Successen Zeeuwse amazones Van der Spoel vestigt record Frans van Wezel verrassend derde bij motorcrosswedstrijden Vlissingen Van 't Westeinde maakt titel waar Eerste plaatsen Den Exter en De Feber op Dag van het Paard Bevredigende rentree Vermeule in Kerkrade Klucht rond terugkeer volleyballer Blangé Zwemmers stellen teleur op het NK SEROOSKERKE - De amazones waren zaterdag tijdens het springconcours op de Zeeuwse 'Dag van het Paard' hun manne lijke collega's duidelijk de baas. Sandy den Exter was het best op dreef. Onder enorme belang stelling, nooit eerder bezochten er zoveel toeschouwers (tien duizend) op dit evenement aan wezig, schreef de 21-jarige Noordbevclandse met Dinge- manse Amsterdam onder het za del de klasse Licht en met Avan- ti de zwaarste rubriek op haar naam. Miriam de Eeber maakte van haar eerste optreden in de klasse M een succes, door de viervoeter Etoile naar de eerste stek te sturen. Het aantrekken van Luc Savat als parcoursbouwer bleek een gouden greep van de organisa tie. De Maldegemse banketbak ker schotelde de deelnemers een technisch maar zeker geen on overkomelijk parkoers voor. „Het mooiste is als één op de vier combinaties de barrage haalt, dan vind ik het pas geslaagd", stelde de Belg vooraf. Dat Savat, ook zelf nog actief als ruiter, de aanwezige klasse aardig had in geschat bleek uit het feit dat het door hem gewenste aantal zich ook wist te plaatsen voor de be slissende omloop. In de middenklasse waren het Mirjam de Feber met zwager Ad Bergs en Miranda de Jonge die zich via een foutloos basispar koers voor de barrage wisten te plaatsen. Een barrage die voor eerste starter Ad Bergs slechts van korte duur was. Zijn hengst Bramiro vond blijkbaar één foutloze rit voldoende, want hij vertikte het om in de herkansing één van de hindernissen te ne men. Vervolgens haalde Miran da de Jonge met Amador een balk uit de lepels, wat er net een tje téveel bleek te zijn. Want Mir jam de Feber kwam met de nodi ge hulp van de met super vermo gen begaafde vijfjarige hengst Etoile, ook voor de tweede keer foutloos rond. „Een overwinning tijdens je de buut in een zwaardere klasse, het kan eigenlijk niet beter. Dat heb ik toch in grote mate te dan ken aan Etoile. Hij liep gewoon super", stelde de dolgelukige amazone na afloop nuchter vast. „Op de laatste hindernis stuur de ik hem te ver onder het hout werk, maar toch wipte hij er nog netjes over. Fantastisch ge woon. Maar daaruit blijkt dat ik er zelf nog lang niet ben." Bij de pony's in de klasse Licht ging de overwinning naar Leonie Klompe met Taufan van de, Schouwse Ruiters. En ook in de middenklasse was hier het oran jelint voor een amazone. Sandy Breel liet met Willie de balken keurig netjes in de lep'els liggen. Iets wat Sibylle Burm eveneens lukte, maar Rocky Boy toonde zich op een van de hindernissen onwillig, wat de Hulsterse com binatie op drie strafpunten kwam te staan. Jeroen Burm wist als enige aan het vrouwelijk geweld het hoofd te bieden. De Hulstenaar nam met Dizzy Girl revanche voor de vorige week in Vlissingen gele den nederlaag op zijn rivale Ro- wena de Pender met Nelis. Burm hield het strafblad blank terwijl De Pender en Carolien Abra- hamse, die met Anouska als der de eindigde, ieder een balk in het zand lieten ploffen. Uitslagen KERKRADE De rentree van marathonloper John Vermeule is goed verlopen. De Middelburger die lange tijd gehinderd werd door een heupblessure, finishte in het Limburgse Kerkrade 11a twaalf kilometer op een vierde plaats. Wat belangrijker was, was dat hij geen enkele hinder meer ondervond van zijn blessure. De eerste vijf kilometer legde Vermeule, samen met zes mede-koplo pers, af in 14 minuten en 33 seconden. Daarna liet hij het drietal Dirks, Kraayeveld en Van Rijthoven gaan. Op een klimmetje, vijf kilometer voor de streep, loste de Middelburger zijn mede-achtervol gers en ging op jacht naar Jan van Reijthoven. Hij kon de Brabander echter niet meer achterhalen. Ondanks het feit dat Vermeule tijdens zijn rentree geen last meer had van zijn blessure, blijft hij toch voorlopig onder medische con trole bij bondsarts John IJzerman. Bovendien blijft hij twee maal per week de fysiotherapeut bezoeken. Vermeule streeft ernaar om op 17 augustus, bij de 15 kilometer van Wolphaartsdijk, weer in topvorm aan de start te komen. Misschien pikt hij de tien kilometer op de Nederlandse kampioenschappen, die gehouden worden op 26 juli, ook nog mee. „Maar dat doe ik alleen als ik dan al scherp genoeg ben", aldus Vermeule. I)e uitslag, Kerkrade 12 km: 1 Dirks (De Keien Uden) 35.28.2. Kraayeveld AV '34 Apeldoorn) 35.58,3. Van Rijthoven (AVR '69 Reusel) 36:16,4. Vermeule (Dy namo Middelburg) 36.53 Springen paarden klasse 1 Sandy den Exter/Avanti, Noord -Bev0/ 84 23. 2 -Han Wattel/Ulaan, Oranje zon, 8/80.21. 3 Sandy den Exler/Ca- dermie. Noord-Beveland. 8/81.31 M inbi: 1 Mirjam de Feber/Etoile. Hulst. 0/43 62; 2 Miranda de Jonge/Amma- dor, Zwinr4/48.00; 3 Ad Bergs/Bra- miro, Huslt, uitls. L (nb); 1 Sandy den Exter/Dingemanse Amsterdam, Noord-Bev., 0/28.51. 2 Marian Mar- tens/Caitwtck, Zwinr., 0/30 91. 3 Win nie de Landmeter/Benjamin, Gouwe Reyers, 0/30 92, Pony's Z: 1 Jeroen Burm/Dizzy Girl, Hulst, 0/90.00; 2 Rowena de Pender/ Nelis. Zwinr., 4/72.53; 3 Carolien Abrahamse. Annoeska. Oranjezon, 4/92.38. M: 1 Sandy Breel/Willie, Oranjezon, 0/81 00. 2 Sibylle Burm/ Rocky Boy, Hulst, 3/83 48; 3 Rebecca van den IJsel/Udo. Oranjezon. 7/ 82.31. L (nb) 1 Leonie Klompe/Tau- fan. Schouwse R 0/28.94; 2 Muriël Vader/Blue Lady. Scheldestad, 0/ 32.61; 3 Irene Davidse/Melvin. Noord-Bev,, 0/35.52. Mennen Z: 1 Nel Bol/Ukina, Lekr.. 132, 2 Adne Louwerse/Zephyr, Schel destad, 120; 3 Evert Beyers/Ridder. Overmaasr.. 120. L/M in handicap: 1 1 Nora Sikken/Zorba. Overmaasr ,126. 2 Ria Kersbergen/Annabel, Lekr., 122; 3 Ananne Hanse/Sunny. Schouwse R 120 B 1 Piet Lievense/ Walther. Oranjezon, 125; 2 Henk Pal- mers/Rocky, Oranjezon, 120; 3 Geert Krijger/Dolly, Oranjezon, 119 Twee spannen. 1 Ria Kersbergen/Anabel/ Azamunde, Lekr., 124; 2 Piet Kers bergen/Anabel/ Azamunde. Lekr 117. New Forrest pony's springen: 1 Jan Willem de Feyter/Gladstone, Luctor et Emergo; 2 Margreet Walraven/Mr Donald, Oranjezon. Dressuur: 1 Bianca Zuiderwijk/Jade' Quicksil ver, Numansdorp, 125. 2 Margreet Walraven/Mr Donald', Oranjezon, 120; 3 Nina Reijnierse/Surprise. 118 Bestgaande rijpony: 1 Jan Willem de Feyter/Gladstone. Luctor et Emer go; 2 Esther van de Velde/Chasse Winnie, Gouwe Reyers: 3 Margreet Walraven/Mr Donald. Oranjezon Mirjam de Feber met de vijfjarige hengst Etoile, waai foto Lex de Meester e ze de klasse M springen op haar naam schreef VLISSINGEN - Frans van We zel werd zaterdag verrassend de beste Zeeuw tijdens de wedstrijden meetellend voor het Nederlands kampioen schap van de KNMV in Vlis singen. In de klasse 80cc reed de jonge Middelburger naar een keurige derde plaats in het dagklassement. Marco Overweel haalde bij de 125cc junioren een zevende plaats in de A-finale, Michel Mens uit Ouwerkerk werd derde in de B-finale. De gebroeders Wisse uit Breskens eindigden achterin. Frans van Wezel liet zondag zien dat Zeeland best nog goed motorcrosstalent in huis heeft. Na een minder goede start in de eerste manche, waarbij hij zich met name in de eerste bocht wat liet weg drukken, begon hij in het tweede deel van de manche aan zijn opmars. Vanuit acht ste positie kwam hij constant meer naar voren om tenslotte als vierde te finishen. De twee de manche werd zijn manche, waarin hij een gigantisch duel uitvocht om de derde plaats met Pascal Brons. Ronden- lang was het stuivertje wisse len tussen deze twee waarbij Frans wel vaker in derde stel ling doorkwam, tot halverwe ge wedstrijd Brons een gaatje zag en de derde stelling over nam. Niet voor lang echter, want Van Wezel kleefde direct in het wiel, wat Brons schijn baar de zenuwen bezorgde, waardoor hij ten val kwam. Voor Van Wezel betekende de ze derde plaats in de tweede manche de derde plaats in de dagklassering, terwijl hij met dit resultaat in het kampioen schap opklimt naar de top vijf van Nederland. Bij de 125cc ging de aandacht uit naar Marco Overweel. De Middelburger is na zijn val in de strandcross van vorig jaar weer op weg terug naar de top in zijn klasse, Door het grote aantal deelnemers moesten er zondag series en finales gere den worden. Overweel zat sa men met Michel Mens in de eerste. Voor Overweel was er geen vuiltje aan de lucht. Na lange tijd op de derde plaats te hebben geleden werd hij door een foutje nog teruggeslagen naar de vijfde, ruim voldoende voor een plaats in de A-finale waar de eerste twaalf van elke serie in uitkwamen. Mens zat al vanaf de start in de gevaren zone en moest; tenslotte naai de B-finale, waar hij toch nog een derde plaats behaalde. Frans van Wezel schaarde zich bij de top vijf van Nederland ifoto Ruben Oreeh Overweel kon in de A-finale geen echte vuist maken, voor al omdat zijn start mislukte en hij pas als tiende doorkwam. Hoewel hij alles uit de kast reed zat er niet meer in dan een zevende plaats in de eind stand. Toch een goede klasse ring gezien het zeer sterke veld. Voor de gebroeders-Wisse uit Breskens, beiden eerstejaars bij de KNMV. zat er deze mid dag geen hoge klassering in. Uitslagen: (10 cc: 1 Adriaan van Wijk Haarlem; 2 Oman Bolle El- burg. 3 Amel Advocaat Hoonder- loon 80 10/12 1 Davy Sleich Am sterdam, 2 Barry Stroo' Veenen- daal. 3 Frans van Wezel Middel burg. 80 cc 13-15' 1 Monique Over- burg Eindhoven; 80c gr wielen: 1 Roche Mezenburg Venhorst: 2 Er- win Manders weert; 125 cc jhunio- ren B-finale: 1 Jacco de Bruin St - Willibrord. 3 Michel mens Ouwer kerk; A-finale .1 Remco Verhagen Rotterdam; 2 Alexander Vercoe- len Budel-School. 3 Renë Bijland Boskoop 7 Marco Overweel Mid- delkburg: 125 cc jeugd 1 Richard v d Hulst Haarlem, 27 JetTry Wisse. 30 John Wisse beiden Breskens. B -finale 250/500: 1 Arie de Groot Meerkerk A-finale: l Richard van Drooge Avenhoorn, Dannv Bas- sant Rotterdam: 3 Jurchch de Jong Alphen. AMSTERDAM (ANP) - Het was druk in de wandelgangen, na af loop van de volleybalwedstrijd Nederland - Canada. Onder werp van gesprek: de waar schijnlijke terugkeer van Peter Blange in de nationale ploeg. Alleen de spelverdeler zelf ont brak op het appel. Hij zeilde in Engeland, om zijn beslissing met een frisse geest te nemen. Het woord is aan Blangc. Hij be hoeft slechts ja te zeggen tegen bondscoach Brokking. die hem graag terugwil. De coach is te vreden met de in goedé vorm verkerende Avital Selinger en tweede man Arnold van Ree, maar met Blangé krijgt het team meer mogelijkheden De 2,05 meter lange spelverdeler is blokkerend van grotere waarde dan de kleine Selinger (1,75 mi en hij kan de aanval van een ho ger punt sturen. Brokking verwachtte zondag een telefoontje. Er is enige haast geboden, omdat Brokking ei genlijk voor 1 juli antwoord ver wacht. hoewel hij niet van een ultimatum wil spreken. Op die datum gaan de contracten van nieuwe internationals in. Brok king; „Als hij echt graag wil, moet hij ja zeggen. Het duurt me eigenlijk al veel te lang." Een probleem vormt de bodem procedure die de bond bijna een jaar geleden aanspande tegen Blangé en Rob Grabert. die des tijds de nationale ploeg verlie ten. Volgens de bond schonden ze daarmee eerder gedane belof tes om te blijven tot de Spelen van Barcelona, De NeVoBo eiste 50.000 gulden de man van de spe lers in casu Catania, als een soort transfersom, als genoeg doening voor de opleidingskos- ten van het duo. De procedure loopt nog steeds. Bridge-titel voor Britten KILLARNEY (ANP) - De Britse bridgers zijn in Kilarney Euro pees kampioen geworden door in de 26ste en voorlaatste ronde overtuigend van Joegoslavië te winnen. Ze zijn daardoor onbe reikbaar geworden voor de con currentie. De Zweden, die van Turkije verloren, werden naar de tweede plaats verwezen. Polen en IJsland kwalificeerden zich eveneens voor het wereld kampioenschap dat later dit jaar in Yokohama (Japi wordt gehouden. De Nederlandse man nen waren door de teleurstellen de nederlaag tegen IJsland al uitgeschakeld voor het WK. Ze konden zich tegen het onbete kende Liechtenstein, dat door te laat komen ook nog een straf- punt kreeg, niet meer opladen en wonnen slechts met 17-12. Tennistoernooi 't Halve Maantje: Het is logisch dat Blangé niet te rugkeert voor de kwestie is opge lost. Vandaar het spel in de gan gen van de Sporthallen Zuid. Manager Verhalle in conclaaf met Brokking. aanstaand bondsvoorzitter Funk met pen ningmeester Bakker en Blangés zaakwaarnemer Koster. Ze trok ken zich terug achter de gordij nen. maar verdwenen niet uit het zicht. Bakker liep zenuwach tig rond en verklaarde geen com mentaar te geven. Zonder dat hij de vraag had aangehoord, overi gens. Later verklaarde de bond officieel dat pas maandag of dinsdag een standpunt is te ver wachten. Andere problemen zijn opgelost. De spelers hebben Blangé zijn vervelend verlopen vertrek ver geven. De spelverdeler maakte zijn besluit op 8 juli 1990 bekend toen hij door een ingeseinde 'NOS-ploeg werd opgewacht op Schiphol. Sommige medespe lers wisten officieel nog van niets, voelden zich verraden! In de pers zeiden vooral Blangé en Benne minder vriendelijke woorden over elkaar, Enkele we ken later barstte cle bom binnen de ploeg en werden Grabert, Zoodsma en Blangé ontslagen. Maar de breuk was nooit defini tief. Via kameraad Zwerver ging het contact met de nationale ploeg niet verloren, Blangé keer de geblesseerd van een seizoen bij Catania terug en trainde sinds begin mei met de nationa le ploeg mee. Hij had het ge vraagd aan Brokking. niemand had bezwaar. Mafia-praktijken De Voorburger liet meteen we ten zijn contract op Sicilië niet te willen uitdienen. Het niveau was hem tegengevallen, mede omdat de voorzitter voor aan vang van het seizoen uitverkoop hield. Hij vertelde smakelijk over „mafia-praktijken" op het eiland, waar veel Noorditalianen per se niet willen spelen. Blangé wilde op topniveau spelen en zag twee mogelijkheden: een Noord- italiaanse topclub, of de natio nale ploeg. Blijkbaar is geen plaats voor hem in de top van de Serie A. Hoewel Koster zondag niets uitsloot. Ook de eventuele uitbreiding van de nationale selectie naar dertien man is geen probleem. De bond wil de extra kosten niet dragen, sponsor Nationale Ne derlanden zorgt voor het geld. Het doorlopende contract bij Catania is een formaliteit, aldus Brokking. „Catania heeft zo vaak contractbreuk gepleegd, alleen het dreigen met een jurist is genoeg." Alleen als Blangé binnen Italié verhuist, kunnen de Sicilianen een transfersom vragen. Het woord is aan Blan gé. de tijd. dringt. GOES - Serge Eude, als favoriet gestart in het vorige week op 'het Schenge' in Goes georgani seerde C-D tennistoernooi van 't Halve Maantje, is er zondag tij dens de finaleronde niet in ge slaagd deze plaatsing waar te maken. De medio juni in Ter- neuzen tol Zeeuws kampioen gekroonde Dennis van 't We steinde, stond zijn Vlissingse ri vaal namelijk geen revanche toe, en maakte daarmee voor ei gen publiek duidelijk dat het winnen van die titel geen toe valstreffer was geweest. Bij de dames zegevierde Marjet Groenleer 'van kop af, waarbij Corine Davidse degene was die het haar aanvankelijk erg moei lijk maakte. De beslissende fase in de wed- strijdreeks voor de spelers van C-nïveau werd zaterdagmorgen ingeluid met de duels waarbij een plaats in de eindstrijd de in zet was. In de bovenste helft van de rangschikking kruiste Serge Eude daartoe de rackets met. de als vierde ingeschatte Virgil Greeve. Een verrassende uitslag leverde deze krachtmeting niet op. Greeve bood in de openings set verwoed tegenstand, maar moest toch de winst aan zijn op ponent laten, die daarna geen moeite meer ahd om ook de vol gende reeks in zijn voordeel te laten uitvallen. Dennis van 't Westeinde bond tegelijkertijd de strijd aan met nummer drie in de waardering. Eugéne de Kok. Ook hier wer den de zaken in twee series 'gere geld', hoewel van 't Westeinde uiteindelijk toch nog alle zeilen moest bijzetten om een barrage te kunnen voorkomen. De geplande slotconfrontatie was daarmee een feit, maar een enerverend gevecht werd het evenwel niet. Van 't Westeinde had de partij namelijk volledig onder controle. In de openings set werd het krachtsverschil door hem met een marge van drie games tot uitdrukking ge bracht. in de voortzetting van de tweekamp stond hij zijn rivaal slechts het redden van de eer toe. Dames Bij de dames in deze categorie ondervond Marjet Groenleer weinig oppositie in de voorlaat ste schifting, waarbij Joke Gan- zeman haar tegenstandster was. Outsider Corine Davidse verze kerde zich zo mogelijk nog ge makkelijker van een optreden in de afsluitende ronde, zelfs met de als tweede getaxeerde Moni que Dominicus aan de andere kant van het net. De strijd om de hoogste eer werd wel een boeiend schouwspel, waarin Corine Davidse in het be gin duidelijk de beste papieren had.. Pas nadat ze in de tweede reeks via een tiebreak aan het kortste eind had getrokken, keerde het tij. Ten gunste dus van Marjet Groenleer, die zich in de extra set die daarna nodig was. nogmaals en nu beslissend de sterkste toonde. In de C2 klasse speelde het ver rassingselement uiteindelijk een rol. Schema-aanvoerder Marlon Wisse en Dennis Huige. die met plaatsingscijfer begun stigd was. kampten weliswaar om de hoogste eer. de uitslag was daarentegen niet conform de prognoses. Na een spannend gevecht dat twee fel betwiste sets vergde, mocht Huige bij de prijsuitreiking immers op de hoogste trede vvan het podium plaats nemen Ook Ruud Schaier zag in de he renenkel Dl 17+ zijn inspannin gen als favoriet niet beloond. Alex de Pagter die tegen zowel Hans Bal als Eric van Sehaik reeds van zich had doen reeds van zich had doen spreken, maakte in de finale zijn faam als 'favorietendoder' eveneens waar Lydia Boogaart. stelde in dit deeltoemooi bij de dames haar supporters niet teleur, en won i^an Annemarie Hoosemans. ter wijl hans Ganseman bij de Dl- tennisers ouder dan 35 jaar. kwam. zag en overwon. Ad Proos als,laats te. Uitslagen H.K.-C1: Halve finales: S. Eude-V. Greeve 7-5. 6-2; D. van 't Westeinde- E de Kok 6-3. 7-5. Finale: D. van 't Westeinde-S. Eude 6-3. 6-1 D.E.-CI: Halve finales: M. Groenleer-J. Gan- zeman6-3.6-1; C. Davidse-M.Domini cus 6-1. 6-0. Finale: M. Groenleer-C. Davidse 4-6. 6-3 H.K.-C2 17 Halve finales: M. Wisse-T. Melissen 6-1. 6-4; D. Huige-R van Stee 6-4. 6-4. Finale: D Huige-M. Wisse 6-4. 7-6. H.E.-D1 17 Halve finales: R Schaier-M. Jongsma 6-0. 6-4; A. de Pagter-E. van Sehaik 6-1. 6-2. Finale: A de Pagler- R Schaier 4-6. 6-3. 6-2. D.E.-D1 17+:Halve finales; L Boogaarl-L. Wisse 4-6, 6-3, 6-4: A. Hoosemans-L. van de Vijver 6-0,6-0. Finale: L. Boog- aart-A Hoosemans 6-3. 6-3. H.E.-D1 17 Halve finales: H Ganseman-A. de Dreu 6-1. 6-3. A Proos-L. Breure 6-4, 7-6. Finale H Gansernan-A. Proos 6-0. 7-6. H.E.-D2 17 Halve fi nales: S Lokerse-W. van Hese 6-1.6- 4; G Verstaete-J. Braam 6-2, 6-1. Fi nale. S. Lokerse-G Verslraete 4-6, 6- 4. 6-1 D.E.-D2 17 Poule Beslissen de partij: A Kemetmuller-A. Wisse 7-6. 6-4. II.D.-CI: Halve finales: Gree- te/vah 't HVs te inde-Versteeg/Verha gen 7-5, 6-2; Eude/Goense-Dikker/ Wisse 6-1. 6-1. Finale: Greeve/van 't Westeinde-Eude/Goense 6-3, 2-6, 6-3. D.D.-C1: Poule. Beslissende partij: Gróenleer/Davidse-Dominicus/ Baarends 6-0, 6-2 G.D.-C'l: Poule. Be slissende partij: Groenleer/Eude- Ars/Bek 6-2, 6-0. D.D.-Dl: halve fina les: MeerhollTVerschuure-Breen/ Groenleer 6-4, 6-1; Manten/Blauw- Breure/Bekkers 6-4. 6-0. Finale: Meerhofi/Verschuure-Manten/Blauw 6-1, 6-3. H.D.-Dl 17 Halve finales: van Trigt/Versnel-Zuidhof/Plas- schaert 7-5, 6-3, Bal/Huis in 't Veld- Breurè/Voeten 6-4, 7-6. Finale Bat Huis in 't Veld-van Trigt/Versnel 6-1, 6-2. G.D-D1 17Halve finales van ToL/van de Knaap-Verslaele/Ver- straete 6-2. 7-5; Breen/van Schaik- MeerhofT/Ars 6-2, 4-6, 7-5. Finales: Breen/van Schaik-van Tol/van de Knaap 6-2.6-1 II.D.-D2 17 Halve fi nales: Sinke/van Iwaarden-Op 't Hof/Ixiuwerse 4-6, 6-4, 6-4; Delacoun Sehipper-Acda/van Hese 6-3, 6-7. 6-2. Finales: Delacour/Sehipper-Sinke/ van Iwaarden 6-2, 3-6, 6-2 D.D.-D2 17 Halve finales: de Jonge/van Steenbergen-van de Hemel/Pikaar 3-6. 6-1, 6-2. van Driel/Schouw-Moon- en/van Weele 6-2, 6-0. Finale: de Jon ge/van Steenbergen-van Driel/ Schouw 6-1, 7-5. G.D.-D2 17 Halve finales: Hiensch/Koole-Berrevoets/ Huisman 6-4, 2-6, 6-4; Op 't Hof-van de Hemel/van de Hemel 6-1. 4-6. 6-4. Firiaie Op 't HoFOp het Hof- Hiènsch/Koole 7-5, 6-4. AMERSFOORT (ANP) - Zeven deelnemers aan de Nederlandse zwemkanipioenschappen mo gen zich zeker achten van een startbewijs voor de Europese ti telstrijd, die eind augustus in Athene wordt gehouden. Dat is minder dan mocht worden ver wacht. Bondscoach Ton van 't Klooster toonde zich na het eerste week einde van de nationale titelstrijd in Amersfoort bezorgd over de toekomst. Weinig jong talent diende zich aan, beloftevolle jon geren bleken te pril voor een doorbraak naar het internatio nale podium. Karin Brienesse, Marieke Mas- tebroek. Inge de Bruijn, Diane van de Plaats en Ellen Elzerman haalden bij de vrouwen de EK-li- miel, bij de mannen voldeden Rort Dekker en Caspar van Dam aan de norm. Het enige record in hét sportfondsen bad kwam op naam van Martin van der Spoel, die zich echter nog aanzienlijk moét verbeteren om op interna tionaal niveau mee te zwemmen. De zwemmer van De Waterkip won de 200 meter wissel in 2.06.21. Daarmee ontfutselde Van der Spoel Dekker een uit 1988 daterend record (2.06.60). De EK-eis is 2.04,5. Dekker, die zondag 25 werd, bleef op de 100 meter school niet meer van dan vier-honderdste van zijn eigen record verwijderd. AMERSFOORT (ANP) - Martin van der Spoel heeft op de tweede dag van de Ne derlandse zwemkampioen- schappen in Amersfoort het nationaal record op de 200 meter wissel verbeterd. De zwemmer van De Waterkip zegevierde in 2.06,21. Het was een verbetering van het oude record, dat met 2.06.60 sinds 1988 op naam stond van Ron Dekker. De prestatie van Van der Spoel was niet voldoende om zich te plaatsen voor de Europese titelstrijd, eind augustus in Athene. De EK-eis is 2.04.5. Ellen Elzerman verzekerde zich wel van een plaats voor' het Europese toernooi. Op dé 200 meter rug voldeed de zwemster van De Dolfijn in 2.16,04 aan de op 2.17.0 ge stelde limiet. Iris Westrik, die begin dit jaar nog mee deed aan de wereldkam pioenschappen in Perth, 'stelde ernstig teleur. Nog achter de 14-jarige Naomi van der Woerd werd zij der de. 'Op de 100 meter vrij slaag den Karin Brienesse en Ma rieke Mastebroek voor het EK-examen. Brienesse van Qrca won in 56.49. Maste broek volgde in 56,96. Met Inge de Bruijn en Diane van de Plaats zullen zij in Athene d.e estafetteploeg voor de 4x100 meter vormen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 13