Rijscholen naar de Ombudsman Schilderswijk winnaar buurtvoetbaltoernooi PZC Regen halveert het bezoekersaantal op scheerfeest Nisse Zoals de oudjes brommen... morgana De Doogies wint in St. Jansteen zeskamp fcXrrsf,,ni1 Sas van Gent voor 18 mille de boot in Lievense winnaar vlucht St. Vincent Cursusprogramma Zomeruniversiteit augustus gereed Onzorgvuldig handelen CBR aan te tonen streek *dBï. MAANDAG 17 JUNI 1991 SINT KRUIS - De West- Zeeuws-Vlaamse rijschoolhou ders zijn niet van plan zich nog langer te laten ringeloren door het Centraal Bureau Rijvaar digheidsbewijzen (CBR). De instructeurs willen, nu het CBR besloten heeft Oostburg als examenplaats op te heffen, de Nationale Ombudsman in schakelen met de bedoeling dat deze uiteindelijk een uitspraak doet over het al dan niet onzorg vuldig handelen van het CBR. Met een dergelijke uitspraak in de hand zien de rijschoolhou- Kamercentrale V VD vergadert GOES - De Kamercentrale Zee land van de VVD houdt maan dag 24 juni een openbare alge mene bestuursvergadering in de Pnns van Oranje in Goes. Op de aSenda staat onder meer de eva luatie van de statencampagne 1991 De bijeenkomst begint om 19 45 uur. ders mogelijkheden met het cen traal bureau weer in overleg te komen over handhaving van Oostburg als examenplaats in West-Zeeuw.sch-Vlaanderen. Te vens zou dan de discussie over de vaste examenroutes gevoerd kunnen worden. Volgens L. van der Heijdt. woordvoerder van de West- Zeeuws-Vlaamse rij-instruc- teurs. heeft het CBR zich de af gelopen jaren van zijn slechtste kant laten zien. „Het opdoeken van Oostburg als examenplaats is een eenzijdige beslissing ge weest van het CBR, terwijl ons is toegezegd dat onze bevindingen in de besluitvorming zouden worden meegenomen. Ons is echter niet de tijd gegund die be vindingen te verwoorden. In middels weten we wel dat het rij den in Temeuzen op grote pro blemen stuit. De afstand tussen West-Zeeuws-Vlaamse plaatsen en Terneuzen is te groot. Dat le vert tal van problemen (logis tiek. vervoer van kandidaten, tijd en afstand) op. Daarmee is geen rekening gehouden." Zijdelings daarmee in verband staat de problematiek rond de vaste examenroutes. Deze vor men voor de instructeurs geen probleem, maar wel voor het CBR, dat nu volgens Van der Heijdt alles in het werk stelt om van deze routes af te komen. „Examinatoren van het CBR, zo is ons gebleken, rijden gewoon maar wat rond. Het zou aardig zijn met een grote landelijke steekproef of enquête aan te to nen dat de opdracht van Verkeer en Waterstaat (vaste routes) massaal wordt overtreden." Van der Heijdt meent dat de stap van de West-Zeeuws- Vlaamse rijschoolhouders naar de Nationale Ombudsman niet vreemd is. „Deze heeft zich in het recente verleden weinig lo vend uitgelaten over het CBR toen het ging om de lange wacht tijden bij examens. Wij hopen nu dat de ombudsman nog eens op onderzoek uitgaat. Op grond NISSE - De eerste honderd «kapen van de nieuwe Zuidbe- ielandse kudde lopen er sinds zaterdag keurig geschoren bij. Tijdens een nat schaapscheer- dersfeest in Nisse kregen de Suf- folkscliapen hun eerste scheer beurt. Overigens bleek die pri meur voor hel publiek niet op te 'ivegen tegen de gestaag vallen de regen. Zo'n vijfduizend be- joekers, ongeveer de helft van watbij dit evenement de laatste jaren gebruikelijk is, trotseer den de nattigheid en kwamen naar het festijn van de Stich ting Zeeuwse Schaapskudde. Speciale maatregelen waren no- im de honderd schapen droog op het dorpsplein van Nis- se te krijgen. De Suffolks verblij- venmomentel nog in een gebied staatsbosbeheer op Goe- ree-Overflakkee. Pas als de oude kudde, die lijdt aan de zwoeger- flekte, is opgeruimd en de Paspoort buit bij inbraak schaapskooi ontsmet kan de nieuwe kudde naar Zuid-Beve land komen. Dat gebeurt dan omstreeks 1 september. Volgend voorjaar is die nieuwe kudde met de zwoegervrije Suffolks op volle sterkte. Behalve schapen stonden zater dag in Nisse ook 450 koeien op de Kasteelweide klaar voor een provinciale keuring. Die weide vormde ook het decor voor de monstraties met Zeeuwse trek paarden en politiehonden en keuringen van geiten en ver schillende schapenrassen. Op het dorpsplein met een kleine honderd kramen waarin veel ou de ambachten werden bedreven gingen ondanks de regen alle ac tiviteiten gewoon door. Een uit zondering op dit dertiende schaapscheerdersfeest was al leen de ruimte die de belangstel lenden kregen om alles op het gemak te volgen. De old-timer bromfietsen in Aardenburg foto Camile Schelstraete) AARDENBURG - Volgend jaar wordt opnieuw een rally gehouden voor old-timer bromfietsen. Deze beslissing van de organisatoren werd zondag na afloop van de eer ste Rodanborcher ringrally met gejuich door deelnemers en toeschouwers ontvangen. Het succes van deze eerste 'try-out' is voor Jean de Plus. Peter Quekelberghe, Hans van de Geer en Thea Haars reden genoeg om juni 1992 met een grootsere opzet te ko men voor een recreatieve toer van deze 'ouwetjes'. De deelnemers verschenen om half twaalf in Aardenburg aan de start. Met politie-es- corte toerden de twintig deel nemers door Zeeuws-Vlaams rustiek schoon, langs kreken, polders en dijken. Draaibrug, Retranchement, Sint Anna ter Muiden. Sluis. Heille, Mid delburg (België). Maldegem (België), Sint Laureins (Bel gië). Stroobrugge en Aarden burg werden aangedaan. Vooral in Sint Anna en Sluis, waar een lunchstop werd ge houden, trokken de Solexen, de Flandria's, de FN's en de NSU's veel bekijks. Halverwe ge weigerden de Flandria's uit 1961 verder te snorren. Hun ei genaars, de tweeling Ris- seeuw uit Schoondijke, werd als troost aan het eind van de middag de pechprijs overhan digd. Prijzen in de vorm van bekers waren er verder voor W. van Poucke uit Wingeme (België), met de oudste bromfiets, een BSN 1928, voor Albert de Meeuw uit Tornhout (Belgiei. die met een Royal Nort uit '56 als verst komende werd geëerd en tenslotte voor Jan Goossens uit Torhout, die met de mooist gerestaureerde brommer, een Flandria uit '55, aan de start verscheen. van diens uitspraak kunnen wij dan verder." Tijdens een schuurfeest van de plaatselijke afdeling van de ka tholieke plattelandsjongeren kregen de rijschoolhouders za terdag 250 steunbetuigingen, Die zullen samen met de honder den eerder ingezamelde protes ten gestuurd worden naar de Na tionale Ombudsman. Raad Tholen praat over restauraties SINT MAARTENSDIJK - De ge meenteraad van Tholen verga dert maandag 24 juni vanaf 19 uur in het gemeentehuis in Sint Maartensdijk over, op opening en sluiting na. een punt: het meerjarenprogramma restau ratie monumenten. Het budget voor 1995 van bijna 250.000 gulden wil de gemeente besteden aan de gemeentelijke toren bij de hervormde kerk in Sint Maartensdijk, de hervorm de kerk in Tholen en de rooms- katholieke kerk in Oud-Vosse- meer. Advertentie steeds meer mensen liggen nergens meer wakker van dankzij ons slaapcomfort. Zeker weten! slaapkamers DE SCHIPPER MIDDELBURG - Hengelen c door de brievenbus verschafte r! waarschijnlijk een inbreker toe- gang tot een woning aan de Mid delburgse President Wilsonlaan. Datgebeurde in de nacht van za- terdag op zondag. De buit be- stond uit een videorecorder, twee afstandsbedieningen en een damestas waarin zich een paspoort, een rijbewijs en 350 gulden bevonden. Kalfsmedaillons met dragonsaus (Vooripersonen) Jade'grote' restaurantkeuken *staat altijd een grote voor- j|?dkalfsfond klaar. Onmisbaar iedere kok omdat deze ingekookte fond 'body' Seft aan sauzen. Enkele eetle- ^Isfond geven een saus niet al- f® extra smaak, maar ook een vollere structuur. Kalfsfond abeel makkelijk te maken, «atvoor ongeveer 1 liter, 1 kilo «•lisbotten in een lepeltje olie in «oven bruin worden. Neem de «aait de oven, zet hem op het «auisen voeg een blikje toma- «Puree toe en vervolgens 2 li- 5 water. Voeg bleekselderij, /k'tjes. knoflook, prei, ui, va en peper toe en laat alles 2 jachtjes koken. Zeef alles en 'kalfsfond vervolgens in- .7 t°t ongeveer 1 liter. Schep ^afkoeling het vet van de fond gewaar de fond in de koel- Ikalfsoesters frperenzout pillier witte wijn Jn e lak dragon (eventueel ■apvries-dragon) «"Her slagroom ju^.fe kalfsoesters in met pe- fyJ'Jout en bak ze in boter t Schenk de bakbo- fclrim v Q" en blus met de wil' om,eg de dr<*9on. de slag- la fekalfsf°n<l toe en laat foren w Mnuten zachtjes - - - eem het vlees uit de houd het warm onder ^yymfoiie frisiaus'laat deze vervol- F"5 0D hf\nn en^009 vuur 1 tidnuut in- tofer /n"VOCg dan een klontje korden eip„u el de saus °P dc LJ? hierop de kalfsoes- Opfneer met wat dragon. Janny van der Lee SINT JANSTEEN - Het team De Doogies heeft zaterdag de zes kamp in Sint Jansteen gewon nen. De Bosuilen eindigden als tweede, terwijl BV Absdale de derde prijs behaalde. Dit spor tieve evenement vormde het klapstuk van de zesde uitgave van het Dorpsfeest, dat vrijdag en zaterdag werd gehouden. Plaats van handeling was de aardappelloods van de gebroe ders Dobbelaer aan de Brouwe rijstraat. De organiserende stichting Eve nementen Sint Jansteen en om geving had een omvangrijk pro gramma samengesteld voor zo wel jong als oud. Vrijdagmiddag vermaakten ruim tweehonderd vijftigplussers zich met een volkspelencircuit, een schieting en volksdansdemonstratie. De seniorenband zorgde voor de muziek. Voor de jeugd was er 's avonds een disco, terwijl ook een bonte avond met toneel, dans en muziek flink wat belangstelling trok. Zaterdagmiddag trotseerden negentien teams van buurten en verenigingen.de regenbuien om deel te nemen aan de zeskamp. De deelnemers bestreden elkaar met vrachtauto trekken, rings teken op de autoped, korfbal- spel. de zeephelling, de even- wichtsbalk en de commando- hindernisbaan. De Sjores Am- Excursies door natuur in kader jubileum KNNV MIDDELBURG - De afdeling Walcheren van de Koninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging (KNNV) doet het ko mend weekeinde mee aan de viering van het negentigjarig bestaan van de landelijke orga nisatie. Op het feestprogramma staan twee excursies naar na tuurgebieden. Zaterdag 22 juni wordt de Schotsman bezocht. Riek van der Gugten neemt de belang stellenden mee naar de orchi- deeënrijkdom van dit natuurge bied. Liefhebbers dienen zich om 13.30 uur te verzamelen op de parkeerplaats aan het noordelij ke eind van de Veerse-Gatdam. bij de consumptietent. Zondag 23 juni komen leden van alle afdelingen van het district Zuid-Nederland bijeen voor een excursie door het strand- duin en bosgebied De Mantelinge tus sen Domburg en Oostkapelle. Samen met andere belangstel lenden verzamelen zij zich om 14 uur bij kasteel Westhove in Oostkapelle. De rondleiders Ton en Alice Boom zorgen voor tekst en uitleg. brasband zorgde voor de muzi kale omlijsting. In de feestelijk versierde loods kon men weer deelnemen aan het volksspelen circuit en voor de kleintjes was er een videohoek ingericht, 's Avonds reikte voorzitter Frank Heirman van de organiserende stichting de prijzen uit tijdens een afsluitende feestavond in een bomvolle loods. Naast de overwinningstrofee kreeg het team van De Doogies de wissel beker voor een jaar in bezit. Het orkest Amber verleende muzi kale medewerking aan de feest avond met sfeervolle muziek. Duiveland wil tankslag houden NIEUWERKERK - In de ge meente Duiveland zitten naar schatting van het gemeentebe stuur ongeveer 220 tanks onder de grond. Het college van burge meester en wethouders zou gaarne deelnemen aan de actie tankslag. Een ieder die de tank verwijdert, kan rekenen op een subsidie van 250 gulden. De commissie financiën en onder wijs vergadert donderdag 20 ju ni over het voorstel tijdens een bijeenkomst in het gemeente huis die om 16.30 uur begint. Het college stelt verder voor. de tarieven voor het zwembad Dol fijn in Nieuwerkerk te verhogen per 1 augustus. Weliswaar is het exploitatietekort van het zwem bad de laatste jaren gedaald, maar toch vindt het college dat de algemene prijsstijgingen in de tarieven moeten worden ver werkt. De commissie vergadert voorts over het akkoord over de schaal vergroting in het onderwijs, over het laten reconstrueren van de hoofdontsluitingsroute in Oos- terland (kosten 870.000 gulden) door de firma Wandel in Nieu werkerk. en over de reconstruc tie van het gedeelte van de Schoolstraat dat buiten de be bouwde kom ligt. Auto's beschadigd KLOOSTERZANDE - Bij een aanrijding op de Schapersdijk nabij Kloosterzande zijn zater dagmiddag omstreeks kwart voor een twee auto's aanzienlijk beschadigd. De twee voertuigen, bestuurd door R. D. uit Kloos terzande en P. D. uit Hulst, kwa men elkaar in een scherpe on overzichtelijke bocht op de Schapersdijk tegemoet. Door dat één van de bestuurders te veel van zijn rijstrook afweek, botsten ze frontaal tegen elkaar. De gevolgen bleven beperkt tot materiële schade. De ploeg van wijk Schilders toont haar vreugde Terneuzen (foto Camile Schelstraete) ver het winnen van het buurtvoetbaltoernooi in TERNEUZEN - Het achtste buurtvoetbaltoernooi in Ter neuzen is zaterdag gewonnen door de wijk Schilders. In de fi nale (een herhaling van vorig jaar) werd Schrijvers dank zij een doelpunt van Jaap Ro- meijnsen met 1-0 geklopt. Onge veer 180 voetballers trotseer den zaterdag de regen op de vel den van de rijksscholengemeen schap Petrus Hondius in het Zuidersportpark van Terneu- Schilders en Schrijvers maakten hun favorietenrol volledig waar. Beide teams (voornamelijk met voetballers van de voetbalver enigingen Temeuzen en Temeu- zense Boys in de gelederen) in casseerden in de poulewedstrij den geen enkel tegendoelpunt De finale verliep volgens ver wachting. want het duel ging volledig gelijk op. De gelukkig ste ploeg won uiteindelijk. Voorzitter Hans van Leeuwen van de werkgroep Buurtvoetbal was zeer tevreden met de op komst van de twaalf ploegen. „Het toernooi heeft eens te meer bewezen, dat het leeft onder de deelnemers. Ondanks de slechte weersomstandigheden zijn alle ploegen op tijd verschenen." Penningmeester Willy van Puij- velde van de Terneuzense werk groep meldde, dat de achtste ë- ditie een record opbrengst heeft opgeleverd voor de Zonne bloem, Wethouder W. de Zeeuw van sportzaken doorbrak bij de prijs uitreiking al vlug de spanning Aanvoerder Wim Jansen en te vens oudste (52 jaar) deelnemer aan het toernooi mocht als eer ste de prijzen in ontvangst ne men voor Schilders, dat min of meer verrassend ook nog de fair-play wisseltrofee won. Voor zitter V. van der Laan sprak een dankwoord namens de afdeling Terneuzen van de Zonnebloem. De eindstand 1 Schilders. 2 Schrij vers. 3 Oude Vaart 2. 4 Zeldenrust, 5 Componisten. 6 Oranje. 7 Bomen. 8 Bloemen. 9 Oude Vaart 1. 10 Serlip- pens 1.11 Serlippens 2.12 Schippers SAS VAN GENT - De gemeente Sas van Gent heeft over de afge lopen jaren nog ruim 18.000 gul den aan onbetaalde rekeningen uitstaan. Voorzover het college van b en w heeft kunnen nagaan moet er ook niet meer op gere kend worden dat de schulden nog te innen zijn. Het dagelijks bestuur van de ge meente stelt de gemeenteraad dan ook voor de rekeningen on inbaar te verklaren en de scha depost ten laste te brengen van de reserves Het voorstel wordt maandag 24 juni besproken tij dens een vergadering van de commissie financiën. De commissieleden worden ver der advies gevraagd over het in voeren van een gedifferentieerd tarief voor de reinigingsrechten van bedrijven. Het gaat dan in het bijzonder om bedrijven die gebruik maken van afvalcontai ners. Op verzoek van bepaalde bedrijven heeft de gemeente containers aangekocht met ver schillende inhouden. De groot ste herbergen 1600 liter afval. Voor een dergelijk grote contai ner wil de gemeente nu 2526 gul den per jaar aan rechten vangen. Daarnaast nog eens 18.10 gulden per maand aan huur. Voor klei nere containers gelden .lagere bedragen. De commissie wordt voorts ge vraagd zich achter een college voorstel te scharen geen subsi die toe te kennen aan de stich ting Delta Academie, een sa menwerkingsverband van zes onderwijsinstellingen dat in Zeeland actief is op het gebied van wetenschappelijk onder zoek en ondersteuning. De stich ting had de gemeente 1000 gul den gevraagd. De commissievergadering wordt maandag 24 juni gehou den in het Sasse gemeentehuis en begint om 19 uur. VLISSINGEN - De duiven van de nationale vlucht in Sint Vin cent werden vrijdagmiddag om twee uur gelost. Er stond een zuid-westenwind. De duiven moesten een afstand van 950 ki lometer afleggen en dus huiten overnachten. Ondanks de aan houdende regen op zaterdag morgen kwamen de prijswin nende duiven er vlot door. L. Lievense. Vlissingen had de snelste duif in Zeeland. Na af trek van de neutralisatietijd (een half uur na zonsondergang tot een half uur voor zonsop komst) maakte de duif een snel heid van 1300 meter per minuut. Bij de zondagvliegers gaat de overwinning naar F. Beeldens uit Clinge die provinciaal gezien om 9.05 uur met 1223 meter per minuut tweede wordt. In alle in- korflokalen sloten het concours St. Vincent rond het middaguur. De vroegste meldingen: Zaterdagvliegers. L.A. Lievense. Vlissingen. 8 24uur. 1300m. LP Schroevers. Arnemuiden. 918 u. 1220m; torn 10.15 uur hadden L.P. Schroevers 2 en Jos Schroevers 4 duiven thuis): Middelburg. Baan- Beekman 9 44 uur 1179m en J Cop- poolse 9 52u/1165m M. van de Wie len.Nieuwerkerk 10 16uur/1171nv J Geense St Philipsland. 10.15u/ 1169m; J J M. Sleketee. Bruinisse. 1020ull61m. F Hildebrand, Krab- bendijke. 1003ull62m Maas-Mel- chior, Westkapelle. 9.51ull62m. Bentschop-Knook, Sint Maartens dijk. 10.13u/ll58m: Koch-Riemens. Terneuzen. 9.47u/l 156m; P de Jonge. Breskens. 947u/1154m; J de Koeycr. Yerseke. 10 1 lu/1152m. S. Brander horst. 10.07U/1150m. Jac. van Dijke. Tholen. 10.23u/1147m; L de Kolaard. Scherpemsse. 10 25u'l l45m;A Abramse. 10 36u 1121m: C. Bouterse 10.40m 112Im; talie drie Kortgene.i; Oud-Vossemeer. J Egberts: 10.40u/ 1129m. Comb van der Kamp. Noord - welle, l0.56u/1112m; Comb Houteka mer. Wolphaartsdijk. 10.44u/1107m: H de Feyter. Axel. 10 33u/1097m; F. Nieuwenhuyse. Borsele. 10.25a' 1090m. W van Boven. Rilland. 11 05u 1080nv. Comb Hennes. Goes. 11 13u 1071m:J. Feytel. Wemeldinge. 11 15u 1070m. Zondagvliegers St Vincent 1796 duiven F Beeldens. Clinge. 9.05U. 1223m: C Joosse. Nieuwdorp. 9.30u 1200m: E Vermast. Yerseke. 9.41u/U96m: L Ras. Bres kens, 9.23u; 1189m, A Mieras, Wemel dinge. 9.55U/1179m L. van de Gucht. Hulst. 9.3ÖU/1177m; J. Poelman, 's Heer Arendskerke, 9 49u/1176nr. L van der Hoek. Zierikzee. 1007u/ 1175m: H Vermeulen. Schore, 9.55a 1172m H Calon. Hoofdplaat. 9 38u/ 1171m. A. Claessens, Kwadendam- me. 9.52a 1169nv M de Nooyer. Goes. 9 58a 1168m H. Poley Kruiningen. lO.OOu 1163m. C van de Velde. Goes, 10.09a 1153m. D van Bommel. Krui ningen. 10 15a 1144m: Comb Ridder hof. Kloosterzande. 10 08u'l 143m. Adr Thijs. Heikant. 10.01a 1139m; P. Pieters. Boschkapelle, IO.O811/1136m; J. Risseeuw. Zuidzande. 9.55u/ 1135m; Visser-Lensen. Axel. 10.03u/ 1134m. L Schoolmcwester. IJzendij- ke. 9.59u/l 137m: Hietbrink-Ventevo- gel. Nieuw en St Joosland. 10.17/ 10 21U en 1132/1126m; M de Lijser. Cadzand. 10 00u ll31m. R Braet. Sluis. 9 52u ll30m. A de Putter. Cadzand. 10 02a ll30m, Jos. duPuy. Sluiskil. l(l.05a 1130m. A. Arens. Spui. 10.07a'1130in. M. de Rijke, Nieuw en St. Joosland. 10.25u/112lm: G Dusarduyn, Groede. 10.13u/ 1120m: G de Wever. Schoondijke, lO.lOu/1119m. M Cuppens. Sluis, 10.07u/1113m. MIDDELBURG - De zomeruni versiteit Zeeland houdt in de week van 26 tot en met 30 augus tus een serie cursusbijeenkom sten, avonddebatten en een cul turele avond. Zo wordt tijdens de cursus 'Stra tegische perspectieven voor de Schelde-estuaria' ingegaan op de thema's havenontwikkeling, milieuvervuiling en manage ment en bestuur. Tijdens de cur sus 'Beroeps- en studiekeuze, anarchie of plan' staat de vraag centraal naar de wenselijkheid van een Regionaal Bureau On derwijs. Andere cursusthema's zijn 'Is Zeeland vol', 'Onderne men op een vrije Europese markt'. 'Nieuwe ontwikkelingen in rechten en plichten van de pa tiënt', 'Cultuurindustrie: schaal vergroting van de cultuur in Eu ropa 1992' en tenslotte het be lang van de aanpassing van de landbouw aan de veranderende omstandigheden en de rol van de public relations hierbij voor de sector Avonddebatten zijn er maandag 26 augustus over het onderwerp 'Duurzaam samengaan van landbouw, milieu en natuur; dinsdag 27 augustus over de 'Dualisering van het onderwijs1 en donderdag 29 augustus over 'Het Scheldebekken in Noord west-Europa'. Vrijdag 30 augus tus ten slotte presenteert de Nieuwe Scene 'Tot nut van 't Al gemeen'. Het dagprogramma begint steeds om 10 uur; de avondde batten beginnen om 20 uur. Evenementen MIDDELBURG - Molenwater, 9.30-17 uur: Miniatuur Walche ren; VLISSINGEN - Bellamypark, 10-12.30 en 14-17,30 uur: Reptie lenzoo; BERGEN OP ZOOM - Roxy 1.20 uur: White palace: Roxy II. 20.15 uur: Memphis bel le; Cinemactueel I. 20 uur: The si lence of the lambs, 16 jr; cinemactueel II, 20 uur: Mer maids, a.l.; Cinemactueel III, 20 uur: Camil- le Claudel, a.l.: GOES - Grand. 20 uur: The si lence of the lambs. 16 jr; HULST - De Koning van Enge land, 20 uur- Mermaids, a.l.; 20 uur: De onfatsoenlijke vrouw-, 16 jr; 20 uur: Nightmare on Elm- street 5.12 jr; 20 uur: Predator II, 16 jr; MIDDELBURG - Electro, 20.30 uur: Awakenings, a.l.; Schuttershof. 20.30 uur: Come see the Paradise; TERNEUZEN - Luxor, 20 uur. Look who's talking too, a.l.; 20 uur: The silence of the lambs, 16 jr: VLISSINGEN - Alhambra I. 20 uur: Mermaids, a.l.: Alhambra II. 20 uur: Not wi thout my daughter, a.l.; Alhambra III, 20 uur: Havana; Alhambra IV, 20 uur: Dances with wolves, a.l.; Tentoonstellingen AARDENBURG - Museum. 13- 17 uur: "Pilgremme tot Arden- buerch' am aug 1; BRESKENS - Visserijmuseum, 10-12 en 15-17 uur: Diverse expo sities met foto's en maquettes: BURGH HAAMSTEDE - De Be- waerschole, 13.30-16.30 uur: Werken Beppy Everaers (t/m 22/ 6); GOES - Gemeente-archief. 10-12 en 13.30-17 uur: 'Geen kunst aan'. - werken diverse kunste naars it'm 12 10); HEILLE - Landbouwmuseum. 10-12 en 13-17 uur: Oude land bouwwerktuigen; HULST - Streekmuseum, 14-17 uur: 'Stad en Land van Hulst in de Zelandia Illustrata' (t/m 8/9); MIDDELBURG - Zeeuws Mu seum. 13.30-17 uur: Ligfietsen t/ m 25/8); Loskade/Ramschip De Schor pioen, 10-17 uur: Communica tie-ontvangers aan boord van Nederlandse schepen tussen 1905-1991 (t/m 30/10): Bibliotheek. 17.30-21 uur: 'Vlis singen rond 1960', fototentoon stelling van W. Sprong (t/m 6/7) en 'Boekmerken' (t/m 13/7); IKV/Kuiperspoort. 10-15 uur. Eindwerken cursisten weven (tJ m 28/6): NEELTJE JANS - Topshuis, 10- 17 uur: Zeespiegelrijzing, een be dreiging (t/m sept 1 en foto's van Wim Koerts (t/m 317 Bibliotheek. 13.30-1730 uur: Vakantieboeken (t/m 30/6); OOSTKAPELLE - Molenweg 36, 10-12 uur: Fossielenmuseum; REIMERSWAAL - Gemeente huis, 8.30-12 en 13-16.30 uur: Pe tit-point naaldwerk van Toos Bijtenhoorn it/m 29/6); RETRANCHEMENT - Bezoe kerscentrum 't Zwin. 14-18 uur: Panelen en vitrines met als the ma geologie (t/m T9i; VEERE - Grote kerk 10-17 uur: Diverse exposities (t/m 26/10); Stadhuis. 11-17 uur: 700 jaar wo nen in Veere' (t/m 6/9): De Schotse Huizen. 13-17 uur: Werken Govaert Vandenbergh (t/m 20/7); VLISSINGEN - Gevangento ren. 11-21. 'Tijdsbeeld'. 500 jaar Gevangentoren en werken van Peter Terhorst (t/m 26/10) en in stallatie van Ton Lamper (t/m 14/7); Stedelijk Museum. 10-17 uur: 'Kapers op de Kust', kaapvaart en piraterij in Nederland 1500- 1800 (t/m 22/9); IJZENDIJKE - Streekmuseum, 10-12 en 13-17 uur: 'Kant van alle kanten' met werk uit diverse landen (t/m 27/10). ZIERIKZEE - Maritiem Mu seum. 10-17 uur: Scheepsmodel len (t/m 25/10): Stadhuismuseum. 10-17 uur: 'Zierikzee in kaart gebracht' (t m 25/10); Dikke Toren, 11-16 uur: Werken Madeleine Both (t/m 30/6). Hulpcentra Alarmnummer voor geheel Zeeland: tel. 06-11 SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. tel 01180-15551. dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor men sen in nood. tel. 01180-36251. van 10.00-24 00 uur - weekends van 20.00-24.00 uur Stichting 'Blijf van m'n lijf Zee land. tel. 01184-14645. dag en nacht bereikbaar. Stichting 'Vrouwen bellen vrou- ven', tel. 01100-32233. Kinder- en Jeugdtclefoon Zeeland, tel 01180-38080. dag. van 14-20 uur. Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling. tel. 01180-28800. Aids Infolijn: tel. 01180-38384

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 7