Geen ontheffing parkeerverbod i Buys Ballot kan in 1993 nieuwe school trekken Raad Tholen eens met subsidie voor beeldhouwwerken Vredelust krijgt eigen videocamera Slowaakse ondernemers op leerbezoek op Schouwen Raad Zierikzee wil geen uitzondering voor wethouders maken Prof dr Küjn veertig jaar predikant examens ZIERIKZEE - Het college van burgemeester en wethouders van Zierikzee is unaniem van mening dat het niet juist is ont heffingen voor parkeerverbo den te verlenen. Het college houdt daarmee vanaf nu weer onverkort vast aan het raadsbe sluit eerst komende herfst te be kijken of het huidige parkeerbe leid voldoet en of er eventueel ontheffingen moeten komen. Tot dan zal het college zich ook nadrukkelijk onthouden van besluiten om bij wijze van uit zondering de wethouders en ge meenteboden een ontheffing te verlenen van het parkeerver bod dat geldt voor de Meel- straat, waaraan het stadhuis ge legen is. Deze toezeggingen van burge meester mr J. J. P. M. Assel- bergs, namens het gehele colle ge. waren maandagavond tij dens de raadsvergadering in Zie rikzee voor de PvdA-fractie aan leiding een motie ter voorko ming van een voortzetting van het verlenen van ontheffingen van het parkeerverbod bij het stadhuis aan de wethouders van de VVD en CDA en gemeente- personeel alsnog in te trekken. Overigens was de indiener van de motie, fractieleider D. van der Wekken, het eens met de uitleg van de voorzitter dat in eerste in- SINT MAARTENSDIJK - De kernen Oud-Vossemeer en Poortvliet krijgen elk een nieuw kunstwerk. De gemeen teraad van Tholen stelde daar voor maandagavond de nog ont brekende 25 mille beschikbaar. Het kunstwerk in Oud-Vosse meer is geënt op het thema Roo sevelt. De landbouw en de ver richtingen van mens en dier daarin staan centraal in Poort vliet. Kunstenaar Nico van den Boe zem uit Middelburg gaat in Oud-Vossemeer aan de slag. Zijn object krijgt een plekje op het gazon van de hervormde kerk. Het kunstwerk bestaat uit vier vogelfiguren die verwijzen naar de vier vrijheden waarvoor de 0 Middenstands avondschool KAPELLE - Aan de IMC-Mid- denstandsavondschool te Ka- pelle-Biezelinge slaagden de vol gende kandidaten: Bedrijfseconomie basiskennis: mevr. P. C. Dijke-Vreeke. Vlissingen; J J Everse, Kapelle; M Jansen. Kruiningen, L Konings, Vlissingen, mevr. N M. Petiet-Braam, 's-Graven- polder; J. P. W. de Ridder. Middel burg. mevr. M. M. van Sabben, Goes; mevr. J A Schrijver-de Koeyer, Yer- seke, mevr. E R Veldman-Brusse laars. Ovezande; mevr D. M Wage naar Goes; mevr W. v. d Woestijne. Aagtekerke; J de Jong, Kapelle; C Moerland, Goes, mevr H Wijnen te Vlissingen en mevr. B, Boone-de Kor te. Vakopleiding assortimentskennis parfumerie: mevr. J Dingemanse. Middelburg; R, J Douw, 's-Graven- polder; mevr. T Gijssel-Joosse, Goes; mevr, A C Janse, Kamper land. mevr W M C. Kosetr, Zierik zee; mevr K I Kouijzer-de Boer. Zie rikzee, mevr, M I Leijnse, Oost-Sou burg; J. A. de Muijnck, Vlissingen; mevr C, Passemer-Dingemanse. Zoutelande; mevr. M. C. de Rijke, Vlissingen, mevr M. van Sabben, Goes; mevr A J Treurniet, Middel burg; mevr C M. A Vermue, 's-Hee- renhoek en mevr. J, C, de Witte te Biggekerke Ondernemer.sopleiding assorti mentskennis ijzerwaren en gereed schappen: mevr E. J. M. de Bruijne- Epskamp, Middelburg; F A van der Does, Hoedekenskerke, L van Don gen, Goes; P. M Geluk, Vlissingen; J, J A Herrebout. Goes; R S, C Hui- bregtse, Colijnsplaat; mevr. M, A. E, Huisken-Bergmans, Kapelle; mevr. W. C Kaptein-van Ommeren, Oos- terland, L. Meeuwen, Vlissingen; C. Moerland. Goes, J P. van Neerbos. Baarland; M Oostdijk, Krabbendij ke; A M Potappel, Yerseke; J Rot tier, Vlissingen; C P. Sorber, Goes, C. G Westerweele, Krabbendijke; J C. Zagers. Kapelle en S. Geelhoed, Heinkenszand. Detailhandel MIDDELBURG - Aan het Zee land College, sector Streek school BBO/KMBO vt afdeling detailhandel, zijn de volgende kandidaten geslaagd: Verkoopmedewerker: J Bentschap Knook. Wemeldinge, M. de Bie. Nieuwerkerk, P Bleyen- berg, Goes; L. de Bruine, Borssele, E. Dingemanse, Koudekerke; A. Filius, Oost-Souburg; A. v.d Hee, Vlissin gen; B. Heynsdijk, Hansweert; S Kanhaising, Middelburg; P van Keulen, Biggekerke; D. Kosten. Ka pelle; M. Nederstigt, Vlissingen; A. Pourchez, Vlissingen; T Vanden- berg, Middelburg Aleen praktijk. J. Veltmeyer. Goes; H. Luteyn, Yerseke. Eerste verkoopmedewerker: M. Hundersmarck. Kwadendamme, D. van Maldegem, Oost-Souburg; J. Meyer. Biggekerke, A Remmers. Bürgh-Haamstede, I. van Splunder, Grijpskerke. J Zuidhof. Kwaden damme stantie met name bouw-, schil der- en installatiebedrijven voor een zogeheten beperkte onthef fing in aanmerking komen. Van der Wekken had duidelijk heid gevraagd over de vraag of het college onlangs bij afwezig heid van PvdA-wethouder J. Groen 'in meerderheid' had be sloten de wethouders L. J. van Gastel (VVD) en P. de Rijke (CDA) en enkele personeelsle den een ontheffing van het par keerverbod in de Meelstraat te verlenen. Als dat zo is dan is dat volstrekt misplaatst, meende Van der Wekken. Burgemeester Asselbergs maak te kenbaar dat hijzelf en PvdA- wethouder J. Groen dat besluit inmiddels weer hadden terugge draaid. Omdat de wethouders Van Gastel en De Rijke er echter weinig voor voelden tegenover Van der Wekken hun ongelijk toe te geven, kwam de PvdA na een schorsing voor fractiebe- raad alsnog met een motie waar in werd vast gehouden aan het besluit van de raad op geen en kele wijze ontheffingen van par keerverboden te verlenen, tot het moment van de eerder afge sproken evaluatie van het par keerbeleid in het najaar. Vervolgens trok het college zich terug voor overleg in de burge- Amerikaanse president Roose velt symbool staat. Het bronzen beeld dat A, Schonk uit Amsterdam maakt voor Poortvliet, is een voorstel ling van een door paai den voort getrokken ploeg, geleid door een boer. Het beeld komt op de open ruimte aan het kerkplein. Geza menlijk kosten de twee projec ten ruim 75.000 gulden. Daarvan ontbrak nog 25.000 gulden. Alle raadsfracties stemden in met het aanvullen van dat tekort. Verder ging de gemeenteraad in meerderheid akkoord met een gemeentelijke garantie van maximaal ruim 6000 gulden voor de viering eind augustus van het het 625-jarig bestaan van het stadje Tholen. MTS Bergen op Zoom BERGEN OP ZOOM - Aan de Antonie Keldermans-MTS in Bergen op Zoom zijn de volgen de Zeeuwse examenkandidaten geslaagd: Bouwkunde: Marcel de Heer, Tholen, Hans Lind- hout, Stavenisse, René Uijl, Poort vliet, Peter Vogel, Oud-Vossemeer Elektrotechniek: Marco Kwaak, St. Maartensdijk. Martin Reijngoudt, St Philipsland. Marco van Velzen, Tholen; Wilco Bos, Tholen, André Bout, Tholen, Ti- no Schaar. Rilland. Werktuigbouwkunde: Marco v d. Boogaard, Tholen (eerv verm I, Wilmer Remijnse, Rilland: Manjn van Beek, St. Annaland, Pe ter Kloet, SI Maartensdijk, Kees Aarnoudse, Oud-Vossemeer, Erik Quist, St Maartensdijk, Marcel van Dijke. St. Maartensdijk (eerv. verin.) Klas Motorvoertuigentechniek (zon der praktijkjaar): John Brakman, Groede; Hans van Eijzeren, Borssele; Werner Groos- man, Sas van Gent; Gino Herrewegh, Hulst; Kees Klaassen, Terneuzen; Ronald Lamse, Colijnsplaat; Rini de Rijke, Terneuzen; Edwin van Wezel, Middelburg. Vervolgopleiding motorvoertuigen techniek (met praktijkjaar): Rick But, Vlissingen; Ronald Cal- jouw. Middelburg; Daaf Joziasse, Koudekerke; Wim Karelse. Nisse; Hans Kleppe. Goes; Edwin de Kra ker. Middelburg; Edwin Remorie, Hontenisse; Martin Scheele, Oost- burg; Jos de Schepper, Kloosterzan- de; Emy v.d Vijver, Sluis. NIL-lascursussen: Nico Franke. St Maartensdijk; Eric Quist. St. Maartensdijk- Meet- en regeltechniek: J. Dommanschet, Hansweert; Ch. de Later, Krabbendijke Mechanisatie: A Jansen, Tholen. Informatica: A. Jansen, Tholen Geslaagd BREDA - Aan de modevak school ENSAID Heinkenszand zijn in Breda de volgende perso nen geslaagd: voor modinette: B. Kieboom, Colijnsplaat; S. Eg- gebeen-Akershoek, 's-Graven- polder; J Kloet-Slabbekoorn. Goes; A. de Winter-Hamelink, Heinkenszand. Voor costumière: J. Korsuize- Kapitein, Goes. Aan de ENSAID-Modevak- school in Breda slaagde S, van Anrooy-Kalisingh uit Goes voor het examen costumière. DRIEWEGEN Collecte - De opbrengst van de collecte voor het Anjerfonds die de sportvereniging Driewe gen in Driewegen hield, be draagt 307,05. meesterskamer Naar aanleiding van de unanieme toezeggingen die daaruit voortvloeiden was Van der Wekken het met voorzit ter Asselbergs eens, dat verdere afhandeling van de motie niet meer aan de orde was. Alle fracties waren zeer te spre ken over wat PvdA-fractielid drs BURGH-HAAMSTEDE - Zes beginnende ondernemers uit het Tsjechoslowaakse Na- mestovo zijn maandagmid dag ontvangen in het ge meentehuis in Burgh-Ilaam- stede. Ze verblijven vier da gen aan de Schouvvse kust en weten precies wat ze tijdens het bezoek willeh: 'leren, le ren, leren.' Neem Jan Lesnovsky. Hij is eigenaar van een berghut an nex winkel in de bergen bij Namestovo. Hij wil dolgraag weten hoe hij zijn zaak onder de aandacht moet brengen van het grote publiek. Zodat hij, net als hier. 'toeristen kan krijgen van over de hele we reld'. Of neem Ludovit Janku- liak. Deze Tsjechoslowaakse pottenbakker wil zijn kunste naarshorizon verbreden en is zeer benieuwd naar wat een Nederlandse collega zoal maakt en in de verkoop heeft, 't; Zit allemaal in het program ma; een bezoek aan een hotel, een bezoek aan een potten bakker. Voor de drie mana gers/werknemers die geza menlijk een medische instru mentenmakerij hebben opge zet, is een kijkje bij een zelfde bedrijf in Zierikzee op de agenda gezet en de aannemer komt aan zijn trekken met G. H Brand de snelle en goede totstandkoming noemde van de gemeenschappelijke regeling re gionale scholengemeenschap voor mavo. havo en atheneum Professor Zeeman. PvdA-wet houder Groen (onderwijs) be aamde dat tevreden en volmon dig, met de woorden dat alle een bezoek aan een aanne mersbedrijf in Burgh-Haam- stede. Daarnaast gaan ze naar de VW, naar het ambachten centrum in Goes, naar een landbouwbedrijf en is er een discussie met een vertegen woordiger van het Koninklijk Nederlands Ondernemers Verbond en met de gemeente raad. Snel De zes hebben een paar we ken geleden, toen een Wester- schouwse delegatie de moge lijkheden voor een stedeband met Namstovo ter plekke on derzocht, gevraagd of ze eens een kijkje mochten nemen bij hun Westerschouwse colle ga's. Ze wilden 't, liefst snel ko men en dat bleek te kunnen. In vlot tempo heeft de ge meente samen met de onder nemers het gevarieerde pro gramma in elkaar gezet. Of het overigens daadwerkelijk tot een stedeband komt, zal naar verwachting na de zomer blijken, wanneer de gemeen teraad aan de hand van de op gedane ervaringen van de Westerschouwse delegatie be slist. De Tsjechoslowaken - liever noemen zij zichzelf Slowaken voorbereidende gesprekken in uitstekende sfeer waren verlo pen. Daarbij had hij 'niets dan lof voor alle bij het overleg be trokken instanties en het minis terie. Naar aanleiding van opmerkin gen van de raadsleden Brand (PvdA) en J. J. Geleijnse (VVD) - hebben nog maar net hun eerste stappen in de ondeme- merswereld gezet. Lange tijd immers, onder het communis tisch regime, was het hen ver boden zelf een zaak op te zet ten, De val van het systeem maakte daaraan een einde. De zes hebben de nieuwe vrij heid met beide handen aange grepen en hebben zelf een zaak opgezet, Dat valt niet al tijd mee. De rente is 25 pro cent, er moet een derde voor een lening garant staan en er zijn grote taalproblemen. Ze moesten op school voorname lijk Russis.ch leren en konden zich daardoor niet op de hoog te stellen van veelal in Engels en Duits geschreven techni sche vakliteratuur. Slechts een enkeling kent een mond jevol Engels. De Tsjechoslo- waaks/Nederlandse tolk uit Wemeldinge bewijst derhalve goede diensten. De eerste indruk van Neder land is bepaald goed, zeggen ze. 't Ziet er groen en schoon uit en de bolussen in het ge meentehuis zijn lekker. Of ze het Westerse systeem van be drijfsvoering gaan overne men, daarvan hebben ze nog geen enkel idee. „We moeten het eerst kennen, dan pas kunnen we vergelijken." gewaagde wethouder Groen overigens van een eerste stap. „Want met name de basisvor ming en de situatie van de Scho lengemeenschap Schouwen- Duiveland geeft momenteel alle aanleiding uit te zien naar ver dergaande fusiemogelijkhe den," Engelse bands domineerden op Zeeuws Rivièrafestival ZOUTELANDE - Concord en Mayflower, twee Engelse show- bands die naar Nederland wa ren gekomen om hun krachten te meten met soortgelijke for maties op het vasteland, kun nen tevreden zijn. Zaterdag avond tijdens hel Zeeuwse Ri vièrafestival in Zoutelande sta ken zij met kop en schouders uit boven de overige deelnemende formaties. Met veel lef en een strakke discipline brachten de Engelse muzikanten een spran kelende show die een hoge jury waardering kreeg. Concord scoorde 70,8 punten en dat was bijna dertig punten meer dan de eerste vaderlandse band wist te scoren. Mayflower werd met 59,9 punten een goede tweede. De zevende uitgave van het Rivièrafestival werd overi gens een geheel buitenlands suc ces, want de derde plaats was met 59,5 punten voor de Freeli- ners uit België. Juliana Middelburg veroverde de vierde plaats met 41,8 pun ten, Rust Roest uit Zierikzee plaatste zich met 35 punten op de vijfde plaats en het Middel burgse Blue Spirit werd met 28 punten zesde en laatste in de open class van het Drum Corps Zomerfestival. Bij de jeugd leverde Johan Friso uit Middelburg een zeer goede prestatie. De muzikanten kre gen van de jury vijftig punten en bleven daarmee Jong Jubal uit Dordrecht, dat 34,4 punten scoorde, ver voor. Ook op alle onderdelen boekte de Middel burgse showband de beste resul taten. Het Zeeuwse Rivièrafestival trok met zevenhonderd toe schouwers een recordaantal be zoekers. Die grote toeloop zorg de voor vertraging bij de kassa's. Om iedereen gelegenheid te ge ven het complete programma te volgen begon het festival een kwartiertje later dan de oor spronkelijke aanvangstijd van zeven uur. De jury had een zware avond. Niet alleen kregen zij acht show bands te beoordelen, maar zij moesten ook nog langs een smal en steil laddertje naar een negen meter hoog platform klimmen om hun taak naai- behoren te kunnen uitvoeren en daarmee was niet ieder jurylid gelukkig. Het Zeeuwse Rivièrafestival wordt jaarlijks gehouden door de Julianakorpsen Middelburg" en de VW Zoutelande. Ook de plaatselijke middenstand levert een belangrijke bijdrage aan het inmiddels traditionele zomerfes tival. Basisvorming Lbo kind van de rekening. De zelfde vragen dienen gesteld aan de avo-collega. Als de basisvor ming niet goed ingevuld wordt zijn ook avo-leerlingen de dupe. Het onderwijs valt of staat niet alleen met het systeem maar met degene die voor de klas staat. Basisvorming of niet, lbo-docen- ten hebben al meer veranderin gen ingevoerd dan hun avo-col- lega's. De lbo-docent is in staat gediffe rentieerd les te geven. Het sys teem van leerling- en studiebe geleiding wordt op menig lbo- school uitgevoerd, zoals de ba sisvorming voorschrijft. Elke leerling krijgt na twee jaar ad vies over verdere studie vbo, ma vo, havo, vwo. Deze advisering kent het lbo al jaren. Ervaring met de verplich te vakken zoals techniek, verzor ging en informatiekunde is op het lbo aanwezig! Teveel mensen denken dat het beroepsonderwijs alleen prak tisch werkt. Echter theorie vult GOES - Het Goese Buys Ballot College (christelijke scholenge meenschap voor mavo, havo en vwo) beschikt vermoedelijk halverwege 1993 over een ge heel nieuw scholencomplex. Het complex wordt gebouwd op de huidige lokatie van de scho lengemeenschap aan de Berg weg. Rector drs P. Favier ver wacht dat het ministerie van onderwijs in oktober of novem ber defintief uitsluitsel geeft over de plannen. Indien die goedkeuring afkomt, kan in het eerste kwartaal van 1992 met de bouw worden begonnen. De nieuwe school (kosten onge veer 11 miljoen gulden) zal drie bouwlagen tellen. Het toekom stige complex (7000 vierkante meter) bestaat onder meer uit drie gymzalen en veertig loka len. De gymzalen grenzen aan de Beatrixlaan, de hoofdingang is aan de Bergweg gesitueerd, fiet senstallingen komen aan de Kamperfoeliestraat. De ruim 1000 leerlingen van het Buys Ballot zijn nu nog onderge bracht in het hoofdgebouw en een aantal barakken aan de Bergweg. Daarnaast beschikt de school over noodlokalen aan de Patijnweg. Tijdens de bouwwerkzaamhe den zullen meer dan tweehon derd leerlingen tijdelijk worden gehuisvest in de voormalige de pendance van Ter Welle (christe lijke scholengemeenschap voor beroepsonderwijs) en een paar barakken aan de Van Dussel- dorpstraat. De overige achthon derd krijgen tijdens de verbou wing les in de noodlokalen aan de Patijnweg. De nieuwbouwplannen zijn min of meer een uitvloeisel van ge sprekken die het Goese gemeen tebestuur drie jaar geleden in gang zette over de huisvesting van de scholen voor voortgezet onderwijs in Goes. Dat resul teerde er onder meer in, dat het Buys Ballot zijn dependance in Goes-zuid (de voormalige Ca- sembroot-mavo) afstond aan Ter Welle. Het Buys Ballot ver bond daar wel een voorwaarde aan: de scholengemeenschap zou op termijn de beschikking moeten krijgen over een fatsoen lijke accommodatie. een belangrijk deel van de les sen. Basisvorming bevestigt wat wij al doen: zorgen dat toekom stige vakmensen een goede alge mene vorming krijgen waar zij trots op zijn. Met het diploma vbo op zak kun nen de leerlingen doorstromen naar mbo. Gelijk aan de gediplo meerde mavo-leerling. De politiek heeft besloten dat er basisvorming komt, liefst in scholengemeenschappen. Naast brede scholengemeenschappen zijn er ook verticale scholenge meenschappen. Scholen waar de leerlingen een ononderbro ken leerweg kunnen volgen van vbo naar mbo. Wat de politiek verder beslist, de mensen van het beroepsonder wijs zetten opnieuw hun schou-" ders eronder. Zij zijn ervan over tuigd dat zij alle leerlingen goe-' de basisvorming kunnen bieden, goede adviezen en begeleiding kunnen geven voor de toekomst. W. M. de Bruyne-Wiskerke lid Centrale Directie Chr. SG Ter Welle Bessestraat 4 Goes. Aanvankelijk werd oveiwogen aan het huidige (uit 1952 date rende) hoofdgebouw een vleugel vast te plakken. Uiteindelijk werd echter gekozen voor een volledige nieuwbouw. De lokatie daarvan is ook nog even onder werp van gesprek geweest. De voorkeur ging tenslotte toch uit naar de huidige plaats: de Berg weg. Rector Favier: „Dit is een goede plek. Hier voelen wij ons thuis." Sinds twee weken liggen de bouwtekeningen bij het ministe rie van onderwijs. Eind dit jaar wordt de definitieve goedkeu ring verwacht. De bouw zal ongeveer veertien of vijftien maanden duren. Dit betekent, dat het Buys Ballot het nieuwe complex met ingang van het cursusjaar 1993 in gebruik kan nemen. HEINKENSZAND - Maandag 8 juli is het veertig jaar geleden dat prof dr A.F.J. Klijn, emeri tus-hoogleraar in Haren (Gr), in de hervormde gemeente te Heinkenszand in het ambt werd bevestigd. Albertus Frederik Johannes Klijn werd op 17 april 1923 in Doorn geboren. Hij bezocht het Christelijk Lyceum in Zeist en studeerde aan de Rijksuniversi teit te Utrecht. Op 8 juli 1951 deed prof dr Klijn intrede in Heinkenszand. Op 1 januari 1956 werd hij eervol van zijn functie ontheven en verbond hij zich als wetenschappelijk medewerker en lector aan de theologische fa culteit van de Rijksuniversiteit Utrecht. Van 1 september 1967 tot 1 november 1986, toen hij van de VUT-regeling gebruik maak te, was prof dr Klijn hoogleraar oud-christelijke letterkunde en uitlegging Nieuwe Testament aan de theologische faculteit van de Rijksuniversiteit Gronin gen. Prof Klijn promoveerde in 1949 op een proefschrift getiteld 'Sur vey of the researches into Wes tern Text of Gospelsen Acts'. GEMEENTE M1DDENSCHOÜWEN BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Middenschou- wen maken bekend, dat op 11 juli 1991 in het dorpshuis 't ZuudèndeBeatrixstraat 1 te Kerkwerve een hoorzitting zal worden gehouden over de plannen ter verbetering van de infra structuur in Kerkwerve. Dit betreft de volgende zaken: - creèren poortfunctie en snelheidsremmende maatregelen Zandweg/Verseputweg; - reconstructie Zandweg/Verseputseweg/Kerk- weg; - herinrichting Weelweg inclusief poortfunctie en snelheidsremmende maatregelen. Tijdens deze hoorzitting zal er een toelichting worden gegeven op de plannen en zal er gelegen heid zijn voor het inbrengen van reacties en het stellen van vragen. De hoorzitting is voor een ieder toegankelijk. De plannen liggen vanaf donderdag 4 juli 1991 ter inzage in het gemeentehuis van Middenschou- wen, Platteweg 33 te Scharendijke. Scharendijke, 2 juli 1991 Burgemeester en wethouders voornoemd, de burgemeester, W. den Boei de secretaris, K. Wiesenekker De organisaties die zich hebben ingezet om een videocamera voor Vredelust aan te schaffen overhandigen met een symbolische cheque 7000 gulden (foto Willem Mieras) YERSEKE - De bewoners van verzorgingshuis Vredelust in Yerseke kunnen binnenkort de activiteiten en gebeurtenissen vanuit de recreatiezaal De Rijke Buurt meebeleven in eigen ka mer via hun televisietoestel. Maandagavond kreeg de directrice van het verzorgingshuis een cheque van 7.000 gulden aangeboden. Dit gebeurde door de be wonerscommissie van Vredelust, ondernemersvereniging Han delsbelangen Yerseke, de bekerwinnaars van de sponsorloop, die gehouden werd op Koninginnedag en de promotor, P. J. van Cadzand. Het doel van de sponsorloop was een videocamera voor Vrede lust Voorafgaande aan de overdracht werd voor het derde j aai- de wisselbeker uitgereikt aan de heer Jaap Moeleker, Hij liep een bedrag van 3700 gulden bij elkaar. De achtjarige Colinda Corne- lisse viel de wisselbeker voor de tweede maal ten deel. Zij was goed voor 220 gulden. Het bedrag, dat ver boven het streefbedrag uitkwam, wordt besteed aan een videocamera, die aangesloten kan worden op het tv-circuit van de bewoners in Vredelust. Van de overige gelden wordt onder meer een tv-toestel in de activitei tenruimte aangeschaft. Complex kost ongeveer f 11 miljoen inin Zes Tsjechen hopen op Schouwen-Duiveland meer te weten te kojnen van goed ondernemer schap foto Willetn Mieras)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 22