Begin bouw seniorhuizen Hulst da"cn kermisfeest PZC Graauw viert drie Burgemeester wil milieucontrole in onderling overleg ADVERTEREN DOET VERKOPEN Zwart is tijdloos SCHOL-DIERIKX Oplevering van 19 woningen wordt in februari 1992 verwacht Hoorzitting b en w in Heille AANNEMERSBEDRIJF ft Gazelle maakt fietsen steeds leuker! ïo&ornelió Taco Tweewielers Pierre Wijffels J. Klaassen C y GRAAUW - Graauw viert het meter. Vanaf 14.30 uurwo| HULST - Burgemeester mr A.A.L.G.M. Kessen van Hulst gaf maandag het officiële start sein voor de bouw van negen tien seniorwoningen aan de Hulster Mauritslaan. Hij deed dit door met een Atlas-kraan Vierdaagse en zeskamp in Nieuw-Namen NIEUW-NAMEN - Het feest- en sportcomité in Nieuw-Namen houdt van maandag 17 tot en met vrijdag 21 juni de traditio nele avondwandelvierdaagse. De deelnemers hebben vijf da gen de gelegenheid vier avond en een wandeling van zes, tien of vijftien kilometer te maken. De trajecten zijn uitgezet in de polderrijke omgeving. Inschrij ven kan vanaf 18.15 uur in café Picavet in Nieuw-Namen. De wandelaars vertrekken hiervan daan telkens om 19 uur. De laat ste avond (vrijdag) worden de deelnemers de laatste kilometer muzikaal begeleid door fanfare De Scheldezonen. Bij aankomst in café Picavet volgt een bloe menhulde. Verder is er voor de volhouders een herinnering. Het sport- en feestcomité houdt zaterdag 22 juni een zeskamp voor de buurten in Nieuw-Na men. Op het voetbalveld strij den acht ploegen om de hoogste eer. Dat zijn De Polder, De Vur- ste Kauter, Melse Pad, Hom- bechstraat, SmetstraaUKerk- pad, Liege Wegel. Kauterstraat en de Poldertrappers. De teams komen omstreeks vijf uur bijeen in de toegewezen horecagele genheden. Daar worden ze afge haald door fanfare De Schelde zonen, die hen naar het strijd perk begeleidt. De spelen begin nen om zes uur. Na de prijsuitrei king om negen uur worden de teams door De Scheldezonen te ruggebracht naar hun stamca fés. AARDENBURG Wafelactie - De stichting- Peuterspeelzaal De Bengelbak uit Groede houdt zaterdag de jaarlijkse .wafelactie. Medewer kers van de stichting zullen huis aan huis de lekkernij slijten. De wafels kunnen ook bij de peuter speelzaal (ingang bij het kruis- gebouw) worden gekocht tussen 10 en 14 uur. AXEL Inzameling - De Kleding In zameling Charitatieve Instellin gen (KICI) zamelt maandag 24 juni kleding in ten behoeve van Roemenie. Het publiek wordt verzocht de zakken met kleding voor negen uur 's morgens bui ten te zetten. Behalve aan Roe menië komt de ingezamelde kle ding ten goede aan KICLprojec- ten voor Indonesië en Lesotho. Golfclub - Tim van Dijk heeft dit jaar de clubkampioen schappen van de Axelse Golf- vereniging 'De Woeste Kop' bij de heren gewonnen. Op de golf baan in Axel bleek hij zóndag su perieur in de finale tegen Julien de Munter. De beslissing viel na elf holes. Tim van Dijk had toen al een voorsprong opgebouwd van acht gewonnen holes. Bij de dames was de strijd veel spannender. Lucy Kerckhaert klopte de kampioene van vorig jaar Anniek van Waes na een nek-aan-nek race. De zeventien de hole gaf de doorslag. CLINGE ANBO - De afdeling Groot Hulst van de Algemene Neder landse Bond van Ouderen (AN BO) houdt enkele activiteiten. Op de donderdagen 13 en 20 juni is er een koersbalwedstrijd. Aan vang beide keren om 13.30 uur. Vrijdag 14 juni wordt bingo ge speeld, eveneens vanaf 13.30 uur. De kaartliefhebbers kun nen donderdag 27 juni vanaf 13.30 uur terecht. Alle activitei ten worden in het gemeen schapscentrum Malpertuus in Clinge gehouden. Dinsdag 25 ju ni wordt een uitstapje gemaakt naar Cochem in de Moezelvallei In de Eiffel worden verschillende plaatsen bezocht en er wordt een boottocht op de Moezel gehou den. Het vertrek is om half zes in de ochtend. Uitstapje - De afdeling Clin ge van de Katholieke Bond voor Ouderen maakt maandag 17 ju ni een uitstapje naar de Belgi sche Voerstreek, waar enkele dorpjes worden bezocht. Verder wordt een bezoek gebracht aan het Amerikaanse militaire kerk hof uit de Tweede Wereldoorlog Henri Chapelle en aan een cider- fabriek. SLIJK PLAAT Annakoor - De eucharistie viering in de kerk in Slijkplaat wordt zaterdag muzikaal opge luisterd door het Annakoor uit Breda, een gemengd koor van ongeveer 30 leden onder leiding van drs L. Aerden. Organist is H. de Graauw. Het koor verblijft 15 en 16 juni in verband met het 20- jarig bestaan voor een feest- weekeinde in het conferentie oord Hedenesse in Cadzand. Voorganger in deze viering is pastoor Schouteten. De dienst begint om 17 uur. overtollig zand uit de bouwput te halen. Verwacht wordt dat de woningen voor ouderen medio februari volgend jaar voor be woning gereed zijn. Tot voor kort stonden op wat nu een kale zandvlakte is tien klei ne woningen die in 1950 waren gebouwd en in slechte staat van onderhoud verkeerden. Het be stuur van de Hulster woning bouwvereniging boog zich bijna twee jaar geleden over de ondër- houdskwestie. „We hebben laten uitrekenen wat een eventuele renovatie zou kosten en we schrokken van de uitkomst. Opknappen van één woning zou 73.500 gulden kos ten. Vandaar dat we besloten met een nieuwbouwplan te ko men", zei voorzitter mr E.N.J.H. Vrouw tracht woonwagen terug te krijgen AARDENBURG - Mevrouw E. Claessens heeft een advocaat ingeschakeld om haar woonwa gen terug te vorderen van de ge meente Aardenburg. De rijks politie sleepte, op last van bur gemeester mr E.F. Jongmans, de woonwagen van Claessens za terdag van het Aardenburgse woonwagencentrum, omdat de wagen de toegang tot een land- bouwperceel blokkeerde. Claessens zou graag met haar twee kleine kinderen op het woonwagencentrum aan de Ee- deweg blijven wonen. Volgens haar kan dat, omdat twee stand plaatsen niet permanent wor den bewoond. De gemeente Aar denburg stelt echter dat alle zes plaatsen zijn verhuurd en dat of ficieel ook mensen op die plaat sen wonen. Claessens wilde aan vankelijk maandag met be stuurders van de geme'ente Aar denburg om de tafel gaan zitten. „Maar burgemeester Jongmans is op vakantie en heeft van te vo ren al laten weten dat ik mijn wagen niet terug krijg als ik niet wegga. Ik wil me echter hier in Aardenburg voor langere tijd vestigen", meldde Claessens maandag. Tot haar raadsman de zaken heeft uitgezocht, verblijft ze met haar kinderen in een toer- caravan naast de woonwagen van haar broer, die een vaste standplaats op het centrum heeft. de Rechter van de woningbouw vereniging voorafgaand aan de officiële handeling. De oude woningen gingen tegen de vlakte en het plan voor ne gentien seniorwoningen in car ré-vorm werd uitgezet. In eerste instantie was het de bedoeling van de vereniging nog drie bo venwoningen te realiseren, maar daarvan moest om financiële re denen worden afgezien. Er komen nu zeventien wonin gen met een slaapkamer gelijk vloers en één boven. Bij de overi ge twee woningen is alles gelijk vloers. Voorlopig gaat het be stuur van de Hulster woning bouwvereniging ervan uit dat de kale huur zal neerkomen op cir ca 530 gulden per maand. Het to taal aan stichtingskosten voor het project bedraagt ruim twee miljoen gulden. De Rechter zei verder dat het nieuwbouwplan het begin vormt van een face-lift van de wijk Nieuw-Hulst. In tegenstelling tot andere plannen zorgt nu niet de gemeente Hulst voor het op knappen van de omgeving rond de nieuwe huizen, maar de wo ningbouwvereniging zelf. „Een unieke, maar wat ons betreft eenmalige zaak", aldus De Rechter. Het in orde brengen van het binnenpleintje en naas te omgeving kost de vereniging honderdduizend gulden. Kessen stelde deze geste naar gemeente èn bewoners zéér op prijs. Hij beklemtoonde ook de noodzaak van een goede ver standhouding en samenwerking tussen gemeente en vereniging. „Zeker met het oog op de toe komst, met het oog op een moge lijk Baalhoekkanaal. Op dit mo ment vinden er vlak over de grens ontwikkelingen plaats waarvan je schrikt. Mogelijk slaan deze ontwikkelingen op een gegeven moment over op Hulst en dan moeten we daar toch op in kunnen spelen. Ik heb begrepen dat de Hulster woning bouwvereniging daarop is voor bereid, gezien het streven het huidige woningbestand van 1200 stapsgewijs uit te breiden tot 1500 in de nabije toekomst." De Rechter en directeur h.a.f. Hageman van de coöperatie be aamden dit. Laatstgenoemde gaf te kennen dat nu al veel men sen, werkzaam in de uitdijende industrie op de Linkeroever bij Antwerpen, in Hulst komen in formeren naar geschikte woon ruimte. „Verschillende gezin nen, Ierse en Engelse, hebben we al aan woningen geholpen", zei Hageman. KIELDRECHT Ruilbeurs - De Kieldrechtse Verzamelaarsvrienden houden zondag van 9 tot 12 uur de maan delijkse ruildag in feestzaal Cen trum aan de Beukenlaan. Ook is er een mini-tentoonstelling van prentkaarten met auto's, afkom stig van de heer J. Schuddings uit Kieldrecht. Burgemeester mr A.A.L.G.M. Kessen van Hulst graaft met een Atlas-kraan zand uit de bouwput en stort dat op een vrachtwagen, als officiële startsein voor de bouw van negentien seniorwoningen (foto Henk Hommers HEILLE - Het milieu stond cen traal tijdens de hoorzitting waarvoor het college van bur gemeester en wethouders van Sluis maandgavond de inwo ners van Heille had uitgeno digd. De aanwezigen op de goed bezochte bijeenkomst, van wie het merendeel uit landbouwers bestond, waren vooral nieuws gierig naar het milieubeleid dat de gemeente Sluis de komende jaren voor ogen staat. Het naleven van allerlei regels op het gebied van het milieu wordt de komende tijd op de landbouwbedrijven intensief ge controleerd. „Dat moet in goed onderling overleg gebeuren", stelde burgemeester M.L. Eve- raers. „Het is geenszins de be doeling een heksenjacht te ont ketenen." Hoofd gemeentewerken J.C. Naeije gaf in een kort overzicht weer wat de komende tijd te ver wachten valt. „Wat betreft het naleven van de hinderwetver gunningen is het in Sluis redelijk goed voor elkaar. Voor de regio staat er verder een nieuwe Alge mene Politie Verordening op stapel. Daarin worden onder meer het uitrijden van mest ge regeld en een verbod zonder toe stemming van b en w te stoken. Maar we moeten altijd samen zoeken naar oplossingen." Namens het waterschap 't Vrije van Sluis wees het hoofd van de afdeling waterkwaliteitsbeheer- sing A. de Keuninck op het mi lieubewustwordingsproces dat in gang is gezet. Hij stelde dat een daadwerkelijke controle on vermijdelijk is. „Maar het is be slist niet zo dat met de botte bijl wordt gewerkt". Kabel-tv Naast enige discussie over weg- verbeteringen en de voldoening over realisatie van kabel-tv in de kern (waarbij werd betreurd dat enkele onrendabele gebieden van aansluiting verstoken zijn gebleven), werd gewezen op de miserabele situatie rond het kruispunt Sluis/Heille. Burgemeester Everaers moest beamen dat het kruispunt na re constructie alleen aanleiding geeft tot gevaarlijke situaties. „Rijkswaterstaat, die uiteinde lijk het laatste woord heeft, is de zaak aan het onderzoeken via metingen en observaties. Wan neer het definitieve rapport bin nen is zullen we zeker rond de ta fel gaan zitten om adequate maatregelen te bespreken." Het milieuvraagstuk kwam weer op tafel bij de vraag om plaatsing van een glasbak in Heille. Wethouder J.J. du Fosse wilde geen toezegging doen met het oog op de ontwikkelingen. Hij wees erop dat binnenkort het huisvuil gescheiden zal worden, opgehaald. „Gescheiden, is dat chemisch afval onder en de rest boven in de zak?" was daarop de vraag van een dorpsbewoner. Onder grote hilariteit zorgde de ze ook voor de uitsmijter van de geanimeerde bijeenkomst. „Die glasbak nemen we mee", beloof de Du Fosse volgens ambtelijk gebruik. „Wat? Hij staat er nog niet en je gaat hem al weer meee- men", reageerde de man uit Heille ad-rem. Kaartingen HENGSTDIJK - In café 't Ja gershuis in Hengstdijk werd een kaarting gehouden waaraan 55 personen deelnamen. Uitslag jokeren: 1 mevrouw Sponse- lee, Axel. 2 mevrouw Esseling, Hulst; 3 mevrouw De Waal, Ossenisse. Bieden: 1 J. Verhelst, Terneuzen; 2 mevrouw Van Goethem, Klooster- zande: 3 mevrouw De Deyn, Axel. LAMSWAARDE - In café De Lamsoren in Lamswaarde werd een kaarting gehouden waaraan 43 personen deelnamen. Uitslag, bieden: 1 C. de Deyn, Axel; 2' C. Giesen, Clinge; 3 J. Domines, Hulst. Jokeren: 1 M de Waal, Ossenisse: 2 mevrouw Himbrecht, Maardonk (B); 3 mevrouw Bisschop, Lamswaarde GEMEENTE OOSTBURG BEKENDMAKING Algehele herziening Subsidie verordening Dorpsvernieuwing Burgemeester en wethouders van Oostburg ma ken bekend, dat met ingang van 12 juni 1991 gedu rende veertien dagen ter inzage ligt het ontwerp van de algehele herziening van de Subsidieveror dening Dorpsvernieuwing. Deze herziening omvat het verwerken van de eer dere wijzigingen teneinde een overzichtelijk en derhalve beter werkbaar geheel te verkrijgen. Voorts zijn enkele tekstuele veranderingen aan gebracht onder meer met betrekking tot de gebe zigde termen. Tevens is een nieuw hoofdstuk toegevoegd, na melijk Hoofdstuk 5 'Verhuis- en herinrichtings premies'. Hieronder wordt de mogelijkheid een bijdrage ineens aan bewoners van huurwoningen waaraan voorzieningen worden getroffen, als be doeld in de Regeling Geldelijke Steun Voorzie ningen aan Huurwoningen, te verstrekken in de verordening opgenomen. Dit laatste is een gevolg van de toevoeging van de middelen voor de ver huis- en herinrichtingspremies aan het budget voor de stads- en dorpsvernieuwingsfondsen. Een ieder is bevoegd gedurende bovenvermelde termijn schriftelijke reakties bij hun college in te dienen. De ontwerp-verordening is in te zien ter gemeentesecretarie, afdeling VROM, sectie Volkshuisvesting en Milieu, Raadhuisplein 1 te Oostburg. Oostburg, 11 juni 1991 Burgemeester en wethouders van Oostburg, J, Kruize, burgemeester C. Geere, secretaris. Zwart heeft stijl en past in elke omgeving. Een zwarte Parker is daarom voor iedereen een waardevol geschenk. De Vector Matte Black serie bestaat uit een vulpen, rollerball, balpen en vulpotlood en kost respectievelijk 37,50 - 30,00 - 27,50 en 30,00. PARKER Boekhandel v. d. Burg. Erasmusstraat 6 Oostburg, tel. 01170-53158 Verkrijgbaar bij: Walle GRAAUW - Graauw viert het komende weekeinde de jaar lijkse kermis. Verenigingen en comité's hebben een program ma samengesteld voor jong en oud. Op het parkeerterreintje aan de Dorpsstraat kan de jeugd zich vermaken met verschillende kermisattracties. Zaterdag be gint om 13 uur een volkskoers in verschillende categorieën. Voor de deelnemers van de basis school variëren de afstanden van twee tot acht kilometer. De senioren strijden voor het open Graauwse kampioenschap. Zij leggen vijf rondjes 'Stenen Beer' af, wat neer komt op zo'n 35 kilo- TERNEUZEN Geslaagd - Aan de Rijksuni versiteit in Utrecht promoveer de Denise de Ridder uit Terneu zen tot doctor in de klinische psychologie. Geslaagd - Aan de Rijksuni- versiteit in Utrecht is de voor malige Terneuzenaar N. Ph. Hartog (28) geslaagd voor het doctoraal-examen milieukunde. Astmacollecte - Het astma comité Terneuzen heeft de afge lopen weken in Groot-Terneu- zen ruim 15.000 gulden opge haald. In Terneuzen brachten de collectanten ƒ10.117,19 bijeen, in Hoek 1647,54, in Zaamslag ƒ1325, in Sluiskil 1123,85, in Biervliet 777,49 gulden. Daar naast werd op het veertraject Perkpolder/Kruiningen nog 778 gulden in de collectebussen ge deponeerd. Dansavond - Alleenstaan- denclub De Vriendschap houdt zaterdag 15 juni vanaf acht uur een dansavond in de bovenzaal van café Ter Nose in Terneuzen. De muziek wordt verzorgd door drive-in Silver Shadow. Zondag 16 juni maakt de club een wan deling in het Noorderbos en na tuurgebied De Westgeul bij de Braakman. De tocht wordt, be geleid door een bekende natuur- gids en begint om 14 uur. ZAAMSLAG Viswedstrijd - De hengel- sportvererfiging HVSO uit Zaamslag hield op de dijken van de Westerschelde traditiege trouw een internationale vis wedstrijd. De vangst was aan de matige kant. De Belgische win naar P. de Greve uit Zelzate vis te 140 punten bij elkaar, even veel als J. Boeding uit Terhole. Van de 125 deelnemers bleek Mevrouw de Veth (Zeester) met 89 punten bij de dames de sterk ste, terwijl R. Guiljam met een totaal van 54 punten de beste ju nior was. De uitslag: 1P de Greve, Zelzate, 140; 2 J. Boeding. De Vogel, 140; 3 L. van 't Westeinde, HVKK, 1.28, 4 M van Bel len, De Vogel, 119; 5 J. de Ruijter, HVSO, 119; 6 J. de Blaefj, HVSO; 7 R. Maas, HMSV, 106; 8 M Dezutter, HVSO, 93; 9 F. van Schild, HMSV 91; 10 M. van Duijse, De Vogel, 90. meter. Vanaf 14.30 uurwonj schieting gehouden op des de wip. De plaatselijke fanfare Gedacht luistert de euchai viering van 19 uur op. Di maken verschillende mj verenigingen uit de regio rondgang. In het gemeensch: huis verzorgt discobar Picol de muziek van het kermis tussendoor is er een optn van Shaking Timothy and Moviestars. Muziekfestival Fanfares uit de regio verle zondagmiddag medewl aan een muziekfestival op voetbalveld wordt een schie gehouden op de staande Zondagavond staat een ket„, bal in het gemeenschal met medewerking van de fom tie Anything op het progr® Maandag begint in de paroc kerk om 9 uur de Heilige Mis' nagedachtenis aan de overlet parochianen, In café Van c wordt 's middags om half i een schieting gehouden op liggende wip. De actav| worden om 21 uur met een kermisbal in "het meenschapshuis met medèj king van The Les Lasco Band Viskampioenen bij de jeugd AXEL - Kristel IJzewijnenEj Coene zijn respectievelijkbiji categorie acht tot en mei tl jaar, en twaalf tot en mei vij} tien jaar de winnaars gewordg van het Zeeuws-VI aamsejeupi kampioenschap zoetwater!» gelen. Bij dit kampioenschap, data terdag in Axel plaatsvond, sta den 89 jeugdleden van hengS sportverenigingen uit Tem» zen, Clinge, Westdorpe, Koe wacht, Aardenburg en Axel® de hoogste eer. De vangsten» ren matig en de onderlinge va schillen tussen de hengeta waren gering. De wedstrijd voi de jongste categorie was in te Axelse Bos aan de ij Uitslagen: 1 Kristel IJzewijn, Cltng? Hengelaars, 630 gram; 2 A, 2<m poorten, Clingse Hengelaars, a gram; 3 Mark de Smet, HSV Aardss burg, 480 gram; 4 Robbie Nob HSV Aardenburg, 430 gram; 5 Tj Vijls, Koewachtse Hengelaars,!! gram De categorie twaalf tot en met ijl tien jaar viste aan de leiding end Kleine Kreek in Axel. Uitslag: 1 Eef Coene, Clingse Heup laars, 1140 gram: 2 Waldo Leys,Gil! Axel, 1120 gram; 3 Gunther Schepper, Koewachtse Hengel® 1120 gram; 4 Izmar Meesen, GO! Axel, 720 gram; 5 Stefan de Kier) GOA Axel. 660 gram. In deze door Geduld Overwint Aft (GOA) georganiseerde wedstrijd» het verenigingsklassement als voir l Clingse Hengelaars 52 punten. GOA 58 punten, 3 HSV Aardenbui 60 punten, 4 Koewachtse Hengete 70 punten, 5 ONI Terneuzen 143 pis ten, 5 Platzak Westdorpe 193 punta Wethouder A van Waes reikte na loop van de wedstrijd in culture centrum De Halle de prijzen uit NIEUWBOUW VERBOUW ONDERHOUD BETONWERK Sluissestraat 49 Zuidzande Telefoon 01170-3863 of 01170-3990 iedereen leest de krant altijd en overal. We zijn blij met hem. En dat zullen we laten merken ook! Daar is het Vaderdag voor. Hij heeft hem al zo lang willen hebben, zo'n echte lichtlopende Gazelle. Wat zal-ie opkijken... Tweewielers Bredestraat 12-14 4501 EC Oostburg Willemsweg 7, Schoondijke, tel. 01173-1233 Zuidlandstraat 10, Terneuzen, tel. 01150-13515 Rijwielhandel winkelcentrum 'Zuidpolder', Terneuzen, tel. 01150-95318

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 26