Sportzaal Bruinisse stimulerend i De Betho Goes wil uitbreiden Vrijwilligers voor beheer van molen in Zonnemaire Eén brandweer in Wissenkerke in jananuari '92 Braderie wint van regen fcarVmarVd peter «BK™ A Bssl LIy* streek Groot enthousiasme tijdens openingsplechtigheid <r c J W BRUINISSE - De nieuwe sport zaal in Bruinisse, de Vanger, is zaterdag met groot enthousias me geopend en in gebruik geno men. „Dit is een absoluut hoog tepunt voor sportief Bruinisse", zei burgemeester A. Vogelaar tijdens de openingsplechtig heid. Hij zei te hopen dat het gloednieuwe onderkomen een stimulans zal zijn voor jong en oud om te sporten en te bewe gen. De sportdemonstraties bewezen dat de Vanger geschikt is voor tal van sporten. Er waren de monstraties turnen, badminton, zaalvoetbal, schaken, tafelten nis en gehandicaptensport. En er was een volleybalwedstrijd op eredivisieniveau, tussen Delta- Lloyd-Amvj uit Amstelveen en TDK-Brevok uit Breda. De anderhalf miljoen gulden kostende accommodatie is niet zonder slag of stoot tot stand ge komen. In 1981 reeds kreeg Brui nisse drie ton bingogeld van de Nederlandse Sportfederatie. Dat kwam volgens burgemees ter Vogelaar eigenlijk een beetje te snel, want de gemeente wist zelf nog niet waar ze de rest van het geld vandaan moest halen. Spaarpot De raad, met de SGP tegen, be sloot te sparen. Elk jaar ging er een ton in de spaarpot. Ook de bevolking hielp mee. Sinds 1988 zamelde Aktie '88 geld in. Met sponsorlopen (zaterdagmorgen was voorlopig de laatste), konin ginnedagen, visserij dagen en tal van werkzaamheden voor de sportzaal, scharrelde Aktie '88 veertigduizend gulden bij el kaar. Dat was weliswaar tiendui zend gulden minder dan het streefbedrag, maar de burge meester was er toch erg blij mee. Hij nodigde Peter Wehrmeijer van Aktie '88 en passant vrien delijk uit met de acties door te gaan. Want, zei Vogelaar, het blijft goed rekenen de komende jaren. De sportzaal is sinds zaterdag of- ficeel in handen van de Thuis Stichting multifunctioneel cen trum Bruinisse, die ook het naastgelegen dorpshuis be heert. Voorzitter Kees Arens- Ruimte voor 20 a 25 mensen GOES - Door een nieuwe mon- tage-/inpakai'deling op te zet ten, kan het werkvoorzienings schap De Betho in Goes er 20 a 25 arbeidskrachten bijkrijgen. Daarmee zou het aantal werk nemers, zo blijkt uit het beleids plan '91-'95, komen op 380. Het beleidsplan wordt woensdag 26 juni besproken in het algemeen bestuur van het schap. De ver gadering, in de bestuurskamer in Goes, begint om 10.00 uur. Howel De Betho er waarschijn lijk werknemers bijkrijgt, is het beleid er anderzijds op gericht, waar mogelijk WSW-ers te laten doorstromen naar het reguliere bedrijfsleven. Goede ervaring heeft De Betho met externe plaatsing, waarbij een WSW- werknemer voor langere tijd bij een instelling of bedrijf wordt ondergebracht. Op die manier kunnen beide partijen aan el kaar wennen, zodat de keuze voor al dan niet in dienst nemen makkelijker te maken is. De Betho wenst de externe plaatsing de komende jaren uit te breiden. Ook de doorstroming intern kan verbeterd worden. Een op te stellen personeelsont wikkelingsplan kan helpen deze doelen te bereiken, aldus het be leidsplan. De bedrijfstrainings- afdeling zal daarbij een grote rol spelen. Het bestuur streeft ernaar de werknemers zo lang mogelijk re gelmatige arbeid te laten ver richten, ook als hun ziekte of handicap toeneemt. Maar als verwacht wordt dat een werkne mer in bijvoorbeeld een dagver blijf beter tot zijn recht komt, zal de Betho de overgang stimule ren. BROUWERSHAVEN - Voor het gebruik en beheer van de molen De Korenbloem in Zonnemaire heeft de gemeente Brouwersha ven twee vrijwilligers gevon den. Als de gemeenteraad in stemt met de plannen, worden D. A. Haak uit Nieuwerkerk en zijn zoon Elvin aangesteld om de gang van zaken in en bij de molen te regelen. Het gemeente bestuur van Brouwershaven verwacht dat de restauratie van de molen over enkele maan den klaar is. Het college van burgemeester en wethouders van Brouwershaven wil graag dat de molen regelma tig draait en maalt, zodat het monument volledig als 'karakte ristiek element in het land schap' kan functioneren. De gemeente heeft daarvoor geen tijd. Ook niet voor het da gelijkse onderhoud, dat boven dien specialistisch van aard is. In de heren Haak meent het col lege een ideaal koppel te hebben gevonden voor gebruik en be heer. Sr heeft een opleiding ge volgd voor vrijwillig molenaar en is bij de restauratie betrok ken, jr leert voor molenaar. De gemeenteraad vergadert maan dag 24 juni vanaf 19.30 uur over dit onderwerp. Rondweg Ook de rondweg rond Brouwers haven komt aan de orde. Voor het maken van een bestek, aan koop van benodigde percelen en aanpassing van het bestem mingsplan is. in totaal bijna 325.000 gulden nodig. Wout Bliek aan kop bij rapidschaken KRUININGEN - Wout Bliek van de Goese Schaakvereniging heeft in de derde speelavond van het Rapidkampioenschap van De Zwarte Dame uit Kruiningen resoluut de leiding overgeno men van clubgenoot Jo Thole- naar. Bliek won driemaal: van Steijn uit Middelburg en van Van Stel en Janse van de organi serende vereniging. Tholenaar liet een vol punt liggen bij Vlis- singer Eric Clarisse en speelde remise tegen Jan Kees Tolhoek van De Zwarte Dame. De stand na negen ronden. 1 Bliek 41, 2 Tholenaar 39. 3 Van der Borgt 37,4 Clarisse 33, 5 Tolhoek 30. 6 Karelse 27. 7 Meulblok, Van Stel, Janse. Po- leij Frèrejean 25. 12 Van de Broeke, Heijboer23,14 Steijn 21,15Schols20, 16 Leendertse 19. 17 Duinkerke 18,18 Bok 16. Zo'n drie ton wil het college be steden aan aankoop van een pand aan het Slingerbos. De te verwerven grond kan naar zijn oordeel gebruikt worden voor de buitendienst van gemeentewer ken en voorts kan er een stukje groen worden gecreëerd. De raad wordt verder gevraagd een voorbereidingsbesluit te ne men voor het bestemmingsplan Schuddebeurs. In het betreffen de raadsstuk meldt het college dat is afgesproken dat in overleg met de huurders van de wonin gen van Beter Wonen aan de Kloosterweg wordt bepaald of hun huizen tegen de vlakte gaan, worden gerenoveerd of nog een zekere tijd blijven staan zonder aanpassingen. Bevestiging van predikant Balk THOLEN - Professor K. A. Deurloo uit Amsterdam beves tigt C. Balk uit Sluis zondag 23 juni tot predikant bij de her vormde gemeente Immanuël te Tholen. De bijeenkomst, in de gereformeerde kerk te Tholen, begint om 14.30 uur. Excursies door natuur in kader jubileum KNNV MIDDELBURG - De afdeling Walcheren van de Koninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging (KNNV) doet het ko mend weekeinde mee aan de viering van het negentigjarig bestaan van de landelijke orga nisatie. Op het feestprogramma staan twee excursies naar na tuurgebieden. Zaterdag 22 juni wordt de Schotsman bezocht. Riek van der Gugten neemt de belang stellenden mee naar de orchi deeenrijkdom van dit natuurge bied. Liefhebbers dienen zich om 13.30 uur të verzamelen op de parkeerplaats aan het noordelij ke eind van de Veerse-Gatdam. bij de consumptietent. Zondag 23 juni komen leden van alle afdelingen van het district Zuid-Nederland bijeen voor een excursie door het strand- duin en bosgebied De Mantelinge tus sen Domburg en Oostkapelle. Samen met andere belangstel lenden verzamelen zij zich om 14 uur bij kasteel Westhove in Oostkapelle. De rondleiders Ton en Alice Boom zorgen voor tekst en uitleg. man van de Stichting had er alle vertrouwen in dat de sporters zich in de Vanger optimaal zul len thuisvoelen. Dat dacht ook B. Menke, directeur van bouw bedrijf Vaessen: „De sportzaal mag gezien worden De basisscholen zijn volgens de directeur van de christelijke school, Henk Groeneveld, niet minder blij met de Vanger. Groe neveld bracht de slechte vloer en het lage dak van de peuter speelzaal in herinnering, waar Kloetingse promoveert in bedrijfskunde GOES - De uit Kloetinge afkom stige Lian Krijger (31) is on langs aan de Technische Uni versiteit Eindhoven gepromo veerd tot doctor in de bedrijfs kunde. Krijger schreef een proefschrift over het produkt-innovatiebe- leid van ondernemingen. Naast een uitgebreide analyse van het huidige beleid dat zij voeren om produkten te verbeteren, geeft Krijger ook praktische tips voor verbetering daarvan. Die zijn ge baseerd op onderzoek dat zij ver richtte bij onder meer de kunst stoffen-, machine- en elektro technische industrie. Lian Krij ger behaalde in 1978 haar diplo ma aan het Christelijk Lyceum voor Zeeland. Na als ingenieur te zijn afgestudeerd aan de Land bouwhogeschool in Wagenin- gen, begon zij in 1985 aan de TU in Eindhoven aan het onlangs af gesloten onderzoek. Sinds 1990 werkt Krijger als medewerker technologie-ontwikkeling bij de provincie Gelderland. SINT MAARTENSDIJK Toertocht Toerclub Tandje Bij houdt zaterdag 22 juni de zes de Smerdiek-tocht over een af stand van 150 kilometer. Het vertrek is om negen uur vanaf het clublokaal café Smerdiek aan de Markt in Sint Maartens dijk. De rit wordt gereden achter voorrijders van toerclub Tandje Bij. De rit van 150 kilometer is uitgezet in West-Brabant. Na ongeveer 75 kilometer is tussen Hoeven en Etten-Leur een pauze ingelast. Voertuigen in trek bij dieven ZIERIKZEE - Op een aantal plaatsen op Schouwen-Duive- land is het afgelopen wekeinde ingebroken. Uit de garage van IJ. in Bruinisse is tussen vrijdag 18.00 en zaterdag 19.30 uur een personenauto gestolen. De on bekenden kwamen binnen door de deur te forceren. De wagen werd zondag teruggevonden bij het restaurant op de Grevelin- gendam. Na het doorknippen van een aan een camper bevestigde staalka bel is op een camping in Scha- rendijke de mountainbike van J. uit het Duitse Solingen ont vreemd. Uit een aan de Hageweg geparkeerde auto in Bruinisse zijn een gereedschapskoffer en een tas met sportschoenen mee genomen en uit twee andere daar achtergelaten wagens de autoradio-cassetterecorders. Duiveland wil tankslag houden NIEUWERKERK - In de ge meente Duiveland zitten naar schatting van het gemeentebe stuur ongeveer 220 tanks onder de grond. Het college van burge meester en wethouders zou gaarne deelnemen aan de actie tankslag. Een ieder die de tank verwijdert, kan rekenen op een subsidie van 250 gulden. De commissie financiën en onder wijs vergadert donderdag 20 ju ni over het voorstel tijdens een bijeenkomst in het gemeente huis die om 16.30 uur begint. Het college stelt verder voor, de tarieven voor het zwembad Dol fijn in Nieuwerkerk te verhogen per 1 augustus. Weliswaar is het exploitatietekort van het zwem bad de laatste jaren gedaald, maar toch vindt het college dat de algemene prijsstijgingen in de tarieven moeten worden ver werkt. De commissie vergadert voorts over het akkoord over de schaal vergroting in het onderwijs, over het laten reconstrueren van de hoofdontsluitingsroute in Oos- terland (kosten 870.000 gulden) door de firma Wandel in Nieu werkerk, en over de reconstruc tie van het gedeelte van de Schoolstraat dat buiten de be bouwde kom ligt. Muzikanten op Miniatuur Walcheren MIDDELBURG - De slagwerk groep van de muziekvereniging EMM uit Serooskerke <W) ver zorgt zaterdag 22 juni een optre den op Miniatuur Walcheren. Dit begint om 13 uur. de kinderen vroeger gymles kre gen, en de lekkage in de gym zaal. De toespraak van Willem van Gilst was er één vol verbazing. Het dorp Bruinisse heeft nu een stadse voorziening, aldus de spreker namens de ereburgers van Bru, Daar had men vroeger niet van durven dromen. „Vroe ger kon er niks", wist Van Gilst. „En vandaag de dag kan alles." MAANDAG 17 JUNI 1991 b Tijdens de braderie in Sint Annaland kon onder meer een ritje worden gemaakt op een kameel foto Pieter Honhoff) SCHERPENISSE - De jaarlijkse braderie van Scherpenisse heeft zaterdag ondanks het druileri ge weer flink wat belangstellenden de straat op gelokt. In de kern van het dorp zorgden zo'n vijf tig standhouders voor een ruim aanbod aan koop waar en attracties. De bibliotheek hield open huis en bood onderdak voor diverse demonstraties. Zo kon onder meer kennis worden gemaakt met kantklossen, droogbloemen schikken en het ma ken van kaarsen. De attracties in de open lucht hadden vooral 's middags last van de overvloedige regenval. Dap pere bezoekers konden een ritje maken op een ka meel. Voor de kleintjes draaide een pony braaf zijn rondjes. Diverse verenigingen presenteerden zich met be hendigheidsspelletjes en Radio SLOTH, het lokale radiostation van Tholen, verzorgde gedurende de hele braderie een rechtstreekse uitzending. Een draaiorgel zorgde voor vrolijke klanken en ook de koninklijke fanfare Accelerando uit Sint Anna land liet luid en duidelijk van zich horen. WISSENKERKE - De twee brandweerkorpsen van de ge meente Wissenkerke worden per 1 januari 1992 samenge voegd. Het nieuwe korps, dat in 1994 zijn definitieve vorm moet krijgen, gaat bestaan uil 18 brandweerlieden. De samen voeging levert Wissenkerke in 1992 een besparing op van ruim 21.000 gulden. Eind vorig jaar vroeg de Wissen- kerkse gemeenteraad het colle ge van b en w de vorming van één korps te bestuderen. Uit het daarop volgende overleg met de betrokken brandweerploegen, bleek dat ook die de samenvoe ging zo snel mogelijk door wilde zetten. Hierdoor zou de Wissen- kerkse brandweer niet alleen doelmatiger kunnen werken, maar per jaar ook nog een fikse besparing opleveren. De totale bezetting van de huidi ge twee korpsen (met kazernes in Wissenkerke en Kamperland) bestaat uit 27 man. De korpsen hebben volgens een woordvoer der van de gemeente verklaard geen moeite te hebben met de in krimping tot uiteindelijk 18 le den. Tot 1994 blijft de brandweer beschikken over twee brand weerauto's. Daarna wordt het blusvoertuig uit de kazerne in Wissenkerke vervangen door een personenbusje, dat de spuit gasten naar de kazerne in Kam perland moet brengen. Het voorstel tot samenvoeging komt maandag 24 juni in de Wis- senkerkse gemeenteraad aan de orde. De raad moet zich dan te vens uitspreken over een voor stel van b en w. het recreatie park De Roompot toestemming te verlenen voor de bouw van 80 appartementen aan de Sophia- haven in Kamperland. Om dit mogelijk te maken, is verande ring van het bestemmingsplan 'Buitengebied' nodig. B en w vragen de raad in te stemmenj met een daarvoor voorbereidingsbesluit. Laatste dag van korfbaltoernooi Kapelle verzet WEMELDINGE - Het program, ma van de laatste dag van hel korfbaltoernooi voor teams uil de kernen van de gemeente Ka pelle is verplaatst naar zater dag 22 juni. Door het slechte weer vielen de activiteiten var zaterdag geheel in het water. De wedstrijden door de we zijn wel allemaal gespeeld. 0 een winnaar te kunnen aanwij zen heeft de organisatie besloten het er niet bij te laten zitten. De sponsorloop begint om 11.45 uui en de strijd om de wisselbekeren de andere activiteiten om 13 uur. De dag wordt gehouden op hel oude voetbalveld aan de E zayweg in Wemeldinge. Personenauto's tegen elkaar KERKWERVE - Op de kruisin( Heuvelsweg-Florisweg bij Kerkwerve zijn zaterdag om streeks 16.30 uur twee pers» nenwagens tegen elkaar ge botst. Volgens de politie verleende be stuurder W. uit Middenschol) wen, die uit de Florisweg kwam geen voorrang aan K. uit Vlissin gen. K. reed over de Heuvelswe; richting Brouwershaven. Haai wagen werd aan de linkerkant zwaar beschadigd. De van W. liep schade op aan de voorkant. jC_ v' J A ZOMERVAKANTIE STRIPFESTIVAL Suske diverse 1 Wiske els,£»53tóe- 399 Suske Wiske Familieboek „.„1250 Nu volop Schoolagenda's \^ln vele uitvoenng^n en prijzen verkrijgbaar Deodorant 299 j y. icg Tandvloesj- 189 Blotex Nur Die «TI 599 ,750 Twice tt De Ruyter drink 750 ccjue- j1®? 'ty/ler 199 O) T- 395 K G Koffie Cafeïnevrij 500 gram53^ 499 MET HE1NEKEN EEN DAG UIT DUIZENDEN. 1749 rSgv r^£>Spa spA jSpA blik 250 cc X SPA i citron ié# orange, JM, lemon83 vj cassis -Se- Vin de Pays Oriental V T" \o fte\ V-i n\euw- van Doornestraat 2 Goes telefoon 01100-14020

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 20