Stuntwerk tijdens Visserijdagen PZC Westerschouwse raad over kopen rookgenerator Snel aanpak straten Scharendijke Fietsbrug in Kortgene kost 2,5 ton Campinghouder vecht verbod caravanhandel aan voor RvS Reacties op terras overwegend positief streek Tal van activiteiten in Bruinisse van 18 tot en met 20 juli examens ZATERDAG 6 JULI 1991 16 BRUINISSE - Stuntwerk in de lucht moet het hoogtepunt wor den van de Visserij dagen, die Bruinisse van donderdag 18 tot en met zaterdag 20 juli op stel ten zetten. Het sluitstuk is tra ditioneel de vlootsehouw. De organisatoren verwachten dat duizenden mensen de Bruse feestdagen zullen bezoeken. Burgemeester A. Vogelaar ver richt donderdagmiddag 18 juli om 14.00 uur de officiële opening van de driedraagse. Willy Wight bijt daarna, speciaal voor de kin deren, de spits af. Zijn nostalgi sche mirütheater staat garant voor vijf uur doldwaas amuse ment. s' Avonds worden er in het ver enigingsgebouw van de her vormde kerk drie films over de visserij vertoond. De eerste avond van de Visserijdagen wordt afgesloten met feest in de HAAMSTEDE - De gemeente raad van Westerschouwen houdt maandag 15 juli een open bare vergadering in het ge meentehuis te Haamstede. Aan de orde komt een voorstel van het college van burgemeester en wethouders een zogenaamde rookgenerator aan te schaffen. VEERE Openluchtdienst - De ge zamenlijke kerken in Veere hou den zondag 14 juli. bij goed weer. een openluchtdienst op het gras veld voor het gemeentehuis (Oliemolenstraat). Het thema van de dienst (aanvang 10.00 uur) luidt: 'Is God nog bezig met de wereld?' Voorganger is ds W. P. Jansen uit Veere. Enkele le den van het Middelburgse bla zersensemble ONDA verlenen medewerking aan deze dienst. De opbrengst van de collecte is bestemd voor het Jeugdkamp Veere-Rotterdam. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar de hervormde kerk. VLISSINGEN - De kritiek was niet van de lucht. 'Een terras Zo vlakbij de monumentale Sint-Jacobskerk in de Vlis- singse binnenstad Dat nooit!' Eigenaar H. Dekker van petit restaurant De Punt en de Vlis- singse gemeenteraad zetten toch door. Het terras, waarvoor een stuk kerktuin moest wij ken, is in gebruik. En wat zeggen nu de critici van toen M. Eland, kerkvoogd van de Nederlands hervormde kerk: ,,'t Ziet er esthetisch niet onaar dig uit. Het kind is op een nette wijze geboren." Oud-CDA- raadslid J. Punt-van Osnabrug- ge was zeer emotioneel tegen een terras naast de Sint-Jacobs kerk en zij is nog steeds tegen. „Mooi of niet mooi, daar ging en gaat het mij niet om. Zo'n terras had van mij overal mogen ko men, maai' juist niet tegen die monumentale kerk aan." ,,'t Is een principe-kwestie ge weest", stelt Eland vast. „En ik heb een rare smaak in mijn mond overgehouden van de in spraakprocedure die de gemeen te Vlissingen heeft gevolgd. In eerste instantie hebben ze de in spraak nagelaten." Uiteindelijk keerde de gemeente Vlissingen tent, die staat opgesteld op de hoek van de Nieuwstraat en Dreef. Vrijdagmorgen begint in de Ou destraat en op de Kort en Lange Ring de braderie. Het Voorheen Toos van de Heuvel Trio zorgt voor een vrolijke deun. De Tros Popformule drive-in-show doet 's middags Bru aan. Om 19.00 warmen majorettevereniging Appolonia uit Brouwershaven en de Dortse Dio All Girl Band het publiek op voor een groot luchtspektakel. Eerst zullen vier parachutisten hun kunsten ver tonen, waarna Bert Huizenga, Nederlands kampioen stuntvlie- gen een demonstratie verzorgt. Ook de vrijdag wordt feestelijk afgesloten in de tent. Zaterdags vindt er op het haven plateau een maritieme bedrijfs presentatie plaats. Het publiek kan kennismaken De brandweer van Westerschou wen is nogal 'gebrand' op een dergelijk apparaat, dat met na me van pas komt bij het oefenen voor wedstrijden. Een rookgene rator is namelijk een soort rook machine, die samen met brand- simulator en wordt gebruikt voor het ensceneren van brand en ongevallen. Met de aanschaf is een bedrag van ruim 3.700 gul den gemoeid. Tevens praat de raad van Wes terschouwen over een subsidie verzoek van de stichting Kamer muziek Zeeland. Overeenkom stig het positieve advies van de adviescommissies voor finan ciën en welzijn vragen b en w de gemeenteraad de stichting een subsidie van 5.000 te verlenen. Dit om de stichting in staat te stellen een kamermuziekfestival te organiseren, op Schouwen- Duiveland en Tholen. In de ge meente Westerschouwen wor den twee concerten gegeven: in Renesse en in Burgh Haamste de. De raadsvergadering begint om 19.30 uur. op haar schreden terug en werd vooraf wel inspraak toegestaan. De uitvoering van het plan, recht tegenover de Sint-Jacobs spassage aan de Lepelstraat, is daardoor vertraagd.. Mooi weer Dekker is daar achteraf niet rou wig om. „Het terras was klaar en toen kwam pas het mooie weer." Hij is zeer tevreden met het re sultaat en hij zegt ook alleen po sitieve geluiden te horen. „Ik ben er sinds 1988 mee bezig ge weest en 't is prima geworden." Eland plaatst nog één kantteke ning. Hij hoopt dat de activitei ten in de kerk door de terrasbe zoekers niet worden verstoord. „Dat is beloofd", reageert Dek ker, „en wij houden ons daar aan." Geslaagd Geslaagd - Aan de Technische Universiteit in Delft is de heer J, M. J. den Toonder, afkomstig uit Terneuzen, cum laude geslaagd voor de ingenieursopleiding wis kunde. Informatiebijeenkomst - De informatiebijeenkomst van de gemeente Middenschouwen over de verkeersmaatregelen in Kerkwerve is donderdag 11 juli in het dorpshuis van Kerkwerve en niet in De Putmeet in Scha- rendijke. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Zangdienst In de hervorm de kerk in Serooskerke wordt zondag een zangdienst gehou den met medewerking van het zangduo Jo Boogaard en Peter van Sluys uit Koudekerke. Het orgel wordt bespeeld door Guil- jam van der Schelde: J. E. van Es verzorgt de meditatie. Het the ma van de dienst, die om 19.00 uur begint, luidt: 'Wij zingen van de Goede Herder'. DEN HAAG - Een grote cara vanhandel hoort thuis op indus trieterrein, niet op een cam ping. Aldus woordvoerder C. Uitterhoeven van de gemeente Westerschouwen vrijdag op een spoedzitting bij de afdeling rechtspraak van de Raad van State in Den Haag. Campinghouder en caravanhan delaar A. de Ruiter uit Renesse heeft bij deze afdeling bezwaar gemaakt tegen een aanschrij ving die hij van het gemeentebe stuur heeft gekregen. De Ruiter moet van de gemeente de cara vans verwijderen die hij op zijn camping (De Transparant) heeft neergezet, omdat er in de show room aan de Zeeanemoonweg in Renesse onvoldoende ruimte voor is. De campinghouder beroept zich erop, dat hij op zijn camping al jaren in caravans heeft gehan deld. Zijn, woordvoerder legde daartoe jaarstukken van de ja ren '80-'87 over. Het gemeente bestuur spreekt dat tegen en be roept zich op haar beurt op di verse luchtfoto's waaruit het te gendeel moet blijken. Volgens de gemeente is de campinghou der pas in 1989 in het groot cara vans gaan verhandelen, toen hij op de Zeeanemoonweg een cara vancentrum opende. Het gemeentebestuur stelt dat het terrein waar de caravans staan gestald, bedoeld is als par keerruimte. Als het terrein niet als zodanig wordt gebruikt, vol doet de camping niet aan de par- keernormen, aldus de gemeente woordvoerder gisteren De uitspraak is maandag. 6 EN 7 JULI 1991 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Zierikzee: vrij 18.00-ma 8.00 uur: A.W. Audier, Noordgouwe, tel. 01112-1480. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00-11.30 uur. Burgh-Haamstede: vrij 18.00- ma 08.00 uur: G. van Beek-Ver beek en J. Ph. P. Stenger, Burgh- seweg 54, Haamstede, tel, 01115-1861 Renesse en Ellemeet: vrij 18.00- ma 08.00 uur: J. L. Flach en S. W. H. M. Simons, J. van Renesse- weg 6, Renesse, tel. 01116-1280. Brouwershaven en Scharendij- ke: vrij 18.00-ma 08.00 uur: L. A. M. Bruel en J. J. Roth, Markt 32, Brouwershaven, tel. 01119-1280. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.30-12.00 uur en van 16.30- 17.00 uur. Oosterland en Nieuwerkerk: vrij 18.00 - ma. 08.00 uur: R. Zondag 7 juli 1991 Nederlands-Hervormde Kerk. Bruinisse 10 ds. Hanekamp, 17 ds. Slok; Burgh 10 ds. Ten Have; Dreischor 11 ds. Kuin; Eikerzee (Scharendijke) 9.30 dhr. Vos; Haamstede 10 drs. v. d. Ploeg, 19 dhr. Knoppert; Kerkwerve 11 dhr. Vos; Nieuwerkerk 10 ds. Klip, 17 dhr. Baas; Noordgouwe 9.30 ds. Kuin; Noordwelle 11 ds. Bregman; Oosterland 10 dhr. Rouw. 18 ds. Hanekamp; Ou- werkerk 10 dhr. Otten; Renesse 9.30 ds. Bregman; Serooskerke 10 ds. Van Es; Sirjansland 10 ds. Ten Klooster, 18.30 kand. Janse; Zierikzee: Gasthuiskerk 11 ds. De Boo, 18.30 ds. Spaans; Zweeds R. Kr. Z.huis 18 dhr. De Knegt; ZonnemairelO ds. Buijs. Gereformeerde Kerk. Brou wershaven 18.30 ds. Staat; Brui nisse 10 en 17 kand. De Oude; Haamstede 9.30 ds. Wilschut, 19 drs. Lagerweij; Nieuwerkerk Zie HK; Scharendijke 10 ds. De Jong, 19 da. De Jong-Wiersema; Zierikzee 10 en 18.30 dr. Jobsen. Gereformeerde Gemeente. Haamstede 10 en 18.30 ds. Hon- koop; Nieuwerkerk 9.30 lees- MO Wiskunde MIDDELBURG - Aan de Hoge school Rotterdam en Omstre ken, lesplaats Middelburg, zijn de volgende cursisten geslaagd voor de MO-opleiding 2e graad wiskunde: Mw M.H. Haak, Schoondijke; mw J.A. de Feyter, Ovezande; mr L. Fok- ke, 's-Heer Hendrikskinderen: dhr E Klaassen, Middelburg; dhr J.J. Klep- pe. Goes; mw A. Segeler, Kruiningen; mw A. Stouten, 's-Gravenpolder; dhr C. van Vliet, Krabbendijke; dhr M.E. v.d. Wege, Vlissingen: HEAO VLISSINGEN - Aan de Hoge school Zeeland in Vlissingen slaagden voor het eindexamen HEAO de volgende studenten: Economisch-iinguistische afdeling: I.M.O Boeie, Groede; S.F Chris- tiaansen, Vlissingen; M Cornelissen, Zaamslag; T.J.E. Dierkx, Goes; D.M.J. Dobbelaar, Vogelwaarde; A.C.M. van den Dries, Oost-Souburg, M.M.M. Germing, Vlissingen; E P. Haak, Axel; J.A P de Jonge. Goes; P.J. van de Ketterij, Middelburg; E.A. van Keulen, Vlissingen; IP. Kleppe, Goes; A. van der Kraan, Oost-Souburg; M.M.R. Krieckaart, Terneuzen; M.R.J. de Letter, Koe wacht; D C. van de Linde, Kruinin gen; S van Lingen, Vlissingen, T.P. Meeusen, Axel; J. de Nooijer, Vlissin gen, J.J.J.C. Raas, Hulst; M Rood huizen, Sint-Jansteen; H.E. Rottier, Kapelle; H.J.A, Schunselaar, Vlissin gen; T.S. de Smit, Kamperland; R.V. Tournois. Arnemuiden; L M. Tromp, Vlissingen; Aan deze afdeling slaagden ook nog 41 studenten van buiten de provin cie. Economisch-juridische afdeling: M.C. de Bree. Grijpskerke; J.M.H. van Dam, Arnemuiden; E.H. Ruis- sen. Goes; J.C.H. Snoep, Vlissingen; A C. Veerhoek, Oostburg; L.C. Welle- man, Terneuzen. (Door een foutieve opgave waren de namen van bovenstaande zes ge slaagden in de PZC van vrijdag opge nomen onder de economisch-iinguis tische afdeling) Groot Stelle GOES - Aan de scholengemeen schap voor beroepsonderwijs Groot Stelle in Goes slaagden voor de lasopleidingen de vol gende cursisten: booglassen niveau 2: J. Meeuwsen, Waarde; J. A. van Boven, 's-Graven- polder; P. van Veen. Goes; D. Per- quin, Goes; A. van de Kreeke, Kam perland; J. P de Jonge, Nieuwdorp; J. Dyoen, Goes; J. van Stel, Wemel- dinge; G. Milhous, Yerseke; M. J. Duinkerke. Yerseke, Mig/mag-lassen niveau 2: J E. de Visser, Oostkapelle; P. R. Dekker, Aagtekerke; M Verhage, Vlissingen; M. P. Slabbekoorn, Kapelle; J. Lind- hout, Kloetinge; M. Poppe, Oost- Souburg; J. Meyler, Baarland; P. A. Maranus, Aagtekerke; P.J.de Jongh, Meliskerke; G A. H. Duchateau, Goes, A de Winter. Ovezande; A. J. van 't Westeinde. Lewedorp. Smits, Molenweg 61, Oostei land, tel. 01114-1280. Bruinisse: vrij. 18.00 - ma. Q8.0 uur: A. Dorrestein, Dorpsweg Bruinisse, tel. 01113-1280 en C Pet, Dorpsweg 5, Bruinisse, tel 01113-1280. Tandartsen: Spreekuren voor spoedgevallei za. en zon. 16.30-17.30 uur. H, Boom- de Keizer, Westerbanwe 14, Burgh-Haamstede, 01115 3103. Apotheken: Apotheek 'Zierikzee', Dam ij tel. 01110-12906. geopend za. vai 9.00-12.30 uur en van 16.30 -17.3 uur. Zo. van 12.00-12.30 uur ei 18.00-18.30 uur. Wijkverpleegkundigen: Schouwen-Duiveland: Dag ei nacht voor dringende hulpverle ning onder tel. 01184-14444. Dierenartsen: (vanaf zat 9.00 uur): S. Bergsma Zierikzee, tel. 01110-12180. dienst, 15.30 ds. Honkoop; Oos terland 10, 14.30 en 18.30 lees dienst. Oud-Gereformeerde Gemeenk Bruinisse 10 en 17 leesdienst, Oosterland 9.30, 14 en 18 lees dienst. Christelijk-Gereformeerde Kerk. Haamstede 10 dienst 18.30 ds. Schenau; Kerkwervi 10 en 18 ds. v. d. Sluys; Zierikzet 10 en 18 ds. Oosterbroek. Gereformeerde Kerk (vrijgi maakt). Brouwershaven 9.30 ds Wisselink, 17 ds. Boersma. Gereformeerde Gemeente in IVe derland. Bruinisse 10 en 17 lees dienst; Nieuwerkerk 9.45 ei 15.30 leesdienst; Zierikzee 10 ei 18 leesdienst. Leger des Heïls. Zierikzee 10 ei 17 samenkomst. Rooms-Katholieke Kerk. Haam stede 10 dienst, zat. 19 dienst Zierikzee 10 dienst, zat. 1! dienst; Renesse 10 dienst, zat.l! dienst. Pinkstergemeente. Zierikzet (Meelstraat) 10, woensd. 20 s» menkomst. Scaldis College GOES - Aan het Scaldis College voor beroepsopleidingen n Goes slaagden de volgende leei lingen voor hun eindexamei middelbare laboratoriumoplei ding: MLO analytisch chemische studie richting: Peter Arensman, Stad aai het Haringvliet; Evert Blaas, Goes Ben Botterweg, Zierikzee; Jozien vai Boven, Koudekerke; Peter Bras Borssele; Rouck de Bruijne, Sluiskil Marko Burger, Kruiningen; John vas Dijke, Bruinisse; Marleen Eist, Goes, Wim van der Endt, Kloetinge, Bran Francke, Oostkapelle; Adjan Houte kamer. Waarde; Angelique Jahn Terneuzen; Ellen Kesteloo, Koude kerke; Inge Kieboom, Terneuzen; Ar janne Kok. Bruinisse; Anke de Kor te, Oude Tonge; Caroline Kruijt, Tei neuzen; Madeion Lievense, Zoute lande; Yvonne Maas, Geersdijk; Ma ris van der Maas, Kortgene; Mirands Nagelkerke, Oost-Souburg; Diana de Nooijer. Wemeldinge; Ronald d: Nooijer, Vlissingen; Marcel Olree. Bergen op Zoom; Stephan Ploegaert Philippme; Leoni Somers, Hooger heide; Diany Stoel, Brouwershaven Miranda Stuyts, Hoogerheide; Ange lique Thomas, Philippine; Patrid van der Velden, Bergen op Zoom Mirjam van Velthoven, Oost-Sou- 1 burg; Uona Verschuren, Klooster zande; Jaap de Visser, Aagtekerke; Boudewijn de Vliegher, Zuiddorpe, René Wansink, Zierikzee; Hertwij van Zwietering, Vlissingen MLO klinisch chemische studierich ting: Annemiek de Back, Terneuzen Anne Mieke Helmsing, Middelhar- nis; Tim Janse, Middelburg, Bianci van Oorschot, Middelburg; Ellen van Sighem, Westkapelle; Onno Wage naar, Borssele. MLO microbiologische studierich ting: Manita van Dalen, Wilhelmina- dorp, Bevon Niles, Hansweert; Nico le van Straaten, Goes; Martin vandt Wijnckel, IJzendijke OOST-SOUBURG - Aan de Technische Universiteit in Delfi is Eric Glerum uit Oost-Soubuig met lof afgestudeerd als scheepsbouwkundig ingenieur. Autokrakers slaan toe VLISSINGEN - Bij drie auto-in braken zijn de afgelopen dagen in de gemeente Vlissingen twee autoradio-cassetterecorders ge stolen. De eerste inbraak deed zich voor in de nacht van woensdag op donderdag aan de Hudsonstraai in Oost-Souburg. Een radio-cas setterecorder is daar wegge haald. De twee andere inbraken zijn donderdagmiddag gepleegd aan de Zuilenburg in de Vüs- singse wijk Bossenburg. Uitéén opengebroken auto was niets weg, uit de andere de radiocas- sette-recorder, een fototoestel een zonnebril en een tas met pof temonnee met 150 gulden. met het oude handwerk zoals netten boeten en garnalen pel len. Tevens worden er schaaldie ren vertoond, die in de Noordzee voorkomen. Om 14.00 uur varen de Bruse vissersschepen uit voor een grote vlootsehouw. Voor het publiek bestaat er de mogelijkheid mee te varen. Als de vloot is teruggekeerd ver zorgt de Zeeuwse volksdans groep Walacra een optreden. De Visserijdagen worden s' avonds afgesloten in de feesttent, waai de groep De Flinstones voor dansmuziek zorgt. De Dorpsstraat in Scharendijke moet heringericht worden foto Pieter Honhoff) SCHARENDIJKE - De gemeente Middenschouwen gaat de Dijkstraat en de Dorpsstraat in Scharendijke aanpakken. De bestrating van beide straten is onvoldoende en met name in de zomermaanden is het aantal parkeerplaatsen hier ontoerei kend. De gemeente hoopt dit jaar nog met de werkzaamheden te kunnen beginnen. De door de technische dienst van Middenschouwen en Brou wershaven opgestelde plannen zijn er op gericht om het bestem mingsverkeer in de straten beter te gerieven. Zo trekt de super markt in de Dorpsstraat veel verkeer aan, terwijl de bevoorra ding van deze winkel via de Dijkstraat moeilijk is. Door het scheppen van zestien parkeerplaatsen aan de Dorpsweg denkt de gemeente de grootste parkeemood te kunnen ledigen. Ook met de wandelaars in de Dorpsstraat wordt rekening gehou den. De loopstrook wordt namelijk verder van de rijbaan afge scheiden door middel van kleine bomen en sierpaaltjes, de zoge naamde Amsterdammertjes. De plannen voorzien verder een ter rasje voor het café, een rij bomen aan de noordkant van de straat en de plaatsing van fietsenstandaards. De Dijkstraat blijft van het Baken tot de Dorpsstraat vrij toegan kelijk voor het verkeer. Het gedeelte van de Dorpsstraat tot aan het Zwarte Plein wordt echter éénrichtingsverkeer. Door het aanleggen van een troittorband denkt de gemeente de rijweg en het loopgedeelte beter te kunnen scheiden. De gemeente Middenschouwen houdt maandag 15 juli een hoor zitting over deze plannen. Deze bijeenkomst begint om 20.00 uur in dorpshuis De Putmeet in Scharendijke. *HP m m iip m j De plaats waar de fietsbrug is gepland: het eind van de Prinsenweg foto Willem Mieras) KORTGENE - Waarschijnlijk nog dit jaar komt er een fietsbrug over de Proviciale Oost-Westweg in Kortgene. Met de aanleg wil het college van b en w Kortgene beter bereikbaar maken voor fietsers. De fietsbrug gaat maximaal 250.000 gulden kos ten. Daarvan komt 50.000 gulden voor rekening van de gemeen te. Kortgene wil al langer een fietsbrug over de Oost-Westweg, maar tot nu toe bleek die aanleg voor de gemeente te duur. Temeer omdat zij zelf voor de helft van de aanlegkosten zou moeten op draaien. Onlangs echter zegde rijkswaterstaat toe 80 procent van de kosten te willen dekken. Daarbij werd wel de voorwaarde ge- seld, dat de werkzaamheden uiterlijk half november afgerond moeten zijn. Het college van b en w denkt dat dit haalbaar is. Het voorstel voor de nieuwe fietsbrug komt aan de orde in de gemeen teraadsvergadering van donderdag 11 juli. De vergadering be gint om 19.30 uur. Het nieuwe terras tegen de Sint-Jacobskerk in de Vlissingse bin nenstad ontlokt vooral positieve reacties {foto Lex de Meesteri I I M I I I I I I I I I I I I I I I I I

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 48