Havenfeesten Terneuzen succes Ringrijders huldigden jubilaris in Biggekerke Arnemuiden houdt kraampjesdagen Brandweer Duiveland wint behendigheidswedstrijden Engelse bands domineerden op Zeeuws Rivièrafestival Jubilerende koster in IJzendijke onderscheiden Politie grijpt zes keer in bij vechtpartijen Bruggen bouwen we niet... Bouwbedrijf Flipse bv GEMEENTE ARNEMUIDEN TERNEUZEN - Menigeen moet de elfde editie van de haven feesten in Terneuzen gezien hebben als buitenkansje om tussen de buien door de stijf ge roeste ledematen te strekken. Na lang binnenzitten eindelijk Zakkenrollers opnieuw actief in Middelburg MIDDELBURG - Zakkenrol lers hebben zaterdagmiddag opnieuw hun slag geslagen in de binnenstad van Middelburg. Omstreeks 14 uur miste een vrouw op de Markt een porte monnee met 300 gulden uit haar handtas. Anderhalf uur later overkwam een meisje in de Lan ge Delft hetzelfde. De inhoud van haar beurs was 125 gulden. Beiden hebben niets van de zak kenrollerij gemerkt. De politie heeft ook van niemand aanwij zingen gekregen over mogelijke daders. weer even lekker uitwaaien op de Seheldedijk tussen duizen den lotgenoten. Het jaarlijkse evenement lijkt zijn naam te hebben gevestigd bij het publiek. Organisator P. Eijsackers is, hoe vreemd het ook klinkt, 'blij' met de regen buien van de afgelopen weken. „Ondanks het slechte weer zijn er toch minstens net zoveel men sen als vorig jaar op de haven feesten af gekomen", legt Eijsac kers uit waarom de elfde editie van het festijn volgens hem ge slaagd is, „Daaruit kun je aflei den dat de mensen de verschil lende attracties leuk genoeg vin den om de weergoden te trotse ren. Anders hadden ze die moei te niet genomen, denk ik." Druk was het zaterdag en zon dag vooral bij de drank- en eet tentjes op de Seheldedijk. De kermisattracties moesten het hebben van een handjevol opge schoten jongelui, dat de stoere zeebonk speelde op het boks bal-automaat. Maar traditie oe fent blijkbaar toch nog steeds een sterke aantrekkingkracht ARNEMUIDEN - De midden- standsvereniging DEK houdt op de woensdagen 3,10, 17 en 24 juli van 10 tot 21 uur de traditio nele kraampjesdagen. Zo'n tachtig kraampjes staan in het centrum van Arnemuiden. Naast de plaatselijke winke liers, stallen diverse standhou ders van buiten hun waren uit. Het publiek kan bij de kraampjes terecht voor onder meer Perzische tapijten. Chi nees porselein, haarlakken en cosmetica en naamplaatjes gra veren. Ook de 'mini-cars' en 'grijpkraantjes' zijn weer aanwe zig. Alle woensdagen gaat er een om roeper langs de kraampjes. Deze geeft dan door dat op een be paalde tijd bij een bepaalde stand een kwartier lang een koopje valt te halen. Tijdens de kraampjesdagen is het museum open van 10 tot 21 uur. De eerste kraampjesdag presen teert Don Charelli vanaf 13 uur viermaal een clown-goochelact met ballonnen. In de avonduren speelt het looporkest Olé vrolij ke deuntjes. De schoenpoets compagnie treedt tenslotte op met een ouderwetse schoen poetsdemonstratie. Hoogaars De woensdagen 10 en 17 juli ligt een oude Arnemuidse hoogaars in de haven van Arnemuiden. Op de kraampjesdag van 10 juli verzorgt het Scalakwartet 's avonds een optreden vanaf deze hoogaars. Op 17 juli valt om res pectievelijk 20 en 20.40 uur de zangeres Joy de eer te beurt op te treden op deze boot. Tevens zendt Radio Zeeland een hele dag uit van boord. Die Neulan- der Musikanten zijn dan tenslot te vanaf 19 uur op diverse plaat sen te beluisteren. De laatste avond van de kraampjesdagen is vanaf 19 uur gereserveerd voor een grote bar becue op het Havenplein. Daar bij kunnen bezoekers tot onge veer 23 uur genieten van de mu ziek van de South Sea Ha- waians. uit. Behalve voor het suiker- spin-kraampje was er ook grote belangstelling voor de roeiwed- strijden. Uit de wind en met het gezicht in de zon genoot het pu bliek zaterdagmiddag van de fi nalewedstrijden. De teams van Schuttevaer en het Varenscen trum maakten hun tweestrijd tot een heuse competitie door el kaar op de finishlijn nauwelijks een centimeter ruimte te geven. De wedstrijdleiding besliste na intern beraad uiteindelijk in het voordeel van Schuttevaer, wat met veel gejoel en ongeloof werd ontvangen door de aanhangers van het Varenscentrum. Ook zondag begon de rij gepar keerde auto's al op een kleine ki lometer voor het Veerplein, waai de meeste evenementen plaats vonden. Waarschijnlijk ging het hier om veel mensen 'van bui ten', want de Terneuzenaren ble ken dankbaar gebruik te maken van de experimentele bewaakte fietsenstalling in een oude gara ge op de Smidswal. „Dat liep als een trein", aldus één van de me dewerkers van de stalling zon dagavond. Er bestaan plannen om van de betaalde stalling in de binnenstad een permanente voorziening te maken. Vechtpartijen De gemeentepolitie van Terneu zen mag het dan rustig hebben gehad met fietsendieven, daar entegen moest de sterke arm dit weekeinde zes keer ingrijpen bij vechtpartijen tussen verschil lende groepen jongelui. De vij andelijkheden concentreerden zich in de Nieuw- en Noordstraat en vonden plaats in de nacht van vrijdag op zaterdag en van zater dag op zondag. Volgens een politiewoordvoer der ging het in alle gevallen om confrontaties tussen verschil lende groepen Terneuzenaren enerzijds en buitenlanders (En gelsen. Turken. Marokkanen en een Rus) anderzijds. De politie heeft vier inwoners van Terneu zen en twee uit Sint Niklaas (al len 18- en 19-jarigen) aangehou den wegens openbare geweld pleging. Drie mensen raakten gewond en moesten ter plekke door een arts worden behandeld aan hoofdwonden en kneuzin gen, die onder meer waren ver oorzaakt door een klap met een bierflesje en een biljartkeu. „Maar verder zijn de havenfees ten heel rustig en gezellig verlo pen", aldus de politiewoordvoer der. Bijdrage onthulling beeld Walcherse boerin BIGGEKERKE - De ringrij- dersvereniging Biggekerke hield zaterdag de jaarlijkse af- delingsvvedstrijd. Rinus Koets werd gehuldigd omdat hij dit jaar voor de 25ste keer deelna me aan de afdelingswedstrijd. Er werden extra kampen verre den waaronder de debutanten kamp die gewonnenn werd door Anita Roelse. Om bij te dragen aan de onthul ling van het beeld van de Wal cherse boerin op het Kerkplein werd 's middags een kamp verre den die werd gewonnen door Ar no Francke. Hij 'diende de lans over te dragen aan burgemees ter drs W. Plomp die door het steken van een ring de onthul ling van het beeld verrichtte. De winnaar van deze kamp kwam tevens in het bezit van een repli ca van dit beeld, aangeboden door de gemeente Valkenisse. De kamp om de pollepel was een spannend slotstuk van deze dag. Erik Leendertse slaagde erin de 10 mm ring te steken en kwam hiermee in het bezit van een fraai beschilderde pollepel. Winnaar van het dagklassement was Frank Brasser met 30 van de 30 ringen en dus tevens winnaar van de medaille voor de meeste volgringen. De ereprijzen wer den uitgereikt door wethouder A. Lampert. Uitslagen: Bekers grote finale 1 Frank Brasser. 2 Karien Hovijn, 3 Adrie Brasser, 4 Jos Lampert, 5 Jan Lampert, 6 Rinus Koets. 7 Jannie Louws. 8 Piel van Maldegem. Kleine finale. 1 Ronald Boogaard. 2 Anita Roelse. 3 Piet Kluylhout, 4 Igor van Zweeden. 5 Abeo de Buck, 6 Mir jam Besuyen, 7 Piet Lampert Beker gastrijders. Arno Francke. Uitslag over 30 beurten: 1 Frank Brasser. 30 ringen, 2 Piet-Jan Rey- nierse. 28; 3 Arno Francke, 28; 4 Ka rien Hovijn, 27; 5 Adrie Brasser, 27; 6 Erik Leendertse, 2G; 7 Rinus Koets, 25; 8 Jannie Louwd, 24; 9 Jan Lam pert. 24; 10 Rino Koels. 21. 11 Piel van Maldegem, 21, 12 Rinus Wijk- liuys, 18.13 Jos Lampert, 18. 14 Adrie Reynierse. 16: 15 Ronald Boogaard. 16: 16 Rob Wijkhuys, 16; 17 Rudi Brasser, 14: 18 Anita Roelse. 14. 19 Piet Lampjerl. 11: 20 Igor van Zwee den. 11:21 Piet Kluylhout, 8.22 Wilco Dekker. 8; 23 Abco de Buck, 7; 24 Mir jam Besuyen, 7. 25 Frank-Jan Wijk huys, 7,26 Cornia Marlens. 6: 27 Huib Roelse. 5; 28 Pelra Wijkhuys. 5: 29 Ri nus Alewijnse, 3 Versieringen 1 Pelra Wijkhuys, 2 Ka rien Hovijn. 3 Rinus Alewijnse. Domburg Onder grote publieke belang stelling werd zaterdag de jaar lijkse ringrijderij voor ongehuw- den verreden in Domburg. Lou Willemse werd totaalwinnaar door alle dertig te steken ringen mee te nemen, wat hem als enige gelukte. 's Morgens werden de bekers voor de ongehuwden verreden. Winnaar van de eerste beker werd Ramon Vader, de tweede beker werd gewonnen door Re- né Provoost. De prijs voor de ge huwden ging naar Jan Provoost Azn. 's Middags werden de zeven al gemene bekers verreden. Er wa ren vier rijders met acht gesto ken ringen uit acht beurten. Voor de overige drie bekers kwa- Sponsorloper voor kinderen Tsjernobyl is onderweg MIDDELBURG - De Middel burgse landmachtkorporaal Marcel Meeuws is zondag in alle vroegte begonnen aan zijn ma rathon-voettocht naar Gronin gen. Met de tocht wil hij spon sorgeld bijeen brengen voor de kinderen van Tsjernobyl. Meeuws vertrok om 5.00 uur bij de Lange Jan, in gezelschap van zijn begeider Carlo Blom. De lo per werd uitgezwaaid door zijn ouders en enkele gasten van camping Ons Buiten in Oostka- pelle, één van de sponsors van de voettocht is. Rond 13.00 uur was hij al gevorderd tot Oud dorp. Meeuws hoopt donderdag rond 15.00 uur in Groningen bij de Martinitoren zijn tocht succes vol af te sluiten. Zijn vriendin Petra de Wolf die in die stad woont heeft in elk geval al ge zorgd voor een 'verrassing' bij de intocht. De opbrengst van de tocht zal Meeuws overhandigen aan tv- presentatrice Tineke de Nooy, initiatiefneemester van de actie voor de kinderen van Tsjerno byl. VLISSINGEN Sponsorloop - De leerlingen van de Vlissingse St. Jozefschool houden vrijdag 5 juli een spon sorloop voor de Novib. De start is tussen'18.15 en 18.30 uur bij het hoofdgebouw van de basis school aan de Hyacinthenlaan. Er wordt een route van vier kilo meter door de stad gelopen, waarbij opdrachten moeten worden volbracht en vragen beantwoord. De opbrengst wordt vrijdagmiddag 12 juli overhandigd aan de Novib. De jeugdbrandweer van Middelburg in actie op de loopski's tijdens de behendigheidswedstrijden in Wemeldinge foto Willem Mieras WEMELDINGE - Twaalf brandweerploegen uit de pro vincie hebben het vijftigjarig jubileum van het Wemeldingse brandweerkorps opgeluisterd. Ze deden dal zaterdag in de vorm van een behendigheids- wedstrijd tijdens de jaarlijkse Wemeldingse dag. Onder het toeziend oog van heel wat be langstellenden werkten de ploegen een circuit met hinder nissen af om tenslotte nog een kleine uitslaande brand te blus sen. In plaats van het sein brand meester verscheen uit de gevel van het brandende huis een bord met daarop een tekst die aangaf dat dit Zuidbevelandse dorp al een halve eeuw over een eigen korps beschikt. De ploeg uit Duiveland behaalde de meeste punten en kon met de eerste prijs naar huis. Het organiserende brandweer korps had in het kader van zijn jubileum voor een extra speelse oefening gezorgd. Zo moesten zeven deelnemers van iedere ploeg gezamenlijk op twee loopski's zigzaggend een par cours afleggen. Op het pfogram- ma stond ook een evenwichts- balk met een storende windro- tor, een doorkruipbuis die was afgesloten, een vier meter hoog net waar de ploegen overheen moesten en een negen meter lan ge staalkabel die lopend afge legd diende te worden. Al met al was de nodige vaardigheid ver eist om zonder kleerscheuren en een nat pak het spektakel tot een goed eind te brengen. Van de deelnemende ploegen ar riveerde het korps van Kruinin- gen geheel in stijl op dit jubi leumfeest. Met een bakfiets en oude fietsen en gekleed in ouder wetse brandweerpakken begon men de rijders met zeven ringen uit acht beurten in aanmerking. Na kamp werden de bekers als volgt verdeeld; 1 Lou Willemse, 2 Jaap Brand, 3 Chris de Visser, 4 Wim Provoost Azn, 5 Ra mon Vader, 6 René Provoost. 7 Joost Dourleijn De pollepel werd een prooi voor Jaap Brand en de beker voor het mooist versierde paard was voor Tamara de Jonge Uitslag 1 Lou Willemse, 30 ringen; 2 Jaap Brand. 29; 3 Ramon Vader, 28, 4 René Provoost, 28. 5 Hans van Eijze- ren, 28; 6 Chris de Visser, 28; 7 Wim Provoost Azn. 28. 8 Ko Brand. 26; 9 Joost Dourleijn, 25; 10 Bram de Vis ser, 24, 11 Robert-Jan Provoost. 22, 12 Simon de Visser, 22; 13 Jeffrey Va der, 21, 14 Ko-Jan Provoost, 21, 15 Christina Peute, 20, 16 Huib Brand. 20, 17 Adrie Provoost. 19. 18 Frank Provoost. 18, 19 Marcel Provoost, 18; 20 Leunis Tiekstra. 18. 21 Leon Hille- brand, 16; 22 Lou PaSsenier. 16, 23 Tamara de Jonge, 15,24 Adriaan Pro voost. 14; 25 Rianne Brand. 13; 26 Mo nique Riemens, 13; 27 Krijn Corré 11: 28 Charmain van Dis. 4 Gapinge Onder goede weersomstandig heden werd zaterdag de tweede wedstrijd van dit jaar in Grijps- kerke verreden. Er waren 21 deelnemers, ondér wie twee de butanten. Tijdens de extra beurt op de 10 mm ring stak Pauline Willemse als enige raak. De beker van café In de Gouwe Geit (beurten 5, 10 en 15) werd na een spannende kamp met Pieter Dingemanse. gewonnen door David Willemse. 's Avonds vond de uitreiking van bekers-en prijzen plaats in het plaatselijke café In de Gouwe Geit. Uitslagen: Dagklassement over 37 beurten 1 David Willemse, 33 ringen; 2 Pieter Dingemanse, 31; 3 Hans Geertse. 27; 4 Pieter Geertse, 25; 5 Erik Francke, 22.6 Pauline Willemse. 21.7 Rini Ver doorn. 20.8 Nico Francke. 20: 9 Pieter Boone. 18. 10 Kees Francke. 16. 11 Annelore Poppe. 16, 12 Ronald Boog aard. 15. 13 Jan Francke. 13; 14 Ed ward Dingemanse, 13. 15 Bianca Cla- risse. 11. 16 Moniek Meijers. 11. 17 Aart vd Gruiter, 10; 18 Paul Koole. 9. 19 André Bastiaanse, 8; 20 Marjan vd Guchte. 6.21 Jeroen van Dis, 2 Wisselbekers over 10 beurten: 1 Da vid Willemse. 10 ringen. 2 Pieter Din gemanse. 8; 3 Pieter Geertse. 8. 4 Pauline Willemse, 7 Beker In de Gouwe Geit.: David Wil lemse, standaard kleine ringen: Da vid Willemse; meeste volgringen 12): Pieter Dingemanse; pollepel David Willemse. medaille debutanten Mar jan vd Guchte Taarten werden gewonnen door Hans Geertse. Kees Francke en An dré Bastiaanse. Versieringen 1 Erik Francke. 2 Hans Geertse; 3 Annelore Poppe. 4 Paul Kole; 5 Jeroen van Dis ZOUTELANDE - Concord en Mayflower, twee Engelse show- bands die naar Nederland wa ren gekomen om hun krachten te meten met soortgelijke for maties op het vasteland, kun nen tevreden zijn. Zaterdag avond tijdens het Zeeuwse Ri vièrafestival in Zoutelande sta ken zij met kop en schouders uil boven de overige deelnemende formaties. Met veel lef en een strakke discipline brachten de Engelse muzikanten een spran kelende show die een hoge jury waardering kreeg. Concord scoorde 70.8 punten en dat was bijna dertig punten meer dan de eerste vaderlandse band wist te scoren. Mayflower werd met 59,9 punten een goede tweede. De zevende uitgave van het Rivièrafestival werd overi gens een geheel buitenlands suc ces. want de derde plaats was met 59,5 punten voor de Freeli- ners uit Belgie. Juliana Middelburg veroverde de vierde plaats met 41.8 pun ten, Rust Roest uit Zierikzee plaatste zich met 35 punten op de vijfde plaats en het Middel burgse Blue Spirit werd met 28 punten zesde en laatste in de open class van het Drum Corps Zomerfestival. Bij de jeugd leverde Johan Friso uit Middelburg een zeer goede prestatie. De muzikanten kre gen van de jury vijftig punten en bleven daarmee Jong Jubal uit Dordrecht, dat 34.4 punten scoorde, ver voor. Ook op alle onderdelen boekte de Middel burgse showband de beste resul taten. Het Zeeuwse Rivièrafestival trok met zevenhonderd toe schouwers een recordaantal be zoekers. Die grote toeloop zorg de voor vertraging bij de kassa's. Om iedereen gelegenheid te ge ven het complete programma te Auto's beschadigd in Vlissingen VLISSINGEN - Onbekende vandalen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag auto's aan de Koudekerkseweg in Vlis singen beschadigd. Vijf bewo ners hebben aangifte gedaan van kapotte spiegels en krassen in de lak. Zware mars Veer se Meer VEERE - De vierde editie van de wandelmars rond het Veerse Meer gaat de geschiedenis in als een zware tocht, door het lange gras op de dijken, die door het natte weer van de laatste weken nog niet waren gemaaid. Voorts werd het onverwacht warm. Ondanks die handicaps werd de tocht een succes. Er vertrokken 79 deelnemers vanaf het wijkge- bouw 't Praetuus in de Veerse wijk Zanddijk en dat was aan merkelijk meer dan vorig jaar. Dertig wandelaars liepen voor de eerste keer mee. Er waren twee uitvallers. 's Morgens om negen uur gaf Ad de Priester van de wandelsport- vereniging 't Zand. de Middel- IJZENDIJKE - De bliksemactie van de jubilerende IJzendijkse koster Jac van Voorenberghe voor een blinden- en sleehtzien- deninstituut in bet Poolse Owinska, heeft zondag ruim 11.000 gulden opgebracht. Van het geld worden leesloepen ge kocht, die Jac deze zomer zelf naar Owinska brengt. Jac van Voorenberghe vierde al gelopen weekeinde zijn zilveren jubileum als koster van de rk kerk in IJzendijke. De zondag- dienst in de rk kerk stond in het teken van het jubileum. Het ge mengd IJzendijkse koor zong voor Van Voorenberghe enkele speciale liederen. Na de dienst sprak de jubilerende koster een kort woord, waarin hij de IJzen- dijkenaars en anderen dankte voor hun medewerking aan zijn verschillende acties. Vervolgens konden de belangstellenden Jac van Voorenberghe feliciteren met zijn jubileum in de rk basis school Molenbolwerk. De heer H. Valk sprak de jubila ris toe namens de Nederlandse Kostersbond. Hij had veel be wondering voor de 'zilveren' IJ zendijkse koster, mede vanwege het feit dat deze het kosterschap combineert met vele mede-acti viteiten. Binnen de kostersbond neemt Jac van Voorenberghe een aparte plaats in, aldus Valk. Namens de bond speldde hij de dit team aan de opdrachten. Uniek was in Wemeldinge de aanwezigheid van een ploeg brandweervrouwen uit Kloos- terzande. De dames wisten ge noeg punten bij elkaar te halen om net achter Kapelle op een achtste plaats te eindigen. Uit Goes. Middelburg en Vlissingen kwam een ploeg van de jeugd brandweer naar de Wemel dingse behendigheidsoefening. Het jubileum van het plaatselij ke brandweeerkorps krijgt in het najaar nog een feestelijk staartje. Uitslagen brandweerwedstrijden 1 Duiveland, 1325 pnt. 2 Kloosterzan- de (heren), 1315 pnt; 3 Wolphaarts- dijk. 1249 pnt; 4 Kamperland. 1238 pnt, 5 's Gravenpolder, 1221 pnt; 6 Middelburg (jeugd), 1215 pnt. 7 Ka pelle. 1208 punt, 8 Kloosterzande (da mes), 1200 pnt; 9 's Heer Arendsker- ke. 1180 pnt, 10 Goes (jeugd), 1145 pnt; 11 Kruiningen. 1130 pnt. 12 Vlis singen (jeugd), 999 pnt. I I I I I I I I I IT Scholengemeenschap Bergen op Zoom BERGEN OF ZOOM - Aan de rijks scholengemeenschap te Bergen op Zoom zijn geslaagd; Mavo: Richard van Enck, Tholen. Havo: Wiltina van den Boogaart, Poortvliet. Atheneum: Diana Hendrikse, Oud- Vossemeer. Rafael Fructuoso, Sint Annaland; Carla Westdorp, Sint An- naland. Modevakschool OOST-SOUBURG - Aan de EN- SAID-modevakschool te Breda zijn geslaagd: Voor coupeuse-leidster: C. A. Moer- dijk-Proos, Oost-Souburg; E J Slurm-Philipse, 's-Gravenpolder; D. G. A. Sijbenga-Botje, Veere Voor costumière: A. B. de Snoo, Oostkapelle; C J Verhage-Roelse, Oost-Souburg. Voor modinette: A Barentsen-van Drongelen, Oost-Souburg; E. A. Boonman. Ovezande; A. W. Faase- Verhage, Middelburg; M M. Corne- lisse-vd Bulk, Middelburg; J M. Hen- nekam-Cornelïsse, Middelburg; A. J Willeboordse-Loehl, Vlissingen Daders gepakt van vechtpartij HEINKENSZAND - Het afgelo pen weekeinde heeft de rijkspo litie in samenwerking met de Koninklijke Marechaussee twee inwoners uit Heinkens- zand aangehouden. De twee mannen, de 18-jarige U. F. en de 19-jarige L.L., worden ervan verdacht in de nacht van vrij dag 14 op zaterdag 15 juni twee inwoners uit Heinkenszand te hebben mishandeld. Eén van hen liep daarbij een gescheurde milt op. Het kwam tot de mishandeling, nadat een van de slachtoffers, naar eigen zeggen vanwege een verkoudheid, de daders had be spuwd. Nadat de daders tegen over de politie hadden bekend, werden zij in vrijheid gesteld. Het korps van de rijkspolitie kreeg bijstand van de Mare chaussee omdat verdachte L. zijn militaire dienst vervult. volgen begon het festival een kwartiertje later dan de oor spronkelijke aanvangstijd van zeven uur. De jüry had een zware avond. Niet alieen kregen zij acht show bands te beoordelen, maar zij moesten ook nog lapgs een smal en steil laddertje naar een negen meter hoog platform klimmen om hun taak naar behoren te kunnen uitvoeren en daarmee was niet ieder jurylid gelukkig. Het Zeeuwse Rivièrafestival wordt jaarlijks gehouden dooi de Julianakorpsen Middelburg en de VVV Zoutelande. Ook de plaatselijke middenstand levert een belangrijke bijdrage aan het inmiddels traditionele zomerfes tival. burgse vereniging die samen met de wijkvereniging Veere- Zanddijk de mars organiseert, het vertreksein. Precies volgens schema stapte om zes uur 's avonds de kopgroep weer het wijkgèbouw binnen. Drie uur la ter arriveerden de laatste lopers. Onderweg waren er vijftien ver- zorgings- en ehbo-posten inge richt. Er waren twee verplichte rustpunten (in Wolphaartsdijk en Kamperland) waar respectie- velelijk een halfuur en een kwar tier moest worden gestopt. Alle deelnemers kregen na het volbrengen van de tocht een geglazuurde tegel met de afbeel ding van de Grote Kerk in Veere uitgereikt. ...behalve naar onze klanten Mlddelburgseslraal 60 b, 4371 ET KoudokerKe, Tel. 01185-2110, Fax.01185-1925 De burgemeester van Arnemuiden-maakt inge volge het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de ruimtelijke ordening bekend, dat de gemeente raad bij zijn besluit van 24 juni 1991 heeft ver klaard dat een wijziging van het bestemmings plan 'Woonwagencentrum' wordt voorbereid voor het op de bij het besluit behorende tekening rood-omlijnd aangegeven gedeelte. Het voorbereidingsbesluit, dat heden in werking treedt, de tekening en de overige bescheiden lig gen met ingang van heden voor een ieder ter inza ge op de gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken. Arnemuiden, 1 juli 1991. De burgemeester van Arnemuiden, drs. H. Visser jubilerende koster een speldje op. Het gemengd koor en ritmisen koor van IJzendijke luisterden de druk bezochte receptie vo caal op. Het laatste koor had voor de koster een speciaal lied ingestudeerd, waarin zijn activi: teiten de revue passeerden. Het jubileumfeest werd afgesloten met een brunche in partycer- trum Mauritshof in IJzendijkt. De Poolse dansgroep Pofajdóï uit Hulst verzorgde enkele op tredens tijdens het feest. Het il kerkbestuur van IJzendijke bood Van Voorenberghe tijdens de brunch een enveloppe met in houd aan, bestemd voor Owins- ka-actie. Auto gestolen na inbraak in huis MIDDELBURG - In de nach van vrijdag op zaterdag is n Middelburg een auto gestolen waarvan de sleutels tevoren waren ontvreemd uit een wo ning aan de Klarenbeeklaan. Dt daders kwamen daar vermoe delijk binnen met een valse sleutel van de achterdeur. De buit bestond aanvankelijk uit een handtas met enkele pas jes. een portemonnee met 350 gulden en de autosleutels van een witte Renault 25. kenteken LY-41-LJ, die vervolgens ook werd meegenomen. OOST-SOUBURG Stratenvolleybal - Dt Spaarnestraat. in Oost-Souburg heeft goede volleyballers. Zowel het eerste als het tweede team van die straat werden poulewin naar in het stratenvolleybaltoer- nooi dat vrijdagavond in Sou burg werd gehouden. Het team van de Roerstraat pakte de eind zege in de derde poule. Vijftien teams verdeeld over drie poules namen deel aan het toernooi op het grasveld aan de Gouwe straat. In elke poule werd een halve competitie afgewerkt Adrie Hoogerland, die het eve nement voor de twaalfde keer or ganiseerde, reikte de prijzen uit. SEROOSKERKE (W) Gevonden - Bij de rijkspoli tie, groep Walcheren Noord-Be veland, post Serooskerke, zijr van 1 tot en met 28 juni de vol gende in de gemeenten Dom burg, Veere en Arnemuiden ge vonden voorwerpen aangege ven: Bos sleutels met sleutelhanger van teckel; drie sleutels aan gele hanger, portemonnee (wit) met letters MLM; blauwe fietstas met bus bestrijdings middel; blauw kinderportemon neetje; sleutel aan geel label waarop 201: blauwe nylon portemonnee; pa relketting met wit kleurige parels bruine portemonnee; bruine dames fiets met leren zadel, sleutel Dom- burg; twee maal fietssleutel aan imi tatie DM; zwarte vouwparaplu; be lichtingsmeter; jack, paars, maat L twee maal sleutels aan kaal ringetje portemonnee, zwart, tnv Backer Rink; portemonee tnv Putte; gouden herenring, met inscriptie Afke Ook werd een grote zwarte hond. reu. bruin/zwart, gevonden. ZOUTELANDE Gevonden Bij de post Zou telande van de rijkspolitie zijn tussen 1 en 28 juni de volgende in de gemeenten Valkenisse, West- kapelle en Mariekerke gevonden voorwerpen aangegeven: Gebroken wit kinderfietsje; goud/zil veren damkeshorloge met bruin bandje; paarse portemonnee, tnv E. Durd; pakje, inhoud onbekend, trai- ningsiack. zwart/geel/blauw ge kleurd; blauw jack met zwart en gele streep; driekwart damesjas; hand- werktas met inhoud; sleutelhanger met rode kruizen en twee sleutels; lichtblauw geverfde damesfiets; adresboek (Manon Baars); horloge. Ook werd een wit/bruin hondje (ter riër, reu)gevonden. Het jeugdkorps van Johan Friso uit Middelburg gooide hoge ogen tijdens het Rivièrafestival in Zoute lande (foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 6