SVV gaat samen met Dordrecht '90 Hockeyteam mist bezieling Bianchi weg met opgeheven hoofd Koeman en Cruijff gaan over de rooie NAC grijpt weer naast promotie Oranje in finale EK niet opgewassen tegen Duitsland Clubkostuums aan flarden Remco van Keeken naar FC Wageningen MADRID (GFD) - Rode kaarten voor Ronald Koe man, trainer Johan Cruijff, Nando en Ferrer droegen er gisteravond toe bij dat Bar celona de finale van de strijd om de Spaanse beker niet heeft gehaald. De 2-3- overwinning in het Vicente Calderon-stadion van Atle- tico de Madrid was niet vol doende om de pijnlijke 0-2- nederlaag van afgelopen donderdag teniet te doen. In de finale speelt Atletico te gen Mallorca, dat Sporting Gijon klopte (twee keer 1-0). Al na twintig minuten leidde Barcelona door twee doel punten van Salinas met 0-2. In de veertigste minuut kreeg Nando rood na een overtreding op Futre. In de opwinding die daarover bij de Barcelona-spelers ont stond kregen achtereenvol gens Koeman, Stoichkov, Beguiristain en Bakero een- gele kaart, terwijl Cruijff, die het veld was ingestormd, eerst geel kreeg en daarna een rode kaart. Vervolgens scoorde Solaza- bal 1-2, maar Koeman bracht Barcelona na rust weer op het goede spoor: 1-3. Nadat Manoio 2-3 had ge scoord, sloegen bij Barca de stoppen door Achtereenvol gens konden Ferrer en Koe man (beiden kregen twee keer geel) voortijdig vertrek ken. Doelman Joop Hiele bedankt de supporters van SVV, de club die fuseert met Dordrecht '90 (foto ANP) ROTTERDAM (ANP) - Na vijftig wedstrijden is NAC, de nummer twee uit de eerste divisie, met lege handen ge bleven. Zaterdag, in opnieuw een zeer leeg Stadion Feye- noord, beeindigde SW zijn bestaan als onafhankelijke stichting, met een gelijkspel van 1-1. Ruim voldoende na de overwinning van 4-1 van woensdag in Breda in de pro motie-degradatie serie. De tweede wedstrijd was in feite overbodig, NAC immers had geen kans meer nu ook nog het complete middenrif (Den Haan, Smit, Lokhoff) ge schorst was en de spits Corne- lissen zijn blessureproblemen niet had overwonnen. SVV, dat woensdag in Breda voor een compleet leeg bezoe kersvak had gezorgd, toonde van zijn kant zaterdag opval lend weinig begrip voor het handjevol supporters dat- naar de laatste thuiswedstrijd in De Kuip was gekomen. Cor Pot de coach van NAC, voor de strijd al overtuigd van de fusie tussen SVV en Dor drecht. had zijn spelers opge dragen alle risico's te nemen omdat slechts winst met- meer dan drie doelpunten verschil een. zeker financieel, goed sei zoen kon bekronen. De wil was er. de kunde niet. zonder hand immers is het moeilijk een vuist te maken. SVV nam kort voor rust een voorsprong, weer door Gorré, die vrij stond nadat de bal uit een vrije trap van Vonk voor zijn voeten was gebotst. Tus sen de twee helften kregen de spelers van SW kennis van de fusie met Dordrecht. Het hielp de wedstrijd niet. Had voor rust Jimmy Simons het opzichtigst gefaald, in de tweede periode probeerden anderen, zoals Trustfull, Breetveld, Keur en Ridderhof de gewisselde aanvaller te imiteren. Dat lukte. Het tegendoelpunt, een toe valstreffer van Van Gils via het lichaam van Ridderhof, stimuleerde NAC niet echt. „Wij hebben matig gevoet bald", constateerde Advo caat, „wij hebben alleen op behoud gespeeld, nadat woensdagavond het verlang: de resultaat behaald was. Wij hebben in ieder geval de toe komst van SVV veilig ge steld." Collega Cor Pot had zijn ploeg niet opnieuw kunnen opla den. „Deze wedstrijd was een formaliteit, na de wedstrijden tegen VW was voor ons het doek gevallen. De klap van VVV heeft ons hard geraakt, al het gerommel rond SW heeft ons geen goed gedaan. Dergelijk gesjoemel zou niet mogelijk moeten zijn." SVV - NAC 1-1 (1-0). 44. Goré 1-0, 50. Van Gils 1-1. Scheidsrechter: Van der Ende. Toeschouwers: 1700. Gele kaart: Ridderhof (SW), Koumans en Dik (NAC). PZ(! sport i - MAANDAG 24 JUNI 1991 John van Dijk en Kees den Braven vinden elkaar ROTTERDAM (GPD) - SVV Rijft bestaan, maar de Kuip »as een ommetje vergeleken bij iereis die de Schiedamse sup porters er straks voor moeten ondernemen. SW/Dordrecht '90, zoals de nieuwgevormde fusieclub heet, taal haar thuiswedstrijden aan feDordtse Krommedijk spelen. Romend seizoen gebeurt dat in (IR geval nog in de eredivisie, ïantSW stelde die positie za- terdag veilig door NAC op 1-1 te louden. In Breda was het eer de 1-1 geworden voor de ploeg 'anDick Advocaat. Ie trainer gaat in principe mee sar Dordrecht en ook het gros M de spelers maakt, als het sn voorzitter-eigenaar John Dijk ligt, de overstap van Na naar de Krommedijk. Haar voor het overige zullen Khtgeaarde SVV'ers weinig servan hun club herkennen. Up de shirts komt een andere sarn te staan (die van het be- üjf van Dordrecht '90-voorzit- frKees den Braven) en zelfs de ^groene kleuren dreigen te kwijnen. Van Dijk en Den teven wekten zaterdag niet de Jdruk daar lang over te hebben ^gedacht, kwamen al improvi- ^nd tot de vaststelling dat groen en wit van Dordrecht M worden gehandhaafd omdat clubs die kleuren toch ge- hadden en wilden dan wel •(toezegging doen. dat ze zou- JJdjken of er niet een rood ®ppje aan kon worden toege- «sgd." (OTTERDAM (GPD) - NAC be- "t de competitie zaterdag- l'ondin Breda met een feestje, fleuren nadat door een sim- A-viertje, waarop de fusie «sen SVV en Dordrecht'90 J'"!beklonken, het laatste zij- draadje was geknapt dat 'ACnog met de eredivisie ver- |®d. „Volgend seizoen spelen 'gewoon weer tegen RBC", "assistent-trainer Ton Car- '°en nog nuehter opge fokt. ■^dagavond verliet niet elke p geheel nuchter het feest- Alle kostuums sneuvelden, w één de revers, bij de ander broekspijpen, bij een derde de Jen van het colbert. «val of niet: de pakken waren laar geleden geschonken vjCees den Braven, toen nog Jsponsor van NAC en sinds jjjjg mede-eigenaar van een "inde eredivisie. „Iets van Het sectiebestuur betaald voet bal heeft vooralsnog geen be zwaar tegen de nieuwe combina tie, maar wil de uitgewerkte plannen eerst op papier zien al vorens een definitief oordeel te vellen. SW/Dordrecht'90 zal zo spoedig mogelijk een licentie-aanvraag moeten indienen en daarbij, net als elke andere betaald voetbal organisatie, moeten aantonen dat men over een volwaardige spelersgroep beschikt, dat de fi nanciële huishouding in orde is en dat de accommodatie aan de eisen van (vooral) veiligheid vol doet. Dat laatste maakte SW's vertrek van Harga noodzakelijk. Een licentie voor het nieuwe sei zoen' was de Schiedammers bij voorbaat geweigerd. Ook het complex aan de Krom medijk voldoet op dit moment niet aan alle eisen, maar is met enkele geringe aanpassingen ge schikt te maken voor eredivisie voetbal. Burgemeester en poli tie van Dordrecht hebben in middels ingestemd met de komst van een eredivisieclub. Consequenties De belangrijkste consequenties van het samengaan van SW en Dordrecht '90 op een rijtje: - de Stichting Betaald Voetbal SVV blijft bestaan, de Stichting Dordrecht '90 verdwijnt. - Als oprichtingsdatum van SVV/Dordrecht '90 wordt 1 juli 1991 aangehouden. - De club neemt in de eredivisie de plaats in van SVV en speelt frustratie lag er wel in opgeslo ten", gaf trainer Cor Pot gisteren toe. „Maar ze waren ook versle ten. Heus. Geloof me." Pot werd juist voor het duel te gen SVV op de hoogte gebracht van de fusie. Het laatste sprank je hoop op promotie, dat NAC nog mocht koesteren na de 1-4 nederlaag van afgelopen woens dag tegen SVV, werd zaterdag dus al voor het tweede promo tie/degradatieduel (1-1) de bo dem ingeslagen. Dat het juist NAC's oud-hoofdsponsor Cees den Braven was die met SW-ei- genaar John van Dijk een over eenkomst sloot deed er eigenlijk niet zoveel toe. „Elke fusie met een club uit de eerste divisie zou voor ons fataal zijn geweest. Tot het laatste moment hebben we er eigenlijk op gehoopt dat Feye- noord en SVV er uit zouden ko men. Maar de Weigering van Feyenoord deed ons de das om." haar thuiswedstrijden op zater dagavond aan de Krommedijk in Dordrecht. - Voorzitter wordt Kees de Bra ven (thans Dordrecht '90), SW's John van Dijk neemt het vice- voorzitterschap op zich. - Den Braven gaat als hoofd sponsor optreden. Van Dijk wordt co-sponsor. - Trainer wordt Dick Advocaat (nu SVV), collega Hans Verel van NAC gaat zich met het manage ment bezighouden. - Alle contractspelers gaan in principe mee naar de nieuwe combinatie. SVV had er dit sei zoen 20 (onder wie een groot aan tal met langlopende verbinte nissen), Dordrecht' 90 had er 22. Een enkeling stopt met betaald voetbal, anderen - vooral SVV'ers - zeiden zaterdag de ver huizing naar Dordrecht abso luut niet te zien zitten. John van Dijk beweerde zaterdag „de jon gens het mes niet op de keel te zullen zetten." Nochtans zullen flink wat spelers „elders worden geplaatst." De beoogde vice- voorzitter voegde eraan toe dat „bepaalde jongens onder geen beding weg mogen." - John van Dijk (lees: zijn be drijf) behoudt de transferrech ten op de ingebrachte spelers van SW. Voor Kees den Braven geldt hetzelfde ten aanzien van de spelers van Dordrecht '90. Of de opbrengst in hun eigen zak of bedrijf verdwijnt, dan wel wordt geïnvesteerd in nieuwe spelers, lieten beide heren in het midden. Fusie Van Dijk: „Ik hoef m'n geld niet zo nodig terug. Zolang de tegen waarde maai- op het veld staat." - Landelijke jeugd en tweede elftal worden in hoofdzaak gere- cruteerd uit de Dordrecht '90-ge- lederen. Er is niet overwogen die teams in Schiedam hun compe titiewedstrijden te laten spelen. - De fusieclub gaat werken met een budget van om en nabij de 3,5 miljoen, een half miljoen min der dan waai' SVV dit seizoen over kon beschikken. „Maar de huur van het stadion valt weg en vermoedelijk ook het salaris van Wim Jansen," aldus Van Dijk. - Diens automobielbedrijf blijft de amateurs van SVV sponsoren en ziet, onder bepaalde voor waarden, af van een vordering van 450.000 gulden op die vier deklasser. De leden van SVV moeten dan wél instemmen met de loskoppeling van de betaald voetbal-tak. - Doelstelling van SVV/Dor drecht '90, volgens John van Dijk: „Europa in!" Hij moest er zelf om lachen, en Kees den Braven ook wel een beetje. PARIJS (GPD) - Afscheid nemen doet altijd een beetje pijn, maar voor Rob Bianchi moet het slot van het Europees kampioen schap in Parijs als een bevrij ding zijn gekomen. Daar kon zelfs de zilveren medaille giste ren na de 3-1 nederlaag tegen Duitsland weinig aan verande ren. Noch het spandoek 'Bian chi, de enige echte kampioen', dat door de fans van de bonds coach door het verloop van de finale al heel snel kon worden opgeborgen. De gedoogde trainer vertrok 's avonds - met zijn gezin in plaats van met de spelers - terug naar Nederland. Maar alvorens hij de terugreis kon aanvaarden, wa ren er nog velen die hem een laatste hand wilden drukken. Onder wie de moeder van Erik Jazet, die spontaan in tranen uitbarstte na haar opmerking: „Bedankt Rob. voor alles watje voor hem hebt gedaan." „Ik ga hier met, opgeheven hoofd weg", riposteerde de man, die ais bondscoach harder werd aange pakt dan destijds als voetbal- profin het veld. „Voor de EK heb ik al afstand genomen van het verleden. Vooraf heb ik gezegd dat ik tevreden zou zijn met een finaleplaats. En die is bereikt. Jammer genoeg hebben we daarin aan het kortste eind ge trokken. Maar zo gaat het in de sport. Ik kijk in elk geval met een goed gevoel terug op dit toernooi. De rest laat ik maar over aan de kenners of aan de mensen, die denken het beter te weten dan ik". Desondanks voelde Bianchi zich gisteren in de allesbehalve boeiende eindstrijd toch in de steek gelaten. Want juist de ge louterde kern. die tegen hem op positie had gevoerd, sneeuwde onder in de fysieke geweld van de Duitsers. „Een stuk of zeven routiniers", merkte de 42-jarige Huizener later schertsend op, „waren er vandaag niet. Neem zo'n jongen als Stefan Veen. Hij claimt en krijgt een basisplaats, maar ik heb hem niet gezien. Terwijl dit toch de wedstrijden zijn, waarin je je gelijk kunt ha len. Dit team mag je niet verge lijken met de WK-formatie van vorig jaar. In die ploeg zaten be langrijke karakter-spelers als Diepeveen en Van 't Hek. Zulke jongens zitten er niet in dit elftal. In dat opzicht ben ik zeer con tent met het optreden van de jongeren, onder wie Erik Jazet, Wouter van Pelt en Jean Pierre Pierie. Zij hebben net twintig in terlands achter hun naam. Ik voorspel ze een goede toekomst. Het is een basis waarop Hans Jorritsma verder kan bouwen." PARUS (GPD) - Berustend na- aeiide Nederlandse hockey-in- Itrnationals gisteravond de zil- ifren medailles in ontvangst. Zdfs van ontgoocheling was jeinig sprake nadat Duitsland ie tweevoudige titelhouder in ie finale van het Europees kam poenschap in Parijs met 3-1 te recht had gewezen. De overtui gde manier waarop de Duit ss in het Jules Noël-stadion jei derde kampioenschap ('70 :,j 78) binnensleepten en zich daarmee tegelijkertijd kwalifi- teerden voor de Olympische Spelen in Barcelona, stond bij ijsmand echt ter discussie. jat gold wel voor de wijze waar- ap Nederland zich in de slecht je rechtstreekse botsing, ooit lussen beide naties bij een titel- j --evecht in de laatste jaren ge- apceld, had laten wegzetten. Zonder bezieling, agressiviteit ai lef voorkwam de wereldkam pioentot verbazing van het mas- iaal uitgerukte Oranje-legioen iar iets van een feestje te vieren r.el. üs daar überhaupt al sprake ran geweest had kunnen zijn. Int daarvoor waren de strub- tdingen in het recente verleden lussen bondscoach Rob Bianchi i de zeven ervaren spelers te i toog opgelopen. Tom van 't j Eek, herstellende van een kijk- operatie aan de knie en toe- stouwer bij de twee slotwed- stnjden van de nationale ploeg, Ion zijn ogen op de volgepakte abunesin elk geval bijkans niet sloven. Het zegt iets over het niveau /an dit evenement dat Nederland zich zoveel ellende kan peimit- teren en vervolgens zo ver kan komen. Op een WK zou dat al in de poulewedstrijden funes; zijn geweest." Geërgerd Zijn club- en teamgenoot Jackie Brinkman, de enige routinier die in de eindstrijd zijn normale ni veau haalde, stapte met nog meer tegenstrijdige gevoelens van het veld. „Ik had Rob Bian chi graag een mooi afscheid aan geboden in de vorm van een Eu ropees kampioenschap", aldus de ex-opposant van de bonds coach. „Daar heb ik echt alles voor gedaan. Maar er was totaal geen bezieling. Echt ongeloof lijk. Ik wil dat er straks voor de Champions Trophy in Berlijn (september) het nodige wordt uitgepraat. Ik heb me mateloos aan een aantal zaken geërgerd. Onder andere aan doelman Frank Leistra, ja. Die man denkt zeker dat hij onze lieve heer is. Met zijn getier en gevloek haalt hij iedereen uit zijn spel. Dat is funest voor de jonge verdedi ging, die voor hem staat. Voor mij is het toernooi in elk geval met een forse kater geëindigd." Aanvoerder Mare Delissen, te gen Duitsland anoniem opere rend, keek minder somber terug op de vrije val die Nederland gis teren maakte. „Natuurlijk was ik liever met een EK-titel wegge gaan", stelde hij gelaten vast. „Elk ander uitgangspositie zou van een slechte instelling getui gen. We hebben geprobeerd er alles uit te halen en zijn met bloed in de ogen aan de wed strijd begonnen. Maar het zat er niet in. Het is een beetje het. jaar van de tweede en derde plaatsen geworden." Met die opmerking doelde de woordvoerder van de dissidente kern op het zeven-landentoer- nooi in Amstelveen, waar Bian chi als technisch leider debu teerde en de Champions Trophy in Melbourne. „Voor mij is het verhaal Bianchi over en uit", re kende de 26-jarige captain met de laatste moeilijke maanden af. „Ik heb deze week nog een tenta men en ga dan lekker op vakan tie. Daarna wachten we rustig op de komst van Hans Jorrits ma. Hij is hier zelf geweest. Hij weet dit EK best op z'n juiste waarde te schatten. Laat hem maar bepalen wat er in de aan loop naar de Spelen moet gebeu ren en vooral ook met welke spe lers dat zal zijn." De verwachting is dat de opvol ger van Bianchi Cees Jan Diepe veen. Hendrik Jan Kooijman, Maurits Crucq, Marinus Moolen- burgh en Tom van 't Hek zal te rugvragen. Wie daarvan in de huidige selectie het slachtoffer worden, wenste Jorritsma giste ren niet te beantwoorden. „Ik ga het eens rustig op een rijtje zet ten. Over een paar weken is het voor iedereen duidelijk." Parijs. EK mannen, finale: Duitsland - Nederland 3-1 (1-0). 4. Becker 1-0 (sc). 40. Becker 2-0. 53. Fi scher 3-0 (so, 68. Weterings 3-1. Scheidsrechters: Renaud <Fra) en Todd (GBri. Toeschouwers: 3.250. Gele kaart: Saliger (Dui). Het Nederlands team straalde niets uit", stelde de 217-voudige ifeord-international later vast. Jkheb geen moment de indruk jehad dat dit elftal Europees lampioen wilde worden. Op het teld was zichtbaar dat er van al- te aan de hand was. Er zal suaks een grote lijmpot aan te 'pas moeten komen om alle brok ten te lijmen. Want het huidige Oranje ligt in scherven uiteen. De Duitsers vieren de openingstreffer. Mare Delissen (links) en Floris-Jan Bovelander treuren (foto ANP) De derde plaats: Engeland - Sovjetu nie 1-1 na verlenging (1-0. 1-1), Enge land wint na strafballen (2-1). Eindstand: 1. Duitsland, 2. Neder land. 3. Engeland, 4. Sovjetunie. 5 Spanje, 6. Frankrijk, 7. Ierland. 8. Po len, 9. België, 10. Wales, 11. Zwitser land. 12. Italië. Duitsland gekwalifi ceerd voor Olympische Spelen 1992. Topscorerslijst: 1. Bovelander (Ned) 17 doelpunten. 2. Fischer (Dui) 12, 3. Weterings (Ned) 9. Beste speler: Xavier Escude (Spa). VLISSINGEN - VCV Zeeland heeft aanvaller Remco van Kee ken van de hand gedaan. De 22- jarige aanvaller, die eerder uit kwam voor Feyenoord, Hoek en SK Lokeren, zal binnekort zijn handtekening zetten onder een contract, dal hem voor twee jaar bindt aan FC Wageningen. Met de transfer is een vergoe ding gemoeid van 110.000 gul den. De technische leiding van VCV Zeeland had al eerder laten we ten dat Van Keeken, die een doorlopend contract had, tus sentijds mocht uitzien naar een andere werkgever. Aan het eind van het afgelopen seizoen botste de aanvaller met trainer Louis Verstraaten (die hem gebrek aan discipline verweet) en aanvoer der Jan Poortvliet, met wie hij tijdens een training slaags raak te. Ook Remco van Keeken zag al geruime tijd in, dat zijn toe komst niet in Vlissingen zou lig gen. „Ik ben hier niet meer wel kom. dus het is beter dat ik ver trek", zei hij in mei, nadat hij met het tweede elftal tegen Ajax had gespeeld. Van Keeken, die momenteel in Griekenland op vakantie is, had zijn vad^r voor zijn vertrek een volmacht gege ven om de transfer naar FC Wa geningen te regelen. Verbeek Pim Verbeek, de in het afgelo pen seizoen bij Feyenoord ont slagen trainer, die bij FC Wage ningen het roer van Piet Buter heeft overgenomen, benaderde Van Keeken ruim een week gele den. Vervolgens onderhandel den bestuursleden van beide clubs over de hoogte van de transfersom. Vrijdag kwamen de clubs tot overeenstemming, waarna Van Keeken senior gis teren de transfer kon afronden. Ad Tax, penningmeester van VCV Zeeland, bevestigde giste ren. dat het Vlissingse bestuur tevreden is met de transfer. „Niet omdat de voetballer Rem co van Keeken vertrekt. Onder normale omstandigheden is hij een uiterst waardevolle kracht. Maar zoals bekend is er aan het eind van het seizoen het een en ander gebeurd." Van de 110.000 gulden, die FC Wageningen voor Van Keeken op tafel legt. vloeit zo'n slordige tachtigduizend gulden in de clubkas van Lokeren. De Belgi sche eersteklasser had immers pas zeventigduizend gulden ont vangen van de eerstedivisieclub, die vorig jaar de aanvaller voor 150.000 gulden had overgeno men. Het resterende bedrag (30.000 gulden) zal niet worden aangewend om de spelersgroep te versterken. Ad Tax: „We heb ben nu zo'n 35 spelers en met dat aantal gaan we het nieuwe sei zoen in." Eikenhout De transfer van Evert Eiken hout, die persoonlijk rond is met eredivisieclub RKC, is nog steeds niet afgerond. VCV Zee land vraagt 60.000 gulden voor de linksback. RKC wil niet ver der gaan dan 50.000 gulden. Tax weer: „Er gaapt dus een gat van tien mille, maar het lijkt me niet logisch, dat we daar niet uit ko men." Het bestuur van de VCV Zeeland nam vorige week overigens met verbazing kennis van een be richt in een landelijk dagblad, waarin melding werd gemaakt van het vertrek van interim voorzitter Jan Dieleman. Diele- man zou, nadat VCV Zeeland een licentie had gekregen, direct zijn opgestapt, omdat zijn werk erop zou zitten. Tax: „Dat Diele man wil stoppen als voorzitter is bekend, maar voorlopig blijft hij nog aan. Zeker, omdat we nog geen nieuwe voorzitter hebben. Dieleman gaat overigens niet helemaal verloren voor de club. want hij zal straks als adviseur actief blijven." Remco van Keeken

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 11