Snel begin plan Havenfort Jubileumballet Westernweekend Wedstrijden touwtrekken trokken veel belangstelling streek Provinciale subsidie voor parkeerplaatsen in Hulst schietingen MAANDAG 17 JUNI 1991 Hontenisse moet twee ton bezuinigen KLOOSTERZANDE - De maat regelen in het kader van de Tus senbalans laten ook de gemeen te Hontenisse niet ongemoeid. Een ongewijzigd gemeentelijk financieel beleid zal leiden tot een begrotingstekort van 157.000 gulden in 1992 en 40.000 gulden in het daaropvolgend jaar. Het college van b en w pleit in de notitie, die vandaag, maandag, wordt voorgelegd aan de leden van de financiële commissie, voor een herziening van het ge-, meentelijk uitgavenpatroon. De commissie buigt zich ook over een voorstel van b en w waarin gevraagd wordt in te stemmen met de aankoop van ruim 29 hectare grond van de Dienst der Domeinen. Het be treft hier de gronden van het voormalige Hof te Zande en de Willem de Zwijgerlaan. Met de aankop van het perceel, de weg en het parkeerterrein bij het Ne derlandse hervormde kerkje van Kloosterzande is een bedrag ge moeid van 160.000 gulden. De actie van acht jeugdige be woners van Walsoorden, die twee maanden geleden naar het gemeentebestuur stapten met het verzoek een speelplaats in de kleinste kern van Hontenisse te realiseren, is niet tevergeefs ge weest. Het college wil voor dat doel een perceel grond huren van een particulier en er voor 4000 gulden aan speeltoestellen op plaatsen. De commissie wordt advies hierover gevraagd. De openbare vergadering van de financiële commissie in het ge meentehuis begint om 21.00 uur. Gewonden bij frontale botsing Walsoorden WALSOORDEN - Bij een fron tale aanrijding op de Zeedijk nabij Walsoorden zijn zaterdag middag omstreeks half vier twee automobilisten ernstig ge wond geraakt. Ze werden per ambulance overgebracht naar het streekziekenhuis De Honte in Terneuzen. Mevrouw V. H. uit Terneuzen en de heer C. H„ eveneens uit Ter neuzen, reden elkaar o de Zee dijk tegemoet. Volgens een woordvoerder van de politie hield één van de twee niet vol doende rechts. De heer C. H. liep verkondingen op aan gezicht en borst, terwijl de betrokken auto mobiliste onder meer een been brak. Beide voertuigen zijn on herstelbaar beschadigd. HULST - De gemeente Hulst wil haast maken met de aanleg van extra parkeervoorzienin gen buiten de binnenstad. Vol gens het Hulster college van b en w is het raadzaam de realisa tie van het zogenaamde plan Havenfort nu uit te voeren. De aanleg van het parkeerter rein en een verbindingsweg met brug kost circa 825.000 gulden. De gemeente kan rekenen op een provinciale subsidie van an derhalve ton, wanneer voor 28 september wordt begonnen et de werkzaamheden. Scheren schapen in Terneuzen trok veel publiek TERNEUZEN - Ondanks de slechte weersomstandigheden trok het traditionele sehaap- scheerdersfeest op de Terneu- zense kinderboerderij zaterdag veel publiek. In verband met de regen hanteerde schaapscheer der Gerard de Smet uit West- dorpe zijn tondeuse in de boer derij, maar de toeloop was gro ter dan verwacht, waardoor de organisatoren toch nog genood zaakt waren een deel van het programma in de buitenlucht af te werken. De optredens van de volksdans groep van de Veste uit Terneu zen en de folkloristische groep d' Ouwe Waogen uit Axel werden verzorgd op een podium voor de grote schuur. Organisator E. Colsen van het Axels gezelschap en boer Verpoorte van de Ter- neuzense kinderboerderij waren uitermate tevreden over het ver loop van het evenement en de publieke belangstelling. „Het was drukker dan we ver wacht hadden. De mensen keer den weliswaar iets eerder naar huis terug, maar het was druk ker dan in voorgaande jaren", zei Verpoorte. Het dozijn scha pen dat door De Smet verlost was van zijn vacht bleef luid bla tend achter in de schuur. Borstvoeding: - De Vereni ging Borstvoeding Natuurlijk houdt vandaag, maandag, een informatie-avond over het on derwerp 'Borstvoeding rondom de bevalling'. Belangstellenden kunnen om 20 uur terecht op het adres Genestetlaan 13 in Vlissin- gen. Het college van b en w van Hulst wil nu met het plan Havenfort aan de gang, omdat verwacht wordt dat op korte termijn wordt begonnen met de sane ring van het verontreinigde Oranje-bolwerk. Die opruimope- ratie zal tot gevolg hebben dat veel vrachtwagens grond zullen afvoeren. Het college ziet die wa gens het liefst niet door de pas gereconstrueerde Gentsestraat en Stationsweg denderen. Als al ternatief wordt de nieuw aan te leggen verbindingsweg in het plan Havenfort beschouwd. Om die weg van Stationsplein naar Bolwerk te kunnen leiden moet eerst een brug worden aan gelegd over de Oude Vaart. Dat is een extra probleem, zeker nu het waterschap Het Hulster Am bacht de gemeente te kennen heeft gegeven deze vaart te wil len verbreden om de wateraf voer in het gebied rond te Hul ster binnenstad te verbeteren. De brug zal. als de gemeente raad ermee akkoord gaat, vijf meter langer worden dan aan vankelijk gedacht. Dat betekent een extra kostenpost van 50.000 gulden. Gemeente en water schap zijn nog in onderhande ling over het verrekenen van de meerkosten. Leerlingen van Lilian Butler tijdens de slotuitvoering in het Zuidlandtheater ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de de balletschool (foto Camile Schelstraete) TERNEUZEN - De feestelijkheden in het ka der van het tienjarig bestaan van Ballet school Lilian Butler werden zondagmiddag afgesloten met een vierde en laatste voorstel ling in het Terneuzense Zuidlandtheater. Tij dens de optredens werden door haar gedo ceerde dansvormen uitgevoerd. In twee weekenden hadden de ruim 300 leerlin gen van de school even mogen ruiken aan het optreden voor een groot publiek: nagenoeg alle optredens waren uitverkocht. Niet alleen di rect betrokkenen waren aanwezig, maar ook bekenden uit de balletwereld en wethouder Willem de Zeeuw namens het gemeentebe stuur van Terneuzen. Hij overhandigde de jubilaresse een vorstelijk boeket bloemen. Opvallend voor de bezoekers was de muzikale begeleiding van het laatste onderdeel van het programma: jazzballet al léén begeleid door twee drummers (routinier Piet van Meerbeek en neo-musicus Frits Jan sen). Lilian Butler was zeer emotioneel onder de vele belangstelling, al vond zij die ook een stimu lans op de ingeslagen weg voort te gaan. Een feest 's avonds in de foyer van het Zuid landtheater voor al haar leerlingen én genodig den zorgde voor een stijlvol besluit van de vele maanden van voorbereiding die aan de jubi leumviering waren vooraf gegaan. De commissie financiën van de gemeente Hulst wordt vandaag, maandag, gevraagd advies uit te brengen over het voorstel. De commissievergadering in het Hulster stadhuis begint om 16.00 uur. Destructors Hulst krijgen frisse ruimtes HULST - Het personeel van het vlees- en vis-destructiegebouw- tje - 'de destructors' aan de Wa terstraat in Hulst - kan binnen kort na een stinkende werkdag fris huiswaarts keren. Het colle ge van b en w wil bij het gebouw een onderkomen creeren waar in het personeel, nadat het het gebouw heeft moeten schoon maken, zich op een verantwoor de wijze kan verschonen: er worden een douche en een wc in ondergebracht. Momenteel moeten de 'destruc tors' het stellen met een schaft- wagen en dat vinden b en w on fris. Voor de bouw van het onder komen is 17.500 gulden nodig. Het is voor de tweede keer in korte tijd dat met het destructie- hok een flink bedrag gemoeid is. Sinds de gemeente is overge gaan op het gecontroleerd aan brengen van vooral vlees- en vis- resten is het terrein van het ge bouw afsluitbaar gemaakt met een hekwerk. Technisch had dat nogal wat haken en ogen en dat bracht met zich mee dat het budget fors overschreden werd. Voor het creëren van een ver- blijfsruimte voor het personeel was geen geld meer over. Men diende het te doen met een schaftwagen. Het college acht dit vooral in de zomermaanden vanwege de stank onaanvaard baar. Z AAM SLAG Contactorgaan - Het Con tactorgaan in Zaamslag be spreekt donderdag 20 juni onder meer een notitie over de aanleg van een rondweg langs het dorp. Ook komt de voortgang van het jeugdwerk in Zaamslag aan de orde. Aan het begin van de bij eenkomst kan het publiek vra gen stellen. Deze vergadering in het voormalige gemeentehuis begint om 19.30 uur. Indianen en trappers vreedzaam bijeen aan de barbecue tij dens het westernweekeinde in Clinge (J'oto Camile Schel straete) - CLINGE - Ruim zeshonderd westernliefhebbers sloegen het afgelopen weekeinde hun tenten op nabij het ter rein van de schietsportver eniging De Schutterij in Clinge voor het jaarlijkse internationale western weekend. Het schietcen trum Statenboom werd om gebouwd tot de nederzet ting Fort States Tree, waai de deelnemers in wes- ternkledij kampeerden in de vrije natuur en de strijd aanbonden bij verschillen de schietwedstrijden. Onder de driehonderd schutters bevonden zich deelnemers uit Nederland, België en Duitsland en twee Amerikanen. Bij de Black Powder shootingwedstrij- den stonden verschillende wapens op het programma zoals revolver, pistool, vrij geweer, dienstgeweer, ach- terlaadrevolver en -geweer en het vuursteengeweer. Daarnaast was er duelschie- ten en werd zelfs het mini- kanon geladen. Een grote trekpleister voor de bezoekers was het oi zette trapperkamp met een 1 tiental originele tipi's o warns) en verschillende lod ges (platte tenten). In dit kamp herleefde de roman- i tiek van het wilde westen ei gingen indianen, cowboys en legerofficieren in een gemoe delijke sfeer met elkaar om. Burgemeester mr A.A.L.G.M. Kessen van Hulst gaf hier zaterdag het startsein voor een spoorzoe kerswedstrijd. Hij loste een schot met een vuursteenge weer, waarna hij het lont aanstak van een op scl nagemaakt kanon uit 1775. In het trapperkamp waren voorwerpen uit de tijd van het wilde westen te bezichti gen. De bewoners van I kamp leefden volgens de re gels en gebruiken van het wilde westen, met een kamp vuur voor de sfeer. In de saloon van Fort States Tree speelde een country- and-westernorkest. Ook k men zich vermaken met zweep slaan, lasso werpen, hoefijzer gooien en pokeren met dobbelstenen. AARDENBURG Bridge - De Aardenburgse bridgegroep speelde de laatste avond van het clubkampioen schap. Uitslag, A-lijn: 1 de dames R Rijk/I. Vriends, 2 de heren G de Smet/U. Standaert, 3 de heren Vogels/Re- meijn; B-lijn: 1 de dames S van Ha- negem/A Klompe. 2 de dames J. Bor- reij/D de Kruljter, 3 echtpaar Cats- man Clubkampioen 1990/"91 in de A-lijn werden: 1 de heren G de Smet/ U. Standaert. 2 de heren Fl. Vriends/ A. Hoogesteger; B-lijn: 1 de dames J. Borreij/D de Kruijter, 2 echtpaar Pleijte. Bridge - De Aardenburgse Bridge-groep speelde de vierde competitieronde. De uitslag van de eerste avond: A 1 dames R Rijk en I. Vriends, 2 he ren Vogels en Remeijn, 3 dames R. Goossens en A, Hiel; B. 1 dames J Borrey en D de Gruijter, 2 dames Verwilst en Verwilst, 3 echtpaar Roelse. Tweede avond. A: dames R. Rijk en I. Vriends. 2 echtpaar Lip pens, 3 dames R Goossens en A Hiel: B: gedeelde eerste plaats dames Verwilst en Verwilst en de dames T. Rijk en Haverland, gedeelde derde plaats dames S. van Hanegem en A. Klompé en echtpaar Pleyte CLINGE kaarting gehouden met 35 deel nemers. Uitslag bieden: 1 G. Maerman, Graauw; 2 P Vermeulen, Clinge; 3 D Verbraeken, Clinge. Jokeren: 1 me vrouw Acke, Clinge; 2 mevrouw Van der Kelen, Clinge; 3 V. Vermeulen, Clinge. HULST Expositie - In café-restau rant De Ster aan de Overdam- straat in Hulst is een schilderije nexpositie te bezichtigen van de plaatselijke kunstenaar Merde. De tentoonstelling heeft als the ma 'paarden' en omvat doeken van werk-, spring-, dressuur- en rijpaarden. Belangstellenden kunnen iedere dag, behalve dinsdag, vanaf 11 uur terecht. OOSTBURG Kaarting - In café De Land bouw in Clinge werd een prijs- Bridge - Bridgeclub Oostburg speelde in hotel Du Commerce een laddercompetitiewedstrijd. Hieraan namen 24 paren deel, verdeeld over twee groepen. Uitslag groep A (dertien parem: 1 me vrouw De Ruyter-de heer Langedijk, 2 echtpaar Coumans, 3 echtpaar Brugge; groep B (twaalf paren): 1 echtpaar Van Wanrooy. 2 de dames Buyze-Mijnsberg, 3 echtpaar Haff- qq kaartingen I I I M I ITTTT GRAAUW - In het gemeen schapshuis in Graauw werd een prijskaarting voor ouderen ge houden, waar 42 personen aan deel namen. De uitslag luidt: 1 Jo Remortei uit Clinge, 2 Ed Dan- kaert uit Clinge. 3 P de Nijs uit Clin ge. 4 mevrouw Van Hooye uil Hulst, 5 Frans Piessens uit Kapellebrug. De volgende kaarting begint donder dag 20 juni om 13.30 uur HENGSTDIJK - Op camping De Vogel in Hengstdijk werd een kaarting gehouden, waaraan 81 personen meededen. Half jaar voor drugsverkoper MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft de 24-jarige K. Y. uit Terneuzen bij verstek veroordeeld tot tien maanden gevangenisstraf waarvan vier maanden voorwaardelijk voor drugshandel en fietsendiefstal len. Hij verkocht vorig jaar in zijn woonplaats heroïne, cocaï ne en psilocybine (paddestoe lengif met lsd-werking) aan ge bruikers. Ook handelde hij in hasjiesj, die hij ook wel aan gro tere afnemers sleet. De hard drugs verkocht hij in de binnen stad op straat. Het vonnis was conform de eis. HEIKANT Uitslag bieden: 1 R. Thilleman, Nieuw-Namen; 2 S Bos, Axel; 3 P. Za- man. Vogelwaarde. Jokeren 1 me vrouw Verschueren, Kloosterzande, 2 D Buys, Hengstdijk; 3 mevrouw Rombaut. Koewacht. SINT JANSTEEN - In café Sport in Sint Jansteen werd een kaarting gehouden, waaraan veertig personen deelnamen. Uitslag bieden: R Linthout, Axel; 2 A. Thielens, Clinge; 3 F. van Driel, Terneuzen. Jokeren: 1 E. de Bakker, Sint Jansteen; 2 mevrouw Van Voor- en. Kloosterzande; 3 mevrouw De Bruijn, Kieldrecht. Aan een kaarting in diezelfde ge legenheid namen 44 personen deel. Uitslag bieden: 1 A. Stampers, Sluis kil. 2 R. de Cock, Heikant; 3 G. Mari- man, Graauw. Jokeren 1 mevrouw Wolfert, Axel. 2 R. de Vos, Clinge; 3 J. Pielers. Axel SAS VAN GENT - De afdeling Sas van Gent van de Algemene Nederlandse Bond van Ouderen ANBO) hield een kaarti'ng. De uitslag: Bieden zonder Roem 1 de heer Leen- stra uit Sas van Gent. 2 de heer Aver- moute uit Sluiskil en 3 de heer Steen- kiste uit Sas van Gent: Jokeren 1 me vrouw Cretel uit Sas van Gent, 2 de heer Hemelaar uit Sas van Gent en 3 mevrouw De Smedt uit Terneuzen. HULST - In het dienstencen trum De Lieve in Hulst werd een prijskaarting voor ouderen ge houden, waaraan 32 personen deelnamen. De uitslag luidt: 1 mevrouw Van der Ha uit Hulst, 2 mevrouw d'Hooghe uit Hulst. 3 me vrouw Van Iteghem uit Hulst. 4 L, Boonman uit Clinge, 5 mevrouw Janssen uit Hulst, De volgende kaarting begint dinsdag 18 juni om 13.30 uur Een van de deelnemende teams zet zich schrap (foto Camile Schelstraete) DRIEWEGEN - Het was lang geleden dat het on der de rook van Biervliet gelegen gehucht Drie wegen parkeerproblemen en file-vorming kende. Zondag waren regionale touwtrekwedstrijden en het optreden van de Koninklijke Harmonie uit Biervliet oorzaak van deze ongewone overlast. Onder het toeziend oog van Driewegens 'burge meester' Johan Lippens trokken tien verenigingen touw om de ereprijzen die aan het einde van de middag in café Driewegen door scheidsrechter Ur- AARDENBURG - Het hand booggilde Sint Sebastiaan in Aardenburg hield een punten- schieting, waaraan 27 personen deelnamen. Uitslag: hoogvogel M. Minnaert,, zij vogels P van Vooren en D. van Her- mon, kallen J. van Iwaarden en R Rijckaert Meeste kleine vogels, ze ven, J van Iwaarden. Stand kampioenschap 1 Th. Lam- paert 44 punten, 2 G de Vriend 33, 3 M. Minnaert 32,4 J. van Iwaarden 29. 5 N. van Daele 28. 6 R. Rijckaert 28 punten Uitslag blokschieting: 1 R. Pielaet 2 blokken, 2 N. van Daele 1 Stand kampioenschap: 1 G. de Vriend. 2 M Minnaert. 3 N. van Daele, 4 Th. Lampaert, 5 G. de Valcke. 6 R, Pielaet. De leden van de windbuksclub De Missers waren te gast bij het hand booggilde voor een onderlinge strijd Uitslag: hoogvogels niet afgescho ten, zijvogels Fr van Ecke, R de Wi spelaere. N. van Daele, kallen E Champion 2 en D. van Hermon. Meeste kleine vogels, zes, E Cham pion. Hij won ook de winnaarstrofee van Sint Sebastiaan. De winnaar strofee van De Missers was voor S. van de Bliek. HEIKANT - De katholieke bond van ouderen hield een schieting in het gemeenschapscentrum 't Heike in Heikant Er waren 37 deelnemers. Uitslag: hoge vogel R. d'Hondt, Zuid- dorpe, eerste en tweede zij vogel J. de Waal. Koewacht. Meeste kleine vo gels, vier. R. Aantjes. Moerbeke. en C. Mahu. Hulst. Koersbal - De Katholieke Bond van Ouderen hield in het gemeenschapscentrum 't Heike in Heikant een wedstrijd koers bal. Er waren 35 deelnemers. Uitslag: 1 Ch. van Hauten/S. van Hauten, 2 C. Smet/P. de Bot. SINTJANSTEEN Koersbal - De katholieke bond van ouderen hield in het gemeenschapscentrum De Wa rande in Sint Jansteen een wed strijd koersbal. Uitslag: 1 C. Verweij-M. van Bunder, 2 E. de Smet-P. Rombaut, 3 Z. Ver- gauwen-Th. Kints. Amnesty houdt bijeenkomsten GROEDE - Amnesty Interna tional West-Zeeuwsch-Vlaan- deren houdt deze week schrijf- bijeenkomsten in Groede, Bres- kens, Cadzand, Retranchement, Zuidzande, Oostburg, Water landkerkje en Schoondijke. In Groede wordt vandaag, maandag, van 19.30 tot 21 uur geschreven in De Twee Duiven aan de Slijkstraat 7. In Breskens kunnen belangstellenden mor gen, dinsdag, van 18.30 tot 19.30 uur terecht in de openbare bi bliotheek. Verder zijn er dinsdag van 19 tot 21 uur bijeenkomsten in Cadzand bij mevrouw A. Bakx (Pr. Willem Alexandei straat 51), in Retranchementb mevrouw C. den Hertog (Pi Mauritsstraat 11) en in Zuidzar de bij mevrouw D. Kramer (Ze? veldstraat 5). Woensdag 19 juni kunnen bn; ven worden geschreven in openbare bibliotheek in Oos burg van 19 tot 20 uur en in hi; Dorpshuis in Waterlandkerki van 19.30 tot 21 uur. Donderde 20 juni zijn er twee bijeenkon sten bij mevrouw J. Verkruijs? aan de Damstraat 24 in Schooi- dijke, van 10 tot 11.30 en vanl tot 20 uur. bain Dhuyvetter werden uitgereikt. Hij beklem toonde de intentie van de onder goed weer gespeel de wedstrijden: proberen de buurtschap weer le ven in te blazen. Gezien de grote belangstelling bleek dit een succesvolle poging. Na de voorron den en de finales werden de prijzen als volgt ver deeld. 1 Lippens Driewegen 4 punten, 2 Slagerij Pieters Biervliet 2 punten; 3 Heille 1 punt; 4 Frans de Boe- vere 0 punten. ZUIDDORPE - In zaal Gemeen tehuis in Zuiddorpe werd een schieting gehouden waaraan 22 schutters deelnamen. Uitslag: hoge en le zijvogel M Suy, Sas van Gent, 2e zij vogel M. van Hoek, Zuiddorpe; meeste kleine vo gels (8) E van Hoek, Westdorpe. LAMSWAARDE - In café De Vier Jaargetijden in Lamswaar- de werd een schieting gehouden waaraan 39 schutters deelna men. Uitslag le hoge vogel en 2e zijvogel J van Kerkhove, Sint Jansteen: le zijvogel P. Boogaert, Wijchen, 2e ho ge vogel W. Blommaert, Axel. meeste kleine vogels (7) H Rottier, Ossenis- KOEWACHT - In café Laurijsen in Koewacht werd een schieting gehouden waaraan 28 schutters deelnamen. Uitslag hoge vogel en le zijvogel J. de Waal, Koewacht; 2e zijvogel C Verhaegen, Moerbeke (Br meeste kleine vogels (3) A. Martens, Koe wacht Oproep Algemene vergadering van de Rabobank te Kloosterzande Hierdoor roept de Coöperatieve Raiffeisen-Boerenleenbank 'Kloosterzande e.o.' B.A. haar leden op tot het bijwonen van de algemene ledenvergadering die gehouden wordt op woensdag 3 juli, 1991 om 19.30 uur in hotpl Van Leuven te Kloosterzande.^"1' VERKORTE AGENDA - Opening - Notulen vorige vergadering - Jaarrekening 1990 - Verkiezing leden Bestuur en Raad van Toezicht - Statutenwijziging/Wijziging Huishoudelijk Reglement - Rondvraag - Sluiting De volledige agenda, de notulen van de vorige vergadering, het verslag 1990 alsmede de tekst van de statutenwijziging en het huishoudelijk reglement liggen vanaf heden op het hoofdkantoor van de bank voor de leden ter inzage. Het Bestuur. De Rabobank is een coöperatieve bank. Dus een bank met leden. Leden die door middel van ledenvergaderingen het door hen gekozen bestuur, invloed kunnen uitoefenen op het beleid van hun plaatselijke bank. Dat is een garantie voor u, dat bij elk advies dat de Rabobank geeft het belang van de leden en cliënten zwaar weegt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 28