meldingen binnen over verlies of diefstal van de kaart. De studenten krijgen dan een duplicaat. Maar het vermoeden bestaat dat een flink deel van de originelen nog in omloop is. Tot nu toe was het vrijwel ondoenlijk dit soort fraude tegen te gaan. Het boek dat de controleurs daarbij moeten raadplegen heeft name lijk inmiddels de omvang van een telefoonboek: er staan 12.000 num mers van „vermiste" studentenkaarten in. Mandela bepleit soepelheid bij sanctiebeleid (van onze correspondent DURBAN - De leiding van het ANC heeft van het congres het groene licht gekregen de onder handelingen met de Zuidafri- kaanse regering over een nieuw politiek bestel te hervatten en gewenste armslag gekregen in het sanctiebeleid. de verkiezingen voor het nieuwe, uitgebreide bestuur van beweging gingen de meeste zetels naar de communisten. Zij zijn daarin nu met ruim 70 pro cent vertegenwoordigd. Winnie Mandela, de omstreden vrouw van ANC-president Nelson Man- i, is een van de nieuwe ge zichten. De grootste zwarte oppositiebe weging was vorige week vijf da gen bijeen in de havenstad Dur- voor haar eerste officiële congres sinds haar legalisering- in februari vorig jaar. De onderhandelingen met de re gering, de verkiezingen en het sanctiebeleid waren de belang rijkste thema's voor de ruim 2000 afgevaardigden. De onderhandelingen kunnen worden hervat zodra de laatste struikelblokken, het geweld in de zwarte woonoorden en de vrij lating van alle politieke gevan genen. uit de weg zijn geruimd, zo besloot het congres. In het overleg over de laatste kwestie blijkt schot te zitten. Za terdag werd bekend gemaakt, dat 16 man, leden van de militai re vleugel Umkontho we Siswe, zijn vrijgelaten. Het congres onderstreepte de ei sen voor een via vrije algemene verkiezingen tot stand gekomen grondwetgevende vergadering Directie: K. Scherphuis, W. F. de Pagter en F. van de Velde. Hoofdredactie: M. P. Dieleman, algemeen hoofdredacteur; C. van der Maas, hoofdredacteur commentaar; A. L. Oosthoek, adjunct-hoofdredacteur. Vlissingen: Oostsouburgse- weg 10, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Tel. 01184-84000. Steunpunt: Boekhandel Bikker, Walstraat 94. Middelburg: Markt 51, 4331 LK Middelburg. Tel. 01180-81000. Goes: Grote Markt 2, 4461 AJ Goes. Tel. 01100-31800. Terneuzen: Axelsestraat 16, 4537 AK Terneuzen. Tel, 01150-94457. Hulst: Steenstraat 6, 4561 AS Hulst. Tel. 01140-14058. Axel: Nassaustraat 15, 4571 BK Axel. Tel. 01155-8000 Zierikzee: Oude Haven 41, 4301 JK Zierikzee. Tel. 01110-15380 Opening kantoren: Maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur. Zaterdags in Vlissingen van 8.00 tot 10.30 uur. Centrale redactie: Postbus 18, 4380 AA Vlissingen, 01184-84000; 's avonds op zondag t/m vrij dag: vanaf 19.00 uur; in het weekeinde: verwijzing via de telefonische bood schap op de kantoren. Bezorgklachten: maandag t/m vrijdag: op de kantoren gedurende de openings tijden; zaterdags tot 14.00 uur: op de kantoren door de klacht in te spreken op de band of de verwijzing op te volgen. Overlijdensadvertenties: tij dens kantooruren en maan dag- t/m vrijdagavond van 20.30 tot 22.00 uur en zondag avondvan 20.00 tot 22.00 uur: 01184-84000. Fax 01184-70100. Abonnementsprijzen: per kwartaal 76,30; franco per post 95,00; per maand 26,50; jaarabonnement 295,00; jaarabonnement franco per post 375,00; losse nummers maandag t/m vrij dag 1,40, zaterdag 1,75 p.st., (alle bedragen inclusief 6 pet. btw). Postrek.nr.: 3754316 t.n.v. PZC ab.rek. Vlissingen. Advertentietarieven: 149 cent per mm; minimumprijs per advertentie 22,35; ingezon den mededelingen 2,5 x tarief. Voor brieven bureau van dit blad 5,25 meer. Volledige ta rieven met contractprijzen op aanvraag (alle advertentieprij zen exclusief 6 pet. btw). Giro: 35 93 00, Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant B.V., Vlissingen. en een overgangsregering met het ANC. Hoewel onderhandelingen een vorm van de strijd tegen de apartheid worden genoemd, zal het ANC vasthouden aan de 'massale actie' - betogingen, sta kingen en boycot - om de rege ring onder druk te houden. Sancties In het debat over de sancties trok de leiding na heftige discus sies aan het langste eind. Het voorstel tot een geleidelijke op heffing van deze strafmaatrege len. dat vorig jaar december op de 'raadplegende conferentie' van de beweging in Johannes burg van tafel werd geveegd, kreeg nu de steun van het con gres. In zijn slottoespraak, die hij zon dagmorgen om vijf uur afrond de, beklemtoonde Mandela dat, hoewel sancties gehandhaafd moeten worden, 'flexibiliteit' in deze kwestie geboden is, om te voorkomen dat dit 'wapen krachteloos' wordt. De sancties op gebied van sport en cultuur kunnen als eerste worden opge heven. Die op economisch en fi nancieel gebied volgen eventu eel in een later stadium. De dominerende rol van de com munisten in de ANC-leiding werd bevestigd bij de verkiezin gen voor 50 zetels in het partijbe stuur. Bij de tien eerst gekoze nen zitten zeven communisten, van wie de militante leider van Umkontho we Siswe, Chris Ha ni, de meeste stemmen kreeg, De vijf topposities zijn op twee na. het presidentsschap (Mande- la) en het vice-presidentschap (Walter Sisulu). in handen van communisten. Zowel de nieuwe secretaris-generaal Ramapho- sa, zijn plaatsvervanger Jacob Zuma, als penningmeester Nko- bi zijn lid van de communistsche partij. Winnie Winnie Mandela, die twee maan den geleden tot zes jaar gevan genisstraf is veroordeeld wegens haar aandeel in de ontvoering en mishandeling van vier jonge mannen in december 1988. kreeg meer dan 53 procent van de stemmen. Zij is in afwachting van een beslissing over hoger be roep op borgtocht vrijgelaten. In zijn slotrede hekelde Mandela het onvermogen van het ANC om aanhang te werven onder de blanken, kleurlingen en Indiërs. Het wegnemen van de vrees on der deze minderheden is van groot belang, aldus Mandela. LJUBLJANA (AP) - Een oude Sloveense kust zondag haar rozenkrans in de hoofdfkerk van Ljubljana. In verband met de spanning liepen de kerken, de meeste Slovenen zijn rooms-katholiek, gisteren vol. Terwijl de spanning in het naburige Kroatië in het weekeinde opliep, durfden de Slovenen weer te hopen op een voor hen goede afloop. De Joegoslavische minister van defensie, de Servische generaal Veljko Kadijevic, zei zaterdag namelijk dat het federale leger geen oorlog wil met Slovenië. De minis ter liet doorschemeren dat de troepen zich mogelijk spoedig zullen terugtrekken uit de noordelijke republiek. Kadijevic verklaarde dat het leger tot dusver een groter bloedbad heeft voorkomen. Hij zei dat het leger een offenssief had kunnen beginnen om Slovenië op de knieën te dwingen. „Maar waarom zouden we dit eigenlijk doen?... We willen geen Slovenen doden ondanks het feit dat zij niet in Joegosla vië willen leven." Bij de vrijdag door Slovenië vrijgelaten krijgsgevangenen van het federale leger heerste opluchting. Maar ook was er angst voor de toekomst. Servische, Kroatische, etnisch Alba nese en Macedonische soldaten vertrokken uit Ljubljana, terwijl ze zich afvroegen of ze binnenkort gewapenderhand tegenover elkaar zullen staan. De etnische rivaliteit onder de 23 miljoen inwoners van Joegoslavië zit diep. Velen vrezen dat het recente geweld in Slovenië wel eens onbeduidend kan blijken te zijn vergeleken met het bloedvergieten als een groot etnisch conflict uitbreekt (foto Mike PerssonlEPA) dient de motorrijtuigenbelas ting van alle EG-landen met el kaar in overeenstemming te worden gebracht. Ook moet het mogelijk worden als Nederlands transportbedrijf goederen bin nen andere EG-landen te ver voeren. Dat verbod op zogehe ten 'cabotage' moet bij het bus vervoer, de zeevaart en de bin nenvaart nog opgeheven wor den. Een moeilijk punt is verder het gebruik door vrachtauto's van doorgaande routes door Zwit serland en Oostenrijk. Deze niet bij de EG aangesloten landen ondervinden wel de lasten van het vrachtverkeer, maar niet de lusten. Sommige delen van Oos tenrijk en Zwitserland zijn sterk vervuild door de uitlaatgassen en kampen met enonne geluids overlast. Minister Maij zal zich deze zomer persoonlijk met de besprekingen over deze kwestie bemoeien, zo liet ze weten. Man gedood bij aanleggen van tuinverlichting LANGERAK (ANP) - De 44-jari- ge W. Zwitser uit Langerak is za terdagavond om het leven geko men toen hij in zijn tuin verlich ting wilde aanleggen. Daarbij is hij vermoedelijk met aan tang in aanraking gekomen met de stroomdraad, aldus de politie. Het slachtoffer werd omstreeks 9 uur zaterdagavond door zijn zoon in de schuur gevonden. Reanimatie door ambulance personeel mocht niet meer ba ten. Vandaag In het weekeinde bereikte koele re lucht Zeeland en dal was za terdag al goed te merken, ge volgd door hevig onweer zondag in de nanacht. Maar daarna werd het gelukkig weer zonnig. Deze tendens zet zich voort, want ook vandaag zijn er Jlinke zonnige perioden. Al blijft het ge vaar van een onweersbui in de avond aanwezig. De middag- temperatuur loopt in Oost-Zee land op tot net onder de 25 gra den. Aan zee blijft het iets koeler, omstreeks 21 graden. De zuid westelijke ivind draait verder naar zuid en is vanochtend zivak. vanmiddag matig. Van nacht daalt het krvik naar 15 graden. Geen al te slecht begin van een nieuwe week. Nautisch bericht Wind: zuidwest tot zuid 3 tot 4. in de middag 4 tot 5 Bft., zicht: ma tig tot goed. temperatuur kust water: matig tot goed, tempera tuur kustwater: 17 graden, af- wijking waters tanden: geen af wijking van betekenis, maxi mum golfhoogte monding Schei- des: rond de halve meter. Vooruitzichten Voor morgten: een storing trekt over Zeeland met enkele buien, mogelijk met onweer. I?i de mid dag klaart het op en zijn er zon nige perioden. De middagtempe- ratuur ligt rond de 22 graden, aan zee iets koeler. De zuid westelijke wind is matig en neemt tegen de avond verder af. De nachtminimum ligt rond de 15 graden. Voor woensdag tot en met vrij dag: eerst zomiig. vrijdag kans op buien. Middagtemperaturen rond de 24 graden. De nachtmi nima omstreeks 15 graden. De wind draait van noord naar zuid en verder de gehele klok rond en is zwak tot matig. ZON EN MAAN 9 juli Zon op 0530 onder 2159 Maan op 0227 onder 2009 Hoog water uur cm uur cm Maandag 8 juli 1991 Vlissingen 11.36 183 00.02 185 Terneuzen 11.55 206 00.26 208 Bath 12 45 214 Roompot-buiten 11.35 142 00.05 139 Zierikzee 12.50 143 Yerseke 13.00 162 Philipsdam-West 12.50 156 Hoog water Dinsdag 9 juli 1991 Vlissingen 12.35 198 Terneuzen 12.57 222 Bath 01.17 242 13.56 259 Roompot-buiten 12.35 149 Zierikzee 01.15 138 14.00 147 Yerseke 01.25 158 14.05 167 Philipsdam-West 01.20 153 13.55 160 Laag water uur cm uur cm Maandag 8 juli 1991 Vlissingen 05.16 139 17 46 159 Terneuzen 05.35 190 18.10 171 Bath 06.36 212 19.11 193 Roompot-buiten 05.15 142 17.50 121 Zierikzee 06.15 148 18.55 127 Yerseke 06.25 161 19.00 140 Philipsdam-West 06.20 155 18.55 134 Laag water Dinsdag 9 juli 1991 Vlissingen 06,26 184 18.59 177 Terneuzen 06.45 196 19.26 188 Bath 07.46 219 20.20 211 Roompot-buiten 06.25 143 18.55 133 Zierikzee 07.30 148 20 00 137 Yerseke 07.35 161 20.10 151 Philipsdam-West 07.30 156 20.05 145 De Landelijke Studenten Vakbond (LSVB) noemde de streepjescode zondag overbodig. De bond vindt het zeer kwalijk dat de code alleen voor studenten wordt ingevoerd. „Het is het zoveelste voorbeeld van de aparte behandeling van studentenkaarthouders die de NS door voert. Het wordt tijd dat de studenten gezien worden als gewone reizigers met de zelfde rechten en plichten als iedere andere reizi ger." De NS wees er zaterdag op dat andere ov-jaarkaarten al van een streepjescode zijn voorzien en dat niet uitgesloten is dat ook die wor den gecontroleerd. Ook uit het oogpunt van fraude ziet de LSVB geen reden voor een aparte behandeling voor ov-studentenkaarthouders. Uit een vorige week vrijdag gehouden gesprek met de NS blijkt dat slechts met 0,2 tot 0.5 procent van de kaarten wordt gefraudeerd, aldus de LSVB. HILVERSUM (ANP) - PvdA- f'ractievoorzitter Wöltgens blijft een verlaging van de wao-uitkering onder alle om standigheden afwijzen. „Dat is geen begaanbare weg," zei hij zondagmiddag voor de radio. Wöltgens: „Ik vind dat de om vang van de wao een sociaal pro bleem is, een sociaal probleem waarbij wij kennelijk een reke ning hebben gemaakt die het heel erg gemakkelijk maakt, ook voor werkgevers, om mensen aan de kant te zetten. Dat socia le probleem moeten we op een sociale wijze oplossen en een op lossing die ertoe leidt dat uitke ringen worden verlaagd, is geen oplossing." Hij herinnerde eraan dat ook in de jaren tachtig de uitkeringen sterk zijn verlaagd, zonder dat dat iets veranderd heeft aan de grote groei van het aantal men sen dat een beroep doet op de wao. Israël blijft in Zuid-Libanon JERUZALEM (RTR) - De Israë lische regering is niet van plan haar troepen uit de door Israël gecreëerde „veiligheidszone" in Zuid-Libanon terug te trek ken. Vertrek van de Israëlische manschappen is pas aan de orde als andere buitenlandse mo gendheden eveneens hun troe pen terugtrekken. Dat heeft de Israëlische minister van bui tenlandse zaken. David Levy, zondag verklaard. Waarnemers beschouwen de uit latingen van Levy - die binnen het kabinet de volle steun heeft van minister Moshe Arens (de fensie) - als een koerswijziging in Israels politiek inzake Libanon. Jeruzalem heeft tot op heden verklaard dat de veiligheidszone in het zuiden van Libanon slechts nodig was als buffer te gen guerrilla-aanvallen van de Palestijnse bevrijdingsorganisa tie PLO. Israël stelde de zone - gemiddeld 15 kilometer breed - in 1985 in na herhaalde Pale stijnse aanvallen vanuit Zuid- Libanon op het noorden van Is raël. De discussie over de toekomst van de zone is sinds een week weer opgelaaid. Door Syrië ge steunde eenheden van het Liba nese regringsleger voerden aan vallen uit op bases van de PLO nabij Sidon. in het zuiden van Li banon. Bayrut wil met de acties van het leger zijn gezag over het hele land herstellen. 11 ii 11111111111 ii 1111111111 Vooruitzichten Weersvooruitzichten geldig tot en met dinsdag: Canarische Eilanden en Madei ra: Overwegend zonnig, rond 25 graden in de middag, maar op de canarische zuidstranden rond 30 graden. Spanje: Middagtemperatuur langs de Oceaankusten rond 20 graden. Langs de Middellandse zee tussen 27 en 33 graden. Langs de zuidwestkust rond 30 graden. In het binnenland tus sen 25 graden in het noordwes ten en tegen de 40 graden in het zuiden. Portugal: Overwegend zonnig. Langs de westkust ten noorden van Lissabon rond 22 graden bij een stevige noordelijke wind. Ten zuiden van Lissabon tussen 25 en 30 graden. Landinwaarts 33 tot 38 graden. Frankrijk: Maandag in Bretag- ne en in het noorden verander lijk bewolkt en enkele regen- of onweersbuien. Dinsdag droog en vooral in het midden en zuiden zon. Middagtemperatu ren tussen 22 graden langs "tie Oceaankust en het Kanaal tot 30 graden in oost- en zuidoost- Frankrijk. Zwitserland en Oostenrijk: Aanhoudend zonnig en warm zo merweer. In de namiddag en avond wel een enkele lokale on weersbui. Middagtemperatuur in het laagland en in de dalen rond 30 graden. Italië: Bijna overal zonnig en warm tot zeer warm. Middag- temperaturen meest tussen de 30 en 35 graden. Hongarije: Zonnig en warm. Rond 30 graden in de middagu ren. Griekenland en Turkije: Lan dinwaarts in het noorden en noordoosten van Griekenland en in Turkije enkele onweers buien: langs de meeste kusten en op de Griekse eilanden over wegend zonnig. Middagtempe ratuur meest tussen 26 en 31 gra den. Duitsland: maandag in midden- en noordwest- Duitsland enkele regen-en onweersbuien. In het zuidoosten zonnig en warm. Dinsdag voornamelijk in het oosten en zuiden een enkele on weersbui, maar op veel plaatsen ook zon. Middagtemperaturen tussen 21 graden langs de Noordzeekust tot 30 graden in het zuiden en oosten. Britse Eilanden: Half tot zwaar bewolkt. Op veel plaatsen enke le buien. Op dinsdag in zuid- Ier land en zuidwest- Engeland vrij zonnig. Middagtemperaturen dalend tot tussen de 16 graden in het noordwesten en 23 graden in zuidoost-Engeland. Weerrapporten 7 jul 20 uur: "C Amsterdam onbewolkt 29 Aberdeen zwaar bew. 17 Barcelona onbewolkt 25 Berlijn onbewolkt 30 Budapest onbewolkt 27 Bordeaux zwaar bew. 23 Brussel regen 27 Cyprus onbewolkt 23 Dublin regenbui 18 Frankfurt licht bew. 31 Genève onweer 20 Helsinki onbewolkt 25 Innsbruck onweer 24 Istanbul licht bew. 24 Klagenfurt onbewolkt 26 Kopenhagen onbewolkt 27 Las Palmas onbewolkt 27 Lissabon licht bew. 24 Londen zwaar bew. 24 Luxemburg zwaar bew. 29 Madrid half bew. 29 Malaga onbewolkt 27 Mallorca onbewolkt 25 Moskou zwaar bew. 21 München licht bew. 25 Nice licht bew. 25 Oslo onbewolkt 28 Parijs licht bew. 26 Praag onbewolkt 25 Rome licht bew 22 Split licht bew. 29 Stockholm licht bew. 25 Warschau onbewolkt 26 Wenen onbewolkt 26 Zurich zwaar bew. 28 Tunis half bew. 27 ■jük bewolking sneeuw YpL al en loe warmle-lront regen "jW toiUM E& nabe 1 -w verplaatslngs- W' sneeuw opklaringen wlndnchlin9 W richllng kW -«< L 'age-druk -1000- zonnig mistbanken H boge-druk 9 temperatuur 1020

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 19