Taptoe Renesse gaat niet door Echtpaar De Baar 60 jaar getrouwd Museumhaven Zierikzee zien als eik-weer attractie Valkenisse moet flink bezuinigen Zestig jaar samen Kruising Heinkenszand krijgt (nog) geen rotonde Opknapbeurt voor trainingsveld in Kwadendamme Kapelse fracties voorzichtig voor komst asielzoekers streek 12 Commissie ontstemd Nieuwe camping in Zierikzee mag niet DINSDAG 11 JUNI 1991 BURGH-HAAMSTEDE - De taptoe in Renesse gaat dit jaar niet door. Met het schrappen van de muziekparade uit het zo- merprogramma, heeft de Stich ting Recreatie Westerschouwen bij de commissie algemene za ken van de gemeente een bijzon der slechte beurt gemaakt. De taptoe is erg populair, aldus de commissie. Bovendien vindt zij het kwalijk dat de stichting zich niet aan afspraken heeft ge houden. CDA-commissielid A. J. Padmos - met muziekspeldje op de re vers - toonde zich tijdens de commissievergadering maan dagmiddag zeer teleurgesteld. Hij meende namens velen te kunnen zeggen, dat de taptoe Laatste toernooi voetbal voor Sport Steunt Zonneveld 's-GRAVENPOLDER - Op het voetbalveld van de sportver eniging Apollo '69 in 's-Graven- polder wordt zaterdag voor de vijfde keer een voetbaltoernooi gehouden, waarvan de op brengst bestemd is voor Sport Steunt Zonneveld. De organisa tie is in handen van de familie Wisse, die aan de succesvolle opzet - kleine veldjes met kleine goals, vijf spelers en een keeper per team - niets heeft veran derd. De afgelopen vier jaar heeft het toernooi in totaal ƒ8.445,- voor Sport Steunt Zonneveld in het laatje gebracht, zodat men zeker van plan is de tienduizend gul den vol te maken. Het is overi gens ook de laatste keer dat voor dit goede doel kan worden ge voetbald. want Sport Steunt Zonneveld wordt volgend jaar opgeheven. Bijna de gehele mid denstand van 's-Gravenpolder en verschillende andere Zeeuw se bedrijven hebben steun ver leend aan het toernooi, dat za terdag om 11 uur begint. De deelnemende ploegen zijn: Damclub 's-Gravenpolder, Snackbar De Smidse, Familie Van Vossen, Familie De Groot, Gebroeders Van de Dries, Snackbar De Brandpit. Familie Van Steenbergen, Familie Uit- terhoeve. Familie Buijse, Fami lie Wisse, Bison Kit en Familie Van Koeveringe. een zeer aantrekkelijk, zo niet het meest aantrekkelijke, onder deel is van het jaarlijkse recrea tieprogramma in Renesse. Dui zenden guldens worden, zei Pad mos, uitgegeven aan tal van ac tiviteiten die zich volledig aan de waarneming van de mensen in Renesse onttrekken, zoals spelen op strand en camping. En juist het echt aardige onderdeel in Renesse-centrum, dat is ge schrapt. J. C. Hendrikse (PvdA) was evenmin te spreken over de gang- van zaken. Niet alleen omdat ook hij de indruk heeft dat veel vakantiegangers en bewoners de taptoe waarderen, maar meer nog omdat de taptoe wel in het concept-programma stond, en niet in de definitieve versie. „Dan moet er wel een heel bij zondere reden zijn om daarvan af te wijken", veronderstelde Hendrikse. Daarmee doelde hij duidelijk niet op de reden die ambtenaar W. H. Bitter meldde, namelijk dat de stichting kenne lijk over de attractieve waarde van de taptoe anders oordeelt dan de commissie. Staartje Het hele onderwerp kan nog een staartje krijgen. Padmos bracht naar voren dat de gemeenteraad geld voor de stichting beschik baar heeft gesteld op basis van het concept-programma. „En als dan het programma heel an- KWADENDAMME - Zestig jaar geleden kochten Pieter en Ma ria de Baar uit Kwadendamme, net getrouwd, een boerderijtje in de polder van Nissestelle. Omdat het omgeven was met klaprozen werd het door de buurt ook wel het klaprozen- boerderijtje genoemd. Drieën twintig jaar geleden verwissel den zij de klaprozen voor een huisje tegenover de kerk in Kwadendamme. Daar vierde het echtpaar De Baar maandag zijn zestigjarig huwelijksfeest met een kerkdienst, een recep tie en een groot feest. Het echtpaar De Baar: tuinieren en tv-kijken (foto Pieter Horihoff) ZIERIKZEE - De museumha ven in Zierikzee komt met rasse schreden dichterbij. De com missie ruimtelijke ordening vindt unaniem dat de museum haven prima in het geldende be stemmingsplan voor de Oude schietingen I I I I I I I I I IT 'S-HEERENHOEK Pyramideschieting - De ver enigde sociëteiten van 's-Hee- renhoek hielden een avond- schieting op de staande wippen, waarvan één pyramide. Er wa ren 31 deelnemers. Uitslag pyramide: alle vijftien blok ken wwerden afgeschoten: 1 C. Stou- thamer. Edele Handboog; 2 N. van de Dries, Eensgezindheid, 3 H. Franse. Willem Teil; 4 P Repkes, Victoria; 5 Helene Verdonk. 6 M C Verdonk. beiden Victoria. 7 P. Stouthamer, Zorgvlied; 8 J Vermeule, Edele Handboog; 9M.C. Verdonk, Concor dia; 10 H. van de Dries, Eensgezind heid, 11 W Voet, Soranus; 12 Jac Doene, Victoria; 13 P Vette, 14 M. Wisse, beiden Concordia, 15 H. van de Dries. Eensgezindheid. Op de tweede wip was de uitslag hoofdvogel M Wisse, Concordia; eer ste zij vogel Jac. Doene. Victoria; tweede zijvogel P. Vette, Concordia; derde zijvogel M. Dingemanse, Sora nus; eerste kal M Wisse. Concorida. tweede kal B. de Jonge. Spes Nostra. Meeste kleine vogels, zes, M Goeree, Zorgvlied. KWADENDAMME Jubileumschieting - De vereni ging Vooruitgang in Kwaden damme vierde haar honderdja rig bestaan en voorzitter C. Raas was zestig jaar schutter. Dit werd met een mooie schieting gevierd, waaraan 61 schutters deelnamen. Na een muzikale hulde van Conaffezione en een receptie konden de schutters, waarvan ook veel Belgen en Zeeuws-Vlamingen, hun kunde op de staande wip botvieren. Uitslag eerste wip; eerste hoofdvogel L. Keulaert. Merksem; tweede hoofd vogel M. J, Verdonk, Jacoba van Bei- ren; eerste en tweede zij vogel E En gels, Zuiddorpe; derde zijvogel L de Wilde. Juliana; eerste kal P. Steke- tee, Merksem; tweede kal R. Goderis, Belgisch bondsvoorzitter; derde kal G. van Garsel, Soranus 2. Meeste kleine vogels, zes, F. Vermeijren, Merksem. Uitslag tweede wip: eerste hoofdvo gel Job Koens, Victoria; tweede hoofdvogel J. Joosse, Juliana, eerste zijvogel. W. Nije, Zorgvlied; tweede zijvogel A Schouwenaar. Juliana, derde zijvogel B Meijer, Sint An- dries; vierde zij vogel L Vermeulen, Nieuw-Narnen; eerste kal F. Rubens, Merksem; tweede kal R, de Vos, Sit ting Buil. Antwerpen; derde kaljt de Jonge. ADLM Meeste kleine vogels, zeven. G. Meurise, Sintjansteen. Haven past. De museumhaven is bovendien volgens de com missie een schitterende aanvul ling op het historisch stads beeld, en een aanwinst als elk- weer-voorziening. Over de planologische aspecten van de museumhaven zijn de le den van de commissie ruimtelij ke ordening het volledig eens: vanuit ruimtelijk oogpunt is er niets tegen de plannen in te brengen. De leden konden het maandaga- ovnd evenwel niet laten ook an dere aspecten te belichten. Eén van de vragen is, of de haven overlast zal betekenen voor be woners. WD-woordvoerder J. J. Geleijnse kan met de bewoners meevoelen: „Ze zijn een Eldora do van rust gewend en straks krijgen ze best wat vertier: sche pen, en bezoek, en mogelijk acti viteiten aan boord." Enige on rust kan volgens Geleijnse niet voorkomen worden, maar hij vindt het toch een hele gerust stelling dat de Stichting Mu seumhaven en de gemeente stre ven naar rust aan de Oude Ha ven. Geleijnse en zijn overigens eveneens enthousiaste collega van het CDA. C. Legemaate, zijn van mening dat er na een jaar of twee jaar geëvaleerd moet wor den. Burgemeester mr J. Assel- bergs is dat volledig met de frac ties eens. Hij stelt zich voor dat dan ook de bewoners weer aan het woord komen. PvdA-woordvoerder M. R. de Jong-van Loo is voor de gelegen heid gaan kijken in de Rotter damse museumhaven, „Want dat moest zo mooi zijn. Maar het enige echt leuke daar zijn de werven, daar gebeurt echt wat. Die oude boten komen we overal tegen, we zijn er echt niet uniek Rijksbijdrage wordt kleiner KOUDEKERKE - Ook aan de gemeente Valkenisse gaan de gevolgen van de Tussenbalans niet voorbij. Naar het zich nu laat aanzien zal de gemeente de komende jaren flink moeten be zuinigen omdat de rijksbijdra ge kleiner wordt. De gemeente raad bespreekt donderdag 13 ju ni in zijn vergadering in het ge meentehuis de mogelijke gevol gen voor de begroting. De ver gadering begint om 19.30 uur. De raad bespreekt verder het voorstel van het college van bur- gemeester en wethouders voor opclassificatie van de gemeente. Dat houdt in dat Valkenisse een hoger bedrag van het Rijk krijgt dan waai- de gemeente op grond van het aantal inwoners recht op heeft. Om een goede kans te ma ken op extra geld zal eerst een onafhankelijk bureau een posi tief advies moeten geven. Met het onderzoek is naar verwach ting tien- tot vijftienduizend gul den gemoeid. De gemeenteraad moet bepalen of het bureau het onderzoek mag uitvoeren. ders blijkt te zijn, wat heeft zo'n besluit dan voor zin." Burgemeester H. Tees vond dat de verschillen tussen concept en uiteindelijk programma nog eens duidelijk op een rijtje moe- Inbraak Thoolse juwelierszaak THOLEN - Uit een juweliers zaak aan de Botermarkt in Tho- len zijn in de nacht maandag op dinsdag horloges gestolen met een totale waarde van enkele duizenden guldens. De dader(s) forceerde(n) een ruit een griste(n) de etalage leeg. Dat gebeurde omstreeks twee uur. Getuigenverklaringen hebben tot nu toe niets opgeleverd. De rijkspolitiegroep verzoekt daar om omwonenden en passanten die iets hebben gezien, contact op te nemen. ten worden gezet. En hij liet we ten dat het althans niet zijn be doeling is dat „er dingen worden besloten en dat er vervolgens niets mee wordt gedaan." Over de in Westerschouwen im mer dringend gewenste uitbrei ding van het aantal politie-agen- ten, liet de nieuwe burgemeester zich genuanceerd uit. Hij was het met VVD-er C. A. Hoorweg eens dat verbieden van alcohol op straat geen zin heeft als er geen toezicht wordt gehouden. Maar anderzijds stelde hij, dat een grote politiemacht juist ook uitlokking kan veroorzaken. „We moeten een goed compro mis bereiken", dacht Tees. Mountainbikes Na enig tegensputteren kon ook de PvdA-woordvoerder zich in de regel vinden dat mountainbi kes, crossfietsen en andere min der traditionele fietsen op be paalde plaatsen dienen te wor den geweerd. Hendrikse had, zei Pieter de Baar en zijn vrouw hadden dan wel een eigen boede- rij, om hun zes kinderen op te voeden, moesten ze regelmatig buiten de deur gaan werken. Hij als landarbeider en zij als hulp in de huishouding. Na zijn pensionering had De Baai- eindelijk voldoende tijd voor zijn hobby's: tuinieren en een kaartje leggen. Maria de Baar blijft liever binnenshuis, want haar grootste hobby is tele visie kijken. "Er zijn weinig pro gramma's die ik niet zie", zegt de viefe 90-jarige. WISSENKERKE - Het Wissen- kerkse echtpaar De Looff kreeg maandag heel wat handen te schudden. Precies zestig jaar geleden traden zij met elkaar in het huwelijk; reden voor fami lie en vrienden om het paar uit gebreid te fêteren. J. de Looff (87) en zijn vrouw L. W. de Looff-Kramer (80) zijn bei den geboren en getogen Wissen- kerkenaren. Al op jonge leeftijd trad De Looff als werkman in dienst bij de gemeente Wissen- kerke. Tot zijn pensionering- bleef hij daar werken, de laatste jaren als medewerker van re creatiepark De Banjaard. Zijn vrouw zorgde thuis voor het huishouden en de twee dochters. Het echtpaar De Looff woont nu in een aanleunwoning aan de Beatrixweg. En als het even meezit komt daar 's avonds nog steeds groente uit eigen moes- tuin op tafel. hij, nog nooit enige last gehad van dit soort fietsen. Het ging er volgens hoofd algemene zaken Bitter om de fietsen te verbieden als ze van de paden afwijken. Burgemeester Tees stelde Hen drikse gerust door te zeggen dat de maatregel moet worden ge zien als een poging fietsen in niet daarvoor bestemde gebieden te voorkomen. „Dit betekent echt niet: daar is een verbod, we zet ten er een politieman bij en klaar." Wellicht komt er in de APV ook nog een regel te staan over het 'illegaal parkeren' van motoren op trottoirs, een zaak waaraan Hendrikse zich wel stoort. Tees zou dat met de poli tie bespreken. OUD-VOSSEMEER Kermis - In Oud-Vossemeer wordt vrijdag en zaterdag de jaarlijkse kermis gehouden. Dit is de enige kermis op het eiland Tholen. In de café's wordt beide dagen dansmuziek ten gehore gebracht. Oud papier - De Oud-Vosse- meerse muziekvereniging haalt vrijdag vanaf 18.00 uur en zater dag vanaf 8.15 uur oud papier op. De opbrengst is bestemd voor het instrumentenfonds Ouderen - De afdeling Oud- Vossemeer van de Algemene Ne derlandse Bond voor Ouderen (ANBO) bezichtigt morgen, woensdag, het verbouwde be jaardentehuis Ten Anker in Tholen. Het bezoek vertrekt met het openbaar vervoer van 13.50 uur uit Oud-Vossemeer. SINT PHILIPSLAND Braderie - De jaarlijkse bra derie in Sint Philipsland wordt zaterdag 22 juni gehouden. Voor de tweede keer krijgen kinderen tot twaalf jaar de gelegenheid af gedankt speelgoed en andere spulletjes aan de man te bren gen. Van 10 tot 13 uur kunnen ze daarvoor terecht tegenover het gemeentehuis. De braderie gaat ondertussen door tot 21 um-. Er zijn ruim honderd standplaaten en er komt een grote autoshow. Verenigingen zetten hun beste beentje voor om de clubkas op een leuke wijze aan te vullen. Voor de kinderen staat er een springkussen en ook de minicars zijn present. De kramen staan in de Voorstraat, aan de Kerkring en in de Schoolstraat. in. Museumhavens zijn gewoon in." Zij verwacht dan ook geen drommen toeristen als de haven is ingericht als museum. Bezwaren De SGP/RPF/GPV-fractie denkt daar anders over. Com missielid W. F. Sprengelmeijer veronderstelt dat er van de mu seumhaven een zekere wer vingskracht zal uitgaan. Daar is hij tegen, want de reformatoren - en andere fracties net zo - heb ben geen behoefte aan nog meer mensen in het monumenten stadje. De reformatorische frac tie is voorts nog niet zo zeker dat het met de overlast voor bewo ners wel mee zal vallen. En onge twijfeld het grootste struikel blok voor de fractie is de vrees, dat de schepen ook op zondag bezocht zullen worden. Dat moet Sprengelmeijer van burgemeester Asselbergs nog maar eens in een andere com missie vragen. Voor een enorme toeloop van toeristen vreest de burgemeester niet. „Laten we in 's hemelsnaam nuchter zijn, de mensen komen echt niet in gro ten getale hier naar toe voor de museumhaven. Je geeft de toe risten die er toch al zijn, een elk- weer-voorziening, daar gaat het om." De plannen voor de museumha ven komen woensdag aan de or de in de commissie openbare werken, en donderdag in die van financiën. De PvdA en de SGP/ RPF/GPV hebben de commissie er maandag aan herinnerd, dat zij bij de begrotingsbehandeling andere projecten voorlopig voorrang te willen geven. Dan zal blijken of de 'adder onder het gras', zoals Sprengelmeijer het noemde, venijnig is. Onderzoek sluit directe noodzaak uit HEINKENSZAND - Een mini- rotonde op het kruispunt Cla ra's Pad, Drieweg en Pietersdijk bij Heinkenszand blijft voorlo pig een papieren wens. De daad werkelijke aanleg hangt af van de resultaten van een nog te scheppen rotonde op de krui sing Westdijk, Heinkenszandse- weg en Oude Zanddijk, aan de zuidzijde van het dorp. Die con clusie trekt een ambtelijke werkgroep, die de verkeerssi tuatie rond het Bevelandse dorp bestudeert. Het kruispunt, dat vooralsnog verstoken blijft van een mini-ro tonde, ligt op de rondweg bij Heinkenszand. Bij weinig ver keer drukken automobilisten daar soms stevig op het gaspe daal. Een verkeersremmende oplossing kan een kleine ronde kruising zijn. Voordat wordt be sloten tot aanleg van meer ro tondes, moeten eerst de ervarin gen met de rotonde op de West- dijk, Heinkenszandsewegen Ou de Zanddijk bekend zijn. Die re constructie, op de route naar en van 's-Heerenhoek, laat nog op zich wachten. De huidige verkeersafwikkeling op net kruispunt Clara's Pad, Drieweg en Pietersdijk, aan de oostzijde van Heinkenszand, is niet dermate problematisch, dat een herinrichting noodzakelijk is. Zeker in het licht van de maarregelen die enkele jaren ge leden zijn genomen, zoals het weghalen van de uitvoegstrook, waardoor de kruising overzich telijker werd. De werkgroep, waarin de gemeente, de provin cie, het waterschap en een inge nieursbureau zetelen, komt tot die conclusie na overleg met pro vinciale waterstaat. De rondweg gaat per 1 januari in 1993 over naar de provincie. Wel blijft het gemotoriseerde sluipverkeer tussen Heinkens zand en Goes (door de Poel) een probleem. De werkgroep stelt voor het Kruissewegje af te slui ten voor doorgaand verkeer. Al leen fietsers en automobilisten die er per se moeten zijn, krijgen ruim baan. Voor de eerste groep wordt momenteel een tunnel on der door de rondweg aangelegd. De oversteek was tot nu toe niet zonder risico's. Het ligt voor de hand dat het autoverkeer daar na zijn weg zoekt via het kruis- GOES Wandeltocht - De Goese wandelgroep Kasporgo houdt zaterdag een 30 kilometer lange wandeltocht vanuit het dorps huis Luctor et Emergo in Ril land. De start is tussen 9.00 en 9.30 uur. Er wordt gelopen tot halverwege de Oesterdam. punt Clara's Pad, Drieweg en Pietersdijk. Door de resterende sluipwegen (Westhofsezandweg en Kwekerijweg) ook af te slui ten, kan het sluipverkeer een halt worden toegeroepen. De ge meente Borsele en het water schap maken hiervoor binnen kort een plan. De autowerende maatregelen zijn bedoeld om het legertje fiet sers door de Poel te beschermen. Het Kruissewegje, waar de tun nel in aanbouw is, geldt straks als hoofdader voor deze stroom fietsers. Dit maakt het meteen ook noodzakelijk in de kern Heinkenszand voldoende dwarsverbindingen aan te leg gen. Nu het Kruissewegje de be langrijkste route voor rijwielen wordt, zullen de trappende schoolgangers minder gebruik maken van het kruispunt bij Clara's Pad. De werkgroep meent dat een ingreep ten gun ste van het fietsverkeer op die plaats minder urgent is. De be staande oversteekplaats, die ex tra zichtbaar is gemaakt door verticale obstakels, kan eventu eel nog worden verbeterd door knipperlichten, die fietsers op de kruising moeten attenderen. De notitie van de werkgroep komt vandaag (dinsdag) aan de orde in de Borselse commissie openbare werken, die vanaf 14.30 uur in het gemeentehuis in Heinkenszand vergadert. ZIERIKZEE - Er komt geen nieuwe camping in Zierik zee. Mini-camping-eigenaar M. Kloet aan het Eerste Weegje moet het blijven stellen met vijf eenheden. Een camping op die plaats kan volgens de commissie ruimtelijke ordening niet, omdat de lokatie groten deels ligt in de geluidszone van industrieterrein de Zuidhoek, en bovendien te dicht is gesitueerd bij de te bouwen woningen in Poor tambacht. M. Kloet, die de gemeente heeft gevraagd bij zijn boer derij een camping te mogen beginnen, zei vanaf de pu blieke tribune dat naar zijn smaak de grens voor de ge luidzone van het industrie terrein willekeurig en onge nuanceerd is getrokken. Hij pleitte voor een bevredigen de oplossing voor industrie en recreatie tegelijkertijd. Die hebben commissie en college van burgemeester en wethouders niet kunnen vin den. Volgens burgemeester mr J. Asselbergs is de ge- luidsgrens allerminst wille keurig getrokken, maar wel bewust, in overleg met de provincie. Probeert de ge- meente de grens te verleg gen, dan rijdt ze de onderne mers in de wielen als ze wil len uitbreiden, aldus Assel bergs. Want vergroting van een bedrijf zou dan kunnen stuiten op bezwaren van de campinghouder. Het college wil voorts het gebied tussen het centrum en de nieuw bouwwijk Poortambacht open houden. De commissie kon zich in de ze visie van het college volle dig vinden. De VVD tekende daarbij aan dat het creeren van een camping op het kwart van het terrein dat niet in de geluidzone ligt, be spreekbaar is. En van het CDA mag de mini-cam best uitbreiden tot 15 pl sen. Maar vooralsnog biedt de wet daar volgens de bur gemeester geen enkele ruim te voor. KWADENDAMME - De voet balvereniging Kwadendamme kan waarschijnlijk een verbete ring van het trainingsveld tege moet zien. De gemeente wil deze zomer van het oefenterrein een volledig grasveld maken. Ook wordt de toegang naar het sportcomplex opgeknapt. De commissie openbare werken behandelt het voorstel vandaag (dinsdag). De helft van het trainingsveld is half verhard. De spelers trappen daar nauwelijks een bal meer, omdat de harde toplaag de schoenen en kleding teveel doet slijten. Een val kan bovendien erg pijnlijk zijn. De problemen zijn onder meer te wijten aan het achterstallig onderhoud van het terrein. De club traint nu op het nabije grasveld. Maar dat is ei genlijk veel te klein en daarom wijken de spelers ook regelmatig uit naar het speelveld. Met alle mogelijke beschadigingen van dien. Toezegging Het Borselse college heeft de voetbalvereniging drie jaar gele den renovatie (in 1991) toege zegd. Hoewel een rapport van een ingenieursbureau, dat des tuatie heeft onderzocht, de vb- betering van de grasvelden Kwadendamme een niet al li hoge prioriteit geeft, wil de meente toch dit jaar geld vos het karwei vrijmaken. Voorn- steld wordt in juli het half va- harde oefenterrein aan te pul ken. Het gravel verdwijnt te gunste van gras. Het veld is dan in 1992 gereed, het jaar waarin de voetbalvereniging het vijfof- jarig bestaan viert. Daarnaast voorziet het plan i een pad vanaf de entree aandf Sportweg, zodat het complexop een fatsoenlijke manier te bete ken is. Bij de hele operatie wonti rekening gehouden met de te komstige aanleg van twee ten nisbanen. Eén van de twee sten gen van de schutterijweide dier', daarvoor te verhuizen naar bet oefenveld. Ook zullen tennissen en-schutters straks hun activi teiten goed op elkaar moeten al- stemmen, omdat de tennisvel den en de schuttersplaats kon bij elkaar komen te liggen. Dere novatie kost in totaal 86.000 gul den. De commissie openbare werken bespreekt het plan vanal 14.30 uur in het gemeentehuis is Heinkenszand. Twijfels over aantal KAPELLE - Voorzichtig posi tief is de voorlopige reactie van de raadsfracties in de gemeente Kapelle op het voorstel een tij delijk asielzoekerscentrum in te richten in de Stormezande- polder te Wemeldinge. Dat bleek maandagavond tijdens de vergaderingen van de commis sie financiën en onderwijs en de commissie gemeentewerken en ruimtelijke ordening. Maar over het aantal onder te bren gen asielzoekers (vierhonderd) en de wijze waarop b en w de zaak behandelen bestaan twij fels. Negatief waren de reacties van enkele toehoorders die het woord voerden. De bedoeling is 350 tot vierhon derd vluchtelingen onder te brengen in ruim 140 nog te bou wen zomerwoningen. Het cen trum moet begin volgend jaar klaar zijn en wordt uiterlijk 1 ja nuari 1995 weer opgeheven. Het college wil in de eerste plaats om humanitaire redenen instem men met dit verzoek van het mi nisterie van WVC. Een tweede reden is dat dankzij het project de reeds lang gewenste recrea tieve ontwikkeling van de Stor- mezandepolder kan beginnen. Een tijdelijke huurovereen komst met WVC geeft financieel voldoende armslag om te gaan bouwen. M. A. Hemminga, een van de in woners van Wemeldinge die het woord voerde, noemde het vol gens hem grote aantal vluchte lingen zorgwekkend. „Het lijkt erop dat het aantal asielzoekers volledig wordt bepaald door de hoeveelheid te bouwen huisjes. De belangen van inwoners teilen blijkbaar niet mee. Ik vraag mij af wat de gevolgen zijn voor een klein dorpje als Wemeldinge." ontwikkeling. „Het gaat nf partij om de bijbelse opdrach! gastvrijheid te verlenen", aldiu Van der Toorn. C. G. Jebbinï (WD) uitte forse kritiek opc; volgens hem te snelle wijs waarop het college de zaaN afhandelen. Verder noemde bij het getal 250 als maximum vw het aantal asielzoekers. De ove rige commissieleden bleken eveneens moeite te hebben mei het aantal van vierhonderd, Jebbink en Van der Toorn vroe gen zich verder af in hoeverretifi •college van b en w nu eigen® oprecht begaan is met het tó van asielzoekers. Dit omdat ba w in een overeenkomst met WVC willen laten vastleggen dat Ka pelle nadien vele jaren geen ge meentelijke vluchtelingeno? vang in haar kernen hoeft toe staan als het centrum er kom! Volgens wethouder ing G, E.K M. de Maat gaat het om een clau sule die het ministerie zelfva- stelt. i: examens Opdracht De commissieleden die tesamen alle Kapelse raadsfracties verte genwoordigen waren het erover eens dat de gemeente op deze wijze kan bijdragen aan vluchte lingenhulp. Mevrouw A. J. Ver- merris-Feijtel (PvdA) en P. W. van der Toorn (SGP) stelden na drukkelijk dat die uitspraak wat hen betreft geheel los staat van de mogelijkheid tot recreatieve I I I I I I I I LH De Vliedberg GOES - Aan de samenw* kingsschool voor voortge» speciaal onderwijs De Vw berg in Goes slaagden voorW Leao-cxamen: B-diploma: Carla Boot (Nieu»*' kerk) rtf» B/C-diploma: Jan den Breejen (K' pelle). Jan Capello (Kapelle), R.-< Hillebrand (Goes), Oby Kikstrate- rikzee), Bianca Philipse (YerseK- Harald van Zwieten (Zierikzee). C-diploma: Cornelis-Jan "(f (Goes), Paul van Herpen W Haamstede), Dyana de Kon® (Goes), Matthew van der Leeuw(W singen), Willy Meulblok (Goes'. chel Monté (Kamperland), Anw» Muller (Wilhelminadorp), Robert N sen (Vlissingen), Carianne Noofr hoek (Goes), Lennard Vercout®' (Yerseke), Léon Versluijs (o°b- Dennis Warman (Goes). C/D-diploma: André Dijkstra(Gp Het diamantenechtpaar De Looff (foto Pieter Honhoff) Een rotonde op de kruising Clara's Pad in Heinkenszand is voorlopig van de haan ifoto Pieter Honhoffi

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 24