Emiel Roodenburg op non-actief Rijnland wint sterk toernooi rdp vakantie rubriek sport Atletiekseizoen meerkamper valt in duigen door zware enkelblessure Snelders kampioen Van der Wekken moet al zijn talent aanboren Wielerronde is afgelast Red Geese is koploper *Smm> mÊÊË - I1 Equipe Allefs winnaar van Smokkelrit Versteeg maakt in titelgevecht voor veteranen geen fout Atletiektitels te verdelen in Terneuzen Trimbond bindt strijd aan tegen combines DINSDAG 11 JUNI 1991 VLISSINGEN - Toen ze hem de ambulance-wagen in hadden gedragen, konden de broeders de deur bijna niet dichtmaken. „Ik paste er nauwelijks in", zegt Emiel Roodenburg, het Zeeuw se talent op de meerkamp, met een zure lach. Inmiddels ligt de Vlissinger. anderhalve week ge leden nog tweede op het Neder landse kampioenschap meer kamp voor B-junioren, met zijn hele hebben en houen thuis op de bank. En dat is heel wat, want de pas 17-jarige meerkam per van Atletica meet 2 meter en 3 centimeter en weegt 92 ki logram. Het rechterbeen zit in het gips. „Het seizoen is eigen lijk al verknald", realiseert hij zich spijtig. Roodenburg wordt door een zware blessure gekweld. De en kelbanden zijn sterk opgerekt, het kapsel zelfs gescheurd. Nog vijf weken moet de toekomstige MDGO-student het gips rond zijn been dulden, „vrijdag krijg ik loopgips. Maar ik ga echt niet naar wedstrijden kijken. Dat kan ik niet opbrengen, daar word ik helemaal mesjokke." Zover zal het niet komen, want zijn Rotweiler Nanna vraagt aandacht en vormt een goede af leiding. Roodenburg weet nog steeds niet wat er vorige week woens- SAS VAN GENT - Stef Snelders is de nieuwe algemeen club kampioen van de voetbalver eniging Corn Boys uit Sas van Gent. Snelders eindigde net voor Barry de Waal en Xavier Herman. De Sasse club werkte op sport park De Valcke een tienkamp af, waarin over het clubkampioen schap werd beslist. Daarnaast werd om de penalty-bokaal ge streden. De A-junior Igor Lip pens bleek het beste vanaf de strafschopstip. De uitslagen van de tienkamp: A-junioren: 1 Renard Kox; 2 Igor Lip pens. C-junioren: 1 Barry de Waal; 2 Olaf Vermeersch. 3 Martin Kalfsvel. D-pupillen: 1 Stef Snelders; 2 Xavier Herman; 3 Martijn van der Boom. E- pupillen: 1 Mike van Ee; 2 Fabio Stu- riale; 3 Sebastiaan van Hoeve. F-pu- pillen: 1 Ricky Roeb; 2 Jimmy Pe ters; 3 Ron Noët. dag tijdens de training mis ging, luttele dagen na het NK-meer- kamp in Emmen waar hij zilver in de wacht sleepte. „Ik was met de polsstok aan het oefenen. Niets bijzonders, die oefening had ik al duizenden keren ge daan. Ik had het gevoel dat ik precies recht op mijn voet te recht kwam, zoals het hoort. Maar toen ik lag, zag ik ineens dat mijn enkel in een hoek van negentig graden van mijn voet stond. Ik ben behoorlijk tekeer gegaan, maar dat was denk ik meer van de schrik dan van de pijn. Het was een heel raar ge zicht. Het eerste wat ik dacht was: als dat nog maai- goed komt. De bondstrainer Harry Dost (Roodenburg maakt deel uit van de nationale jeugdselec- tie) snapte er niks van. Hij vroeg: was die mat wel goed. Nou, voor zover ik weet wel." VLISSINGEN - Erik van der Wekken heeft voor het eerst sinds lange tijd weer al zijn ta lent nodig gehad om een wed strijd bij de MSV De Uitlaat te winnen. Afgelopen zaterdag kreeg de Zierikzeese 250cc-top- per felle tegenstand van Jacco Paauwe en Andre van Espen. Bij de 80cc ontspon zich een boeiend duel tussen Frans van Wezel en Pascal de Zeeuw. De crossers in de superklasse en de 125cc, die samen rijden, zorg den voor bijzonder mooie en spannende wedstrijden, waarbij Zeelands 250cc-topper Eric van der Wekken alle zeilen moest bij zetten om de overwinning bin nen te halen. In de eerste man che was Jacco Paauwe, die na de start meteen de leiding nam. zijn zwaarste opponent. Pas in de ne gende ronde slaagde Van dei- Wekken erin om Paauwe van de leiding te verdringen en stond die niet meer af. De tweede manche begon slecht voor diezelfder Paauwe. Hij mis te de start en ging in de achter hoede de baan op. Van der Wek ken had kopstart maar werd di rect aangevallen door Van Es- MADRID AFP) - De Ronde van Cantabrië, een etappekoers voor beroepsrenners die van 11 tot en met 16 juni zou worden ge houden, gaat niet door. Leijnse bij EMM opvolger Janse VLISSINGEN - John Janse zwaait af als trainer van het da mesteam van handbalcluh EMM. De 38-jarige inwoner van Serooskerke gaat het komende seizoen het herenteam trainen van het Brabantse Heerle, dat uitkomt in de derde divisie. „Ik ben blij om eens een club buiten Zeeland onder mijn hoe de te krijgen", aldus Janse. die twee jaar bij EMM werkzaam was. ,,Ik ben in Zeeland al 15 jaar trainer en begon zo langzamer hand wat bedenkingen te krij gen over de gang van zaken. Er werd de laatste tijd voor 85% ge praat en maar voor 15% gehand bald." Janse. die zegt in goede harmo nie bij EMM te vertrekken, krijgt in Heerle, vlakbij Bergen op Zoom. een enthousiaste jonge spelersgroep onder zijn hoede. „Het is een ploeg met mogelijk heden". aldus Janse. EMM heeft voor Janse al een opvolger ge vonden. Het is de Vlissinger John Leijnse. De ambulance was binnen drie minuten op de atletiekbaan in Middelburg. In het ziekenhuis in Middelburg ging het gips erom, dat vrijdag wordt vervangen door loopgips. „Dit had echt niet op een slechter moment kunnen komen, precies in het begin van het seizoen", zegt Roodenburg, die zich had voorgenomen goed te presteren op de Zeeuwse kam pioenschappen (6 juli), waarvoor hij op zeven onderdelen had in- gescfmeven. Daarnaast worden 28, 29 en 30 juli de nationale kampioenschappen voor A/B-ju- nioren afgewerkt in Alphen aan de Rijn. „En daarvoor is er nog een interland Nederland-België (13 juli) op Papendal voor B-ju nioren. Daar had ik Robin Kor ving (Nederlands kampioen meerkamp 1991. voor Rooden burg) willen terugpakken, maar dat kan ik ook vergeten." Roodenburg heeft er vreselijk de pest in. „Ik train nooit met te genzin. Als dat wel zo was, zou ik onmiddellijk overwegen of ik nog wel met atletiek wil door gaan. Ik ben nu tweedejaars B- junior. Vorig seizoen ben ik pas begonnen met krachttraining. Ik ga op de training tot het uiter ste, erna ben ik vaak uitgeput.. Vooral na de tempo-lopen, maar die vermoeidheid vind ik pret tig. Ik krijg er een voldaan ge voel van, het geeft me een kick. Daarom baal ik ook zo, dat ik zes weken in het gips moet blijven." Pij n Roodenburg miste door zijn en kelblessure afgelopen weekein de ook de deelneming aan de Jeugd Olympische Dag in Val- kenswaard, waar Monique Schipper van Delta Sport op het onderdeel kogelstoten het zilver greep achter Corrie de Bruin. „Als ik dan de uitslagen in de krant lees, doet het pijn", zegt Roodenburg. „Als ik zie dat de winnaar bij het speerwerpen 51 meter heeft geworpen, kriebelt het bij mij. Vorig jaar gooide ik als eerstejaars B-junior al 53 me ter... Had ik toch mooi mee naar Brussel (Europese Jeugd Olym pische Dag) gekund." Veel perspectief ziet de Vlissin ger niet meer voor dit seizoen, al betekent dat niet dat hij de moed heeft opgegeven. „Ik ben van nature positief ingesteld. Misschien kan ik in september nog iets laten zien. Op het NK meerkamp had er ook meer inge zeten. Ik zat toen met mijn exa mens voor MAVO. de atletiekre- sultaten waren slecht. Boven dien raak ik meestal pas tegen het einde van het seizoen in vorm", zegt de door Zekatel ge pen. Van start tot finish vlogen beiden op centimeters van el kaar over de baan. Het was ten slotte Van der Wekken die als eerste ondèr de finishvlag door kwam. Paauwe draaide een fan tastische inhaalrace maar kwam niet verder dan een acht ste plaats in de totaalstand. Bij de rec-klasse verrastte Ari de Wit. De snelstarter in deze afde ling valt meestal na een paar ronden terug, maar zaterdag wist hij zich "bij de eerste tien de handhaven. De strijd om de lei ding ging tussen Jan Zwemer en Peter Boone. Nadat Zwemer de eerste manche op zijn naam had gebracht was Boone vast van plan de tweede te pakken. De Wit startte weer als snelste maar moest na vier ronden de leiding afstaan aan Zwemer terwijl Boone mee opschoof naar de tweede plaats. Ronde op ronde plaatste Boone zijn aanvallen, totdat hij op een van de schan sen naast Zwemer kwam. Boone belandde buiten de baan waar na Zwemer won. Uitslagen: 50/60ec le manche 1 Jacco Zuidhof. 2 Chris Alewijnse (brom fiets), 3 Twan van Liere; 2e manche: 1 Alewijnse, 2 Zuidhof, 3 van Liere. 80cc le manche: I Frans van Wezel, 2 Pascal de Zeeuw, 3 Leendert van Brussel; 2e manche: 1 De Zeeuw, 2 Van Brussel, 3 Van Wezel, rec.klas. le manche: 1 Jan Zwemer, 2 Peter Boone, 3 Peter Lampio 4.2e manche: 1 Zwemer, 2 Arie de Wit. 3 Lampio. 125 4- superklasse: le manche' 1 Erik van der Wekken, 2 Jacco Paauwe. 3 André van Espen (allen 250cc), 4 Ri chard Leeuwestein. 5 Marco Over- weel. 6 Dré Cortvriendt, 7 Martin van de Weele, (allen 125ccj, 8 Peter Bax, 9 Ad Geldof, 10 Rene van de Eynden (allen 250cc); 2e manche. 1 Van der Wekken, 2 Van Espen, 3 Cortvriendt. 4 Overweel, 5 René van den Eynden, 6 Jean-Pierre de Bleyser (250cc). 7 Bax, 8 Paauwe, 9 Geldof, 10 Van der Weele. VLISSINGEN - De honkballers van Red Geese mogen zich sinds zondag mede-koploper in de re gioklas noemen. Dankzij een 5- 9-overwinning op het derde team van Hawks uit Dordrecht werd deze ploeg op de ranglijst achterhaald. De wedstrijd be gon voor de Goesenaren slecht. Tót de derde inning werd er te gen een achterstand aangeke ken. Daarna kwam de ploeg langszij en in de vierde inning werd de beslissende bres gesla gen. Beste slagman bij Red Gee se was John van Aardenne en in het linksveld viel Igor Nahon op met een drietal schitterende ac ties. Een spelmoment uit de wedstrijd tussen Meridian en Charleroi (foto Henk Hommers Kanopolo in Sluis SLUIS - De kanopoloploeg Rijnland uit Leiderdorp is winnaar geworden van het vijfde internationale Belfort- toernooi in Sluis. In een spec taculaire finale in de Sluisse Kaai werd het Engelse Meri dians uit Essex, vorig jaar winnaar, met 5-3 geklopt. De organiserende vereniging, de Kano Club Zeeland, behaal de een knappe eerste plaats in poule II. Het toernooi in Sluis heeft in ternationaal inmiddels een goede reputatie ogebouwd en is de grootste in Zuid-Neder land geworden. Opvallend, vooral omdat kanopolo in Zeeland nog weinig bekend heid geniet. Dat was ook de reden dat een groot aantal van de vele toeschouwers met enige verwondering de wed strijden in het koude water van de Kaai aanschouwden. Spelregels Vijf spelers per team proberen vanuit de kano te scoren in twee meter bovn het water hangende doelen. Daarbij wordt vaak gebruikt gemaakt van grove intimidatie met be hulp van de peddel om de te genstander het scoren te be letten. Deze sport vergt het uiterste van de beoefenaren. Waarbij bovendien spelers re gelmatig voor enige tijd onder water verdwijnen. Onder leiding van de Belgi sche hoofdscheidsrechter Maarten Merleveede uit leper werden de regels in Sluis ech ter nooit flagrant overschre den. Na de poulewedstrijden op zaterdag werden zondag de finales gespeeld in drie groepen. In de hoofdgroep de sterkste teams, waaruit Rijn land als winnaar te voorschijn kwam. Niet tot tevredenheid van ie dereen, want de Leiderdor pers hebben door hun supe rieure houding bepaald geen plezierige reputatie binnen het kanopolo. Het door Ne derland trekkende Engelse team. de Meredians, kon dan ook op de sympathie rekenen van het publiek, maar moest toch het hoofd buigen voor de Nederlandse kampioen. Spetterend In de tweede poule presteerde het onlangs naar de eerste klas gepromoveerde team van de Kano Club Zeeland prima. Onder aanvoering van Middelburger Marco Boeke- ma zorgden de Zeeuwen, met onder meer Patrick Keijmel uit Terneuzen en Bressiaan- der Ronald den Dekker in de gelederen voor een letterlijk en figuurlijk spetterende wed strijd tegen de Windhappers. De hoofdklassers uit Den Haag, tot voor kort in goede harmonie samenwerkend met het Zeeuwse team, hebben na interne strubbelingen een he kel gekregen aan de kersverse eersteklassers. Het werd een beladen finalewedstrijd. Met 3-1 moesten de Hagenaars het hoofd buigen. Een nederlaag die moeilijk te verkroppen viel. Truus Provoost, de duizend poter van de KC Zeeland was tevreden over het verloop. „Omdat dit jaar de braderie in Sluis niet doorging, was de publieke belangstelling iets minder. Ook financieel moe ten we een veerlaten. Maar de komst van zoveel topclubs uit allerlei landen stemt tot vol doening". De mannen van de kano- poloploeg Spartak Praag wa ren intussen al aan het inpak ken voor de lange nachtelijke terugreis naar Tsjechoslowa- kije. „We reizen dit weekeinde duizenden kilometers. Een hele investering, maar dit toernooi is door de speelplek in Sluis echt uniek". Eindstand: Poule I: 1.Rijnland Leiderdorp, 2,Meridian (Eng.); 3 KC Charleroi (Bi; 4.Westhoek Vlaanderen iB); 5 KV Quo Vadis (B); 6-Thury-Harcourt (Fr.): 7. Natsec. Poule II: 1 KC Zeeland; 2.KV de Windhappers, 3.ASCC Chelles (Fru; 4.KV Jason I; o.Antverpia KKC (Bel.): 6.KAPOW; 7 Levitas; 8.KV de Hydronauten. Poule III: l.KV Sloterplas; 2.Spartak Praha (Tsj.): 3.KV Fle- vo, 4,Ciapham Canoe Club (Eng.); 5.Royal Air Force (Eng.); 6.Reinaert Eskimo Watersport; 7.BKK Brugge (B>; 8.KV Jason II sponsorde Roodenburg, die ove rigens een lijst met persoonlijke records heeft die mogelijkheden opent; 100 meter in 11,5 sec, ver springen 6,50m. kogelstoten 15,91, polshoog 3,70m, 110 hor den 15,34 sec, discus 45,42, hoog l,90m, speer 53,24 en 1500 meter 4.54 min. Snelheid Alleen zijn 1500 metertijd is niet scherp, maar dat onderdeel is voor alle meerkampers vaak niet meer dan een verplicht nummer. Roodenburg: „Die doe je op karakter. Als je te veel voor die 1500 traint, verlies je aan snelheid. Tja, erg snel zal ik toch al niet zijn, als ik uit het gips kom." Tot dat moment heeft de Vlissin ger zeeën van tijd. Bijvoorbeeld om video-beelden te bekijken van de man die hij enorm bewon dert: de Britse meerkamper Da ley Thompson, die in de jaren tachtig de internationale meer kamp domineerde, steevast op de hielen gezeten door de Duit ser JürgenHingsen. „Als je goed naar die beelden kijkt, kun je er van leren. Ik zeg op school echt niet zoiets als: ik ga naar huis, fijn naar Thompson kijken. Maar ik doe het wel, elke week. Vaak druk ik de pauze-toets van de video in om te kijken hoe hij een bepaalde techniek uitvoert. Thompson bewonder ik ook, omdat hij altijd in staat was grappen te maken. Veel sympa thieker dan die Duitsers en Rus sen, die alleen maar aan presta ties denken." Studiekeuze Als de schijn niet bedriegt, zal Roodenburg in de toekomst op nieuw van zich laten horen. Met zijn studiekeuze (MDGO) heeft hij bewust rekening gehouden met de tijdinvestering die de at letiek van hem vergt. „Ik kon ook naai- het CIOS in Goes. Maar dat leek me uiteindelijk toch niks. Ik hoorde van andere mensen, dat je 's avonds vaak pas om half zes thuis bent, zon der puf om te trainen. Er zijn er genoeg die stoppen met hun sport wegens studie. Daar voel ik niks voor. Ik leer nog steeds van elke training die ik krijg van Piet Versluys en André Stroo. Versluys heeft zelf aan meer kamp gedaan en dat vind je in de trainingen terug. Bovendien, at letiek is een te belangrijk deel van mijn leven om het zo maar terzijde te schuiven." AARDENBURG - De eerste lu- strumuitgave van de interna tionale Smokkelrit, een puzzel- tocht voor auto's in Nederlands en Belgisch Vlaanderen, is ge wonnen door de equipe Jo Al lefs uit Sint-Jansteen. In deze co-produktie van de West-Zeeuws-Vlaamse Automo bielclub (WZA) en het comité der verbroederde grensgemeen ten liet Allefs de rest van het deelnemersveld overtuigend achter zich. De vijfde Smokkelroute, met start en finish in Aardenburg, voerde door een groot deel van Belgisch Vlaanderen. Vooral daar had de organisatie veel hin dernissen aangebracht. Die wer den in het krekengebied het bes te genomen door de equipe Al lefs. Deze equipe bleef Vergouwe uit Zuidzande, de winnaar van vorig jaar, ver voor. De spelelementen en de ver schillende opdrachten die over het 60 kilometer lange parkoers waren verdeeld, zorgden voor ontspanning. Uitslag: 1. Jo Allefs, Sint-Jansteen 210 strafpunten; 2 J. Vergouwe, Zuidzande (300); 3. Eric Verpleeg, Groede (390); 4. J. Brugman, H l.Am bacht (390); 5. Sjaak van der Bliek/ Meinheer de Bruijne, Aardenburg (51Q); 6. G. de Vriend. Aardenburg (570); 7. M, Salome, IJzendijke (600); 8 L, van de Dries/F. van Ecke, Aar denburg' (630); 9. Piet Westerweele. Aardenburg (660); 10. H. Damen, IJ zendijke (660), De speciale WZA-prijzen gingen naar Eric Verploeg uit Zuidzande en Frans Cauwels uit Aardenburg. De Kikkerprijs was voor (eerste) Belg J Elias uit Watervliet, terwijl Jef Reichler uit Kortrijk de prijs voor de 'verste Belgische deelnemer' uitge reikt kreeg. (Advertentie) Elke zaterdag van 29 Nederlandse regionale dagbladen De winnaars van het herendubbel: Stanny Verstraeten (voornJj en Jean-Loup Deltour (foto Pieter Honhoff KAPELLE De districtskam pioenschappen tennis voor ve teranen hebben in de slotronde de nodige verrassingen opgele verd. Drie van de zeven duels die in het enkelspel op het pro gramma stonden, kregen een als tweede geplaatste speler ol zelfs een outsider als winnaar. Dat gold niet voor het beslissen de gevecht in categorie 1. Favo riet Chris Versteeg die in zijn op mars naar de afrondende twee kamp achtereenvolgens vlot Ruud Schaier en Roel Bloem bergen achter zich had gelaten, maakte in de hoofdpartij geen fout. Met Piet Vreeke als oppo nent ging dat Versteeg niet steeds gemakkelijk af. Na de openingsset met ruim verschil te hebben gewonnen, moest hij de tweede reeks via een tie-break inleveren. De barrage was daar na evenwel geen probleem meer voor Versteeg, een representant van 't Halve Maantje. In groep 2 raakte regerend kam pioen Jean Loup Deltour zijn ti tel kwijt. Tot de halve-eindstrijd was de Hulstenaar nog volledig in de running, daarna moest hij de vlag strijken voor Hei-man Manten. Manten verloor in de fi nale van Stanny Verstraeten van Hulster Ambacht. Ook Ad Hijmans moest - in cate gorie 3 - een stapje terug doen, dat zelfde gold voor zijn rivaal Rinus van Iersel. De voor de Bongerd uitkomende Adrie de Dreu liet beide routiniers achter zich en mocht zich als de nieuwe kampioen huldigen. Bij de dames verliep alles vol gens de verwachting. Els Ars uit TERNEUZEN - Atletiekvereni ging Scheldesport houdt van daag (dinsdag) een instuifwed- strijd voor senioren en junio ren. Op de hordennummers (110 en 400 meter) en hinkstap-sprin- gen staat er bij de senioren en A-junioren een Zeeuws kam pioenschap op het spel. Bij de jongens en meisjes B-ju- niore wordt er op de 100 en 300 meter horden gestreden voor de Zeeuwse titels. Tijdens de in- stuifwedstrijd vinden er ver schillende atletiekonderdelen plaats zoals ver- en hoogsprin gen. Polstokhoog en horden nummers voor C/D junioren. De wedstrijd begint om 18.30 uur op het Zuidersportpark in Terneu zen. Woensdagavond (morgen) houdt atletiekclub AV'56 de trimloop De Hollandse Hoeve loop. Er kan gekozen worden uit de afstanden 2 tot en 9 kilome ter. de start vindt plaats om 19.30 uur bij de Hollandse Hoeve in Goes. Ovezande bleef in de poulen-a in in afdeling 2 geduelleerd^ haar drie rivalen ruim del» Van die concurrenten weid Rs ny Pol met de tweede plaats» loond. Uitslagen: H E.-vet.l: halve Ca C. versteeg-R. Bloembergen 6-2. P. Vreeke-J. Bij de Vaate 6-0,6-2: nale: C. Versteeg-P. Vreeke 6? 6-2. H.E. vet.2: halve finales: H Ma]] J. L. Deltour 6-4, 7-5; S Verstas! P. Bek 6-0, 6-4; Finale S. Veisj ten-H. manten 6-1, 6-2. H.E. vet.3: halve finales: A.Hij™ P. Zuidweg 7-5,6-4, A. de DreuÜi Iersel 6-3, 7-6 Finale A. de Dim Hiijmans 6-1,6-4. H.E vet 4: halve finales L sj mons-A. Luitwieler 6-1, 2-6, (4] Verwijs-A. Kooman 6-3,6-2. Fa) L. Salomons-P. Verwijs 3-6,64, D.E. vet. 2: Poule. Beslissendef«S E. Ars-H. Pol 6-2, 6-1. H D.E. vet 3: halve finales: B.hea H. van Wijngaarden 6-2,6-1; G.B manides-R. Hijmans 6-2,4-6,641 nale: B. Heezen-G. Hermarudeij 6-0. D.E. vet.4: Poule Beslissende pij E. van de Sluis-AKemetmuUetj 6-2. H.D. vet. 1: halve finales: C li steeg/G. Voeten-J, Bij de Vaak den Ouden 6-2, 6-2; J. L Deta Verstraeten-P. Bek/A. van Geer 6-4, 7-6. Finale J. L Deltour/S.V straeten-C. Versteeg/G. Voeten 6-2, 7-5. D.D.-vet.l: halve finales: E. Aii Scholten-E. Visser/G. Vos 6-2,6-1; Leenhouts/W. van de Sande-J.G seman/E. Gorsse 6-2, 1-6,6-3. fis E. Ars/J. Schol ten-C. Leenhouti van de Sande 6-2, 6-1. G.D. vet. 1: halve finales: J Ga man/H. Manten-R. van de Meyóe van de Meyden 6-1, 6-1; J Schat R. Scholten-R. Rietkerk/J de Ia 6-4, 7-6. Finale J Scholten/R. Sd ten-J. Ganseman/H. Manten 641 H.D. vet.4: halve finales: D.Ktcp G. Gijzel-A. de Jong/J Onder# 7-6; T. Mol/P. van de Wege-P 1 wijs/C. de Vrie 7-6,24-6,6-3 Finak Mol/P-, van de Wege-D. Kuipen Gijzel 4-6, 7-6, 6-2, D.D.-vet. 4: halve finales: J deJc E. van de Sluis-L. Schaier/E. van Sluis 6-4, 7-5; L. Bossaert/C van Wege-E. Becker-Hofi/J. Cox 61 S-2. Finale L. Bossaert/C. van Wege-J. de Jong/E, van de Sluis 5-2. G.D.-vet.4: Poule. Beslissendepn C. van de Wewge/P. van de We? Bossaert/I. du Pon 6-2,6-2, 17.15-18.00 Ned 3:Studio Sport! key (verslag van het EK manna Parijs) 17.45-18.00 RTL V:Wielrennen( '91 (verslag van de Ronde van lts 19.25-20.00 Ned 2:Veronica Sport 20.55-21.00 Super:SportsNews. 21.30-22.00 BBC liSnootór: Break, spelprogramma 22.15-22.30 Ned 3:Studio SportJi naai. BRESKENS - De Zeeuws- Vlaamse Trimbond gaat de strijd aan tegen het combine rij den tijdens de trimkoersen van deze organisatie. Het bestuur had signalen ontvangen waar uit bleek dat een aantal renners de handen ineen sloeg en op die manier probeerde de strijd naar hun hand te zetten. Dat had tot gevolg dat een groot aantal koersen van spanning bespaard bleef. „We hadden zelf al het idee dat sommigen samen span den. Later hebben we van ver schillende kanten diezelfde ver halen gehoord. Om te voorko men dat de wedstrijden saai worden en het aantal deelne mers terug loopt, hebben we be sloten bij constatering maatre gelen te nemen", aldus bestuur der Frans Bouchaut. Zondag, in Breskens, ontstond er wellicht daardoor een open wedstrijd, die uiteindelijk gewonnen werd door Iiuib Slabbekoorn. Zodra er geconstateerd wordt dat er combines gevormd wor den zullen de betreffende ren ners uit koers worden genomen. „Daarbij hebben we dan ook nog een bijkomende straf. Ook zul len die coureurs uit het klasse ment worden verwijderd. We hebben gemeend dat we hard op moeten treden. Bij de inschrij ving in Breskens hebben we de renners op deze maatregelen ge wezen. En als ik op de wedstrijd terugblik, denk ik dat het al re- sultaat heeft gehad. We h< hier een leuke wedstrijd ge meende Bouchaut na afloo de wedstrijd in Breskens. Maatregelen Ditmaal dus geen Rick Ruelle en geen Rob Bijvaw winnaar. Tot de wedstnjfl Breskens reed dit duo onw naar de zege. „Zij hebben moedelijk goed begrepen Si maatregelen inhouden". W Bouchaut. Wel een hoofdrol dus voor® Slabbekoorn uit Kapelleek; Drogens uit Vlissingen. J eerste schermutselingen (®j het loodzware parkoers in® kens op niets uit liepen) gin?' tweetal kort na half-koersa® haal. Omdat de samemvj# perfect was, bleven zij schot om tenslotte met rui® halve minuut voorsprong' nishen. Slabbekoorn troefde opponent in de spurt voor® ge af. De uitslag: 1 Huib Slabbekoorn pelle; 2 J. Drogens, Vlissingen, Bijvank. Westdorpe; 4 Ko Kapelle: 5 Rick de la Ruelle, Jan van 't Westeinde. 's-Heere' 7 Mark van Gaever. Koewacht» die Buzeijn, Schoondijke; 9 tw vaet, Koewacht; 10 Ronald Clinge; 11 Robert de Jon^e' kenszand; 12 Jan Dubbeldam, van Gent; 13 oor verpianxe. vliet; 14 Willy de Feber. H<*s Jaap Weststrate, Goes. Emiel Roodenburg met zijn Rotweiler Nanna (foto Lex de Meester)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 30