Proefopgravingen Hulst moet blijven Keuken ziekenhuis PZC Nijsse Assurantiën Acht korpsen op Rivièrafestival in Zoutelande Commotie over subsidies in raad Brouwershaven Originele verkeersborden College Veere vreest zondagse winkelopening bv Bedrijf beboet voor ongeval op het werk provincie DINSDAG 25 JUNI 1991 sbw 10 CNV op de bres voor behoud voorziening Zierikzee ZOUTELANDE - Voor de zeven de keer wordt zaterdag: op het sportpark aan de Westkapelse- weg in Zoutelande het Zeeuwse Rivièrafestival gehouden. Het festival maakt deel uit van de Drumcorps Zomerfestivals die in acht plaatsen in Nederland worden gehouden. De organisa tie in Zoutelande is in handen van de Stichting Drum Corps Holland, samen met Juliana's Drum Bugle Corps uit Mid delburg en de VVV Zoutelande. Aan het muzikale spektakel werken behalve een aantal Ne derlandse korpsen ook een Bel gisch en twee Engelse show bands mee. Het Rivièrafestival telt mee als voorronde voor de landelijke finalewedstrijd die in september in Den Haag wordt gehouden. De shows van de deelnemende korpsen zijn alle doordrenkt van Amerikaanse invloeden, met verrassende elementen en veel choreografische hoogstandjes. Topamusement op hoog niveau, verzekeren de organisatoren. Vanaf de tribunes zijn de ver richtingen van de korpsen voor iedereen optimaal te volgen. De deelnemende seniorkorpsen strijden in de 'Open Class'. De twee jeugdkorpsen Johan Friso uit Middelburg en Jong Jubal uit Dordrecht) komen zaterdag avond uit in de jeugd-class. Bei- de jeugdkorpsen hebben hun sporen al ruimschoots verdiend, Zij veroverden meermalen de nationale titel. Vanuit Engeland komt onder meer Concord - eén van de beste formaties van het Verenigd Ko- ninkrijk - naar de Zeeuwse Ri. vièra. Het andere Engelse corps is Mayflower, dat voornamelijk uit meisjes bestaat. Beide groe pen strijden jaarlijks mee om de nationale titel in hun land. Voor de Engelsen is het bezoek aan Nederland tevens een testcase, Zij willen vooral zien hoe zij zich verhouden ten opzichte van de Nederlandse korpsen. De deelnemende korpsen zijn: Blue Spirit uit Middelburg, The Freeliners uit Antwerpen, Rust Roest uit Zierikzee, Juliana en Johan Friso uit Middelburg, Jong Jubal uit Dordrecht en de beide Engelse bands. Het Rivièrafestival begint om 19.00 uur. (Advertentie)* Vosmaerstraal 2 4461 HT Goes, Poslbus 118 4460 AC Goes Teleloon 01100-31864, Telefax 01100-30344 nvatiid BROUWERSHAVEN - Subsi dies zorgden maandagavond in de raadsvergadering van de ge meente Brouwershaven voor de nodige commotie. De fracties van de CDA en SGP/GPV/RPF voelden er weinig voor de Werk groep Westerbork en de Stich ting Kamermuziek Zeeland fi nancieel te steunen. Ondanks het tegenwerken van de confes sionele partijen ging de raad toch akkoord met de subsidies. Vijfduizend gulden uittreken voor twee kamermuziekconcer ten in Noordgouwe en Drei- schor, dat vonden R. J. Van der Wekken (CDA) en P. van der Meide (SGP/GPV/RPF) over dreven. Zeker als de publieke be langstelling werd geschat op 36 bezoekers per avond. Zij voelden er dan ook weinig voor het ka mermuziekfestival van de Stich ting Kamermuziek Zeeland met een bedrag van vijf mille te ver blijden. Van der Wekken vroeg zich af of twee concerten in één gemeente niet te veel van het goede was. „Een avond is toch al genoeg", luidde zijn mening over de concerten, die begin septem ber worden gegeven. Zijn reformatorische collega Van der Meide meende dat de Vier wethouders in Vlissingen bespreekbaar VLISSINGEN - De PvdA-afde- ling Vlissingen houdt een voor keur voor een college van b en w in Vlissingen met vijf wethou ders, maar stemt desnoods ook in met vier wethouders. De Vlis- singse sociaal-democraten heb ben dat maandagavond op een afdelingsvergadering besloten. De PvdA-ers vergaderden ach ter gesloten deuren over het al dan niet vasthouden aan een vijfde wethouderspost, een PvdA-post die is opengevallen door het plotselinge overlijden van wethouder W. Wisse. „We moeten de onderhandelingen nog in", verklaarde PvdA-voor- man en wethouder C. de Keijzer de beslotenheid, „en we wilden frank en vrij kunnen discussië ren over deze ook emotioneel ge laden kwestie." De argumenten waarmee de PvdA mei vorig jaar voor vijf wethouders heeft gepleit in Vlis singen én de bezuinigingen die de komende jaren op de gemeen te Vlissingen afkomen, streden om voorrang in de discussie. „Nog steeds staat overeind", al dus De Keijzer. „dat in Vlissin gen voldoende werk te doen is om vijf wethouders te rechtvaar digen, maar we moeten rekening houden met de bezuinigingen uit de Tussenbalans. De afdeling heeft besloten niet koste wat kost vast te houden aan de vijfde wethouder." Dat de grootste coalitiepartij van de PvdA in het college, het CDA, al eerder was omgegaan, heeft, volgens De Keijzer, maan dagavond op de achtergrond meegespeeld. doelgroep veel te klein was voor zo'n hoge subsidie: „We geven jaarlijks al een respectabel be drag uit aan culturele activitei ten. Dus ze kunnen moeilijk be-1 weren dat cultuur in Brouwers haven het ondergeschoven kind je is." De WD leek aanvankelijk ook niet van plan collegevoorstel te steunen. M. C. J. Van der Velde- de Wilde liet weten grote moeite te hebben met het bedrag van vijfduizend gulden. Toch wilde ze het college niet afvallen. De PvdA was de enige partij die zonder morren akkoord ging met de subsidie. „We beschou wen de concerten als positieve promotie voor de gemeente Brouwershaven", liet E. M. Overbosch-de Reijger weten. Pareltjes Wethouder S. C. J. B. Loschacoft kon de aversie van de confessio nele partijen moeilijk vatten Ook zij zag de kamermuziekcon certen als trekpleisters voor mensen van buiten Schouwen- Duiveland: „Ze zullen versteld staan van de pareltjes die ze hier ontdekken." Weinig begrip kon ze opbrengen voor de gemeentes van Schouwen-Duivelanddiede Stichting Kamermuziek Zee land nu op het request hebben gegeven: „Met name van Zierik zee vind ik dit betreurenswaar dig. Lof heb ik echter voor de ge meente Westerschouwen, die wel meedoet." De christelijke fracties vonden elkaar maandagavond ook inde afwijzing van de subsidie van 365 gulden voor herinrichting van het voormalige concentra tiekamp Westerbork. Zowel Van der Wekken als Van der Meide vonden dit een taak van het Rijk en niet van gemeentes. De overige fracties zagen echter geen enkele aanleiding het ver zoek van de Werkgroep Wester bork niet te honereren. De Stichting Welzijn Ouderen Schouwen-Duiveland bleef maandagavond wel met lege handen zitten. De stichting had de gemeente Brouwershaven een bijdrage van 350 gulden ge vraagd voor de actualisering van de informatiegids. Het ver zoek werd echter conform het collegevoorstel afgewezen. Burgemeester opent gebouw schietvereniging NIEUWERKERK - De Schiet vereniging Schouwen-Duive- i land neemt vrijdag 28 juni in Nieuwerkerk haar nieuwe ac commodatie in gebruik. De officiële opening van de rüeu- j we kantine en veertien schietba nen wordt om 20.30 uur verncM door burgemeester A. Berg- shoeff van Duiveland. Van 20 tor 22 uur is de accommodatie door het publiek te bezichtigen. Za terdag 6 juli houdt de schietver eniging Schouwen-Duivelana een open dag. Het braakliggende terrein achter het stadhuis van Hulst waar proefopgravingen zullen worden verricht (foto Camile Schelstraete) Op terrein achter stadhuis HULST - Op een van de oud ste gedeelten van Hulst - het braakliggende terrein achter het stadhuis - worden op kor te termijn enige proefopgra vingen verricht. Er zullen en kele sleuven worden gegra ven om inzicht te krijgen in de geschiedenis van de stad Hulst, met name ten tijde dat de Romeinen hier verbleven. Het project, dat naar verwach ting ongeveer een week in be slag zal nemen, wordt uitge voerd door de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bo demonderzoek (ROB) in sa menwerking met. de Werk groep Archeologie van de Oudheidkundige Kring De Vier Ambachten uit Hulst, Het gebied is eigendom van de ge meente en van de Volker Ste- vin Ontwikkelingsmaat schappij. Zij willen hier over enige tijd beginnen met de bouw van een stadskantoor en een stadswijk. Om meer van de geschiedenis van de bin nenstad te weten te komen be seft de Werkgroep Archeologie dat er snel actie moest worden ondernomen. Als eerste werd de gemeente benaderd. Die heeft inmiddels positief gereageerd en voor en kele dagen een kraan ter be schikking gesteld. Het ROB ziet dit als een zeer. welkom ge schenk, temeer omdat het pro vinciale subsidiepotje voor noodopgravingen leeg is. Vol ker Stevin ziet in het graven van sleuven op haar grondge bied geen probleem en is be reid aan het project mee te werken. Inspectie Deze week nog wordt begon nen met de voorbereidingen op de graafwerkzaamheden. Provinciaal archeoloog R. van Heeringen zal een eerste in spectie doen van het gebied, vooral aan de hand van oud kaartmateriaal. Tijdens de op gravingen hoopt Van Heerin gen te stuiten op resten van het Middeleeuwse Hulst, „Er zit altijd wel wat in de grond waar we van kunnen le ren. Het blijkt straks mis schien niet spektaculaïr, maar alleen al de bodemopbouw van de stad is voor ons interes sant, Edy Bogaert van de Archeolo gische Werkgroep is verheugd over de gang van zaken en de medewerking van de gemeen te. Hij heeft goede verwachtin gen 'wat aardige dingen' te vinden. Voorzitter Piet Kant van de werkgroep Lekstraat hangt het eerste originele 50-kilometer verkeersbord aan een lantaarnpaal aan de Lekstraat in Oost-Souburg (foto Lex de Meester) OOST-SOUBURG - De automobilisten in de Lekstraat in Oost- Souburg kunnen er niet meer omheen. Twee overstekende kin deren, een kat, een schildpad en een bejaarde man en vrouw wijzen hen sinds maandag vanaf originele verkeersborden te recht als ze harder rijden dan de toegestane 50 kilometer per uur. Voorzitter Piet Kant van de werkgroep Lekstraat van het huur derscomité De Witte Wijk beklom maandagmiddag aarzelend een hoge ladder. Hij hing vlakbij het verzorgingstehuis De Zoute Viever het eerste alternatieve verkeersbord op. Uiteraard één met een bejaarde erop. Zeven volgden er, vanaf het kruispunt met de Burgemeester Stemerdinglaan tot de verlengde Toren- weg richting Middelburg-Zuid. Of het helpt Kant: „Ze vallen in elk geval wel op. Zulke ver keersborden zie je nergens." Werkgroeplid Ella Kole heeft al haar creativiteit uit de kast gehaald. „Ik had zoveel ideeën", vertelde ze. „Ik had er zo nog twintig kunnen maken." De ludieke actie van de werkgroep Lekstraat is tweede stap naar een veiliger Lekstraat. Eerder is een opzienbarende snelheids controle gehouden, waaruit bleek dat meer dan de helft van de automobilisten de 50 kilometer-grens aan zijn laars lapte. De werkgroep gaat verder. Een medewerker van Stop de Kinder moord Komt woensdag naar Oost-Souburg om de verkeerssitua tie te analyseren. Donderdagavond staat een apparaat langs de Lekstraat, waaruit iedere autobestuurder kan opmaken hoe hard hij rijdt. „We willen het snelheidsprobleem structureel aanpakken", ver klaarde voorzitter Kant, „en bij de gemeente Vlissingen met goed onderbouwde oplossingen aankomen. Dat kost tijd, maar dan word je wel serieus genomen." Magazijnvloer begaf het MIDDELBURG - De economi sche politierechter in Middel burg heeft het bedrijf Overveld Mechanisatie in Sint-Maartens dijk conform de eis veroordeeld tot 1800 gulden boete omdat een werknemer door een ondeugde lijke vloer van het magazijn was gezakt. Dat gebeurde in fe bruari vorig jaar, nadat de nieu we huisvesting nog maar net in gebruik was genomen. De werknemer was op de boven ste verdieping van het magazijn aan het werk, waar tussen de stellingen houten platen lagen. Een plaat bleek zijn gewicht niet te kunnen dragen, waarna de man een verdieping lager ook nog door een vloer van hetzelfde materiaal zakte. Hij smakte op de begane grond op een beton nen vloer, waaraan hij de nodige kneuzingen en blauwe plekken overhield. Directeur S. van het bedrijf ver klaarde voor het hekje van de economische politierechter dat hij persoonlijk de platen had ge test door er flink op te staan dan sen. Toen het materiaal geen krimp gaf besliste hij dat het sterk genoeg was, hoewel het be doeld was om hooguit 60 centi meter te overspannen en de ge bruikte platen 80 bij 90 maten. Na het ongeluk zijn de vloeren versterkt door er extra ijzeren strippen onder aan te brengen. De arbeidsinspectie constateer de bij een controle zes weken na het ongeval dat een aantal pla ten ondanks de strippen breuk verschijnselen vertoonde. De magazijnmedewerker had te genover de arbeidsinspectie ver klaard dat hij al voor het onge val geprotesteerd had tegen de zwakke vloerconstructie. De aannemer had voorgesteld om er balkjes onder te leggen, maar dat was volgens de directeur on mogelijk. Toen het slachtoffer na zijn val in de ziektewet liep, had de directeur druk op hem uitgeoefend om snel weer aan het werk te gaan en zou daarbij zelfs met ontslag gedreigd heb ben als hij niet kwam. S. legde uit dat hij de man alleen gevraagd had zo nu en dan een paar uurtjes te komen om de computer te bedienen, omdat hij de enige was die dat kon. Verder zei hij zich niet schuldig te ach ten aan het ongeluk. Dat was ook de reden dat hij de schik king van 1500 gulden, die hem was aangeboden door de officier van justitie, niet had betaald. De economische politierechter mr R. A. Fibbe hield hem voor dat het veiligheidsbesluit de onder nemer verplicht ervoor te zorgen dat zijn werknemers veilig kun nen werken en dat hij op dit punt in gebreke was gebleven. VEERE - Een zondagse open stelling van winkels betekent voor Veere geen verbetering van het toerisme. Dat stelt het college van b en w in een extra voorstel aan de gemeenteraad. Het toeristisch belang van Veere ligt eerder in de rust in het stad je. Bovendien heeft een meerder heid van de winkeliers in Veere geen behoefte aan een vrijstel ling van de winkelsluitingswet op zondag. Daarom vraagt het college de raad om de verorde ning over de winkelsluiting in de gemeente niet te veranderen. De kwestie van de zondagse openstelling van winkels is een steeds terugkerend onderwerp in de Veerse raad. Een enquête onder de Veerse ondernemers naar hun mening over een zon dagse openstelling in het toeris tenseizoen maakte duidelijk dat de meeste winkeliers daar geen bezwaar tegen hebben, maar evenmin veel interesse in heb ben. Het college vreest dat Veere als woonstadje te lijden krijgt van een nog grotere toeristen- stroom wanneer er 's zondags ook gewinkeld kan worden. Voor de kernen Gapinge, Seroosker- ke en Vrouwenpolder acht het college de kwestie niet aan de or de. De raad neemt het voorstel als extra punt op in de agenda voor de vergadering op woensdag 26 juni. ZIERIKZEE - De maaltijden voor de patiënten in het Zweed se Rode Kruisziekenhuis in Zie rikzee moeten wat het Christe lijk Nationaal Vakverbond af deling Zeeland betreft bereid worden in het Zierikzeese zie kenhuis, en niet in de keuken van het ziekenhuis in Goes. In een brief aan het bestuur van de Oosterscheldeziekenhuzien en de Schouwen-Duivelandse ge meentebesturen dringt het CNV erop aan de keuken in Zierikzee te moderniseren in plaats van te sluiten. De keuken van het Zierikzeese Gestolen auto en motor terecht MIDDELBURG - De auto die zondagmiddag werd gestolen van de Kanaalweg in Middel burg. is maandag teruggevon den in Vlissingen. De eigenaar is door de politie op de hoogte ge steld. Ook een in de nacht van zaterdag op zondag uit de Mid delburgse Gortstraat gestolen motorfiets werd maandag in Vlissingen aangetroffen. Vals bankbiljet ontdekt in Sluis SLUIS - In de winkel van J. M. in Sluis is de afgelopen week een vals bankbiljet van 250 gulden ter betaling aangenomen. Het valse biljet, waarvan het papier iets gladder is dan normaal, werd ontdekt toen bij een bank werd ingeleverd. Het biljet zat tussen de weekopbrengst. Informatievond Ypsilon Zeeland 's-HEER HENDRIKSKINDE REN - De afdeling Zeeland van Ypsilon, een vereniging van ou ders en andere familieleden van chronisch psychotische en schi zofrene mensen, houdt dinsdag 2 juli een informatie-avond in het Heer Hendrikhuis aan de Werfstraat in 's-Heer Hendriks kinderen. Er,zijn deze avond drie gastspre kers aanwezig: mr H. A. Witsiers, rechter, mr M. W. Dieleman. ad vocaat, en de heer Bakker, dié als psychiater is verbonden aan het Riagg. De bijeenkomst be gint om 19.45 uur. ziekenhuis is aan vernieuwing toe. Maar alvorens daartoe over te gaan, wil de Stichting Ooster- scheldeziekenhuizen weten of er goedkopere en minstens even goede mogelijkheden zijn. Der halve experimenteert de stich ting. waaronder het Zierikzeese ziekenhuis valt. momenteel met maaltijdverstrekking vanuit het ziekenhuis in Goes. Het eten voor een paar afdelingen in Zie rikzee wordt met een speciaal daarvoor uitgeruste wagen da gelijks van Goes naar Zierikzee gebracht. Andere mogelijkheid is volgens de directeur patiën tenzorg van het ziekenhuis. A. F R. van Opdorp, de maaltijden te betrekken van de buren van het ziekenhuis in Zierikzee, ver pleeghuis de Corneliastichting. Ook modernisering van de keu ken behoort tot de opties. In het najaar wordt een beslissing ge nomen, waarbij de kosten en de kwaliteit doorslaggevend zullen zijn. Het CNV is op voorhand tegen sluiting van de keuken. Dis trictsbestuurder Henk van Beers vreest dat het afstoten van de keuken het begin is van het einde: definitieve sluiting van het ziekenhuis in Zierikzee. Volgens directeur patiëntenzorg Van Opdorp is daar in het geheel geen sprake van. De Stichting Oosterscheldeziekenhuizen doet er naar zijn mening juist al les aan de lokatie in Zierikzee te handhaven. Hij noemt in dat verband de gloednieuwe ope ratieafdeling in Zierikzee en de voornemens voor renovatie van de verouderde afdelingen. Het CNV voert voorts aan, dat het vervoer over de weg bepaald milieu-onvriendelijk is. Daar komt nog bij. aldus het CNV, dat weggebruikers 's zomers te kam pen hebben met lange wachttij den voor de bruggen, zodat het maar de vraag is of het eten op tijd en warm bij de patient op ta fel staat. Directeur Van Opdorp vindt het milieu-argument 'een beetje ge zocht': dat kun je overal bijha len. Vervoer tussen de twee loka- ties is volgens hem onvermijde lijk. Eén stichting met twee zie kenhuizen houdt nu eenmaal sa menwerking en mobiliteit in. Het te verwachten oponthoud tijdens de rit is een probleem voor de logistiek, aldus Van Op dorp. die erop wijst dat de wagen uitgerust is met een warmte voorziening.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 10