Van Rotterdamse humor tot The age of Aquarius PZC TERNEUZEN streek dinsdag n juni 1991 ,A Gevarieerd theateraanbod Zeeuwsch-Vlaanderen Het theaterseizoen in Zeeuwsch-Vlaanderen kent dit jaar een vroege start. Bij wijze van proel' heelt het Terneuzense Zuidlandthea- ter het programma voor het seizoen '91/'92 al maanden voor de eerste vooorstelling (2 oktober) plaats vindt gepre senteerd. Als dit experiment naar tevredenheid verloopt, zal die vroege presentatie een traditie worden. Ook de ove rige instellingen, Stichting Den Dullaert, Uit in West- Zeeuwsch- Vlaanderen, J. O. E. in West en de Stich ting Ledeltheater, hebben hun programma afgerond. Evenals vorig jaar is er een gevarieerd aanbod, waarbij het grote aandeel van cabaret in het oog springt. Het programma van het Zuid- landtheater telt opnieuw ruim honderd voorstellingen. Het theater signaleerde een grote publieke belangstelling voor .cabaret en speelt daar ko mend seizoen op in met voor stellingen van Youp van 't Hek, Herman Finkers. Brigit te Kaandorp en Waardenberg en De Jong. De grand old man van de humor, Toon Hermans, zal één avond te zien zijn. In het kader van een cabaretes tafette treden op Zindroom, Jaap Mulder en Radetzky (voorheen Magnolia). Nieuw in het Terneuzense aan bod zijn twee avondvullende balletprodukties door gezel schappen uit Oost-Europa. Het Ballet en Orkest van de Staatsopera van Gdansk brengt Tsjaikovsky's Noten kraker en het Staatsballet uit het Roemeense Cluj zet Car men op muziek van Bizet op de planken. Uit Polen komen twee grote operaprodukties: de Opera van Warschau met Mozart's Nozze di Figaro en de Opera van Bytom met Lucia di Lammermoor van Donizet ti. De tijd van lange haren, hash en flower power, kortom The age of Aquarius, herleeft met de bekende rock-musical Brigitte Kaandorp (Johan Vigeveno) Hair. De Broadway Musical Company zet deze musical op de planken in Terneuzen. Van èen heel andere orde is Robert Long's musical Tsje- chov met Boudewijn de Groot in de hoofrol, die nu eindelijk op de Nederlandse podia te zien is. Van de producenten die A night at the Cotton Club maakten, is komend seizoen in Terneuzen de muscial Jose phine te zien, naar het leven van de legendarische Josephi ne Baker. Voor het eerst in de Neder landse toneelgeschiedenis staan Mary Dresselhuys en John Kraaykamp samen op het toneel. In de regie van Shi- reen Strooker speelt het twee tal Hoog Tijd, een blijspel over twee mensen op leeftijd, die ie der tegenover de ander de ei gen persoonlijkheid, humor en intellectuele kennis willen be houden. Het toneelaanbod van het Zuidlandtheater be staat verder uit zowel het lich te werk als het repertoireto neel. Een topper in het aanbod is 'een grote produktie van Shakespeare's Hamlet door dertig Vlaamse en Nederland se acteurs in regie van Dirk Tanghe. Muziek van deze eeuw staat centraal in de serie Top-en- sembles van de twintigste eeuw, waarin onder meer het Schönberg Ensemble en Slag- werkgroep Den Haag te horen zijn. Met deze serie trekt het Zuidlandtheater de lijn door van wat meer experimentele concerten, die afgelopen sei zoen gezet werd met Entarte te Kunst. Ook de moderne dans is goed vertegenwoordigd, met nieu we produkties van Shusaku Takeuchi, Introdans, Kriszti- na de Chatel. Opus One en Bianca van Dillen. Groepen als Orkater, Studio Peer, De Grootste Luxe na de Kleuren- tevee (Met het toneelstuk De Automaat van Jules Deelder) zorgen voor afwisseling' bin nen het (muziek)theaterpro- gramma. Festival In september begint het derde Festival van Vlaanderen. Ver schillende orkesten en ensem bles geven zestien concerten in oude kerken en historische gebouwen in Zeeuwsch-Vlaan deren. Rode draad door het festivalprogramma is het re quiem. Maar liefst negen re quiems, van dat van Mozart tot Andreww Lloyd Webber, worden ten gehore gebracht. Tweede thema is muziek uit Portugal. In West-Zeeuwsch-Vlaande- ren hebben de drie organiaties Stichting Ledeltheater, Uit in W-Zeeuwsch-Vlaanderen en J. O. E. in West opnieuw geza menlijk een programma sa mengesteld. Het aanbod om vat zowel voorstellingen van plaatselijke verenigingen als professionele voorstellingen van onder anderen dansgezel schap Opus One, Jan Vos en Edna Vesuvia, Karin Bloemen en Jules Deelder. Stichting Den Dullaert stelde ook dit jaar een programma samen met veel aandacht voor muziek (Rob de Nijs, Clou- seau, 't Kliekske, Stef Bos en BZN) en toneel. Opus One in Visions Voices from a Storyteller. zaterdag 25 januari - 20.00 uur Lucia di Lammermoor, opera van Donizetti door de Poolse Staats opera van Bytom. woensdag 29 januari - 20.00 uur Shusaku Dormu Dance Theatre, zes dansers en danseressen in een theatrale choreografie over seksuele verlangens en frustraties. donderdag 30 januari - 20.00 uur John Lanting's theater van de lach met de klucht Vijf hoog het raam uit. vrijdag 31 januari - 20.15 uur Grote kerk) Nederlands Blazers Ensemble met de Gran Partita vam Mozart, ge dirigeerd door Frans Bruggen. zaterdag 1 februari - 20.00 uur De Nieuwe Snaar met het nieuwe programma Wiliam. dinsdag 4 februari - 20.00 uur Toon Hermans brengt een nieuwe show ter gelegenheid van zijn 75- jarige verjaardag. donderdag 6 februari - 20.00 uur Aurelia Saxofoon Kwartet speelt onder meer Rhapsody in blue van Gershwin. donderdag 13 februari - 20.00 uur De Hoofdstad Operette zet Die Czardasfurstin van Erich Kalman op de planken. vrijdag 14 februari - 20.00 uur Nola Rae, de Tsjechische theaterclown brengt haar nieuwe program ma Elisabeth's last stand. zaterdag 15 februari - 20.00 uur Pandora brengt muziek- en danstheater. donderdag 20 februari - 20.00 uur Purper brengt cabaret en close harmony in En dat is negen. vrijdag 21 februari - 20.00 uur Toneelgroep De Tijd speelt Torquato Tasso van Goethe. zaterdag 22 februari - 20.00 uur Joop Doderer te zien in een kluchtig blijspel over huwelijkstrouw. zondag 23 februari - 20.00 uur Assepoester, een familie-opera gebracht door het gezelschap De Glazen Ui. ivoensdag 26 februari - 20.00 uur Dansgroep Krisztina de Chatel danst een eigen produktie op muziek van Dimitri Sjostakovitjs. vrijdag 28 februari - 20.15 uur Grote kerk) II Fondamento (Belgian Baroque Players), met werken van Abel, Bach en Mozart. zaterdag 29 februari - 20.00 uur Een avond a capella door Intermezzo en The Oom Maw Maw, donderdag 5 maart - 20.00 mir Het Giotto Ensemble speelt werk van Saint Saëns, Ravel en Fauré. vrijdag 6 maart - 20.00 uur Viktor/Viktoria, muzikale theaterproduktie door Gerri van der Klei. Hugo Metsers en Donald Jones. zaterdag 7 maart - 20.00 uur Trio de Janeiro, drie Rotterdammers brengen met Staan Opval len Rotterdamse humor. donderdag 12 maart - 20.00 uur Brutale Winterbekentenissen, een komedie van Paul Haenen met onder anderen Ton Lutz en Ann Hasekamp. vrijdag 13 maart - 20.00 uur J. J. C. Helder Band in een theatraal popconcert. zondag 15 maart - 20.00 uur De Tuin, familievoorstelling door Speeltheater Eva Bal. vrijdag 20 maart - 20.00 uur Een Leeg Huis, toneelspel van Marga Minco gespeeld door Theater van het Oosten. zaterdag 21 maart - 20.15 uur (Grote kerk) Zeeuws Orkest concerteert onder leiding van Roelof van Driesten. woensdag 25 maart - 20.00 uur Herman Finkers brengt zijn zesde pogramma De zon gaat zinloos onder. Morgen moet ze toch weer op. donderdag 26 maart - 20.00 uur Herman Finkers vrijdag 27 maart - 20.00 uur Rosario Andino, de Cubaanse pianiste speelt werken van Mozart, Beethoven, Chopin en Liszt. zaterdag 28 maart - 20.00 uur Carmen, avondvullend ballet gebracht door het Roemeens Staats theater Cluj. dinsdag 31 maart - 20.00 uur Slagwerkgroep Den Haag, speelt werken van Hoyland, Donatoni, Liebermann, Kolb en Landesbergen in de serie Top-ensembles van de twintigste eeuw woensdag 1 april - 20.00 uur Alex d'Electrique brengt een eigen interpretatie van Shakespeare's Koning Jan. donderdag 2 april - 20.15 uur Grote kerk) De Vier Jaargetijden van Vivaldi gespeeld door het Arion Ensemble. dinsdag 7 april - 20.00 uur On the razzle, Engelse blijspel op de planken gezet door het Londen- se gezelschap Lamda. woensdag 8 april - 20.00 uur Het begeren onder de olmen, drama van Eugene O'Neill door het Zuidelijk Toneel. Alle voorstellingen worden gegeven in het Zuidlandtheater komdag 2 oktober - 20.00 uur En Ik Dari? blijspel van Annie M. G. Schmidt met onder anderen Henny Om, Carol van Herwijnen en Ingeborg Elzevier. vrijdag 4 oktober - 20.00 uur Groot etc. Dans/Show Orkest brengt het nieuwe theaterspektakel Live from Rotterdam, met muziek, humor en theatrale effecten. g5 oktober-20.00 uur Jozef van den Berg brengt de voorpremière van zijn nieuwe pro gramma De Ontmoeting. twensdag 9 oktober - 20.00 uur De Opera van Warschau zet de komische opera La Nozze di Figaro ran Mozart op de planken. donderdag 10 oktober - 20.00 uur Jelcna Kamburova zingt chansons uit Rusland. wijdag U oktober - 20.00 uur Youp van 't Hek brengt zijn nieuwe programma Alles of nooit. mdag 12 oktober - 20.00 uur Youp van 't Hek twensdag 16 oktober -19.30 uur Creche Band en Joop met popmuziek en de premièrevoorstelling i door Theater Opgepast. donderdag 17 oktober - 20.00 uur Tsjechov - de musical, van Robert Long met in de hoofdrol Boude- ïijn de Groot. mjdag 18 oktober - 20.00 uur Mister Sero/Eloi Eloi, een toneelcollage en een ballet met als thema Aids. bierdag 19 oktober - 20.00 uur Deep River Quartet brengt een Sentimental journey langs vocal mu- i mensdag 23 oktober - 20.15 uur Grote kerk) Mozart/Rosetti/Spohr, harmonie en janitsarenmuziek door het en semble Octophoros. g 24 oktober - 20.00 uur Desonate van Vinteuil, muziektheater uit een Parijse salon. mjdag 25 oktober - 20.00 uur Klucht Joost mag het weten, met Piet Bambergen, Rudi Falkenha- penMargreet Heemskerk. ralerdag 26 oktober - 20.00 uur Stichting; Dansproduktie brengt samen met het Mondriaan Kwar tet het ballet Mondriaan. 9 oktober - 20.00 uur bp with people met een internationale, muzikale show. donderdag 31 oktober - 20.00 uur Orkater brengt het muziektheaterstuk Een goed hoofd van Judith 2 november - 20.00 uur ■t,gespeeld door dertig Vlaamse en Nederlandse acteurs in een regie van Dirk Tanghe. dinsdag 5 november - 20.00 uur Brigitte Kaandorp is te zien in haar nieuwe programma Kunst. toensdag 6 november - 20.00 uur Brigitte Kaandorp fri/dag S november - 20.00 uur %erij van Kampen, de slagwerkgroep is te horen in een percussie- concert. pmdag 13 november - 20.00 uur os Angeles Jubilee Singers zingen negrospirituals, worksongs en musicalhits. g 14 november - 20.00 uur ro Flamenco in een programma met authentieke flamenco in en dans. J15 november - 20.00 uur ando Kwartet en Han de Vries zijn te horen in Strijkkwartetten ®«n hobokwartet van Mozart. Pjfag 16 november - 20.00 uur swüM van 'lel AVater, satirisch toneelstuk van Gerrit Komrij ge- wiü door Theater van het Oosten. j --»-0 november - 20.00 uur «is III is een een jubileumshow van Jeans met wereldhits uit de laren do en m november - 20.15 uur (Grote kerk) van d' aams Symfonieorkest brengt een programma met werken Stravinsky en Sibelius. Held"2 november - 20.00 uur Gasten 8en vlaamse farce op de planken gezet door De Vieze hu?H? 23 november - 20.00 uur «fond Cnen m ei&en gedaante in het programma Een heldere ffWaonemtar -15.00 uur 0Basta, clownstheater voor alle leeftijden. yëiTli £<s november - 20.00 uur L ands Volkstoneel brengt Heijermans in een regie van Ton VanSt ri november - 20.00 uur cn Land, poëzie en muziek met Remco Campert en Frans zaterdag 30 november - 20.00 uur Piaf, muzikaal toneel over Edith Piaf door onder anderen de Vlaam se zangeres Erna Palsterman. donderdag 5 december - 20.00 uur Waardenberg De Jong met een voorpremière van hun nieuwe pro gramma. vrijdag 6 december - 20.00 uur Waardenberg De Jong. dinsdag 10 december - 20.00 uur Mevrouw Klein, toneelthriller door Annet Nieuwenhuijzen, woensdag 11 december - 20.00 uur Brahms-programma, kamermuziek door het Bath International En semble met onder anderen Rian de Waal en het, Allegri String Quar tet vrijdag 13 december - 20.00 uur De Notenkraker, van Tsjaikovsky door het Ballet en Orkest van Gdansk. zaterdag 14 december - 20.00 uur Knecht van twee meesters, komedie van Carlo Goldoni door het Noord Nederlands Toneel (voorheen De Voorziening). woensdag 18 december - 20.00 uur Mrs. Einstein (De Meisjes) in de opvolger van Stuck with fantasy, waarin de thriller Cherchez la femme centraal staat. donderdag 19 december - 20.00 uur Jenny Arean in haar solo-programma Het huishoudschoolsyn droom. vrijdag 20 december - 20.00 uur Henk van Ulsen, in De dood van Iwan Iljitsj, bijgestaan door Jim van der Hoeven. zaterdag 21 december - 20.15 uur Kerstcantates van J. S. Bach (Grote kerk) door het barokorkest II Fondamente (Belgian Baroque Players) en het vocaal ensemble Cur- rende. zaterdag 4 januari - 20.00 uur Thyestes van Hugo Claus gespeeld door het Zuidelijk Toneel. zondag 5 januari -15.00 uur Berdien Stenberg in een nieuwjaarsconcert. woensdag 8 januari - 20.00 uur Hans Dorrestijn brengt zijn nieuwe solo-programma Pretpark. vrijdag 10 januari - 20.00 uur De Automaat, toneelstuk van Jules Deelder door De Grootste Luxe na de Kleurentevee. zaterdag 11 januari - 20.00 uur Josephine, musical gebaseerd op het leven van de legendarische Jo sephine Baker. zondag 12 januari - 20.00 uur Josephine. woensdag 15 januari - 20.00 uur Brabants Kamerorkest brengt samen met het Groninger Gitaarduo een Vivaldiprogramma. donderdag 16 januari- 20.00 uur Studio Peer, poppen- en filmtheater in De terugreis. vrijdag 17 januari - 20.00 uur Bert Visscher brengt zijn nieuwe kolderprogramma Don Chaot en de foute architect. zaterdag 18 januari - 20.00 uur Zomernacht, ode aan Shakespeare en de erotiek door Het Gebroed, een nieuw gezelschap rond Jan Decleir. woensdag 22 januari - 20.00 uur De Troefkaart, door het nieuwe gezelschap Het Haarlems toneel met onder anderen Anne-Wil Blankers. donderdag 23 januari - 20.00 uur Hetty Hey ting samen met Michel Sorbach en Martin van den Ham in Een groot misverstand. Introdans in Dream King (fotc Hans Gerritsen) Henk van Ulsen en Jim van der Hoeven in De dood van Iwan Iljitjs IfotoTetLagemaat)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 27