Triomf in IJzendijke voor Jasperse Sandy den Exter wint opnieuw De la Ruelle en Bijvank blijven toon aangeven Amateurs koersen dit jaar samen in Boekweitronde Receptie Sluiskil druk bezocht Triatleet uit Oost-Souburg zegeviert na felle strijd met Marlon Roels Van Laere mist EK MAANDAG 17 JUNI 1991 IJZENDIJKE - Jan Bart Jas perse moest zaterdag voor zijn overwinning in de triathlon van IJzendijke tot het uiterste gaan om junior Marlon Roels achter zich te houden. Beide kemphanen joegen elkaar op tijdens het fietsen en lopen. Pas bij het laatste onderdeel, het lo pen, kon Jasperse de overwin ning in de IJzendijkse triathlon naar zich toetrekken. Na 15 kilomter fietsen had Jas perse de kop gepakt, op stayer- veilige afstand gevolgd door Marlon Roels en Adrie Flipse. Na het lopen pakte Marlon Roels de kop tijdens de 7.5 kilo meter lopen. Na een k ilometer kwam Jasperse over hem heen om in 1.15.07 zijn tweede zege dit seizoen en het clubkampioen schap van TVZ veilig te stellen. Marlon Roels had in eerste in stantie bij het zwemmen vier honderd meter voorsprong ge nomen. Hij werd gevolgd door Jan Bart Jasperse, Omar Roels en Bram van de Wege. De 28 kilo meter fietsen waren dit keer nog zwaarder door het net van teer en splitssteentjes~ voorziene wegdek. Door lekke banden en valpartijen vielen onder ande ren Ad Janisse en Wibo Ver- straate uit. „Ik heb diep moeten gaan. heel diep", kon Jasperse na de finish nog net uitbrengen. Marlon Roelse kwam 23 seconden te kort voor de overwinning maar kon Adrie Filpse en broer Omar ruim achter zich houden. Mede-organisator Ronny de Martelaere was dolblij met zijn vierde plaats. Frans Daalman uit Breskens pakte met een 12e plaats het clubkampioenschap van het Belgische Meetjesland. Jan Bart Jasperse verstevigde zijn leiden de positie in het Adia-Keser cir cuit met 2616 pt. voor Omar Roelse met 2463 pt. en de Belg Patric Segers met 2427 pt. Nicole Spruit was een klasse apart bij de vrouwen met ruim vijf minuten voorsprong op Tina Kats en Maryke Echardt. De heren veteranen zorgden eveneens voor een enerverende strijd. Ook hier bracht het lopen de ontknoping. Op de 7.5 km zet te Cees Nooyens een achter stand van 300 meter om in een voorsprong van 300 m om zo in 1.23.06 de winst en het clubkam pioenschap te pakken. De jeug dige zestiger Jo Keulemans pak te winst bij veteranen II. Op de krote afstand, 250m zwemmen. 14 km fietsen en 4 km lopen,w as Linda Siebons de sterskte voor Janneke Goossens en Nicole van de Schelde bij de meisjes. Dennis Florisse stelde met zijn zege bij de jongens ook de overwinning in het Verenigde Spaarbankcircuit veilig. Met vier overwinningen en 3600 pun ten is hij nu al onbereikbaar ge worden voor de concurrentie. Uitslagen 1/6 triathlon: heren 18-20 jaar: 1 Mar lon Roels Axel 1.15.30; 2 Rob Magnee Vlissingen 1.20.39; 3 Rik Meerman Vrouwenpolder 1.26 39. Heren 21-39 jaar: 1 Jan Bart Jasperse O.-Souburg 1 15.07; 2 Adile Flipse Westkapelle 1 16.28; 3 Omar Roels Axel 1.18.46; 4 Ronny de Martelaere IJzendijke 1.19.01. 5 Eddy Vinke Westdorpe 1 19.26; 6 Mario Willems Terneuzen 1.19 43; 7 Frans Daalman Terneuzen 1.19.43; 8 Jan v. d. Linde Oostburg 1.20.21; 9 Cees v d. Endt Goes 1 20.44; 10 Patric Segers Ertvelde 1.20.54 He ren 40-49 jaar: 1 Cees Nooyens Vlis singen 1 23.06; 2 Pieter Verhage Westkapelle 1.23.58; 3 Jan Geense Yerseke 1 24 50 Heren 50+: 1 Jo Keu lemans Vlissingen 1.32,08: 2 Piet Spuirt Terneuzen 1.37 08 Dames: 1 Nicole Spruit Terneuzen 1.31.50, 2 Ti- na Kats Vlissingen 1.37.10; 3 Marijke Eckhardt Roosendaal 1.37.31 Uitsla gen 1/12 triathlon, meisjes 12-15 j.: 1 Linda Siebons West-Souburg 54 02. Meisjes 16-17 j.: 1 Nicole v. d Schelde Middelburg 55.22 Jongens 12-15 j.: 1 Fioris v. Loon Hoogerheide 47.25, 2 Edwin Vershaeve Aardenburg 51.11 Jongens 16-17 j.: 1 Dennis Florisse Axel 42.47; 2 Mare Blok Lewedorp 43.42. Commotie in trimmerspeloton LAMSWAARDE - Slechts één wedstrijd zijn de anderen er niet in geslaagd het duo Rick de la Ruelle en Rob Bijvank aan banden te leggen tijdens de wedstrijden van de Zeeuws- Vlaamse Wieler Trimbond. Vo rige week, in Breskens, door braken Huib Slabbekoorn en Jolian Droogens de hegemonie van het Zeeuws-Vlaamse twee tal. Zaterdag, in Lamswaarde, sloeg het gevreesde duo weer toe. Rick de la Ruelle behaalde ditmaal de zege voor Rob Bij vank. Reeds vrijdag hadden de twee toonaangevende trimmers de si tuatie recht getrokken. In Hoek bepaalden zij toen het gezicht van de wedstrijd; één dag later was het niet anders. Het kleine deelnemersveld (slechts zeven tien coureurs kwamen een rug nummer afhalen) moest toe zien dat Rick de la Ruelle en Rob Bij vank er opnieuw vandoor gin gen. Overigens kregen zij, even als in Hoek, opnieuw tegenstand te verwerken van Sjaak Rom mers. De geroutineerde coureur uit Rilland-Bath besefte opnieuw dat dit de enige mogelijkheid was om de overige B-renners achter zich te laten. Voor die durf werd de Bevelandse trim mer beloond. Hij slaagde er in om tot in de slotfase bij Bijvank en De la Ruelle te blijven. Maar in de spurt om de bloemen speel de Rommers geen enkele rol. Daar zat hij overigens absoluut niet over in. Rommers finishte immers daardoor als eerste ren ner uit de B-categorie. Dé la Ruelle was de rapste. Commotie De overmacht waarmee het duo de wedstrijden van de wieler- trimbond naar zijn hand zet, heeft overigens al de nodige commotie veroorzaakt. Bstuur- ders van de bond dreigden zelfs al maatregelen te zullen nemen als ook maar even blijkt dat de twee combine rijden. In Hoek bleven die sancties achterwege, omdat het stratencriterium bui ten de trimbond om wordt geor ganiseerd. Maar Bijvank en De la Ruelle reden wel degelijk combine. „Ze doen wat ze willen en ze zijn eigenlijk veel te sterk voor dit gezelschap", reageerde Sjaak Rommens uit Rilland na afloop. Rommens had zijn wedstrijd overigens wel afgestemd op de twee Zeeuws-Vlaamse prijsrij- ders: „Ik probeerde met ze mee te gaan toen de finale ingeleid werd. Het lukte. Daar is mijn derde plaats mee verklaard", al dus de Bevelandse trimmer. Uitslag Hoek: 1. Rob Bijvank, Westdorpe 55 km. in 1.19.14; 2. op 40 sec. Rick de la Ruelle, Axel; 3. Sjaak Rommens, Ril land; 4. Rudy Rabout. Zuidzan- de; 5. Jan Herenthals, Terneu zen; 6. Jan Moes. Terneuzen; 7. op 1.02 Adrie Manhave, Bier vliet; 8. Willy de Feber, Hoek; 9. Mark Boelens, Oostburg; 10. Jan Dubbeldam, Sas van Gent; 11. J. de Rooy, Terneuzen; 12. Bertus Dees, Terneuzen; 13. Hans Dek ker, Zaamslag; 14. Mario Goet- hals, Zelzate; 15. Hubert van Landeghem, Ertvelde. Uitslag; Lamswaarde: 1 Rick de la Ruelle. Axel; 2 Rob Bijvank, West dorpe. 3 Sjaak Rommers, Rilland- Bath; 4 Mark van Gaever, Koewacht; 5 Ronald Smits, Clinge; 6 Johan Krap. Deinze(B); 7 Cor Vervaet, Koe wacht; 8 Pascal de Rijcke, Sas van Gent; 9 Peter Picavel. Hulst; 10 Mark Boelens, Oostburg; 11 Rudie Bu- zeijn, Schoondijke. 12 Jan Dubbel dam. Sas van Gent; 13 Adrie Manha ve, Biervliet; 14 Henny Gijsel; 15 K Warnier. Hulst. Nieuwelingen en junioren geschrapt ZUIDDORPE - Ooit was de Boekweitronde van Zuiddorpe éen van de hoogtepunten van het Zeeuws-Vlaams wielersei- zoen. Nationale toppers lieten zich zien in een wedstrijd voor amateurs en ook kwamen veel nieuwelingen en junioren in ac tie. Die tijden zijn intussen ver voor bij. Vorig jaar was voor de sup portersclub De Zwaluw, de orga nisator. een absoluut diepte punt toen slechts een veertigtal renners (verdeeld over drie cate gorieën) aan de startlijn ver schenen. Noodgedwongen heeft de organisatie de koersen voor nieuwelingen en junioren ge schrapt, maar bij de amateurs komen vanavond (maandag) ongeveer zestig renners aan het vertrek. „We moesten wat doen", aldus organisatie-voorzitter Henry de Mul, „daarom hebben we de nieuwelingen en de junioren van het programma geschrapt. De meeste van die jongens gaan nog naar school. Dan hebben ze geen tijd om op maandagmiddag een wedstrijd te rijden. De laatste paar jaar was de belangstelling in deze categorieën minimaal." Overigens houdt dat niet in dat de activiteiten van supporters club De Zwaluw op een lager pitje zijn komen te staan. „Inte gendeel zelfs, vorige week heb ben we de aankomst van de eer ste etappe in het Zeeuws- Vlaams Wielerweekend georga niseerd. Dat hebben we gedaan met de financiën die we normaal uittrokken voor de de nieuwelin gen en de junioren tijdens de kermiswedstrijd. Dat is ons uit stekend bevallen. We zullen daar zeker mee door gaan", zegt De Mul. Het houdt ongetwijfeld in dat de Boekweitronde voor nieuwelingen en junioren defini tief van het programma is ver dwenen. In de kermisronde van Zuiddorpe komen nu dus nog al leen amateurs aan bod. Dit jaar is dat overigens een gecombi neerde wedstrijd voor ama teurs-A en B. 60 amateurs „Daar hebben we bewust voor gekozen. Ook bij de amateurs hadden we vorig jaar een tegen vallende belangstelling. Daar om hebben we nu de mogelijk heid benut om een gecombineer de wedstrijd voor amateurs-A en B te houden", stelt De Mul. Gezien de inschrijving heeft 'Zuiddorpe' daarbij een goede gok gemaakt. In totaal zo'n 60 amateurs zullen maandagvond van start gaan in de Boekwej tronde. Daarbij is de plaatselijke favoriet Patrick van de Vijver die dit jaar redelijk uit de verf komt in deze categorie. Naasi Van de Vijver is er deelname van streekrenners als Eric Vereee ken, Rolf Mobach. Karei van Goethem. Johnny van Cadsand Eric Verhage en Jacky Fortrei' Zij zullen tegenstand ondervin den van bijvoorbeeld Mario en Rudie van Vlimmeren (de twee Brabanders beheersten onlangs nog de wedstrijd in Axel), Fran- Qois Franse. Peter Mol en Ham Akkermans. Bij de amateurs-B bevinden zich onder meer Wim Oosse en Ad Zuidweg. De 21e Boekweitronde van Zuid dorpe gaat maandagavond om 18.45 uur van start. De al" te leg gen afstand bedraagt 90 kilome ter. NIJEVEEN - De veterane ïerest van Laere uit Sluis heeft inhei Drentse Neijeveen een tweede plaats behaald op de kwart triathlon met de internationale afstanden van 1.5 kilometer zwemmen, 45 kilometer fietser en 10 kilometer lopen. Met- een tijd van 2.29.35 kwama zeven minuten te kort voor de overwinning die recht geeft op uitzending naar de Europes.- kampioenschappen. Nederland wordt nu bij de veteranen verte genwoordigd door Hilly Wiers ma uit Friesland. Sportmasseurs VLISSINGEN - Zeeland heeftet in de afgelopen week vijf gedi- plomeerde sportmasseurs bij ge kregen. In Utrecht slaagden Nei de Groene uit Wolfaartsdijk Yvonne Langen uit Middelburg, Rudi van Os uit Souburg, Ac van Broekhoven uit Vlissinge: en Johan Goeree uit Middel burg. De vijf geslaagden werde: opgeleid door Piet Hardenbert uit Vlissingen. Volleybaljeugd Hulst verrast tijdens NK clubteams DEN HAAG Met een tweede plaats en twee derde plaatsen presteerde de jeugd van Mor- res/Hulst zaterdag opnieuw goed in de finaleronde van de strijd om het Nederlands kam pioenschap voor gesloten club teams. De jongens B legden zeer verrassend beslag op de tweede plaats. De meisjes B en de meis jes C werden derde. De jongens B van de Hulster ver eniging liepen in de eerste poule wedstrijd tegen een nederlaag aan, maar speelden daarna on der leiding van Herman Ram- meloo en Peter Thuij een goed toernooi. De latere kampioen Ichtus uit Enschede was in het openingsduel met 8-15 en 6-15 te sterk. Dank zij twee overwinnin gen (tegen Ad vendo 15-6,15-3, en tegen Normis Orion 15-7, 15-11) plaatste Morres/Hulst zich voor de kruisfinale. Daarin werd in een enerverend duel gewonnen van Beaphar Salvora uit Raai te: 15-5, 7-15, 15-13. In de finale moesten de Zeeuws- Vlamingen, die met Erwin d'O- lieslagers, Ralf en Niek Schut. Bart Spitters, Chiel Baert, Maar ten van Goethem, Serge van der Heiden, Daniel van Hooye en Raoul Rammeloo in de eindron de aantraden, opnieuw buigen voor Ichtus: 13-15.815. De meisjes B wonnen in de poule twee keer (van VC Herten met 154. 15-11 en van Vollkei met 15- 4.15-11en speelden tegen DOK gelijk: 8-15, 15-11. In de kruisfi nale verloren Monique Begijn, Daphne Buijsse. Vivian Quaak, Audrey de Booij, Janneke Uit- terhoeve, Kathelijn Verschue- ren, Francien van Dierendonck, Anniek d'Hondt onder leiding van Jo Éveraert en Jos Ver- schueren van Meerkerk: 13-15, 10-15. Daarna stelden de Zeeuws-Vlamingen de derde plaats veilig, door van Wevo'70 te winnen, met 15-4, 15-10. Ook de meisjes C verloren in de kruisfinale, nadat de Hulst- ploeg in de poule had gewonnen van Dinto Warmenhuizen (15-8, 15-10) en had gelijkgespeeld te gen DSS uit Hoogezand (6-15, 16-14) en Normis Orion (15-7. 13- 15). De ploeg van Ria Everaert werd daarna de weg naar de fina le versperd door Rosstars, dat met 15-7 en 154 won en later overtuigend kampioen werd. Marjolein Durinck, Barbara Ver- poorte, Suzanne Smits, Jeska Buhmann. Christien Scheer ders. Carolien Coone. Leontien Kouwijzer, Annemiel Bracke, Kim de Booij en Fieke Verschue- ren legden dank zij een 2-1 (15-12, 515, 15-12i zege op Alterno ver volgens beslag op de derde plaats. SLUISKIL - Ter gelegen heid van de viering van het 60-jarig bestaan hield de voetbalvereniging Sluiskil zaterdagmiddag een recep tie in zaal-Dallinga. Tal van oud-leden en vertegenwoor digers van andere Zeeuwse verenigingen kwamen daar bij hun gelukwensen aan de jubilaris overbrengen. De KNVB was vertegenwoor digd door voorzitter Cees Blomaard en het gemeente bestuur van Terneuzen door burgemeester Barbe en wet houder De Zeeuw. In zijn toespraak stond KNVB-voorzitter Cees Blo maard („Ik was ook uitgeno digd voor twee andere recep ties, daar zijn ze nu dus óf kwaad óf teleurgesteld, maar dat lees ik wel in de krant") vrij lang stil bij het verleden en met name bij de jaren vanaf 1977. Toen, zo zei hij, „kreeg de toenmalige voorzitter Michel de Smet het voor elkaar om Han van der Hooft naar Sluiskil te ha len en de opmars van de club naar de tweede klas in gang te zetten". Blomaard moest helaas con stateren dat Sluiskil inmid dels weer teruggezakt is naar de vierde klas. „Maar", zo besloot hij, „Sluiskil heeft zijn zaakjes met name op fi nancieel gebied uitstekend voor elkaar en heeft dus nog toekomst. En de toekomst is nu eenmaal belangrijker dan het verleden". Oefenstrook De Terneuzense wethouder De Zeeuw roemde Sluiskil als „een club die borrelt van de geestesgedachten en die veerkrachtig en strijdvaar dig is". De/ Zeeuw noemde als voorbeeld de wens van de vereniging om een nieuwe oefenstrook te realiseren, maar kon daarover geen en kele toezegging doen. „Ik no dig U in elk geval uit om er eens over te komen praten zei hij. Voorzitter Bram van Houc- ke bedankte in zijn toe spraak vooral alle oud-ie- den, die op de overigens drukbezochte receptie wa ren afgekomen. Maar ook zei hij: „De glorieuze dagen™1 Sluiskil liggen inmiddels achter ons. Wat wij nu willen is een stevige basis voor vierde klas. omdat dat niveau is waarop Sluw met zijn 180 leden thuis hoort. Ik denk dat ik niets te veel zeg, als ik zeg dat daarvoor dit jaar een pracn- tige selectie hebben.' Namens de KNVB over!» digde Cees Blommaard club een lidografiek. Regen spelbreker in jubileum-concours Bruinisse Schouwse Ruiters corps/Daimler, Zwinr., 125. LI. ring 5: 1 Anneke Phernambucq/Floriant, Weelr., 137; 2 Piet Breure/Esprit, Oranjer. Willemstad, 137: 3 Wim Ha melink/Ester. Zwinr., 130. Ring 6: 1 Liesbeth de Bes/Zoberline, PPCSD, 133; 2 Karin Kamp/Tonia, Flakkee. 132; 3 Peter de Kam/Deny. Oranje zon. 129. B, ring 7:1 Marly Lebens/Sa- rina. Hulst. 132; 2 Monique van de Velden/Geramonda, Mazeppa, 131; 3 Christel Kunkel/Kilana, Gouwe Reyers, 130. Ring 8: 1 Lisette Tim- merman/Zaika, Oranjezon. 135; 2 Sil via Walraven/Dimona, Oranjezon, 132; 3 Esther Noordzij/Victor, Mazep pa, 122. Proef 2: 1 Marly Lebens/Sari- na. Hulst, 129; 2 Ria Beyer/Titus, Sas- ruiters, 125; 3 Joske Klompe/Olof, Schouwse R., 122. Pony's Z, proef 1: 1 Debbie Rijn/Cae sar. Z-Bev.. 186; 2 Sonjade Feiter/La- dy F, Schouwse R. 186; 3 Marscha Miener/Koraal, Dubbeldam, 176. Proef 2: 1 Chantal Verschoor/Virgi- nia, Develr 203; 2 Debbie Rijn/Cae sar, Z-Bev 185; 3 Sonjade Feiter/La- dy F. Schouwse R„ 178. M2, proef 1. ring 11A: 1 Nadina Timmerman/Ma- nolito. Oranjezon, 117; 2 Jan Willem de Feyter/Gladstone, Luctor et Emergo, 113; 3 Wieke Galema/Sur- prise, Luctor et Emergo. 111. Ring UB: 1 Mathilde Koster/Rinardo, Z- Bev 124; 2 Marleen Vermeulen/Ro- mano H, Gouwe Reyers, 123; 3 Lucie Louws/Melcha, Gouwe Reyers, 121. Proef 2. cat. CDE: 1 Linda Heijns- dijk/Gondi, Paardebloem, 118: 2 Wendy Moelker/Frederick, Paarde bloem. 117; 3 Sivia Hoefnagels/Gina, Hon ter. 116 Ml 1 Jolanda Post/ Frency, Develr., 128, 2 Brigitte Bon- net/Queen, Oranjer. Willemstad, 127; 3 Ingrid Luijk/Trader, Nrd -Bev 126. L2. proef 1: 1 Sibylle Burm/Rocky Boy, Hulst, 126, 2 Cora van Slie- drecht/Beauty. Paardebloem, 124; 3 Sheila van Troost/Julian, Luctor et Emergo, 122. Proef 2: 1 Eva Koedoot/ Rocket, Oranjer. Willemstad, 124; 2 Sheila van Troost/Lulian, Luctor et Emergo, 121. 3 Toos Nieuwenhuijze/ Roza. Z-Bev.. 118 LI, ring 10 1 Eva Koedoot/Rocket, Oranjer. Willem stad. 131; 2 Dennis Vonsee/Helios, Oranjezon. 126,3 Esther van de Velde Chassy Winnie. Gouwe reyers, 124. Ring U: 1 Natasja Frusch/Manolito, Graeve Jan, 125; 2 Christa Pluy- mers/Cupido, Paardebloem, 117; 3 Rianne Strayk/Pascal. Schouwse R 115. B, proef 1, cat,. A: 1 Albertina Joosse/Diamone. Oranjezon, 117. Cat BCD: 1 Lisette in 't Veld/Revenge, PPCSD, 134; 2 Jacqueline Walraven/ Valencia. Oranjezon. 132; 3 Wanda Prins/Nadira, Sasr., 131. Proef2; 1 Li sette in 't Veld/Revenge, PPCSD, 135:2 Ebrina de Graaf Anuos A. Gou we Reyers. 124, 3 Jacqueline Walra- ven/Valencia. Oranjezon. 124 Viertallen M: 1 Luctor et Emergo (Zaamslag). 131: 2 Zuid-Beveland iKruimngen), 118, 3 Oranjezon (Vrou wenpolder). 110. L 1 Oranjezon (Vrouwenpolder). 125, 2 Westelijk Schouwen (Haamstede). 118 Mennen B/L, proef 1: 1 Kees Pro- voost/Enna (B). Oranjezon, 124; 2 Arianne Hanse/Sunny (Li, Schouwse R 122, 3 Henny Vink/Floris Oranje zon, 118. M 1 Peter de Kam/Deny. Oranjezon. 125. Proef 2 B/L: 1 Kees Provoost/Enna (B). Oranjezon, 132. 2 Piet Lievense/Walther (B), Oranje zon. 123, 3 Henny Vink/Floris. Oran jezon, 123. Het was een drukte van belang tijdens de receptie van de vv Sluiskil (foto Camile Schelstraete) BRUINISSE - Op een terrein, dat door de bijna onophoudelij ke regen veranderd was in een modderpoel, ging zaterdag de oranjerozet in de zwaarste cate gorie bij de paarden weer eens naar stal Den Exter in Kortge- ne. Plaats van handeling was het Hippisch Centrum De Gre- velingen, waar de Schouwse Ruiters het jubileum concours hielden. Was het een week gele den in Hulst Simon den Exter die de hoogste eer voor zich op eiste, dit keer nam zijn dochter Sandy de overwinning voor haar rekening. Sandy den Exter liet de chrono op exact 38 seconden rond stil staan. Van die tijd knabbelde al leen concurrente Ellen Albers iets meer dan een seconde van af, maar de Vlaardingse amazo ne liet in de haast de ruin Caesar op de driesprong drie balken uit de lepels springen. In een zinderende finale besliste Zeeuws kampioene Rowena de Pender met Nelis de strijd bij de pony's Zwaar in haar voordeel. Met een foutloze rit en een tijd van 38.37 bleek zij een halve se conde sneller dan haar rivaal Je roen Burm. Schouws onderonsje In de klasse M werd het een Schouws onderonsje. Slechts drie ruiters geraakten onder de neergutsende regen zonder brokken over het basisparcours. Jan van de Graaf van de PPCSD uit Bruinisse bleek met Corron B de snelste en de enige met een foutloze rit. Arianne Hanse haal de met Dante op de driesprong met de finish in zicht nog een balk naar beneden. Toen vervol gens Co Quartel niet bestand bleek tegen de druk en elf straf- punten aan de ruiterbroek kreeg, kreeg Van de Graaf de kans om met zijn tweede paard, Erron S. op safe te rijden. Een kans die hij met beide handen aangreep en dankzij een foutloze rit ook nog het zilver in de wacht sleepte. Ook in dit sterk bezette con cours toonde Cees Steendijk met twee overwinningen in de zwaarste klasse nog steeds over een uitzonderlijke klasse te be schikken. Suzan Malcorps lever de eveneens een uitstekende prestatie door de pas zeven jaar oude Bonvivant twee keer naar het zilver te sturen. Uitslagen springen paarden klasse Z/ZZ, na barrrage: 1 Sandy den Ex- ter/Cadermie. Nrd-Bev0/38.00; 2 El len Albers/Ceasar, Hardingar12/ 36.94; 3 (zb)Kees Jan v/d Graaf Ange- loo, PPCSD, 4/54.57. M (nbi: 1 Kees Jan v/d GraaOCorron B. PPCSD. 0/ 37.41, 2 Kees Jan v/d GraafEron S, PPCSD. 0/43 34; 3 Arianne Hanse/ Dante, Schouwse R., 4/44.40 L(nb) 1 Peter Klaasse/Attentie. Walch0/ 44.00. '2 Ellen Albers/Iawina, Flardin- gar., 4/41.25, 3 Wim Hamelink/Blac- ky, Zwinr. 0/46.31. B: 1 Jan de Visser/ Faviday, Eendrachtr., 0/50.5. 2 Laila Rakeman/Eppo, Oranjer Pesse, 0/49; 3 Arnold Schenk/Avantie, Develr.. 0/ 45. Pony's Z (nb): 1 Rowena de Pender/ Nelis, Zwinr.. 0/38.37: 2 Jeroen Burm/ Dizzy Girl, Hulst, 0/38.90 M 1 Anne- mieke Klompe/Nandor, Schouwse R 3.75/72.17. L inb): 1 Chnstiaan v/d Plasse/Inca, Z-Bev 0/32.81; 2 Irene Davidse/Melvin, Nrd.-Bev 0/33 23; 3 Leonie Klompe/Taufan, Schouwse R 0/36.00 B: 1 Fleur Rijckaert/Lis- more. Scheldestad. 0/42.5; 2 Cora van Sliedrecht/Beauty, Paardebloem, 4 75/40 Dressuur paarden ZZ, proef 1: 1 Kees Sueendijk/Boy, Z-Bev., 192; 2 Suzan Malcorps/Bonvivant, Zwinr., 189, 3 Marina Quaak/Ticardo, Ha- ringr., 179 Proef 2 1 Kees Steendijk/ Boy, Z-Bev. 183: 2 Suzan Malcorps/ Bonvivant, Zwinr., 182; 3 Marina Quaak/Ticardo, Haringr,, 175. Z: 1 Mirjam de Visse'r/Sing Sing, Develr. 186; 2 Wendy Duden/Peter S. Oranje zon, 185; 3 Christien van Vugt/Beryl, Develr 182. M2, proef 1 1 Peter Kos- ters/Zypher. Graeve Jan, 128,2 Truus Verhoeven/Edelman. Biesboschr., 128, 3 Diana Boone/Ultra QP, Walch 127. Proef 2:1 Diana Boone/Ultra QP. Walch. 123; 2 Marian Jumelet/Che- val, Bru, 121; 3 Anita Timmerman/ Prejore. West. Schouwen, 115 Ml. ring 3: 1 Theo Perdaen/Leval, Zwinr 131; 2 Jan Brasser/Urban, Vroonr 124, 3 Ad Murre/Sebastiaan. Zwinr.. 123. Ring 8: 1 Eline Quartel/Brendy. Oranjezon, 127; 2 Mascha Bustraan/ Evita, Z-Bev 111; 3 Dineke Nijboer/ Zanuuska. Mazeppa. 109. L2, proef 1: 1 Franciska Quist/Narfi, Zwinr., 134; 2 Carolien Mosselman/Amarilla, Fla- kee, 133; 3 Anelies Breure/Esperit, Oranjer. Willemstad, 131. Proef 2: 1 Suzanne Haeck/Avant Garde. PPCSD. 131: 2 Linda van Zuyen/Ta- nas. Oranjezon, 127; 3 Suzan Mal Arianne Hanse van de Schouwse Ruiters behaalde een derde plaats bij het M-springen (foto Pieter Honhoff) De Martelaere werkt zich met moeite uit zijn wet-suit foto Camile Schelstraete)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 30