Verkeerschaos in Vlissingen Medische staf mag straks meebeslissen PZC Parkeerterrein in Hontenisse stuit op verzet Dit najaar advies tracé rondweg Oostburg Middelburgse wijkagent gaat spreekuur houden Hulst wil haast maken met aanleg parkeerplaatsen Werkzaamheden nieuwe verpleeghuis Ter Weel duurder streek ,A Werkzaamheden aan wegen leiden tot opstoppingen DINSDAG 18 JUNI 1991 HULST - De financiële commis sie van de gemeente Hulst stem de maandagavond in met het voorstel van b en w om haast te maken met de aanleg van extra parkeervoorzieningen buiten de binnenstad. Het college vindt het raadzaam het realise ren van hel zogenaamde plan Havenfort nu uit te voeren. De aanleg van het parkeerterrein en een verbindingsweg met brug kost circa 825.000 gulden. Dit bedrag kont uit het budget van het fonds stads- en dorps vernieuwing. Voorzitter P. P. V. Weemaes wees de commissieleden er wel op dat, rekening houdend met extra bezuiningen van over heidswege, dit potje na het uit voeren van de werkzaamheden nagenoeg leeg zal zijn. „Een kre diet voor een geplande afbraak van de voormalige brandweer kazerne aan het Oranje Bolwerk zou er dan wel eens bij in kunnen schieten", verduidelijkte Wee maes. Een duit in hét zakje zou eventu eel kunnen komen uit de onder handelingen die de gemeente voert met het waterschap Hul ster Ambacht. Het waterschap heeft de gemeente namelijk te kennen gegeven dat het de vaart waarover de brug komt die het Stationsplein met het Bolwerk gaat verbinden, wil verbreden, om de waterafvoer in het gebied rond de Hulster binnenstad te verbeteren. Dat betekent ook dat de brug vijf meter langer wordt dan aanvankelijk ge dacht. Over deze extra kostenpost van 50.000 gulden voert men mo menteel onderhandelingen. Als de werkzaamheden voor 28 sep tember worden begonnen kan men ook rekenen op een provin ciale subsidie van anderhalve ton. Bezuinigingen De financiële commissie kreeg van de voorzitter ook te horen dat de geplande bezuinigingen uit de voorjaarsnota in 1992 niet een half miljoen moeten bedra- Wethouder P. P. V. Weemaes. gen. maar 'slechts' 250.000 gul den. „Vooruitkijkend naar 1994 betekent dit dan een bezuini ging van ruim 400.000 gulden in plaats van de eerst gestelde 625,000 gulden", zei Weemaes. In een vrij korte commissiever gadering stemden de leden ook in met de verandering van enke le kleine subsidieregelingen. Dit is vooral bedoeld om subsidie-af handelingen te vereenvoudigen. In principe kost de nieuwe rege ling Hulst ongeveer 4600 gulden extra, maar omdat de muziek verenigingen te kampen hebben met een fors dalend ledenaantal kan de gemeente hierop bezuini gen én het vorig jaar teveel ge raamde subsidie laten afvloeien naar andere organisaties. Hier gaat het om ouderenbonden, de carnavalsverenigingen en orga nisatoren van volksfeesten en jaarmarkten. In de toekomst wordt bij hun subsidiebehandeling van de zo genaamde nullijn afgeweken. In plaats daarvan deelt de gemeen te waarderingssubsidies uit. Als gevolg van deze nieuwe subsi die-opzet wordt nog eens dui zend gulden extra uitgetrokken voor de jumelage met Michel- stadt. KLOOSTERZANDE - PvdA- raadslid C. Visser was maan dagavond in de commissie ruimtelijke ordening van de ge meente Hontenisse niet te spre ken over het voorstel tot de aan leg van een parkeerterrein bij de Rabobank in de Klooster straat in Kloosterzande. Door het aantal parkeerplaatsen op te schroeven stimuleert de ge meente volgens haar het auto gebruik en dat staat in Vissers ogen haaks op het milieubeleid. „Het ministerie van VROM zegt: leg niet te veel parkeerterreinen aan, want daarmee lok je men sen hun auto in. En wij stimule ren dat nu juist. Afremmen moe ten we dit." Visser vroeg zich bo vendien af of de parkeerplaatsen zijn bedoeld voor privé- of open baar gebruik. Ze sprak ook de vrees uit dat het nieuwe parkeer terrein voor extra (geluids(over last zal gaan zorgen. Wethouder B. Pauwels zei dat er sprake zal zijn van een privéter- rein en dat het alleen toeganke lijk zal worden op de uren wan neer het 't. drukst is in de Kloos terstraat. dat wil zeggen over dag. Tegen de avond wordt het terrein afgesloten. Hij bena drukte dat met de aanleg van de parkeerplaatsen een algemeen belang is gemoeid, namelijk een einde maken aan de parkee roverlast zoals die volgens het college ter plekke bestaat. Legaliseren Visser maakte zich ook boos over het feit dat in het zelfde voorstel van b en w wordt ge vraagd het gehele omliggende terrein van de bank te legalise ren, dat wil zeggen aan te passen aan het feitelijk gebruik van een bestaande garage en een nieuwe fietsenstalling. „Waarom legali seren. Ik zie daar het belang niet van in en u kunt mij dat nu ook niet duidelijk maken. Het geheel rust voor mij op teveel onduide lijkheden". zei Visser en advi seerde negatief over het voor stel. Een ander voorstel waar Visser aanvankelijk tegen was betrof de subsidie van 2000 gulden aan de schuttersvereniging Willem Teil. Deze vereniging organis- sert in augustus het Europees kampioenschap handboog- schieten. De PvdA'ster was van mening dat de Welzijnscommis- sie zich hierover diende te bui gen. Ze zei bovendien dat er nog al wat haken en ogen aan de door de schutters ingediende be groting zaten. „Bovendien ben ik van mening dat de vereniging eerst aan moet tonen dat ze zelf aktief gepoogd heeft sponsors aan te trekken. Pas daarna kan men toch naar de gemeente stappen?" Burgemeester Th. Steenkamp, nu twee dagen in dienst bij de ge meente, erkende dat de gang van zaken misschien niet hele maal volgens het boekje was. maar zei ook dat enige haast ge boden was. Alle overige commis sieleden (en Visser vond dat ei genlijk ook wel) meenden dat met een Europees kampioen schap Hontenisse mogelijk weer wat internationale uitstraling- krijgt. Dat welzijnswethouder P Mangnus zei dat de schutters vereniging om 4000 gulden had gevraagd en slechts 2000 krijgt aangeboden, trok Visser defini tief over de streep. „Ik blijf toch met een aantal vragen zitten. In het vervolg accepteer ik dit niet." CNV-secretaris Grafische Bond A. E. Snijders (46) overleden VLISSINGEN - De heer A. E. Snijders, medewerker van Drukkerij Den Boer en CNV-af- delingssecretaris van de Grafi sche Bond, is maandag op 46-ja- rige leeftijd overleden. De heer Snijders woonde in Kou- dekerke en was ruim 31 jaar werkzaam bij Drukkerij Den Boer in Middelburg, onderdeel van de PZC-Holding. op de afde ling vormvoorbereiding. Daar naast was hij jarenlang actief als CNV-lid en -bestuurder van de Grafische Bond. Hij laat een vrouw en twee kinderen achter. De crematie vindt vrijdag plaats in het crematorium in Middel burg om 12 uur. Auto gestolen MIDDELBURG - Een witte ©pel Ascona is tussen afgelopen vrijdag en zondag juni gestolen van het parkeerterrein aan de Kanaalweg in Middelburg. Het kenteken van de auto is PH-82- YJ. Volgens de eigenaar heeft de auto een waarde van 12.500 gul den. RITTHEM Vrouwenclub - De christe lijke vrouwenclub in Ritthem houdt morgen, woensdag, haar laatste bijeenkomst van dit sei zoen in de consistorie van de Ne derlandse hervormde kerk in Ritthem, met een broodmaaltijd en enkele voordrachten. Het programma begint om 18.30 uur. ZOUTELANDE Fietstocht - De afdeling Zou- telande van de Nederlandse ver eniging van huisvrouwen maakt morgen, woensdag, een fiets tocht, Het vertrek is om 9.15 uur vanaf de Wegwijzer. Deze tocht zou oorspronkelijk vorige week worden gefietst, maar moest toen in verband met het slechte weer worden uitgesteld. VLISSINGEN - Een opeensta- „eling van werkzaamheden aan „ogen van en naar de Vlissingse binnenstad heeft maandagmid dag een verkeerschaos veroor zaakt. Het centrum van Vlissin gen was nagenoeg onbereik baar. In de binnenstad vormde zich een file vanaf het Beurs plein tot de kruising Spui- slraat-Coosje Buskenstraat, waar het autoverkeer ontregeld raakte door uiterst trage stop lichten. Een bende". Politie-inspecteur j j d. Visser vatte maandag middag de situatie samen. De Co0sje Buskenstraat was tussen deSpuistraat en het Betje Wolff- plein slechts over één strook be rijdbaar. De Kenau Hasselaar straat, de alternatieve route naar de Vlissingse binnenstad achter de Boulevard Evertsen en Bankert. was afgesloten voor alle verkeer. Het parkeerterrein aan die straat werd opgehoogd met zand. PTT Telecom houdt daarvan 22 juli tot en met 8 sep tember een grote tentoonstel ling- De verkeersopstoppingen na men zulke vormen aan dat de nSTKAPELLE politie direct rigoureuze maatre gelen nam. De aannemer die aan de Coosje Buskenstraat bezig is met de vernieuwing van de riole ring, werd verplicht de verkeers lichten uit t schakelen. Twee rij banen kwamen daardoor weer beschikbaar. De Kenau Hasse laarstraat werd opengesteld. Sorry De gemeente Vlissingen en de politie hebben vantevoren uit gebreid overleg gevoerd over de verwachte verkeersproblemen. Wat zich maandag voordeed, was echter niet ingecalculeerd. Wethouder T. R. K. Meijers liet weten dat alles is gedaan om de overlast zoveel mogelijk te be perken. „Maar we kunnen geen absolute garantie geven dat dit niet meer voorkomt. We hebben daarom ook die bill-boards laten plaatsen met de tekst Vlissingen vernieuwt, sorry voor de over last." Met de aannemer die in de Coos je Buskenstraat aan het werk is, is maandag afgesproken dat hij verschillende werkzaamheden verschuift naar de avonduren. Dat zijn activiteiten waarbij veel ruimte nodig is, waardoor slechts één rijbaan beschikbaar is. Overdag blijft de Coosje Bus kenstraat voortaan over twee richtingen berijdbaar. Rommelmarkt - De korf balvereniging Stormvogels uit Westkapelle houdt zaterdag 22 juni van 9.30 tot 18 uur een rom melmarkt op de Markt. Er is een iad van avontuur, er wordt een verloting gehouden en voor de önderen zijn er attracties zoals een grabbelton en brieventrek- ken. Verder zijn er warme wafels te koop en is er een barbecue. Van 11 tot 12 uur wordt een ver koopbij opbod gehouden. VLISSINGEN Rijconcours - De rijvereni- ging en ponyclub 'De Schelde- 1' uit Vlissingen houdt een avondconcours ;n en pony's. De wed- strijd op het terrein van de ma te aan de Gerbrandystraat in Vlissingen begint om 19.00 uur met de dressuur. De pony 's be- t)B ginnen aan hun springparcours om 19.30 uur, om 20.00 uur ge volgd door de paarden. OOSTBURG - De Raad voor de Waterstaat zal naar alle waar schijnlijkheid dit najaar minis ter H. May-Weggen adviseren over het meest wenselijke tracé voor een rondweg om Oostburg. De commissie Overleg van de Wegen, een ondercommissie van de Raad, hoorde maandag middag in het gemeentehuis van Oostburg nog eens alle ar gumenten voor en tegen de ver schillende kernomleidingen. De geïnteresseerden uit de regio hoorden nauwelijks iets nieuws van de verschillende sprekers in de burgerzaal. Vertegenwoordi gers van provincie, gemeente, landbouw- en natuurorganisa ties brachten hun bekende standpunten nog eens voor het voetlicht. Ook afgevaardigden van de win keliersvereniging, de golfclub en een aantal bewoners van Oude Haven benadrukten nog eens waarom ze de rondweg zo dicht mogelijk bij het Oostburgse cen trum of juist zo ver mogelijk daarvan af wilden hebben. Win keliers en landbouwers zien de rondweg het liefst zo dicht mo gelijk bij de kern. De onderne mers om de klanten de zicht op het centrum te laten houden, de boeren om zo weinig mogelijk land van zo weinig mogelijk ei genaars met de nieuwe weg op te zadelen. Bewoners van Oude Haven zien het liefst de omleiding die het verst mogelijk van de kern ligt om voor geluidsoverlast be spaard te blijven. De golfclub, die volgens de woordvoerder vijftig- tot honderdduizend golf- gasten per jaar ontvangt, ziet de weg weer liever dicht bij Oost burg om uit te kunnen breiden tot achttien-holesbaan. Twee mensen stelden hun persoonlij ke problemen nog even aan de orde. De familie Risseeuw is bang dat hun huis, waar ze al 59 jaar woont, tegen de vlakte moet. Agrariër Plasschaert ziet zich voor de vierde keer (na de aan wijzing van een bestemmings plan, stiltegèbied en de toewij zing voor de ruilverkaveling) ge dwarsboomd in zijn bedrijfsuit- voering. Omrijden Plasschaert woont aan de ene kant van de Nieuwstraat bij De Liter. Het grootste deel van zijn grond (ruim 75 procent) ligt ech ter aan de overkant van de Rijksweg. Met een beetje pech moet de boer straks twee, drie kilometer omrijden om bij zijn land te komen. Door de aanleg van een fietspad en/of een parallelweg moet zijn boerderijwoning ook nog tegen de grond, vreest Plasschaert. „En dat zou betekenen dat een prachtig stuk cultuur-historie uit de streek verdwijnt. De wo ning stamt uit 1736". Oud-staatssecretaris G. Brokx, tegenwoordig burgemeester van Tilburg, hield als voorzitter van de hoorzitting de touwtjes strak en zorgde er via droogkomische kwinkslagen voor dat de spre kers niet in discussie gingen. Brokx is zelf lid van de Raad voor de Waterstaat. Hij ver wacht dat de minister eind van dit jaar over een definitief rond wegtracé kan beslissen. „De commissie Overleg van de We gen vergadert nog voor de grote vakantie over het hier vandaag te berde gebrachte. Zij kan de Raad voor de Waterstaat in sep tember adviseren. Bovendien zijn hier behalve ikzelf nog enke le leden van de Raad voor de Wa- terstaat aanwezig. De materie zal dus bekend zijn en het hoeft dan niet veel tijd meer te vergen om de minister te adviseren", zei Brokx. In de wandelgangen van het stadhuis viel achteraf te verne men dat het bijna vast staat dat Kernomleiding' (KO) 1 wordt ge kozen. Dat tracé, het dichtst bij Oostburg gelegen, zou enkele miljoenen guldens goedkoper zijn. „Bij een eenduidige voor keur voor KO 3 was de Raad misschien nog overstag gegaan. Maar nu vast en zeker niet", stel de een deskundige, die zijn naam liever niet in de krant ziet. Gemeenteraadslid J. Quist (CDA) twijfelde echter een beetje aan dat oordeel. „Ik ben er niet van overtuigd dat omlei ding 3 echt zoveel duurder is." Ziekenhuisgroep gaat organisatie stroomlijnen TERNEUZEN - De directie van de Ziekenhuisgroep Zeeuwsch- jVlaanderen is bereid een deel van de touwtjes uit handen te geven ten gunste van de medi- sclie staf en de hoofden van de Hl verschillende diensten. Zij )fl geeft daarmee gehoor aan het advies van drie interne werk groepen, die onder leiding van het adviesbureau Twijnstra en Gudde de organisatiestructuur van de ziekenhuisgroep onder de loupe hebben genomen. Het plan werd maandag officieel ge presenteerd door de directeu ren P. de Wolf (algemeen) en G. Ramaekers (patiëntenzorg). Het is de bedoeling dat er uiter- IP met ingang van 1994 een Nnagementteam' komt, van Piiectie, twee medisch specialis ten en drie diensthoofden die 2ch gaan bezighouden met de kernactiviteiten (diagnose the- tapie, verpleging en verzorging) de ziekenhuisgroep. Tevens Wt gestreefd naar centralisa- he van bevoegdheden op dienst hoofden niveau. '"een extra editie van het perso- heelsblad van de ziekenhuis- groep plaatsen de planmakers evenwel bij voorbaat een kante kening bij de practische werking- van deze beleidsconstructie: „Het zal de kunst zijn om in de komende jaren aan de weet te komen welke onderwerpen in welk stadium van ideevorming tot uitvoering bij de directie ko men te liggen, welke bij het ma nagementteam en welke bij het diensthoofdenoverleg. Directie De directeurspost van het Anto- niusziekenhuis in Oostburg komt, zoals al eerder gemeld, te vervallen. De huidige directeur op de westerse locatie, mevrouw A. Elias, kan nog niet zeggen of zij bereid is in 1994 'over te stap pen' naar de functie hoofd klini sche zorg, of dat zij de zieken huisgroep na de reorganisatie zal verlaten. Volgens algemeen directeur De Wolf is gekozen voor een twee-hoofdige directie om het 'integratieproces van de locatie in Oostburg binnen de ziekenhuisgroep te bevorderen'. „Er moet meer eenduidigheid komen in het beleid", aldus De RRL'ININGEN - Aanleg van een Vra parkeerterrein en een "'".we weg voor aan- en afvoer ^bouwmaterialen is nodig in I rba"d met de bouw van ver ghuis Ter Weel in Krabben- Dat verpleeghuis wordt «'gebouwd aan verzorgings- I "isNiculande. Voor de tota- 'wiehting van de omgeving J NlcHande en Ter Weel is gensb en w van de gemeente l ««waal bijna vijf ton no- dan a' 's 80-000 gulden meer 2jorspronkeHjk werd ge- J'Iet college vraagt de ge- hel extra geld be- *h|kbaar te stellen. I, touw ïanTer Weel begint in tewio Van Vo'send jaar. De taau,! Straat voor het mate- tj?°er gaat vanaf cle «iaat n 1 naar de Fonteine en j. Oosterscheldestraat tol vn Ulandestraat zÜn te verzorgingstehuis is nodig voor opslag van bouwmaterialen. Bewoners van bejaardenwonin gen, bezoekers en personeel van Nieulande kunnen straks op de vervangende parkeerruimte hun auto kwijt. Bij de inrichting- van de omgeving van de instel lingen hoort ook de aanleg van verbindende voetpaden en be planting. De gemeenteraad vergadert dinsdag 25 juni in het gemeente huis te Kruiningen over het voorstel. Tijdens de bijeenkomst die 19.30 uur begint, praat de raad ook over een te verlenen krediet van 17.000 gulden als bijdrage in het zoetwaterproject voor de Rei- gersbergsepolder en het zuide lijk deel van de Eerste Bathpol- der Het waterschap Noord- en Zuid-Beveland en het overlegor gaan van de drie Zeeuwse land bouworganisaties (3 ZLO) vra gen om een gemeentelijke bij drage. Wolf maandag bij zijn toelich ting op de plannen. Een aantal diensten dat tot dus ver over de locaties in Terneuzen en Oostburg is verspreid, wordt (organisatorisch) in het kader van een gecentraliseerde be drijfsvoering samengevoegd. Dit geldt onder meer voor de ver schillende afdelingen van de technische en de civiele dienst. Een personele verschuiving ligt, ondanks de integratie, in de meeste gevallen niet in het voor uitschiet. De verpleegdiensten van De Honte en het Antonius- ziekenhuis worden omgedoopt tot 'diensten klinische zorg'. Een betere benaming, zo wordt ge steld in het struktuurplan, 'want deze diensten houden zich bezig met meer dan verpleging alleen'. Bij de verwezelijking van de nieuwe organisatiestructuur wordt rekening gehouden met de oprichting van een 'dienst kwaliteitsbewaking', onder de verantwoordelijkheid van de di recteur patiëntenzorg. Een der gelijke tendens is denkbaar, al dus de planmakers 'in verband met mogelijke ontwikkelingen binnen de gezondheidszorg'. Het onderzoek naar een bestuur lijke reorganisatie van de Zie kenhuisgroep Zeeuwsch-Vlaan- deren is begin 1989 in gang gezet in verband met een oplopend aantal conflicten tussen directie en medische staf over het beleid van de groep. Of de stroomlijn- operatie ook bezuinigingen op levert. is volgens Ramaekers niet onderzocht. „Maar de nieu we structuur wordt zeker niet duurder dan de huidige", aldus de directeur patiëntenzorg. Dienstverlening voor autokraken MIDDELBURG - De Middel burgse rechtbank heeft de 25-ja- rige A. J. L. V. uit Bavel 240 uur dienstverlening en drie maan den voorwaardelijke gevange nisstraf opgelegd voor een grote serie in Zeeland gepleegde au tokraken. Doel van de inbraken waren ra diocassetterecorders. die hij sa men met zijn maat C. A. P. F. van S. (21) uit Breda uit de auto's sloopte. Het tweetal maakte drie weken lang 'excursies' naar Zee land met dit doel. De buit werd in Bredase cafés aan de man ge bracht. V.'s vonnis was conform de eis. evenals dat van Van S.. die bij verstek zes maanden waarvan twee voorwaardelijk kreeg opgelegd. De Middelburgse wijkagent Ilenk Wijkstra (rechts) probeert contact te houden met de jeugd in de Stromenwijk {foto Oscat'vati Beest MIDDELBURG - Een herken baar punt in de wijk, dat moet het spreekuur worden van de Middelburgse wijkagent Henk Wijkstra. „Een punt waarin ik nog meer kan oogsten, zodat de mensen nog vaker kunnen rea geren op de problematiek in hun wijk." In oktober 1990 na men de Middelburgse wijk agenten het initiatief om - bij wijze van proef - een spreekuur in te voeren. De Magistraat- wijk/Dauwendaele beet het spits af. Wijkstra houdt vanaf woensdag 21 augustus tussen tien en elf uur 's ochtends zit ting in De Woelige Werf, ingang IJsselstraat. Wijkstra maakt sinds anderhalf jaar deel uit van de rayondienst, die uit vier wijkagenten bestaat. „Als wijkagent sta je alleen voor de oplossing, je hebt een enorme vrijheid. Het contact met de mensen is intensiever, het gaat dieper. Je hoeft een gesprek niet te beëindigen, omdat je bijvoor beeld voor een aanrijding of voor een winkeldief wordt weggeroe pen. Als ik aan een serieuze zaak bezig ben en ik vind dat ik daar een hele dag voor moet uittrek ken. dan doe ik dat. Niemand zegt tegen me: je moet nu maar 's wat anders doen. Je merkt aan de mensen dat ze het op prijs stellen als je wat langer de tijd voor ze neemt, In de surveillan cedienst is geen tijd voor echt langslepende zaken. Deze ko men automatisch bij de wijk agent terecht." Geregeld is Wijkstra - de fiets aan de hand - te vinden in de straten van de Stromenwijk, 't Zand/Breewijk, 't Zanddorp. de Griffioen en Sint-Laurens. Voor al de Stromenwijk eist veel van zijn aandacht op, „Er is", zegt hij, ..veel jeugd op straat waar niets voor is. Ze hebben geen clubhuis. Hun enige toevlucht is een snackbar. Ik probeer con tact met. hen te leggen en inven tariseer wat ze willen." Project Wijkstra's gebied is door de ge meente Middelburg aangewezen als project voor sociale vernieu wingen. Problemen die de wijk agent hoort, geeft hij door aan de coordinator sociale vernieu wing. „Ik raak steeds meer geaccep teerd in de wijk. Omdat ik er veel ben. wordt de drempel veel la ger. Door het. spreekuur probeer ik de drempel nog meer te verla gen." Het spreekuur moet er voor zorgen dat Wijkstra nog meer betrokken raakt bij het wel en wee in de wijken. Hij noemt het jammer dat hij noodgedwon gen veel tijd moet stoppen in bu reauwerk. „Je zit niet echt tus sen de mensen in de wijk." Wijkstra onderhoudt regelmatig intensieve contacten met hulp verlenende instanties, zoals het RIAGG, de reclassering, het maatschappelijk werk. de Ver eniging tegen Sexuele Kinder mishandeling en het JAC. „Je bent een sociaal-verkeersagent. En je wordt een beetje als schiet schijf gebruikt. Als je door de wijk loopt, word je aangescho ten met vragen en problemen. Het is heel belangrijk dat je ge bruik maakt van andere dien sten. En je moet vertrouwen hebben in de instelling of per soon aan wie je het probleem doorgeeft, anders krijg je het ri sico dat de mensen zeggen: zie je nou wel. ook onze wijkagent doet er niks aan." Voor Wijkstra de overstap maakte van de surveillance- naar de rayondienst nam hij deel aan legio cursussen, waarin hem onder meer werd geleerd om te gaan met bijvoorbeeld slachtof fers van sexueel misbruik. „Je moet niet persoonlijk bij een probleem betrokken raken en dat is wef's moeilijk. Je moetje- zelf afremmen, want voor ieder een is zijn probleem het allerbe langrijkste probleem. Je kunt geen partij zijn. Je moet. onaf hankelijk zijn, anders kom je er niet. Je bent in de wijk om de rust in de wijk te houden en de veiligheid van de mensen te waarborgen." Gevraagd naar wat in Wijkstra's ogen de ideale wijkagent is, zegt hij: „Je moet flexibel zijn. een so ciaal gevoel hebben ontwikkeld, je moet doorzettingsvermogen hebben en je moet de wil hebben om iemand te helpen. Want als wijkagent heb je niet alleen te maken met hondegeblaf, maar ook met omvangrijke proble men. zoals incestzaken. Een wijkagent geeft daar een wen ding aan. Als sociaal-verkeers agent kies je de richting waarin je de problemen doorstuurt. Of je lost ze zelf op." Lange files waren maandag een normaal beeld in de Vlissingse Spuistraat foto Ruben Oreel)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 13