Jeroen Piket prolongeert titel Terry Venables wint gevecht om Tottenham V oetbal vandalen mishandelen tv-verslaggevers Bremen naar bekerwinst Historische zege voor springruiters in Grote Prijs Aken Dave Strijbos door pech achtervolgd Schaker voldoet in Eindhoven aan grootmeesternorm De Treffers opnieuw te sterk voor Quick Boys Bröndby voor vijfde keer Deens kampioen Succes voor Jopie Daane EINDHOVEN (ANP) - Met een score van acht uit elf heeft Je roen Piket niet alleen voldaan aan de grootmeesternorm, hij heeft tevens voor de tweede keer in successie de nationale schaaktitel behaald. In de slotronde van het toer nooi, waarin twee andere groot meesters, Van der Wiel en Van der Sterren, de enige concurren ten van de oude en de nieuwe kampioen waren, deelde Piket het punt met Bosboom. Jeroen Piket is gewend aan het behalen van titels. Als tien-jari ge werd hij voor het eerst Neder lands jeugdkampioen in de cate gorie van spelers tot dertien jaar om zich daarna ook in alle oude re leeftijdsklassen de sterkste van Nederland te tonen, met als voorlopig einde twee echte na tionale titels. De constante progressie in het spel van Piket heeft de magische grens van 2600 punten in de Elo- rating binnen zijn bereik ge bracht. Die grens wordt alge meen beschouwd als de scheids lijn tussen de gewone groot meesters en de onmiskenbare topschakers. Slotronde De slotronde van het Neder lands kampioenschap in Eind hoven kende gisteren twee over winningen in de staart van de ranglijst. De Boer speelde spit ser dan Kuijf, Pieterse dacht en deed veel te optimistisch tegen Brenninkmijer. De vier remises lieten de ranglijst ook onge schonden. De eerste drie plaat sen immers waren al verdeeld onder de grootmeesters, de niet onbelangrijke plaatsen vier en vijf waren in feite ook al verge ven aan Van Mil en Van Wely. Dat tweetal is daardoor met de top-drie rechtstreeks geplaatst voor het volgende finale-toer nooi, de andere zeven spelers zullen zich voor het volgende kampioenschap een plaats moe ten verwerven via de voor-wed strijden. Groesbekers waardige kampioen Uitslagen KATWIJK (ANP) - De op zondag voetballende amateurs van De Treffers hebben op zaterdag na drukkelijk bevestigd een waar dig algemeen kampioen te zijn. Voor ruim 5000 toeschouwers versloegen de Groesbekers Quick Boys in eigen huis voor de tweede keer: 4-3. De eerste wedstrijd tussen de kampioenen van de zaterdag- en zondagamateurs was een week eerder in Gelderland in een zege van 5-1 geëindigd voor de hoofd klasser. Toen na bijna een half uur Mare Hendriks voor De Treffers het eerste doelpunt maakte (0-1) was het sprookje helemaal uit. Quick Boys restte niets anders dan een eervol resultaat te beha len. De ploeg uit Katwijk trok raassaal ten aanval, dat leverde geen doelpunten, maar wel veel hoekschoppen op. Na de openingsgoal werd in de eerste helft niet meer gescoord. Het duurde na de hervatting ruim twintig minuten voordat de bal het net bolde. Kuijpers scoorde voor De Treffers: 0-2. Quick Boys kwam via Otte (strafschop) en Aandewiel bin nen vijf minuten op gelijke hoog te. Voor kort slechts, want Meij- ers trof voor De Treffers twee keer het doel: 2-4. Schaap maakte in de slotfase het laatste doelpunt in de strijd om het amateur voetbalkam pioenschap van Nederland: 3-4. Quick Boys - De Treffers 3-4 (0-1). 28. Hendriks 0-1, 68 Kuijpers 0-2, 72 Ot te 1-2 (strafschop), 75. Aandewiel 2-2, 78. Meijers 2-3, 82. Meijers 2-4, 84. Schaap 3-4. Scheidsrechter: Van der Broek. Toeschouwers: 5200. Eindhoven, NK mannen: Afgebroken partijen, zesde ronde: Van Mil - Bosboom 1-0, zevende ron de: Brenmnkmeijer - Van Mil 1/2 -1/2, achtste ronde: Van der Wiel - Bos boom 1/2 -1/2, tiende ronde: Pieterse - Bosboom 1/2 - 1/2. Elfde en laatste ronde: Hoeksema - Van der Sterren 1/2 - 1/2, De Boer - Kuijf 1-0, Bosboom - Piket 1/2 - 1/2, Brenninkmeijer - Pieterse 1-0, Van Mil - Van Wely 1/2 -1/2, Nijboer - Van der Wiel 1/2 -1/2. Eindstand: 1 Piket 8,2. Van der Wiel 71/2,3. Van der Sterren 7,4. Van Mil 6 1/2, 5. Van Wely 6, 6. Nijboer 5 1/2. 7. Hoeksema, De Boer en Brennink meijer 5, 10. Bosboom 4 1/2,11. Kuijf 3 1/2, 12. Pieterse 2 1/2. Jeroen Piket heeft op het NK-schaken voldaan aan de grootmeesternorm (foto ANP) Snelle beslissing verwacht over Gascoigne LONDEN (Reuter) - Manager Terry Venables heeft het ge vecht om de macht over Tot tenham Hotspur gewonnen. De Londense club verklaarde zaterdag het bod van Venables en zijn zakelijke partner Su gar te accepteren. „Het is een lange weg geweest", zei Vena bles op de persconferentie, „maar uiteindelijk zijn we er in geslaagd de juiste combina tie te vinden. Ik ben altijd op zoek geweest naar de moge lijkheid bij Tottenham te blij ven en er een daadkrachtige rol te spelen in de toekomst." De overname van Venables en Sugar werd mogelijk nadat media-gigant Robert Maxwell zich donderdag terugtrok uit de strijd om de macht bij de Engelse bekerwinnaar. Vrij dagavond ging de clubleiding akkoord met verkoop van 35,8 procent van de aandelen voor de prijs van 11,2 miljoen dollar, rond de 23 miljoen gulden. Tottenham was de eerste voet balclub in Engeland, die acht jaar geleden via de London Stock Exchange (beurs) over ging tot de uitgifte van aande len. Volgens de regels van de Stock Exchange zijn Venables en Sugar verplicht een bod te doen op de rest van de aande len. „Officieel zullen wij het bod uitbrengen",, aldus Vena bles, maar wij gaan er van uit dat de aandeelhouders er niet op zullen ingaan." „Venables zal de zorg dragen over de elf spelers op het veld", zei partner Sugar, die miljoe nen verdiende in de elektroni ca. „Ik zal de zorg dragen voor de elf miljoen dollar in de bank." Venables wordt de technisch directeur van de club. Hij moet op korte termijn be slissen over de toekomst van Paul Gascoigne. Lazio Roma had belangstelling voor de middenspeler. De Italiaanse club had voor zijn komst het recordbedrag van 28 miljoen gulden over. Daarmee zou de schuldenlast van de Spurs, die rond de 60 miljoen gulden be draagt, gehalveerd worden. Door de zware knieblessure, die Gascoigne opliep in de be kerfinale tegen Nottingham Forest, is de belangstelling van Lazio verflauwd. De interna tional zal pas in februari/maart '92 zijn rentree kunnen maken. „De zaak Gascoigne heeft top prioriteit", zei Venables. „Ik verwacht dat ik volgende week openheid van zaken kan ge- BERLIJN (SID) - Twee voetbal vandalen, supporters van FC Kóln, hebben zaterdagmiddag op de luchthaven van Tegel twee verslaggevers van de Duit se televisie verwond. De journa listen en de fans waren op weg naar de bekerfinale tussen Wer- der Bremen en FC Köln (Bre men winnaar na strafschop pen). De slachtoffers moesten voor behandeling naar het zie kenhuis van Berlijn. De daders zijn aangehouden en hebben op het politiebureau een bloed proef ondergaan. Na afloop van het duel pakte de politie nog eens zeven mensen op. Elf mensen werden voor ver hoor meegenomen maar het bu reau. Onder hen een tasjesdief en een oplichter. De politie van Berlijn had 1600 agenten ingezet ter begeleiding van de bekerfinale. Volgens een woordvoerder was het rond de eindstrijd vrij rustig geweest. Duitse voetbalsupporters heb ben gisteren in Magdeburg he vig gevochten na een wedstrijd van de plaatselijke voetbalclub. Meer dan 300 relschoppers lever den in het centrum van de stad strijd met de politie. Ze werden met waterkanonnen uit elkaar gedreven. Een aantal werd gear resteerd. De ongeregeldheden ontston den na het duel FC Magdeburg - FC Berlin (3-5), op de laatste speeldag van de nacompetitie in de voormalige DDR. De wed strijd werd door slechts 1100 mensen bezocht. DEN HAAG (ANP) - Brondby, dat als eerste Deense club vorig seizoen de halve finales van een toernooi om de Europese bekers (UEFA-beker) bereikte, is voor de vijfde keer in zijn bestaan na tionaal kampioen geworden. Op de laatste speeldag eindigde de uitwedstrijd tegen Lyngby in een gelijkspel (1-1) en daarmee ROOSENDAAL - De atlete Jopie Daane is tijdens een tien kilo meter wegwedstrijd in Roosen daal als eerste veterane gefi nisht. De 40-jarige atlete van at- letiekclub Atletica uit Vlissin- gen bracht een tijd van 37.10 op de klokken. Alleen Brenda Sleeuwenhoek wist in het to taal-klassement van de vetera ne en senioren met een gering verschil van twintig seconden Daane voor te blijven. Rian van de Broeke uit Vlissingen werd derde bij de heren in 30.29. Uitslag 10 km.: Rian v.d Broeke AU. 30.29. Kees van Koeveringe AU 32.15 Manfred Meulmeester AU. 35.00. Wim de Jonge (vet l)Dy. 36.45. Jan Wagemakers (Vet.2) Dy 36.50. Jopie Daane At) 37.10 Halve mara thon: Adrie Gidionse Dy 118 02 Dick Viergever Dy. 1.19.25. Rob Cujé Dy 1.20.21 Wim de LooffDy, 1.29 15. behield Brondby zijn voor sprong van twee punten op zijn grootste concurrent. Het voetbalkampioenschap van Roemenië is op doelsaldo in het voordeel van Universitatea Craiova beslist. Op de laatste speelda won Craiova voor eigen publiek met 3-1 van Sportul. Steaua Bukarest eindigde, door winst van 2-1 op Petrolul, even eens op 50 punten. Het doelsaldo van Craiova is plus 48 (74-26) en Van Steaua plus 39 (67-28). Met een achterstand van zeven pun ten werd Dinamo Bukarest der de GKS Kattowice heeft voor de tweede keer de Poolse voetbal beker veroverd. Zondag werd Legia Warschau in de eindstrijd van het bekertoernooi met 1-0 verslagen. De strijd tussen Stuttgarter Kic kers, derde in de tweede Bundes- liga en Sankt Pauli, de nummer zestien uit de hoogste klasse, is nog onbeslist. Ook het tweede promotie-degradatieduel ein digde. te Stuttgart voor 36.000 toeschouwers in 1-1. Sankt Pauli speelde, na de rode kaart voor Zander, 52 minuten met tien man, maar slaagde er kort na rust (Golke) toch in de halverwe ge de eerste helft opgelopen ach terstand (Schwartz) weg te werken. Zaterdag volgt in Gel- senkirchen de derde wedstrijd op neutraal terrein. De uitblinkende doelman Oliver Reck van Werder Bremen toont de beker aan de toeschouwers in het Olympisch stadion van Berlijn (foto Rainer Klostermier) Ten koste van FC Köln BERLIJN (DPA) - Na twee keer op rij te hebben verlo ren, had de derde bekerfinale een gelukkig en trillend slot voor Werder Bremen. Hon derd en twintig minuten voetbal en tien strafschop pen waren nodig om het elf tal van Otto Rehagel als win naar uit de Duitse bekerfina le tegen FC Köln tevoor schijn te laten komen. Na twee uur voetbal was de stand nog gelijk (1-1). Van de witte stip moest de beslissing vallen. Werder Bremen was de gelukkigste in de roulette. De Pool Rudy schoot de eerste strafschop voor FC Kóln naast en de de laatste weken verguisde doelman van Wer der Bremen, Oliver Reck, stopte de zwak ingeschoten bal van Littbarski. Kostbare missers, want FC Köln moet het volgend sei zoen zonder Europees voetbal doen. De vijfvoudige beker winnaar zal nu andere bron nen van inkomst moeten zoe ken om zijn dure huishoud boekje sluitend te krijgen. Het was zaterdag in Berlijn dertig jaar geleden dat Wer der Breinen voor het laatst de Duitse voetbalbeker in zijn bezit kreeg. Twee jaar geleden verloor het elftal met 1-4 van Borussia Dortmund, twaalf maanden geleden met 2-3 van Kaiserslautern. „Het geluk was dit keer op on ze hand," meende trainer Ot to Rehagel, „bijzonder blij ben ik voor doelman Reek. Hij is de laatste tijd ten onrechte bekritiseerd." In de weinig aantrekkelijke partij kwam Werder Bremen na drie minuten in de tweede helft door Eilts op voor sprong. Banach maakte na een uur 1-1 voor FC Köln. De verlenging bracht geen beslis sing, hoewel Banach en Litt barski tijdens de toegift niet te missen kansen lieten lig gen. Oliver Reck redde zijn ploeg. In die periode wankelde Wer der Bremen, dat in de eerste helft een overwicht had, het geen tot uiting kwam in zes hoekschoppen en vier kans jes. Strafschoppen waren nodig om een winnaar aan te wijzen. Van elf meter toonde Werder Bremen zich koelbloediger. De Noordduitsers misten slechts één keer (Illgner stop te), FC Köln schoot twee keer AKEN (GPD) De winnende ccach heeft altijd gelijk. Naar Hans Horn, bondscoach der springruiters, wordt na het CHIO van Aken dus braaf ge duisterd. En dat kan hippisch. Nederland beter blijven doen, vindt Emile Hendrix. „Horn hteft de toon gezet voor onze successen", zegt Hendrix over dehistorische teamzege op Ake- nei bodem en de overtuigende vie-de plek van Jos Lansink in de Grote Prijs. „Wij zijn nu professioneel met onzesport bezig en daar hebben Horn en Lansink, grote invloed op gehad". Uitgerekend de ver- kopei Horn verdreef als bonds coach de handelsgeest uit de Hollandse stallen. Neem Emile Hendrix zelf. Nog niet zo heel lang geleden was een paard voor hem geld, punt uit. Nu peinst Hendrix er niet over een (hoog) prijskaartje aan zijn Aldato te hangen. „Omdat spor tief succes onbetaalbaar is", zegt de mem Hendrix, niet de koopman. „Ea omdat ik nog een keer met de top mee wil doen. Niet als vijfde viel aan de wagen, maar als vaste waarde in de equipe. Met Aldato kan dat en is dat ook commercieel interes sant." Horn opende hem de ogen. „De prestaties van het duo Hans Horn en Jos Lansink is het voorbeeld waar ik mij aan vastklamp." Bondscoach Hom rekent zich echter niet bij voorbaat rijk. „Deze prestatie is niet in een week gekomen en verdwijnt niet in een week. Ik hoop alleen dat de vrees voor een goede generale louter bijgeloof is." Zelf ver dween hij de grote dag, alsof er niets was gebeurd, nog voor mid dernacht naar zijn kamer. „Als het EK slecht uitpakt, heb ik het toch verkeerd gedaan", reageer de hij onverstoorbaar op alle lof. Albert Voorn was, toen de vreug de bezonken was, even stcicijns: „We worden toch betaald om te winnen?" Om er, met de passie van de sportman, aan toe te voe gen: „Steeds meer mensen be seffen datje van sport en succes echt kunt genieten." balken. Egano en Milton hebben veel meer tijd nodig, zij springen hoger, ronder. Nee, hier was voor ons niet aan te komen." Dressuur De dressuur-equipe werd twee de in de landen wedstrijd van het CHIO Aken. een unieke pi tie. „Ik dacht dat wij na de over winning van de jongens bij het springen niet meer mee zouden tellen", zei Tineke Bartels, „maar deze score is net zo ongf looflijk. al valt dat niet zo op." Drie van de vier Hollandse ama- zones - Ellen Bontje, Anky vl. Grunsven en Tineke Bartels behaalden meer dan 1500 pun ten, nooit eerder vertoond ineen landen wedstrijd. Alleen de Duit sers bleken, zeker op eigen bo dem, onaantastbaar. ,,H wel", verzuchtte Bartels. „Maar we hebben hen aan het schrik ken gemaakt. En de Duitsers willen denk ik maar wat g ons Olympic-paard Bonfire (van Van Grunsven) in hun gc team hebben." Aken. Internationaal concours hip- pique Springen, twee manches en barragt, 1 Kursinski (VSt) Starman 0-36,82,2 Gundel (Duil Life is Life 0-37,38.3. John Whitaker (GBr) Milton 0-38,08 4. Lansink (Ned) Egano 4-40,30,5 Mi- chael Whitaker (GBr) Mon Santa 4- 42,89, na eerste manche: 39. Rayma- kers (Ned) Ratina Z 8,25-102,43. Puntenspringen met „Joker" Sloothaak/Prestige 1070 punten, 3 Hendrix (Ned) Aldato 1020. Puissance: 1. Arioldi (Ita) Lagan Bridgena derde omloop 3 strafpun- ten. Jachtspringen: 1 Alvarez Cervera (Spa) 66,92 seconden, 4 Hendrix/De- cision 70,23, 14. Raymakers/Land- lord Z 84,35. Dressuur: Grand Prix Special: 1. Up- hoff (Dui) Rembrandt 1484, 2. Theo- dorescu (Dui) Grunox 1458,3. Werth (Dui) Gigolo 1437, 9. Van Grunsven (Ned) Olympic Bonfire 1341. Lander, wedstrijd: 1. Duitsland (Uphof brandt 1715, 2. Balkenhol/Goldstem 1650, Rothenberger/Andiamo 1631, Bemelmans/Americo 1600) 4! Nederland (Bontje/Olympic Lanus 1526, Van Grunsven/Olympic B re 1523, Bartels/Olympic Courage 1506, Van de Velde/Lotus Chevalier 1477) 4555, 3. Zweden 4524. Grand Prix: 1. Uphoff/Rembrandl 1715,12. Bontje/Olympic Lanus 152C Internationale proef: 1. Balkenhol1 Goldstem 75,4, 3. Bartels/Olympic courage 67,8, 5. Bontje/Olympic L rius 65,5 Vierspannen: Eindstand: 1. Ei (Zwe) 116,0, 5. Chardon (Ned) 1293, 20. (en laatste) Smithuis (Ned) 318,?. Mark Spitz in achterhoede MISSION VIEJO (AFP) - Mark Spitz heeft een nieuwe afgang beleefd. Tijdens zwemwedstrij den in Mission Viejo kwam hij op de 100 meter vlinderslag niet verder dan een tijd van 58,93. Precies dezelfde tijd die hij op 15 juni in Frankrijk nodig had. Het leverde hem in de series de 26ste plaats op. De zevenvoudig Olympisch kampioen van 1972 wil zich kwa lificeren voor de Olympische Spelen van Barcelona volgend jaar. De 41-jarige veteraan had zoals zo vaak sinds zijn come back een zeer slechte start. De beste tijd in de series werd verwezenlijkt door Adam Boch (55,55), voor Matt Biondi (56,89) en Meivin Stewart (57,900), de houder van het wereldrecord op de 200 meter vlinderslag. Dubbele zege Floris-Jan Koole VLISSINGEN - Floris-Jan Koole heeft dit weekeinde twee keer een kwart triathlon op zijn naam geschreven. Zaterdag ging hij als winnaar over de eindstreep in Hellevoetsluis in het clubkampioenschap van Dirksland. Zondag won Koole een wedstrijd voor het super- prestige-klassement in Waal wijk. De Zeeuwse atleet had in Helle voetsluis een matige start. „Het zwemmen viel nogal tegen", lichtte hij na afloop toe. „De af stand was ingekort tot 500 meter en er was een enorme golfslag. Ik kwam pas als vijfde uit het wa ter." Bij het fietsen legde hij de basis voor zijn overwinning. Koole finishte in 1.53.49. Zondag in Waalwijk ging de wedstrijd over 1500 meter zwem men, 42 kilometer fietsen en 10.8 lopen. Floris-Jan Koole finishte na 2.02.16. Hij werd op korte af stand gevolgd door Menno Ou deman, die hij had ingehaald tij dens het lopen. Voor Oudeman werd 2.02.40 genoteerd. René Zuiddam uit Eindhoven werd derde in 2.03.47. Jeugdrecord met kogel TURNHOUT - De 19-jarige Wer ner Lodewijk uit Zierikzee heeft bij een wedstrijd kogels lingeren in het Belgische Turn hout een nieuw Zeeuws junio renrecord gehaald. De Delta Sport-atlect kwam met de 6 1/4 kilo kogel tot een afstand van 45 meter en 24 centimeter. Daarmee gooide hij een meter verder dan het oude record, dat sinds vorig week op zijn naam stond. Lodewijk is inmiddels op de tweede plaats gekomen van de landelijke bestenlijst achter Jochem de Bruijn uit Breda. De grote vraag in de springwe- reld - wie verslaat John Whita ker? - werd gisteren in Aken voor even beantwoord. Een Ameri kaanse amazone zette in het met 50.000 mensen uitverkochte sta dion alle Europese giganten te Lotto 25 Anne Kursinski, 32 j aai', stal met de hengst Starman de show in een fabuleuze barragerit. Terwijl het paard Egano van Jos Lan sink, zo verklapte de ruiter, ei genlijk te hoog sprong. Het pu bliek, dat weer geen Duitser zag winnen, klapte zich de handen stuk. Winnende getallen: 5-7-12-18-34- Reservegetal 32. Deelnemers: 526.334, prijzenbete 1.029.535,00. Cijferspel 25: 394864. Deelnemers: 254 419, prijzenbedne 152.651,00. 'Zelfs de ongenaakbare en onver stoorbare John Whitaker rea geerde lichtelijk verrast. Jos Lansink, als vierde een van de beste Nederlanders uit de ge schiedenis van het concours, beet boos op zijn lip. „Die Star man floepte gewoon over de hin dernissen, met zijn buik over de Duitse lotto Winnende getallen: 3-21-32-39-424S Reservegetal 2. spel'77: 9405400. Belgische lotto: Winnende getallen: 4-7-25-31-32-34 Reservegetal: 9. joker: 9478160. ARBIS (ANP) - De Nederlandse motorcrossers hebben op de harde bodem in Arbis punten ingeleverd voor de strijd om de wereldtitel in 250cc-klasse. Da ve Strijbos, de best geklasseer de Nederlander, zag zijn concur renten Puzar en Parker verder weglopen. De Brabander pakte slechts in de tweede manche punten. John van den Berk maakt een rampzalig seizoen door. De titelkandidaat kwam in Arbis niet aan de start we gens een zenuwontsteking in de arm. Allessandro Puzar won de Grote Prijs van Frankrijk. Dave Strijbos leverde gisteren op een ongelukkige manier pun ten in. De coureur uit Oss startte in de eerste manche slecht. Zijn inhaalrace werd hem noodlottig. Strijbos kwam ten val en kon met een lekke benzinetank naar de kant. In de tweede manche leek hij op weg naar de derde plaats, tot de voor hem rijdende Amerikaan Manneh in de fout ging. Strijbos moest hard in de remmen, waar de Italiaan Puzar van profiteerde. De achterstand van Strijbos op de Italiaan liep op tot 33 punten. John van den Berk kwam op het Franse circuit, gelegen tussen de wijnranken, helemaal niet aan de start. De Brabander liet zich vorige week in Eindhoven bij de fysiotherapeut van PSV behandelen aan een zenuwont steking aan de onderarm. „Na twee ronden kon de machine niet meer vasthouden." Van den Berk is van plan zich opnieuw onder behandeling te stellen. Hoelang het herstel gaat duren, is onbekend. Zijn start in de Grand Prix van België, volgen de week, is onzeker. Edwin Evertsen was in Arbis de meest constante Nederlander met de achtste en negende plaats. Gert-Jan van Doorn kwam niet verder dan twee zes tiende plaatsen, waardoor hij geen punten voor de wereldtitel strijd scoorde. Van Doorn had veel last van de hitte. In Hatherton reed Pedro Tra? ter een sterke wedstrijd. De 125cc-coureur won de j manche van de Grote Prijs van Engeland. Hij liet de Amerika® Moore achter zich. In de tweece manche moest Tragter aja Amerikaanse concurrent op zijn beurt laten voorgaan. Door dit resultaat miste Tragter de eind zege. In de strijd om de wereldti tel staat Tragter derde, op tach tig punten van de leidende Bei? Stefan Everts. Zeeuwen reden klassieker VLISSINGEN - Wielrenner Guillaume de Punder uit Ove- zande heeft een goede prestatie geleverd tijdens de dis- trictsklassiel-.er de Omloop van de Zuid-Westhoek. De eerste jaars-junior behaalde een ze ventiende plaats in een deelne mersveld van 122 renners. Het peloton, dat 120 kilometersl moest leggen, brak na 70 kilonje ter in drie stukken. De Punt» bevond zich in de eerste gjw van veertien coureurs. Viji»^ meter voor de streep voegden zich nog zes renners bij deze kop groep. In de sprint eindigde hij uitein delijk op de zeventiende plM» Winnaar werd Rik Reinennk w het district Overijssel. Micnj Rommers, ook van Mido kamp, kwam in de tweede giw terecht en werd 40e. Bij een criterium in hetBraban se Hasselt eindigde junior nold Duinhouwer uit Brouwe haven als twaalfde. Beinier vj der Does uit Heinkenszand wei" in de wedstrijd voor nieuwelin gen negende. Maurice van KJ uit Schipluiden won de strijd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 12