Duitsers heersen op Wimbledon Peter Mol grijpt weer mis PSV, Feyenoord, Groningen en Ajax geplaatst loting EC Belforttoernooi is slachtoffer van de vakantiespreiding lichael Stick verrast Stefan Edberg en ontmoet in finale Boris Becker Atleten Zuidafrika welkom WK atletiek ONDEN (GPD) - Toen Boris tcker zijn eerste titel op Wim- edon won (1985) zat Michael jch nog in de schoolbanken. was 16 jaar, voetbalde en nniste in zijn vrije tijd en wist (ig niet waarmee hij na zijn udie carriere wilde gaan ma in. Inmiddels is het wel duide- jk, want Stich staat morgen If in de finale van Wimbledon, egenstander is diezelfde Bec- tr, die het alweer voor de zesde ter doet in Londen. Hes op zijn tijd. dacht Stich in I |n tienerjaren. Terwijl Boris na |n historische overwinning op ■jarige leeftijd door alles en ie- treen werd geleefd, stond de ngere Michael nog met beide men op de grond. Ikheb de jongens die zich al op inge leeftijd helemaal aan het - ennis gaven nooit begrepen. Ze i6 eten niet wat ze allemaal mis- 15 n. Door het tennis vervreem- m ze, ze beseffen niet eens wat in de wereld gebeurt. Ik ben ilij dat ik het anders heb ge- aan". aldus Stich (22) onlangs ieen Duits tennismagazine. idirect moet hij op zijn succes- olie landgenoot die morgen te- inover hem staat, hebben ge- oeld. Becker kan Stich nu -s loeilijk tegenspreken. Hij had iet ook wel anders willen doen, iaar kon niet meer terug. De ecker-mania in Duitsland ruï- zijn jeugd. De rossige ampioen beweerde zelfs ooit at hij liever niet zo vroeg kam- oen op Wimbledon was gewor- n. „Als ik iets zou mogen ver- ideren in mijn leven dan was et dat matchpoint dat ik had in lijn eerste Wimbledon-fmale. had de bal uitgeslagen als ik ooraf had geweten wat er alle- aal zou gebeuren", onthulde lecker ooit eens. 'rimeur 'oor Michael Stich is een herha ng van de 'boom' die Becker racht, bijna uitgesloten. Mocht ij morgen winnen in de volledig JJuitse finale een primeur ove- gens dan treedt hij hoog- !«ns even uit de schaduw van ijn landgenoot die gisteren van lavid Wheaton won (6-4, 7-6, 7- laar ik heb niet de illusie dat Boris voorbijstreef. Hij is de 5 isolute nummer één in Duits- s nd", aldus Stich gisteren na ijn sensationale zege op Stefan (Iberg. Hij hoeft voorlopig niets vrezen. De spillebeen uit Mün- ■oéhen moet nog heel wat preste ren wil hij 'der Boris' passeren. Bovendien is de 'personality' van Becker door weinigen te evenaren. Hij is een vedette pur sang. Stich moet nog een imago kweken, al heeft hij in eigen land al een beetje de naam arrogant te zijn. Toch zal hij het nog ver schop pen. Want Stich is geen eendags vlieg. En is ook bepaald niet per ongeluk of toeval in de Wimble- don-finale beland. Dat zal de toekomst leren. Revanche Stich deed op Roland Garros al van zich spreken door de laatste vier te bereiken. Hij verloor van Jim Courier, de latere winnaar in Parijs. De Duitser nam echter op het gras van Wimbledon revan che op de Amerikaan en bereik te daardoor opnieuw de halve fi nale van een Grand Slam-toer- nooi. Met het bereiken van de eindstrijd bewijst de man met de enorme service dat hij zowel op gravel als op gras sterk speelt, En indoor, op hard-court, kan hij ook uit de voeten bewees hij. Het is een eigenschap die lang niet alle toppers kunnen overleggen. Daarom ligt er waarschijnlijk nog een hoop moois te wachten op Stich die pas op 18-jarige leef tijd besloot aan het professione le tennis te beginnen. Stich: „In principe voor twee jaar, om eens te kijken wat ik kon." Er was weinig bedenktijd nodig om de profcarrière te verlengen. Want de jonge professional leer de snel en ging met sprongen vooruit op de wereldranglijst. Vorig jaar maakte hij zijn de buut in de Duitse Davis Cup- ploeg en won hij zijn eerste Grand Prix in Memphis. Dit jaar stond hij al in drie finales, maar verloor ze alle. Top-tien Sinds zijn optreden op Roland Garros staat Stich in de top tien. Hij is nu al nummer zeven. Hij verloor op het grastoernooi van Rosmalen twee weken gele den nog van Michiel Schapers, maar dat moet een schoonheids foutje zijn geweest getuige zijn optreden op Wimbledon. Michael Stich leidde in Londen tot aan de halve finales in het klassement van de serviceka nonnen met 75 aces. Maar dat het slaan van vuurpijlen bij de opslag nog geen succes garan deert is bekend. Stichs opslag is echter gekoppeld aan een enor- Skeeleren laasland. Achtste race landelijke impetitie: 1. Huizebosch (Grams- irgem. 2. Hagen (Haarlem), 3. Baars JÉIieuw-Vennep). Handbal 19-12) Nederlandse doelpunten: chuurs (6), Hagreize (4), Veerman Groener (2), Joop Fiege (2), Tum- rs, Robert Fiege en Van Olphen po 3en 1. ins loemenië-Verenigde Staten 20-20. Paardesport Iberanven (Lux). CSIO. Landen- p(( Kdstrijd: 1 Duitsland (Tebbel-Pri- iiege 8-4, Von Buchwald-Alexa 0-0, i kcker-Pamina 4-4, Sloothaak-Wal- ïkönig 0-0) 8, 2. Groot-Brittannië J Sutton-Zakatak 4-0, Cassab-Gene- fji s8-4„ Clarke-Benjamin 0-8, Billing- a-Rhapsody 0-0) 8.25 en Nederland ?,omp-Waldo E 4-0, Zoer-Olympic Tendela 4-0, Lankester-Emigrant 0- fan der Vleuten-OIympic Baltazar 1-0251 8.25. Algemeen klassement i HCS-trofee na dertien wedstrij- ft. 1. Groot-Brittannië 29,50, 2. Mkrijk 26. 3. Zwitserland 20.50, 4. tderland 18,50. yipeningsrubriek, tabel A: 1. Michael j| bitaker (GBri Mon Santa 0-50,00, 2. Mgeenberghe (Bel) Queen 0-50.88, 'Willemsz Geeroms (Ned) Jonggor '0-61,02, 20. Tops (Ned) Doreen La Ui, 21. Bril (Ned) Gandhi 70.18. kssiek: 1. Sanchez Alleman (Spa) fflesto Nuit de Tour 0-34,48,15. Bril j 'edi Olympic Ahorn 4-80.60. todwood. Internationale dres- torwedstrijd. Grand Prix: 1. Laus wi ItaiAdrett 1528 punten, 5. Bert Rut- ft(Ned) Claveeinbel 1455, 6. Bartels ^d) Olympic Courage 1445, 8. Cai man (Ned) Phillip 1434, 9. Haazen fell Ushin 1430. Volleybal Moskou. World league, groep B: Sovjetunie-Zuid-Korea 3-2 (14-16 10- 15 15-4 15-6 15-13). Waterpolo Zwemmen Dordrecht. Zeslandentoernooi man nen, eerste dag: Cuba-Hongarije 9-10 (1-1 3-2 3-3 2-4). Nederland-Tsjecho- slowakije 17-12 (4-2 6-3 4-2 3-5). Doel puntenmakers Nederland: Scherren- burg 6, Rosner 3, De Vries 2, Havekot- te 2, Wagenaar. Jansen, Issard en Van der Leden allen 1. Australïë-Sov- jetunie 14-9 (3-0 4-2 3-3 4-4). Honga- rije-Tsjechoslowakije 23-13 (4-5 6-1 7- 3 6-4)). Sovjetunie-Nederland 12-9 5-4 4-2 2-2 1-1) Doelpunten Nederland: Have- kotte 3, Jansen 2, Van der Leden 2, Scherrenburg en Rosner beiden 1. 'nersfoort. Nederlandse kam- Genschappen, mannen 400 m wis- 1. Wouda (CZM Uden) 4.26,88 Gd reo, 2, Van de Spoel iDWKi 11,56. 3. Steegeling (De Dolfijni 5194. 4 x 200 m vrij; 1. De Dolfijn I a15,31, 2. De Dolfijn II 7.53,46. 3. PSV iuS 51,18 touwen 50 m vrij 1. Inge de Bruijn Nautilus 25.94. 2. Mastenbroek ïemsrobben) 26,36, 3. Elzerman (De Glfijm 26.48. 800 m vrij: 1. Wiersma Itcai 8.50,09. 2. Vlieghuis (De Din- «I 8.54.82, 3. Silvester lAZ&PC) •91,05. Biljarten Atletiek Dammen Kterhaar. NK junioren. Derde 'ode: Van Berkel-Monteba 1-1, Van tn Hurk-Vissers 2-0. Drent-Thijssen o' I De Heer-Knipper 0-2, Hage-De ^es l-i. De Jong-Prosman 2-0 Gnd na drie ronden aan kop: 1. Van Tkel. Van den Hurk, Drent, De en Knipper allen 4 punten. Linz (Oos). Internationale wedstrij den. mannen: 100 m 0,8 m/s): 1 Mitchell (VSti 10,03, 6. Johnson (Cam 10,31. 400 m: 1 Hernandez (Oos) 44,51. 800 m 1. Konchellah (Kem 1 45,80 1500 m: 1. Suleiman (Qat) 3.37,90,100 m horden 1. Foster (VSt) 13.12. 400 m horden: 1. Harris VSt) 47,90. kogel: 1. Günthor (Zwi) 21.34. discus 1. Oebartas (Sovi 64.18 m vrouwen: 200 m 0.9 m/S) 1. Krabbe (Duii 22,21. 800 m: 1. Wachtel fDui) 1.58,84.100 m horden (- 0.2 m/s>: 1. Narotsjilenko (Sovi 12.56. hoog: 1. Rodina (Sovi 1.97. Golf Honkbal me 'reach' waardoor hij moeilijk te passeren is. Het was in elk geval voor Stefan Edberg allemaal te veel. De tot gisteren in topvorm verkerende Zweed had zijn derde Wimble- don-titel al zo'n beetje in ge dachten. Maar tegen Stich werd hij ruw wakker geschud. „Het is een raar idee als je geen enkele servicegame weggeeft en toch de partij verliest", zei de 25-jarige Zweed. „Daarom heb ik ook het gevoel dat ik meer verlo- De dolgelukkige Michael Stich (rechts) neemt de felicitaties van de zichtbaar ontgoochelde Stefan Edberg in ontvangst foto AP) ren heb dan dat Michael heeft gewonnen. Al zal hij er wel an ders over denken". Tiebreak In de eerste set leek er nog geen vuiltje aan de lucht voor de hui zenhoge favoriet. Maar na de 6-4 winst voor Edberg liet hij het drie keer op een tiebreak aanko men. De returns van de titelver dediger waren benedenmaats en de scherpte die nodig was om Stich te passeren kon hij niet brengen. De man die de tiebreak uitvond (James van Alen) overleed eer gisteren op 88-jarige leeftijd. Stich gaf hem een soort pos tuum eerbetoon en was dolge lukkig met de korte verlengin gen in de partij. In tegenstelling tot Edberg: „Zonder een tie break hadden we nu waarschijn lijk nog in de tweede set geze ten." „Ik denk dat ik de finale kan winnen", aldus Stich. Edberg sloot zich daarbij aan. „Hij kan serveren als Boris, dus waarom zou hij niet kunnen winnen?" Moeilijk Becker heeft door zijn prestaties op Wimbledon en het verlies van Edberg de eerste plaatst van de wereldranglijst weer in bezit ge kregen. Begin dit jaar was hij ook al even leider. „Ik ben blij weer aanvoerder te zijn, maar de finale interesseert me nu meer. Michael zal zenuwachtig zijn, maar ik ook. We kennen elkaar redelijk goed en mogen elkaar. Dat maakt het voor mij moeilijk. Ik speel liever tegen iemand die ik haat." Uitslagen Wimbledon: mannen, enkel, halve finale. Becker (Dui/2) - Wheaton (VSt) 6-4 7-6 7-5, Stich (Dui/6) - Edberg (Zwe/1) 4-6 7-6 7-6 7-6. dubbel, halve finales: Frana/Lavalle (Arg/Mexi - Ferreira/Norval iZAf/15) 6-2 6-4 7-6, Fitzgerald/Jarryd (Aus/ Zwe/2) - Connell/Michibata (Can/4) 6- 2 6-7 7-6 6-4. vrouwen, dubbel, kwart-finales: Na- vratilova'Shriver (VSt/8) - Sanchez- Vicario/Sukova (Spa/Tsj/3) 6-3 7-6. Mary-Joe Fernandez/Garrison (VSt/ 4> - Jordan/McNeil (VSt/5) 4-6 7-6 6-2. halve finales: Gigi Fernandez/Novot- na VSt/Tsj/1 - Mary Joe Fernandez/ Garrison (VSt) 7-5 6-2. Savtsjenko/ Zvereva (Sov/2) - Navratilova/Shriver (VSt/8) 2-6 6-2 6-4 gemengddubel, kwartfinales: Van Rensburg/Reinach (ZAf) - Schapers/ SchultziNed) 7-6 7-6. Connell/Rinaldi (Can/VSt8) - Dyke/Jaggard (Aus) 6-4 6-4, Pugh/Zvereva (VSt/Sov/1) - Mi- chibata/Hetherington (Can) 6-4 6-3. 75 67), 3. Lovey 214 (70 70 74) en Vogel 214 (69 71 74). 5 Swart 215 (66 70 79). Wielrennen Heusden (Bel). Profkoers: 1 Corne- lisse (Ned) 167 km in 4.08, 2. De Mol (Bel) 0.05, 3. Eichelbeck (Dui). Ronde van Rijnland Palts. Ama teurs, derde etappe Pirmasens-Lud- wigshafen: 1. Augustin (Dui) 139,8 km in 3.25 46. 2. Tak (Ned), 3. Myyru- lainen (Fin), 9. Hoffman (Ned) 0.22,10. Dekker (Ned) z.t. Algemeen klasse ment: 1. Augustin (Dui) 11.58.53, 2. Tak (Ned) 0.13. Zeilen Abersoch (Wal). EK Flying Dutch man. vijfde race: 1. Pollen/Frostad (Noo), 2. Kats/Harderwijk (Ned) 16. Potma/Potma (Ned), 42. Schouten/ Schouten (Ned), zesde race: 1. Wer- blow/Thompson (VSt), 13. Rutten/ Rutten (Ned). 40. Koning/Taal (Ned). 41. Potma/Potma (Ned), 61. Kats/ Harderwijk (Ned). Stand: 1. Santel- la/Grassi (Ita), 9. Kats/Harderwijk (Ned), 12. Potma/Potma (Ned), 53. Schouten/Schouten (Ned), 62. Rut- ten/Rutten (Ned) Bob Rosenberg sterkste in Ronde van Breskens Barcelona. EK kunststoten, eerste ronde: Fonellosa (Spa)-Fernandez (Spa) 3-0, Reverchon (Frai-Stey- laarts (Bel) 3-0. Laakman (Duii-Bax (Bel) 1-3, Belderbos (Nedi-Scholtes (Ned) 3-1. BRESKENS - Het lukt Peter Mol maar niet. De amateurwiel renner uit 's-Gravenpolder weet bijna niet meer wat het is om als winnaar op het erepo dium te staan. Al verschillende malen dit seizoen kwam hij en kele centimeters te kort om die tendens te doorbreken. Een hoofdprijs lijkt voor hem niet weg gelegd. Gisteravond, in Breskens, stond het met nog zo'n twintig kilometer te rijden feitelijk alweer vast: Peter Mol tweede. Op dat moment reed Mol samen met Bob Rasenberg weg uit de kopgroep van elf. En inderdaad: in de spurt om de bloemen moest Mol zich gewon nen geven aan de ex-beroeps- renner uit Terheijden. Peter Mol blaakt de laatste we ken van strijdlust. Steeds is hij er bij als de knuppel in het hoen derhok gegooid wordt. Woens dag, in Westkapelle. kreeg hij niet de steun om de wedstrijd nog enigszins het aankijken waard te maken. Daar bleef het bij enkele mislukte pogingen. Mol weet, dat hij alleen tot suc ces kan komen door behoorlijk aan de boom te schudden. In een spurt weet de renner van Casba Swift. Leiden zich snel geklopt. „Als mijn spurt wat beter was, dan had ik dit jaar al enkele overwinningen behaald. Maar steeds kom ik te kort", verzucht te hij in Breskens. Steun Ook in Breskens werd de wed strijd al vrij vroeg opengebro ken. Daarvoor waren Patrick van Passel, Davy Dubbeldam (de laatste weken uitstekend op dreef), Wilfred Geijs. Bob Rasen berg, de Australiër David Malt- by en Huub van de Velde verant woordelijk. Dit dubbele trio kreeg daarna de steun van Guus Barhorst, de Belgen Jurt Leun- tjens, Gino Prijs en de Engels man Scot Mcroary. Een uiterst internationaal gekleurde kop groep dus. Ondanks dat de samenwerking in deze groep niet optimaal was. bleef dit tiental lange tijd uit de greep van de achtervolgers. Toen Van de Velde, Maltby en Leuntjens hadden moeten los sen, kwam er een tegenreactie op gang. En niet zomaar van de eersten de besten: Eric de Crom (deze week al winnaar van twee wedstrijden. Sint Jansteen en Westkapelle), Peter Mol. Karei Assenaar. Nationaal Open, man- "n. stand na derde dag: 1 Sadding- ®1212 (73 66 73, -7). 2. Saxton 213 (71 Rotterdam. World Port Tourna ment, eerste wedstrijddag: Neder- land-Baltimore Johnnies 2-5 LONDEN (RTR) - De Internationale Amamteur Atletiek Federatie (IAAF) heeft gisteren gemeld dat Zuid-Afrika op tijd tot de organisatie mag te rugkeren om volgende maand deel te nemen aan de wereldtitelstrijd in Tokyo. Primo Nebiolo, voorzitter van de IAAF, zei dat Zuid-Afrika na de afschaffing van de apartheidspo litiek aan alle voorwaarden heeft voldaan. Zuid- Afrika werd in 1976 door IAAF als lid geschrapt. „De Zuidafrikaanse atletiekorganisatie is in de postitie om te vragen om opnieuw toe te treden", aldus Nebiolo. Hij baseerde zich op het rapport, dat een delegatie van de IAAF onlangs na een be zoek aan het land opstelde. „Als het verzoek is in gediend, zal het onmiddellijk in behandeling wor den genomen", aldus de voorzitter. Sportofficials uit Zuid-Afrika zullen volgende week bij het IOC-congres in Lausanne pleiten voor een rentree van het land op Olympisch niveau. Verwacht wordt dat dit verzoek eveneens zal wor den ingewilligd. In 1970 werd Zuid-Afrika uit het IOC gezet. van Goethem en Mario van Vlimmeren sloten aan bij de koplopers. En vanaf dat mo ment waren de overigen geklopt. De voorsprong van dit elftal liep snel op tot bijna één minuut. Met nog zo'n twintig kilometer voor de wielen kozen Peter Mol en Bob Rasenberg het hazepad. Als een speer ging dit tweetal er tussenuit, de rest was kansloos. Mol en Rasenberg bleven buiten schot. Peter Mol had het toen al door: meer dan een tweede plaats zat er niet in. En hij kreeg het gelijk aan zijn zijde. Bob Rasenberg is, evenals Mol. een enorme tempobeul, maar in een spurt weet hij zich toch sneller dan zijn opponent. Peter Mol kwam slechts centi meters te kort om Rasenberg van zijn zevende overwinning van dit seizoen af te houden. Uitslag: 1 Bob Rasenberg. Terheij den (95 kilometer in 2.18 141. 2 Peter Mol. 's-Gravenpolder: 3 Scot Mcroa ry. Engeland, 4 Eric de Crom, Hoo- gerheide. 5 Mario van Vlimmeren. Hoeven; 6 Patrick van Passel. Sluis kil; 7 Davy Dubbeldam. Sluiskil. 8 Gino Prijs. België. 9 Wilfred Geijs, Kwadendamme 10 Guus Barhorst, Biervliet. 11 Karei van Goethem. Sluiskil; 12 David Maltby, Terheij den; 13 Frank Neijrinck, België. 14 Eric van Nieuwkerk, Kapelle; 15 Hans Suykerbuyk, Roosendaal: 16 Mare de Smit. Sluiskil: 17 Kurt Leun tjens. Belgie; 18 Erwin van Loo, Ou- werkerk; 19 Dennis Mesu. Middel burg; 20 Jacky Fortrei, Breskens. ZURICH (ANP) - De UEFA heeft gisteren officieel be kendgemaakt welke clubs er bij de Europese toernooi en zijn geplaatst. Daartoe behoren PSV (EC I). Feye noord (EC II), Groningen en Ajax (EC III). Utrecht krijgt geen voorkeursbehande ling. De lijsten zijn samengesteld op basis van de laatste vijf internationale seizoenen. Vanaf het bereiken van de kwart-finales krijgen club bonuspunten. Bij de strijd van de landskampioenen en de bekerwinnaars zijn in de eerste ronde zestien clubs geplaatst, in de tweede acht. Bij de wedstrijden om de UE- FA-beker zijn in de eerste- en de tweede ronde zestien clubs geplaatst. De ge plaatste ploegen kunnen niet tegen elkaar loten. De loting wordt op 11 juli in Ge neve verricht. De lijsten zien er als volgt uit: landskampioenen: 1. Olympi- que Marseille (Fra). 2 IFK Gote- borg (Zwe). 3. Sampdoria iltai. 4 Rode Ster (Joe), 5 Benfica (Pori. 6. Barcelona (Spa), 7. Anderlecht (Bel), 8. Dinamo Kiev (Sov). 9. Bröndby (Deni. 10. Glasgow Rangers (Schi. 11. PSV (Nedi. 12. Austria Wien (Oos). 13. Kaisers- lautern (Dui). 14. Honved (Hon), 15. Uni Craiova (Roe), 16. Pana- thinaikos <Gri). bekerwinnaars: 1 Manchester United (Eng). 2. Porto (Pori. 3. AS Roma (Ita). 4. Werder Bremen (Dui). 5. AS Monaco (Fra). 6. Sion (Fra), 7. Galatasaray (Tur). 8. Club Brugge (Bel). 9 Atletico Madrid (Spa), 10. lives Tampere (Fin), 11. Feyenoord (Nedi. 12. Banik Ostrava (Tsj). 13 Hajduk Split (Joei, 14. Ferencvaros (Hon), 15. IFK Norrköping (Zwe). 16. Katowice (Pol). UEFA-beker: 1. KV Mechelen (Bel), 2. Bayern München (Dui). 3. Ajax (Ned). 4. Real Madrid (Spa), 5. Torino (Ita». 6 Torpedo Moskou (Sov), 7. Eintracht Frankfurt (Dui). 8. Steaua Buka- rest (Roe). 9. Inter (Ita», 10. Spor ting Lissabon (Por), 11. Auxerre (Frai. 12 VfB Stuttgart (Duii. 13. HSV (Dui). 14. Trabzonspor (Turi, 15. Dinamo Moskou (Sov). 16. FC Groningen (Ned). SLUIS - Het Belforttoernooi van de Lawn Tennis Vereniging Sluis heeft een goede naam in het Zeeuws-Vlaamse tenniswe- reldje. Dit jaar valt de belang stelling echter wat tegen. Het Belforttoernooi is het slachtof fer geworden van de vakantie spreiding. „We kenden al jaren een grote toeloop van spelers en speelsters uit Brabant en Zuid-Holland", verklaart wedstrijdleider Mario Leenhouwers. „Velen, ook bui tenlanders. kwamen hier kam peren en speelden dan mee in ons toernooi. Nu de vakanties in het zuiden zo laat vallen missen we een grote groep van buiten de provincie. Jammer, maar er is niets aan te doen. Volgend jaar, als de vakanties nog later begin nen, zitten we met hetzelfde pro bleem." Toch mocht Leenhouwers, die zich bij de organisatie gesteund weet door Jetty Henry. Jan van Keulen en Johan Vermeulen, nog altijd 170 inschrijvingen ontvangen voor de wedstrijden in de B-, C- en D-categorie. „Een vijftigtal minder dan vorig jaar. Het wordt nu meer een Zeeuws- Vlaams onderonsje. De confron tatie met spelers van buiten de regio valt weg en dat is te betreu ren. Je komt toch al zo vaak de zelfde gezichten tegen tijdens de toernooien." De geringere deelname heeft ook gevolgen gehad voor de B- categorie. waar in tegenstelling tot voorgaande jaren niet ge start wordt op een schema van 32 maar van 16. Paul de Haan uit Philippine, verliezend finalist te gen Tim van Veldhoven op het Reinaerttoernooi in Hulst en vo rig jaar winnaar in Sluis, is als eerste geplaatst. Zijn teamge noot bij het Oostburgse Ludo et Emergo, Patrick Marteijn, wordt evenals vorig jaar als zijn belangrijkste rivaal gezien. Ge vaarlijke outsiders zijn Johan Schautteet en Antoine van Boc- kel. De dames B komen uit in een poule. De winnares van vorig Cor de Jonge rekent af met Van Remortel SAS VAN GENT - Cor de Jonge zorgde in de C-categorie van het Seniorentennistoernooi van Drive voor de verrassing van de dag door de als eerste geplaats te Ronnie van Remortel nog voor de halve finale te elimine ren. Vrij gemakkelijk haalde De Jonge de winst met twee maal 6-3 binnen. In de halve eindstrijd moet hij het opnemen tegen Han Matthij- sen, die door afzeggen van Henk Jansen de laatste vier bereikte. Macky Edwards van Muyen werd eveneens halve finalist, maar dan in de D-categorie, door winst op Peter van Limmen. Ge makkelijk ging dat niet, want na 6-4 in de eerste set sloeg Van Limmen in de tweede met dezelf de cijfers terug. De derde set bracht Edwards van Muyen uit eindelijk met 6-3 op zijn naam. Uitslagen: IIEC tweede ronde: Cor de Jonge-Ronnie van Remortel 6-3 6-3; Han Matthijsen-Henk Jansen w.o.; Marc Hanbersin-Hans Smol ders 6-1 7-5.HDC eerste ronde: Van Remortel/Herman-De Jonge/Lange- raert 7-5 6-2HED tweede ronde: Jo han Heije-Frank d'Haens 6-1 6-0; Pe ter Koole-Ben Kint w.o.; kwartfinale Macky Edwards van Muyen-Peter van Limmen 6-4 4-6 6-3.HDD tweede ronde Van der Walle/Lammens-Pat- tfin/d'Haens w.o.; Van Halteren/Ha- melink-d'Hert/Van de Bosch 6-1 6-2; Veraart/Audenaerd-Blaak/Martens 6-2 6-7 6-4; Boddaert/Renique-Brugg- heman/Geerlings 7-5 6-O.GDD twee de ronde: Audenaerd/Audenaerd-De Bruijn/De Bruijn w.o.; Kriekaart/ Kriekaart-Van der Walle/Vermeulen w.oVan Damme/Oppeneer-Hame- link/Eijke 2-6 7-5 7-5. jaar, Hilde Otterman uit Em- meloord, mag hier grote tegen stand verwachten van de Oost burgse Isabelle Leenhouwers. Met spanning wordt ook uitge keken naar de prestaties van de weer eens in een regionaal toer nooi aantredende Barbara du Foss. Miriam Brakman en Len- nie Horst kunnen mogelijk voor een verrassing zorgen. IJzendijkenaar Paul Hendrikse kreeg in de C-categorie op een schema van 32 de voorkeur bo ven Mare de Brouwer. Deze laat ste toonde zijn goede vorm in Hulst door daar met de winst aan de haal te gaan. Olaf Bur gers en Boas Bierings, vorige week nog winnaar in Axel, bezet ten de plaatsen drie en vier. Nan cy Blok en Marian Scherbeijn worden in de finale verwacht bij de dames.De eerste van de 192 partijen van de 23ste editie, die op het tennispark De Zwieper onder toeziend oog van bonds- gedelegeerde Arnold van Pame- len plaatsvindt, starten vanmid dag. Alle finalewedstrijden vin den zondag 14 juli plaats. Plaatsingen. HEB: 1. Paul de Haan; 2. Patrick Marteijn. 3/4 Johan Schautteet en Antoine van Bockel DEB poule met o.a. Hilde Otterman, Isabelle Leenhouwers; Barbara du Foss, Lennie Horst en Miriam Brak- man.HDB" schema bepaald door lo ting. GDB: 1De Haan/Horst; 2. Steij- aert/Otterman.HECl: 1. Paul Hen drikse; 2. Mare de Brouwer, 3/4. Olai Burgers en Boas Bierings. HEC2. 1. Philip Haldermans, 2 Tim Poppe; 3/ 4 Hans Smolders en Onno van Que- kelberghe. DEC: 1. Nancy Blok; 2 Marian Scherbeijn. HDC: 1. Dijk man/Leenhouwers; 2. De Brouwer/ Lambert GDC: poule HED 1 John ny Bleijenberg; 2. Piet Baas; 3/4. John Leenhouwers en Mike van Pa- melen DED: 1. Marie Baas; 2. Nico- lette Janssens HDD: 1. Leenhou wers/Leenhouwers; 2. Van Daele/Van Daele; 3. Klooster/De Rijk, 4. Bas- ting/De Paepe. DDD 1 Baas/ Vriends, 2. Schouppe/Verleije, GDD 1. Kats/Kats; 2. Apers/Baas Schapers en Schulz verlaten toernooi LONDEN (ANP) - De laatste Ne derlanders hebben gisteren het tennistoernooi van Wimbledon verlaten. Michiel Schapers en Brenda Schultz namen in de kwartfinales van het gemend- dubbel afscheid, na opnieuw een spannende partij. Het Zuid afrikaanse koppel Van Rens burg/Reinach versloeg de Ne derlanders met twee keer 7-6. Beide keren ging de tiebreak met 7-5 naar de Zuidafrikanen. Woensdag hadden Schapers en Schultz al voor opschudding ge zorgd in de eerste ronde een ma rathonpartij af te werken. Het ongeplaatste koppel versloeg toen de Nederlander Tom Nijs- sen en de Hongaarse Andrea Te- mesvari in drie sets: 6-3 5-7 29-27, Nooit eerder nam een mix op Wimbledon zoveel games (77) in beslag. Advertentie SCHOONMAAKBEDRIJF BLEIJENBERG B.V. voor totaal schoonmaak onderhoud 01184-17500 Karei van Goethem (voorgrond) probeert met een drietal mede-vluchters al in de eerste ronde uit te lopen. Het peloton reageerde echter attent f foto Henk Hommersi

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 57