Meer asielzoekers welkom in Axel bondsconcours La Souterrame Gs tegen uitbreiding horeca Veerse Dam Raad Aardenburg bespreekt beleid woningbouwgarantie Team De Polder winnaar zeskamp in Nieuw-Namen Ruime belangstelling voor de Maoneblussersfeesten Vlissingen keurt begroting Zeeuwse Muziekschool af en w stellen raad voor aantal te verdriedubbelen KlüüSSeil wint agenda «(EL-B en w van Axel zijn be- #i,j om nog 24 asielzoekers in jegemeente te huisvesten. Axel Invest momenteel 12 asielzoe- [Ersen voldoet daarmee aan de ljn rijkswege gestelde norm oneen promille van het inwo- jjrial. Omdat de stroom asiel- weker's toeneemt en voldoende ipvangmogelijkheden ontbre- la, heeft het ministerie van jyC onder meer Axel verzocht u, het aantal op te vangen üielzoekers te verdriedubbe ld 3;nw voeren aan dat de opvang asielzoekers de gemeente }i nun toe nooit iets extra's jstle, De regelingen van het Ministerie zijn voldoende om, (jit de extra ambtelijke, kosten •/dekken. Het college ziet in de stbreiding van de opvang aan- jiding om een parttime kracht uur per week) voor de afde- lig sociale zaken aan te trek- fen. De gemeenteraad van Axel kan donderdag zijn oordeel over het voorstel van b en w uitspre ken. De raad vergadert die dag vanaf 19.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Het college is ook bereid om voor de voetbalclub AZVV iets dieper in de buidel te tasten dan eerst de bedoeling was. Vervan ging van kozijnen en deuren van de kleedruimte van de club kost weliswaar nog iets minder dan waar rekening mee was gehou den. Maar bij inventarisatie is duidelijk geworden dat ook de doucheruimten opgeknapt moe ten worden en dat bovendien nieuwe elektriciteitskabels aan gelegd moeten worden. De club is bereid veel werkzaam heden in eigen beheer te doen en mede daardoor kunnen de kos ten beperkt blijven tot ruim 58 mille. De begroting ging uit van een halve ton, dus hoeft slecht 8391,34 gulden extra uit de ge meentelijke kas te worden bijge past, rekenen b en w voor. Voor aanleg van een toeristische route langs kleine dorpen, onder meer Koewacht en Zuiddorpe, wordt 35.000 gulden van de ge meente Axel gevraagd. Overleg met alle instanties (onder meer het waterschap) is nog niet afge rond en het is daarom nog niet zeker of het rijwielpad er komt. Toch vragen b en w de raad al vast akkoord te gaan. omdat een subsidie-aanbod van een ton ÏEERE - Gedeputeerde staten Sibben voor een deel hun goed- ieuring onthouden aan het be- ihnimingsplan Horecabedrij- itnVeerse Dam van de gemeen- ftVeere. Het college van Veere helt de gemeenteraad voor in beroep te gaan bij de Kroon te- jtndeze beslissing van gs. De pad beslist in de vergadering rh woensdag 26 juni of dat ge tart. Sinnen het bestemmingsplan feerse Dam vallen twee horeca- tarijven, Resto Vrouwenpol- Ken een nabijgelegen snack- ar In het plan geeft de gemeen de snackbar toestemming roor een oppervlakte-uitbrei- Mdewachtel Saffie won titel ereldkampioen GOES - Bij de wereldtentoon- itdling van rashonden in Dort- sund is de elf maanden oude Bayla Safira Jent von Beer's Freunde (Saffie) jeugdwereld- lampioen geworden in de cate- jorie Miinsterlander Vorsten- hunden (heidewachtels). 1ARDENBURG - B en w van Aardenburg laten de financie ring van nieuwbouw voor so- liale huurwoningen het liefst ha het waarborgfonds sociale «oningbouw lopen. Op die ma aier loopt de gemeente minder risico en daarnaast hoeven de Mbtenaren op de secretarie net met extra werkzaamheden tavorden opgezadeld. reme renversee du caramel (Voor 4-6 personen) 3it nagerecht is een van de klassiekers uit de Franse taken, hoewel het dessert toch fk een tweelingbroer of zus in $snje heeft. Hier heet dit bijna SÜjke nagerecht dan creme Ca- 2ane. MO gram boter •ipam suiker hieven hakje vanillesuiker jdeciliter melk de boter op niet te hoog ^en voeg al roerend 50 gram mr toe. Blijf roeren tot een bruine karamel is ontstaan *jchenk. hierbij 1 deciliter toa- Roer de karamelsaus glad hat hem vervolgens nog fods roerend, inkoken tot een 'dge massa. Verdeel deze - V over de bodem van 4 of 6 mnkelijk van de grootte) 1 pons ovenschaaltjes (zoge- tainde ramequins). Klop de 6 F'i met de resterende 25 towstijfeer en het zakje vanille- Fer schuimig. Breng de melk de kook. Schenk de hete al roerend met een garde 'te losgeklopte eieren. Roer gladde vla en schenk de- "it over de ovenschaaltjes 'karamel. Zet deze schaal- pan met water dat net W: de kook aan is (het water tot ongeveer 213 van de We van de schaaltjes ko en laat de 'crème' hierin J worden in ongeveer 15 mi- *n- laat de puddinkjes af- f-n en keer ze voor het serve- de borden. De karamel m dan een mooi licht vloei- laagje om de puddinkjes Janny van der Lee ding ten behoeve van horeca-ac- tiviteiten. Dat vinden gs volgens burgemeester A.H. den Boon van Veere te vaag omschreven. Gs willen volgens hem wel toe stemmen in een uitbreiding van de opslagruimte van de snack bar, maar niet in uitbreiding van het verkoopgedeelte. De gedeeltelijke onthouding van goedkeuring* van het be stemmingsplan door gs houdt in dat de eigenaresse van Resto Vrouwenpolder in het gelijk wordt gesteld. Zij vecht de uit breiding van de snackbar aan als zijnde in strijd met eerdere toezeggingen van de gemeente. De snackbar zou in het verleden al eens zonder vergunning uit breidingen hebben ondergaan. Volgens de gemeente is de uit breiding hard nodig om de op slag van etenswaren volgens de normen van de Warenwet moge lijk te maken. De beslissing van gs over het be stemmingsplan ligt een maand ter inzage op het gemeentehuis. Gedurende die periode kunnen belanghebbenden tegen die be slissing in beroep gaan bij de Kroon. De gemeenteraad van Aarden burg spreekt zich donderdag avond uit over het gewenste 'wo- ningbouwgarantie-beleid'. De raadsleden wordt ook gevraagd om een kleine drie mille uit te trekken voor het aanbrengen van uitgebreidere hoofdveilig heden voor de stroomvoorzie ning tijdens de weekmarkt. Door de grotere elektrische ap paraten van de marktlieden branden er elke week wel een aantal zekeringen door. Om die overlast in het vervolg te voor komen, mogen de kooplieden zelf ook wel wat bijdragen, vindt het gemeentebestuur. En daar om moet de helft van de kosten weer via en verhoging van de marktgelden worden terugver diend. stelt het college zich voor. Gedurende de raadsvergade ring, donderdag vanaf 19.30 uur in de raadzaal van het gemeen tehuis, komen verder onder meer voorstellen voor het ver vangen van een kopieerappa raat en de installatie van een nieuw telecommunicatiesys teem (kosten vijftig mille) aan de orde. Bovendien moet een Aarden- burgse commissie worden ge vormd die de herziening van de algemene plaatselijke verorde ning onderzoekt. En net. als in Oostburg en Sluis staat de voortgang van de evaluatie over het Samenwerkingsverband Welzijn op de agenda. Drie inbraken in Arnemuiden ARNEMU1DEN - In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn in Arnemuiden drie inbraken ge pleegd. De rijkspolitie ver moedt dat de drie zaken ver band met elkaar houden. Op twee van de drie plaatsen wer den dezelfde voetafdrukken ge vonden. Bij een inbraak in een praktijk ruimte bij een woning aan het Stationsplein is een geldkistje ontvreemd. In het kistje zat vijf tot zevenhonderd gulden. De be woners bemerkten de inbraak pas zaterdagochtend. De dader kwam binnen door een kla- praam aan de achterzijde van het pand. In dezelfde nacht werd een ruit vernield van een bouwkeet aan de Steigerweg van een Middel burgs bedrijf. In de keet lagen gereedschappen, maar nog niet duidelijk is wat er precies ver mist wordt. Deze alternatieve wijze van ringsteken vormde één van de onderdelen van de jaarlijkse zes kamp in Nieuw-Namen (foto Camile Schelstraete) NIEUW-NAMEN - Het team van De Polder heeft zaterdag de jaarlijkse zeskamp in Nieuw-Namen gewonnen. De tien mannelijke en vrouwelijke leden van dit team behaalden met een totaal van 54 één punt meer dan De Poldertrappers die als tweede eindigden. Het Melsepad legde met 50 punten beslag op de derde plaats. In totaal namen acht teams aan de zeskamp deel. De deelnemers werden door fanfare De Scheldezonen bij een vooraf aangewezen hore cagelegenheid opgehaald. De muzikanten brachten hen met een vrolijke noot naar het strijdtoneel op het bijveldje van het voetbal- terrein en de Cuwaertstraat. De deelnemers moesten, afwijkend van de naam zeskamp, acht spelen afwerken. Naast het boomzagen. het schuifwaterspel, de kelnerrace, de hinder- nisbaan, het kruiwagen-ringsteken en het kratten-stapelen stonden twee verrassingsspe- len op het programma. De deelnemers moes ten pingpong-ballen uit een deegpot halen' en hun krachten tonen bij het vrachtwagen-trek ken. Elk team kon met een joker bij een favo riet spel dubbele punten behalen. De talrijke supporters moedigden hun teams luid aan. John Bosman van het organiserend comité reikte na afloop de prijzen uit. Hierna bracht de fanfare de teams terug naar hun stamcafé waar ze met een hapje en een drankje het festijn voortzetten. Verdere uitslag: 4 Liege Wegel. 5 Smetstraat/ Kerkpad, 6 De Vurste Kauter, 7 Kauterstraaat, 8 Hombachstraat. De ei-gooi wedstrijd was één van de onderdelen van de Maoneblussersfeesten in Schoondijke (foto Camile Schelstraete) SCHOONDIJKE - De Maoneblussersfeesten in Schoondijke verheugden zich zaterdag in een ruime belangstelling. Door het goede weer en het aantrekkelijke programma, geor ganiseerd door de middenstandsvereniging Door Eendracht Sterk (DES), brachten velen een bezoek aan Schoondijke. De braderie op de Brink en de rommelmarkt in de Beatrixstraat waren 's morgens de trek pleisters. 's Middags was er een beschuit-versierwed- strijd, een oriëntatie tocht en een ei-gooi wed strijd. De Maoneblussersfeesten werden 's avonds afgesloten met het traditionele bal in zaal Wijffels met begeleiding van The Blue Boys. VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen gaat niet akkoord met de begroting van de Zeeuw se Muziekschool voor 1992. In die begroting valt een gal tus sen de inkomsten van de school en de lasten van ruim drie ton. Zo'n tekort is onaanvaardbaar, vindt Vlissingen. Het aandeel van deze gemeente in de kosten zou stijgen van 380.000 gulden nu tot ruim vier ton. Bovendien vindt de gemeente de begroting niet reëel. Veel posten zijn te laag ingeschat en de eerste be grotingswijzigingen zijn nu al te voorspellen. Het college stelt de raad in de vergadering van donderdag 27 juni voor om de begroting af te keuren. In dezelfde vergadering wordt de jaarrekening van de Zeeuwse Muziekschool over 1990 behandeld. De school komt bijna 550.000 gulden tekort over vorig jaar. Dat betekent dat Vlis singen alsnog 50.000 gulden moet bijleggen. Om de begrotingsoverschrijdin gen van de Muziekschool onder controle te krijgen wil de ge meente Middelburg dat de school voortaan met een vooraf vastgesteld budget gaat werken. Het bestuur van de Muziek school is daar mordicus tegen. Vlissingen geeft de Muziek school tot oktober de tijd om maatregelen te nemen tegen de forse overschrijdingen. Een mo gelijkheid voor de gemeente om bezuinigingen af te dwingen is de stopzetting van de bijdrage tot 98 procent van de variabele kosten van, het jaar daarvoor. In de commissie financiën pleit ten de leden voor een systeem waarbij de Muziekschool niet van het ministerie van land bouw. natuurbeheer en visserij slechts tot het najaar geldig is. De Axelse gemeenteraadsleden kunnen verder hun licht laten schijnen over een voorstel om maximaal 2000 gulden bij te dra gen voor 'onrendabele gasaan- sluitingen' in het buitengebied; hen wordt verzocht een kleine acht mille uit te trekken om een eigen informatiestand voor pro motiedoeleinden aan te schaffen en ruim 35.000 gulden om water overlast in een aantal brandgan gen in de omgeving Robert-/Oli- vierstraat te voorkomen. Concert EMM Koewacht trok veel publiek KOEWACHT - Een record aan tal toehoorders bezocht zater dag het concert van de vereni ging Eendracht Maakt Macht in Koewacht. Tevens trad tijdens dit zomeravondfeest het jeugd orkest van EMM (DJEMM) voor het eerst op. Ruim 250 belang stellenden bevolkten de ruimte tussen de kiosk en het muzieklo- kaal De Roffel op het parkeer terrein bij het voetbalveld. Op het feestelijk verlichte ter rein stonden verschillende ten tjes. Hier draaide het rad van avontuur, brandde de barbecue en stond een tapperij. Voorzitter Wilfried Pilaet van de muziek vereniging heette de toehoor ders welkom, waarna de dertig muzikanten van EMM het con cert openden. Onder leiding van dirigent Eddy Koyen werden vijf nummers ten gehore gebracht. Sfeervol was onder meer de feestmars die het concert open de. Na EMM trad het jeugdor kest op. De veertien jeugdige le den bespelen pas sinds januari van dit jaar een instrument, On der leiding van Wendy Pilaet toonden zij al flink wat in hun mars te hebben. Het publiek ge noot dan ook met volle teugen van het optreden, dat drie num mers vermeldde. Het concert werd afgesloten met een gastop treden van harmonie De Vliegende Hollander uit Terneu- zen. De vijftig musici oogstten veel succes met de Turkse Mars van Mozart, wat een toepasselij ke afsluiting van dit zomer avondconcert, in het Mozart- jaar, was. examens I I I 1 I 11 I I IT langer onderhouden wordt door de gemeenten, maar waarbij el ke gemeente op basis van een vaste prijs een aantal uren mu ziekonderwijs per jaar koopt. Volgens wethouder Meijers is dan ook duidelijk wat de ge meente precies krijgt voor haar geld. De Dag- en Avondscholenge meenschap (DAS) Zeeland komt ruim 18.000 gulden tekort voor de verbouwing en aanpassing van de gebouwen aan de Ver lengde Bonedijkestraat in Vlis singen. De raad stelde vorig jaar 1.030.000 beschikbaar voor de ze operatie. De budgetover schrijding is veroorzaakt door onvoorziene moeilijkheden die tijdens het werk en daarna op doemden. MIDDELBURG - Aan het bondsconcours La Souterraine, georganiseerd door West-Mid den Brabant en Zeeland, namen 8500 duiven deel. Zaterdag moest de lossing worden uitge steld wegens regen over heel de vluchtlijn. Zondagmorgen werd het lossingssein om 6.40 uur te La Souterraine gegeven. Met snelheden van rond de 85 ki lometer per uur arriveerden de vroegste duiven op de hokken. M. Klaassen uit Axel klokte zijn duif om 13.23 uur en werd win naar van het bondsconcours. De zaterdagvliegers waren ook in La Souterraine. Ingevolge ge maakte afspraken werden de duiven reeds vrijdag gelost, Ook deze vlucht verliep zeer vlot. De vroegste meldingen: Zondagvlie gers M. Klaassen, Axel, 13.23 uur, 1458 m. H. van der Veeken, Westdor- pe, 13.24u/1443m.(2x); M van Iwaar den. Kruiningen, 13.42u/1443m, Me vrouw A. Danckaert- de Maat. Sint Jansteen. 14 30u/1440m; C de Putter en Zn. IJzendijke, 13.28u/1439m; P. Dhondt, Hulst, 1332u/1438m; L van Vliembergen. Graauw, 13.37u/1429m; J. de Block, Koewacht, 13.31U/ 1427m; D. Dieleman, Axel, 13.32U/ 1426m; Boudens-Raas, Kwadendam- me, 13.45u/1422m; L. de Bruyn, Hei kant, 13.34u/1421m; Gebr. Pijcke, Breskens. 13.38u/1420m; P. van Leeu wen. 's Heer Hendrikskinderen, 13 51u/1418m; C. Riemens, Cadzand, 13.35u/1417m; O. van Damnme, Koe wacht, 13.33u/1417m; P. Steketee, Yerseke. 13.54u/1417m; C. Hermes, Lewedorp, 13.50u/1414m; J Harte, Terneuzen, 13.39u/1413m; J. Verhaa- gen, Goes, 13.53u/1412m; S. Neete- son, Kloosterzande, 13.45u/1412m; M de Rijke, Nieuw- en Sint Joosland, 13.49u/14.11m, J. van Maldegem, Heinkenszand. 13.50u/1411m; P de Poorter, Hoofdplaat, 13.41u/1408m; A. Arens, Spui, 13,38u/1411m; J. Po- ley, Kapelle, 13.55u/1405m, Hiet- brink- Ventevogel, Nieuw- en St. Joosland, 13 51u/1404m; C. van Bie zen, Sluiskil, 13.38u/1404m. J. Dinge- manse en Zn, Arnemuiden. 13 53u/ 1403m; Ch de Poorter. Hoofdplaat, Schade auto's bij aanrijding SLUIS - Op de kruising Zuid- dijkstraat-Zilversmidstraat- Sint Pieterstraat in Sluis zijn, zaterdagmiddag omstreeks kwart over twee. twee personen auto's flink beschadigd. De auto bestuurd door M. A. M. G. uit het Belgische Beveren kwam vanal de Zuiddijkstraat en verleende op de kruising geen voorrang aan de auto bestuurd door J. L. M. D. uit Breda die over de Zil versmidstraat kwam aangere den. 13 43u/1402m; R. Debarere, IJzendij ke, 13.40u/1397m; H Koster. Zierik- zee. 14 10u/1396m. G. Schrier, Cad zand, 13.43u/139Qm. G Tas, Water landkerkje, 13 41u/1389m; VV. Hibels, Vlissingen, 13.53u/1386m. T. Ijzer, Souburg, I3.56u/1382nv. Zaterdag vliegers Vroegste meldingen per ver eniging; Maas- Melchior, Westkapel- le, 15 23uur, 1573m: J. Meulmeester. Vlissingen, 15.25u/l562m; A. Hou- mes, Middelburg. 15.28u/1561m. Jst. de Ridder. Arnemuiden. 15.34u/ 1548m; J. Wielaart. Sint Maartens dijk. 15.45u/1529m: L J van der Wie len. Nieuwerkerk, 1533m; W. Ver sluis. Kortgene. 15.42u/1533m: C. Ras, Breskens, 15.30u/1519m, P. van Stee. Yerseke, 15.45u/1516m. Job de Smidt. Borsele. 15 38u/1509m; F Mays, Zierikzee, 15.57u/1504m; J. Noom en Zn, Tholen, 15.54u/1500m; C. Neels. Krabbendijke, 15.48u/ 1493m, Gebr. Scheele. Terneuzen, 15.37u/1489m; C. Moison, Rilland, 15.50u/1482m; Mevr. Quist en Zonen, St. Philipsland. 16.08u/1471m. A. van de Velde, Zaamslag, 15.42u/1465m, Gebr Zandee, Goes. 16 00u/1457rn; W. Voormeulen, Oud-Vossemeer. 16.14u/1451m; J van de Velde. We- meldinge, 1604u/1433m: H West- veer, Wolphaartsdijk, 16.09u/1430m. J. Moerland, Scherpenisse. 16 18u/ 1421m; Comb, de Waal, Ossenisse, 16.04/1419m. Verkeersexanien leerlingen basisscholen SINT-JANSTEEN - Ruim ne gentig leerlingen uit de oudste groepen van de basissholen Ing- helosenberghe (Sint-Jansteen), Willibrordus (Hulst), Sint Jozef (Nieuw-Namen), Sint Bernar- dus (Clinge) en Heidepoort (Hei kant) leggen donderdagmiddag in Sint Jansteen de praktische verkeersproef af. De kinderen rijden in de dorps kern een traject- op de fiets, waarbij zij de juiste route aan de hand van verkeersborden zoe ken. Onderweg worden hun han delingen nauwlettend gadege slagen door leden van het ouder comité van Inghelosenberghe die als controleposten fungeren. Voordat de kinderen op hun fiets stappen controleert de politie of het rijwiel aan de wettelijke ei sen voldoet. De organisatie van deze jaarlijk se verkeersproef is in handen van leerkracht E. de Witte in sa menwerking met de politie van Hulst. Het examen is tevens het afsluitende onderdeel van het landelijke verkeersexamen dat uit twee gedeelten bestaat. Al in april is de theoretische kennis van de kinderen getoetst. 11111111111111111111M11111 Sociale werkplaatsen GOES - Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de Prins van Oranje in Goes hebben de ge slaagde cursisten van de sociale werkplaatsen in Zeeland hun certificaten ontvangen. Voorafgaande aan de uitreiking van de certificaten hield de heer De Groot, directeur van de Zuid hoek (Zierikzee), een toespraak namens de Federatie Sociale Werkvoorziening in Zeeland. Hij stak de cursisten een hart onder de riem, en wees nog eens op het belang van dit soort cursussen. Namens de coördinerende in stelling Linea RECta. voerde di recteur Roovers het woord en onderstreepte de prettige en constructieve samenwerking tussen Groot Stelle, het AOC en Linea RECta, waardoor het to tale aanbod van cursussen mo gelijk is. De geslaagden zijn: Basiscursus elektronica: A. Baak, A. Odinot, K. van Ooijen, J de Priester, J Adriaanse. M. Keus, C. Rossen, C Krakeel. F. Dorst en J. Willemse Metaalbewerking: C Oosterom, J. Verwijmeren, D Tomasowa, P. Latu- meten, W. Lam, G. van Eekeren. Civiele technieken: R. Ivens, P. de Nijs, M. Wisse, H. van Leenen, G. Meeuwse, H Schouls. Elektrotechniek: M. van de Visse, M. Does, F. Breen, A. van Zweden, M. Rottier. W Eijk, P. Slabbekoorn. A Cijvat. M. Nijsse, C. Bommeljë, S. Verhage, C. van Schagen. G. Tange, L Florisse. A, de Hondt, C. Peters. P. Jacobse Tekening lezen hout: C. de Bruijne, R Timmermans, R. Faes, A. Basting. Tekening lezen metaal: P Wisse, C. Platschorre, A. Steenbakker. Vervolgcursus elektronica: J. Sim pelaar, E Verwijs, J. Knuyt, M. de Ridder en C. de Priester. Meewerkend voorlieden: J Kemper man, J. Bauer, H Jongerius, F. de Ruijter, L. Theune, J Wattel, H. van de Handel, J. Peters, H. de Lange, I Jansen, J R. Peters. Voorrangsfout: fiets beschadigd SCHOONDIJKE - De fiets van U. J. P. P. uit Waterlandkerkje is zaterdagmiddag omstreeks kwart over vijf beschadigd bij een aanrijding op de kruising^ Lange Heerenstraat-Weststraat in Schoondijke. De personenauto bestuurd door F. E. L. S. uit Zedelgem (B) kwam vanuit de Weststraat en. verleende bij het afslaan naar de Lange Heerenstraat geen voor rang aan de fietser. S. negeerde ook de verplichte rijrichting in de Weststraat. Evenementen MIDDELBURG - Molenwater, 9.30-17 uur: Miniatuur Walche ren. Concert- en gehoorzaal, 20.15 uur: Concert door het symfonie orkest van de VU Amsterdam met violiste Vera Beths. VLISSINGEN Bellamypark, 14-17.30 uur: Reptielenzoo. BERGEN OP ZOOM - Roxy I, 20 uur: The hard way. Roxy II, 20.15 uur: Narrow mar gin. Cinemactueel I. 20 uur: The si lence of the lambs, 16 jr. cinemactueel II, 20 uur: Mer maids, a.l, Cinemactueel III, 20 uur: The sheltering sky, a.l. GOES Grand, 20 uur: Dances with wolves, a.l. HULST De Koning van Enge land, 20 uur: Mermaids, a.l.; 20 uur: A nightmare on Elmstreet 5.12 jr; 20 uur: Predator II, 16 jr; 20 uur: Awakenings, a.l. MIDDELBURG - Electro, 20.30 uur: Awakenings, a.l. Schuttershof, 20.30 uur: Salo. VLISSINGEN - Alhambra I, 20 uur: The hardway. Alhambra II, 20 uur: Mermaids, a.l. Alhambra III, 20 uur: Not wi thout my daughter, a.l. Alhambra IV, 20 uur: A nightma re oh Elmstreet 5. Tentoonstellingen AARDENBURG - Museum, 13-17 uur: 'Pilgremme tot Arden- buerch' (t/m aug.). BRESKENS Visserijmuseum, 10-12 en 15-17 uur: Diverse expo sities met foto's en maquettes. GOES Gemeentearchief, 10- 12 en 13-17 uur: 'Geen kunst aan', werken diverse kunste naars (t/m 12/10). HEILLE Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude land bouwwerktuigen. HULST Streekmuseum, 14-17 uur: 'Stad en Land van Hulst in de Zelandia Illustrata' (t/m 8/9). MIDDELBURG - Zeeuws Mu seum, 13.30-17 uur: Ligfietsen <t/ m 25/8) en werken Ronald Mullie (t/m 18/8). Loskade/Ramschip De Schor pioen, 10-17 uur: Communica tie-ontvangers aan boord van Nederlandse schepen tussen 1905-1991 (t/m 30/10). Bibliotheek, 17.30-21 uur: 'Vlis singen rond 1960', fototentoon stelling van W. Sprong (t/m 6/7) en 'Boekmerken' (t/m 13/7), IKV/Kuiperspoort, 10-15 uur: Eindwerk cursisten weven (t/m 28/6). NEELTJE JANS - Topshuis, 10-17 uur: Zeespiegelrijzing, een bedreiging (t/m sept.) en foto's van Wim Koerts (t/m 31/7). OOST-SOUBURG - Biblio theek, 13.30-17.30 uur: Vakantie boeken (t/m 30/6). OOSTKAPELLE - Molenweg 36, 10-12 uur: Fossielenmuseum (t/m sept.). REIMERSWAAL - Gemeente huis, 8.30-12 en 13-16.30 uur: Pe- tit-point naaldwerk van Toos Bijtenhoorn (t/m 29/6). RETRANCHEMENT - Bezoe kerscentrum 't Zwin, 14-18 uur: Panelen en vitrines met als the ma geologie (t/m 1/9). TERNEUZEN - Stadhuis, 8.30- 12 en 13.30-16 uur: Werken van Terneuzenaars (t/m 14/7). VEERE - Grote kerk, 10-17 uur: Diverse exposities (t/m 26/10). Stadhuis, 11-17 uur: '700 jaar wo nen in Veere' (t/m 6/9). De Schotse Huizen. 13-17 uur: Werken Govaert Vandenbergh (t/m 20/7). VLISSINGEN - Gevangento ren, 11-21, 'Tijdsbeeld', 500 jaar Gevangentoren en werken van Peter Terhorst (t/m 26/10) en in-, stallatie van Ton Lamper. Stedelijk Museum, 10-17 uur: 'Kapers op de Kust', kaapvaart en piraterij in Nederland 1500- 1800 (t/m 22/9). IJZENDIJKE Streekmu seum, 10-12 en 13-17 uur: 'Kant van alle kanten' met werk uit di verse landen (t/m 27/10). ZIERIKZEE - Maritiem Mu seum, 10-17 uur: Scheepsmodel len (t/m 25/10). Stadhuismuseum, 10-17 uur: 'Zierikzee in kaart gebracht' (t m 25/10); Dikke Toren, 11-16 uur: Werken Madeleine Both (t/m 30/6). Galerie De Eenhoorn, 12.30-17 uur: Beelden en schilderijen van Hedi Bogaers (t/m 29/6). Hulpcentra Alarmnummer voor geheel Zeeland: tel.06-11 SOS Telefonische Hulpdienst Zee land, tel. 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor men sen in nood, tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur - weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zee land, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. Stichting 'Vrouwen bellen vrou wen'. tel. 01100-32233. Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 01180-38080, dag. van 14-20 uur. Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, tel. 01180-28800. Aids Infolijn: teL 01180-38384

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 25