Kampioen vreest voor carrière PZC Natrappen van voetballer is onrechtmatige daad Jan Hof strijdt verder op persoonlijke titel Loting kwalificatie WK in New York Verrassingen in C-D tennistoernooi Goes iNNov/iir Alleblas sterkste in Ronde Kruiningen sport Peter Winnen kan door hardnekkige rugblessure wielertitel niet verdedigen ZATERDAG 29 JUNI 1991 sbw 18 LOS ANGELES (AFP) - De loting voor de indeling van de kwalificatiegroepen van het wereldkampioenschap voetbal 1994 wordt op 8 de cember in New York gehou den. Aan het eindtoernooi in de Verenigde Staten doen 24 landen mee. Twee zijn er al bekend: wereldkampioen Duitsland en organisator Verenigde Staten. Aan de voorronden doen 120 landen mee. Het is de eerste keer dat de loting niet in het hoofd kwartier van de FIFA in Zwitserland gehouden wordt. TOP heeft de selectie voor het volgende seizoen rond. De debutant in de eerste di visie contracteerde vrijdag doelman Rik Scheepers. De club uit Oss legde daarmee zijn 18e speler vast om aan het avontuur in het betaald voetbal te beginnen. Scheepers is momenteel vierde keeper van PSV. TOP, dat zal worden ge traind door Piet Schrijvers, huurde de speler van de landskampioen voor een jaar. Sparta heeft een nieuwe shirtsponsor. Het bedrijf Re nault Nederland zal de Rot terdamse club de komende twee jaar ondersteunen. Met de overeenkomst is een be drag van ruim één miljoen gulden gemoeid. Norman Whiteside is afge keurd voor profvoetbal. De 26-jarige spits van Everton heeft last van een chronische knieblessure. Whiteside was de jongste voetballer, die ooit deelnam aan de eind ronde om het wereldkam pioenschap. In 1982 was hij 17 jaar en 42 dagen oud. toen hij met het Ierse elftal Span je met 1-0 versloeg en de kwartfinales bereikte. VENRAY (GPD) - Peter Win nen kan morgen in Meerssen niet zijn nationale profwielerti- tel verdedigen. De 33-jarige Noordlimburger moet nog min stens vier weken volledige rust houden in verband met een •hardnekkige rugblessure. De zeurderige pijn achtervolgt -Winnen al sinds de vooravond .van de Tour de France 1990. Hij ;werd toen tijdens een training aangereden door een auto van ^de NOS-radio. startte wel, maar 'moest na anderhale week de "strijd staken. Winnen moet de iTour van dit jaar volledig aan ;zich laten voorbij gaan. Winnen vreest zelfs voor de rest ;van zijn carrière. „Ik wil het liefst nog een paar jaar door- koersen, maar ik heb er een hard hoofd in. Het duurt mij veel te lang. En, de situatie verslechtert eerder dan dat-ie stabiliseert." Kraker Winnen werd na het ongeval in de Tour eerst opgelapt door een kraker, maar het hielp amper. Op de elfde Tourdag, die van l'Alpe d'Huez, gaf hij op. Het na seizoen was kommer en kwel. „Ik kwam in San Sebastian op Zaterdag 11.30-12.00 EURO: Camel Trophy. 11.40-18.25 Ned 3: Studio Sport: met motorsport (TT van Assen), wielren nen (NK voor amateurs en vrouwen), volleybal (World-league wedstrijd tussen Nederland en Canada). 12.00-12.30 EURO: Wielrennen: ronde van Zwitserland. 12.30-15.30 EURO: Motorsport: TT van Assem 13.15-21.00 BBC 2: Tennis: op Wim bledon 13.30-18.05 BBC' 1: Grandstand: met tennis op Wimbledon, Europacup at letiek in Frankfurt. 14.30-17.30 Ned 2: Champion Arnhem 1991: rechtstreeks verslag van de jaarlijkse spring- en dressuurwed- strijd. 14.35-17.00 Did 2: Sport extra, atle tiek in Frankfurt. J15.30-17.00 EURO: Basketbal vanuit Rome. 17.00-18.30 EURO: Europacup atle- .'tiek in Frankfurt 19.30-20.30 EURO: Motorsport: TT van Assen 19.33-19.54 Ned 3: Sliidio Sport: ten nis op Wimbledon. 22.10-23.30 Did 2: Das aktuelle Sport-Studio. 22.15-22.45 RTL V: Super Night of Bo xing: samenvatting van vier topge- vechten. 22.15-22.50 Ned 3: Studio Sport: NK zwemmen in Amersfoort en motor sport (samenvatting van de TT van Assen). 22.30-23.30 EURO: Europacup atle tiek in Frankfurt. 23.00-00.00 BBC 1: Tennis, op Wim- •bledon. 23.30-00.30 EURO: Thais Boksen. Zondag 11.00-12.30 EURO: Motorsport: TT van Assen voor 250 cc en zijspan. 12.30-14.00 EURO: Hoogtepunten van kwalificatiewedstrijden voor het EK voetbal, samenvatting. *13.30-17.30 Ned 3: Studio Sport: met wielrennen (NK voor profs) en volley bal ivolleybal (World-league wed strijd Lussen Nederland en Canada i, 14.00-15.30 EURO: Motorsport: TT van Assen voor 125 en 500cc. 14.00-19.30 BBC 2: Sunday Grand stand: met Europacup atletiek in Frankfurt, motorsport en paarde- .sport (Irish Derbvi. 15.00-17.00 BRT 2: Sport Extra: wiel rennen (om het Belgisch kampioen schap voor profs). 15.05-17.00 Did 1: Europacup atletiek in Frankfurt. 15.30-17.00 EURO: Basketbalin Ro me: Finale. 17.00-19.15 EURO: Atletiek. Europa cup finale, rechtstreeks vanuit Frankfurt. 17.05-18.10 Did 2: Die Sport ReporLa- ge: met motorsport. Europacup atle tiek In Frankfurt en een reportage over Wimbledon. 18.10-18.40 Did 1: SportSChau 18.45-20.00 Ned 3: Studio Sport: met o.a NK zwemmen 19.15-20.00 EURO: Motorsport: TT van Assen voor 250 cc. 19.50-20.35 BRT 1: Sportweekend. 20.00-21.00 EURO: Paardrijden van uit St. Gallen. 22.00-00.00 EURO: Atletiek: Europa cup finale, rechtstreeks vanuit Frankfurt 22.25-23.00 RTL V: Match. een kwartier, in Zürieh zat ik nog net in het peloton, het WK is bekend. Eind september ben ik in Montreal voor het laatst ge start." Het gevoel laat zich het best om schrijven, volgens Winnen, als: „Een hondje dat is aangereden, en een pootje achter zich aan sleept. Mijn rechterbeen blok keert, is volledig krachteloos." Het is niet de eerste rugblessure, die hem velt. „De rug is een hoogst kwetsbare plek voor wielrenners. Iedere belasting voel je daar op terug. In '83 ben ik nog derde geworden in de Tour, in '84 begon ik ineens slecht te rijden. Daar heb ik toen tot '86 mee getobd. Uiteindelijk ben ik bij een ortho-manipulator terecht gekomen, die wat heeft gecorrigeerd, het huis weer fun deringen heeft gegeven." Opgerekt Winnen dacht dat het Tourletsel van vorig jaar op dezelfde ma nier kon worden verholpen. Maar ondanks de serie behande lingen kon hij geen zware in spanning verdragen. Oktober vorig jaar besloot hij in overleg met Buckler ploeg-arts Van VLISSINGEN - Stormachtige tijden heeft Jan Hof'(45) als bad- mintonvoorzitter van het dis trict Zeeland meegemaakt. Na een dienstverband van zes jaar trad hij enkele weken geleden af als praeses van het district Zeeland. „Het bestuur heeft bij voorbeeld dwingende maatre gelen moeten treffen ledencon trole er door te krijgen. Het was èn is een flinke strijd 'zwarte le den', dat zijn de spelers die door de verenigingen niet bij de bond worden aangemeld, boven wa ter te krijgen. Maar vooral stuitte de oprichting van het districtsbureau op veel weer stand. Het bureau zou teveel Ajax deelnemer toernooi Gent GENT - In het Ottenstadion van AA Gent wordt van 26 tot en met 28 juli een internationaal profvoetbaltoernooi gespeeld. Deelnemende ploegen zijn Steaua Boekarest. Antwerp, AA Gent en Ajax. Laatstgenoemde ploeg betreedt op vrijdag 26 juli de grasmat voor een krachtme ting met Antwerp. De wedstrijd begint om 19.00 uur. Twee uur la ter speelt de thuisploeg tegen de Roemeense topclub. De tweede ronde van het toer nooi wordt op zondag gespeeld. De organisatie van het toernooi is in handen van International Marketing .and Advising Mana gement in samenwerking met AA Gent en het Gents stadsbe stuur. Het voetbaltreffen vindt plaats in het kader van de vie ring van de Gentse feesten. (Advertentie) HOU JE VAN AUTO'S EN TECHNIEK? Auto's worden steeds knapper. Autotechnici óók! 's Werelds beste autotechnici strijden tijdens de internationale beroepen-olympiade in de RAI om de wereldtitel. Werken met high tech apparatuur en elektronica. Kun je meteen zien dat autotechniek ook een vak is waar vaart in zit! RAI: 29 juni t/m 2 juli. GRATIS TOEGANG INNOVATIE- EN ONDERWIJSCENTRUM MOTORVOERTUIGEN- EN IWEEWIELERBRANCHE Gratis info: 06 - 022 65 56 Meerwijk dat er anders moest worden opgetreden. De banden in de onderrug waren opgerekt, die moesten hun taaiheid zien terug te krijgen. Winnen: „Ik heb de hele winter gerust, was alleen maar in de weer met fysiotherapie en oefen programma's voor het lichaam. Maar geholpen heeft het van geen kant,. Bij de eerste heuvels in de Ronde van Spanje voelde ik dat het mis ging. Ik moest me verschrikkelijk forceren om al leen al aan te klampen. Daags erop was ik nóg helemaal naar de knoppen." Winnen verliet de Vuelta op de vijftiende dag, en heeft sinds dien niet meer op de koersfiets gezeten. „Ik wilde er toen eigen lijk al helemaal me kappen. Het is enorm frustrerend zo te moe ten bezig zijn. Eéns houdt je weerstand op, hè." Een week of twee terug is er nog eens een CT-scan gemaakt van Winnens rug, waaruit bleek dat er beschadigingen waren in het Si-gewricht, tussen bekken en heiligbeen. En dat de banden, die het hele gebied rond de billen geld kosten. Maar nu het een maal draait, is iedereen tevre den", zegt Jan Hof. De in Oost-Souburg woonachti ge Hof spreekt geenszins als een scheidende voorzitter. „Ik blijf ook nog sponsor van het district, bondsafgevaardigde en ik ga pr- activiteiten ontwikkelen. Tot de algemene ledenvergadering ko mend voorjaar blijf ik mijn op volger, Sjaak Romijnsen, steu nen. Op dit moment is Romijn sen nog niet door de ledenverga dering gekozen, maar daarin voorzie ik geen problemen." Jan Hof is afgetreden wegens drukke werkzaamheden. „Vorig jaar ben ik als zelfstandig aanne mer begonnen. Ik wist toen al dat ik dat werk niet kon combi neren met mijn functie als voor zitter. Even heb ik wel de hoop gehad, dat na de beginperiode van mijn eigen bedrijf, de werk druk af zou nemen. Maar ik heb het alleen maar drukker gekre gen." Bevrijd Hof wil nu op persoonlijke titel voor de badmintonsport een lans breken. In die zin voelt hij zich bevrijd. „Als ik een wed strijd speelde, dan kwamen vaak mensen naar me toe, die me en bestookten met proble men over badminton. Ik was dan niet de speler, maar de voorzit ter." Met de Zeeuwse Sportraad wil hij ook eens rond de tafel. „Ik vind dat dat orgaan zich te ge makkelijk buitenspel heeft laten zetten. Van de provincie kregen we vroeger per lid 1 gulden en 25 cent. Vorig jaar heeft de provin cie de subsidie gehalveerd en dit seizoen krijgen we niets meer. De Sportraad ging niet akkoord met die maatregel. En ook weet ik niet of de Sportraad nog iets tegen dat besluit van de provin cie had kunnen inbrengen. Maar wat moeten de sportbonden met een orgaan dat niet echt ge hoord wordt?" Zwak plekje Soms vond Jan Hof het moeilijk dat hij zowel sponsor als voorzit ter was, „Ik wilde dat het geld goed besteed werd. Maar dan zit je als voorzitter toch in een be voorrechte positie. Ik had soms te veel petten op. Dat is nu ook eenvoudiger geworden. Zes jaar heb ik in het belang van het dis trict gewerkt. Niet voor mijn dochter, die toevallig ook bad- mintonspeelster is, niet voor mijn vereniging, Astroïden." Jan Hof heeft een zwak voor de jeugd. Verheugd deelt hij mee dat Zeeland voor de eerste keer een nationale jeugdkampioen heeft. „Vier leden van Backhand uit 's Gravenpolder ziin een paar bij elkaar houden, nog altijd wa ren opgerekt. „Dat moet dus eerst weer stevig worden. Daar heb ik nu ook oefeningen voor." Een reden om er meteen maar een punt achter te zetten is het voorwinnen nog net niet. „Maar je begint wel enorm te twijfelen aan het nut van waar je nu mee bezig bent. Ik moet nu zes weken volledig rusten; maar van de winter heb ik ook praktisch stil gelegen, en dat heeft ook niet ge holpen. Ik vind trouwens dat ik momenteel eerder achteruit ga dan vooruit." De nieuwe rugperikelen vallen weken geleden nationaal kam pioen geworden. Zij volgen ook de districtstraining. Die training werkt goed, maar het zou nog be ter kunnen als alle clubs meer samenwerkten met Guus Maas- sen, de districtstrainer. Soms valt een getalenteerd jeugdlid op en dan weigert de club zijn of haar pupil naar de districtstrai ning te sturen. Dan vind ik dat de club het eigen lid dupeert." Overleg Volgens Hof heeft Guus Maas- sen in twee jaar tijd hard ge werkt aan het opbouwen van een betere relatie met de club mensen. „Er is nu toch een goede samenwerking tussen Guus en de clubtrainers onstaan. Een centrale training heeft pas zin als de vereniging- en district strainingen in eikaars verlengde liggen. Met Guus Maassen zal re gelmatig overleg gepleegd moe ten worden, zodat de training van het district aansluit op die van de vereniging, en ook andersom." hem zwaar tegen. „Ik durf te zeg gen dat ik de laatste tijd weer met groot plezier mijn beroep uitoefende. Een echte hekel heb ik er ook nooit aan gehad. Ik was wel met andere ogen naar het profwielrennen gaan kijken, maar ik had er mijn weg in ge vonden, ik kon me handhaven, ik wilde nog een dik aantal jaren doorgaan." Maar nu dit. „De dokter heeft niet gezegd dat het beter is te stoppen. En dan luister je naar je arts. Maar je voelt ook je eigen lichaam. En dan spookt steeds weer de vraag door je hoofd: is Guus Maassen wordt volgend seizoen niet meer bijgestaan door André Hoogenboom, maar door Gerbrand Visser van Back hand. „André heeft zich terugge trokken omdat hij het' te druk kreeg. Een voortgang van de dis trictstrainingen voor jeugd is dus verzekerd." Stimulering Maar ook aan de recreatieve tak van badminton wordt aandacht besteed. Binnenkort starten er weer cursussen voor jeugd- en recreatieve badmintonbegelei- der. „Dat zijn de voorlopers van de cursus badmintonbegeleider en de A, B- en C-trainerscursus. Volgende week heeft het district een gesprek met enkele mensen van de bond over hoe we het BOS-projekt (Badminton Ont wikkeling en Stimulering) aan zullen pakken. Met dat projekt wil de bond het recreatieve bad mintonnen stimuleren. De bond zorgt voor de financiën en wij het wel gezond nog door te gaan? Loop ik niet het risico straks een halve invalide te wor den? Zo'n rug roept nogal wat vragen op. ik wil daar het liefst rationeel mee omgaan." Onderwijzer „Maar ja, je bent met de wieler sport vergroeid, er door gete kend. Je weet ook wel datje op een dag moet stoppen, maar dit is zo rigoreus. En als je nou wat anders achter de hand had- Weer onderwijzer worden, tja lk ben er nog lang niet klaar mee." voor de mensen. Ik vind dat het district het jeugd- en recreatieve badmintonnen goed heeft aan gepakt, maar door tijdsdruk hebben we stimulering van bad minton op scholen te Veel laten liggen." Dat geldt min of meer ook voor de bestrijding van de 'zwarte le den'. „We hebben toestemming een blik in de boekhouding van de vereniging te werpen. Maar dat hebben we tot nu toe nog geen enkele keer gedaan. Het be stuur heeft het idee dat er drei ging vanuit gaat nu we in de ver- enigingsboeken mogen kijken. We hebben in elk geval geen le den-terugloop. Sinds jaren schommelt dat rond de 2000." Soms sluipt het niet aanmelden van leden er vanzelf in. „De bad mintonsport leent zich daar voor. Verenigingen geven nieu we leden de kans te ontdekken of ze deze sport wel leuk vinden. Dat is ook een goede zaak. Na die aanloopperiode vergeten ze dan die leden op te geven. Na tuurlijk is dat een nalatigheid die aangepakt moet worden." Districtsbureau Over de oprichting van het dis trictsbureau is Jan Hof uiterma te te spreken. „Alles gaat nu via Connie Bitter. Het secretariaat is een meidplaats voor alle le den. Alle post komt bij Connie binnen en zij brengt de vereni gingen van het nieuws op de hoogte. Zij heeft de Bubbelaar, het districtsblad, ook in haar be heer. Ik weet nog dat ik het sa menstelde, omdat niemand an ders die taak op zich nam. Van de leden heb ik tot nu toe posi tieve reacties gehoord. Het ge vaar bestaat dat we Connie te veel gaan belasten. Ze pakt heel veel aan. Ze notuleert, agen deert en noem maar op. Voor alle sportbonden die professionalis me na streven is een districtsbu reau onontbeerlijk", zegt Jan Hof. „Toen ik als voorzitter afscheid nam, zei ik: 'Jullie zijn nog niet van me af. Ik vind het een te leuk spel. Als badminton in Zee land in elkaar zakt, dan spring ik weer bij." Storm maakt einde aan zeilwedstrijden KIEL (DPA) - Hevige wind heeft een vroegtijdig einde gemaakt aan de Kieler week. De golfen hadden gisteren een hoogte van twee en een halve meter. De slotdag van het grootste zeil- evenement ter wereld moest daardoor worden afgelast. GOES - In het open C-D tennis toernooi van 't Halve Maantje, dat vandaag de laatste wed strijddag ingaat, zijn de meeste halve-finalisten bekend. Alle geplaatste spelers en speelsters zijn er echter niet meer bij, want de eerste verrassingen hebben zich inmiddels aange diend. Zo schakelden in de Dl- categori Alex de Pagter en An- nemarie Hoosemans hun ster ker geachte opponenten uit, ter wijl in de D2-afdeling Wilfried van Hese en Jan Braam het ver wachte toernooiverloop ver stoorden. Serge Eude voert nog steeds de rangschikking in de Cl-groep aan. Gemakkelijk ging hem dat tot dusver overigens niet af. Na de driesetter tegen Wieger Sche- weer kostte het hem eveneens een extra reeks om Arthur Jan Roose te kloppen en de stap naar de laatste vier te maken. Dennis van 't Westeinde, zijn vermoedelijke rivaal in de eind strijd, maakt een sterke indruk. Hij had slechts twee sets nodig om Jacco Filius onder de duim te houden. Eugene de Kok, die Hans Huibregtse geen kans gaf echt gevaarlijk te worden, wordt de volgende concurrent van de Zeeuws kampioen. In het deeltoernooi bij de dames- moest Marjet Groenleer, de fa voriete in dit gezelschap, haar reserves aanspreken om Lydia Wisse te verslaan. Ze mag zich nu voorbereiden op de voorlaat ste schifting waarin Joke Ganse man haar tegenstandster zal zijn. Ook Monique Dominicus kreeg de zege niet cadeau. Sand ra van Eenennaam legde haar het vuur lang na aan de schenen, maar bleek tenslotte in de barra ge al haar kruit verschoten te hebben. Hier zal Corine Davidse de volgende speelster zijn, die gaat proberen de als tweede in geschatte Kruiningse de door gang naar de eindstrijd te ver sperren. Bij de heren van C2-niveau, ver loopt als volgens plan. Marlon Wisse, de koploper, had minder moeite dan verwacht mocht worden om Tim Verbruggen on der de duim te houden en Dennis Huige kwam 'onderin' geen mo ment in ernstige probelemen met Gert Jan Schellekens als concurrent. De halve finales zijn Wisse - Teun Melissen Dennis Huige - Rolf van Stee. In de Dl 17 A-klasse geeft Ruud Schaier nog steeds de toon aan. KRUININGEN - Conrad Alle- blas won gisteravond de wieler ronde van Kruiningen voor B amateurs. De renner uit Den Hoorn toonde zich de sterkste van een kopgroep van 14 cou reurs, die al in een vroeg sta dium uit de grote groep was weggereden. In die kopgroep gaf men elkaar vervolgens geen meter ruimte en werden alle po gingen om een verdere schifting tot stand te brengen in de kiem gesmoord. Koren op de molen van Alleblas die sterk en slim naar de bloemen sprintte. Het drietal Piet de Jong, John Akkermans en Fred Krebbekx maakte in de beginfase van een premiesprint gebruik om de kuierlatten te nemen. Andre Zijlmans, Ton Keller en John van Wortel zagen wel wat in het uitstapje en sloten bij de drie lei ders aan. Het peloton reageerde alert en riep de vroege vluchters tot de orde. Maar de volgende poging was wel raak. Negen ge kende prijsrijders trokken op oorlogspad: John Akkermans, Chris Donders, Hans Etienne, Jacky van der Horst, Piet de Jong, Hans Lindhout, Jens Roep, John van Wortel en Andre Zijlmans. Toen de negen leiders vijfentwintig seconden voor sprong hadden genomen, slopen zes coureurs uit de grote groep weg en gingen op zoek naar de koplopers. Na een fraaie achter volging sloten Arnold Boyenk, Piet van Geloven, Ad Zuidweg, Na winst op Peter Beekhuizen I moet hij nu aantreden tegen Max Jongsma, waarbij een plaats in de semi-finale de inzet is. Alex de Pagter zorgde hier voor een opvallend resultaat door eerst de als nummer drie getaxeerde Hans Bal een neder- laag te bezorgen en daarna Eu- géne van de Hemel aan zijn zege- j kar te binden. De als tweede ge- j plaatste Eric van Schaik is zijn volgende opponent. Annemarie Hoosemans leverde bij de dames met vergelijkbare speelsterkte een min of meer identieke prestatie, door de als tweede geplaatste Lisette van de Vijver de pas af te snijden zon- der ook maar een game in te le veren. Een beslissende conffon-1 tatie tussen haar en de boven- aan de 'ladder' vertoevende Ly dia Boogaart ligt hier in de lijn i der verwachting. Bij de 35-spelers in deze catego,-1 rie zijn zowel leider Hans Ganse- i man als Ad Proos nog volop in I de running, maar een stapje la-1 ger is de nummer twee van het schema, Simon op 'tHof, van het1 toneel verdwenen, na een verlo ren tweekamp met Jan Braam. Wilfried van Hese trad hier even eens op de voorgrond, en wel door de als vierde getipte Kees Markusse een koude douche te bezorgen. Uitslagen: h.e.-Cl: Eude-A. J. Roose 6-4 3-6 6-4, E. de Kok-H. Huibregtse 6-1 6-2, D. van 't Westeinde-J. Filius 6-2 6-3; d.e.-Cl: M. Groenleer-L. Wisse 5-7 7-5 6-3, M. Dominïcus-S. van Een- nennaam 6-4 5-7 6-0; h.e.-C2: M. Wis- se-T Verbruggen 6-2 6-0, T. Melis- sen-H. Manten 4-6 7-5 7-6, R. vah Stee-F. Schouw 6-2 6-4, D. Huige-G. J. Schellekens 6-3 6-4; h.e.-Dl 17+: P. Beekhuizen-E. Hoogendoorn 5-7 6-4 6-2, M. Jongsma-B. Wissekerke 6-4 6- 4, E. van de Hemel-S. Lokerse 7-5 6-3, i A. J. de Pagter-H. Bal 3-6 6-4 6-4, R. Schaier-P. Beekhuizen 6-3 6-4, M. Jongsma-F. Schletterer 6-7 6-2 6-1, A J. de Pagter-E. van de Hemel 6-2 6-1; d.e.-Dl 17+: E. Gorsse-R. Oostrom 6-j 4 3-6 6-3, L. van de Vijver-R. Jongsma 6-3 2-6 6-0, A. Hoosemans-M. Verrijzer j W.O., A. Hoosemans-L van de Vijver 6-0 6-0; h.e.-Dl 35+: H. Ganseman-E. Birnbaum 6-2 6-2, A. de Dreu-A. Koo- man 6-1 6-1, J van Sabben-D. van Straalen 6-2 7-6, F. Wisse-J. van de Berge 3-6 6-3 7-5, A. Proos-J. Roovers 6-4 6-2, A. de Dreu-J. van Sabben 6-1 6-2, L. Breure-F. Wisse 6-3 4-6 7-6; h.e.-D2 17+: S. Lokerse-M. van de Meer 6-2 6-2, W. van Hese-C. Markus- se 6-3 6-2, H. Heupperman-J. van Eg- mond 6-2 2-6 6-3, G. Verstraete-C. van Raay 6-0 6-2, E. de la Cour-M. Jacobs 6-2 7-6, J. Braam-A. Kooman 6-1 6-1, J. Braam-S. op 't Hof 4-6 6-3 6-0; d.e - D2 17+ (poule): T. Boogaart-Y. Du- sarduyn 6-1 4-6 6-3. Coenrad Alleblas, Ton Keiler en Ruud Borst bij de eersten aan. De indruk die de sterke Boyenk daarbij maakte, was veelbelo vend. Eenmaal vooraan, smeet de Middelkamp-renner met zijn krachten. Met nog 25 kilometer voor de wielen probeerde hij té- vergeefs op de solotoer te gaan. Verder was de Middelburger ak- tief in het neutraliseren van de diverse pogingen om een ver- dere selectie in de kopgroep door te voeren. Ook Hans Lindhout en Jacky van der Horst deden een poging de rest te verrassen, maar ook zij kregen geen ruimte. De veertien gingen gezamenlijk de laatste j ronde in. Op een kilometer van de streep zette Coenraad Alle- bias aan voor een vernietigende demarrage. Met succes, want j het gaatje van 50 meter was voor de anderen te veel, waardoor Al- j leblas juichend de bloemen op haalde. Uitslag: 1. Conrad Alleblas, Den' Hoorn 2. Hans Lindhout, St. Maar-1 tensdijk, 3. Plet de Jong, Rijen. 4 I John van Wortel, Oud Gastel. 5. Piet I van Gelooven, Waddinxveen, 6. An-1 dre Zijlmans. Made. 7, John Akker mans, Nw. Vossemeer. 8 Hans Etieh- ne, Oud Vossemeer. 9. Jens Roep, Amsterdam. 10. Chris Donders, Til-1 burg. 11. J. v.d. Horst, O. Souburg. 12. j A. Boyenk, Middelburg. 13. R Borst, Leiderdorp. 14. T. Keiler, Steenber gen. 15. L. van Dongen, Made. 16. K. Blok, Wemeldinge. 17. J. Alewijnse. Vlissingen. 18 E. Oostdijk, Wol- phaartsdijk. 19. D. Verhulst. Waarde. 20. R. Broosus, Huybergen DEN HAAG (ANP) - De Hoge Raad heeft be slist dat het natrappen van een medespeler bij het voetballen een onrechtmatige daad is. Een speler van de amateurclub Achilles '94 uit As sen schopte op 14 oktober 1984 een tegenstan der van Drachten 2 zodanig, dat het bot aan de binnenkant van de knie van het slachtoffer ernstig beschadigd raakte. Verder leidde de overtreding ondermeer tot een zware blessure aan het kraakbeen. Reeds op 5 april 1988 ver oordeelde de rechtbank in Assen de natrapper tot een schadevergoeding op te maken bij de Staat. De rechtbank achtte op grond van ge tuigenverklaringen bewezen dat de speler van Achilles zijn tegenstander van Drachten had geschopt. Het gerechtshof in Leeuwarden be krachtigde dat vonnis 7 juni 1989. Advocaat mr.H.P. Utermark van de natrapper maakte bij de Hoge Raad bezwaar tegen het feit dat het hof de gedragingen van zijn cliënt abnormaal gevaarlijk noemde. Volgens Uter mark ging het om een risico dat eigen is aan een sport als voetbal. De Hoge Raad dacht daar anders over. Zij stelt dat het gaat om „een gevaar dat zich bij voetbalsport, als zij nor maal wordt beoefend, niet zal voordoen." Daarnaast stelde de advocaat de vraag of niet terughoudender moet worden geoordeeld over een gedraging als onrechtmatige daad (zoals het toebrengen van een letsel) als deze in een spel heeft plaats gevonden en niet buiten de sportbeoefening. „Deelnemers aan een sport als voetbal hebben immers tot op zekere hoog te gevaarlijke gedragingen waartoe het spel uitlokt over en weer van elkaar te verwach ten", stelde Utermark. De Hoge Raad antwoordde ontkennend en stelde in navolging tot het gerechtshof dat het enkele feit dat het slachtoffer deelnam aan een voetbalwedstrijd, terwijl het hem bekend was dat er spelers zijn die derglijke schoppen uitde len, nog niet tot de conclusie leidt dat de trap pende voetballer niet aansprakelijk is. „Een voetballer mag van de andere spelers op het veld verwachten, dat zij geen onnodig gevaar voor blessures veroorzaken", aldus de Hoge Raad. Meerssen, 24 juni 1990. Peter Winnen begroet de Nederlandse titel voor professionals. Hij zal zijn kam pioenstrui wegens een rugblessure morgen niet kunnen verdedigen (foto ANP) Scheidende badmintonvoorzitter district Zeeland blijft attent Jan Hof: als badminton in Zeeland in elkaar zakt, dan spring ik weer bij (foto Ruben Or eel)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 52