Zeeuwen staan voor krachtproef Tennisster hecht aan tradities en rituelen I Kansrijk voor eindzege in de Midi Libre sport 16 Barre fietstocht over 540 kilometer door Noorwegen Zo gezegd Seles heeft knie klachten Nederlanders al op de eerste dag in actie MAANDAG 24 JUNI 1991 j BORSSELE - In het program maboekje van 'Den Store Styr- ke Proven' (een krachtproef voor duursporters in Noorwe gen) prijkt op één van de eerste pagina's een foto van een groep je wielrenners en een verkeers bord 'Oslo... nog 540 kilometer'. „Een prachtige plaat. We kun nen nu al inschatten hoe on overkomelijk die afstand op dat moment lijkt", menen Adrie Hazen (33), Cees Snijders 46), Frank Jansens (37) en Ad Vrijen- hoek (42). Want als het viertal trimmers zaterdag dat bord passeert, zijn de Zeeuwen be gonnen aan de langste ééndaag- se toertocht die er bestaat. Het is voor hen de afsluiting van een intensieve voorbereiding, die in januari van dit jaar is be gonnen. „We hebben niet veel samen getraind, maar iedereen heeft in die periode zo'n 4500 ki lometer op de fiets afgelegd", zegt Frank Jansens uit Oudelan- de. De vier wielrenners, met uitzon dering van Cees Snijders allen werknemers van het Elektrisch Produktiebedrijf van Zuid-Ne derland (EPZ). doen voor de eer ste keer mee aan de wedstrijd over 540 kilometer, die in het Noorse Trondheim begint, langs Lillehammer voert en in Oslo eindigt. „Het is een uitdaging. We willen kijken waar onze gren zen liggen. Het is voor ons geen snelheidsrace. Als de één stuk zit, dan moeten de andere drie hem over het dode punt heen helpen. In goede harmonie wil len we deze klus gezamenlijk in 24 uur volbrengen", zegt Ad Vrij- enhoek uit Vlissingen. Voor dit internationale spekta kel, dat voor de 25e keer wordt gehouden, hebben zich 5000 wielrenners ingeschreven, die onder anderen afkomstig zijn uit Scandinavië, Canada, Amerika, Belgie en Nederland. „We zijn niet bang dat we de weg kwijtra ken, want de Noren staan er om bekend goede organisatoren te zijn. Bovendien volgen we voor namelijk de E6". weet organisa tor Frank Jansens. „Geen van ons heeft al eens eerder in Noor wegen gefietst." kan ik waarschijnlijk ook niet veel harder dan de renners rij den. Maar spannend vind ik het wel." Ook Janny Vrijenhoek (40) uit Vlissingen maakt de tocht van uit de volgbus mee. „Ik ben ver zorgster. Zelf fiets ik ook wel eens redelijk grote afstanden, maar dit is voor mij een te grote opgave." De wedstrijd houdt de gemoede ren van de vier renners met de dag meer bezig. Ze vrezen voor een barre, regenachtige en kou de tocht. „De laatste driejaar is de wedstrijd helemaal verre gend. Het kan daar zelfs nog sneeuwen. We hopen er maar het beste van." Ze verwachten overigens geen problemen te krijgen met de af stand, het rijden in de nachtelij ke uren of het sterk geacciden teerde terrein. „Pas na tachtig kilometer zijn we warmge- draaid. Dan voelen we ons lek ker. En we horen vaak in het toerpeloton dat Zeeuwen geen bergen kunnen beklimmen. Maar tijdens een wedstrijd in de buurt van Arnhem, bij de Pos- bank. klaagden heel veel andere renners over de steile klimmen. Wij lachten om die viaducten", herinnert het viertal zich. De vier hebben ook meegedaan aan de wedstrijd voor toerrijders van Luik-Bastenaken-Luik. „Over die 215 kilometer deden we acht uur. Dat houdt dus in dat we zo'n 27,4 kilometer per uur hebben gereden. De Veroni- ca-toertocht (230 kilometer) hebben we met een snelheid van 32 kilometer per uur volbracht", zegt Ad Vrijenhoek. „Vandaar dat ik verwacht dat we met een snelheid van gemid deld 28 kilometer per uur na 24 uur over de finish in Oslo kun nen gaan. En ik durf eigenlijk te zweren dat we na 18 uur al klaar zijn. Maar daarvan zijn de ande ren niet overtuigd", zegt Vrijen hoek. Bananen Het viertal denkt aan vijf uur rust voldoende te hebben. „We moeten vooral korte en geen lan ge pauzes inbouwen. Anders worden de benen stram en is het moeilijk het juiste tempo vast te houden", zegt Adrie Hazen, Frank Jansens heeft berekend dat iedere renner zo'n 14.000 ki localorieën verbruikt tijdens de krachtsinspanning. „In voeding omgerekend betekent dat 140 bananen", glimlacht hij. Cees Snijders uit Zierikzee rijdt de tocht op krentenbollen met kaas. „Daar zweer ik bij", zegt hij. Ad Vrijenhoek houdt het op bruine boterhammen met kaas, Frank Jansens neemt af en toe een banaan en vult zijn bidons met vloeibaar voedsel, terwijl Adrie Hazen uit Lewedorp vloei bare voeding afwisselt met bo terhammen. Volgbus Na 140 kilometer mag de volg bus achter de wielrenners aan. De chauffeur en begeleider, Ron nie van Hese (28) uit Goes, ver heugt zich nu al op de wedstrijd. Maar ook ziet hij een beetje op tegen de lange zit. „Het is een zeer heuvelachtig terrein, dus De Zeeuwse ploeg, die zaterdag aan de zware eendaagse toertocht meedoet: (vlnr) Ronnie van Hese, Ad Vrijenhoek, Adrie Hazen, Cees Snijders, Frank Jansens en in het midden Janny Vrijenhoek Ifoto Pieter Honhoff) „Dat hebben we onder andere uitgeprobeerd tijdens de toch ten die we als voorbereiding heb ben gemaakt", zegt Cees Snij ders die ook toerleider is van RTC Schouwen-Duivenland. Tot in de details lijkt het gezel schap zich te hebben ingeleefd in de eendaagse tocht, die tij dens midzomernacht wordt ge houden. „Het is een aardige bij komstigheid dat het niet donker wordt. Maar toch moet er licht op de fiets zitten." Niets mag over het hoofd wor den gezien. Vandaar dat een draaiboek van 35 bladzijden zorgvuldig gekoesterd wordt. „Dat we zullen afzien, dat is dui delijk. Dat hebben we tot op de dag van vandaag ook al gedaan. Het is soms verschrikkelijk elke dag naar het werk te fietsen en terug, bij elkaar zo'n 50 kilome ter. Vooral omdat het de laatste weken alsmaar regende. Na mijn werk maak ik 's avonds ook nog een rondje op de fiets", zegt Ad Vrijenhoek. „Voor mij mag de wedstrijd beginnen." Uitdaging Martina Navratilova zocht gelukssteentjeop centre court van Wimbledon LONDEN (ANP/Reuter) - Zater dagmiddag won ze haar 156e toernooi, zondagmorgen wan delde ze over de banen van Wimbledon. Martina Navratilo va (34) hecht aan tradities én aan rituelen. Jarenlang al gaat ze op de dag voor het begin van de All England Championships een kijkje nemen op het centre court van Wimbledon. In haar eentje. Met een tasje met good Tennisster Martina Na vratilova in De Volks krant over haar critici in Amerika: „Ze houden nu meer van mijn spelstijl dan vroe ger, denk ik. In de jaren zeventig vonden ze het bedreigend. Daar was dat grote meisje uit Tsje- choslowakije, met die flinke spieren. Die ver sloeg Chris {Evert). Zij had het imago van de perfect girl next door. Ze was Miss America. Zij speelde damestennis, en plotseling kwam die Grote Bruut naar het net. Dat vonden ze beangstigend." Tennisser John McEn roe in Het Parool: McEnroe die zich ergert aan het psychosomati sche kuchje van Boris Becker: 'Je blaft als een hond. Ben je ziek?' 'Ik kuch altijd voor mijn service, daar kan ik niets aan doen', ge moet eens naar een dokter, ik word er dood ziek van.' Willem van Hanegem in VI: „Vroeger was de druk voor Ajax en Feyenoord veel groter. Zo speelden we de voorlaatste wed strijd van het seizoen te gen Ajax die beslissend ivas voor het kampioen schap. We kwamen met 1-0 achter, Neesketis had al twee keer bij mij nage trapt. Toen hij er weer aankwam, zette ik 'n el leboog opz'n neus die ge broken bleek te zijn. Jammer dan, maar ive wonnen wél met 3-1. Van zogenaamde druk had den wij echt geen last." luck kaarten van de fans in de hand. „Ik probeer gevoel voor de baan te ontwikkelen voordat de toeschouwers er zijn", aldus de negenvoudig winnares, die zaterdag het toernooi in East bourne voor de tiende keer op haar naam schreef. „Het is heerlijk op het Wimble- don-complex te wandelen zon der dat je voor je leven moet lo pen, want dat is het geval zodra de poorten opengaan." Navrati lova, derde geplaatst, heeft in de loop van de achttien jaar dat ze op Wimbledon meedoet, een enorme fanclub opgebouwd. „Ik krijg altijd stapels good luck kaarten. Die bewaar ik in een speciaal tasje, dat ik overal mee neem." De kaarten worden gekoesterd zolang het toernooi voor haar duurt. Maar nog dierbaarder is het steentje, waarnaar ze op de dag voor de opening op het cen tre court op zoek gaat. Een ritu eel uit 1987, toen Navratilova na een slecht seizoen zonder hoge verwachtingen aan Wimbledon begon. „Ik had me verzoend met een vroege uitschakeling, had me er op voorbereid vroeg naar huis te gaan. Ik pikte het steentje op en droeg het bij me." Of het helpte of niet, Navratilova veroverde haar achtste titel door Steffi Graf in de eindstrijd in twee sets te verslaan. „Sindsdien heeft een steentje van het centre court een bijzon dere betekenis voor mij. Elk jaar pik ik er eentje mee. Verder wan del ik een tijdje over de baan. Dat geeft een speciaal gevoel, een soort binding." De Ameri kaanse begint relaxed aan de jacht op haar tiende titel. „Extra druk is er niet. Die verdween na de negende." Met de negende passeerde ze Helen Wills Mood y's record van acht overwinnin gen. De operatie aan haar knieën in november heeft haar atletische vermogens opgekrikt. In East bourne stond ze de hele week geen set af. „De knieën vormen geen enkel probleem meer." Vo rig jaar was dat anders. Ze be kende dat ze moeilijkheden had met lage ballen. De absentie van Monica Seles gooide haar speelschema door de war. Steffi Graf verdween uit haar helft. In de halve finales wordt Sabatini bij normaal ver loop haar tegenstander. „Saba tini en Sanchez zijn kansheb bers. Beiden hebben hun spel op gras enorm verbeterd." De overwinning op Arantxa Sancez-Vicario in het toernooi van Eastbourne heeft haar van zelfsprekend nog meer vertrou wen gegeven. Voor de eindstrijd had ze iets meer dan een uur no dig: 6-4 6-4. Record Met haar 156 toernooizeges staat ze inmiddels op één min der dan het record van Chris Evert. Op Wimbledon kan ze bij een succesvolle verdediging van haar titel Evert evenaren. Na vratilova had een trage start op het gras van Eastbourne. Ze raakte met 1-4 achter voordat ze de precisie vond in haar vollies W m 'éèM Martina Navratilova won zaterdag haar 156e toernooi en voelt zich klaar voor de strijd op Wimbledon foto Roy Letkey) Daarna kreeg ze de partij onder controle. Ze won vijf games op rij. Sanchez-Vicario liet zich evenwel niet ontmoedigen. In de tweede set verdedigde de kleine Spaanse zich dapper, maar niet voldoende. De winnares van de Open Franse kampioenschap pen in 1989 moest uiteindelijk buigen voor het tennismonu- ment. Sanchez-Vicario, die de eind strijd zonder een set te verliezen had bereikt was niet teleurge steld na de nederlaag. „Deze partij geeft mij veel vertrouwen voor Wimbledon. Het belang rijkste is dat ik meer plezier dan ooit heb gekregen met het spe len op gras." Ivanisevic De Joegoslaaf Goran Ivanisevic won het toernooi van Manches ter. Hij versloeg Pete Sampras in twee sets: 6-4 6-4. Met deze zege waarschuwde Ivanisevic zijn concurrenten voor Wimbledon. De Joegoslaaf, als tiende ge plaatst voor het toernooi in Lon den, serveerde Sampras in 44 mi nuten af en sloeg tien aces. Manchester. Mannen, 700.000 gul den, filiale: Ivanisevic (Joe/2)-Sam- pras (VSt/1) 6-4 6-4. Dubbel, finale: Camporese(Ita4)-Iva- nisevic - Brown/Castle (GBr) 6-4 6-3. Eastbourne. Vrouwen, 500.000 gul den, finale. Navratilova (VSt/1) - San chez-Vicario (Spa/2) 6-4 6-4. Dubbel, finale: Gigi Fernandez/No- votna (VSt/TSj) - Mary Joe Fernan dez/Garrison (VSt) 6-3 6-1. Genua. Mannen, 500.000 gulden, hal ve finales: Arrese (Spa) - Masso (Arg) 7-6 6-3, Steéb (Dui) - Muster (Oos) 7-5 6-4. Monica Seles LONDEN (Reuter/AFP) - Monica Seles is op weg naar Vail (Colorado). De nummer één van de ten niswereld laat zich in het mondaine ski-oord onderzoeken door dok ter Steadman. Ze heeft last van een knieblessu re. Op aanraden van Martina Navratilova gaat ze op bezoek bij Steadman, die Navrati lova in november aan beide knieën opereerde. Seles zorgde vrijdag voor opschudding door drie dagen voor het begin af te zeggen voor Wimble don. Volgens hoofd- scheidsrechter Mills zon der opgaaf van redenen. „Het was een compleet mysterie", verklaarde hij. „We hebben haar agent verzocht om meer details, maar hij wist al leen dat het om een klei ne blessure ging." Dat was in strijd met de realiteit. De 17-jarige Se les ging tijdens een trai ning in Joegoslavië door de knie. En kon daarna nauwelijks meer lopen. In een telefonisch inter view met de Joegoslavi sche krant Vjesnik maakte ze zich ongerust. „Ik heb geen idee wat er aan de hand is, maar ik heb veel pijn. Ik heb nooit problemen met mijn knieën gehad." De speelstersvakbond (WTA) gaf een kort com muniqué uit waarin de blessure eveneens werd gebagatelliseerd. Er is goede hoop dat Seles zal deelnemen aan de strijd om de Federation Cup, eind juli in Nottingham. Die hoop lijkt enigszins voorbarig. De familie Se les pakte zaterdag de spullen in en keerde spoorslags terug naar de Verenigde States. Op weg naar Steadman, kniespecialist. Duclos-Lasalle verbazend sterk Ze delen stuk voor stuk de me ning van Vrijenhoek. „Ik ben de laatste maanden weinig sociaal geweest. Of ik was aan het trai nen, of aan het werken. Je moet deze krachtproef één keer heb ben meegemaakt, dan tel je mee in het peloton van de toerrijders. Maar het zal een eenmalige uit daging blijven." Cees Sijders heeft in zijn wieier- loopbaan al op vele manieren zijn grenzen gezocht. In zeven dagen fietste hij van Bordeaux naar Zierikzee en meer dan tien keer heeft hij meegedaan aan Luik-B astenaken-Luik „Ik heb nogal een stevig achter werk en ik erger me vaak aan de opmerkingen in het peloton. Dan rijdt er tijdens een beklim ming bijvoorbeeld een magere spriet achter me, die zegt: hé, je moet schakelen, anders kom je niet boven'. Straks heb ik wél de wedstrijd van Oslo naar Trond heim gereden. Dan houden ze hun mond wel." Het zestal heeft een bedrag van 10.000 gulden op moeten bren gen om aan de race mee te doen. „En een aantal sponsors heeft ons financieel en materieel ge steund. Het is dus niet alleen een kwestie van tijd, maar ook van geld dat we een keer mee zullen doen en daarna nooit meer", zegt Frank Jansens. MARVEJOLS (AFP) - Gilbert Duclos-Lasalle is naar de Midi Libre gekomen om zich rustig voor te bereiden op de Tour. Na vijf etappes voerde de 37-jarige Fransman tot zijn eigen verras sing het klassement van de etappekoers aan. De routinier verdedigt vandaag in de afslui tende tijdrit over 24,5 kilometer een voorsprong van twee minu ten en vier seconden op zijn jon ge landgenoot Martial Gayant. Duclos-Lassalle stond vooraf niet op de deelnemerslijst van de Midi Libre. De Fransman offerde zich in de Giro volledig op voor LeMond, Boyer en Cassado. Daarna wilde hij even bijkomen, om uitgerust naar de Tour te gaan. Een telefoontje van ploeg leider Legeay om alsnog de Midi Libre te rijden vond gehoor. Zaterdag behoefde Duclos-Las salle zich weinig druk te maken om zijn leiderstrui. Bruno Leali ontsnapte na 72 kilometer en had bijna honderd kilometer verder in La Grand Combe 52 se conden voorsprong op de Frans man Jalabert en 55 tellen op Le- blanc. Een dag later, met zes beklim mingen, moest de leidende Fransman waakzamer zijn. Pas cal Simon, Henri Abadie en Maarten Ducrot waren de eerste aanvallers. Ducrot viel als eerste weg, maar kon daar niets aan doen. De TVM-coureur werd aangereden door een volgwa- gen, waarbij zijn achterwiel werd dubbel gevouwen. Bouwmans Eddy Bouwmans ontpopt zich steeds meer als de klassements renner, waar Peter Post drin gend behoefte aan heeft. De jon ge Brabander nestelde zich in de Ronde van Zwitserland hoog in het klassement door zondag als derde te eindigen in de klimtijd- rit achter de Schotse winnaar Robert Millar en de langzaam in vorm komende Amerikaan An drew Hampsten. De Belg Luc Roosen behield de leiderstrui. Bouwmans reed vorig jaar in zijn eerste Zwitserse ronde naar de zevende plaats in het eindklas sement. De coureur uit Aarle- Rixtel geldt als een belofte voor de bergen. Tijdritten noemt hij zijn zwakste punt. Dit jaar blijkt hij ook in die discipline vooruit gang te hebben geboekt. In de Dauphiné Libéré was hij in de afsluitende chronorit zesde, in Zwitserland trok hij de stij gende lijn door met de derde plaats in de 22 kilometer naar het op 1948 meter gelegen hoog ste punt van de Klausen Pass. Bouwmans is kansloos voor de eindzege, door de barre tweede etappe waarin hij ruim elf minu ten op Luc Roosen verspeelde. Hampsten leidde zaterdag de ontsnapping in van acht men sen, onder wie ook Jos van Aert. Het hulpje van Erik Breukink sloop mee, maar was bij de be slissende demarrage te moe om te volgen. In de tijdrit van zondag moest Hampsten aleen de Schot Ro bert Millar met 37 seconden la ten voorgaan. Achter Millar, Hampsten en Bouwmans ein digde Erik Breukink. Gianni Bugno Gianni Bugno is zondag win naar geworden van de Bicicleta Vasca, een Spaanse etappekoers met veel beklimmingen. In de laatste etappe nam de Italiaan de leiderstrui weer over van de Spanjaard Carlos Galarreta, die hem zaterdag had onttroond. Met zijn overwinning in de Spaanse wedstrijd liet Bugno zien wel degelijk kanshebber in de komende Ronde van Frank rijk te zijn. De voormalige nummer één van de wereldranglijst verloor on langs de Giro d'Italia aan zijn landgenoot Franco Chioccioli. Bugno is vastbesloten zich in de Tour te revancheren. Uitslagen 30. Breukink (Ned), 31. LeMond (VSl) allen z.t. als Fondriest. 43. Veldschol ten (Ned) 10.26,57. Tolhoek (Ned)it 79 Dhaenens (Bel) 21 09, 80. Eyk (Ned). 90 Lammerts (Ned), 94. Lub- berding (Ned), 97. Zanoli (Ned), l(| Verhoeven (Ned), 110 Kokkelkoreu (Ned) allen z.t. als Dhaenens, 38. ja. kobs (Ned) 25.14, 139. en laatste De- mierre (Zwi) z.t Tien uitvallers, o.i Van Poppel, Van der Hulst en Kook (allen Ned). Vijfde etappe, Burglen-Klausn. pass, klimtijdrit: 1. Millar (GBr) 22, km 54.33, 2. Hampsten 0.37, 3 Bouw mans 1.16, 4. Breukink 1.28, 5. Am- pier (Dui) 1.38,6. Arroyo 1 56,7 Bólli 2.17, 8. Pierobon <Ita> 2.20,9. Richard 2.40, 10. Furlan (Ita) 2.53,11 Roos» 2.59,12. Kelly 3.11,13. NevensS.lS.U, Rooks 3.32, 15. Carter (VSt) 3.34,51 Veldscholten 7.26, 55. Fondriest7 70. Lubberding 8.42, 81. Verhoevai 9.03, 83. Kokkelkoren 9.04, 85 To) hoek 9.07,123. Zanoli 11.45,126 Lam merts 12 07, 133. en laatste Prlvara (Ita) 13.16. Eyk (15.38), Jakobs (16.031 niet geklasseerd wegens tijdover- schrijding. Klassement: 1. Roosen21.09.14,2.R) chard 0.33, 3. Wyder 2.04, 4 Hamp sten 2.33,5. Arrovo 4.11,6. Millar 8.13, Ronde van Zwitserland, vierde etappe, Locarno-Altdorf: 1. Nevens (Bel) 176,5 km in 4.28.33 (gem: 39,433 km/u), 2. Arroyo (Mex) z.t., 3. Hamp sten (VSt) 0.03,4. Jerome Simon (Fra) 2.48, 5 Van Aert (Ned) z.t., 6. Vona (Ita) 4.41, 7. Breu (Zwi) z.t., 8. Fon driest (Ita) 6.18, 9. Hundertmarck (Dui), 10 Colagè (Ita), 11. Kelly (Ier), 12. Matwew (Dui), 13. Sórensen (Den), 14. Rooks (Ned), 15. Vitali (Ita), 16. Honegger (Zwi), 17. Baguet (Bel), 18. Richard (Zwi), 19. Bolts (Dui), 20. Roosen (Bel), 24. Bouwmans (Ned), Duclos-Lasalle 7. Jarmann 9.01,8. Bouwmans 9.21,9 Bölts 10.40,10. Furlan 11.22,11. Kelly 11.32, 12. Carter 12.02, 13. Nevens 12.56, 14. Cornillet 13.00, 15. Neidei berger (Zwi) 13.03,16. Breukink 13.41 17. Van Aert 13.54,21. Rooks 11.49.26 Fondriest 20.02,35. LeMond 23.27,7!. Lubberding 40.57, 87. Verhoeve: 42.09, 91. Tolhoek 42.38, 94. Velc- scholten 43.27. 96. Zanoli 43.55,93 Lammerts 44.38, 108. Kokkelkora 56.06, 133. en laatste Privara (Ita 1.17.11. Midi Libre: Vierde etappe, Palavas- les-Flots-La Grand Combe: 1. Leal (Ita) 162,3 km in 4.23.00 (gem: 37,02! km/u), 2. Jalabert (Fra) 0.52,3. L* blanc (Fra) 0.55, 4. Canzonieri (Iül 1.36,5. Virenque (Fra), 6. Duclos-La salle (Fra), 7. Virvaleix (Fra), 4 Gayant (Fra). 9. Abadie (Fra), 10. Soerkov (Sov), 11. Theunisse [M allen zelfde tijd als Leblanc. Vijfde etappe. La Grand Combe- Marvejols: 1. Leblanc 174,8 ku 4.54.59 (gem. 35,534 km/u), 2. Ducto Lassalle op 1.36, 3. Bruyneel (Bellzl 4. Gayant z.t., 5. Mottet (Fra) 1.37,4 Jalabert 1.40, 7. Theunisse 1.41,4 Torres (Spa) 1.42,9. Virenque 1.44,10 Caritoux (Fra) z.t. Klassement: 1. Duclos-Lassalle 18.25.40,2. Gayant 2.04,3. Torres 4.03, 4. Pineau (Fra) 4.41, 5. Van den AD beele (Bel4.48,6. Pinero (Spa) 6.12,7. Leblanc 6.36, 8. Bruyneel 7.06,9 it mon (Fra) 7.35,10. Jan SiemonslNd1 7.35,16. Theunisse 9.11 Bicicleta Vasca: Vierde etappe Loiola-Eibar: 1. Unzaga (Spa) 1855 km in 4.41.56, 2. Galarreta (Spa)zt 3. Ekimov (Sov) 0.12, 4. AlonsolPc" z.t., 5. Acacio da Silva (Por) 0.13,4 Lurvik (Noo) 0.14, 7. Pedrero Zarrabeitia (Spa), 9. Durst (Dui), 10 Lino (Fra), 19. Bugno (Ita), Nederlan ders: 29. Van der Poel 1.16,36. Va den Akker, 38. Den Bakker, 47 Talen, 48. Van Orsouw allen z.t. als Vands Poel. Vijfde, etappe, Eibar-Arrate: 1 Indo rain (Spa) 137 km 3.26.06, 2. Oegrofr mov (Sov) z.t., 3. Bugno z.t., 4. Zam- beita 0.47, 5. Claveyrolat (Fra) z.t,5 Ekimov 0.59, 7. Rodriguez (Spa) Ift 8. Perez (Spa), 9. Laguia (Spaljj Guerenu (Spa) allen z.t. als R" 2. Oegroemov 0.07, 3. Indurainz.U Claveyrolat 0.52, 5. Zarrabeitia 05t 6. Laguia 1.13, 7. Perez z.t., 8. RW guez z.t., 9. Llach (Spa) 1.26,10. Bi- mov 1.41. Ronde van Apulië: Eerste etappe. San Severo-Monte Sambuco: 1 fj»! tanelli (Ita) 190 km 5.14 13, 2. Zaflj (Ita) 0.04,3. Lietti (Ita) 0.18,4. Dura» (Fra) 0 58, 5. Pelliciolli (Ita) 132.» Galleschi (Ita) 1.46, 7 CenghiaJ» (Ita) 2.30, 8. Zar.atta (Ita) 5.20.9.»» rada (Tsj) 12.01.10. Leoni (Ita) 15.» LONDEN (Reuter) - De vijf Nederlanders komen vandaag (maandag) al op de eerste dag van Wimbledon in actie. Mark Koevermans speelt de tweede partij op baan zeven tegen de Amerikaan Washington. Twee banen verder gaat Jan Siemerink ongeveer op hetzelf de tijdstip aan de slag tegen de Joegoslaaf Prpic, die in Ros malen door Schapers werd verslagen. Op baan vijftien staat Brenda Schultz in de laatste partij van de dag tegen de Oostenrijkse Reinstadler. Op de laatste baan, nummer zeventien, wordt het onderonsje tussen Nicole Jagerman en Mirjam Oremans uitgevochten. De opening op het centre court wordt traditiegetrouw ver zorgd door de titelverdediger. Stefan Edberg treedt om twee uur aan tegen de Zwitser Rosset. Op baan één gaat Ivan Lendl tegelijkertijd het duel aan met de Nieuwzeelander Evernden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 16