eyenoord speelt zondag niet rdp vakantie rubriek Afschaffing gras Wimbledon gesprek van dag Hans Dor jee nieuwe trainer Feyenoord uitslagen sport stelt BW Den Bosch in gelijk, tweede helft bekerfinale ongeldig verklaard Vermeule viert rentree in Kerkrade Boete voor Monica Seles Achtergelaten tas zorgt voor opschudding voor informatie en reservering VND-RDP/072-196222 Elke zaterdag van 29 Nederlandse regionale dagbladen ROTTERDAM (ANP) - Hans Dorjee is de nieuwe trainer van Feyenoord. Wim Jansen, die in maart het trainerschap over nam van het duo Bengtsson/ Verbeek, wordt technisch direc teur. Dorjee kwam in beeld nadat de mogelijke fusie tussen SVV en Feyenoord afketste, afgelopen week. In geval van samengaan was Dick Advocaat toegetreden tot de technische staf van de Rotterdamse club. Maandag, voordat Jansen en Dorjee op vakantie gingen, werden de be sprekingen afgerond. Jansen is als technisch directeur verant woordelijk voor ondermeer het aan- en verkoopbeleid en de jeugdopleiding. Dorjee is de ko mende twee jaar trainer-coach van het eerste elftal. Jansen voerde de onderhandelingen en mocht zijn functie min of meer zelf invullen. Dorjee, die gisteren naar zijn vakantieadres in Cyprus ver trok, is blij met zijn nieuwe baan. „Bij Feyenoord sta ik weer op ei gen benen", zei de Delftenaar, die vier jaar assisten-trainer was bij PSV. „Dat is precies wat ik wil. Bij PSV heb ik vier mooie ja ren gehad, maar die liggen nu achter me. Ik ben toe aan een nieuwe uitdaging." Met het aantrekken van de Delf tenaar Dorjee is de technische staf van Feyenoord compleet. Geert Meyer en Pim Doesburg (doelmannen) zijn de andere trainers. Martin Snoeck is tot 1 oktober algemeen directeur. Hij wordt niet vervangen. Een deel van zijn taken verhuist naar het pakket van Jansen. Feyenoord is bovendien op zoek naar een bureaumanager, die zich ook met commerciële zaken bezig houdt. Doping Doelman Marc Huysmans van Waregem is door de controle commissie van de Belgische voetbalbond voor twee maan den geschorst. Hij werd op 1 de cember, na afloop van de wed strijd Lierse SK - Waregem, be trapt op doping. Huysmans mist de eerste twee duels van het nieuwe seizoen. Mikhail Jeremin, doelman van CSKA Moskou, is gisteren zwaar gewond geraakt bij een auto-on geval. Het ongeluk gebeurde en kele uren nadat doelman met zijn team de beker van de Sov jetunie had gewonnen. De 23-ja- rige sluitpost zou ernstige ver wondingen aan de ogen hebben opgelopen. De broer van de voet baller, die de auto bestuurde, was op slag dood. De auto botste frontaal op een bus. Ronald Koeman heeft zondag avond met zijn ploeggenoten Alexanco, Bakero, Beguiristain, Eusebio en Laudrup een rap- plaat gepresenteerd. De plaat werd opgenomen nadat Barcelo na het landskampioenschap had behaald. De titel luidt „A- quest any si" (Dit jaar, JA). Robert Prosinecki van Rode Ster Belgrado is van plan dins dag bij Real Madrid te tekenen, ondanks de tegenwerking van de Joegoslavische voetbalbond. Volgens de regelementen mag een speler pas op 25-jarige leef tijd naar het buitenland vertrek ken. De middenvelder is pas 22. Beide clubs zijn het al eens over de transfersom. De bond heeft gedreigd de licentie van de spe ler niet vrij te geven. Glasgow Rangers heeft zich ver zekerd van de diensten van de Sovjet-international Alexei Mi- chailitsjenko. die afgelopen jaar voor Sampdoria in Italië uit kwam. Met de aankoop is een be drag van 6 miljoen gulden ge moeid. Twee miljoen gulden wordt direct overgemaakt, elf maanden later volgt hetzelfde bedrag. Het resterende gedeelte wordt pas betaald als de interna tional vijftig wedstrijden voor de Rangers heeft gespeeld. De tuchtcommissie van de FIFA heeft Argentinië uitgesloten voor het volgende wereldkam pioenschap voor spelers onder 20 jaar (1993. Australië) en heeft de Argentijn Juan Esnaider voor een jaar geschorst. De straffen werden uitgesproken na wange drag in de wedstrijd tegen Por tugal, scheidsrechter Guy Goet- hals stuurde drie Argentijnen van het veld. Esnaider belaagde en beledigde de Belgische scheidsrechter. Hans Dorjee Dinsdag 06.15-08.35 RTL Tennis op Wim bledon. 10.00-11.00 BBC 2: Tennis op Wimble don. 11.00-11.40 BBC 2: Cricket: Enge- land-West Indies. 13.30-16.00 BBC 2: Tennis op Wimble don. 14.00-16.00 EURO: Turnen: in Brus sel. 14.50-17.10 BBC 1: Tennis op Wimble don. 15.00-16.15 RTL Tennis op Wim bledon. 15.00-18.40 Ned 3: Studio Sport Ten nis op Wimbledon. 16.00-18.00 EURO: Golf voor vrou- 17.00-21.00 BBC 2: Tennis op Wimble don, 18.00-18.30 EURO: Sportmagazine. 18.30-19.30 EURO: Atletiek vanuit Barcelona. 19.25-20.00 Ned 2: Veronica Sport. 19.30-20.00 EURO: Sportnieuws. 19.33-20.00 Ned 3: Studio Sport: atle tiek (Adriaan Paulen Memorial Ga mes in Hengelo) en Tennis op Wim bledon 20.00-20.30 BBC 1: Good Sport: serie 20.00-21.00 EURO: Atletiek: vanuit Berlijn. 21.00-22.00 EURO: Autosport: 24 uur van Le Mans. 21.30-22.00 BBC 1: Snooker: Big Break (spelprogramma). 22.00-22.30 EURO: Sportmagazine. 22.15-22.30 Ned 3: Studio Sportjour naal. 22.30-23.00 RTL Tennis op Wim bledon. 22.30-23.30 EURO: Tennis: Tretorn Classic Cup. 23.00-23.30 Ned 3: Sport Extra: Ten nis op Wimbledon. 23.00-00.15 Ned 3: Studio Sport: atle tiek (Adriaan Paulen Memorial Ga mes in Hengelo). 23.20-00.20 BBC 1: Tennis op Wimble don. 23.30-00.00 EURO: Sportnieuws. Voetbal Portugal. WK onder 20 jaar, kwartfi nale: Sovjetunie - Spanje 3-1 (1-0). Toeschouwers: 18.000. Halve finales: Brazilië - Sovjetunie, Portugal - Oos tenrijk. Atletiek San Francisco. Marathon: Mannen: 1 Martinez (VSt) 2.15.31. 2. Dona- kowski (VSt) 2.16.26, 3. Hawthorne (VSt) 2.20.42. Vrouwen: 1. Lehane (VSt) 2.35 33, 2. Van Landeghem (Bel) 2 37.11. Volleybal Mannen, World League: Groep A: Canada - Cuba 0-3 (13-15 11-15 3-15). Brazilië - Frankrijk 3-1 (15-8 17-15 9- 15 17-16). Stand: Cuba 10-20, Nederland 8-12, Brazilië 10-8, Frankrijk 10-6, Canada 10-2. Groep B: Italië - Verenigde Staten 3-0 (17-16 15-9 15-10). Stand: Sovjetunie 10-16, Italië 10-16, Verenigde Staten 10-8, Japan 10-6, Korea 8-2. Bridge Killarney (Ierland), Europese kam pioenschappen: Mannen Zestiende ronde: Neder land - Noorwegen 25-5, Zwitserland - Frankrijk 10-20, Israel - Ierland 17-13, Turkije - België 11-19, Finland - Sov jetunie 7-23, Oostenrijk - Polen 15-15, Griekenland - Duitsland 15-15, Hon garije - Tsjechoslowakije 18-12, Groot-Brittannië - Bulgarije 23-7, Joegoslavië - Portugal 14-16, Liech tenstein - Spanje 11-19. Italië - Zwe den 6-24 Zeventiende ronde: Nederland - Ier land 25-5, Belgie - Noorwegen 16-14, Frankrijk - Liechtenstein 19-11, Por tugal - Denemarken 3-25, Turkije - Polen 13-17. Zwitserland - Zweden 13-17, Sovjetunie - IJsland 15-15, Hongarije - Joegoslavië 18-12, Spanje - Griekenland 18-12, Duitsland - Groot-Brittannië 9-21, Oostenrijk - Italië 6-24, Finland - Tsjechoslowa kije 18-12. Stand: 1. Groot-Brittannië 341, 2. Zweden 332, 3. IJsland 323, 4. Polen 317. 5. Nederland 312, 6. Frankrijk 299, 7. Sovjetunie 298, 8. Noorwegen 283. Vrouwen: Tiende ronde: Zweden - Nederland 7-23, Frankrijk - Turkije 25-1, Israel - Italië 8-22, Duitsland - Groot-Brittannië 14-16, Sovjetunie - Spanje 10-20, Finland - België 12-18, Ierland - Denemarken 5-25, Polen - San Marino 10-20 Stand: 1. Oostenrijk 208,2. Denemar ken 188, 3. Groot-Brittannië en Duitsland 185, 5 Nederland 183, 6. Frankrijk 172, 7. Israel 171, 8. Italië 162, Zeilen Kielse week, tweede wedstrijddag: Europe, vrouwen: 1. Gurvin (Noo), 48. De Vos (Ned), 57. Fokke(Ned). Stand: 1. Gurvin en Brodin (Zwe) 10, 42. De Vos 97. 57. Fokke 119 Flying Dutch man: 1. Nyberg/Lindell (Zwe). Stand: l.Nyberg 5,7 Soling: 1. Pitsjoekin (Sov). Stand: 1. Pitsjoekin 11,7. Star: Fravezzi/Devoti (Ita), 7. Peet/ Peet (Ned). Stand: 1. Vogt (Dui) 6,0, 34. Peet 86. 470 mannen: 1 Ohtsu/Hirobe (Jap). 470 vrouwen: 1. Bohn/Rohatzag (Dui). Tornado: 1. Gabler/Parlow (Dui), 14. Van Teylingen/Manuel (Ned), Stand: 1. Gabler 13.15. Van Teylingen 46. Lechner, vrouwen, derde wedstrijd: 1 Horgen (Noo), 7. De Vries (Ned), 10. Keyer (Ned). Stand: 1. Horgen 18, 6. Keyer 32, 7. De Vries 37,7. Sportprijsvragen Lotto 25: eerste prijs: 2 winnaars, elk bruto 136.831,70 Tweede prijs: 1 win naar, bruto 136 831,70 Derde prijs: 175 winnaars, elk 744,20 Vierde prijs 5671 winnaars, elk 22,90. Vijfde prijs: 71 709 winnaars, elk 5,00. DINSDAG 25 JUNI 1991 15 Discussie laait op verregende openingsdag weer op Advertentie MIDDELBURG - De atleet John Vermeule viert zaterdag in Kerkrade zijn rentree op een wedstrijd over 12 kilometer. De Middelburger (29) sukkelde sinds enige maanden met een hardnekkige heupblessure. „Ik kan nu weer gewoon trainen. Af en toe heb ik er nog wel last van, maar dat zal ik nog wel een tijd je houden. Kerkrade gebruik ik om weer in vorm te raken." Twee weken geleden merkte John Vermeule dat hij stilaan weer zonder noemenswaardige problemen kon trainen. „Naast baantrainingen heb ik toen on der anderen twee keer een duur- loop van 70 minuten gemaakt, zowel op de weg als op geacci denteerd terrein. Nog steeds ga ik twee keer per week naar de fy siotherapeut voor een behande ling en vrijdag volgt nog een con trole bij dokter IJzerman van de KNAU. Maar aan alles voel ik dat ik weer kan doen wat ik wil", zegt de atleet van Dynamo'70 uit Middelburg. De marathonloper wil eind juli, tijdens het nationale kampioen schap atletiek in Eindhoven, klaar zijn voor een tien kilome terloop. „Uiteindelijk richt ik me op een goede tijd op een mara thon in september of oktober. Ik heb de keuze uit Amsterdam, Eindhoven of Berlijn. Mijn voor keur gaat uit naar Berlijn omdat het een snel parcours is. Ik moet aan de Olympische Spelen van Barcelona denken. Dan kan ik het beste dit najaar aan de li miet voldoen, zodat ik in het Olympische jaar alleen maar vormbehoud hoef te tonen." UTERDAM (GPD/ANP) - «noord piekert er niet over sende zondag aan te treden 0r de over te spelen tweede jfivan de bekerfinale tegen A'Den Bosch. „Wij zien geen op zo korte termijn een «rationeel elftal op de been te aigen," aldus voorzitter aandus Lundqvist. De prae- s van Feyenoord reageerde jieravond ogenblikkelijk, na- (het bestuur betaald voetbal a de KNVB had laten weten iaplan te zijn de tweede drie artier van de bekerfinale ko- iade zondag (30 juni) in sta- onDe Goffert is Nijmegen te lai spelen, te beginnen met astand van 1-0 in het voor- (I van Feyenoord. Mocht het «I die dag doorgaan dan zal m publiek worden toegela- ,0VB kwam tot zijn opmer- lijke stap nadat eerder op de j de president van de recht uit in Utrecht, H.F.M. Hof- g, de verslagen bekerfinalist (YDen Bosch gedeeltelijk in i gelijk had gesteld. De Bos- tenaren hadden vorige week een kort geding tegen de bond ast. dat de eindstrijd van de tonale beker in zijn geheel fide te worden overgespeeld, adat naar het oordeel van de jssche club door het gedrag 3 de Feyenoord-supporters a sprake is geweest van een Blmatig verloop. Het duel BSt in de laatste acht minu- j drie tot vier keer door teidsrechter John Blanken- in worden onderbroken. ramatisch it Feyenoord nu gerechtelijke tppen zal gaan ondernemen sat vast. „Wij waren geen par- inhet geding, maar wij zijn nu dupe," aldus voorzitter mdqvist. „Dit is vrij drama- ith, Onze spelers zijn met sïantie, sommigen bevinden li in een ander werelddeel en nonbereikbaar, dus wij weten sihoe wij een ploeg op de been iïdenmoeten brengen." benoord buigt zich vandaag ti zijn juristen over de vraag iwelke wijze het (voorlopige) sluit van de KNVB kan wor- naangevochten. Er is gisteren iopperd spoedappel aan te vra- n bij het Hof in Amsterdam, sar ook in dat geval is een uit- praak niet eerder dan over vier Vijf weken te verwachten. Sen kort geding heeft geen stadion te zullen opblazen, de boel in brand te zullen steken of anderszins gewelddadige acties te zullen ondernemen. Voorzitter Heijmans van BW/ Den Bosch stond niet onwelwil lend tegenover de uitspraak van het sectiebestuur betaald voet bal. Toch voorzag ook hij grote problemen om op een dergelijke korte termijn een ploeg in Nij megen beschikbaar te hebben. „We zijn op de hoogte van de vakantieadressen van onze spe lers. Maar hoe snel krijg je ze in Nederland",zei hij. Een later tijdstip zou voor alle partijen be ter zijn." De KNVB zal ook beroep aante kenen tegen het vonnis van de president van de Utrechtse rechtbank. Het bestuur acht dat beroep gewenst, ook al zal een uitspraak niet meer van invloed zijn op deelneming aan het UE FA Cup-toernooi van de beker winnaars van het volgende jaar. Vreugde Vreugde was er eerder op de dag bij Den Bosch. Oud-scheids rechter Chris van der Laar, te genwoordig manager van de club. „Wij voelen ons de morele overwinnaar. We hadden ge hoopt dat dit kort geding recht zou doen aan het onrecht dat. ons is aangedaan. De laatste acht, negen minuten van de wedstrijd konden wij ons spel niet meer spelen." Dat vond rechter H.F.M. Hof huis ook. BW Den Bosch kon niet meer vrijuit acteren, was bang, voelde zich bedreigd met al die supporters van Feyenoord die over de hekken klommen, zich langs de speelveldrand op stelden en het veld oprenden. Hij kon zich goed voorstellen dat de Brabanders zich niet meer op hun gemak voelden. In de slotfa se werd het duel drie keer onder broken. Een vierde onderbre king was nodig omdat de wed strijdbal in het publiek ver dween, lek werd gestoken en een reservebal op zich liet wachten. Den Bosch eiste dat het duel he lemaal diende te worden overge speeld. De bond liet daarop we ten dat de reglementen niet voorzien in de mogelijkheid een reeds uitgespeelde wedstrijd te doen herhalen. De KNVB wees de eis van Den Bosch daarop af, waarop de club zijn toevlucht nam tot een kort geding. Met succes. LONDEN (GPD) - Misschien dal de regenval en de verve ling de oorzaak zijn, maar de afschaffing van het gras op Wimbledon is weer een se rieus gespreksthema. Twee andere Grand Slam-toernooi- en-(Australië en de Verenigde staten) - stapten jaren geleden al van het gras af. Wimbledon moet gewoon volgen, vinden de 'grashaters' die in aantal lijken te groeien. Hetis aan de Church Road 'not done' om over het omspitten van de grasbanen te spreken. „Praten over de afschaffing van het gras is net zoiets als spugen in de champagne-gla-. zen van de leden van de All England Club", schreef on langs de gewaardeerde tennis- joumalist Ron Atkin. Toch schiet de discussie over het gras weer wortel. Het pro- Neem is dat niemand graag san de tradities van Wimble don (en dus het gras) wil tor nen. Ook de spelers niet. Maar Ns de meerderheid het voor het zeggen heeft, gaat de spade erwaarschijnlijk sneller in dan velen voor mogelijk houden. -Het is toch maar een handje vol spelers dat echt goed uit de voeten kan op gras. In feite we ten de meesten niet hoe ze er mee om moeten springen", vngtde Zweed Anders Jarryd, die ooit (1985) de laatste vier bereikte op The Champions hips. Het is daarom ook niet geheel vreemd dat het gros van de tennissers tussen de ene Wim bledon en de andere nooit op gras speelt. Als ze Londen ver laten gaan de speciaal ontwor pen tennisschoenen de kast in en ze komen er vijftig weken la ter pas weer uit. Want zo is het natuurlijk ook weer: Wimble don missen wil niemand, dus een jaar later is iedereen weer present. Toch dringt de vraag zich op of het wel eerlijk en logisch is om dan juist op gras 'het kam pioenschap der kampioen schappen' - zoals Wimbledon wordt genoemd - te houden. De winnaar van deze almachtige titelstrijd is in naam een speler die alles heeft bereikt in zijn tennisleven. Maar niet in daad. Dat bewijzen Stefan Edberg en Boris Becker. De nummers een en twee van de plaatsingslijst (en de wereldranglijst) wonnen respectievelijk twee en drie keer The Championships, maar wisten bijvoorbeeld op het gravel van Roland Garros nog nooit de hoofdprijs te pak ken. In feite wordt er binnen het profcircuit maar een maand per jaar op gras gespeeld. Bui ten Wimbledon bestaan er wei nig grastoernooien. En als ze er zijn, zijn ze bedoeld als voorbe reiding op het grootste Grand Slam-evenement. Het gras blijft dus een uniek verschijnsel. Maar dat is vol gens Ron Atkin nog geen reden om er koste wat het kost aan vast te houden. Het zou juist reden kunnen zijn om ermee te stoppen. Zodat de competitie enigszins op een wat uniforme re ondergrond kan worden af gewerkt. „Want", meent Ron Atkins, „het gras van Wimble don wijkt niet alleen af van wat de meeste spelers het hele jaar onder hun voeten voelen. Tij dens Wimbledon zelf is de kwa liteit van het gras soms van dag tot dag ook nog eens ver- schülend door vochtige of dro ge weersomstandigheden. Wimbledon moet eens aan de toekomst gaan denken en de ondergrond ter discussie bren gen. Vermeden moet worden dat een toernooi op een loterij gaat lijken." Die laatste kwalificatie zullen velen niet graag voor hun reke ning nemen. Ook John McEn roe niet. De Amerikaan, die drie keer won op het Engelse gras en dit jaar opnieuw een gooi doet naar de titel en dat op 32-jarige leeftijd, houdt nog steeds van gras. „Het is toch het mooiste watje kan overko men. Maar eerlijk gezegd wordt het ook ouderwets en historisch. Al kan ik me voor stellen dat dat juist de reden is voor de organisatie om er niets aan. te veranderen. Maar het kost enorme technische inp- sanningen om het in topcondi tie te houden." Om nog maar niet van de financiële inspan ningen te spreken. Volgens John Curry, voorzitter van de All England Club. is het gras inderdaad heilig voor Wimbledon. „Het maakt ons uniek. Wimbledon is gras en andersom. En dat zal zo blij ven." Curry pleit zelfs voor meer toernooien op gras. „Want het is beter voor de ge zondheid van de spelers. Velen maken vroegtijdig een einde aan hun loopbaan vanwege knie- en rugblessures. Een be langrijke oorzaak daarvan vor men de hard courts." Het tennisgras zal niettemin eerder verschroeien dan groeien. The All England Club nam daarop zelf al een voor schot twee jaar geleden. Toen werden op Wimbledon enkele achteraf-baantjes gereno veerd. Tien daarvan werden voorzien van een nieuwe laag: kunstgras. Er zijn op Wimble don zelfs gravelbanen aanwe zig, voor wie wil. Maar er zal nog veel gras gezaaid en geoogst worden aan Church Road voordat er sprake is van definitieve afschaffing. „Want", zegt Atkins, „Wimble don blijft een puriteins eiland in een oceaan vol kunstmatig heid." LONDEN (Reuter) - Monica Seles krijgt een boete voor toar late afmelding voor het Brand Slam-toernooi op Wim- Nedon. Een woordvoerder van de W'I'A (Women's Tennis Association) maakte dit giste- ren bekend. Hoe hoog de geld straf uitvalt, is nog onduide lijk. Df nummer één van de wereld, ''oor het grastoernooi als eer- geplaatst, liet vrijdag we- niet naar Londen te ko men. De 17-jarige Joegoslavi sche zou last hebben van een 'onduidelijke) knieblessure. In <|e geschiedenis van Wimble- is het niet eerder voorge len dat een als eerste ge- Plaatste speler of speelster zich Mê loting terugtrok, «ats Wilander trok zich gister echtend terug. De Zweed liet organisatie weten teveel Nnder te ondervinden van een ®ieblessure. De vroegere %uner een van de wereld liep ®e kwetsuur vorige week bij toernooi van Queens op. Stefan Edberg, regerend kampioen op Wimbledon, verveelt zich op de tribune van het center court. De Zweed zou gisteren de openingspartij spelen, maar de regen hield hem langs de kant (Joto AP) LONDEN (Reuter) - De veiligheidsdienst bij het tennistoernooi van Wimbledon heeft maandag op de eerste, volledig verregende, dag voor grote opschudding gezorgd. Aanleiding voor alle drukte vormde een achtergelaten tas op de zittribune van het center court. De enkeling die de moeite had genomen de regen te trotse ren, werd uit voorzorg gevraagd de tribune te verlaten. De ex perts hielden rekening met een bom. De organisatie noemde de oproep van de veiligheidsdienst „een overdreven reactie". Korte tijd later mochten de toeschouwers weer naar hun plaatsen te rugkeren. Niemand nam die moeite. zin," zei Lundqvist bij die gele genheid, „omdat je dan de kans loopt opnieuw de president van de Utrechtse rechtbank te tref fen, die ook het kort geding van Den Bosch heeft behandeld. De uitspraak staat dan vantevoren wel vast." Donderslag Het standpunt dat cle KNVB gis teravond na koortsachtig over leg met zijn juristen heeft inge nomen, is bij Feyenoord als een donderslag bij heldere hemel aangekomen. De leiding van de Rotterdamse club zei er gister middag tijdens een in allerijl be legde persconferentie min of meer van overtuigd te zijn dat de KNVB tegen de uitspraak van de rechter in beroep zou gaan. Amandus Lundqvist: „Wij kun nen op dit moment weinig doen. We zijn afhankelijk van wat de bond gaat ondernemen, want de KNVB is partij en niet Feye noord." Lundqvist noemde de uitspraak van de rechter 'een met ongewenste gevolgen.' Lundqvist: „Feyenoord mag zich niet langer onvoorwaarde lijk de bekerhouder van Neder land noemen. Het is een vrij dra matisch vonnis, uniek ook. In de eerste plaats druist deze in tegen alle sportieve gevoelens. De rechter is op de stoel van de scheidsrechter gaan zitten en daarmee is de interne recht spraak van de KNVB ondergra ven. De gevolgen zijn niet te overzien. Als een club in de toe komst het niet eens is met een scheidsrechterlijke beslissing, kan ze naar de rechter lopen en in het gelijk worden gesteld." Dat de KNVB zo snel heeft geko zen voor een nieuwe datum en plaats voor het over te spelen be kergedeelte. is een gevolg van de bepaling van de Utrechtse presi dent mr. H.F.M. Hofhuis, die een dwangsom van 500.000 gulden had vastgesteld als de voetbal bond in gebreke zou blijven. De eerste opdracht aan de KNVB was de tweede helft van de be kerfinale ongeldig te verklaren en daarnaast een nieuwe datum te zoeken voor het overspelen, voor de aanvang van het nieuwe seizoen en op neutraal terrein. Een belangrijke rol bij dit alles speelde het gegeven dat de in schrijving van de diverse verte genwoordigers voor de Europese bekertoernooien bij de UEFA sluit op 30 juni, komende zon dag. De Nederlandse clubs, dus ook Feyenoord, zijn inmiddels wel bij de Europese voetbalbond aangemeld, maar dat is nog niet schriftelijk gebeurd. Of uitstel van de inschrijvingsdatum mo gelijk is, staat nog niet vast. De KNVB zou daarover vandaag een laatste poging bij de UEFA in Zwitserland wagen. Een extra probleem vormt het feit dat de loting voor de Europa Cup-toer nooien plaatsvindt op 11 juli. Feyenoord is bij die gelegenheid bij de bekerwinnaars geplaatst, zo is al eerder naar buiten geko men; BW Den Bosch is dat niet. Roodgloeiend In Stadion De Vliert in Den Bosch heeft de telefoon gisteren na het bekend worden van de rechterlijke uitspraak roodgloeiend gestaan. Onder de bellers waren ook supporters van Feyenoord, die dreigden het Eén van de Feyenoord-supporters, die in de tweede helft van de bekerfinale tegen BW Den Bosch voortijdig het veld op kwam (Foto ANP)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 15