Keuken ziekenhuis moet blijven PZC Originele verkeersborden Proefopgravingen in Hulst Acht korpsen op Rivièrafestival in Zoutelande Nijsse Assurantiën bv Bedrijf beboet voor ongeval op het werk provincie 10 CNV op de bres voor behoud voorziening Zierikzee DINSDAG 25 JUNI 1991 ZIERIKZEE - De maaltijden voor de patiënten in het Zweed se Rode Kruisziekenhuis in Zie rikzee moeten wat het Christe lijk Nationaal Vakverbond af deling Zeeland betreft bereid worden in het Zierikzeese zie kenhuis, en niet in de keuken van het ziekenhuis in Goes. In een brief aan het bestuur van de Oosterscheldeziekenhuzien en de Schouwen-Duivelandse ge meentebesturen dringt het CNV erop aan de keuken in Zierikzee te moderniseren in plaats van te sluiten. De keuken van het Zierikzeese Gestolen auto en motor terecht MIDDELBURG - De auto die zondagmiddag werd gestolen van de Kanaalweg in Middel burg, is maandag teruggevon den in Vlissingen. De eigenaar is door de politie op de hoogte ge steld. Ook een in de nacht van zaterdag op zondag uit de Mid delburgse Gortstraat gestolen motorfiets werd maandag in Vlissingen aangetroffen. Vals bankbiljet ontdekt in Sluis SLUIS - In de winkel van JM. in Sluis is de afgelopen week een vals bankbiljet van 250 gulden ter betaling aangenomen. Het valse biljet, waarvan het papier iets gladder is dan normaal, werd ontdekt toen bij een bank werd ingeleverd. Het biljet zat tussen de weekopbrengst. Informatievond Ypsilon Zeeland 's-HEER HENDRIKSKINDE REN - De afdeling Zeeland van Ypsilon, een vereniging van ou ders en andere familieleden van chronisch psychotische en schi zofrene mensen, houdt dinsdag 2 juli een informatie-avond in het Heer Hendrikhuis aan de Werfstraat in 's-Heer Hendriks kinderen. Er zijn deze avond drie gastspre kers aanwezig: mr H. A. Witsiers, rechter, mr M. W. Dieleman, ad vocaat, en de heer Bakker, die als psychiater is verbonden aan het Riagg. De bijeenkomst be gint om 19.45 uur. ziekenhuis is aan vernieuwing toe. Maar alvorens daartoe over te gaan, wil de Stichting Ooster- scheldeziekenhuizen weten of er goedkopere en minstens even goede mogelijkheden zijn. Der halve experimenteert de stich ting, waaronder het Zierikzeese ziekenhuis valt, momenteel met maaltijdverstrekking vanuit het ziekenhuis in Goes. Het eten voor een paar afdelingen in Zie rikzee wordt met een speciaal daarvoor uitgeruste wagen da gelijks van Goes naar Zierikzee gebracht. Andere mogelijkheid is volgens de directeur patiën tenzorg van het ziekenhuis, A. F. R. van Opdorp, de maaltijden te betrekken van de buren van het ziekenhuis in Zierikzee, ver- pleeghuis de Corneliastichting. Ook modernisering van de keu ken behoort tot de opties. In het najaar wordt een beslissing ge nomen, waarbij de kosten en de kwaliteit doorslaggevend zullen zijn. Het CNV is op voorhand tegen sluiting van de keuken. Dis trictsbestuurder Henk van Beers vreest dat het afstoten van de keuken het begin is van het einde: definitieve sluiting van het ziekenhuis in Zierikzee. Volgens directeur patiëntenzorg Van Opdorp is daar in het geheel geen sprake van. De Stichting Oosterscheldeziekenhuizen doet er naar zijn mening juist al les aan de lokatie in Zierikzee te handhaven. Hij noemt in dat verband de gloednieuwe ope ratieafdeling in Zierikzee en de voornemens voor renovatie van de verouderde afdelingen. Het CNV voert voorts aan, dat het vervoer over de weg bepaald milieu-onvriendelijk is. Daar komt nog bij. aldus het CNV. dat weggebruikers 's zomers te kam pen hebben met lange wachttij den voor de bruggen, zodat het maar de vraag is of het eten op tijd en warm bij de patiënt op ta fel staat. Directeur Van Opdorp vindt het milieu-argument 'een beetje ge zocht': dat kun je overal bijha len. Vervoer tussen de twee loka- ties is volgens hem onvermijde lijk. Eén stichting met twee zie kenhuizen houdt nu eenmaal sa menwerking en mobiliteit in. Het te verwachten oponthoud tijdens de rit is een probleem voor de logistiek, aldus Van Op dorp, die erop wijst dat de wagen uitgerust is met een warmte voorziening. Voorzitter Piet Kant van de werkgroep Lekstraat hangt het eerste originele 50-kilometer verkeersbord aan een lantaarnpaal aan de Lekstraat in Oost-Souburg foto Lex de Meester OOST-SOUBURG - De automobilisten in de Lekstraat in Oost- Souburg kunnen er niet meer omheen. Twee overstekende kin deren, een kat, een schildpad en een bejaarde man en vrouw- wijzen hen sinds maandag vanaf originele verkeersborden te recht als ze harder rijden dan de toegestane 50 kilometer per Voorzitter Piet Kant van de werkgroep Lekstraat van het huur derscomité De Witte Wijk beklom maandagmiddag aarzelend een hoge ladder. Hij hing vlakbij het verzorgingstehuis De Zoute Viever het eerste alternatieve verkeersbord op. Uiteraard één met een bejaarde erop. Zeven volgden er. vanaf het kruispunt met de Burgemeester Stemerdinglaan tot de verlengde Toren- weg richting Middelburg-Zuid. Of het helpt Kant: „Ze vallen in elk geval wel op. Zulke ver keersborden zie je nergens." Werkgroeplid Ella Kole heeft al haar creativiteit uit de kast gehaald. ,,Ik had zoveel ideeën", vertelde ze. „Ik had er zo nog twintig kunnen maken." De ludieke actie van de werkgroep Lekstraat is tweede stap naar een veiliger Lekstraat. Eerder is een opzienbarende snelheids controle gehouden, waaruit bleek dat meer dan de helft van de automobilisten de 50 kilometer-grens aan zijn laars lapte. De werkgroep gaat verder. Een medewerker van Stop de Kinder moord komt woensdag naar Oost-Souburg om de verkeerssitua tie te analyseren. Donderdagavond staat een apparaat langs de Lekstraat, waaruit iedere autobestuurder kan opmaken hoe hard hij rijdt. „We willen het snelheidsprobleem structureel aanpakken", ver klaarde voorzitter Kant. „en bij de gemeente Vlissingen met goed onderbouwde oplossingen aankomen. Dat kost tijd, maar dan word je wel serieus genomen." HULST - Op één van de oudste gedeelten van Hulst - het braakliggende terrein achter het stadhuis - worden op korte termijn enige proefopgravin gen verricht. Er zullen enkele sleuven worden gegraven om inzicht te krijgen in de geschie denis van de stad Hulst, met na me ten tijde dat de Romeinen hier verbleven. Het project, dat naar verwach- BRESKENS Kerkconcert - Het christelij ke gemengd koor 'God is mijn Lied' uit Breskens verzorgt za terdag 6 juli een concert in de Nederlandse hervormde kerk in Breskens. Medewerking verle nen Willy Fey tel (sopraan), Adri Wisse (tenor) en Cees van Nieu- wenhuizen (bas/bariton). Het or gel wordt bespeeld door Wim Wilschut. Uitgevoerd worden werken rondom de Psalmen van onder anderen G.Ph. Telemann, Claudine le Jeune, J.S. Bach en Schutz. Het concert staat onder leiding van Arie Lensen. Het programma begint om 19.30 uur. ting ongeveer een week in beslag zal nemen, wordt uitgevoerd door de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonder zoek (ROB) in samenwerking met de Werkgroep Archeologie van de Oudheidkundige Kring De Vier Ambachten uit Hulst. Het gebied is eigendom van de gemeente en van de Volker Ste- vin Ontwikkelingsmaatschap pij. Zij willen hier over enige tijd beginnen met de bouw van een stadskantoor en een stadswijk. Om meer van de geschiedenis van de binnenstad te weten te komen beseft de Werkgroep Ar cheologie dat er snel actie moest worden ondernomen. Als eerste werd de gemeente be naderd. Die heeft inmiddels po sitief gereageerd en voor enkele NIE UW-NAMEN Dansavond - Vijftigplussers die geïnteresseerd zijn in dansen kunnen op dinsdag van 19.00 tot 20.30 uur in het gemeenschaps centrum De Kauter dansen on der leiding van de Ricardo's. Naast volksdansen wordt ook aandacht besteed aan stijl- en disco dansen. dagen een kraan ter beschikking gesteld. Het ROB ziet dit als een zeer welkom geschenk, temeer omdat het provinciale subsidie potje voor noodopgravingen leeg is. Volker Stevin ziet in het graven van sleuven op haar grondgebied geen probleem en is bereid aan het project mee te werken. Inspectie Deze week nog wordt begonnen met de voorbereidingen op de graafwerkzaamheden. Provin ciaal archeoloog R. van Heerin- gen zal een eerste inspectie doen van het gebied, vooral aan de hand van oud kaartmateriaal. Tijdens de opgravingen hoopt Van Heeringen te stuiten op res ten van het Middeleeuwse Hulst. „Er zit altijd wel wat in de grond waar we van kunnen leren. Het blijkt straks misschien niet spektaculair, maar alleen al de bodemopbouw van de stad is voor ons interessant. Edy Bogaert van de Archeologi sche Werkgroep is verheugd over de gang van zaken en de medewerking van de gemeente. Hij heeft goede verwachtingen 'wat aardige dingen' te vinden. ZOUTELANDE - Voor de zeven de keer wordt zaterdag op het sportpark aan de Westkapelse- weg in Zoutelande het Zeeuwse Rivièrafestival gehouden. Het festival maakt deel uit van de Drumcorps Zomerfestivals die in acht plaatsen in Nederland worden gehouden. De organisa tie in Zoutelande is in handen van de Stichting Drum Corps Holland, samen met Juliana's Drum Bugle Corps uit Mid delburg en de VVV Zoutelande. Aan het muzikale spektakel werken behalve een aantal Ne derlandse korpsen ook een Bel gisch en twee Engelse show bands mee. Het Rivièrafestival telt mee als voorronde voor de landelijke finalewedstrijd die in september in Den Haag wordt gehouden. De shows van de deelnemende korpsen zijn alle doordrenkt van Amerikaanse invloeden, met verrassende elementen en veel choreografische hoogstandjes. Topamusement op hoog niveau, verzekeren de organisatoren. Vanaf de tribunes zijn de ver richtingen van de korpsen voor iedereen optimaal te volgen. De deelnemende seniorkorpsen strijden in de 'Open Class'. De twee jeugdkorpsen Johan Friso uit Middelburg en Jong Jubal uit Dordrecht) komen zaterdag avond uit in de jeugd-class. Bei de jeugdkorpsen hebben hun sporen al ruimschoots verdiend. Zij veroverden meermalen de nationale titel. Vanuit Engeland komt onder meer Concord - één van de beste formaties van het Verenigd Ko ninkrijk - naar de Zeeuwse Ri- vièra. Het andere Engelse corps is Mayflower, dat voornamelijk uit meisjes bestaat. Beide groe pen strijden jaarlijks mee om de nationale titel in hun land. Voor de Engelsen is het bezoek a Nederland tevens een testcase Zij willen vooral zien hoe zij zich verhouden ten opzichte van de Nederlandse korpsen. De deelnemende korpsen 2, Blue Spirit uit Middelburg, The Freeliners uit Antwerpen, Rust Roest uit Zierikzee, Juliana en Johan Friso uit Middelburg, Jong Jubal uit Dordrecht en de beide Engelse bands. Het Rivièrafestival begint om 19.00 uur. n/aChd Magazijnvloer begaf het MIDDELBURG - De economi sche politierechter in Middel burg heeft het bedrijf Overveld Mechanisatie in Sint-Maartens dijk conform de eis veroordeeld tot 1800 gulden boete omdat een werknemer door een ondeugde lijke vloer van het magazijn was gezakt. Dat gebeurde in fe bruari vorig jaar, nadat de nieu we huisvesting nog maar net in gebruik was genomen. De werknemer was op de boven ste verdieping van het magazijn aan het werk, waar tussen de stellingen houten platen lagen. Een plaat bleek zijn gewicht niet te kunnen dragen, waarna de man een verdieping lager ook nog door een vloer van hetzelfde materiaal zakte. Hij smakte op de begane grond op een beton nen vloer, waaraan hij de nodige kneuzingen en blauwe plekken overhield. Directeur S. van het bedrijf ver klaarde voor het hekje van de economische politierechter dat hij persoonlijk de platen had ge test door er flink op te staan dan sen. Toen het materiaal geen krimp gaf besliste hij dat het sterk genoeg was, hoewel het be doeld was om hooguit 60 centi meter te overspannen en de ge bruikte platen 80 bij 90 maten. Na het ongeluk zijn de vloeren versterkt door er extra ijzeren strippen onder aan te brengen. De arbeidsinspectie constateer de bij een controle zes weken na het ongeval dat een aantal pla ten ondanks de strippen breuk verschijnselen vertoonde. De magazijnmedewerker had te genover de arbeidsinspectie ver klaard dat hij al voor het onge val geprotesteerd had tegen de zwakke vloerconstructie. De aannemer had voorgesteld om er balkjes onder te leggen, maar dat was volgens de directeur on mogelijk. Toen het slachtoffer na zijn val in de ziektewet liep, had de directeur druk op hem uitgeoefend om snel weer a het werk te gaan en zou daar zelfs met ontslag gedreigd heb ben als hij niet kwam. S. legde uit dat hij de man alleen gevraagd had zo nu en dan een paar uurtjes te komen om de computer te bedienen, omdat hij de enige was die dat kon. Verder zei hij zich niet schuldig te ach ten aan het ongeluk. Dat \i ook de reden dat hij de schik king van 1500 gulden, die hem was aangeboden door de officier van justitie, niet had betaald. De economische politierechter mr R. A. Fibbe hield hem voor d het veiligheidsbesluit de onder nemer verplicht ervoor te zorgen dat zijn werknemers veilig kun nen werken en dat hij op dit punt in gebreke was gebleven. TERNEUZEN Playbackshow - De Terneu- zense scouts van EOS St Huber- tus en de Doormangroep hou den vrijdagavond ter afsluiting van het seizoen een kinderplay- backshow. Welpen en kabou ters, tussen de zeven en tien jaar oud, kunnen zich uitleven in to neel- en circusacts, muziek en het tappen van moppen. Belang stellenden zijn vanaf 19.00 uur welkom in het Mierenest aan de Zuidlandstraat. [Advertentie eens naar Scheldorado. ^fT'i Zwemmen, relaxen, genieten Sprankelend water, tropisch groen en grillige rotsen. £..Oei Weereen hoge golf. De whirlpools laten e tollen. Je zwalpt over waterbuiten, buitelt langs waterpaddestoelen. Splash Je suist met een rotvaart uit peuterbassin.pf 7$bWil je even wat minder water-j§ S;> geweld Naar de knuffelwand, de sauna, of het Turks bad. Of even een hapje eten in het restaurant, of het Venetiaans ijssalon. En er is nog meer. Zonnebanken, schoonheidssalon, bikinibar... Je noemt het maar.^gp^Weer of geen weer, hier schijnt de'^lN zon altijd. Geweldig, zo n dagje naar de Caraïben. Het braakliggende terrein achter het stadhuis van Hulst waar proefopgravingen zullen worden ver richt foto Caviïle Schelstraete)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 24