Braderie guur en druk Walcherse muzikanten verenigd PZC Eén brandweer Wissenkerke in jananuari '92 Ringrijderij in vier Walcherse plaatsen streek maandag 17 juni 1991 examens Manifestatie tijdens jubileum Volharding De laatste dag van de Middelburgse braderie: bijna evenveel paraplu's als bezoekers (foto Ruben OreelI MIDDELBURG - Een gure, regenachtige zaterdag besloot de jaarlijkse braderie in Middelburg. De Middelburgse kinderen die graag wat koopwaar aan de man wilden brengen op de kin derbraderie kregen nauwelijks belangstelling en enkele muzi kale optredens moesten worden verplaatst naar overdekte plekken, maar het publiek liet zich toch ook zaterdag niet weer houden van een bezoekje aan de Zeeuwse hoofdstad. Het was zeer druk in de stad en de modeshow bleef de toeschouwers zelfs boeien terwijl de regen met bakken naar beneden kwam. De Middelburgse middenstand was al met al geenszins ontevre den met het verloop van de braderie. Donderdag was een mooie dag, vrijdag stralend en zaterdag viel het gezien het slechte weer ook niet tegen, aldus A.J. de Jonge namens het organiserend co mité. De zakkenrollers, die eerder op zaterdagen hun slag sloe gen onder het winkelende publiek, hielden zich uiterst rustig. De Middelburgse politie kreeg geen enkele aangifte van zakkenrol lerij binnen. Of dat het resultaat was van de waarschuwingen die via spandoeken en geluidsinstallatie werden gegeven kon een woordvoerder van de politie niet zeggen. Andere incidenten de den zich evenmin voor. MIDDELBURG Women's Aglow - De we reldwijde organisatie van chris tenvrouwen, Women's Aglow Fellowship, houdt: maandag 24 juni de maandelijkse samen komst in de Stadsschouwburg te Middelburg. Spreekster is Fieke Goedhart uit Zwolle. De bijeenkomst begint om 20 uur. VLISSINGEN Borstvoeding - De Vereni ging Borstvoeding Natuurlijk houdt vandaag, maandag, een informatie-avond over het on derwerp 'Borstvoeding rondom de bevalling'. Belangstellenden kunnen om 20 uur terecht op het adres Genestetlaan 13 in Vhssin- gen. Thoolse scholengemeenschap SINT MAARTENSDIJK - Aan de Thoolse Scholengemeen schap voor LTO/LHNO/MAVO slaagden: Bouwtechniek praktijk: P Benou. St. Maartensdijk, J Bijl, Poortvliet; M Bogert. L van den Doel. beiden Tholen, E. Feytel, Poortvliet; C Kou wen. Oud-Vossemeer; A. Pnem, Sint-Maartensdijk; C. Rijnberg, Bruinisse; J, van de Velde. Tholen Bouwtechniek theorie: P Begthel, Tholen. M Boogerd, Sint Maartens dijk; H, Bouman, Poortvliet; D. Bur gers, A Deurloo beiden Tholen: E Hage. Sint Annaland. R Korsgan. Tholen. P. van der Male. Poortvliet; A. Rijnberg. Sint Annaland, N. Rij- stenbil, Scherpenisse: M. Stoutjes- dijk. Sint Maartensdijk: R. de Visser, Tholen; G. van Vossen, Scherpenis se, L. Vroegop. Sint Annaland Me chanische techniek praktijk: D Kik, se; W. Flikweert, Sint Maartensdijk. T Hage, Tholen. J. van Hemert, Sta- venisse; T, de Hond, N Nassar beiden Tholen. J. Moerland. L Moerland beiden Stavenisse; M. Moussour, Sint Maartensdijk; P. de Wijs, Tho len, S. Oosdijk, A. van Osteijen. S. van de Ree allen Sint Maartensdijk: M Rijnberg, Sint Annaland, P Tel- derman, Tholen, M van der Wal. Sint Annaland. S Wisse, Oud-Vossemeer. Mode-instituut TILBURG - Aan het mode-insti tuut Cuppens-Geurs in Tilburg zijn de volgende kandidaten on der leiding van mevrouw A.J.P. van Liere-Ruissen voor het be ginnersexamen geslaagd met lof en eer: Y. Fierloos-Deurloo, Hoedekensker- ke. J W Fraanje-van Dixhoorn, Yer- seke. G. J Klerq-Brown. Hansweert: C E Smal-Mieras. Yerseke; P de Witte-Bakker, Kapelle. Snel een nieuw brandweerhuis in Arnemuiden ARNEMUIDEN - Arnemuiden krijgt nog dit jaar een nieuwe brandweerkazerne, ondanks bet feit dat de Centrale Dienst Gemeentewerken de bouw daarvan niet voor haar reke ning kan nemen. Het college van b en w heeft zich gewend tot het architectenbureau Gruisen, Klap en Sanderse. Dit bureau heeft toegezegd dat de bouw van een nieuwe kazerne voor het eind van het jaar kan wor den voltooid. Het college vraagt de gemeente raad de al in de begroting voor 1991 aangekondigde investering van een half miljoen gulden te bekrachtigen. De raad verga dert op maandag 24 juni om 19.30 uur over deze zaak. Dan zal ook worden besproken of de raad bereid is een krediet van 2250 gulden beschikbaar te stel len voor een fietsenberging voor 12 fietsen bij het gemeentehuis zoals het college wil. 111 iii Sint Philipsland-. V. Kouwen, Poort vliet,; W. Riedijk, Stavenisse, A. Vos hol, Poortvliet, Mechanische tech niek theorie: C. van Haaften. P Har- denbol beiden Tholen; J. Keur, Sint Annaland. P Potter, Sint Maartens dijk Motorvoertuigentechniek praktijk: D van de Boogerd, Sint Maartensdijk; H Eskes. Tholen; W. Hage, Scherpenisse; C. Huijser, Sint, Philipsland. J. van Oudenaarde. Poortvliet,, L Voshol, Oud-Vosse meer; K van Vossen. Sint Annaland Motorvoertuigentechniek theorie: A. Nuyten. Tholen; M. van Popering Sint Annaland Verzorgende beroe pen praktijk: B. v d Berge, M. Klaase beiden Sint Annaland, Ch. Slager, Sint Annaland Verzorgende beroepen theorie: H Dekker, Stave nisse. M Geluk, Oud-Vossemeer; C. Gillesen, Sint Maartensdijk; S. van der Jagt, S Laban. M. Snijders, allen Tholen; M Wolters, Sint Maartens dijk Textielverwerkende beroepen praktijk: J Gladdines. M de Korte, beiden Tholen; S Rosbergen. Sint- Maartensdijk: A Verkamman, Sint Philipsland Textielverwerkende beroepen theorie: V Bakker, Anna Jacobapolder; T van Gerven, Tho len MAVO: I. van den Berg, Tholen, F. Boudier, Poortvliet; T. Ie Due, Tholen; R. den Engelsman. Stavenis- Half jaar voor drugsverkoper MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft de 24-jarige K. Y. uit Terneuzen bij verstek veroordeeld tot tien maanden gevangenisstraf waarvan vier maanden voorwaardelijk voor drugshandel en fietsendiefstal len. Hij verkpcht vorig jaar in zijn woonplaats heroïne, cocaï ne en psilocybine (paddestoe lengif met lsd-werking) aan ge bruikers. Ook handelde hij in hasjiesj, die hij ook wel aan gro tere afnemers sleet. De hard drugs verkocht hij in de binnen stad op straat. Het vonnis was conform de eis. Kloetingse promoveert in bedrijfskunde GOES - De uit Kloetinge afkom stige Lian Krijger (31) is on langs aan de Technische Uni versiteit Eindhoven gepromo veerd tot doctor in de bedrijfs kunde. Krijger schreef een proefschrift over het produkt-innovatiebe- leid van ondernemingen. Naast een uitgebreide analyse van het huidige beleid dat zij voeren om produkten te verbeteren, geeft Krijger ook praktische tips voor verbetering daarvan. Die zijn ge baseerd op onderzoek dat zij ver richtte bij onder meer de kunst stoffen-. machine- en elektro technische industrie. Lian Krij ger behaalde in 1978 haar diplo ma aan het Christelijk Lyceum voor Zeeland. Na als ingenieur te zijn afgestudeerd aan de Land bouwhogeschool in Wagenin- gen, begon zij in 1985 aan de TU in Eindhoven aan het onlangs af gesloten onderzoek. Sinds 1990 werkt Krijger als medewerker technologie-ontwikkeling bij de provincie Gelderland. VLISSINGEN - In Zoutelande, Lammerenburg, Middelburg n Gapinge zijn het afgelopen weekend ringrijderijen gehou den. De uitslagen: ZOUTELANDE (34 beurten): 1 Jan Brasser 31 ringen, 2 Han Dekker 31, 3 l.out Vos 29.4 Ranni Wisse 24,5 John ny Wisse 24, 6 Rinus Janse 24, 7 Ad Janse 24,8 Chris Provoost 23.9 Sand ra van de Vreugde 22.10 Marjan Kolc 22. 11 Jan Dekker 21, 12 Piet Kleine- pier 21, 13 Madeion Lievense 20. 14 Diana Wisse 19, 15 Niels Janse 18, 10 Jos Duvekot 17, 17 Johnny Melis 17, 18 Jos Vos 17.19 Job Wisse 16.20 Wim Duvekot 16, 21 Henk de Kam 16, 22 Art Jan Maljaars 12, 23 Daniel Pro voost 12. 24 Carolien Dekker 12, 25 Peter Melis 12, 26 Wim Boogaard 10, 27 Mirjam de Looff 10, 28 Angelique Wisse 9, 29 Henk Willeboordse 8, 30 Magda Matthijsse 8. 31 Marleen Ga- briélse 7, 32 Mirclla Mesie 2 ringen. Bekers 8 beurten: 1 Lout Vos 8 rin gen, 2 Chris Provoost 8, 3 Piet Klei- nepier 8 ringen. Pollepel Marjam Kole. Medaille meeste volgringen Han Dekker 29 ringen. 's Avonds was er prijsuitreiking met gezellig samenzijn in de Sandeman Bar. Ondanks de voortdurend neer gutsende regen was het een leuke, gezellige dag. Lammerenburg In Lammerenburg werd zater dag de jaarlijkse ringrijderij ge houden. Er namen 28 ringrijders aan de sfeervolle wedstrijd over dertig beurten deel. Tevens de den er twee debutanten mee. Pe ter de Pagter werd winnaar met 29 ringen. Hij nam na een span nende kamp ook de eerste wis selbeker mee naar huis. De pol lepel werd gewonnen door Arno Francke. Wethouder Poppe-De Looff reikte na afloop de ereprij zen uit. Door de weersomstan digheden ging het stoeltje rijden te paard niet door. Uitslag na dertig beurten: 1 Peter de Pagter 29 ringen, 2 Arno Francke 28, 3 Jan Jobse 28, 4 Piet-Jan Reijnierse 26,5 Cees de Kroo 25,6 Jaap Vos 23,7 Piet Kluyfhout 23, 8 Jos Vos 21, 9 Bart Brasser Lzn 20, 10 Eline Franc ke 20,11 Piet Besuyen 20,12 Leo Bos- gra 19,13 Bram de Pagter 19, 14 Jac queline van Beusekom 17, 15 Elien Jobse 16, 16 Margriet Besuyen 15, 17 Jolande O'Heim 15, 18 Jan de Kroo 15, 19 Piet Hollebrandse 15. 20 Rob van de Heyden 13, 21 Mariëlle Patte- nier 12, 22 Janny de Kroo 11, 23 Bart Braser Wzn 11, 24 Jan Kamp 11, 25 Andy Vos 10, 26 José van de Velde 8. 27 Bart Kluylhout 8, 28 Patricia Ros- sel 5 ringen. Bekers: 1 Peter de Pagter, 2 Piet-Jan Reijnierse, 3 Arno Francke, 4 Jan Jobse, 5 Eline Francke. 6 Cees de Kroo. 7 Piet Hollebrandse, Middelburg Uitslag van de ringrijderijwed- strijd van de Middelburgse Ringrijders Verenging Nooit Ge dacht (34 beurten); 1 David Willemse 31 ringen, 2 Rens Hoebeeke 29, 3 Arjan Kosten 28, 4 Jan Hendrikse 27,5 Steef de Rijke 27, 6 Frank van Eenennaam 26. 7 Piet Meijer 26, 8 Ella Poppe 26. 9 Johan Baas21,10 JanCrucq21,11 Koos Zijl 20, 12 Jessica Coppoolse 19, 13 Leen Geerse 19, 14 Linda Zijl 17, 15 Izabel van Gemert 15,16 Rocco Vader 15.17 Ko Baas 14,18 Kees Vader 14 ringen. Versiering: 1 Jessica Coppoolse, 2 El- la Poppe, 3 Jan Hendrikse, 4 Rocco Vader, 5 Izabel van Gemert. Pollepel Ella Poppe. Meeste volgringen David Willemse. Bekers tien beurten: 1 Jan Hendrikse 9 ringen, 2 Rens Hoebeeke 9, 3 Arjan Kosten 8, 4 Kees Vader 6, 5 Leen Geerse 5 ringen. Gastrijders David Willemse 10 ringen. Extra be ker 5-10-15-20 beurt Rens Hoebeeke. Gapinge De ringrijdersvereniging in Ga pinge hield zaterdag haar jaar lijkse dorpswedstrijd in de Schotse Hoek in Gapinge. De onder slechte weersomstandig heden gereden wedstrijd werd gewonnen door Krijn Coppoolse Czn met 28 van ae 30 te steken ringen. De eerste beker werd na kamp gewonnen door Paulien Meijers, terwijl de pollepel voor Danny Matthijs was. Conno Francke moest de wedstrijd we gens een blessure staken. Bekerwinnaars: 1 Paulien Meijers 8 ringen, 2 Jos Gideonse 8,3 Eric Paau- we 8, 4 Josee Verhage 8, 5 Bennie Paauwe 8,6 Hans van den Broeke 7, 7 Wilco van den Broeke 7, 8 Jan Gi deonse 7.9 Krijn Coppoolse Czn: Peter Raats 7 ringen. De uitslag over de gehele dag Krijn Coppoolse Czn 28 ringen Bennie Paauwe 27, 3 Jos Gideos 27, 4 Jan Gideonse 26, 5 Wilco» den Broeke 26, 6 Kees Langebeefei 26. 7 Paulien Meijers 26, 8 peu Raats 25. 9 Hans van den Broeken 10 Josee Verhage 23. 11 Sjaakfe 23.12 Corneli Langebeeke23.13iT ke Reijnierse 22. 14 Wim Maljers 15 Adrie Verhage 20, 16 Danny wit thijs 20. 17 Eric Paauwe 19, 18 h. Wattel 19, 19 André LouwerseiQ* Gert Langebeeke 19.21 Dennis boordse 17, 22 Petra Jasperse H a heo Alewijnse 12,24 Natasja Verb 11,25 Jos Oudenaert 10,26Leen)iji jers 7. 27 Conno Francke (gestopfr twaalf beurten) 7 ringen Wethouder W. Sanderse van des meente Veere reikte na afloop van j wedstrijd de wisselbekers uit Avonds volgde in het vereniging» bouw de verdere pnjsuitreikingT een gezellig samenzijn. Programma: zaterdag 22 jt- organiseert de Zeeuwse Ringt ders Vereniging in samentel king met de afdeling Oostkapi le de eerste grote sjezenm strijd van dit seizoen. Maarkfr 37 sjezen nemen deel aan fe wedstrijd. Na afloop is er er groot schuurfeest met barbega en muzikale omlijsting van Tot tage'. Tafeltennis bedrijven besloten met toernooi MIDDELBURG - De Walches Bedrijfs Tefeltennis Verenig® (WBTV) heeft het seizoen li 1992 afgesloten met een toe nooi. Dit slottoernooi werd, v( deeld over twee woensdagavoj den, gehouden in sportzai Slaghvaert in Middelburg, ft toernooileiding had het niet s makkelijk. Er waren nogal wi afmeldingen en enkelen bleva zelfs zonder kennisgeving w« Het is echter gelukt het tos nooischema naar behoren aan% passen. Er werd gespeeld ïnvif klassen. Uitslag, eerste klas: 1 Ted S (Deltan), 2 Jan Hensen (Middelto I), 3 Ronald Vale (De Voogd-Gnp kerke). Tweede klas; 1 Peter V (ABN/AMRO), 2 Boudewijn vantti ligen Amor I3 Jan Sanders iProre cie I). Derde klas: 1 Bram Jobse iGescb re/Wattel), 2 Tinus Dekker (Drukt rij Meulenberg), 3 Joan van Hou» lingen (Meppers I). Vierde klas: 1 Anton van Wilgenbc Amor II). 2 Niels van Dijke (Amorf 3 Louis Roedoe (Middelburg II) Videorecorder ontvreemd OOST-SOUBURG - Diev hebben zaterdagavond uit c woning aan de De Deckerestra in Oost-Souburg een videoreo der ontvreemd. De ongeweti gasten kwamen waarschijnS binnen door een raam of deun forceren. De Vlissingse polii wilde geen nadere details mi delen om te voorkomen dar c t methode van toegang versop t fen navolging' vindt. Commissie over Buitengebied MIDDELBURG - Het t mingsplan Buitengebied van< gemeente Middelburg staalt discussie tijdens een vergad ring van de commissie VRO 1 op 9 juli. De vergadering isi 19.30 uur in de maquettekam n van het stadhuis. De commissie financien vera dert op 25 juni om 16.00 uunnd b en w-kamer van het stadia Maandag 24 juni komt de ctc missie onderwijs om 16.00 ml» stadhuis bijeen. Muzikanten op Miniatuur Walcheren MIDDELBURG - De slagwerk groep van de muziekvereniging EMM uit Serooskerke (W) ver zorgt zaterdag 22 juni een optre den op Miniatuur Walcheren. Dit begint om 13 uur. WISSENKERKE - De twee brandweerkorpsen van de ge meente Wissenkerke worden per 1 januari 1992 samenge voegd. Het nieuwe korps, dat in 1994 zijn definitieve vorm moet krijgen, gaat bestaan uit 18 brandweerlieden. De samen voeging levert Wissenkerke in 1992 een besparing op van ruim 21.000 gulden. Eind vorig jaar vroeg de Wissen- kerkse gemeenteraad het colle ge van b en w de vorming van één korps te bestuderen. Uit het daarop volgende overleg met de betrokken brandweerploegen, bleek dat ook die de samenvoe ging zo snel mogelijk door wilde zetten. Hierdoor zou de Wissen- kerkse brandweer niet alleen doelmatiger kunnen werken, maar per jaar ook nog een fikse besparing opleveren. De totale bezetting van de huidi ge twee korpsen (met kazernes in Wissenkerke en Kamperland) bestaat uit 27 man. De korpsen hebben volgens een woordvoer der van de gemeente verklaard geen moeite te hebben met de in krimping tot uiteindelijk 18 le den. Tot 1994 blijft de brandweer beschikken over twee brand weerauto's. Daarna wordt het blusvoertuig uit de kazerne in Wissenkerke vervangen door een personenbusje. dat de spuit gasten naar de kazerne in Kam perland moet brengen. Het voorstel tot samenvoeging komt maandag 24 juni in de Wis- senkerkse gemeenteraad aan de orde. De raad moet zich dan te vens uitspreken over een voor stel van b en w. het recreatie park De Roompot toestemming te verlenen voor de bouw van 80 appartementen aan de Sophia- haven in Kamperland. Om dit mogelijk te maken, is verande ring van het bestemmingsplan 'Buitengebied' nodig. B en w vragen de raad in te stemmen met een daarvoor benodigd voorbereidingsbesluit. HEIKANT Koersbal - De Katholieke Bond van Ouderen hield in het gemeenschapscentrum 't Heike in Heikant een wedstrijd koers bal. Er waren 35 deelnemers. Uitslag: 1 Ch. van HauteréS. van Hauten, 2 C. Smet/P. de Bot. RONALD McDONALD"' KOMT! Op- 19 juni '91 Vanal: 15-30 uur. Bi] McDonald's restaurant: A58 afslag Middelburg, Bosschaartsweg 1, Middelburg Zuid, tel.: 01180-14579. 7 dagen per week open, ook 's avonds. OOST-SOUBURG - Enkele hon derden fanfarespelers vormden zaterdag voor één keer geza menlijk de Grote Walcherse Fanfare. De Van Duyvenvoorde- sporthal in Oost-Souburg puil de uit van de rode, blauwe en groene uniformen. De Oostsou- burgse vereniging Vlijt en Vol harding vierde met een Wal- chers fanfarefestival haar ze ventigste verjaardag. Promotie van de fanfaremuziek, dat was het doel van dit ver- jaarsfeestje. Dirigent Ger Blom van V V noemde de fanfare za terdag een 'ondergeschoven kindje' ten opzichte van harmo nieën en brassbands. Er is maar heel weinig muziek speciaal voor fanfares, en daar moet maar eens verandering in ko men, meende de enthousiaste Middelburger. Het is dan ook de bedoeling dat het festival een te rugkerend gebeuren wordt, zo dat de Walcherse orkesten el kaar onderling kunnen stimule ren. Overdag speelden de Walcherse fanfarekorpsen afzonderlijk. Ze waren er alle zes; behalve Vlijt en Volharding Oefening Na Den Arbeid uit Nieuw- en Sint Joos- land. Eendracht Maakt Macht uit Serooskerke, Veere's én Ar- ne's Genoegen en Luctor et Emergo uit Zoutelande. ONDA en V V waren bovendien met een jeugdgroep vertegenwoor digd. Fanfaredeskundige Danny Oosterman beoordeelde de op tredens om de orkesten tips te kunnen geven voor een verho ging van de kwaliteit. 's Avonds spanden alle Walcher se deelnemers samen tot een or kest van ongekende omvang. Het Groot Walchers Fanfare Or kest speelde werken van onder anderen Jacob de Haan, Dizzy Stratford. Harm Evers en Wolf gang Amadeus Mozart. Na dit optreden konden de liefhebbers nog genieten van een concert van het vermaarde fanfare-or kest Crescendo uit Nieuwveen. Het omvangrijke éne Walcherse fanfare-orkest, zaterdag in de Souburgse Van Duyvenvoordesporthal (foto Ruben Oreel Ronald McDonald'" onze kende clown (o.a. van televi sie), komt naar jouw McDonald's restaurant. Hij kan goochelen de beste en ver maakt je met de leukste grappen. Hij neemt ook feestelijke ver rassingen voor je mee. Nu Ro- McDonald er is, is het nóg iij ons. Duskom je ook?

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 6