"Inderdaad mevrouw, naar Australië kunt u rechtstreeks bellen." Tot uw dienst, PTT Telecom. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 17 JUN11 Wanneer u naar het buiten land belt, is de kans groot dat uw stem een kleine ruimte reis maakt. Want stel dat u belt met Australië; wat gebeurt er dan? U kiest een nummer dat in de centrale wordt herkend als aanvraag voor een internationaal gesprek. De computer kan dan voor uw internationale gesprek een plaatsje vrij maken bij een van de communi catiesatellieten. Deze satelliet verbindt u op zijn beurt door met het door u gekozen nummer in het buitenland. Per dag worden er in Nederland zo'n 850.000 internationale ge sprekken gevoerd, waarvan er zo'n 115.000 per satelliet gaan. Simpel door het kiezen van een internationaal nummer zorgt PTT Telecom ervoor dat u aanslui ting krijgt met een wereldomspan nend netwerk. Boven onze hoofden hangt heel wat high-tech apparatuur. Het merendeel van de satellieten die nu in de ruimte zijn, is bestemd voor communicatie. PTT Telecom heeft op verschillende satellieten kanalen beschikbaar voor verkeer van berichten en beeld. Dat kan een gelukstelegram aan een bruidspaar in Nieuwzeeland zijn. Maar ook, en dat kan tegelijkertijd, een razendsnelle uitwisseling van gegevens tussen een computer in Nederland en een in Brazilië. Jules Verne had het niet kunnen bedenken, maar vanuit Nederland kunt u tegenwoordig automatisch bellen met meer dan 150 landen. Dat kan ook met verschillende personen in verschillende landen tegelijk. Telefonisch vergaderen heet deze PTT Telecom-service. Het bespaart zakenmensen een hoop kunst- en vliegwerk. Er zijn veel ma nieren om vanuit het buitenland naar huis te bellen. Dat kan zelfs zonder een cent op zak. Via Nederland Direct bijvoorbeeld kunt u de ope rator laten vragen of degene die u belt de gesprekskosten wil betalen. Dit noemen we collect call. Een ander handig hulp middel is de Telecard. Met deze PTT Telecom credit-card kunt u al uw telefoongesprek ken betalen. U heeft het vast wel eens op televisie gezien. De presentator van een show praat met een gast in het buitenland via een satellietverbinding. Bedrijven kunnen ook van deze mogelijkheid gebruik maken. PTT Telecom heeft in Nederland verschillende "video-vergaderzalen", waarmee u met een minimum aan reistijd een internationale vergadering kunt beleggen. Over deze en alle andere internationale diensten van PTT Telecom geven wij u graag meer informatie. Particulieren kunnen daarvoor gratis bellen met 06-0402. Geïnteresseerden uit de zakenwereld kunnen gratis béllen met 06-0403. Op de beurs van Amsterdam kunnen be leggers de aandelenkoersen van Wall Street volgen. Dat kan van minuut tot minuut dankzij dataverbindingen. Vanaf plaatsen overal op de wereld. Hetzelfde geldt voor de internationale communi catie van multinationale ondernemingen. Vaak staan de ver schillende vestigingen constant met elkaar in verbinding via een uitgebreid internationaal computernetwerk. PTT Telecom werkt op dit gebied als de haven van Rotterdam. Via Nederland wordt heel wat informatie naar de rest van Europa gestuurd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 8