Sportzaal Bruinisse stimulerend Braderie guur en druk De Betho Goes wil uitbreiden Plan wijkborden in Burgh-Haamstede Jong Feyenoord blijkt superieur Vrijwilligers voor beheer van molen in Zonnemaire Eén brandweer in Wissenkerke in jananuari '92 streek Groot enthousiasme tijdens openingsplechtigheid examens MAANDAG 17 JUNI 1991 BRUINISSE - I)e nieuwe sport zaal in Bruinisse. de Vanger, is zaterdag met groot enthousias me geopend en in gebruik geno men. „Dit is een absoluut hoog tepunt voor sportief Bruinisse", zei burgemeester A. Vogelaar tijdens de openingsplechtig heid. Hij zei te hopen dat het gloednieuwe onderkomen een stimulans zal 2ijn voor jong en oud om te sporten en te bewe gen. De sportdemonstraties bewezen dat de Vanger geschikt is voor tal van sporten. Er waren de monstraties turnen, badminton, zaalvoetbal, schaken, tafelten nis en gehandicaptensport. En er was een volleybalwedstrijd op eredivisieniveau, tussen Delta- Lloyd-Amvj uit Amstelveen en TDK-Brevok uit Breda. De anderhalf miljoen gulden kostende accommodatie is niet zonder slag of stoot tot stand ge komen. In 1981 reeds kreeg Brui nisse drie ton bingogeld van de Nederlandse Sportfederatie. Dat kwam volgens burgemees ter Vogelaar eigenlijk'een beetje te snel, want de gemeente wist zelf nog niet waar ze de rest van het geld vandaan moest halen. Spaarpot De raad. met de SGP tegen, be sloot te sparen. Elk jaar ging er een ton in de spaarpot. Ook de bevolking hielp mee. Sinds 1988 zamelde Aktie '88 geld in. Met sponsorlopen zaterdagmorgen was voorlopig de laatste), konin- 1 ginnedagen, visserijdagen en tal van werkzaamheden voor de sportzaal, scharrelde Aktie '88 veertigduizend gulden bij el kaar. Dat was weliswaar tiendui zend gulden minder dan het streefbedrag, maar de burge meester was er toch erg blij mee. Hij nodigde Peter Wehrmeijer van Aktie '88 en passant vrien delijk uit met de acties door te gaan. Want, zei Vogelaar, het blijft goed rekenen de komende jaren. De sportzaal is sinds zaterdag of- ficeel in handen van de Thuis Stichting multifunctioneel cen trum Bruinisse, die ook het Ruimte voor 20 a 25 mensen GOES - Door een nieuwe mon- tage-/inpakal'deling op te zet ten. kan het werkvoorzienings schap De Betho in Goes er 20 a 25 arbeidskrachten bijkrijgen. Daarmee zou het aantal werk nemers, zo blijkt uit het beleids plan '91-'95, komen op 380. Het beleidsplan wordt woensdag 26 juni besproken in het algemeen bestuur van het schap. De ver gadering, in de bestuurskamer in Goes, begint om 10.00 uur. Howel De Betho er waarschijn lijk werknemers bijkrijgt, is het beleid er anderzijds op gericht, waar mogelijk WSW-ers te laten doorstromen naar het reguliere bedrijfsleven. Goede ervaring heeft De Betho met externe, plaatsing, waarbij een WSW- werknemer voor langere tijd bij een instelling of bedrijf wordt ondergebracht. Op die manier Aanpak naamsverwarring BURGH-HAAMSTEDE - Inwo ners is het al jaren een doorn in het oog; Burgh en Haamstede zijn volgens hen twee aparte dorpen, maar officecl zijn ze sa mengetrokken tot Burgh- Haamstede. Het ziet er niet naar uit dat de oude namen in ere worden hersteld. Bewegwijze ring zou in dat geval zo'n 100.000 gulden kosten, schrijft het col lege van burgemeester en wet houders aan de raad. Er is geko zen voor een grootsteedse aan pak: de dorpen krijgen, als de raad ermee instemt, wijkbor den. Het is niet vanwege oud zeer dat het college de twee namen weer zou willen gebruiken. Punt is, dat de huidige benaming ver warring geeft voor zakenlui en toeristen Onbekenden rijden soms einden om, en dat geeft veel overlast. Dat wordt extra gevoeld als er speciale dagen zijn in een van de kernen. Moe ten de toeristen naar de perever koop in Burgh, rijden ze heel Haamstede door omdat ze zo Commissie over bezoek Hatfield ZIERIKZEE - De commissie in ternationale uitwisseling van de gemeente Zierikzee houdt don derdag 20 juni vanaf 16.30 uur een vergadering in het stadhuis in Zierikzee. Op de agenda staat het programma voor de komst van vijftien jongeren uit het En gelse Hatfield aan Zierikzee, van 14 tot 28 augustus. Ook komt de vraag aan de orde of er nog dezè raadsperiode een bestuurlijke delegatie naar Hatfield moet. Commissie over geld brandweer ZIERIKZEE - De vrijwillige brandweer op Schouwen-Dui- veland kan wellicht een verho ging van de vergoeding ver wachten per 1 januari 1992. Ei- landelijk is gesproken over de wens van de brandweerkorpsen de vergoedingen op te trekken naar de normen die de Vereni ging van Nederlandse gemeen ten stelt. Het college van burgemeester en wethouders van Zierikzee is in principe bereid tegemoet te ko men aan de wensen van de brandweer. De commissie alge mene en bestuurlijke zaken ver gadert donderdag 20juni over de kwestie. De openbare bijeen komst, in het stadhuis, begint om 19.30 uur. naastgelegen dorpshuis be heert. Voorzitter Kees Arens- man van de Stichting had er alle vertrouwen in dat de sporters zich in de Vanger optimaal zul len thuisvoelen. Dat dacht ook B. Menke, directeur van bouw bedrijf Vaessen: „De sportzaal mag gezien worden." De basisscholen zijn volgens de directeur van de christelijke school, Henk Groeneveld, niet minder blij met de Vanger. Groe neveld bracht de slechte vloer en het lage dak van de peurter- speelzaal in herinnering, waar de kinderen vroeger gymles kre gen, en de lekkage in de gym zaal. De toespraak van Willem van Gilst was er één vol verbazing. Het dorp Bruinisse heeft nu een stadse voorziening, aldus de spreker namens de ereburgers van Bru. Daar had men vroeger niet van durven dromen. „Vroe ger kon er niks", wist Van Gilst. „En vandaag de dag kan alles." kunnen beide partijen aan el kaar wennen, zodat de keuze voor al dan niet in dienst nemen makkelijker te maken is. De Betho wenst de externe plaatsing de komende jaren uit te breiden. Ook de doorstroming intern kan verbeterd worden. Een op te stellen personeelsont wikkelingsplan kan helpen deze doelen te bereiken, aldus het be leidsplan. De bedrijfstrainings- afdeling zal daarbij een grote rol spelen. Het bestuur streeft ernaar de werknemers zo lang mogelijk re gelmatige arbeid te laten ver richten, ook als hun ziekte of handicap toeneemt. Maar als verwacht wordt dat een werkne mer in bijvoorbeeld een dagver blijf beter tot zijn recht komt. zal de Betho de overgang stimule ren. door de borden worden geleid. Het in ere herstellen van de oude namen is te duur. vindt het colle ge. Dat kost een ton. Om de ver keersproblemen toch enigszins het hoofd te bieden, stelt het col lege voor de kernen aan te geven met een wijkaanduiding: zwarte letters op een wit vlak. Dat kost maar vijfduizend gulden, en het college wil het geld gaarne voor dit doel uittrekken. De raad be spreekt het voorstel maandag 24 juni. De raadsvergadering, in het gemeentehuis in Burgh- Haamstede, begint om 19.30 uur. Busstation In verband met de bouw van een nieuw busstation op de Roterij, komt het station/remise aan de Burghseweg te vervallen. Streekvervoermaatschappij Zuid-West-Nederland wil daar wel graag aan weerszijden van de weg een halte houden. Een garagehouder aan die weg heeft er bezwaar tegen dat de haltes voor zijn showroom worden ge plaatst. Een andere lokatie is volgens het gemeentebestuur niet mogelijk. Als compromis wordt voorgesteld, geen bushok je bij de halte te plaatsen. Duiveland wil tankslag houden NIEUWERKERK - In de ge meente Duiveland zitten naar schatting van het gemeentebe stuur ongeveer 220 tanks onder de grond. Het college van burge meester en wethouders zou gaarne deelnemen aan de actie tankslag. Een ieder die de tank verwijdert, kan rekenen op een subsidie van 250 gulden. De commissie financien en onder wijs vergadert donderdag 20 ju ni over het voorstel tijdens een bijeenkomst in het gemeente huis die om 16.30 uur begint. Het college stelt verder voor. de tarieven voor het zwembad Dol fijn in Nieuwerkerk te verhogen per 1 augustus. Weliswaar is het exploitatietekort: van het zwem bad de laatste jaren gedaald, maar toch vindt het college dat de algemene prijsstijgingen in de tarieven moeten worden ver werkt. De commissie vergadert voorts over het akkoord over de schaal vergroting in het onderwijs, over het laten reconstrueren van de hoofdontsluitingsroute in Oos- terland (kosten 870.000 gulden) door de firma Wandel in Nieu werkerk, en over de reconstruc tie van het gedeelte van de Schoolstraat dat buiten de be bouwde kom ligt. Bp mmmmm vXxy -/ff E£x:;T; if Een actie van de Feyenoordjeugd tegen de zes- en zevenjarige spelertjes van Bruinisse in de nieuwe sportzaal (foto Pieter HonhofJ) BRUINISSE De jongste voetballertjes van Bruinisse hebben zelden zo'n grote be langstelling mogen genieten als zaterdagmiddag. In de splinternieuwe sporthal van Bruinisse speelden de zes en zevenjarige voetballers een demonstratiewedstrijd tegen hun leeftijdgenoten van Feye noord uit Rotterdam. Honder den belangstellenden zagen het team van Feyenoord win nen met 5-0. Jeugd-coordinator van Feye noord Koos Zwik vond het. niet zo vreemd dat zijn team de betere ploeg was. „Onze pu pillen zijn al een geselekteerde groep spelers uit Rotterdam en omgeving. Deze knaapjes trainen al twee tot drie keer per week. In die training wordt op speelse wijze de technische vaardigheid met de bal aan ge leerd. Daarnaast vinden we de discipline in de groep ontzet tend belangrijk", aldus Zwik. De Bruse spelers stonden dan ook met regelmaat het spel van hun tegenstanders met open mond te aanschouwen. Met schaar- en schijnbewegin gen, snelle dribbels en een kei hard schot op het doel toon den de Rotterdammers hun aparte klasse. De trainster van Bruse Boys Stien Boluyt had niet veel moeite met het verlies van haar pupillen: „Nee, die kinde ren zijn al blij dat ze mee mochten spelen. Het is toch leuk om tegen jongens met een Feyenoordshirt te mogen voetballen." De zevenjarige Corné Schilperoort uit Brui nisse toonde trots zijn Feye- noordtas, stickers en vaantje die hij had gekregen. Het was voor hem en zijn teamgenoten een hele belevenis. De laatste dag van de Middelburgse braderie: bijna evenveel paraplu's als bezoekers foto Ruben OreelI MIDDELBURG - Een gure, regenachtige zaterdag besloot de jaarlijkse braderie in Middelburg. De Middelburgse kinderen die graag wat koopwaar aan de man wilden brengen op de kin derbraderie kregen nauwelijks belangstelling en enkele muzi kale optredens moesten worden verplaatst naar overdekte plekken, maar het publiek liet zich toch ook zaterdag niet weer houden van een bezoekje aan de Zeeuwse hoofdstad. Het was zeer druk in de stad en de modeshow bleef de toeschouwers zelfs boeien terwijl de regen met bakken naar beneden kwam. De Middelburgse middenstand was al met al geenszins ontevre den met het verloop van de braderie. Donderdag was een mooie dag, vrijdag stralend en zaterdag viel het gezien het slechte weer ook niet tegen, aldus A.J. de Jonge namens het organiserend co- mite. De zakkenrollers, die eerder op zaterdagen hun slag sloe gen onder het winkelende publiek, hielden zich uiterst rustig. De Middelburgse politie kreeg geen enkele aangifte van zakkenrol lerij binnen. Of dat het resultaat was van de waarschuwingen die via spandoeken en geluidsinstallatie werden gegeven kon een woordvoerder van de politie niet zeggen. Andere incidenten de den zich evenmin voor. Thoolse scholengemeenschap SINT MAARTENSDIJK - Aan de Thoolse Scholengemeen schap voor LTO/LHNO/MAVO slaagden: Bouwtechniek praktijk: P Benou. St. Maartensdijk; J. Bijl. Poortvliet; M. Bogert. L. van den Doel. beiden Tholen; E. Feytel. Poortvliet. C. Kou wen. Oud-Vossemeer; A. Priem, Sint-Maartensdijk; C. Rijnberg. Bruinisse; J van de Velde. Tholen. Bouwtechniek theorie: P. Begthel. Tholen; M Boogerd, Sint Maartens dijk; H. Bouman. Poortvliet: D. Bur gers, A Deurloo beiden Tholen; E Hage, Sint Annaland. R. Korsgan, Tholen; P van der Male. Poortvliet;, A. Rijnberg. Sint Annaland; N. Rij- stenbil, Scherpenisse: M Stoutjes- dijk. Sint Maartensdijk. R. de Visser. Tholen: G. van Vossen. Scherpenis se. L Vroegop. Sint Annaland. Me chanische techniek praktijk: D. Kik. I I I i li I I I I I I I I I I I I I I I I ITTT Sint, Philipsland, V Kouwen. Poort vliet: W. Riedijk, Stavenisse; A Vos hol. Poortvliet Mechanische tech niek theorie: C. van Haatten, P. Har- denbol beiden Tholen: J Keur. Sint Annaland. P. Potter. Sint Maartens dijk, Motorvoertuigentechniek praktijk; D van de Boogerd, Sint. Maartensdijk; H. Eskes. Tholen. W Hage. Scherpenisse; C Huijser, Sint Philipsland; J van Oudenaarde. Poortvliet: L. Voshol. Oud-Vosse meer; K. van Vossen, Sint Annaland. Motorvoertuigentechniek theorie: A. Nuyten, Tholen; M, van Popering Sint Annaland Verzorgende beroe pen praktijk: B v. d. Berge. M Klaase beiden Sint Annaland; Ch. Slager, Sint Annaland. Verzorgende beroepen theorie: H Dekker, Stave nisse. M Geluk, Oud-Vossemeer; C Gillesen, Sint Maartensdijk; S van der Jagt, S. Laban, M. Snijders, allen Tholen; M Wolters. Sint, Maartens dijk. Textielverwerkende beroepen praktijk: J Gladdines. M. de Korte, beiden Tholen; S Rosbergen, Sint- Maartensdijk; A Verkamman, Sint Philipsland. Textielverwerkende beroepen theorie: V Bakker, Anna Jacobapolder: T. van Gerven, Tho len MAVO: I. van den Berg. Tholen: F Boudier. Poortvliet"; T. Ie Due, Tholen; R. den Engelsman. Stavenis- BROUWERSHAVEN - Voor het gebruik en beheer van de molen De Korenbloem in Zonnemaire heeft de gemeente Brouwersha ven twee vrijwilligers gevon den. Als de gemeenteraad in stemt met de plannen, worden D. A. Haak uit Nieuwerkerk en zijn zoon Elvin aangesteld om de gang van zaken in en bij de molen te regelen. Het gemeente bestuur van Brouwershaven verwacht dat de restauratie van de molen over enkele maan den klaar is. Het college van burgemeester en wethouders van Brouwershaven wil graag dat de molen regelma tig draait en maalt, zodat het monument volledig als 'karakte ristiek element in het land schap' kan functioneren. De gemeente heeft daarvoor geen tijd. Ook niet voor het da gelijkse onderhoud, dat boven dien specialistisch van aard is. In de heren Haak meent het col lege een ideaal koppel te hebben gevonden voor gebruik en be heer. Sr heeft een opleiding ge volgd voor vrijwillig molenaar en is bij de restauratie betrok ken. jr leert voor molenaar. De gemeenteraad vergadert maan dag 24 juni vanaf 19.30 uur over dit onderwerp. Rondweg Ook de rondweg rond Brouwers haven komt aan de orde. Voor. het maken van een bestek, aan' koop van benodigde percelen er, aanpassing van het bestem, mingsplan is in totaal bijna 325.000 gulden nodig. Zo'n drie ton wil het college be steden aan aankoop van eet pand aan het Slingerbos. De té verwerven grond kan naar zijn oordeel gebruikt worden voorde buitendienst van gemeentevvèr- ken en voorts kan er een stukje groen worden gecreëerd. De raad wordt verder ge' een voorbereidingsbesluit te ne men voor het bestemmingsplan Schuddebeurs. In het betreffen de raadsstuk meldt het college dat is afgesproken dat in overlég met de huurders van de wonin gen van Beter Wonen aan de Kloosterweg wordt bepaald of hun huizen tegen de vlakte gaan. worden gerenoveerd of nog een zekere tijd blijven staan zonder aanpassingen. se; W. Flikweert, Sint Maartensdijk, T. Hage, Tholen. J van Hemert, Sta venisse, T. de Hond, N. Nassar beiden Tholen. J. Moerland, L. Moerland beiden Stavenisse; M. Moussour, Sint Maartensdijk; P. de Wijs, Tho len; S Oosdijk, A. van Osteijen, S. van de Ree allen Sint Maartensdijk; M. Rijnberg, Sint Annaland. P Tel- derman. Tholen; M van der Wal, Sint Annaland; S. Wisse. Oud-Vossemeer. Mode-instituut TILBURG - Aan het mode-insti tuut Cuppens-Geurs in Tilburg zijn de volgende kandidaten on der leiding van mevrouw A.J.P van Liere-Ruissen voor het be ginnersexamen geslaagd met lof en eer: Y Fierloos-Deurloo. Hoedekensker- ke: J W. Fraanje-van Dixhoorn. Yer- seke; G J Klerq-Brown, Hansweert. C. E Smal-Mieras, Yerseke; P de Witte-Bakker, Kapelle. WISSENKERKE - De twee brandweerkorpsen van de ge meente Wissenkerke worden per 1 januari 1992 samenge voegd. Het nieuwe korps, dat in 1994 zijn definitieve vorm moet krijgen, gaat bestaan uit 18 brandweerlieden. De samen voeging levert Wissenkerke in 1992 een besparing op van ruim 21.000 gulden. Eind vorig jaar vroeg de Wissen- kerkse gemeenteraad het colle ge van b en w de vorming van één korps te bestuderen. Uit het daarop volgende overleg met de betrokken brandweerploegen, bleek dat ook die de samenvoe ging zo snel mogelijk door wilde zetten. Hierdoor zou de Wissen- kerkse brandweer niet alleen doelmatiger kunnen werken, maar per jaar ook nog een fikse besparing opleveren. De totale bezetting van de huidi ge twee korpsen (met kazernes in Wissenkerke en Kamperland) bestaat uit 27 man. De korpsen hebben volgens een woordvoer der van de gemeente verklaard geen moeite te hebben met de in krimping tot uiteindelijk 18 le den. Tot 1994 blijft de brandweer beschikken over twee brand weerauto's. Daarna wordt het blusvoertuig uit de kazerne in Wissenkerke vervangen door een personenbusje, dat de spuit gasten naar de kazerne in Kam perland moet brengen. Het voorstel tot samenvoeging komt maandag 24 juni in de Wis- senkerkse gemeenteraad aan de orde. De raad moet zich dan te- Personenauto's tegen elkaar KERKWERVE - Op de kruising Heuvelsweg-Florisweg bij Kerkwerve zijn zaterdag om streeks 16.30 uur twee perso nenwagens tegen elkaar ge botst. Volgens de politie verleende be stuurder W. uit Middenschou- wen, die uit de Florisweg kwam, geen voorrang aan K. uit Vlissin- gen. K. reed over de Heuvelsweg richting Brouwershaven. Haar wagen werd aan de linkerkant zwaar beschadigd. De wagen van W. liep schade op aan de voorkant. Wout Bliek aan kop bij rapidschaken KRUININGEN - Wout Bliek van de Goese Schaakvereniging heeft in de derde speelavond van het Rapidkampioenschap van De Zwarte Dame uit Kruiningen resoluut de leiding overgeno men van clubgenoot Jo Thole- naar. Bliek won driemaal: van Steijn uit Middelburg en van' Van Stel en Janse van de organi serende vereniging. Tholenaar liet een vol punt; liggen bij Vlis- singer Eric Clarisse en speelde remise tegen Jan Kees Tolhoek van De Zwarte Dame. De stand na negen ronden: 1 Bliek 41, 2 Tholenaar 39, 3 Van der Borgt 37, 4 Clarisse 33, 5 Tolhoek 30, 6 Karelse 27, 7 Meulblok. Van Stel, Janse. Po- leij Frèrejean 25, 12 Van de Broeke, Heijboer 23.14 Steijn 21.15 Schols 20, 16 Leendertse 19,17 Duinkerke 18.18 Bok 16. Bevestiging van predikant Balk THOLEN - Professor K. A. Deurloo uit Amsterdam beves tigt C. Balk uit Sluis zondag 23 juni tot predikant bij de her vormde gemeente Immanuél te Tholen. De bijeenkomst, in de gereformeerde kerk te Tholen, begint om 14.30 uur. vens uitspreken over een voor stel van b en w, het recreatie park De Roompot toestemming te verlenen voor de bouw van 80 appartementen aan de Sophia- haven in Kamperland. Om dit mogelijk te maken, is verande ring van het bestemmingsplan 'Buitengebied' nodig. B en s vragen de raad in te stemmen met een daarvoor benodigd voorbereidingsbesluit. EO-opnamen in kerk Renesse RENESSE - De Evangelische Omroep maakt donderdagtjuii radio-opnamen in in de Neder lands hervormde kerk in Ren» se. Dit gebeurt in het kader van de vijlde zomeravondzangvier- daagse. Belangstellenden kuc- nen komen luisteren en ook meezingen. Zij worden ui terlijk om 19.45 uur in de keri verwacht. Muzikale medewerking aan avond verlenen het kinderkoor De Ruimtevogé (Dordrecht), het christelijk te nerkoor The Butterflies (Dor drecht), organist Martin Zonne nberg van de hervormde kerkt' Renesse. Wim Korver 'op piano Piet Hofwegen op contrabas Piet van der Straaten op gitaar Peter Bezemer op drums en Al Brouwer op trompet. De pres® tatie van de avond is in handel van Heieen van Dijk. Voertuigen in trek bij dieven i aanla jn-Duitt wekeind -ie «1 ïvrijrlai ZIERIKZEE - Op een i plaatsen op Schouwen-D land is het afgelopen wek ingebroken. Uit de garage va IJ. in Bruinisse is tussen vp,"lj 18.00 én zaterdag 19.30 u personenauto gestolen. L bekenden kwamen binnen dooi de deur te forceren. De wapj werd zondag teruggevonden het restaurant op de Grcvelm gendam. Na het doorknippen van eeninJ een camper bevestigde staalö bel is op een camping in S rendijke de mountainbike w uit het Duitse Solingen fl vreemd. Uit een aan de Hage®! geparkeerde auto in Brui® zijn een gereedschapskofiN? een tas met sportschoenen w genomen en uit twee an daar achtergelaten wagens, autoradio-cassetterecorders. Excursies door natuur in kader jubileum KNN» MIDDELBURG - De afdej Walcheren van de KoninW Nederlandse Natuurhis ort Vereniging (KNNV) doet lie mend weekeinde mee a viering van het negen» bestaan van de landeli] e nisatie. Op het feestprogr staan twee excursies naa tuurgebieden. Zaterdag 22 juni Schotsman bezocht. K»V. der Gugten neemt de stellenden mee naar ae deeënrijkdom van dit n bied. Liefhebbers dienen om 13.30 uur te verzamelen^ parkeerplaats aan het no ke eind van de Veerse- bij de consumptietenu Zondag 23 juni komen^ alle afdelingen van n« Zuid-Nederland bijeen v excursie door het strai en bosgebied De Mante sen Domburg en Oostw Samen met andere lenden verzamelen uur bij kasteel W g Oostkapelle. De rondleid^ en Alice Boom zorger en uitleg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 24