Successen Zeeuwse amazones Boas Bierings verrast in Axel Van der Spoel vestigt record Frans van Wezel verrassend derde bij motorcrosswedstrijden Vlissingen Fons Warrens leidt van start tot finish in Terneuzen Eerste plaatsen Den Exter en De Feber op Dag van het Paard Bevredigende rentree Vermeule in Kerkrade Van Poecke en Poppe winnen tennistoernooi SEROOSKERKE - De amazones waren zaterdag tijdens het springconcours op de Zeeuwse 'Dag van het Paard' hun manne lijke collega's duidelijk de baas. Sandy den Exter was het best op dreef. Onder enorme belang stelling, nooit eerder bezochten er zoveel toeschouwers (tien duizend) op dit evenement aan wezig, schreef de 21-jarige Noordbevelandse met Dinge- manse Amsterdam onder het za del de klasse Licht en met Avan- ti de zwaarste rubriek op haar naam. Miriam de Feber maakte van haar eerste optreden in de klasse M een succes, door de viervoeter Etoile naar de eerste stek te sturen. Het aantrekken van Luc Savat als parcoursbouwer bleek een gouden greep van de organisa tie. De Maldegemse banketbak ker schotelde de deelnemers een technisch maar zeker geen on overkomelijk parkoers voor. „Het mooiste is als één op de vier .combinaties de barrage haalt, dan vind ik het pas geslaagd", stelde de Belg vooraf. Dat Savat, ook zelf nog actief als ruiter, de aanwezige klasse aardig had in geschat bleek uit het feit dat het door hem gewenste aantal zich 'ook wist te plaatsen voor de be slissende omloop. In de middenklasse waren het Mirjam de Feber met zwager Ad Bergs en Miranda de Jonge die zich via een foutloos basispar koers voor de barrage wisten te plaatsen. Een barrage die voor eerste starter Ad Bergs slechts van korte duur was. Zijn hengst Bramiro vond blijkbaar één foutloze rit voldoende, want hij vertikte het om in de herkansing één van de hindernissen te ne men. Vervolgens haalde Miran da de Jonge met Amador een balk uit de lepels, wat er net een tje teveel bleek te zijn. Want Mir jam de Feber kwam met de nodi ge hulp van de met super vermo gen begaafde vijfjarige hengst Etoile, ook voor de tweede keer foutloos rond. „Een overwinning tijdens je de buut in een zwaardere klasse, het kan eigenlijk niet beter. Dat heb ik toch in grote mate te dan ken aan Etoile. Hij liep gewoon super", stelde de dolgelukige amazone na afloop nuchter vast. „Op de laatste hindernis stuur de ik hem te ver onder het hout werk, maar toch wipte hij er nog netjes over. Fantastisch ge woon. Maar daaruit blijkt dat ik er zelf nog lang niet ben." Bij de pony's in de klasse Licht ging de overwinning naar Leonie Klompe met Taufan van de Schouwse Ruiters. En ook in de middenklasse was hier het oran jelint voor een amazone. Sandy Breel liet met Willie de balken keurig netjes in de lepels liggen. Iets wat Sibylle Burm eveneens lukte, maar Rocky Boy toonde zich op een van de hindernissen onwillig, wat de Hulsterse com binatie op drie strafpunten kwam te staan. Jeroen Burm wist als enige aan het vrouwelijk geweld het hoofd te bieden. De Hulstenaar nam met Dizzy Girl revanche voor de vorige week in Vlissingen gele den nederlaag op zijn rivale Ro- wena de Pender met Nelis. Burm hield het strafblad blank terwijl De Pender en Carolien Ab'ra- hamse, die met Anouska als der de eindigde, ieder een balk in het zand lieten ploffen. Uitslagen KERKRADE De rentree van marathonloper John Vermeule is goed verlopen. De Middelburger die lange tijd gehinderd werd door een heupblessure, finishte in het Limburgse Kerkrade na twaalf kilometer op een vierde plaats. Wat belangrijker was, was dat hij geen enkele hinder meer ondervond van zijn blessure. De eerste vijf kilometer legde Vermeule. samen met zes mede-koplo pers, af in 14 minuten en 33 seconden. Daarna liet hij het drietal Dirks, Kraayeveld en Van Rijthoven gaan. Op een klimmetje, vijf kilometer voor de streep, loste de Middelburger zijn mede-achtervol gers en ging op jacht naar Jan van Reijthoven. Hij kon de Brabander "echter niet meer achterhalen. Ondanks het feit dat Vermeule tijdens zijn rentree geen last meer had van zijn blessure, blijft hij toch voorlopig onder medische con trole bij bondsarts John IJzerman. Bovendien blijft hij twee maal per week de fysiotherapeut bezoeken. Vermeule streeft ernaar om op 17 augustus, bij de 15 kilometer van Wolphaartsdijk, weer in topvorm 'aan de start te komen. Misschien pikt hij de tien kilometer op de Nederlandse kampioenschappen, die gehouden worden op 26 juli. ook nog mee. „Maar dat doe ik alleen als ik dan al scherp genoeg pen", aldus Vermeule. 'De uitslag, Kerkrade 12 km: 1 Dirks (De Keien Uden) 35.28,2. Kraayeveld AV ?34 Apeldoorn) 35.58,3. Van Rijthoven (AVR '69 Reusel) 36.16.4 Vermeule (Dy- «namo Middelburg) 36.53. Springen paarden klasse Z: 1 Sandy den Exter/Avanti, Noord-Bev. 0/ 84.23, 2 Han Wattel/Ulaan. Oranje zon, 8/80.213 Sandy den Exter/Ca- dermie. Noord-Beveland. 8/81.31. M (nb): 1 Mirjam de Feber/Etoile, Hulst, 0/43 62; 2 Miranda de Jonge/Amma- dor, Zwinr4/48.00; 3 Ad Bergs/Bra- miro, Huslt, uitls L (nb): 1 Sandy den Exter/Dingemanse Amsterdam, Noord-Bev 0/28.51; 2 Marian Mar- tens/Caitwick, Zwinr., 0/30.91, 3 Win nie de Landmeter/Benjamin, Gouwe Reyers, 0/30,92 Pony's Z: 1 Jeroen Burm/Dizzy Girl. Hulst, 0/90.00. 2 Rowena de Pender/ Nelis. Zwinr.. 4/72.53; 3 Carolien Abrahamse, Annoeska, Oranjezon, 4/92.38. M 1 Sandy Breel/Willie, Oranjezon. 0/81.00. 2 Sibylle Burm/ Rocky Boy. Hulst, 3/83.48; 3 Rebecca van den IJsel/Udo, Oranjezon, 7/ 82.31. L (nb) 1 Leonie Klompe/Tau- fan, Schouwse R 0/28.94; 2 Muriël Vader/Blue Lady, Scheldestad. 0/ 32 61; 3 Irene. Davidse/Melvin. Noord-Bev., 0/35.52. Mennen Z: 1 Nel Bol/Ukina, Lekr., 132; 2 Adrie Louwerse/Zephyr, Schel destad. 120; 3 Evert Beyers/Ridder. Overmaasr 120 L/M in handicap: 1 1 Nora Sikken/Zorba. Overmaasr126; 2 Ria Kersbergen/Annabel, Lekr., 122; 3 Arianne Hanse/Sunny, Schouwse R.. 120. B 1 Piet Lievense/ Walther, Oranjezon, 125. 2 Henk Pal- mers/Rocky, Oranjezon. 120. 3 Geert Krijger/Dolly, Oranjezon. 119. Twee spannen: 1 Ria Kersbergen/Anabel/ Azamunde, Lekr.. 124. 2 Piet Kers- bergen/Anabel/Azamunde, Lekr 117. New Forrest pony's springen: 1 Jan Willem de Feyter/Gladstone, Luctor et Emergo; 2 Margreet Walraven/Mr Donald, Oranjezon. Dressuur: 1 Bianca Zuiderwijk/Jacie' Quicksil ver, Numansdorp, 125 2 Margreet Walraven/Mr Donald, Oranjezon, 120; 3 Nina Reijmerse/Surprise, 118. Bestgaande rijpony 1 Jan Willem de Feyter/Gladstone. Luctor et Emer go; 2 Esther van de Velde/Chasse Winnie. Gouwe Reyers; 3 Margreet Walraven/Mr Donald, Oranjezon. Mirjam de Feber met de vijfjarige hengst Etoile, waarmee Cfoto Lex de Meester e de klasse M springen op haar naam schreef VLISSINGEN - Frans van We zel werd zaterdag verrassend de beste Zeeuw tijdens de wedstrijden meetellend voor het Nederlands kampioen schap van de KNMV in Vlis singen. In de klasse 80cc reed de jonge Middelburger naar een keurige derde plaats in het dagklassement. Marco Overweel haalde bij de 125cc junioren een zevende plaats in de A-finale, Michel Mens uit Ouwerkerk werd derde in de B-finale. De gebroeders Wisse uit Breskens eindigden achterin. Frans van Wezel liet zondag zien dat Zeeland best nog goed motorcrosstalent in huis heeft. Na een minder goede start in de eerste manche, waarbij hij zich met name in de eerste bocht wat liet weg drukken, begon hij in het tweede deel van de manche aan zijn opmars. Vanuit acht ste positie kwam hij constant meer naar voren om tenslotte als vierde te finishen, De twee de manche werd zijn manche, waarin hij een gigantisch duel uitvocht om de derde plaats met Pascal Brons. Ronden- lang was het stuivertje wisse len tussen deze twee waarbij Frans wel vaker in derde stel ling doorkwam, tot halverwe ge wedstrijd Brons een gaatje zag en de derdé stelling over nam. Niet voor lang echter, want Van Wezel kleefde direct in het wiel, wat Brons schijn baar de zenuwen bezorgde, waardoor hij ten val kwam. Voor Van Wezel betekende de ze derde plaats in de tweede manche de derde plaats in de dagklassering, terwijl hij met dit resultaat in het kampioen schap opklimt naar de top vijf van Nederland. Bij de 125cc ging de aandacht uit naar Marco Overweel. De Middelburger is na zijn val in de strandcross van vorig jaar weer op weg terug naar de top in zijn klasse. Door het grote aantal deelnemers moesten er zondag series en finales gere den worden. Overweel zat sa men met Michel Mens in de eerste, Voor Overweel was er geen vuiltje aan de lucht. Na lange tijd op de derde plaats te hebben geleden werd hij door een foutje nog teruggeslagen naar de vijfde, ruim voldoende voor een plaats in de A-finale waar de eerste twaalf van elke serie in uitkwamen. Mens zat al vanaf de start in de gevaren zone en moest tenslotte naai de B-finale, waar hij toch nog een derde plaats behaalde. Frans vanW< baarde zich bij de top vijf van Nederland (foto Ruben Oreeh Overweel kon in de A-finale geen echte vuist maken, voor al omdat zijn start mislukte en hij pas als tiende doorkwam Hoewel hij alles uit de kast reed zat er niet meer in dan een zevende plaats in de eind stand. Toch een goede klasse ring gezien het zeer sterke veld. Voor de gebroeders Wisse uit Breskens. beiden eerstejaars bij de KNMV, zat er deze mid dag geen hoge klassering in, Uitslagen: 60 cc: 1 Ach'iaan van Wijk Haarlem; 2 Oman Bolle El- burg: 3 Amel Advocaat Hoonder- loon. 80 10/12 1 Davv Sleieh Am sterdam. 2 Barry Stroo Veenen- daal: 3 Frans van Wezel Middel burg. 80 cc 13-15 1 Monique Over- burg Eindhoven. 80c gr. wielen: 1 Roche Mezenburg Venhorst: 2 Er- win Mandeis weert; 125 cc jhunio- ren B-finale: 1 Jacco de Bruin St.- Willibrord: 3 Michel mens Ouwer kerk; A-finale 1 Rernco Verhagen Rotterdam. 2 Alexander Vereoe- len Budel-Sehoot; 3 Renë Bijland Boskoop 7 Marco Overweel Mid- delkburg; 125 cc jeugd 1 Richard v. d. Hulst Haarlem. 27 Jelïry Wisse. 30 John Wisse beiden Breskens B -finale 250 500. I Arie de Groot Meerkerk A-finale: 1 Richard van Drooge Avenhoorn. Dannv Bas- sant Rotterdam: 3 Jurdich de Jong Alphen. Havenloop TERNEUZEN - De Havcnloop is een gemakkelijke zege gewor den voor Fons Warrens. Aan de oevers van de Westerschelde nam de Kloosterzandenaar al de leiding, die hij in de loop van de wedstrijd niet meer uit han den gaf. Met een voorsprong van bijna een minuut werd War rens de verdiende winnaar. De organisatoren van de Ter- neuzense Havenfeesten hadden, in samenwerking met de atle tiekvereniging Scheldesport. Bridge-titel voor Britten KILLARNEY (ANP) - De Britse bridgers zijn in Kilarney Euro pees kampioen geworden door in de 26ste en voorlaatste ronde overtuigend van Joegoslavië te winnen. Ze zijn daardoor onbe reikbaar geworden voor de con currentie. De Zweden, die van Turkije verloren, werden naai de tweede plaats verwezen. Polen en IJsland kwalificeerden zich eveneens voor het wereld kampioenschap dat later dit jaar in Yokohama (Jap) wordt gehouden. De Nederlandse man nen waren door de teleurstellen de nederlaag tegen IJsland al uitgeschakeld voor het WK, Ze konden zich tegen het onbete kende Liechtenstein, dat door te laat komen ook nog een straf- punt kreeg, niet meer opladen en wonnen slechts met 17-12. Wereldrecord ver levert Ferrari op FRANKFURT (ANP) - Een we reldrecord verspringen bij de mannen is een Ferrari „Tesla Rossa" waard. De organisato ren van de internationale atle tiekwedstrijden, die op 31 juli in Sestriere worden gehouden, stellen de kapitale sportwagen beschikbaar. In het op meer dan 2000 meter hoogte gelegen Italiaanse win tersportoord doen in elk geval de Amerikanen Carl Lewis. Mike Powell en Larry Myricks een aanval op de 8.90 meter, waar mee Bob Beamon (VSt) sedert de Olympische Spelen van Me xico Stad (1968) wereldrecord houder verspringen is. SAS V, Poecke Krist ie legden oudste Zeeuws van de Vooral Poecke hij de t Iers in wist te AN GENT - Guido van bij de jongens en Marie- n Poppe bij de meisjes beslag op de winst in de categorie van het Open s-Vlaams Jeugdtoernooi tennisvereniging Drive, de prestatie van Van was opvallend, omdat wee eerstgeplaatste spe- een rechtstreeks duel bedwingen. In de halve finale stond Van Poecke tegenover de als tweede geplaatste plaatselijk favoriet. Niek van Remortel. Met 6-3 en 7-5 bleef hij deze de baas. De eindstrijd tegen favoriet Patrick Verstraeten zette hij eveneens naar zijn hand en haalde de toer nooizege zodoende meer dan verdiend binnen. Marie-Kristien Poppe kreeg de meeste tegenstand in haar halve finale tegen Nancy Vc-rstraeten te verwerken. Na 1-6 verlies in de eerste set won ze de beide vol gende moeizaam met 7-5. De eindstrijd tegen Inge Colsen le verde met 6-4 en 6-2 aanmerke lijk minder problemen op. In de categorie tot met 14 jaar bleken Sophie van Dierendonck en Dieter Dellaerd aanmerkelijk sterker dan hun leeftijdsgeno ten. Pascal van Poecke zette een prima prestatie neer door zowel bij de 12- als de 10-jarigen de winst binnen te halen. Carina van Tiggelen en Katrijn Adriaansens wonnen het toer nooi bij de jongste meisjes. Uitslagen Halve finales en finales. JE 17: Pa trick Verstraeten-Elmer Lie 6-1 6-4. Guido van Poeeke-Niek van Remor tel 6-3 7-5; Guido van Poecke-Patrick Verstraeten 6-3 6-4, ME 17: Marie Kristien Poppe-Nancy Verstraeten 1-6 7-5 7-5; Inge Colsen- Sophie Boddaert 6-3 7-5: Marie Kris tien Poppe-Inge Colsen 6-4 6-2. JE 14 Rinke van Remortel-Ferry Koen 6-3 6-1; Dieter Dellaerd-Niels d'Hert6-i 6-0: Dieter Dellaerd-Rinke van Remortel 6-3 6-2. ME 14: Sophie van Dierendonck-Jea- nette de Moor 6-0 6-1; Ilse van Doorn-Annemiek van Buuren 6-4 6-1; Sophie van Dierendonck-Ilse van Doom 6-1 6-0. JE 12: David de Vleesschouwer-Den nis Bouman 7-5 6-2: Pascal van Poec- ke-Toni Hoogwijk 6-1 6-0; Pascal van Poecke-David de Vleesschouwer 6-4 4-6 6-0, ME 12: Carina van Tlggelen-Vera Crosiers: Tinta van Wely-Evelien Kunst 6-1 6-2: Carina van Tlggelen- Tinta van Wely 6-3 6-3. JE 10: Pascal van Poecke-Koen Gor- leer 6-2 6-0. Robert Lippens-Donnie Hofman 6-3 6-2: Pascal van Poecke- Robert Lippens 6-16-1. ME 10. Martine Simonse-Veronlque Verhagen 7-5 6-2: Katrijn Adriaan- sens-Veronique Raes 6-3 6-4. Katrijn Adriaansens-Veromque Raes 6-3 6-3 JD 17: Van Remortel/d'Hert-De Bak ker/Van Hoecke 0-6 6-4 7-6; De Bak- kerWitte-De Kraker/Sehoonis 6-0 6- 1: Van Remortet'd'Hert-De Bakker/ Witte 6-1 6-4. MD 17 poule: l.Poppe.'Boddaert, S.Colsen/Boddaert; 3.Van Dleren- donek/Coenen. MD 14: Kunst/Stellenaar-Van der Leun/Pattljn 6-1 6-2; De Moor/Van Doorn-HoutmaiVSprangers 6-2 6-2; De Moor/Van Doorn-Kunst/Stelle- naar 6-2 4-6 6-1. JD 12: De VLeesschouwer/Claeys- Koen/Boumans 6-0 6-0. Gommers/ Nijsten-Voermans/Van de Berg 6-0 6- 4, De Vleesschouwer/Claeys-Gom- mer&'Nijsten 6-2 6-4 MD 12: Van Wely Vriends-Houtman/ Eggebeen 6-4 6-2; De Nijs/Blom- macrt-Crosiers'Schelkens 6-1 6-4; Van Wely/Vriends-De Nijs/Blom- maert 6-2 6-0. MD 10 poule: 1.Raes/Adriaansens: 2. Verhagen/Verhagen; 3. Verhagen/ Beltman. met de Havenloop een aantrek kelijke brug geslagen tussen het voorbije en het komende trim- loopseizoen. De belangstelling stemde dan ook tot tevreden heid. want zestig deelnemers verschenen aan de start. Onder leiding van Fons Warrens veranderde het. peloton al snel na de start in een langgerekt lint. dat zich over de dijk van de Scheldestad voortbewoog. On danks de wind in de mg was er niemand die de Kloosterzande naar na de openingsfase in het spoor kon blijven, zodat War rens bij het keerpunt nabij De Griette al een beslissende bres had kunnen slaan ten opzichte van zijn concurrenten op de acht kilometer. Op de terugweg had de koploper het nadeel alleen te gen de wind op te moeten bok sen. maar dat bleek geen pro bleem. Sterk zijn tempo vast houdend kon Fons Warrens aan de meet. verdiend de overwin ning opstrijken. Henk Hamelink bleef het dichtst in de buurt van de winnaar, ter wijl Kees van Hauwelingen met een derde plaats de beste thuis- loper was. Anné van Duivendijk voor kwam dat de Havenloop een Warrensfamiliefeestje werd. De Scheldesporter was de snelste op de 5 kilometer en hield daar mee Fons Warrens' zoon Mat- thieu van de zege af. Op de 3 kilometer was er een af getekende overwinning voor Remco van de Winckel. Uitslagen Havcnloop: 8 km.; I Fons Warrens (Kloosterzan- dei 27.04. 2. Henk Hamelink (Sas van Gent) 27.57, 3. Kees van Hauwelin gen (Terneuzen) 28.20.4. Henk Vonck (Hulst) 28 30. 5. Sjaak Boekhout (Ter- neuzen) 28.43. 6 Ron Verschelden i.Heikant) 29.38. 7. Tonme Strijdonk iTerneuzem 29 45. 8. Jan de Jonge (Terneuzen) 29.46. 9. Jan Boonman (Terneuzen) 30.28. 10. Sjaak Vroon land iLamswaarde) 30.29. Dames: 1. Gina de Kap (Assenedei 38.15. 5 km. 1 Ann) van Duivendijk iTer neuzem 16.44, 2 Matthieu Warrens (Kloosterzandei 17.07. 3: Peter Jan sen (Terneuzen) 17 26. 4 Roland Goethals (Assenede) 18.05. 5 Ed Huisman (Terneuzen) 18.43. 6 Wil lem Bakker iTerneuzem 18.43.7. Nor- bert van den Hemel ilJzendijkei 18.43,8' Sjac van DuerenDen Hollan der iTerneuzem 19.12. 9. Willy van Hee iOostburg) 19.54. 10 Andn Mor- cus iTerneuzem 20.33. Dames: l. Shirley Baert (Westdorpei 22.46. 3 km., l. Remco van de Winckel (Axel) 9.57. 2. Melchior Sutlerland (Terneuzen) 11.03.3. Angelo van Goe- them iTerneuzem 11.11. 4. Floris de Jonge (Terneuzen) 11.40, 5 Ronald van der Zwart iTerneuzem 13.34. AXEL - Het toernooi van de ten nisvereniging Axel kreeg in Boas Bierings een onverwachte maar verdiende winnaar. Bie rings toonde in dc finale aan over meer inhoud te beschikken dan zijn tegenstander Mario Leenhouwers die vooraf als fa voriet was gelipt. De als tweede geplaatste Norwin van Riel was al eerder slachtoffer geworden van de dadendrang van Bie rings. De eindstrijd in de Cl-categorie vertoonde opmerkelijk veel overeenkomst met het heersen de weertype. Zeer wisselvallig, waarbij de zonnige momenten erg schaars waren. Bierings en Leenhouwers speelden uiterst afwachtend, waardoor de toe schouwers een allesbehalve boeiende partij tennis voorge schoteld kregen. De eerste set ging met 6-2 een voudig naar Leenhouwers. De man uit Sluis moest echter in de tweede nipt met 5-7 het loodje leggen, waarna Bierings de be slissende set vrij gemakkelijk met 6-2 in zijn voordeel wist te beslissen. ..Een verdiende over winning", gaf verliezend finalist Leenhouwers onmiddellijk na de partij ruiterlijk toe. „ik ben op conditie verslagen omdat ik gewoon te weinig wedstrijden in de benen heb. Ik kwam regelma tig een stapje te kort". Bierings, die evenals zijn tegen stander op beslissende momen ten de vreemdste missers maak te. kon de mening van Leenhou wers slechts beamen. „Mijn slice gespeelde ballen stelden hem voor onoverkomelijke proble men. Ik zag dat hij er door zat en heb het kunnen af maken", al dus de zestienjarige winnaar. De C2-c.ategorie kreeg twee out siders in de finale. Ronnie de Jong schakelde in de halve eind strijd favoriet Gerrit Perdok in drie sets uit, terwijl Niek de Kos ter de als tweede geplaatste Hans Smolders de baas bleef. De Koster bleef in de strijd om de eerste plaats na een vrij gemak kelijk gewonnen eerste set ook in de tweede De Jong met 7-5 de baas. Bart Bouwens had in de Dl-ca- tegorie een gemakkelijke mid dag tegen Marco van Avermae- te. Deze had in de halve finale Liet Erpelinck de kans op toer nooiwinst onthouden, maar was met 6-1 en 6-0 kansloos tegen Bouwens. „Het was of ik tegen een muur sloeg", aldus Aver- maete. „Alle balen kwamen kei hard terug". Bij de dames werd Michelle Del tour winnares door Agnes van de Acker in twee sets terug te wij zen. Eric Heyndrickx mocht in de D2-groep volkomen onver wacht de winst opeisen tegen de eveneens verrassend sterk acte rende Jeroen Voermans. Tilly Dierick werd door een twee maal setwinst tegen Mariolein Ver straeten winnares bij de dames. Uilslagen halve finales en finales. HEC1 Mario Leenhouwers-Paul Cortvriencll 6-2 6-4; Boas Bierings- Norwin van Riel 6-0 6-0; Boas Bie- rings-Mario Leenhouwers 2-6 7-5 6-2. HEC2: Ronnie de Jong-Gerrit Per dok 2-6 6-2 6-3; Niek de Koster-Hans Smolders 6-3 7-6: Niek de Koster- Ronnie de Jong 6-2 7-5. GDC poule: 1 Sclierbeijn/Leenhou- wers. 2.Bouwens/Vermeulen: 3 Verbunt/Simonse. HDC: Leenhouwers/Burger-Smol- ders/Asselman 4-6 6-2 6-4; Kouwij- zer/De Jong-Jansen/Corlvriend 7-6 7-5; Leenhouwers/Burger-Kouwij- zer/De Jong 6-2 6-0. HED1 Marco van Avermacte-Liel Erpelinck 6-3 6-4. Bart Bonwens-Jan Nijsten 2-6 6-1 6-1; Bart Bouwens- Marco van Avermaete 6-1 6-0. DED1: Agnes van de Acker-Liesbeth Verbunl 6-3 6-3; Michele Deltour-Ri- la Laureijns 4-6 6-3 6-1. Michelle Del tour-Agnes van de Acker 7-6(7-4) 6-1. HED2. Jeroen Voermans-Jos Go- vaert 6-2 7-6; Eric Heynderickx-Marc de Waal 7-5 6-0; Eric Heynderickx-Je- roen Voermans 6-2 6-4. DED2: Tilly Dierick-Nel Groenen woud 7-6 6-2; Mariolein Verstraeten- Ria Scheele 6-4 4-6 6-4; Tilly Dierick- Mariolein Verstraeten 6-3 6-1 HDD: Erpelinck/Maas-Renique/ Strooband6-3 6-4; Kinl/Van Aver- maele-Bouwens/Diehl 6-1 6-3; Erpe- linck/Maas-Kint/Van Avermaete 6-3 6-4. DDD. Körner/Jetten-Deltour/Van Gaeve 6-0 6-2; Mast/Adriaansen-Van de Acker/Scheele 6-1 6-3; Mast/ Adriaansens-Körner/Jetten 4-6 6-1 6-0. GDD: Dankaart/Renique-Fraanje/ Hamelink 6-1 6-2; Huis/Erpelinck- Mast/Kint 6-1 6-2; Huis/Erpelinck- Dankaart/Renique 6-2 6-3. HEE finale: Gilbert Brandt-Toon Bun 4-6 6-0 6-1. DEE finale: Monique Cox-Vivian van Campen 6-3 6-0 AMERSFOORT (ANP) - Martin van der Spoel heeft op de tweede dag van de Ne derlandse zwemkampioen- schappen in Amersfoort hel nationaal record op de 200 nieter wissel verbeterd. De zwemmer van De Waterkip zegevierde in 2.06,21. Het was een verbetering van het oude record, dat met 2.06.60 sinds 1988 op naam stond van Ron Dekker. De prestatie van Van der Spoel was niet voldoende om zich te plaatsen voor de Europese titelstrijd, eind augustus in Athene. De EK-eis is 2.04.5. Ellen Elzerman verzekerde zich wel van een plaats voor het Europese toernooi. Op de 200 meter rug voldeed de zwemster van De Dolfijn in 2.16.04 aan de op 2.17.0 ge stelde limiet. Iris Westrik, die begin dit jaar nog mee deed aan de wereldkam pioenschappen in Perth, stelde ernstig teleur. Nog achter de 14-jarige Naomi van der Woerd werd zij der de. Op de 100 meter vrij slaag den Karin Brienesse en Ma rieke Mastebroek voor het EK-examén. Brienesse van Orca won in 56,49, Maste broek volgde in 56.96. Met Inge de Bruijn en Diane van de Plaats zullen zij in Athene de estafetteploeg voor de 4x100 meter vormen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 25