Duitsers heersen op Wimbledon Peter Mol grijpt weer mis PSV, Feyenoord, Groningen en Ajax geplaatst loting EC Pieters en Zuidweg in halve eindstrijd Goes sport Michael Stich verrast Stefan Edberg en ontmoet in finale Boris Becker 19 01184-17500 uitslagen Atleten Zuidafrika welkom WK atletiek ZATERDAG 6 JULI 1991 ZÜRICH (ANP) - De UEFA heeft gisteren officieel be kendgemaakt welke clubs er bij de Europese toernooi en zijn geplaatst. Daartoe behoren PSV (EC I), Feye noord (EC II), Groningen en Ajax (EC III). Utrecht krijgt geen voorkeursbehande ling. De lijsten zijn samengesteld op basis van de laatste vijf internationale seizoenen. Vanaf het bereiken van de kwart-finales krijgen club bonuspunten. Bij de strijd van de landskampioenen en de bekerwinnaars zijn in de eerste ronde zestien clubs geplaatst, in de tweede acht. Bij de wedstrijden om de UE- FA-beker zijn in de eerste- en de tweede ronde zestien clubs geplaatst. De ge plaatste ploegen kunnen niet tegen elkaar loten. De loting wordt op 11 juli in Ge neve verricht. De lijsten zien er als volgt uit: landskampioenen: 1. Olympi- que Marseille (Fra). 2. IFK Gote- borg (Zwel. 3. Sampdoria ilta). 4. Rode Ster (Joe). 5. Benfica (Por). 6. Barcelona (Spa). 7. Anderlecht (Bel). 8 Dinanio Kiev (Sov), 9. Brondby (Den). 10. Glasgow Rangers (Sch). 11. PSV (Ned). 12. Austria VVien (Oos), 13. Kaisers- lautern (Dui). 14. Honved (Hon), 15. Uni Craiova (Roe), 16. Pana- thinaikos (Gri). bekerwinnaars: 1 Manchester United (Eng), 2. Porto (Por). 3. AS Roma (Ita), 4 Werder Bremen (Duii. 5. AS Monaco iFra). 6. Sion (Fra). 7. Galatasaray (Tun. 8. Club Brugge (Bel). 9. Atletico Madrid (Spa). 10. lives Tampere (Fini. 11 Feyenoord (Nedi. 12. Banik Ostrava (Tsj), 13. Hajduk Split (Joe). 14. Ferencvaros (Hon), 15. IFK Norrkoping tZwe). 16. Katowice (Pol) UEFA-beker: 1 KV Mechelen (Bel), 2. Bayern München (Dui). 3. Ajax (Ned). 4. Real Madrid (Spat. 5. Torino (Ita), 6. Torpedo Moskou (Sov). 7. Eintracht Frankfurt (Dui). 8. Steaua Buka- rest (Roe), 9. Inter (Ita). 10. Spor ting Lissabon (Por), 11. Auxerre (Fra), 12. VfB Stuttgart (Dui). 13. HSV iDui). 14. Trabzonspor (Tur>. 15. Dinamo Moskou (Sov). 16. FC Groningen (Ned) GOES Op het tennistoernooi van TV Goes beginnen de hal- ve-finalisten zich aan te dienen. In de B-categorie bij de heren bevinden zich daaronmder tot dusver geen outsiders, maar wel Dethlef Pieters en Mark Zuidweg. Bij de dames zorgde zoals reeds bekend Liesbcth Voeten voor een verrassende score. Een trapje lager schaarde Serge Eude zich onder de laat ste vier, evenals de 'onbe schermde' Jan Goense, terwijl op hetzelfde niveau zowel Mar- jet Groenleer als Eva Labruyè- re dit voorbeeld volgden via scores'conform de prognoses. Dethlef Pieters die de tweede po sitie bij de heren met sterkte aanduiding B inneemt, begon zijn te verwachten opmars naar de eindstrijd met winst behaald tegen Jacco Filius. MLTC-er Dennis de Jong was zijn volgen de opponent die eveneens niet verder kwam dan tot een totaal van twee games. Het duo Mark Zuidweg/Dick Waasdorp, dat in het dubbelspel startte met een nederlaag, maar zich later overi gens herstelde, komt tot nu toe in het enkelspel uitstekend uit de verf. Eerstgenoemde boekte reeds eerder een zege op Diede- rik van de Heuvel. Een succes dat hij kopieerde tegen Martijn bij de Vaate. Na de openings reeks van dat gevecht op het Degradatie Bordeaux, Nice en Brest een feit PARIJS (RTR) - De Franse voet balbond heeft laten weten dat de degradatie van Bordeaux. Nice en Brest definitief is. De gerechtelijke uitspraak, waar op de wegens financieel wanbe leid naar de tweede divisie te ruggezette clubs wachten, zal volgens de voetbalautoriteiten geen invloed hebben op de eer der genomen beslissing. „Het is geen principe-kwestie", aldus een woordvoerder van de voetbalbond, „maai- een zakelij ke beslissing. Als we wachten op de beslissing van de rechtbank, is het niet mogelijk de competi tie op 20 juli te laten beginnen. Het voetbal in Frankrijk is te be langrijk om over uitstel van de start van het seizoen te praten." De reglementen van de Franse voetbalbond zeggen dat clubs met een te grote schuld automa tisch degraderen. De verenigin gen in kwestie hebben, tot in het hoger beroep, de reglementen getoetst bij de rechter. Een uit spraak is nog niet gedaan. De voorzitter van Brest heeft in middels verklaard dat zijn club niet in de tweede divisie zal uit komen. „In dat geval stoppen we met betaald voetbal." Schapers en Schulz verlaten toernooi LONDEN (ANP) - De laatste Ne derlanders hebben gisteren het tennistoernooi van Wimbledon verlaten. Michiel Schapers en Brenda Schultz namen in de kwartfinales van het gemend- dubbel afscheid, na opnieuw een spannende partij. Het Zuid- afrikaanse koppel Van Rens- burg/Reinach versloeg de Ne derlanders met twee keer 7-6. Beide keren ging de tiebreak met 7-5 naar de Zuidafrikanen. Woensdag hadden Schapers en Schultz al voor opschudding ge zorgd in de eerste ronde een ma rathonpartij af te werken. Het ongeplaatste koppel versloeg toen de Nederlander Tom Nijs- sen en de Hongaarse Andrea Te- mesvari in drie sets: 6-3 5-7 29-27. Nooit eerder nam een mix op Wimbledon zoveel games (77) in beslag. nippertje in zijn voordeel beslist te hebben, had hij in de volgende serie niets te vertellen. In de be- slissinde set was hij echter te sterk. Dick Waasdorp draaide zich warm tegen Arno Jongsma. die geen moment de kans kreeg ge vaarlij kt e worden. Jeroen Ver- straeten en Marco Geels zagen, na ieder een set naar zich toege trokken te hebben, hun twee kamp afgebroken, daar Ver- straeten de laatste boot naar Zeeuwsch-Vlaanderen nog moest halen. Vandaag wordt de partij voortgezet met een gelijke stand, 3-3. Bij de dames stond één duel op het programma en dat ging tus sen Marije Heeringa en Mirjam Hoek. Laatstgenoemde, die tij dens de landelijke competitie de kleuren van Souburg verdedig de, mocht zich na een extra set als winnares laten huldigen en een startbewijs voor de demi-fi nale in ontvangst nemen. Ze zal het daarin moeten opnemen te gen Liesbeth Voeten. In het deel toernooi bij de Cl-ten- nissters maakte koloper Serge Eude een flinke sprong voor waarts. Een bye gevolgd door een overwinning op Fred Hen- drikse, garandeerden hem een optreden in de semi-fmale tegen Diederik van de Heuvel. Tim Verbruggen klopte in de C2-afdeling via een drie-setter Jan Willem de Coninck, die eer der de als derde getipte Teun Melissen had uitgeschakeld. In de Dl-klasse 'draaien' de outsi ders Ger Voeten, Eugène van de Hemel en de als vijfde gklasseer- de Alex de Pagter uitstekend mee. Edwin de Moort, met plaat singscijfer twee in de E-groep achter zijn naam, is in tegenstel ling tot eerder luidende berich ten nog volledig in de running. Hij is inmiddels gevorderd tot de halve eindstrijd na een aan dui delijkheid niets te wensen over latende'zege op Gerard Koo- man. Uitslagen H.E.-B: D Waasdorp-A. Jongsman 6- I. 6-1; D. Pieters-J. Filius 6-0. 6-2; M. Zuidweg-M. Bij de Vaat 7-5. 1-6. 6-1; D. Pieters-D. de Jong 6-0 6-2 D.E.-B: M. Verpaalen-A. Bruynzeel 6-1, 6-3; M. Hoek-M Heeringa 4-6, 7-5, 6-3. H.E.-C1: S Eude-F. Hendrikse 6-0, 6- 3 H E -C2 T. Verbruggen-J. W. de Coninck 4-6,6-1,6-3. H.E.-D1: G. Voe- ten-J. Gelok 6-4 6-4. E. van de He- mel-M. Minheere 7-5. 6-3. A. de Pag- ter-T Gelok 6-16-1. H.E.-D2' S. O. 't Hof-A Kooman 6-1, 6-2. H.E.-E. H. Buys-J Mol w.o.; E. de Moor-G. Koo- men 6-1,6-2. Titelstrijd atletiek begint om 11.00 uur MIDDELBURG - Het Zeeuws kampioenschap atletiek op de baan voor senioren en junioren begint vanochtend reeds om 11.00 uur en niet om 12.00 uur, zoals wij gisteren abusievelijk meldden. De titelstrijd wordt af gewerkt op de accommodatie van Dynamo '70 op sportpark De Nadorst in Middelburg. (Advertentie) SCHOONMAAKBEDRIJF BLEIJENBERG B.V. voor totaal schoonmaak onderhoud ren heb dan dat Michael heeft gewonnen. Al zal hij er wel an ders over denken". Tiebreak In de eerste set leek er nog geen vuiltje aan de lucht voor de hui zenhoge favoriet. Maar na de 6-4 winst voor Edberg liet hij het drie keer op een tiebreak aanko men. De returns van de titelver dediger waren benedenmaats en de scherpte die nodig was om Stich te passeren kon hij niet brengen. De man die de tiebreak uitvond (James van Alen) overleed eer gisteren op 88-jarige leeftijd. Stich gaf hem een soort pos tuum eerbetoon en was dolge lukkig met de korte verlengin gen in de partij. In tegenstelling tot Edberg: „Zonder een tie break hadden we nu waarschijn lijk nog in de tweede set geze ten." „Ik denk dat ik de finale kan winnen", aldus Stich. Edberg sloot zich daarbij aan. „Hij kan serveren als Boris, dus waarom zou hij niet kunnen winnen?" Moeilijk Becker heeft door zijn prestaties op Wimbledon en het verlies van Edberg de eerste plaatst van de wereldranglijst weer in bezit ge kregen. Begin dit jaar was hij ook al even leider. „Ik ben blij weer aanvoerder te zijn, maar de finale interesseert me nu meer. Michael zal zenuwachtig zijn, maar ik ook. We kennen elkaar redelijk goed en mogen elkaar. Dat maakt het voor mij moeilijk. Ik speel liever tegen iemand die ik haat," Uitslagen Wimbledon: mannen, enkel, halve finale Becker (Dui/2i - Wheaton iVSt) 6-4 7-6 7-5. Stich iDui/6) - Edberg (Zwe/li 4-6 7-6 7-6 7-6. dubbel, halve finales: Frana/Lavalle (Arg/Mexi - Ferreira/Norval (ZAf/15) 6-2 6-4 7-6. Fitzgerald/Jarryd (Aus/ Zwe/2) - Connell/Michibata (Can/4) 6- 2 6-7 7-6 6-4 vrouwen, dubbel, kwart-finales: Na- vratilova/Shriver VSt/8) - Sanchez- Vicario/Sukova (Spa/Tsj/3i 6-3 7-6. Mary-Joe Fernandez/Garrison (VSt 4) - Jordan/McNeil (VSt/5) 4-6 7-6 6-2. halve finales' Gigi Fernandez/Novot- na (VSUTsj/1 - Mary Joe Fernandez/ Garrison (VSti 7-5 6-2. Savtsjenko/ Zvereva (Sov/2) - Navratilova/Shriver (VSt/8) 2-6 6-2 6-4. gemengddubel, kwartfinales: Van Rensburg/Reinach (ZAf) - Schapers' Schultz (Ned) 7-6 7-6. Connell/Rinaldi (Can/VSt8) - Dyke/Jaggard (Aus) 6-4 6-4. Pugh/Zvereva (VSt/Sov/1) - Mi- chibata/Hetherington (Can) 6-4 6-3. Kafel van Goethem (voorgrond) probeert met een drietal mede-vluchters al in de eerste ronde uit te lopen. Het peloton reageerde echter attent (foto Henk Hommers) Bob Rosenberg sterkste in Ronde van Breskens BRESKENS - Het lukt Peter Mol maar niet. De amateurwiel renner uit 's-Gravenpolder weet bijna niet meer wat het is om als winnaar op het erepo dium te staan. Al verschillende malen dit seizoen kwam hij en kele centimeters te kort om die tendens te doorbreken. Een hoofdprijs lijkt voor hem niet weg gelegd. Gisteravond, in Breskens, stond het met nog zo'n twintig kilometer te rijden feitelijk alweer vast: Peter Mol tweede. Op dat moment reed Mol samen met Bob Rasenberg weg uit de kopgroep van elf. En inderdaad: in de spurt om de bloemen moest Mol zich gewon nen geven aan de ex-beroeps- renner uit Terheijden. Peter Mol blaakt de laatste we ken van strijdlust. Steeds is hij er bij als de knuppel in het hoen derhok gegooid wordt. Woens dag. in Westkapelle, kreeg hij niet de steun om de wedstrijd nog enigszins het aankijken waard te maken. Daar bleef het bij enkele mislukte pogingen. Mol weet. dat hij alleen tot suc ces kan komen door behoorlijk aan de boom te schudden. In een spurt weet de renner van Casba Swift Leiden zich snel geklopt. „Als mijn spurt wat beter was, dan had ik dit jaar al enkele overwinningen behaald. Maar steeds kom ik te kort", verzucht te hij in Breskens. Steun Ook in Breskens werd de wed strijd al vrij vroeg opengebro ken. Daarvoor waren Patrick van Passel, Davy Dubbeldam (de laatste weken uitstekend op dreef), Wilfred Geijs. Bob Rasen berg, de Australiër David Malt- by en Huub van de Velde verant woordelijk. Dit dubbele trio kreeg daarna de steun van Guus Barhorst. de Belgen Jurt Leun- tjens, Gino Prijs en de Engels man Scot Mcroary, Een uiterst internationaal gekleurde kop groep dus. Ondanks dat de samenwerking in deze groep niet optimaal was, bleef dit tiental lange tijd uit de greep van de achtervolgers. Toen Van de Velde. Maltby en Leuntjens hadden moeten los sen, kwam er een tegenreactie op gang. En niet zomaar van de eersten de besten: Eric de Crom (deze week al winnaar van twee wedstrijden. Sint Jansteen en Westkapelle), Peter Mol. Karei van Goethem en Mario van Vlimmeren sloten aan bij de koplopers. En vanaf dat mo mentwaren de overigen geklopt. De voorsprong van dit elftal liep snel op tot bijna één minuut. Met nog zo'n twintig kilometer voor de wielen kozen Peter Mol en Bob Rasenberg het hazepad. Als een speer ging dit tweetal er tussenuit, de rest was kansloos. Mol en Rasenberg bleven buiten schot. Peter Mol had het toen al door: meer dan een tweede plaats zat er niet in. En hij kreeg het gelijk aan zijn zijde. Bob Rasenberg is, evenals Mol, een enorme tempobeul. maar in een spurt weet hij zich toch sneller dan zijn opponent. Peter Mol kwam slechts centi meters te kort om Rasenberg van zijn zevende overwinning van dit seizoen af te houden. Uitslag: 1 Bob Rasenberg. Terheij den (95 kilometer in 2.18.14); 2 Peter Mol. 's-Gravenpolder; 3 Scot Mcroa ry, Engeland. 4 Eric de Crom. Hoo- gerheide. 5 Mario van Vlimmeren. Hoeven. 6 Patrick van Passel. Sluis kil: 7 Davy Dubbeldam. Sluiskil; 8 Gino Prijs. België; 9 Wilfred Geljs. Kwadendamme: 10 Guus Barhorst. Biervliet: 11 Karei van Goethem, Sluiskil; 12 David Maltby. Terheij den; 13 Frank Neijrinck. België; 14 Eric van Nieuwkerk. Kapelle; 15 Hans Suykerbuyk. Roosendaal; 16 Mare de Smit. Sluiskil: 17 Kurt Leun tjens. Belgie; 18 Erwin van Loo. Ou- werkerk; 19 Dennis Mesu. Middel burg; 20 Jacky Fortrei, Breskens. LONDEN (RTR) - De Internationale Amamteur Atletiek Federatie (IAAF) heeft gisteren gemeld dat Zuid-Afrika op tijd tot de organisatie mag te rugkeren om volgende maand deel te nemen aan de wereldtitelstrijd in Tokyo. Primo Nebiolo, voorzitter van de IAAF. zei dat Zuid-Afrika na de afschaffing van de apartheidspo litiek aan alle voorwaarden heeft voldaan. Zuid- Afrika werd in 1976 door IAAF als lid geschrapt. „De Zuidafrikaanse atletiekorganisatie is in de postitie om te vragen om opnieuw toe te treden". aldus Nebiolo. Hij baseerde zich op het rapport, dat een delegatie van de IAAF onlangs na een be zoek aan het land opstelde. „Als het verzoek is in gediend. zal het onmiddellijk in behandeling wor den genomen", aldus de voorzitter. Sportofficials uit Zuid-Afrika zullen volgende week bij het IOC-congres in Lausanne pleiten voor een rentree van het land op Olympisch niveau. Verwacht wordt dat dit verzoek eveneens zal wor den ingewilligd. In 1970 werd Zuid-Afrika uit het IOC gezet. me 'reach' waardoor hij moeilijk te passeren is. Het was in elk geval voor Stefan Edberg allemaal te veel. De tot gisteren in topvorm verkerende Zweed had zijn derde Wimble don-titel al zo'n beetje in ge dachten. Maar tegen Stich werd hij ruw wakker geschud. „Het- is een raar idee als je geen enkele servicegame weggeeft en toch de partij verliest", zei de 25-jarige Zweed. „Daarom heb ik ook het gevoel dat ik meer verlo- De dolgelukkige Michael Stich (rechts) neemt de felicitaties van de zichtbaar ontgoochelde Stefan Edberg in ontvangst (foto AP) Amersfoort. Nederlandse kam- m» pioenschappen, mannen 400 m wis- lspi sel 1. Wouda (CZM Uden) 4.26,88 iNed. reci, 2. Van de Spoel iDWK) s 427.56, 3. Steegeling (De Dolfijn) 4.34,94. 4 x 200 m vrij. 1. De Dolfijn I 7-45.31,2 De Dolfijn II 7.53.46, 3. PSV a ,54'18 vrouwen 50 m vrij: 1 Inge de Bruijn rei 'Nautilus) 25,94. 2. Mastenbroek 'Eemsrobbem 26.36. 3. Elzerman (De •el)r Dolfijni 26,48. 800 m vrij: 1. Wiersma 'Orcai 8.50.09, 2. Vlieghuis (De Din- kel) 8.54.82. 3. Silvester (AZ&PC) 'UB 9.01.05, Dammen Westerhaar, NK junioren. Derde ronde: Van Berkel-Monteba 1-1. Van den Hurk-Vissers 2-0, Drent-Thijssen itt l-i. De Heer-Knipper 0-2, Hage-De Vnes l-i. De Jong-Prosman 2-0 Stand na drie ronden aan kop: 1. Van 5 Berkel. Van den Hurk. Drent, De Jong en Knipper allen 4 punten, ino Biljarten Barcelona. EK kunststoten. eerste ronde: Fonellosa (Spai-Fernandez (Spai 3-0, Reverchon (Fra)-Stey- laarts (Bel) 3-0, Laakman iDui)-Bax (Bel) 1-3, Belderbos (Ned)-Scholtes (Ned) 3-1. Atletiek Linz (Oos). Internationale wedstrij den. mannen: 100 m 0.8 m/si: 1 Mitchell (VSt) 10.03, 6. Johnson (Can) 10.31. 400 m: l Hernandez (Oos) 44.51. 800 m: 1 Konchellah (Ken) 1,45,80. 1500 m: 1 Suleiman (Qat) 3.37,90 100 m horden. 1. Foster i VSt) 13.12. 400 m horden 1. Harris (VSt) 47.90. kogel: 1. Günthör (Zwi) 21.34. discus: 1. Oebartas (Sov) 64,18 m, vrouwen: 200 m 0.9 m/s): 1. Krabbe (Dui) 22.21 800 m: 1. Wachtel (Dui) 1 58.84 100 m horden i- 0.2 m/s): 1, Narotsjilenko (Sovi 12.56. hoog: 1 Rodina (Sov) 1.97. Golf Honkbal Wassenaar. Nationaal Open, man- aan, stand na derde dag: 1. Sadding- ton212 (73 66 73. -7). 2. Saxton 213 (71 Rotterdam. World Port Tourna ment. eerste wedstrijddag: Neder- land-Baltimore Johnnies 2-5 LONDEN (GPD) Toen Boris Becker zijn eerste titel op Wim bledon won (1985) zat Michael Stich nog in de schoolbanken. 3 Bij was 16 jaar, voetbalde en Hf tenniste in zijn vrije tijd en wist nog niet waarmee hij na zijn Istudie carrière wilde gaan ma ken. Inmiddels is het wel duide lijk, want Stich staat morgen zeifin de finale van Wimbledon. Tegenstander is diezelfde Bec ker, die het alweer voor de zesde keer doet in Londen. Alles op zijn tijd, dacht Stich in zijn tienerjaren. Terwijl Boris na zijn historische overwinning op 17-jarige leeftijd door alles en ie dereen werd geleefd, stond de tengere Michael nog met beide benen op de grond. „Ik heb de jongens die zich al op jónge leeftijd helemaal aan het tennis gaven nooit begrepen. Ze weten niet wat ze allemaal mis- 'M sen, Door het tennis vervreem- Jm den ze, ze beseffen niet eens wat er in de wereld gebeurt. Ik ben blij dat ik het anders heb ge daan", aldus Stich (22) onlangs ia, .in een Duits tennismagazine. o.,, indirect moet hij op zijn succes- volle landgenoot die morgen te- genover hem staat, hebben ge doeld. Becker kan Stich nu moeilijk tegenspreken. Hij had het ook wel anders willen doen. maar kon niet meer terug. De J Becker-mania in Duitsland ruï- j neerde zijn jeugd. De rossige kampioen beweerde zelfs ooit dat hij liever niet zo vroeg kam pioen op Wimbledon was gewor- den. „Als ik iets zou mogen ver- 1 anderen in mijn leven dan was j het dat matchpoint dat ik had in mijn eerste Wimbledon-finale. Ik had de bal uitgeslagen als ik vooraf had geweten wat er alle maal zou gebeuren", onthulde Becker ooit eens. Primeur Voor Michael Stich is een herha ling van de 'boom' die Becker bracht, bijna uitgesloten. Mocht hij morgen winnen in de volledig Duitse finale een primeur ove rigens - dan treedt hij hoog- stens even uit de schaduw van zijn landgenoot die gisteren van David Wheaton won (6-4, 7-6, 7- 5). „Maar ik heb niet de illusie dat 9k ik Boris voorbijstreef. Hij is de sz absolute nummer één in Duits- 92 land", aldus Stich gisteren na gj zijn sensationale zege op Stefan oii Edberg. Hij hoeft voorlopig niets au te vrezen. De spillebeen uit Mün- chen moet nog heel wat preste- 03 O/! j* SSv ren wil hij 'der Boris' passeren. Bovendien is de 'personality' van Becker door weinigen te evenaren. Hij is een vedette pur sang. Stich moet nog een imago kweken, al heeft hij in eigen land ai een beetje de naam arrogant te zijn. Toch zal hij het nog ver schop pen. Want Stich is geen eendags vlieg. En is ook bepaald niet per ongeluk of toeval in de Wimble don-finale beland. Dat zal de toekomst leren. Revanche Stich deed op Roland Garros al van zich spreken door de laatste vier te bereiken. Hij verloor van Jim Courier, de latere winnaar in Parijs. De Duitser nam echter op het gras van Wimbledon revan che op de Amerikaan en bereik te daardoor opnieuw de halve fi nale van een Grand Slam-toer- nooi. Met het bereiken van de eindstrijd bewijst de man met de enorme service dat hij zowel op gravel als op gras sterk speelt. En indoor, op hard-court, kan hij ook uit de voeten bewees hij. Het is een eigenschap die lang niet alle toppers kunnen overleggen. Daarom ligt er waarschijnlijk nog een hoop moois te wachten op Stich die pas op 18-jarige leef tijd besloot aan het professione le tennis te beginnen. Stich: „In principe voor twee jaar, om eens te kijken wat ik kon." Er was weinig bedenktijd nodig om de profcarrière te verlengen, Want de jonge professional leer de snel en ging met sprongen vooruit op de wereldranglijst. Vorig jaar maakte hij zijn de buut in de Duitse Davis Cup- ploeg en won hij zijn eerste Grand Prix in Memphis. Dit jaar stond hij al in drie finales, maar verloor ze alle. Top-tien Sinds zijn optreden op Roland Garros staat Stich in de top tien. Hij is nu al nummer zeven. Hij verloor op het grastoernooi van Rosmalen twee weken gele den nog van Michiel Schapers, maar dat moet een schoonheids foutje zijn geweest getuige zijn optreden op Wimbledon. Michael Stich leidde in Londen tot aan de halve finales in het klassement van de serviceka nonnen met 75 aces. Maar dat het slaan van vuurpijlen bij de opslag nog geen succes garan deert is bekend. Stichs opslag is echter gekoppeld aan een enor- Maasland. Achtste race landelijke competitie: 1. Huizebosch (Grams- bergen). 2. Hagen (Haarlem), 3. Baars (Nieuw-Vennep). Handbal Colorado Springs. Mannen, zes-lan- dentoernooi: Nederland-Kroatië 20- 26 (9-12). Nederlandse doelpunten: 'i Schuurs (6). Hagreize (4), Veerman J (3), Groener (2). Joop Fiege (2). Trim mers, Robert Fiege en Van Olphen allen 1. rod Roemenië-Verenigde Staten 20-20 na) Paardesport nffl Oberanven (Lux), CSIO. Landen- Wedstrijd: 1. Duitsland (Tebbel-Pri- viliege 8-4, Von Buchwald-Alexa 0-0, Becker-Pamina 4-4, Sloothaak-Wal- ci zerkönig 0-0) 8, 2. Groot-Brittannie (Sutton-Zakatak 4-0, Cassab-Gene- sis 8-4.. Clarke-Benjamin 0-8, Bilhng- aii ton-Rhapsody 0-0) 8.25 en Nederland (Romp-Waldo E 4-0, Zoer-Olympic Wendela 4-0, Lankester-Emigrant. 0- mi 4 Van der Vleuten-Olympic Baltazar 12-0.25) 8.25. Algemeen klassement an! om HCS-trofee na dertien wedstrij- Frt den: l. Groot-Brittannië 29.50, 2. 0™ Frankrijk 26, 3. Zwitserland 20,50, 4. Nederland 18,50. ant Openingsrubriek, tabel A: 1, Michael Wliitaker (GBn Mon Santa 0-50,00, 2. ui8 Vangeenberghe (Bel) Queen 0-50,88, 9 Willemsz Geeroms (Ned) Jonggor II 0-61,02, 20. Tops (Ned) Doreen La W Shla 4-56,78. Jachtspringen: 1 Mi- chael Whitaker (GBn Hannauer 52,91. 21. Bril (Ned) Gandhi 70.18. klassiek: 1. Sanchez Alleman (Spa) Banesto Nuit de Tour 0-34,48.15 Bril <Neói Olympic Ahorn 4-80,60. Goodwood. Internationale dres- suurwedstrijd. Grand Prix: 1. Laus Uta) Adrett 1528 punten. 5. Bert Rut- jfl. ten (Ned) Claveeinbel 1455, 6. Bartels ui 'Ned) Olympic Courage 1445. 8 Cal- laghan (Ned) Phillip 1434, 9 Haazen s INed) Ushin 1430. aE Zwemmen Wielrennen Heusden (Bel). Profkoers: 1. Come- lisse (Ned) 167 km in 4.08, 2. De Mol (Bel) 0.05, 3. Eichelbeck (Dui). Ronde van Rijnland Palts. Ama teurs, derde etappe Pirmasens-Lud- wigshafen: 1. Augustin (Dui) 139,8 km in 3.25.46. 2. Tak (Ned), 3. Myyru- lainen (Fin). 9. Hoffman (Ned) 0.22.10 Dekker (Ned) z.t. Algemeen klasse- mént: 1. Augustin (Dui) 11.58.53. 2. Tak (Ned) 0.13. Zeilen Abersoch (Wal). EK Flying Dutch man. vijfde race: 1. Pollen/Frostad (Noo), 2. Kats/Hardervvijk (Ned) 16. Potma/Potma (Ned), 42. Schouten/ Schouten (Ned), zesde race: 1 Wer- blow/Thompson (VSt), 13. Rutten/ Rutten (Ned), 40. Koning/Taal (Ned), 41. Potma/Potma (Ned), 61. Kats/ Harderwijk (Ned). Stand: 1. Santel- la/Grassi (Ita), 9. Kats/Harderwijk (Ned), 12. Potma/Potma (Ned), 53. Schouten/Schouten (Ned). 62. Rut ten/Rutten (Ned). Volleybal Moskou. World league, groep B: Sovjetunie-Zuid-Korea 3-2 (14-16 10- 15 15-4 15-6 15-13). Waterpolo Dordrecht. Zeslandentoernooi man nen. eerste dag: Cuba-Honganje 9-10 (1-1 3-2 3-3 2-4). Nederland-Tsjecho- slowakije 17-12 (4-2 6-3 4-2 3-5). Doel puntenmakers Nederland: Scherren- burg 6. Rosner 3. De Vries 2, Havekot- te 2. Wagenaar, Jansen. Issard en Van der Leden allen 1 Australië-Sov- jetunie 14-9 (3-0 4-2 3-3 4-4). Honga- rije-Tsjechoslowakije 23-13 (4-5 6-1 7- 3 6-4»; Sovjetunie-Nederland 12-9 (5-4 4-2 2-2 1-1). Doelpunten Nederland. Have- kotte 3. Jansen 2, Van der Leden 2, Scherrenburg en Rosner beiden 1. ■M Skeeleren 75 67). 3. Lovey 214 (70 70 74) en Vogel 214 (69 71 74), 5. Swart 215 (66 70 79).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 19