Tolhoek moet de Tour missen Jansen ontvlucht Zeeuwse kinnesinne Ceulemans tegen zin Rovano-lid De Ridder oneens met John Jansen sport Jan Raas beslist pas zondag, maar weet het al zeker: Gert Jakobs niet in Tour Niels Koole gaat naar Europese titelstrijd Hoogste score duo Ficheroux-Van der Laan Nog weinig spanning in tennistitelstrijd DONDERDAG 27 JUNI 1991 sbw 20 (Door Frits Bakker) GENEVE - Twee weken geleden gaf Patrick Tolhoek zichzelf nog geen schijn van kans om dit jaar de Tour de France te rijden. Zijn come-back in het profpelo ton werd nog altijd verhinderd door de pijnlijke rugblessure die zich heeft geopenbaard. Het dwong hem uiterst voorzichtig te zijn op trainingen en maar af en toe een wedstrijd te rijden. Maar door een kleine operatie ve ingreep is er inmiddels veel veranderd. Tolhoek is eindelijk weer zonder pijn en hoopt zelfs dat Raas hem zondag na het na tionaal kampioenschap nog zal aanwijzen om volgende week vrijdag te starten in de Tour. Jan Raas. die gisteren even op en neer reisde naar de Ronde van Zwitserland, denkt daar an ders over. „Tolhoek", vindt hij, „heeft te weinig wedstrijdritme voor de Tour „Het is jammer voor hem, maar het is niet ver standig om hem daar te laten rij den." Hij had het zijn renner na de VALKENSWAARD (ANP) - Gert Jakobs is door ploegleider Jan Gisbers niet opgenomen in de PDM-formatie voor de Ronde van Frankrijk, die op 6 juli start in Lyon. De prestaties van de Nederlander, die in de Drie daagse van de Panne door een fout van de medische begelei ding positief werd bevonden, waren de afgelopen weken be neden peil. In de negen-koppige ploeg heeft Gisbers vier plaatsen voor Ne derlanders ingeruimd. Naast kopman Erik Breukink en diens helper Jos van Aert zijn dat Nico Verhoeven en sprinter Jean Paul van Poppel. De laatste heeft de afgelopen maanden aangetoond op de weg terug te zijn, met on der andere vier zeges in de Ron de van Spanje. Naast de vier Nederlanders zijn de volgende renners aangewe zen: de Mexicaan Raul Alcala, de Ieren Sean Kelly en Martin '.Early en de Duitsers Falk Boden en Uwe Raab. John Talen, die in zijn contract liet opnemen geen Tour te rij den, wordt met Tom Cordes als reserve achter de hand gehou den. zware rit van Genève naar Mur- ten nog niet meegedeeld. Tol hoek, gisteren 26 geworden en uitgevallen met een geïrriteerde knie, hoopt tegen beter weten in dat hij toch nog een kleine kans heeft. Temeer ook omdat hij zo ongeveer de enige is geweest van zijn ploeg die in deze weken voor de Tourstart af en toe voluit ging- Diagnose De Ronde van Zwitserland, die morgen (vrijdag) eindigt in Zü- rich en onder ideale omstandig heden is verreden, is niet alleen een test geweest. Tolhoek heeft er zelfvertrouwen opgedaan en verkeerde tot gisteren in blaken de conditie „Het leek me alleen onverantwoord om door te gaan. Vanmorgen, in Genève, had ik de fysiotherpeut al ingeseind over die pijnlijke knie. Het is ge woon een vorm van overbelas ting. Volgens de ploegarts bete kent het dat ik een paar dagen uitgeschakeld ben." De voorlopige diagnose van de blessure aan de linker knie was ook niet verontrustend. Tol hoek: „Het is de bovenkant van de aanhechtingsspier met het dijbeen. Ik heb door mijn rug blessure met dat been twee jaar nauwelijks op volle kracht kun nen werken, Dat begint nu een beetje op te spelen." „Zondag", zo verwacht hij, „rijd ik in het kampioenschap op de weg gewoon weer mee." En nog altijd onwetend van wat zijn ploegleider had beslist: „Daarna wordt de definitieve selectie ge maakt. Ik hoop echt dat ik nog mag starten..." Tropische hitte Voor Tolhoek, die inmiddels wel verlost is van zijn rugpijn, zal de desillusie des te harder aanko men. Zijn sterke optreden in de Ronde van Zwitserland, waar hij tot gisteren in een combinatie trui reed, heeft hem ongetwijfeld goed gedaan. „We hebben een paar dagen onder bijna tropi sche temperaturen gereden", zei hij woensdagmorgen, kort voor de start in Genève. „Dat is pre cies wat ik nodig had." Tolhoek had zich immers dit jaar zelden laten zien in zware koersen, omdat de rugblessure hem vooralsnog uit de competi tie hield. Maar door de operatie ve ingreep, die twee weken gele den werd verricht in Oss, zijn de geïrriteerde zenuwen tussen borst- en rugwervels niet meer geblokkeerd. Van de ene op de andere dag was de pijn verdwenen. „Het is een soort paardemiddel, maar voor de komende maanden in elk ge val wel effectief', vertelt hij. De hoop op een selectie voor de Tourploeg van Raas, die voorlo pig acht van de negen man had aangewezen was de laatste da gen toegenomen. Raas heeft dus nog één plaats te vergeven en zal die zondag avond na het kampioenschap op de weg officieel bekend maken. Voor zichzelf heeft hij echter al beslist. „Twan Poels rijdt goed", verzekerde hij. „Dat wordt waar schijnlijk de renner die wordt toegevoegd." Zo ver is het dus ook zeker dat Tolhoek het evenement waar hij zo graag was gestart zal moeten missen. „M'n enige zorg is dat ik me niet mag overbelasten", sprak hij zichzelf tijdens de afge lopen dagen moed in. „Maar als ik me goed voel, dan wil ik er in vliegen. Dat hebben ze ook wel gemerkt hier." Vorige week, in de etappe naar Giornico. demarreerde de Zeeuw al na tien kilometer koers Patrick Tolhoek: als ik me goed voel, dan wil ik er in vliegen (foto Lex de Meester weg uit het peloton. Tolhoek reed meer dan honderd kilome ter solo in een verzengende hitte en won zowat alle dagprijzen on derweg. Ook gisteren nog droeg hij de witte leiderstrui van een gecombineerd klassement van tussensprinten en bergprijzen, totdat hij na veertig kilometer, in een plotselinge onweersbui, uit de wedstrijd stapte. „Ik voelde dat ik met de dag be- ter was gaan rijden en meer kon afzien. Daar moet je alleen wel voor oppassen, zo bleek nu. Het is zaak om het rustig op te bou wen na zo lang sukkelen. De ploegarts is in dat opricht heel waakzaam. Hij vond dat ik beter een rustperiode van een paar da gen kan nemen." Hoe jammer dat ook is voor zijn kansen op de Tour. Want dat hij makkelijk bergop reed. dat was vorige week ook Joop Zoete melk (de vervangende ploeglei der) niet ontgaan. Tolhoek: „Het is een paar keer gebeurd dat ik mezelf gewoon moest dwingen om het rustiger te doen. Dan reed ik bijna fluitend mee in een groepje, waar ik makkelijk van weg kon rijden." „Ja", gaf hij zelf ten overvloede nog eens aan, „met .deze vorm durf ik de Tour wel aan. „Zeker met die vlakke aanloop naar de bergen. Als Rooks er goed voor staat. als hij voorin kan rijden, dan kan ik veel goed werk voor hem doen, denk ik." Jan Raas zal echter in de komen de dagen niet wijken van zijn standpunt. „De Tour komt te vroeg voor Tolhoek", verzekerde hij. De Buckler-ploeg zal derhal ve in de volgende formatie star ten: Steven Rooks, Jelle Nijdam, Edwig van Hooydonck, Frans Maassen, Gerrit Solleveld, Eric Vanderaerden, Wiebren Veen- stra, Gerrit de Vries en Twan Poels. Tweede plaats Michel Rommers DUSSEN-Michel Rommers van wielervereniging Theo Middel kamp is gisteren bij een wed strijd over 65 kilometer in Dus- sen op een tweede plaats geëin digd. Uit een kopgroep van acht man, demarreerde de junior uit Rilland vijl' kilometer voor de finish. Alleen Ferdi van der Sluis kon aanklampen. In de eindsprint was Van der Sluis net iets sneller dan Rommers. MIDDELBURG - Triatleet Niels Koole uit Middelburg heeft zich geplaatst voor de Europese kampioenschap pen triathlon voor junioren die 27 juli in het Zuid-Duitse Losheim worden gehouden. Niels Koole stelde 16 juni tij dens een kwarttriathlon in Drunen nadrukkelijk zijn kandidatuur voor dit EJK. Hij eindigde twintig secon den achter winnaar Luc Huntjes op een verdienstelij ke tweede plaats. „Ik vond zelf dat het daar niet zo goed ging. Ik had natuurlijk van hem willen winnen, maar de bondsbestuurders vonden een tweede plaats denk ik ook voldoende", zegt de 19- jarige triatleet. Tevens kreeg Niels Koole een uitnodiging voor de Eu- ropese kampioenschappen run-bike-run die 15 septem- ber in Birmingham worden gehouden. „Mijn voorkeur j gaat uit naar de triathlon. Ik vind dat zwemmen er echt bij hoort." Voordat 27 juli het EJK be- 'I gint, doet Koole nog mee j aan het Nederlandse kam pioenschap kwarttriathlon in Dirksland (13 juli). „Daar- i na bouw ik wat rust in om ,j goed voorbereid aan de start 'j te komen in Losheim ROTTERDAM (GPD) - De Bel gische wereldkampioen drie banden Raymond Ceulemans moet tegen zijn zin drie jaar voor de Rotterdamse biljart club Rovano spelen. De Rot- terdmse rechtbankpresident mr. L.F.D. ter Kuile heeft dat gisteren beslist in het kort ge ding dat Rovano heeft aange spannen tegen de Belgische bil jarter. Ceulemans heeft met Rovano op 22 mei mondeling afgesproken dat hij de komende drie seizoe nen voor de Rotterdamse club zou spelen, maar op 3 juni teken de hij een contract bij de Utecht- se club Palais des Sports (PDS). Een dag later zette hij zijn hand tekening weer onder een over eenkomst met Rovano. Daar wilde hij onderuitkomen, omdat PDS beter betaalt. „Bovendien speelt Ceulemans' zoon daar ook. Verder is het nut teloos voor mijn cliënt om met tegenzin te spelen", voerde zijn raadsman mr. D.C. van Wasse naar aan. De rechter toonde geen begrip voor deze argumen tatie. Wat in de wereld van het profes sionele voetbal en wielrennen een bijna jaarlijks terugkerende ritueel is, blijkt ook in biljart kringen te kunnen voorkomen: aangelokt door grote geldsom men beloven topsporters hu[ diensten aan verschillende gadigden. i Op de zitting bleek dat de Belj het niet zo nauw nam met con- tractuele verplichtingen. In dt wereld van sigaren, drankjes ei gemoedelijke schouderklopje hoefde een mondelinge afspraak niet bindend te zijn, moet d: Belg gedacht hebben. Op 22 ma was het buitengewoon gezellij geweest tijdens de besprekingen met Rovano. Ceulemans zou voor een vergoeding van 47.5011 gulden per jaar de komende dm seizoenen voor de Rotterdamse biljartclub spelen. Er moestej alleen nog wat plooitjes wordei) gladgestreken. Maar er waren meer mensen geïnteresseerd in de Belgisch! I kampioen. De Utrechts cluï PDS, vorig seizoen ternauwer-, nood aan degradatie ontsnapt bood Ceulemans 60.000 gulden „Om Ceulemans bij Rovano af te troggelen", formuleerde Row no's advocaat mr. E. J. Louweffl Ceulemans hapte op 3 juni toe' Hij plaatste zijn handtekening. De volgende dag deed hij hei, zelfde bij Rovano. „Ceulemans kent niet alle details van het Ne-, derlandse recht", vatte mr. Was senaar, zijn raadsman, de pro. blemen samen. 06.15-08.35 RTL Tennis op Wim bledon 10.00-11.00 BBC 2: Tennis op Wimble don. 11.35-12.00 BBC 1: Horseback: serie over paardesport. 13.30-16.05 BBC 2: Tennis op Wimble don. 14.00-15.00 EURO: Atletiek: vanuit Berlijn. 14.50-17.10 BBC 1: Tennis op Wimble don. 15.00-16.00 EURO: Thai Boksen 15.00-18.40 Ned 3: Studio Sport: Ten nis op Wimbledon. 15.00-20.15 RTL Tennis op Wim bledon. 16.00-17.30 EURO: Sport,magazine. 17.00-21.00 BBC 2: Tennis op Wimble don 17.30-19.00 EURO: Atletiek vanuit Helsinki. 19.00-19.30 EURO: Motorsport 19.30-20.00 EURO: Sportnieuws 19.33-20.00 Ned 3: Studio Sport: Ten nis op Wimbledon 20.00-21.00 EURO: Atletiek: vanuit Helsinki. 20.25-20.30 Super Sports News. 21.00-23.30 EURO: Actuele Sportre- portages. 21.30-22.00 BBC 2: On The Line: sportprogramma. 22.15-22.30 Ned 3: Studio Sport Jour naal 22.30-23.00 RTL Tennis op Wim bledon. 22.55-23.50 RTL V: Match Barend en Van Dorp. 23.00-00.00 EURO: Sportnieuws. 23.00-00.00 BBC 1: Tennis op Wimble don. 23.45-00.15 Did 1: Tennis op Wimble don. Rottier reserve nationale team LONDEN (ANP) - Het Neder lands team voor de Federation Cup, die van 21 tot 28 juli aan staande in Nottingham wordt gehouden, bestaat uit Manon Bollegraf, Brenda Schultz, Ni cole Jagerman en Mirjam Ore mans. Petra Kamslra en Stéfa- nie Rottier uit Axel zijn als re serve aangewezen. Het toernooi om de Federation Cup is dit jaar in dubbel opzicht belangrijk. Niet alleen staat, zo als gebruikelijk, het officieuze wereldkampioenschap voor lan den op het spel, het evenement dient tevens als belangrijkste se lectie-criterium voor de Olympi sche Spelen van 1992 in Barcelo na. De speelsters van de landen die de kwartfinales halen, worden automatisch geplaatst. De rest van het deelneemstersveld in Barcelona wordt aangevuld aan de hand van de resultaten bij de Grand Slamtoemooien. waarna ook nog wordt gekeken naar de plaats op de wereldranglijst. Een beperkt aantal plaatsen wordt gereserveerd voor speel sters, die uit het kwalificatie toernooi komen, Handbaltrainer zoekt zijn heil in Brabantse Heerle MIDDELBURG - Handbaltrai ner John Jansen steekt zijn on genoegen niet onder stoelen of banken. De Serooskerkenaar, die komend seizoen het Bra bantse Heerle zal trainen, 'was het spuugzat nog langer te werken in het enge Zeeuwse handbalkringetje' waar vol gens hem afgunst en achter docht de boventoon voeren. „In Zeeland wilde ik als hand baltrainer niet meer werken", beweert hij. „Ik was er zelfs mee gestopt als ik geen club buiten Zeeland had gevon den." Al in januari gaf Jansen te ken nen dat hij stopte als trainer van de dames van het Middel burgse EMM. „Ik heb het te druk met mijn werk", gaf Jan sen als reden op. Jansen zegt dat dat toen inderdaad een rol speelde, maar dat het zeker niet de hoofdreden voor zijn vertrek was. „Ik heb het be stuur van EMM ook steeds voorgehouden dat ik zou door gaan als trainer wanneer ik een club buiten Zeeland zou vin den. Daar heb ik geen geheim van gemaakt." De reden voor de 'vlucht' van John Jansen naar Brabant is dat hij zich niet meer kan wen den of keren in het kleine Zeeuwse handbalwereldje zon der geconfronteerd te worden met oude conflicten, jaloezie, roddel en achterklap. „Ik hield me op den duur alleen nog maar bezig met de randver schijnselen en dat vond ik niet gezond. Daarom wilde ik hier niet langer doorgaan. Omdat ik nog steeds gek ben van het spelletje zocht ik een club bui ten Zeeland." Ergernis De grootste bron van ergernis voor Jansen was zijn relatie met het afdelingsbestuur van het handbalverbond (NHV). Jansen fungeerde lange tijd als afdelingstrainer en is in die pe riode vooral op onbegrip ge stuit, zo laat hij weten „Vier jaar hebben John Leijnse en ik de benen uit ons lijf gerend' voor de afdeling. We hebben er alles aan gedaan om het hand bal in Zeeland te redden en naar een hoger niveau te tillen. Dat alles deden we zonder zelfs een vergoeding te vragen", al dus Jansen. Jansen geeft aan dat het dienstverband uitdraaide op één grote teleurstelling en dat er vorig jaar een einde aan werd gemaakt. Jansen was het oneens met het beleid van de afdelingsbestuurders die het volgens hem te druk hadden met het vormen van commis sies en daardoor niet toe kwa men aan besturen. „Het afdelingsbestuur gaf ons niet dfe vrijheid om bepaalde dingen te doen. Zo wilden John en ik een commissie vormen om een jeugd technisch beleid op poten te zetten. We kregen er geen toestemming voor. Ze wilden er geen budget voor vrijmaken. We vonden dat on begrijpelijk. Het plan werd zo van de tafel geveegd." „Zo zijn er nog zoveel dingen geweest, die me geërgerd heb ben. Toen we startten met de Zeeuwse selecties werden alle clubs aangeschreven spelers te leveren. Iedereen deed braaf mee, alleen Olympus leverde maar geen spelers. Dat vond ik onbegrijpelijk omdat afde lingsvoorzitter Cees de Ridder trainer van Olympus is en er toch zeker één goede speler rondliep. Die speler heb ik toen via via benaderd en die wilde dolgraag meedoen. Toen stond Olympus weer op zijn achter ste poten omdat ik een speler achter hun rug benaderd zou hebben. Daarna leverde Cees de Ridder wel nog zijn eigen zoon voor de selectie." Jansen wil wel kwijt dat de re latie met afdelingsvoorzitter Cees de Ridder niet optimaal was. „Laat ik zeggen dat onze werkwijzen nogal uiteen lie pen". drukt hij zich diploma tisch uit. „Er was geen vertrou wensrelatie en die is wel nodig om het Zeeuwse handbal uit het slop te halen. Het kwam voor dat we op de ene dag plan nen zaten te maken om zoveel mogelijk clubs te behouden voor het Zeeuwse handbal. Een dag later kregen mijn spe lers dan brieven van Olympus met het verzoek om daar te gaan spelen. Op die manier vertrouw je elkaar natuurlijk niet meer", beweert Jansen. Volgens de 39-jarige oefen- John Jansen: „Het werd me allemaal een beetje te eng" (foto archief PZC meester, die zichzelf niet vrij pleit („Ook ik heb fouten ge maakt"), zitten een aantal mensen in de Zeeuwse hand balwereld door het gebrek aan kader met teveel petten op. Dat blijkt in de praktijk niet te werken. „Daarom wilde ik ook weg uit Zeeland", verklaart Jansen. „Je zit in zo'n klein kringetje. Je hebt al jaren steeds te maken met dezelfde mensen die je overal tegen komt. Het werd me allemaal een beetje te eng. Er is teveel jaloezie." Jansen waakt er overigens voor om EMM, zijn laatste club, te betrekken in het ver haal. „Daar heeft deze beslis sing niks mee te maken. Daar heb ik het de afgelopen twee jaar uitstekend naar mijn zin gehad." Heerle Heerle hoeft in elk geval niet bang te zijn een afgeknapte trainer binnen te halen. Jansen barst nog steeds van de ambi tie. „Ik heb zelf clubs buiten Zeeland benaderd om daar aan de slag te kunnen. Daar schaam ik me niet voor. Som mige trainers zeggen wel eens: ik ben door die en die club be naderd. Dan zeg ik: ik heb er gesolliciteerd en ik ben aange nomen." Jansen was samen met John Leijnse en de bij EMM gestopte keepster Loes Wijgman nog even in de slag met het Belgi sche Sasja, maar kwam uitein delijk terecht bij derde divisio nist Heerle. „Sasja ging om fi nanciële redenen niet door. Bij Heerle kwam ik via Leon Luij- sterburg (oud-trainer van EMM). Heerle is een ambitieu ze club met veel jeugdig talent. Ik denk dat het een mentale, opkikker voor me zal zijn." VLISSINGEN - „John Jansen moet gewoon eerlijk zijn en de fei ten niet verdraaien", reageert afdelingsvoorzitter Cees de Rid der op de beweringen van John Jansen. „John Jansen moet niet zeggen dat hij de Zeeuwse handbalwereld beu is en daarom weg gaat. De waarheid is gewoon dat hij in Zeeland niet meer aan de bak komt." „Bij EMM gaf hij bijvoorbeeld in januari te kennen dat hij zou stoppen omdat hij het te druk had met zijn werk, Vervolgens gaat hij twee weken later wel met Sasja praten. Dat kun je toch niet verkopen tegenover EMM." De Ridder vindt het zwak van Jansen om het afdelingsbestuur zwart te maken, „John heeft inderdaad een goed plan voor een jeugd technisch beleid gelanceerd met John Leijnse. Er waren echter geen financiële middelen om dat te verwezenlijken. Daar om ging dat toen niet door. Zo simpel was dat. Als voorzitter word ik op die manier ook wel eens teruggefloten. Dan moet je je daar bij neerleggen en niet natrappen met dingen die niet kloppen." „John Jansen moet bij voorbeeld niet zeggen dat hij belangeloos heeft gewerkt voor de afdeling. Bijna elk dubbeltje moest worden omgedraaid door de penningmeester." Nijdig John Jansen is overigens nijdig over die laatste opmerking van De Ridder. „Ik heb samen met John Leijnse nooit een dubbeltje vergoeding gevraagd. We hebben alleen op basis van een kilome tervergoeding gewerkt en die werd zelfs nog een jaar- te laat over gemaakt. Hoe durft hij dat te zeggen," Jansen bestrijdt ook dat hij niet meer aan de bak kon in Zeeland. „Bij EMM hoefde ik niet weg en er is wel degelijk een ander club geweest die me wilde hebben. Ik heb ook eerlijk gezegd dat ik zou doorgaan wanneer een club buiten Zeeland mij een aanbieding zou doen (Dat laatste wordt overigens bevestigd door EMM-voor- zitter Wim van Wingerden). We zullen wel zien of ik nog in Zeeland aan het werk kom VLISSINGEN - Van de 43 paren die meededen aan het zomer- avondbridge dat door het dis trict Zeeland van de Nederland se Bridge Bond werd georgani seerd, behaalden mevrouw van der Laan-Ficheroux de hoogste score: 66.67%. De leiding was in handen van de BC De Kurke- trekker. Er werd gespeeld in drie groepen. De A en C groep, elk 16 paren. Groep A (paren 1 t/m 8): 1 mevr. v d. Laan-Ficheroux 112. 2 Hoogen- boom-Kolenbrander 94, 3 dms. Le- zer-Schagen 89, 4 dms. Visser-Visser 88. 5 v. d Abeele-v. Leeuwen 84. 6 v. Iren-Bastiaanse 81, 7 dms. Crena-Ui- terwijk-Hoevers 71, 8 Scherp-Tuin- man 53 ptn. Gemiddelde 84. Paren tl m 16 1 mevr. v. Gelder-Smits 95.. v. Geel-v. Voorst-Vader 93,3 mevr. Olij- slager-de Kort 90, 4 echtp. Nieuwen- huizen 86, 5 dms. v. Schaik-Kessel 83, 6 Mossinkhof-ten Bruggencate 71,1 Engelaan-Poelman en Schoof-dti Koeyer 74 ptn. Gemiddelde 8ii Groep B: 1 mevr. Lauriersen-v. d Plas 132, 2 Krijger-Krijger 131, 3* Clercq-de Rie 129, 4 echtp. Peetes 123,5 echtp. Lamers 122,6 Platzbeec ker-Stahlie 118, 7 Breedveld-Gror, nenboom 110, 8 dms. Koster-Pruij:- ser 97, 9 Dieleman-Geers 91, 10 dms; Blok-Kemetmuller 90, 11 dms. Kri] mer-Vos 86 ptn. Gemiddelde lil1! Groep C (paren 1 t/m 8): 1 dms. Tim merman-Paree 97, 2 dms. Boscf Meijer 93, 3 mevr. v. Boven-v. Lea dam 91, 4 echtp. Rijnberg 90, 5 dms Bezemer-Verstoep 84, 6 dms. Kif per-v. Roosmalen en echtp. Dreessa; 81, 8 mevr. Hagenaar-Scheffers 'A ptn. Gemiddelde 84. Paren 9 t/m 16:1 v. d. Laan-Veldkamp 98, 2 dms dt' Laan-Schuurman 93, 3 echtp. Gom 92,4 dms. Klaassen-Quispel 90,5 Hs- rinck-Morée 89,6 echtp. v. d. Wal 82,1, dms. Pieters-Roovers 66, 8 echtp. Renniers 62 ptn. Gemiddelde 8 VLISSINGEN - De tiende editie van de Vlissingse tenniskam pioenschappen, die deze week op de banen van DOS wordt ge houden, bevindt zich in de ope ningsfase. De favorieten zijn nog niet in actie gekomen, of hebben zich gemakkelijk kun nen handhaven. Ook van de ove rige geplaatste spelers en speel sters is tot dusver niemand met uitschakeling geconfronteerd. Uitslagen: H.E.-C: G. Mc.Gillavry-F. van de Velde 6-2 6-1: H E.-D: S. Huis- man-R. Meulmeester 6-0 6-4, K. Ma- rijs-W. Siereveld 6-4 6-2, M. de Regt-J. Dierickx 6-0 6-0, J. Lammers-C. de Kraker 7-6 0-6 6-4, E. Roelse-R. Bruikman 6-0 6-0, P. Krant-L. Ley- dekker 6-3 5-7 7-6, M. de Nooyer-M. Ritter 6-3 1-6 6-3, J Rouws-A. van de Waay 6-1 6-4, P. de Lange-J. Klein 6^0 6-1, K. Manjs-G. J. Maas 6-3 6-4. H. Klaaysen-S. Jonker 6-0 6-1, P Krant-R. de La Fossé 6-2 6-2. K. van Belzen-B Lammers 6-1 6-1, S. van Bakergem-F. van Meteren 6-1 6-3; D E.-D: K. Visser-P. de Bree 6-4 6-1E. Stavenuiter-D. Puis 6-2 6-0, M Ve- hey-B. Busink 6-2 7-6; H.E.-D 45+: J. van Schaik-R. de la Fossé 3-6 6-1 6-2, J. de Waal-J Akkerman 6-4 6-2, R. Luitwieler-K. Leenhouwers 6-3 4-6 7- 6: D.E -D 40+: C Eckhardt-M de Korte 6-0 6-3; H.D.-D: E. Tielen/S. Jonker-A. van de Waay/J. Klein 0-6 6-2 6-3, R. Zweedijk/P. de Lange-T. Out/P. de Lange 6-4 3-6 6-2, P Stroo J Tol-J Quast/M. Ritter 6-2 6-3, H. Wirtz/C. de Jong-C. de Kraker/F. van Wezel 6-2 6-3, J. Nagtegaal/R. Haver- rnans-A. Raas/H. Eggink 6-2 6-1, E. Compeër/S. van Bakergem-J Rouw/ P Kuiper 6-4 7-5, M de Nooyer/E. Roelse-J. Meyjes/H. Hoefnagels 5-7 6-2 6-3. H. van de Goes/J, van Rijse- wijk-R. Kesteloo/J. Dierickx 6-2 6-2; D.D.-D: L de Kraker/B. V erhoef-T. Russchen/E. Stavenuiter 6-0 6-3; G ü.-D: J Platschorre/P. Platschor- re-Y Guingo/I. Guingo 6-4 6-3, C. Meuienberg/H. van Oosterhout-J. Eggink/H. Eggink 6-4 6-3. J Heugen/ R. van de Eyk-W Zwanenburg! Zwanenburg 6-4 7-5, J. Akkerman)» de Jong-K. Vermeulen/F Hubregts 2-6 6-4 6-3, P. ten Hacken/C. Heinsfi C. Havermans/T. Parent 6-1 7-5, Fondse/H. Pol-N. Wilken/W PluygeS 6-3 6-3, P. van de Wege/C. van.di Wege-L. Zeegers/F. Keerssemeet kers 7-5 6-3, H. van Leeuwen/A. Heft drikse-R. Sanstra/I. van Ossenbnig ge 6-2 6-4, P. van de Wege/C. vanA Wege-M. Fondse/H. Pol 6-2 7-6; Df D 40+: C. Heinsen/K. Vermeulen-J Cox/B. Franse 6-1 7-6. J. Egging Parent-K. Verhulst/L. VerkroostM 6-0, J. Eggink/T. Parent-L. Becker/M van Leeuwen w.o. Zeeuws record Werner Lodewijk STEENBERGEN - Tijdens ke gelslingerwedstrijden in Steen bergen heeft de 19-jarige Wen ner Lodewijk uit Zierikzee Of nieuw het Zeeuwse junioren rf cord scherper gesteld. De Delta Sport atleet behaalde met de 6 1/4 kilo kogel 47 metei en 8 centimeter en won daarmee de wedstrijd. Het oude record stond sinds zondag met 45.21 meter op rijn naam en tevensbe tekent dat Lodewijk momented nummer één staat op de na®- nale seizoenranglijst. Bert de Jonge (AV'56) uit Mid delburg werd derde bij de heren, I Hij slingerde de 7 1/4 kilo kogel tot 37 meter en 54 centimeter. Joop Lodewijk uit Zierikzee be haalde bij de veteranen een der de plaats met 32.94 en Harold I Blom (Delta Sport) werd derde bij de B-junioren met 25 meter en 88 centimeter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 26