Rijscholen naar de Ombudsman Tsjechoslowaakse stad tuk op een stedenband met Westerschouwen Regen halveert het bezoekersaantal op scheerfeest Nisse Zoals de oudjes brommen... Lievense winnaar vlucht St. Vincent Cursusprogramma Zomeruniversiteit augustus gereed morgana Vnzorgvuldig handelen CBR aan te tonen agenda SINT KRUIS - De West- ^euws-VIaamse rijschoolhou derszijn niet van plan zich nog langer te laten ringeloren door l,e(°Centraal Bureau Rijvaar digheidsbewijzen (CBR). De nf-instructeurs willen, nu het CBR besloten heeft Oostburg als examcnplaats op te heffen, de Nationale Ombudsman in schakelen met de bedoeling dat deze uileindelijk een uitspraak doet over het al dan niet onzorg vuldig handelen van het CBR. Met een dergelijke uitspraak in de hand zien de rijschoolhou- Kamercentrale WD vergadert GOES - De Kamercentrale Zee land van de VVD houdt maan dag 24 juni een openbare alge mene bestuursvergadering in de Prins van Oranje in Goes. Op de agenda staat onder meer de eva luatie van de statencampagne 1991. De bijeenkomst begint om 19 45 uur. ders mogelijkheden met het cen traal bureau weer in overleg te komen over handhaving van Oostburg als examenplaats in West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Te vens zou dan de discussie over de vaste examenroutes gevoerd kunnen worden. Volgens L. van der Heijdt, woordvoerder van de West- Zeeuws-Vlaamse rij-instruc- teurs, heeft het CBR zich de af gelopen jaren van zijn slechtste kant laten zien. „Het opdoeken van Oostburg als examenplaats is een eenzijdige beslissing ge weest van het CBR. terwijl ons is toegezegd dat onze bevindingen in de besluitvorming zouden worden meegenomen. Ons is echter niet de tijd gegund die be vindingen te verwoorden. In middels weten we wel dat het rij den in Terneuzen op grote pro blemen stuit. De afstand tussen West-Zeeuws-Vlaamse plaatsen en Terneuzen is te groot. Dat le vert tal van problemen (logis tiek, vervoer van kandidaten, tijd en afstand) op. Daarmee is geen rekening gehouden." Zijdelings daarmee in verband staat de problematiek rond de vaste examenroutes. Deze vor men voor de instructeurs geen probleem, maar wel voor het CBR, dat nu volgens Van der Heijdt alles in het werk stelt om van deze routes af te komen. „Examinatoren van het CBR. zo is ons gebleken, rijden gewoon maar wat rond. Het zou aardig zijn met een grote landelijke steekproef of enquête aan te to nen dat de opdracht van Verkeer en Waterstaat (vaste routes) massaal wordt overtreden." Van der Heijdt meent dat de stap van de West-Zeeuws- Vlaamse rijschoolhouders naar de Nationale Ombudsman niet vreemd is. ..Deze heeft zich in het recente verleden weinig lo vend uitgelaten over het CBR toen het ging om de lange wacht tijden bij examens. Wij hopen nu dat de ombudsman nog eens op onderzoek uitgaat. Op grond NISSE - De eerste honderd schapen van de nieuwe Zuidbe- velandse kudde lopen er sinds zaterdag keurig geschoren bij. Tijdens een nat schaapscheer- dersfeest in Nisse kregen de Suf- lolksehapen hun eerste scheer beurt. Overigens bleek die pri meurvoor het publiek niet op te wegen tegen de gestaag vallen de regen. Zo'n vijfduizend be zoekers, ongeveer de helft van nat bij dit evenement de laatste jaren gebruikelijk is, trotseer den de nattigheid en kwamen naar het festijn van de Stich ting Zeeuwse Schaapskudde. Speciale maatregelen waren no dig om de honderd schapen droog op het dorpsplein van Nis- se te krijgen. De Suffolks verblij ven momentel nog in een gebied van staatsbosbeheer op Goe- ree-Overflakkee. Pas als de oude kudde, die lijdt aan de zwoeger ziekte. is opgeruimd en de Paspoort buit bij inbraak MIDDELBURG - Hengelen door de brievenbus verschafte waarschijnlijk een inbreker toe gang tot een woning aan de Mid delburgse President Wilsonlaan. Datgebeurde in de nacht van za terdag op zondag. De buit be stond uit een videorecorder, twee afstandsbedieningen en een damestas waarin zich een paspoort, een rijbewijs en 350 gulden bevonden. schaapskooi ontsmet kan de nieuwe kudde naar Zuid-Beve land komen. Dat gebeurt dan omstreeks 1 september. Volgend voorjaar is die nieuwe kudde met de zwoegervrije Suffolks op volle sterkte. Behalve schapen stonden zater dag in Nisse ook 450 koeien op de Kasteelweide klaar voor een provinciale keuring. Die weide vormde ook het decor voor de monstraties met Zeeuwse trek paarden en politiehonden en keuringen van geiten en ver schillende schapenrassen. Op het dorpsplein met een kleine honderd kramen waarin veel ou de ambachten werden bedreven gingen ondanks de regen alle ac tiviteiten gewoon door. Een uit zondering op dit dertiende schaapscheerdersfeest was al leen de ruimte die de belangstel lenden kregen om alles op het gemak te volgen. De old-timer bromfietsen in Aardenburg {foto Camile Schelstraete) AARDENBURG - Volgend jaar wordt opnieuw een rally gehouden voor old-timer bromfietsen. Deze beslissing van de organisatoren werd zondag na afloop van de eer ste Rodanborcher ringrally met gejuich door deelnemers en toeschouwers ontvangen. Het succes van deze eerste 'try-out' is voor Jean de Plus, Peter Quekelberghe, Hans van de Geer en Thea Haars reden genoeg om juni 1992 met een grootsere opzet te ko men voor een recreatieve toer van deze 'ouwetjes'. De deelnemers verschenen om half twaalf in Aardenburg aan de start. Met politie-es- corte toerden de twintig deel nemers door Zeeuws-Vlaams rustiek schoon, langs kreken, polders en dijken. Draaibrug, Retranchement. Sint Anna ter Muiden. Sluis. Heille, Mid delburg (Belgie), Maldegem (België), Sint Laureins (Bel gië), Stroobrugge en Aarden burg werden aangedaan. Vooral in Sint Anna en Sluis, waar een lunchstop werd ge houden. trokken de Solexen, de Flandria's, de FN's en de NSU's veel bekijks. Halverwe ge weigerden de Flandria's uit 1961 verder te snorren. Hun ei genaars, de tweeling Ris- seeuw uit Schoondijke. werd als troost aan het eind van de middag de pechprijs overhan digd. Prijzen in de vorm van bekers waren er verder voor W. van Poucke uit Wingeme (België), met de oudste bromfiets, een BSN 1928. voor Albert de Meeuw uit Tomhout (Belgie). die met- een Royal Nort uit '56 als verst komende werd geeerd en tenslotte voor Jan Goossens uit Torhout, die met de mooist gerestaureerde brommer, een Flandria uit '55. aan de start verscheen. steeds meer mensen liggen nergens meer wakker van dankzij ons slaapcomfort. Zeker weten! Kalfsmedaillons met dragonsaus 'Voor 4 personen) Tn de'grote' restaurantkeuken Astaat altijd een grote voor bad kalfsfond klaar. Onmisbaar \°°r iedere kok omdat deze ingekookte fond 'body' Wft aan sauzen. Enkele eetle pels fond geven een saus niet al- wn extra smaak, maar ook een ^vollerestructuur. Kalfsfond ■sneelmakkelijk te maken. voor ongeveer 1 liter. 1 kilo «lisbotten in een lepeltje olie in oven bruin worden. Neem de guit de oven, zet hem op het ;«uus en voeg een blikje toma- "pureetoe en vervolgens 2 li- Water Voeg bleekselderij, weitjes, knoflook, prei. ui. vb en peper toe en laat alles 2 jachtjes koken. Zeef alles en r" ae kalfsfond vervolgens in- «wn tot ongeveer 1 liter. Schep S lng het vet van de fond ^"aar de fond in de koel- 1kalfsoesters ger en zout •^deciliter witte wijn m .c lak dragon (eventueel jvnes-dragon) g'lUer slagroom Repels kalfsfond ritje boter l''le ^Vsoesters in met pe- zout en bak ze in boter "ft aan. Schenk de bakbo- I(;,pan en bins met de ivit- LJ °e0 de dragon, de slag en ae kalfsfond toe en laat euke/e minuten zachtjes ,Ce'" bet vlees uit de boud het warm onder wni umfohe. isnn laus'laai deze vervol- op/iooff vuur i minuut in- eu voeg dan een klontje Nen L f' de saus °P dc nlfctpn'n bier op de kalfsoes- V 9arneer met iuat dragon Janny van der Lee BURGH-HAAMSTEDE - Hoe veel wil de gemeente bij ons investeren en kunnen we bij jullie werken? Op beide vra gen moest de Westerschouwse delegatie die vorige week op bezoek was in het Tsjechoslo waakse Namestovo 'nee' ver kopen. Welwillend daarente gen heeft ze gereageerd op het verzoek van de pas opgerichte ondernemersvereniging in Namestovo, een kijkje te mo gen nemen bij hun Wester schouwse collega's. De onder nemers komen, als alles op tijd kan worden geregeld en als de Westerschouwse mid denstandsverenigingen het willen, al in juli. De wethouders ir C. W. Veer- hoek, G. J. van der Salm en ambtenaar B. Stuit moesten zich terughoudend opstellen. De gemeenteraad heeft im mers nog geen fiat gegeven voor een stedenband. Het be zoek was bedoeld om de moge lijkheden voor een jumelage te onderzoeken. „Zij wilden graag een protocol tekenen voor een stedenband, maar dat hebben we absoluut gewei gerd", zegt Van der Salm. Het drietal kon niet verder gaan dan het eten van brood met zout. waarmee de vriendschap symbolisch moest worden uit gedrukt. Ze hebben begrepen dat de in woners van het nabij de Poolse grens gelegen stadje eigenlijk het liefst willen dat westerlin gen gaan investeren in hun land. Op dat gebied kon het ge zelschap. dat groots en gastvrij werd ontvangen, evenmin hel pen. Maar Stuit vertelt dat de tussenpersoon voor de contac ten, J. Kuljec, een pr-bureau in Tsjechoslowakije is begonnen. Die schrijft duizenden Neder landse bedrijven aan met de zelfde vraag. Van der Salm: „Als we een stedenband krij gen, zou het kunnen dat ze even naar ons opbellen voor in formatie over Namestovo. Da's dan ook alles wat we kunnen doen op dat gebied." Te trappelen Blij was de Westerschouwse delegatie dan ook dat ze de jon ge ondernemerskring wel wat te bieden had. De Tsjechoslo waakse starters willen dol graag weten hoe ze een bedrijf moeten runnen. „Dat weten ze helemaal niet Boekhouding, calculatie, het is hun totaal on bekend." Van der Salm ver moedt dat een bezoek wel te re gelen valt, zonder dat het de gemeente al te veel geld kost. Een invitatie zal in Namestovo goed ontvangen worden. De ondernemers staan te trappe len. aldus Van der Salm en Stuit. Namestovo is volgens de heren geen gezellig dorpje, maar het heeft alles in zich een toeristi sche trekpleister te worden. Het oude dorp is verdwenen Twee inwoners van Namestovo op weg naar hun werk op het land (foto Willem Mieras) Straatbeeld in de door een Westerschouwse delegatie bezochte Tsjechoslowaakse stad Namesto vo (foto Willem Mieras) toen in de jaren vijftig een stuwmeer werd aangelegd. De stad staat dus vol met nieuw bouw. „Grauw en grijs", zegt Stuit. Maar de plaats ligt aan een prachtig meer. en midden in schitterende bergen. En vijf tig kilometer verderop ligt een attractie van formaat: een in de bergen gelegen openlucht museum. Van der Salm: „We kunnen zeggen wat we willen, maar wij hebben zoiets nog steeds niet voor elkaar gekre gen:" Dolgraag willen de Tsjechoslo- waken westerse toeristen naar hun gebied lokken. „Maar dan moet er wel een verfje over de huizen", denkt Stuit. „De cha lets - er zijn 22.000 slaapplaat sen - zijn soms omgeven door een halve meter hoge brandne tels. de waterfietsen in het meer liggen er verroest bij." Dat. terwijl de westerling, ver onderstellen de heren, prijs stelt op een beetje comfort en luxe. De drie hebben dat zelf alleen maar mee mogen maken in de hogere hotelschool in Names tovo. Daar bleek niets exclu sief genoeg te zijn. Het eten was. in één woord, voortreffe lijk. Dat was ook meteen het enige dat de delegatieleden aan scholen van binnen te zien hebben gekregen. Met spijt vertellen ze dat ze ondanks het bijzonder drukke programma de scholen niet mochten be zoeken. „Ik denk", zegt de on derwijswethouder, „dat ze zich ervoor schamen om het te la ten zien." Ook het ziekenhuis kwarq het trio niet in. Niettemin hebben ze uit gesprekken begrepen dat ook met onderwijsinstel lingen en het ziekenhuis een uitwisseling tot stand zou ku- nen komen Maar dat moet dan wel eilandelij k. want Wester schouwen heeft noch een zie kenhuis. noch voortgezet on derwijs. Wethouder Van der Salm zal dit bespreken met zijn collega-bestuurders. Van der Salm en Stuit zien zelf bijzonder goede mogelijkhe den voor een stedenband, wel licht met alle gemeentebestu ren en de hele bevolking van Schouwen-Duiveland. De Tsjechoslowaken moeten, vin den ze. geholpen worden bij de hernieuwde opbouw van hun land. Kennis en ervaring uit Nederland kan daarbij goed van pas komen. Aan de partner zal het niet liggen: die wil dol graag. van diens uitspraak kunnen wij dan verder." Tijdens een schuurfeest van de plaatselijke afdeling van de ka tholieke plattelandsjongeren kregen de rijschoolhouders za terdag 250 steunbetuigingen. Die zullen samen met de honder den eerder ingezamelde protes ten gestuurd worden naar de Na tionale Ombudsman. Raad Tholen praat over restauraties SINT MAARTENSDIJK - De ge meenteraad van Tholen verga dert maandag 24 juni vanaf 19 uur in het gemeentehuis in Sint Maartensdijk over. op opening en sluiting na. éen punt: het meerjarenprogramma restau ratie monumenten. Het budget voor 1995 van bijna 250.000 gulden wil de gemeente besteden aan de gemeentelijke toren bij de hervormde kerk in Sint Maartensdijk, de hervorm de kerk in Tholen en de rooms- katholieke kerk in Oud-Vosse- meer. Advertentie VLISSINGEN - De duiven van de nationale vlucht in Sint Vin cent werden vrijdagmiddag om twee uur gelost. Er stond een zuid-westenwind. De duiven moesten een afstand van 950 ki lometer afleggen en dus buiten overnachten. Ondanks de aan houdende regen op zaterdag morgen kwamen de prijswin nende duiven er vlot door. L. Lievense, Vlissingen had de snelste duif in Zeeland. Na af trek van de neutralisatietijd (een half uur na zonsondergang tot een half uur voor zonsop komst) maakte de duif een snel heid van 1300 meter per minuut. Bij de zondagvliegers gaat de overwinning naar F Beeldens uit Clinge die provinciaal gezien om 9.05 uur met 1223 meter per minuut tweede wordt. In alle in- korflokalen sloten het concours St. Vincent rond het middaguur. De vroegste meldingen: Zaterdagvliegers LA Lievense. Vlissingen. 8 24uur. 1300m. L P. Schroevers, Arriemulden. 9.18 u, 1220m; (om 10.15 uur hadden L P Schroevers 2 en Jos Schroevers 4 duiven Lhuisi; Middelburg. Baan- Beekman 9 44 uur 1179m en J Cop- poolse 9 52u/l 165m M. van de Wie len .Nieuwerkerk. 10 16uur/117lm. J. Geense SI Philipsland. 10.15u>' 1169m; JJM Steketee. Bruinisse, 1020u/1161m. P. Hildebrand. Krab- bendijke, 1 003u/ll62m. Maas-Mel- chior, Westkapelle. 9.51u/1162m. Bentschop-Knook. Sint Maartens dijk, 10.13u.H58m. Koch-Rlemens. Terneuzen. 9 47u/U56m: P. de Jonge. Breskens. 947u/ll54m. J de Koeyer. Yerseke. 10.11u/1152m; S. Brander- horst. 10.07u/1150m. Jac. van Dijke. Tholen. 10 23u ll47m. L. de Kolaard. Scherpenlsse. I0.25u/1145m:A. Abramse. 10.36ull21m: C Bouterse 10 40m 1121m: <alle drie Kortgene.i; Oud-Vossemeer, J Egberts: 10.40a1 1129m. Comb, van der Kamp. Noord- welle, 10.56u/I112m: Comb. Houteka mer. Wolphaartsdijk. 10.44a 1107m: H. de Feyter. Axel. 10 33u I09~m. F Nieuwenhuvse. Borsele, 10.25 a1 1090m. W van Boven. Rilland. U.05ul080m. Comb Hermes. Goes. U.13u/1071m: J. Feytel, Wemeldinge, n.l5u 1070m Zondag vliegers St Vincent. 1796 duiven. F. Beeldens. Clinge. 9.05U/1223m, C. Joosse. Nieuwdorp, 9.30u/1200rn. E Vermast. Yerseke. 9 41ull96m. L. Ras. Bres kens. 9 23u 1189m. A Micros. Wemel dinge. 9 55a 1179m. L. van de Gucht, Hulst. 9.38a U?7m J Poelman, s Heer Arendskerke. 9 49u ll76m. L van der Hoek. Zierikzee. 1007a' 1175m; H. Vermeulen. Schore. 9.55u/ 1172m: H Calon. Hoofdplaat, 9 38a 1171m: A Claessens. Kwadendöm- me. 9 52u 1169m M de Nooyor. Goes. 9 58ull68m H Poley. Kramingen. 10.00a 1163m: c van de Velde. Goes. 10.09u/U53m: D van Bommel. Krai- ningen. 10.15a 1144m; Comb Ridder- hof, Kloosterzande. 10.08u/1143m: Adr. Thijs. Heikant, lO.Olu/l 139m, P. Pieters, Boschkapelle. 10.08u,'ll36m; J. Risseeuw, Zuidzande. 9 55a 1135m. Visser-Lensen. Axel, 10.03a 1134m. L Schoolmewester. IJzendij- ke, 9 59u/1137m: Hietbrink-Venlevo- gel. Nieuw en St. Joosland. 10 17.' 10.21U en 11321126m, M. de Lljser. Cadzand. lO.OOu/1 131m; R Braet. Sluis, 9.5211/1130m; Ade Putter. Cadzand. !0 02u/1130m: Jos. duPuy. Sluiskil. I0.05u/1130m: A Arens, Spui. 10 07u 1130m. M. de Rijke, Nieuw en St Joosland. 10.25ull21m: G Dusarduvn, Groede. 10 13u/ 1120m. G de Wever. Schoondijke. 10.l0aill9m. M. Coppens, Sluis. 10.07u/1113m. slaapkamers DE SCHIPPER Havenweg 24. Nieuwdorp, 01196 -12438 MIDDELBURG - De zomeruni versiteit Zeeland houdt in de week van 26 tot en met 30 augus tus een serie cursusbijeenkom sten, avonddebatten en een cul turele avond. Zo wordt tijdens de cursus 'Stra tegische perspectieven voor de Schelde-estuaria' ingegaan op de thema's havenontwikkeling, milieuvervuiling en manage ment en bestuur. Tijdens de cur sus 'Beroeps- en studiekeuze, anarchie of plan' staat de vraag centraal naar de wenselijkheid van een Regionaal Bureau On derwijs. Andere cursusthema's zijn 'Is Zeeland vol'. 'Onderne men op een vrije Europese markt', 'Nieuwe ontwikkelingen in rechten en plichten van de pa tiënt'. 'Cultuurindustrie: schaal vergroting van de cultuur in Eu ropa 1992' en tenslotte het be lang van de aanpassing van de landbouw aan de veranderende omstandigheden en de rol van de public relations hierbij voor de sector. Avonddebatten zijn er maandag 26 augustus over het onderwerp 'Duurzaam samengaan van landbouw, milieu en natuur: dinsdag 27 augustus over de 'Dualisering van het onderwijs' en donderdag 29 augustus over 'Het Scheldebekken in Noord west-Europa'. Vrijdag 30 augus tus ten slotte presenteert de Nieuwe Scene 'Tot nut van 't Al gemeen'. Het dagprogramma begint steeds om 10 uur; de avondde batten beginnen om 20 uur, Evenementen MIDDELBURG - Molenwater, 9.30-17 uur: Miniatuur Walche ren; VLISSINGEN - Bellamypark. 10-12.30 en 14-17.30 uur: Reptie lenzoo: BERGEN OP ZOOM - Roxy 1.20 uur: White palace; Roxy II. 20.15 uur: Memphis bel le; Cinemactueel I. 20 uur: The si lence of the lambs, 16 jr; cinemactueel II, 20 uur: Mer maids, a.l.; Cinemactueel III. 20 uur: Camil- le Claudel. a.l.: GOES - Grand. 20 uur: The si lence of the lambs. 16 jr: HULST - De Koning van Enge land, 20 uur: Mermaids, a.l.; 20 uur: De onfatsoenlijke vrouw. 16 jr; 20 uur: Nightmare on Elm- street 5,12 jr; 20 uur: Predator II, 16 jr; MIDDELBURG - Electro. 20.30 uur: Awakenings, a.l.; Schuttershof, 20.30 uur: Come see the Paradise; TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: Look who's talking too. a.l.; 20 uur: The silence of the lambs. 16 jr; VLISSINGEN - Alhambra I. 20 uur: Mermaids, a.l.; Alhambra II. 20 uur: Not wi thout my daughter, a.l.; Alhambra III, 20 uur; Havana; Alhambra IV. 20 uur: Dances with wolves, a.l.; Ten toonstellingen AARDENBURG - Museum, 13- 17 uur: 'Pilgremme tot Arden- buerch' (t/m aug.i; BRESKENS - Visserij museum. 10-12 en 15-17 uur: Diverse expo sities met foto's en maquettes: BURGH HAAMSTEDE - De Be- waerschole, 13.30-16.30 uur: Werken Beppy Everaers (t/m 22/ 6); GOES-Gemeente-archief. 10-12 en 13.30-17 uur Geen kunst aan', werken diverse kunste naars i t/m 12/10): HEILLE - Landbouwmuseum. 10-12 en 13-17 uur: Oude land bouwwerktuigen; HULST - Streekmuseum, 14-17 uur: 'Stad en Land van Hulst in de Zelandia Illustrata' (t/m 8/9): MIDDELBURG - Zeeuws Mu seum. 13.30-17 uur: Ligfietsen <t m 25/8); Loskade/Ramschip De Schor pioen. 10-17 uur: Communica tie-ontvangers aan boord van Nederlandse schepen tussen 1905-1991 (t/m 30/10): Bibliotheek. 17.30-21 uur; 'Vlis singen rond 1960'. fototentoon stelling van W. Sprong (t/m 6/7) en 'Boekmerken' (t/m 13/7); IKV/Kuiperspoort. 10-15 uur: Eindwerken cursisten weven (tl m 28/6); NEELTJE JANS - Topshuis, 10- 17 uur: Zeespiegelrijzing, een be dreiging (t/m sept.i en foto's van Wim Koerts (t/m 317): Bibliotheek. 13.30-17.30 uur: Vakantieboeken (t/m 30/6): OOSTK APELLE - Molenweg 36, 10-12 uur: Fossielenmuseum; REIMERSWAAL - Gemeente huis. 8.30-12 en 13-16.30 uur: Pe tit-point naaldwerk van Toos Bijtenhoom (t/m 29/61; RETRANCHEMENT - Bezoe kerscentrum 't Zwin. 14-18 uur: Panelen en vitrines met als the ma geologie it/m 1/9); VEERE - Grote kerk, 10-17 uur: Diverse exposities (t/m 26/10); Stadhuis. 11-17 uur; '700 jaar wo nen in Veere' (t/m 6/9): De Schotse Huizen. 13-17 uur: Werken Govaert Vandenbergh (t/m 20/7), VLISSINGEN - Gevangento ren, 11-21, 'Tijdsbeeld'. 500 jaar Gevangentoren en werken van Peter Terhorst (t/m 26/10) en in stallatie van Ton Lamper <t/m 14/7); Stedelijk Museum. 10-17 uur: 'Kapers op de Kust', kaapvaart eiï piraterij in Nederland 1500- 1800 (t/m 22/9): IJZENDIJKE - Streekmuseum, 10-12 en 13-17 uur: 'Kant van alle kanten' met werk uit diverse landen (t/m 27/101; ZIERIKZEE - Maritiem Mu seum, 10-17 uur: Scheepsmodel len (t/m 25/10): Stadhuismuseum, 10-17 uur; 'Zierikzee in kaart gebracht' (tl m 25/10); Dikke Toren. 11-16 uur: Werken Madeleine Both (t/m 30'6). Hulpcentra Alarmnummer voor geheel Zeeland: tel. 06-11 SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. tel 01180-15551. dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor men sen in nood, tel. 01180-36251. van 1000-24.00 uur - weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zee land. tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. S'.ichting "Vrouwen bellen vrou wen'. tel. 01100-32233 Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel 01180-38080. dag. van 14-20 uur Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, tel. 01180-28800. Aids Infolijn: tel. 01180-38384.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 21