Anywave trok vele popliefhebbers Taptoe Zierikzee succesvol PZC streek Complex Marina Port Zélande officieel geopend Echtpaar Pierhagen erelid van 80-jarige scoutinggroep BvB Vlissingen keurt begroting Zeeuwse Muziekschool af Commissie praat over ontwerpplan ambulancevervoer Gs tegen uitbreiding horeca Veerse Dam Pr Zeeman Zierikzee wordt eilandelijke scholengemeenschap Vernielingen Vlissingen GEMEENTE WESTERSCHOUWEN Publiek kreeg vele stijlen voorgeschoteld BRUINISSE - Het gemeentebe stuur van Bruinïsse wil deelne men in de gemeenschappelijke regeling die het voortgezet on derwijs op Schouwen-Duive- land moet gaan beheren. De Rijksscholengemeenschap Pro fessor Zeeman in Zierikzee moet voor 1992 naar de lokale overheid zijn gedecentrali- Sociale seerd. Dat betekent dat de school voortaan een eilandelij- ke scholengemeenschap wordt. De gemeenteraad van Bruinisse bespreekt donderdag 27 juni een voortel tot deelname aan de re geling. Tijdens de openbare vergade ring die om 19.30 uur in het ge meentehuis in Bruinisse begint, komt ook een voorstel op tafel om 20.000 gulden extra beschik baar te stellen voor de nieuwe sporthal. Nu.de sportvoorziening bijna is voltooid, kan de raad een duide lijk plaatje maken van wat het allemaal gekost heeft. Doordat de BTW minder terugvorder baar blijkt dan aanvankelijk was gedacht, gaat de totale be groting met twintig mille om hoog. examens i li li ii li M MAANDAG 24 JUNI 1991 s MIDDELBURG - De heer A. H. G. Pierhagen (81) uit Middel burg en zijn één jaar jongere echtgenote C. J. Pierhagen-Boe- kamp kregen zaterdag het ere lidmaatschap aangeboden van de Middelburgse scoutinggroep Berdenis van Berlekom. Dat ge beurde tijdens een reünie voor oud-leden en -leiding van de groep ter gelegenheid van het 80-jarig bestaan van de BvB, zo als de groep kortweg wordt ge noemd. Beiden zijn zo'n vijftien jaar bij de BvB betrokken geweest. De heer Pierhagen als akela en schipper en mevrouw Pierhagen als akela. Ook op provinciaal ge bied was zij actief en nog steeds worden de ontwikkelingen van scouting in het algemeen en de BvB in het bijzonder nauwlet tend gevolgd. Ton Broodman, stichtingsvoor zitter van de BvB, deed hen bei den een scoutingdas met enkele' eretekens en een dasring om. Ook was er voor elk erelid een'S oorkonde gemaakt. De reünie was zaterdagmiddag: begonnen met een barbecue. Za-' terdagavond woonden zo'n zes. tig reünisten de jubileumviering1 bij. Op de zolder van het groeps-' huis aan de Zuidsingel in Mid delburg, waar de reünie werd ge- houden, was onder meer een ex positie ingericht met foto's, spel' materiaal en logboeken over de'i afgelopen tachtig jaar. Mevrou» Pierhagen liet bij die gelegen heid haar eigen verzameling fo. toboeken en reisverslagen van' haar scoutingtijd zien. Voorts werd er een oude film overliet' scoutingwerk rond 1950 ge- toond. VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen gaat niet akkoord met de begroting van de Zeeuw se Muziekschool voor 1992. In die begroting valt een gat tus sen de inkomsten van de school en de lasten van ruim drie ton. Zo'n tekort is onaanvaardbaar, vindt Vlissingen. Het aandeel van deze gemeente in de kosten zou stijgen van 380.000 gulden nu tot ruim vier ton. Bovendien vindt de gemeente de begroting niet reëel. Veel posten zijn te laag ingeschat en de eerste be grotingswijzigingen zijn nu al te voorspellen. Het college stelt de raad in de vergadering van donderdag 27 juni voor om de begroting af te keuren. In dezelfde vergadering wordt de jaarrekening van de Zeeuwse Muziekschool over 1990 behandeld. De school komt bijna 550.000 gulden tekort over vorig jaar. Dat betekent dat Vlis singen alsnog 50.000 gulden moet bijleggen. Om de begrotingsoverschrijdin gen van de Muziekschool onder controle te krijgen wil de ge meente Middelburg dat de school voortaan met een vooraf vastgesteld budget gaat werken. Het bestuur van de Muziek school is daar mordicus tegen. Vlissingen geeft de Muziek-' school tot oktober de tijd om maatregelen te nemen tegen de forse overschrijdingen. Een mo gelijkheid voor de gemeente om bezuinigingen af te dwingen is de stopzetting van de bijdrage tot- 98 procent van de variabele kosten van het jaar daarvoor. In de commissie financiën pleit ten de leden voor een systeem waarbij de Muziekschool niet langer onderhouden wordt dooi de gemeenten, maar waarbij el ke gemeente op basis van e vaste prijs een aantal uren ziekonderwijs per jaar Volgens wethouder Meijers "is dan ook duidelijk wat de g meente precies krijgt voor haaf geld. DAS De Dag- en Avondscholenge-: meenschap (DAS) Zeeland komt' ruim 18.000 gulden tekort voor; de verbouwing en aanp van de gebouwen aan de Ver": lengde Bonedijkestraat in Vlis-i singen. De raad stelde vorig 1.030.000 beschikbaar voorde-, ze operatie. De budgetover-; schrijding is veroorzaakt dooi, 'onvoorziene moeilijkheden die- tijdens het werk en daarna op doemden. Zo moest de akoes tiek in een aantal lokalen wor den verbeterd. Het college wil. het tekort voor rekening van de gemeente nemen. Er wordt een krediet gevraagd: voor de reconstructie van de; Koudekerkseweg ter hoogte van: het Streekziekenhuis en voor de^ uitvoering van het plan betaald parkeren in de binnenstad. Er moet apparatuur worden aange schaft en personeel worden ge worven en opgeleid. '"Er moet een naam worden gs vonden voor de eerste twee stra ten die worden aangelegd in hef nieuwe bedrijfsterrein Vrijburg Aangezien er geen bruikbare' historische namen voorhandea waren, moest de gemeente ze wat verzinnen. Het college stelj voor om de ontsluitingen voor taan aan te duiden als Bedrijf weg en Handelsweg. De raadsvergadering begin donderdag 27 juni om 19.30 ua in het stadhuis. VLISSINGEN - Het afgelopen weekeinde ging in Vlissingen gepaard met nachtelijke ver nielingen. In de binnenstad werd een ruit ingegooid van een woning aan de Vrouwenstraat. Behalve het raam sneuvelden enkele bloempotten, maar de bewoners hebben niets be merkt. De vernieling moet ge beurd zijn tussen 00.30 vrijdag nacht en 9.30 uur zondagmor gen. Bij een apotheek in Papegaaiem burg is tussen vrijdag en zondag een ruit vernield. Er is geen aan wijzing dat de daders binnen zijn geweest; er wordt niets ver mist. Twee auto's die geparkeerd stonden aan de Edisonweg moesten het in de nacht van vrij dag op zaterdag ontgelden. Van een wagen werd het tochtraamje ingeslagen. Bij de andere auto BIEZELINGE Rommelmarkt - Basis school De Linge in Biezelinge houdt vrijdag de jaarlijkse rom melmarkt/bazaar in en rond de school en begint om 18.30 uur. De opbrengst is voor het Wereld- natuurfonds voor het project 'De otter'. werd een deuk in het linkervoor- portier getrapt. In een auto o? de Schuitvaartgracht werd ingr broken in dezelfde nacht. 5 werd een autoruit ingeslagen De eigenaar mist een suèdejas Een auto die niet afgesl"'*" stond geparkeerd op het B my park was zaterdagavond te sen 21.00 en 23.30 uur een raai kelijk doelwit voor dieven. Deé genaar mist zijn portefeuilles autopapieren. Auto en motor gestolen in Middelburg MIDDELBURG - De cis»* van een witte Yahama motor fiets had zijn voertuig nog mi® net achtergelaten in de Gon straat in Middelburg, toen of motor gestolen werd. De did' stal van de motor, die ongevefl duizend gulden waard is, is pleegd om ongeveer 2.15 uur m de nacht van zaterdag op zo"' dag. Het kenteken van de mote is MD-60-NB. Een bordeauxrode Citroen Via van een man uit Bergen °i Zoom is zondag rond hetmidds guur gestolen vanaf de Kanaal weg, tegenover het station Middelburg. Het kenteken IJ de wagen is SR-42-LU. De burgemeester van Westerschouwen maakt be kend dat met ingang van 25 juni 1991 gedurende een maand ter gemeentesecretarie, afdeling IV, voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp van het BESTEMMINGSPLAN LAGEZOOM betreffende de planologische regeling van het ge bied gelegen tussen de Vroonweg. Armhoekse- weg, Lagezoom en Roelandsweg. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen genoemd ontwerp in dienen bij de gemeenteraad. Burgh-Haamstede, 24 juni 1991. De burgemeester voornoemd, H. Tees. ZIERIKZEE - De Stichting Taptoe Zierikzee haalde zaterdag avond met de zesde taptoe 800 belangstellenden naar de zittri- bunes op het Havenplein in Zierikzee. Het weer en de kwaliteit van de korpsen maakten het publiek geestdriftig, zodat de orga nisatoren dik tevreden waren na afloop. Behalve de twee Zierikzeese korpsen, het Rust Roest drumband en bugelkorps en de Koninklijk Harmonie Kunst en Eer, traden ook twee Zuidhollandse en een Brabants korps voor het voet licht. De showband Taxandria uit Oisterwijk oogstte applaus met een spectaculaire show. De tamboers en trompetters van de Rijnmondband uit Schiedam en de Rijntamboers uit Zoeterwou- de kwamen twee keer in de piste. ZIERIKZEE - Anywave is een begrip. Het festival trok ook dit jaar met zijn elfde editie weer enkele duizenden popliefheb bers naar de Zierikzeese jeugd soos Brogum. Het spektakel is niet alleen een groots opgezette mogelijkheid om op de hoogte te blijven van de Zeeuwse pop, maar vooral ook een ontmoe tingsplaats voor muzieklief hebbers. Zaterdag speelden veertien bands op twee podia vaak de sterren van de hemel voor over volle zalen. Met die formule van een half etmaal pop neemt de or ganisatie van Anywave de Zeeuwse pop serieus. En terecht, zo bleek ook zaterdag weer met een meer dan volle tent. Het gratis festival trok al vanal de eerste groepen het publiek naar zich toe. Anywave staat voor een keur aan stijlen in de Zeeuwse pop en dat maakten de eerste bands al meteen duide lijk. De spontane en ruwe hard core van de Goese Sjolmord met trash en death metal invloeden kan in Zierikzee samen met de Nuovo Show L'Afreak Mecani- que met z'n afro-rock samen in één festival. „Iedere band trekt natuurlijk een eigen publiek, maar ook an deren nemen ongemerkt kennis van alles wat er gebeurt. Dat be tekent dat je met je band hier veel mensen bereikt. En daar speel je toch vaak voor", stelde organisator Wim Klippel van Brogum. Hij constateerde zater dag dat de bands voor een dolen thousiast publiek speelden „Wellicht gaan er nu meer actiel aan muziek doen en ook dat is een doelstelling van de organisa tie". Stoomstoring Dat enthousiasme kwan hele maal uit de verf tijdens het op treden van Kees de Feijter met zijn band Case Crosshead and the Screwdrivers. Deze Schouw de formatie wist in het begin van ae avond met rythm and blues en rock een kwalitatief en aan stekelijk concert neer te zetten. Dat halverwege dit optreden één van Zeelands beste groepen. B-Sharp, op het podium in de tent aan een schitterend optre den begon, kon geen kwaad. Ook daarvoor was een volle zaal beschikbaar. B-Sharp impo neerde, ondanks een onderbre kende stroomstoring, met eigen zinnige folk-roek. Met deze twee bands was de sfeer voor het avondprogramma volledig gemaakt. Check It Out maakte van die stemming opti maal gebruik met een feiloos funk-concert. De laatste groe pen met-latin-rock en gitaarrock konden zonder moeite de festi val-sfeer uitbouwen en tot ver na middernacht het publiek in de ban van de Zeeuwse pop hou den. „Wanneer je zo'n driedui zend bezoekers trekt op een fes tival moet je er wel mee door gaan", concludeerde Wim Klip- pel. Brogum gaat werken aan het twaalfde Anywave. MIDDELBURG - De commissie volksgezondheid van de ge meente Middelburg vergadert woensdag 26 juni over het voor ontwerp van het plan ambulan cevervoer. De commissie kan besluiten dat punt in besloten vergadering te bespreken. Wel is zeker dat een ander agenda punt, de begrotingsbrieven van de instellingen voor zorg aan verslaafden, in openbaarheid besproken wordt. Het gaat om het huiskamerpro ject voor drugsverslaafden. Het college heeft in de begroting van het project voor 1992 een ge raamde verhoging van de ge meentelijke bijdrage met vijf duizend gulden geschrapt. De ge'meente zegt nooit meer aan het project te zullen doorbetalen dan het ministerie van WVC voor de verslavingszorg in Zee land beschikbaar stelt. Hetzelfde gebeurde met de be groting 1992 van het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD). Enkele verho gingen van posten om geld te kunnen reserveren maakte de gemeente ongedaan. De ge meente meent bovendien dat het opzetten van beleid voor zorg aan gokverslaafden binnen het bestaande budget kan ge beuren. De commissievergadering be gint aansluitend aan de bijeen komst van de commissie welzijn, woensdag om 17.00 uur in de ma quettekamer in het stadhuis. DREISCHOR Rommelmarkt - De her vormde kerk in Dreischor houdt zaterdag 29 juni een rommel markt in de Grote Schuur aan de Zuiddijk. Naast de verkoop van spullen zijn er spelletjes en hap jes. VEERE - Gedeputeerde staten hebben voor een deel hun goed keuring onthouden aan hel be stemmingsplan Horecabedrij ven Veerse Dam van de gemeen te Veere. Het college van Veere stelt de gemeenteraad voor in beroep te gaan bij de Kroon te gen deze beslissing van gs. De raad beslist in de vergadering van woensdag 26 juni of dat ge beurt. Binnen het bestemmingsplan Veerse Dam vallen twee horeca bedrijven. Resto Vrouwenpol der en een nabijgelegen snack bar. In het plan geeft de gemeen te de snackbar toestemming voor een oppervlakte-uitbrei ding ten behoeve van horeca-ac- tiviteiten. Dat vinden gs volgens burgemeester A.H. den Boon van Veere te vaag omschreven. Gs willen volgèns hem wel toe stemmen in een uitbreiding van de opslagruimte van de snack bar, maar niet in uitbreiding van het verkoopgedeelte. De snackbar zou in het verleden al eens zonder vergunning uit breidingen hebben ondergaan. Volgens de gemeente is de uit breiding hard nodig om de op slag van etenswaren volgens de normen van de Warenwet moge lijk te maken. De gedeeltelijke onthouding van goedkeuring van het be stemmingsplan door gs houdt in dat de eigenaresse van Resto Vrouwenpolder in het gelijk wordt gesteld. Zij vecht de uit breiding van de snackbar aan als zijnde in strijd met eerdere toezeggingen van de gemeente. De beslissing van gs over het be stemmingsplan ligt een maand ter inzage op het gemeentehuis. Gedurende die periode kunnen belanghebbenden tegen die be slissing in beroep gaan bij de Kroon. De Rijnmond Band tijdens de taptoe in Zierikzee foto Pieter Honhoff werkplaatsen GOES - Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de Prins van Oranje in Goes hebben de ge slaagde cursisten van de sociale werkplaatsen in Zeeland hun certificaten ontvangen. Voorafgaande aan de uitreiking van de certificaten hield de heer De Groot, directeur van de Zuid hoek (Zierikzee). een toespraak namens de Federatie Sociale Werkvoorziening in Zeeland. Hij stak de cursisten een hart onder de riem, en wees nog eens op het belang van dit soort cursussen. Namens de coördinerende in stelling Linea RECta, voerde di recteur Roovers het woord en onderstreepte de prettige en constructieve samenwerking tussen Groot Stelle, het AOC en Linea RECta, waardoor het to tale aanbod van cursussen mo gelijk is. De geslaagden zijn; Basiscursus elektronica: A. Baak, A. Oclinot. K. van Ooijen. J. de Priester, J. Adriaanse, M. Keus, C. Rossen, C, Krakeel, F. Dorsten J Willemse. Metaalbewerking: C. Oosterom, J Verwijmeren, D. Tomasowa, P. Latu- meten, W. Lam, G. van Eekeren Civiele technieken: R. Ivens, P. de Nijs, M Wisse. H. van Leenen, G. Meeuwse, H. Schouls. Elektrotechniek: M. van de Visse. M Does. F. Breen, A. van Zweden. M. Rottier, W Kijk, P. Slabbekoorn, A. Cijvat, M Nijsse, C. Bommeljé, S. Verba ge, C. van Sehagen, G. Tange. L. Florisse, A. de Hondt, C. Peters. P. Jacobse. Tekening lezen hout: C. de Bruijne. R. Timmermans. R. Faes. A Basting Tekening lezen metaal: P Wisse, C Platschorre. A Steenbakker. Vervolgcursus elektronica: J Sim pelaar, E. Verwijs, J. Knuyt. M. de Ridder en C. de Priester. Meewerkend voorlieden: J. Kemper man, J. Bauer. H. Jongerius. F. de Ruijter, L. Theune, J. Wattel, H van de Handel. J. Peters, H. de Lange, I. Jansen, J. R. Peters. Automobilist betrapt op rijden onder invloed alcohol MIDDELBURG - De 24-jarige F.E. uit Middelburg is in de nacht van vrijdag op zaterdag om 02.45 uur betrapt op autorij den onder invloed van alcohol. E. werd aangehouden door de gemeentepolitie Middelburg bij een controle op de Nederstraat in Middelburg. Een blaastest wees uit dat E. dik boven het toe gestane promillage zat. Nadat proces-verb aal tegen E. was op gemaakt, heeft de politie hem naar huis gestuurd. KABBELAARSBANK - Goede buren die niet toevallig naast elkaar zijn komen wonen. Zo moet de relatie tussen Gran Do rado Leisure NV, de exploitant van recreatiecentrum Port Zé- lande, en René Collof. die zon dag het jachthavencomplex Marina Port Zélande opende, worden gezien. Col tof vroeg daarom directievoorzitter mr E. Kruijff van Gran Dorado, de officiële opening te verrichten. Doordat de finale van het drie daagse zeilevenement om de Company Trophy zoveel belang stelling trok, moest de officiële opening worden uitgesteld. De race werd overigens gewonnen door het Gran Dorado-schip Promotion. Nadat Kruijff een bord had ont huld met de naam van het nieu we jachthavencomplex, ging een groot gezelschap van geno digden informeel aan tafel in het handelscentrum, waar het nor maal gesproken alleen water sport is wat de klok slaat, maar waar nu ook culinair en muzi kaal werd uitgepakt. De Mid land Big Band hield de gasten tot laat in de avond aan het dan sen. Een blik op de vele belangstellenden bij de opening van Marina Port Zélande foto Pieter Hónhoff) Het publiek vermaakte zich opperbest tussen de verschillende optredens tijdens het Anywavefestival foto Pieter Honhoff)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 22