Franse speelt met concurrentie Schouwenaar troeft Vereecken af Fraai debuut van Lianne Wielemaker PZC sport Twee Middelkampers regeren over Ronde van Oud-Vossemeer Marcel Wolfert wint tennistoernooi Goes Pothelm zorgt voor incident Sij brands geplaatst voor WK Mariels Verpaalen won de finale in het damesenkel B (foto Pieter Honhoff) Mariëls Verpaalen sterkste dame OUD-VOSSEMEER - Voordat er zaterdag nog maar een wielren ner de eindstreep had gepas seerd in de 43e ronde van Oud- Vossemeer, ergerden enkele Zeeuwse wieleroffieials zich al groen en geel aan het wegblij ven van vele Zeeuwse coureurs. „Oud-Vossemeer ligt zeker niet in Zeeland", foeterde Wim Tim mermans, oud-voorzitter van de KNWU afdeling Zeeland op de de jury-wagen tijdens de koers. „Er is niet één Zeeuws- Vlaming en de ploeg Middel kamp is ook maar met twee Zeeuwse coureurs gekomen. Het is een grof schandaal." Frangois Franse kon er allemaal niet mee zitten. De renner uit Kwadendamme, eén van de wei nige Middelkampers die zater dag wel aanwezig was op Tho- len, ging namelijk allerminst ge bukt onder de absentie van zijn ploeggenoten. De Zeeuwse ama teurkampioen passeerde na zes tig ronden machtsvertoon als eerste de eindstreep en won te vens de leidersprijs. waardoor hij beslag legde op het een groot gedeelte van de goed gevulde (2600 gulden) prijzenpot. „Weinig Zeeuwen reageerde hij vlak na zijn imposante zege. OUD-VOSSEMEER - Het (niet) dragen van een polhelm zorgde gisteren bij de start van de 43e Wielerronde van Oud-Vosse- meer voor een incident. Het welkomstwoord van G.P.A. Uijtdenwilligen die zich op maakte om het peleton te laten starten, werd ruw onderbroken door een jury-lid die Francois Franse, de latere winnaar, niet van start wilde gaan. Franse had namelijk niet de volgens de wielerbond verplichte pothelm op. Pas nadat Franse zijn hoofd- ddeksel had opgehaald (en met hem nog twee coureurs) kon als nog van start worden gegaan. „Ik weet natuurlijk ook wel dat dat ding verplicht is. Maai- met die hitte zitten die dingen niet lekker", reageerde Franse na af loop van de race. „Ik probeerde daarom zonder dat ding van start te gaan. De afgelopen week is het een heleboel renners bij de Zeeuwse koersen toch gelukt om zonder die helm van start te gaan." HEIKANT - In zijn streven om een compleet wielrenner te worden heeft Eric Vereecken dit seizoen zijn werkterrein ver legd. Voorheen zorgden de rond jes om de kerktoren voor een erelijst met de nodige overwin ningen, maar na de omschake ling zoekt de Hulster amateur vooral de Belgische klimkoer- sen op. In die nieuwe omgeving doet Vereecken het zeker niet onverdienstelijk, maar het gaat wel ten koste van de sprintkwa liteiten die hij eerder in de regio demonstreerde. Gisteren kwam hij die scherpte in de laatste me ters tekort om de jubileumron de van Heikant op zijn naam te brengen. In een sprint 'a deux' met Middelkamper Kees Schou- wenaar kwam Vereecken me ters tekort. Dat duel vormde de bekroning van een criterium dat van start tot finish boeide. Want....'laten we maar eens kijken hoever we hier kunnen komen', vond Eric de Crom al in de tweede lus. De Crom, bekend om zijn snelle start en in het Zeeuws-Vlaamse land een prijsrijder pur sang, kreeg in Michel de Kroon en Frank van Merwijk in eerste in stantie twee mannen van naam mee. Toen daar in minder dan geen tijd nog negen renners bij aansloten leek de beslissing ge vallen. Met Wilfried Bastiaanse. Eric. De Crom, Michel de Kroon. Frank van Merwijk. Eric van Nieuwkerk, Wilfred Raes, Kees Schouwenaar, Francois Franse, Eric Vereecke en de verrassend meegeslopen Herman Muller. Eric Verhage en Dennis Mesu za ten de besten vooraan. De paar zwakke schakels in de kopgroep én het feit dat mannen als Peter Mol, Karei van Goe- DORDRECHT (ANP) - Het be stuur van de wereldambond (FMJD) heeft oud-wereldkam pioen Ton Sijbrands direct ge plaatst voor de strijd om de we reldtitel. die volgend jaar in Tou lon wordt gehouden. Daarmee heeft de FMJD. op verzoek van de spelers en van de profhga. het in 1988 genomen congresbesluit alleen de wereldkampioen en de uitdager direct voor het tïtel- toernooi te plaatsen buiten wer king gesteld. „Ach, zo zie je maai- dat dat wei nig te betekenen hoeft te heb ben. De Zeeuwen die er wel wa ren, hebben toch de koers be paald." Franse sloeg met die laatste op merking de spijker op de kop. Oud-Vossemeer is een ronde die door zijn vette prijzenpot hoog staat aangeschreven en daar door vele sterke amateurs trekt. De Brabanders en Zuid-Hollan ders die in aantal sterk in de meerderheid waren, moesten zich echter neerleggen bij de su prematie van twee Zeeuwen. Frangois Franse en zijn ploegge noot Kees Schouwenaar uit Kloetinge waren betrokken bij elke ontsnapping en bepaalden het koersverloop van de hon derd kilometer. In de finale maakte het tweetal de dienst uit en legde de rest van het peleton eigenlijk zonder problemen de wil op. Leidersprijs Reeds na tien van de zestig ron den was duidelijk dat de twee Zeeuwen in goede doen waren. Franse en Schouwenaar zaten meteen bij de beslissende ont- them, John van de Ameele. Roy Bogaert, Davy Dubbeldam en Richard de Vrieze de slag had den gemist bracht een zinderend duel tussen de kopgroep en de achtervolgers op gang. Ronden- lang schommelde de voorsprong van het dozijn leiders rond de 20 seconden en in die tot op het bot uitgevochten slijtageslag vielen de slachtoffers bij bosjes. Maar na een jacht van bijna 40 kilome- SEROOSKERKE - Lianne Wie- leniaker van het Vlissingse Selieldestad zorgde zaterdag tijdens de KNF-Rabo dressuur- wedstrijd voor een verrassing door op schitterende wijze de middenklasse op haar naam te schrijven. Voor de meeste com binaties blijkt de overgang naar deze klasse te groot, maar niet voor de 19-jarige Koude- kerkse amazone. Zij stuurde tij dens haar debuut de fraai lopen de donkerbruine vijfjarige mer rie Elstar naar een totaal van 130 punten, goed voor twee winstpunten. „Het ging inderdaad niet slecht voor de eerste keer. Men had mij vooraf gewaarschuwd voor deze klasse, maar het is me uiteinde-,) snapping van negen coureurs, die niet meer zouden worden te ruggepakt door het peleton. De voorsprong van de kopgroep be staande uit Eric en John de Crom. Pierre van Est, Frangois Franse, Toine van Loon, Leon Nuiten, Peter Prijs. Kees Schou wenaar, Rini Tak, groeide al snel tot ruim een minuut, vooral door het sterke rijden van Frangois Franse. Reeds tien ronden voor het einde van de koers was de voortdurend aan kop rijdende Zuidbevelander ook al zeker van de leidersprijs. Een demarrage van Peter Prijs, zorgde er zo'n tien kilometer voor het einde voor dat de kop groep slonk tot vijf man. Prijs kreeg aanvankelijk alleen gezel schap van Schouwenaar. maar al snel vonden Franse, Van Loon en John de Crom aansluiting. Daarna was het een gelopen zaak voor de Zeeuwse Middel kampers, die als enige ploeg met twee man vertegenwoordigd wa ren in de vijf man sterke kop groep. De eerste demarrage van Franse, ongeveer vijf kilometer voor het einde, was meteen be slissend. ter moesten de koplopers zich gewonnen geven. Op het moment van de hergroe pering besefte Kees Schouwe naar dat het grote moment uit de wedstrijd was aangebroken. „Het kon bijna niet anders of een groot aantal mannen moest door die helse jacht finaal kapot zitten" zei de latere winnaar. Hij demarreerde meteen na de aan sluiting en kreeg Vereecken en lijk toch wel mee gevallen. Ik denk dat dit komt omdat er bij Scheldestad tijdens de instruc tie veel aan de basis-oefeningen wordt gewerkt", aldus Lianne Wielemakers." Erg succesvol waren de Nieuw- vlietse Zwinruiters. Inge Quist schreef met de schimmel Wag ner de individuele dressuur Z1 met 186 punten op haar naam. En clubgenoot Wim Hamelink eiste met Ester de La B onder het zadel de eerste stek in de lichte toer voor zich op. De 135 punten leverde Hamelink te vens het hoogste dagtotaal op. De hoofdprijs bij de achttallen maakte het Nieuwvlietse succes compleet. Bij de pony's toonde het achttal van Oranjezon zich Franse: „Ik nam het zekere voor het onzekere. Ik ben wel vrij rap, maar met een eindsprint ben je nooit zeker van de afloop. Ik voelde me sterk, dus ben ik weg gesprongen." Franse denderde daarna als een sneltrein naar de eindstreep. Op de finish had hij 45 seconden voorsprong op zijn achtervol gers, die mede door het afstop pende werk van Kees Schouwe naar geen kans zagen om terug te komen. ..Ik ben in goede vorm", stelde Franse nuchter vast, na zijn zijn vierde zege van het seizoen. Eerder zegevierde hij in Zuiddorpe, het Zeeuws dis trictskampioenschap en het Zeeuws kampioenschap tijdrij den. Kater Hoewel voorzitter van het orga nisatiecomité G.P. Uytenwilli- gen zich gelukkig prees met een sterke winnaar als Frangois Franse, verklaarde hij toch „een kater" te hebben overgehouden aan de 43e uitgave van de Ronde van Oud-Vossemeer. „We heb ben er alles aan gedaan om de renners hier te krijgen. In Zee- De Kroon mee. Het trio profi teerde van de gedwongen adem pauze die in de groep was inge last en reed zonder om te zien naar een voorsprong van ruim een hele minuut. De slag was ge wonnen, de finale kon worden in geleid. Vereecken moet daariri hebben aangevoeld dat een sprintzege niet direct binnen bereik was. De demarrage met nog zo'n 10 een klasse apart. Zij bleven met hun 125 punten het team van de Gouwe Reyers tien punten voor. Uitslagen achttalen paarden: 1 Zwinruiters (Nieuwvllet), 124; 2 Oranjeruiters (Axel). 119. Pony's; 1 Oranjezon (Vrouwenpolder), 125; 2 Kleppert,jes (Axel), 115; 3 Gouwe Reyers (Serooskerkei, 112. Viertallen paarden: 1 Oranjezon, 123; 2 Walcheren (Arnemuident. 122; 3 Zwinruiters, 120. Pony's 1 Lite tor el Emergo (Zaamslag). 129: 2 Schelde stad (Vlissingeni, 126; 3 Schouwse Ruiters (Dreischor). 124 Individuele dressuur paarden ZZ: 1 Chnstianne de Feyter/Roxane, Luc- tor et Emergo, 175. Z. 1 Inge Quist/ Wagner. Zwinruiters. 187; 2 Natasja Hertogh/Tuaq, Zwinruiters, 186, 3 Wendy Duden/Peter Spencer. Oran jezon, 176, M2 1 Diana Boone/Ultra Quegn Pr. Walcheren, 124; 2 Frans de land is er geen beter gevulde prijzenpot. Als vlak voor de start blijkt dat twintig procent van de deelnemers wegblijft, geeft dat toch een rotgevoel," Van de 77 renners die van start zouden gaan, kwamen maar liefst 27 afzeggingen binnen. Dertien renners meldden zich ziek, veertien renners bleven weg zonder opgave van reden. Wim Timmermans, die enkele maanden geleden afscheid nam als voorzitter van de KN)VU dis trict Zeeland sprak er Schande van „Ik kan me voorstellen dat de organisatie zich afvraagt waarvoor ze het nog doen. Hier valt het dan nog mee omdat er nog vijftig renners aan de start staan. Maar het komt ook voor in Zeeland dat er bij amateur- koersen waar zowel de A-en B- categorie samen van start gaan, nog maar 50 renners komen. Dat is een droevige zaak en het ont neemt de comité's de lust tot het organiseren van wedstrijden." Amateurs A, 100 kilometer: 1 Fran gois Franse, Kwadendamme, 2. John de Crom (Woensdrecht) op 45 secon den, 3. Peter Prijs (Elshout) z.t., 4. Toine van Loon (Zegge) z.t.. 5. Kees kilometer voor de wielen haalde wél een streep door de winstkan sen van Michel de Kroon (een week eerder nog winnaar in Hoofdplaat), maar Kees Schou wenaar kon Vereecke niet los gooien. Tot de laatste honderd meter bleef de Middelkamper in het wiel. Toen oordeelde Schou wenaar het tijd om een gooi te doen naar zijn eerste seizoenze ge. Hij slaagde helemaal. Vrieze/Bonnot, Westelijk Schouwen, 124, 3 Mary Korsman/L'Esperit, Westelijk Schouwen. Ml: 1 Lianne Wielemaker/Elstar, Scheldestad, 130; 2 Janet Wattel/Chamon. Oranje zon, 124; 3 Ad Murre/Sebastiaan, Zwinruiters. 122. L2 1 Jan de Kroo/ Equador, Scheldestad, 128; 2 Nicole Schieman/Chanel, Oranjeruiters, 123; 3 Gilles Quist/Casper, Zwinrui ters. 122. LI I Wim Hamelink/Ester de La B.. Zwinruiters, 135; 2 Annema- rie de Zeeuw/Norano, Zwinruiters. 127: 3 Petra de Feyter/Vamp. Oranje ruiters, 125, 4 Jannie de Kroo/Conti. Scheldestad, 125 B. 1 Pascal Bize- ?Fantastie, Zwinruiters, 2 Anne Pali- ne de Fey ter/Chio. Luetor et Emergo, 116 Pony's Z: 1 Sonja de Feijter/Lady Fantasy. Schouwse Ruiters, 189. M2 1 Sabina Nelis/Elvira. Zuid-Beve land. 126. 2 Wieke Galema/Surprisse, 122: 3 JucliJh Cerpentier, Palmer, Schouwenaar (Kloetmgei z.t6. Erie de Crom (Hoogerheide) op 2.30. 7 Pierre van Est iFijnaart) z.t, 8. Rini Tak (Oudenbosch) z.t. 9 Mario van Vlimmeren (Sint Willebrord) op één ronde. Amateurs B. 50 km: 1 Piet de Jong (Rijem. 2. Ad Prinsen iRaamsdonk- veeri, 3 Hans Lmdhout (Sint Maar tensdijk), 4. Flip Segeren (Made). 5. John van Wortel (Oud-Gastel). 6 Ton Keiler (Steenbergen). 7. Jacky van de Horst (Oost-Souburg), 8 Simon Kloonen (Hank), 9. Hans Etienne (Oud-Vossemeer), 10. Rini van Geel (Roosendaal) Junioren, 62 km: 1 Dennis Heilbron iBergen op Zoom, "2 Arno van Zand beek (Heeswijk-Dinter). 3 Willem- Jan Lambregts (Ulvenhout), 4 Lars van de Ploeg (Nieuwdorpi, 5. Lennart van Anrooy (Nieuwendijk). 6. Danny van Geel (Amsterdam), 7. Pieter Jon- genelen (Oudenbosch), 8 Richard Kerste (Helmond). 9. Miehei Rom- merts (Rilland). 10. Roger Oomen (Etten-Leur). Nieuwelingen, 24 km: 1 Daniël van Elven (Rucphen). 2 Henk van Hees (Hoogerheide). 3 Robin Klippe (Schijf). 4. Andrë Möhlman (Lelden), 5. Andor van de Ploeg (Nieuwdorp), 6. Reijnler van de Does (Heinkens- zand), 7. W. Buurstede (Sint Wille brord). 8. J. Lentink (Delft). 9. Franklin Klaasse (Yerseke), 10. Mar tin van Nijnatten (Hoeven) Bij de B-amateurs formeerde zich in de slotronden en onder impuls van Ko Blok een leiden de groep van dertien coureurs. In de sprint legde Paul Sager ie dereen zijn wil op. Uitslagen A-amateurs: 1. Kees Schouwe naar, Kloetinge, 100 km. in 2.17.05: 2. Eric Vereecken, Hulst; 3. Michel de Kroon, 's Graven deel; 4. op 18 sec. Wilfried Bas tiaanse, Hoogerheide; 5. Fran cois Franse, Kwadendamme; 6. Karei van Goethem, Sluiskil; 7. Peter Mol, 's Gravenpolder; 8. op 37 sec. Jacco Schroevers, Arne- muiden; 9. Wilfred Geijs. Kwa dendamme; 10. Richard de Vrie ze, Goes; 11. op 50 sec. Erik van Nieuwkerk, Kapelle; 12. Dennis Mesu, Middelburg; 13. Roy Bo gaert, 's Gravenpolder; 14. Frank van Merwijk, Den Bosch; 15. Davy Dubbeldam, Sluiskil; 16. Vester Aerts, Kruiningen; 17. Wilfred Raes, 's Heerenhoek; 18. Patrick van de Vijver, Zuiddor pe; 19. Chris Goeree, Graauw; 20. Leo Goeree, Kruiningen. B-amateurs: 1. Paul Sager. Zuid-Beyerland. 50 km. in 1.09.04; 2. Hans Lmdhout, St. Maartensdijk; 3. Hans Knuyt, Oudewater: 4. John Akkermans, Nw. Vossemeer; 5. Jacky van der Horst, Oost-Souburg; 6. André Zijlmans, Made; 7. Daan Ver hulst, Waarde; 8. Eddy Vervloet, Middelharnis; 9. Ko Blok, We- meldinge; 10. Kees van de Wei de, Middelharnis; 12. John Ale-' wijnse, Vlissingen; 13. Ad Zuid- weg, Kapelle; 14. Arnold Boyenk, Middelburg; 18. Kees den Hartog, Biggekerke; 20. Fonny Kint, Koewacht. Oranjeruiters, 121. Ml Patricia van der Jagt/Nuty Gama, Zuid-Beve- latid, 2 Gaby Stroo/Pauline, Oranje ruiters. Lucie Louws/Mecha, Gouwe Reyers, 120. L2 1 Carolien van Dijk/ Daranta, Scheldestad, 126; 2 Leonie Klompe/Taufan, Schouwse Ruiters, 125, 3 Danielle van ZantebnGaisha, Paardebloem. 124. LI l Muriel Va der/Blue Lady, Scheldestad, 132; 2 Sabine Schink/Xhantos. Schelde stad. 129; 3 Miranda Francke/Fury, Gouwe Reyers, 125. B. 1 Charloote Koole/Amy. Gouwe Reyers, 128; 2 Loes Cevaal/Dorien. Gouwe Reyers. 127. 3 Rianne Wondergem/Dora. 124. Mennen M/Z: 1 Peter de Kam/Deny. Oranjezon. 133; 2 Arianne Hanse/ Sunny, Schouwse Ruiters. 119, 3 Adrie Louwerse/Zephyr. Schelde stad, 118. B. 1 Kees Provoost/Enna. Oranjezon, 136, 2 Piet Lievense/Wal- ther. Oranjkezon, 130, 3 Kees Prov- vost/Irns, Oranjezon, 129. GOES - Op het zonovergoten park van de TV Goes, waar gis teren, zondag, de finaleronde van het B-, C- en E-toernooi haar beslag kreeg, heeft oud- Zeeuws kampioen Marcel Wol fert zieh als winnaar van de hoogste categorie gepresen teerd. Hij deed dit na een boeiende eindstrijd met Dethlel Pieters. Bij de dames van waar Liesbelh Voeten en Mariels Ver paalen aan weerszijden van het net stonden, ging de zege naar laatstgenoemde, die in de twee sets vergende strijd geen twijfel liet bestaan over het onderlinge krachtsverschil. Marcel Wolfert startte in het duel met Dethlef Pieters met serviceverlies. De volgende ga me maakte hij deze fout evenwel weer goed, waarna hij in het res terende deel van de set het beste van het spel behield. Beide spe lers kozen beurtelings de aanval, waarbij behalve diep geslagen drives ook acties aan het net, lobs en bekeken dropshots de re vue passeerden, maar Wolfert had toch uiteindelijk vrijwel steeds het laatste woord: 6-2. In de tweede set bleek Pieters van meet af aan meer controle over zijn slagen te hebben, met als resultaat een op prima peil staande reeks, waarvan de uit slag tot het laatst toe open bleef. Een tie-break hielp de represen tant van Animo tenslotte aan de derde set. Wie had gedacht dat deze 'toegift' een herhaling van de voorgaande serie zou zijn kwam bedrogen uit. Wolfert bleek namelijk nog wat in reser ve te hebben, en Pieters kenne lijk niet. De score, 6-1, in het voordeel van laatstgenoemde spreekt in dit opzicht boekde len. Wolfert zal de komende zomer overigens nog maar één keer te bewonderen zijn. „Ik heb inge schreven voor het Dikke Toren- toernooi in Zierikzee. Domburg gaat niet door, en tijdens het A- toernooi van de Schelde is er een introductieweek van de oplei ding tot fysiotherapeut die ik in Leiden ga volgen. In Hoorn speel ik kwalificatiewedstrijden voor het A-toernooi in die plaats, en tussen de bedrijven door bege leid ik nog een jeugdselectie die in Den Haag actief zal zijn," deed hij zijn programma uit de doe ken. Plezier Het weerzien met Zeeland op tennisgebied voor de uit Kloe tinge afkomstige Liesbeth Voe ten werd in de beslissende twee kamp met Mariels Verpaalen niet met succes bekroond. De sympathieke Bevelandse had dat overigens zelf ook niet ver wacht. „Ik studeer in Nijmegen voor arts, en ik houd mijn spel een beetje op peil via mijn lid maatschap van de studenten vereniging Slow," lichtte ze na afloop desgevraagd toe. „Vol gend seizoen krijgen we wat ster kere tegenstanders nu we gepro moveerd zijn in de landelijke competitie, en dat zal voor mij meer trainingsarbeid beteke nen. Maar plezier in het spel blijft voorop staan," verzekerde ze. De eindstrijd in kwestie was een baselineduel, waarin de uit Ber gen op Zoom afkomstige Mariels Verpaalen, getraind door Dick Waasdorp, niet alleen steeds het initiatief had, maar tevens het beste van het spel. Vooral met haar dubbelhandig geslagen backhand zette ze Voeten onder druk, terwijl ze daarnaast via een grote spreiding in haar dri ves, de verdediging van haai- op- penente verder ontregelde. Met een dubbele 6-1-score, weliswaar ietwat geflatteerd, kwam ze dan ook als de terechte winnares uil ii de strijd. Serge Eude pakte bij de heren a met sterkte-aanduiding Cl van li kop af de zege. Diederik van de! li Heuvel legde het loodje in doe voorlaatste schifting, Eugene de; u Kok kreeg in het slottreffen geen'Qi kans gevaarlijk te worden, nalij voordien wel duidelijk met Jan; i Goense afgerekend te hebben, In het deeltoernooi bij de dames speelde het verrassingselement op dé laatste dag nog een rol. Fa> voriete Marjet Groenleer, die ten; r nadele van Monique Dominicus' Analiste was geworden, redde het in dè hoofdpartij niet MLTC-speelster Eva Labruyere trok op overtuigende wijze de to- taaiwinst naar zich toe. Anke j Lijbaart had in dit gezelschap de |3 laatste vier gecompleteerd. Mar- Ion Wisse vanuit tweede positie in het herenenkel C2 opererend,; j- zegevierde na een marathonge-;|j vecht over Pascal van Driel. Co- rine Davidse stelde hier bij de j dames haar supporters niet te- leur door Lydia Wisse de hoofd-; j prijs af te snoepen. In de D-cate- j- gorie gingen de eerste plaatsen* j naar respectievelijk Jacky Kal ser, Lydia Boogert en Gert Gos- g selink. Edwin de Moor tenslotte was alle concurrenten bij de E- spelers de baas. j Uitslagen H.E.-B: Halve finales: M Wolfert-M.' Schouw 6-2, 3-6, 6-1; D, Pieters-M. Wolfert-M. Schouw 6-2, 3-6, 6-1; D. J Pieters-M, Zuidweg 6-4, 6-0. Finale M. Wolfert-D. Pieters 6-2, 6-7, 6-1/11 D.E.-B: halve finales: L. Voeten-M)^ Hoek 2-6, 6-3, 6-2. M Verpaalen-L de Vries 7-5,7-5, Finale: M. Verpaalen-L 1 Voeten 6-1, 6-1. H.E.-Cl: halve firn- 1 les: S. Eude-E. de Kok 6-3, 6-1. D.E.- Cl: halve finales M. Groenleer-M Dominicus 6-1, 6-1, E Labruyere-^ Lijbaart 7-5, 6-2. Finale: E. Labruys re-M. Groenleer 6-2, 6-2. H.E.-C2: hal ve finales: P. van Driel-G.Mc Gilla vry 6-4, 6-2; M Wisse-T. Verbruggen 6-2, 6-1. Finale: M. Wisse-P. van Driel 6-7, 7-5, 6-3. D.E.-C2: halve finales. C. Davidse-S. van Eenennaam 6-3,6-5 L. Wisse-Y. Baarends 6-4, 7-5 Finale C. Davidse-L. Wisse 6-4, 6-1. H.E -Dl. halve finales: J. Kayser-E. van de He mel 6-4, 6-1, H. van de Sluis-A. Proof li 6-1, 4-6, 7-5. Finale J. Kayser-H. van, de Sluis 6-4,6-1. D.E.-D: halve finales, s M. J. Breen-M. de Regt 6-2, 6-1; L n Boogert-E. Gorsse 6-2, 6-7, 6-0. Fine' le: L Boogert-M. J. Breen 6-2, 61"11 H.E.-D2: halve finales: G Gosselmk' A Holles telle 2-6, 6-4, 6-3; SO. 'tHoK I M. Jacobs 7-5, 6-3. Finale: G. Gosse-i link-S.O. 't Hof 6-1, 6-2. H.E.-E: halve, finales: A. Slabber-O. Vertrenge 64, 6-0; E. de Moor-H. Buys 6-4,6-4 Fina«1 le: E. de Moor-A. Slabber 5-7, 6-3,7-a. H.D.-B Poule. Beslissende partij; Gorsse/Verschuure-Zuidweg/Waas- dorp 7-5, 6-2. H.D.-C: halve finales! Van de Heuvel/Geels-Proos/de Got fau 6-2, 6-0; Versteeg/Verhaageif Goense/Eude 6-1, 6-0. Finale van de Heuvel/Geels-Versteeg/Verhaagen 6-4, 6-2. G.D.-C: halve finales: Engel se/Verhaagen-Stolk/Schulten 6-2,2 6, 6-4; Davidse/de Coninck-Heerm- ga/van de Hemel 6-2, 6-2. Finale: De- r vidse/de Coninck-Engelse Verhaag- j en 6-2, 6-2. H.D.-D1. Schaier/Roo y vers-Suvaal/Eversdljk 6-3, 6-4, Schil- fekes/Rutten-Proos/van Driel 7-6,6-5 Finale: Schaier/Roovers-Schiffekes; Rutten 6-4, 6-2. D.D.-D1: halve fma- 1 les: Breen/Baarends-van Tol/Cats- 1 man 6-1, 6-3; Kaiser/Pieters-Jongs- I ma/Franken 6-2, 2-6, 6-2. Finale Breen-Baarends-Kaiser/Pieters 6-2, j 6-1. G D.-Dl: halve finales: Cats- j man/Wieten-Breen/Ars 5-7, 6-3, 6-1; Van Tol/van de Knaap-Breure/Brea- re 5-7, 6-4, 7-6. Finale: KatsmanAVfr' I ten-van Tol/Van de Knaap 4-6,6-4,5 1 I. H.D.-D2: halve finales: Van de i SchaaDGosselink-Van Schaik/Diele-|i man 3-6, 6-4, 7-6; Tordoff/Meerm® Sinke/Van Iwaarden 6-4, 6-3 Finalt' Van de Schaaf/Gosselink-TordoiF Meerman 3-6, 7-5, 6-0. D.D.-D2: halve finales: Van Koeveringe/Cartledgfr Pikaar/Van de Hemel 5-7, 6-4, 6-1: Van de Sluis/Van de Sluis-De Koch 1 Van Galen 4-6,6-2.6-0. Finale: Vandi j Sluis/Van de Sluis-Van KoeveringO Cartledge 6-0, 6-2. G.D.-D2. halve fi nales: Hiensch/Koole-Klos/WoordS- - 3, 6-4, Platschorre/Brevet-Schel Hoare 6-1, 7-5. Finale: Platschoirf Brevet-Hiensch/Koole 6-0, 3-2, w 0. De kopgroep, die al vroeg in de koers ontstond. In tweede positie Peter Prijs, met daarachter (vlnr), Eric de Crom, Frangois Franse en Kees Schouwenaar (foto Willem MierasI Ronde van Heikant wordt beslist met sprintduel tussen twee Zeeuwen Frangois Franse sleurt aan kop van het kopgroepje. Vierde van links de latere winnaar Kees Schouwenaar foto Camïle Schelstraete)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 12