Dethon zal overzicht verbeteren c PZC SCHOL-DIERIKX Plan kinderboerderij op begraafplaats Koewacht Eerste certificaten van schakelcursus horecamedewerker streek 12 Marquinie: wachtlijsten gehandicapten betrekken bij begroting gemeente schietingen kaartingen DINSDAG 25 JUNI 1991 TERNEUZEN - Het sociaal werkvoorzieningsschap De thon in Terneuzen moet bij zijn budgettering voor volgend jaar niet alleen kijken naar het hui- Musical van jeugdkoor in première VOGELWAARDE - Het jeugd koor De Schakeltjes uit Vogel waarde brengt zaterdag in het dorpscentrum de première van de musical Abba-Cadabra op de planken. Deze tv-musical is ge baseerd op liedjes van de voor malige Zweedse popgroep Ab ba. Het jongerenkoor begon ruim een jaar geleden met de eerste repetities. Onder leiding van Yvonne Neve werden liedjes, dansjes en tekst ingestudeerd. Ook ouders droe gen een steentje bij door het ont werpen van de kleding en bijbe horende attributen. De oudste leden van het koor maakten het decor. Jos Neve speelde op syn thesizer een eigen geluidsband in. De voorstelling begint zaterdag om 20.00 uur. Deze première wordt ook bijgewoond door de voorzitster van de Abba-fanelub uit Roosendaal. In het verhaal komt een aantal sprookjesfiguren tot leven. Dwa lend door het bos worden ze ge vangen genomen door een mo derne video-fee. Hoofdpersoon 'Jantje' gaat dan samen met de prins op pad om de sprookjesfi guren te bevrijden. Na de zomervakantie voeren De Schakeltjes deze musical ook op in Lamswaarde en Westdorpe. KOEWACHT Oud papier - De muziekver eniging Eendracht Maakt Macht (EMM) haalt morgen (woensdag) vanaf 9.00 uur oud papier op in de kern Koewacht. De opbrengst is bestemd voor de verenigingskas. SLUIS Geslaagd - Barbara du Fossé uit Sluis is geslaagd voor haar doctoraal examen Nederlands recht aan de Katholieke Univer siteit Brabant in Tilburg. dige aantal arbeidsplaatsen, maar doet er verstandig aan bij het opstellen van een begroting ook de wachtlijst mee te nemen. Volgens L.E.M. Marquinie, lid van het algemeen bestuUr dat maandag bijeen kwam. moet Dethon bij een uitbreiding van het personeelsbestand rekening houden met bezuinigingsmaat regelen van de rijksoverheid. Daarom is het belangrijk een to taalbeeld te bekijken, aldus de gemeentelijk vertegenwoordi ger van Sas van Gent. Marquinie maakte tijdens de vergadering duidelijk de ont wikkelingen met een 'beklemd hart' af te wachten. Hij vreest dat de gehandicapte personeels leden van het werkvoorzienings schap uiteindelijk de dupe zul len worden van de rijkskortin- gen. Voor zijn collega uit Axel, J.M. van Schaik. is de situatie evenwel zo klaar als een klontje. „De centrale overheid geeft de gemeenten straks een zak geld. Het is dus aan de gemeenten om dat bedrag goed te verdelen." Algemeen directeur G.M. Braam kon Marquinie enigszins geruststellen door te vertellen dat geleidelijk wordt aange stuurd op een door de Sassenaar gewenst 'totaalbeeld'. Braam: „Nu telt de zwaarte van de wachtlijst nog maar voor tien procent mee op het budget. Bin nen een aantal jaren is dat hon derd procent. De overheid was daar zo voorzichtig mee omdat de kwaliteit van de gemiddelde wachtlijst (horen alle mensen die daar op staan werkelijk thuis bij een sociaal werkvoorzie ningsschap?) niet vaststond." Ruimte De wachtlijst van Dethon telt momenteel veertig personen en groeit nog steeds. Hoewel het Zeeuws-Vlaamse werkvoorzie ningschap hiermee procentueel zo'n zeven procent onder het landelijk gemiddelde zit, moet volgens de voorzitter van het da gelijks bestuur, P.C. Hamelinck, serieus worden bekeken of De thon zowel financieel als qua on derkomen de ruimte heeft om op korte termijn nieuwe mensen aan te nemen. „Na de zomer vakantie zullen we de afweging maken", aldus Hamelinck. Uitbreiding van de werkruimte komt er in elk geval voor de werkplaats in Oostburg. Het al gemeen bestuur ging maandag unaniem akkoord met een ver bouwplan van het dagelijks be stuur. Het bedrijfsgebouw is te klein geworden. Voor de renova tie is 1,6 miljoen gulden vrijge maakt. Daarbij zit ook een be drag van 240.000 gulden voor de aankoop van een bedrijfsloods .aan de Industrieweg in Oost burg, voor berging van machi nes en als magazijn. „We hebben vanmiddag een erg belangrijke beslissing genomen voor de mensen in het veld", aldus Ha melinck. Volgend jaar wordt waarschijn lijk een plan gepresenteerd voor aanpassing van de werkplaats in Terneuzen. Vrijdag" 6 september wordt het vernieuwde bedrijfs gebouw in Hulst officieel hero pend. Dethon sloot het boekjaar 1990 af met een batig saldo van 1,2 miljoen gulden. Voor 1991 wordt een netto omzet verwacht van twaalf miljoen gulden, twee mil joen meer dan vorig jaar. Bruto is die omzetsverwachting voor dit jaar 24 miljoen tegen 22 mil joen in 1990. KOEWACHT - Het openbare begraafplaatsje aan 't Zand in Koewacht ligt er stil en verla ten bij. Te stil en verlaten, vin den Eric en Wilma de Schepper. Ze zouden er liever wat meer le ven zien. Bij de gemeente Axel hebben ze daarom een verzoek ingediend om het kerkhofje - van nog geen 1000 vierkante me ter - te mogen kopen en er een speelterrein of zelfs kinderboer derij van te maken. Wat kriel kippetjes, hertjes, konijntjes, geitjes en een schommel in plaats van een grafzerk. Allicht zal dat een veel beter gezicht zijn. Een aantal jaar geleden deed Eric de Schepper, eigenaar van een benzinestation, al eens een poging de begraafplaats in zijn bezit te krijgen. Destijds was het doel bedrijfsuitbreiding. Axel vroeg naar de mening van de pompeigenaar een te hoge prijs. De koop ging niet door. Mede op aandringen van zijn vrouw Wil ma. ligt er nu weer een brief ten gemeentehuize. „Ah ja, die be graafplaats ligt daar maar. Het kost Axel alleen maar geld aan onderhoud. Eén keer per veer tien dagen gaan ze er met een maaimachine overheen." „De begraafplaats ligt hier ei genlijk nutteloos.. Ik heb nog nooit één bezoeker gezien. De laatste teraardebestelling had geloof ik twintig jaar geleden plaats. Een speelterreintje of kinderboerderij trekt toch meer in Koewacht, denk ik," zegt De Schepper. Als het financieel een beetje haalbaar is, wil hij er echt iets leuks van maken. Niet alleen voor de eigen kinderen, maar voor alle kinderen uit de omge ving- „We wonen hier aan een verschrikkelijk drukke weg. Een afgeschermd speelplekje kan geen kwaad", denkt Wilma. Ze is ook van mening dat een speelgelegenheid beter oogt voor de klanten van het benzine station. Sommigen kijken nog wel 's raar op als ze achteraan het terrein een grafzerk zien staan. „Zo'n speelterrein is een stuk praktischer", zegt Wilma. „Pa en ma zoeken in onze videotheek even een filmpje uit, en onder tussen kunnen de kinderen lek ker ravotten. Ideaal. Er zijn ook klanten die wel eens langer er gens op moeten wachten. Dan kim je beter naar beestjes kijken dan naar een grafsteen. Toch?" Op de begraafplaats bevinden zich nog de stoffelijke resten van een tiental mensen. Eén graf zerk staat er nog op het gras veldje: Petrus Sinack. Jaren ge leden is hij nog speciaal vanuit Canada overgevlogen om op de openbare begraafplaats te Koe wacht te kunnen worden begra ven. Wethouder J. van Schaik uit Axel denkt dat het nog een hele klus zal worden om de fami lieleden van de overledenen op de hoogte te brengen. Hij wil de wetgeving met betrekking tot begraven en opgraven strikt na leven. „Ik denk dat het één en ander toch nogal wat geld zal kosten. De dienst algemene zaken kwam een paar jaar geleden op zo'n 25.000 gulden uit, Als de fa milie De Schepper alle kosten voor haar rekening wil nemen, dan zeg ik in principe: prima, maar ons mag het geen cent kos ten." Van Schaik verwacht dat wan neer het college over enige tijd met een voorstel tot verkoop naar de gemeenteraad komt, dit weinig problemen op zal leveren. Temeer omdat volgens hem de helft van de gemeenteraad niet eens weet dat er op 't Zand een begraafplaats ligt. gemeente "aGuBH BEKENDMAKING VERKEERSMAATREGELEN Burgemeester en wethouders van Terneuzen brengen ter openbare kennis, dat zij met inacht neming van het terzake bepaalde in de Parkeer en parkeergeldverordening beslaten hebben om de parkeerplaats, gelegen onmiddellijk voor het pand Burgemeester Geillstraat 36 te Terneuzen, en de parkeerplaats in het Brugpad, aansluitend aan de oostelijke zijgevel van het pand Noord straat 3. aan te wijzen als gedeelten van de open bare weg, bestemd voor het parkeren door ver gunninghouders. De desbetreffende besluiten liggen vanaf heden voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, en worden tegen beta ling der kosten algemeen verkrijgbaar gesteld. Terneuzen, 25 jimi 1991. Burgemeester en wethouders van Terneuzen, drs. R. C. E. Barb,é, burgemeester. Th. J. de Brauwer. secretaris. DE PZC 'N DIJK VAN EEN KRANT 7 De burgemeester van Terneuzen brengt ter alge mene kehnis, dat op donderdag 27 juni 1991 te 19.30 uur in het stadhuis van Terneuzen een open bare vergadering van de raad der gemeente zal worden gehouden. Terneuzen, 25 juni 1991. De burgemeester voornoemd, drs. R. C. E. Barbé SE9S NIEUWBOUW ONDERHOUD VERBOUW BETONWERK AANNEMERSBEDRIJF Sluissestraat 49 Zuidzande Telefoon 01170-3863 of 01170-3990 De openbare begraafplaats aan '1 Zand in Koewacht lfoto Caviïle Schelstraete) i i i i i i i i i i i i i i r lit- De schutterssociëteit Sint Se- bastiaan hield een schieting waaraan 64 schutters deelna men. Uitslag wip 1, eerste hoge en vierde zijvogel L Venneulen, Nieuw-Na- men; tweede hoge vogel: W van de Walle, Oost-Eeklo. eerste zijvogel: E. van Eetveld. Westdorpe; tweede zij vogel: N. de Clerck, Doornzele: derde zijvogel C. van Drongelen, Gilze; wip 2, eerste hoge vogel: A Delporte. Meijst; tweede hoge vogel: A. de Mey, Zuiddorpe; eerste zijvogel: R. Neyt, Puyenbroeck; tweede zijvogel; D. Donze, Hoek, derde zijvogel A. de Beleir. Westdorpe: vierde zijvogel: Th. Neve, Westdorpe; wip 3, eerste hoge vogel: C. Jansen, Gilze; tweede hoge vogel: T. Engels, Zuiddorpe; eerste zijvogel: P. Goosen; tweede en derde zijvogel: J. Bruggeman. vierde zijvogel: W de Vrieze, allen uit West dorpe. LAMSWAARDE - In café De Vier Jaargetijden werd een schieting gehouden waaraan 21 schutters deelnamen. Uitslag, hoge vogel en tweede zijvo gel: G. de Meyer, Verrebroek; eerste zijvogel: J. van Meelen, Kloosteran- de; meeste kleine vogels (6): Th. Du- rlnck, Walsoorden. SINT JANSTEEN - In café 't Centrum werd een schieting ge houden met 29 deelnemers. Uitslag, hoge vogel P Roels, Steke- ne. eerste zijvogel: R. van Hoven. Sint Niklaas; twdeede zijvogel. M. Kint, G'linge. meeste kleine vogels (4i: K Steur, Wilrijk In dit café werd een schieting met 29 schutters gehouden. Uitslag, hoge vogel: L. van Kerkho ven, Koewacht, eerste zijvogel: G. Hünter, Sinaai; tweede zijvogel: J. van Kerkhoven, Sint Jansteen: meeste kleine vogels (5): R d'Hondt, Zuiddorpe; E Staelens. SinL Jan steen en R. Schalkens, Heikant. ZUIDDORPE - In zaal Gemeen tehuis werd een schieting gehou den met 21 deelnemers. Uitslag, hoge en eerste zijvogl: M. van Hoeke, Zuiddorpe; tweede zijvogel' J. Verstraeten, Zuiddorpe; meeste kleine vogels (6): E. van Hoeke, West-» dorpe. Hier werd een schieting gehou den met 18 schutters. Uitslag, eerste en tweede hoge vogel en meeste kleine vogels <8> M Suy, Sas van Gent, eerste zijvogel: R d'Hondt, Zuiddorpe; tweede zijvogel: M. van Hoeke. Zuiddorpe. AARDENBURG - Het hand booggilde Sint Sebastiaan hield in Aardenburg de zevende pun- tenschieting. Uitslag, hoge vogel M Minnaert; zij- vogels: P. van Vooren, R, Pilaet: kal len: tweemaal R de Wispelaere: meeste kleine vogels (7): G. de Vriend, standkampioenschap: 1 Th Lampaert. 45 punten; 2 M Minnaert, 43; 3 G. de Vriend, 40; 4 N. van Daele, 34; 5 J van Iwaarden, 34. Dit gilde hield ook de zevende blokschieting. Uitslag: 1 R. de Wispelaere; 2 R. Pie- laet; standkampioenschap 1 G de Vriend, 2 M. Mmnaert, 3 N. van Dae le, 4 R. Pielaet; 5 Th. Lampaert. WESTDORPE - De schuttersso ciëteit Sint Sebastiaan hield een koningsschieting waaraan 30 schutters deelnamen. Uitslag, koning: E van Eetveld; eer ste minister- J. Bruggeman; tweede minister: A. Goethals. Westdorpe. TERNEUZEN - In het restau rant van LTS De Vaart in Ter neuzen werden maandag de eer ste certificaten uitgereikt aan twaalf cursisten die de Schakel cursus Horecamedewerker had den gevolgd. Deze cursus, een gezamenlijk initiatief van de Primaire Beroepsgerichte Vol wassenen Educatie 'Zeeuwsch- Vlaanderen' (PBVE) en het Ge westelijk Arbeidsbureau ging in maart van dit jaar van start. Volgens de coordinator van het SINT-JANSTEEN Kaartingen - In café Sport in Sint-Jansteen werd een kaar ting gehouden waaraan 24 per sonen deelnamen. Uitslag, bieden: 1 L Elegeert, 2 C. Sponselee, 3 J. van Kerkhoven, joke ren 1 mevrouw Hamelink, 2 M Ha melink. 3 E Bakker. Aan een kaarting in dit café namen 45 personen deel Uitslag, bieden: 1 J de Vos, 2 G. Ferket, 3 L. de Smit; joke ren. 1 mevrouw Warrens, 2 mevrouw De Waal, 3 V. Vei'meulen. TERNEUZEN Braakman - Het algemeen bestuur van het recreatieschap De Braakman vergadert vrijdag in het stadhuis van Terneuzen. Op de agenda prijken enkele za ken van huishoudelijke aard, een aanpassing van een erf pachtsperceel en de voorlopige vaststelling van de jaarrekenin gen over 1987, 1988 en 1989. De vergadering begint om 15.30 uur. PBVE. de heer L.F.M. Allaerts, bestond er behoefte aan een der gelijke cursus gezien het struc turele tekort'op de horeca-ar- beidsmarkt, waardoor zich - met het seizoen in het vooruit zicht - problemen zouden kun nen voordoen. De kortlopende opleiding was de eerste in haar soort die in Zeeuwsc.h-Vlaanderen werd ge geven. Gekozen werd voor de formule van een schakelcursus: ze kan zowel een schakel naar werk als naar een vervolgoplei ding zijn. In de drie maanden dat de cursus duurde, werd de leer lingen primaire kennis bijge bracht op gebied van bedienen, koken en aanverwante theorie. Hiervoor waren ze twee dagen per week aanwezig op De Vaart. Daarnaast werd twee dagen per week stage gelopen. Het Arbeidsbureau beslist over een vervolg van deze opleiding, afhankelijk van vraag en aan bod. Van de oorspronkelijk ze ventien cursisten hebben inmid dels al enkelen werk gevonden. De verzorging van de lessen was in handen van het Westerschel- de College in Terneuzen. Het certificaat schakelopleiding ho reca werd overhandigd aan: Betty Bongcac, Ingrid van Hee, Ria Huigen, Jan Ma, Wendy van der Meer en Bep Broeshart, allen uit Terneuzen, Radjen Gonesh uit Breskens. Annelies Janssens uit Vogelwaarde, Emiel Pagé uit Waterlandkerkje. Ria van Sluijs uit Axel, Karin Smidt uit Sas ■van Gent en Simon Tollenaar uit Hoek. GRAAUW - In het gemeen schapshuis in Graauw werd een prijskaarting voor ouderen ge houden, waaraan 42 personen deelnamen. Uitslag: 1 mevrouw Van Hooye, 2 Ed Dankaert, 3 G Mariman. 4 mevrouw Van Kerckhoven, 5 mevrouw Van de Velde De volgende kaarting is donderdag om 13.30 uur Aan een kaarting deden 20 per sonen mee. Uitslag, jokeren 1 Jo Kamoen. 2 me vrouw Tieleman, 3 mevrouw Smol ders; 4 P. Kouyzer. 5 mevrouw De Kort. In Graauw is het kampioen schap jokeren gehouden. Uitslag: 1 mevrouw Comelissen. 2 Jo Kamoen, 3 J van Laar. HULST - In het dienstencen trum De Lieve in Hulst werd een prijskaarting voor ouderen ge houden waaraan 41 personen deelnamen. Uitslag" 1 K Keyzer, 2G.deBurger, 3 A Sturm. 4 C. van de Branden, 5 H Martens. De volgende kaarting is 9 juli om 13.30 uur. VOGELWAARDE - De katho lieke bond van ouderen hield een kaarting in Het Gelaag waaraan 36 personen deelna men. Uitslag, bieden: 1 J. Schaalje, Axel; 2 mevrouw Elegeert, Westdorpe; 3 T. Bleijenberg, Sluiskil. Jokeren. 1 H Halon, Terneuzen; 2 mevrouw Sponselee, Axel; 3 me vrouw Van Dijk, Boschkapelle

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 26