Tholen viert 625-jarig bestaan Museumhaven Zierikzee zien als eik-weer attractie Zestig jaar samen Kruising Heinkenszand krijgt (nog) geen rotonde Echtpaar De Baar 60 jaar getrouwd Nieuwe camping in Zierikzee mag niet Opknapbeurt voor trainingsveld in Kwadendamme Kapelse fracties voorzichtig voor komst asielzoekers lÊÈm-L streek Feestprogramma eind augustus DINSDAG 11 JUNI 1991 THOLEN - Met een uitgebreid feestprogramma viert het plaatsje Tholen in augustus het 625-jarig bestaan als stad. Het publiek kan onder meer genie ten van evenementen als de Ne derlandse kampioenschappen Stadsomroepen, een braderie en een wielerronde. De festivi teiten in de stad worden gehou den van zaterdag 24 tot en met zaterdag 31 augustus. De kampioenschappen stads omroepen komen zaterdag 24 augustus aan de beurt. Die dag is er ook een wedstrijd ringste ken met aanspanningen. Verder zullen wielrenners die meedoen Laatste toernooi voetbal voor Sport Steunt Zonneveld 's-GRAVENPOLDER - Op het voetbalveld van de sportver eniging Apollo '69 in 's-Graven- polder wordt zaterdag voor de vijfde keer een voetbaltoernooi gehouden, waarvan de op brengst bestemd is voor Sport Steunt Zonneveld. De organisa tie is in handen van de familie Wisse, die aan de succesvolle opzet - kleine veldjes met kleine goals, vijf spelers en een keeper per team - niets heeft veran derd. De afgelopen vier jaar heeft het toernooi in totaal 8.445,- voor Sport Steunt Zonneveld in het laatje gebracht, zodat men zeker van plan is de tienduizend gul den vol te maken. Het is overi gens ook de laatste keer dat voor dit goede doel kan worden ge voetbald, want Sport Steunt Zonneveld wordt volgend jaar opgeheven. Bijna de gehele mid denstand van 's-Gravenpolder en verschillende andere Zeeuw se bedrijven hebben steun ver leend aan het toernooi, dat za terdag om 11 uur begint. De deelnemende ploegen zijn: Damclub 's-Gravenpolder, Snackbar De Smidse, Familie Van Vossen, Familie De Groot, Gebroeders Van de Dries, Snackbar De Brandpit, Familie Van Steenbergen, Familie Uit- terhoeve. Familie Buijse, Fami lie Wisse, Bison Kit en Familie Van Koeveringe. aan de ronde De Pijl van Steen bergen enkele malen door het stadje zoeven. En over een leng te van ruim vier kilometer wordt de Oosterscheldezwemtocht ge zwommen. In het Thoolse sport en gemeenschapscentrum Meul- vliet vindt 's avonds tenslotte een amusementsavond plaats waaraan diverse sportverenigin gen meewerken. Op het terrein van zwembad De Spetter in Tholen begint vervol gens op maandagavond een kampeemacht voor de jeugd. Sportvissers kunnen de dins dagmiddag hun hart ophalen bij een viswedstrijd, 's Avonds is er een demonstratie met politie honden bij de Oesterputten. Zwembad De Spetter staat de woensdag in het teken van een jeugddag. Ondertussen zorgen tijdens een ouderenmiddag in het Thoolse bejaardencomplex Ten Anker onder meer een zan ger en een accordeonist voor ver maak. Op de Markt is in de avonduren een optreden te zien van de Scaldis Square Dancers. Jeugddag Bij de haven vindt dan een de monstratie plaats van de duik en reddingsbrigade De Snotdolf. De vrijdag moet iedereen vroeg uit de veren, want om zes uur be gint dan het dauwzwemmen in KWADENDAMME - Zestig jaar geleden kochten Pieter en Ma ria de Baar uit Kwadendamme, net getrouwd, een boerderijtje in de polder van Nissestelle. Omdat het omgeven was met klaprozen werd het door de buurt ook wel het klaprozen- boerderijtje genoemd. Drieën twintig jaar geleden verwissel den zij de klaprozen voor een huisje tegenover de kerk in Kwadendamme. Daar vierde het echtpaar De Baar maandag zijn zestigjarig huwelijksfeest met een kerkdienst, een recep tie en een groot feest. Het echtpaar De Baar: tuinieren en tv-kijken {foto Pieter Honhoff) ZIERIKZEE - De museumha ven in Zierikzee komt met rasse schreden dichterbij. De com missie ruimtelijke ordening vindt unaniem dat de museum haven prima in het geldende be stemmingsplan voor de Oude schietingen 1 I I I I I I I I ITT 'S-HEERENHOEK Pyramideschieting - De ver enigde sociëteiten van 's-Hee- renhoek hielden een avond- schieting op de staande wippen, waarvan één pyramide. Er wa ren 31 deelnemers. Uilslag pyramide: alle vijftien blok ken wwerden afgeschoten. 1 C Stou- thamer, Edele Handboog; 2 N. van de Dries, Eensgezindheid; 3 H Franse. Willem Teil. 4 P Repkes, Victoria; 5 Helene Verdonk; 6 M. C. Verdonk. beiden Victoria; 7 P. Stouthamer, Zorgvlied; 8 J. Vermeule. Edele Handboog; 9 M C Verdonk, Concor dia; 10 H van de Dries. Eensgezind heid; 11 W. Voet, Soranus; 12 Jac. Doene. Victoria; 13 P. Vette. 14 M. Wisse, beiden Concordia; 15 H. van de Dries, Eensgezindheid. Op de tweede wip was de uitslag: hoofdvogel M. Wisse, Concordia, eer ste zijvogel Jac. Doene. Victoria; tweede zijvogel P Vette, Concordia; derde zijvogel M, Dmgemanse, Sora nus; eerste kal M. Wisse, Concorida, tweede kal B de Jonge, Spes Nostra Meeste kleine vogels, zes. M Goeree, Zorgvlied. KWADENDAMME Jubileumschieting - De vereni ging Vooruitgang in Kwaden damme vierde haar honderdja rig bestaan en voorzitter C. Raas was zestig jaar schutter. Dit werd met een mooie schieting gevierd, waaraan 61 schutters deelnamen. Na een muzikale hulde van Conaffezione en een receptie konden de schutters, waarvan ook veel Belgen en Zeeuws-Vlamingen, hun kunde op de staande wip botvieren. Uitslag eerste wip eerste hoofdvogel L. Keulaerl. Merksem, tweede hoofd vogel M. J. Verdonk, Jacoba van Bei- ren; eerste en tweede zijvogel E. En gels, Zuiddorpe; derde zijvogel L. de Wilde, Juliana, eerste kal P Steke- tee. Merksem; tweede kal R Goderis, Belgisch bondsvoorzitter; derde kal G van Garsel, Soranus 2. Meeste kleine vogels, zes, F. Vermeyren, Merksem Uitslag tweede wip eerste hoofdvo gel Job. Koens, Victoria, tweede hoofdvogel J. Joosse, Juliana: eerste zijvogel, W. Nije, Zorgvlied; tweede zij vogel A. Schouwenaar, Juliana; derde zijvogel B Meijer, Sint An- dries; vierde zijvogel L, Vermeulen. Nieuw-Namen, eerste kal F. Rubens. Merksem, tweede kal R. de Vos, Sit ting Bull, Antwerpen; derde kal L. de Jonge, ADLM Meeste kleine vogels, zever», G Meurise, Sint Jansteen Haven past. De museumhaven is bovendien volgens de com missie een schitterende aanvul ling op het historisch stads beeld, en een aanwinst als eik- weer-voorziening. Over de planologische aspecten van de museumhaven zijn de le den van de commissie ruimtelij ke ordening het volledig eens: vanuit ruimtelijk oogpunt is er niets tegen de plannen in te brengen. De leden konden het maandaga- ovnd evenwel niet laten ook an dere aspecten te belichten. Eén van de vragen is. of de haven overlast zal betekenen voor be woners. vVD-woordvoerder J. J. Geleijnse kan met de bewoners meevoelen: „Ze zijn een Eldora do van rust gewend en straks krijgen ze best wat vertier: sche pen, en bezoek, en mogelijk acti viteiten aan boord." Enige on rust kan volgens Geleijnse niet voorkomen worden, maar hij vindt het toch een hele gerust stelling dat de Stichting Mu seumhaven en de gemeente stre ven naar rust aan de Oude Ha ven. Geleijnse en zijn overigens eveneens enthousiaste collega van het CDA, C. Legemaate, zijn van mening dat er na een jaar of twee jaar geëvaleerd moet wor den. Burgemeester mr J. Assel- bergs is dat volledig met de frac ties eens. Hij stelt zich voor dat dan ook de bewoners weer aan het woord komen. PvdA-woordvoerder M. R. de Jong-van Loo is voor de gelegen heid gaan kijken in de Rotter damse museumhaven. „Want dat moest zo mooi zijn. Maar het enige echt leuke daar zijn de werven, daar gebeurt echt wat. Die oude boten komen we overal tegen, we zijn er echt niet uniek OUD-VOSSEMEER Kermis - in Oud-Vossemeer wordt vrijdag en zaterdag de jaarlijkse kermis gehouden. Dit is de enige kermis op het eiland Tholen. In de café's wordt beide dagen dansmuziek ten gehore gebracht. Oud papier - De Oud-Vosse- meerse muziekvereniging haalt vrijdag vanaf 18.00 uur en zater dag vanaf 8.15 uur oud papier op.. De opbrengst is bestemd voor het instrumentenfonds. Ouderen - De afdeling Oud- Vossemeer van de Algemene Ne derlandse Bond voor Ouderen (ANBO) bezichtigt morgen, woensdag, het verbouwde be jaardentehuis Ten Anker in Tholen. Het bezoek vertrekt met het openbaar vervoer van 13.50 uur uit Oud-Vossemeer. i De Spetter, 's Middags bepaalt een braderie het Thoolse stads beeld. Die is ook de laatste zater dag te bezoeken. Tijdens de bra derie is er kermis. Een wielerron- Inbraak Thoolse juwelierszaak THOLEN - Uit een juweliers zaak aan de Botermarkt in Tho len zijn in de nacht maandag op dinsdag horloges gestolen met een totale waarde van enkele duizenden guldens. De dader(s) forceerde(n) een ruit een griste(n) de etalage leeg. Dat gebeurde omstreeks twee uur. Getuigenverklaringen hebben tot nu toe niets opgeleverd. De rijkspolitiegroep verzoekt daar om omwonenden en passanten die iets hebben gezien, contact op te nemen. de wordt op vrijdagavond verre den. Zaterdagochtend worden ver volgens de ogen gericht op het optreden van een sportpromo- tieteam. Een aantal hoogaarzen en platbodems maakt een fak kelvaart. Ter afsluiting van de festiviteiten is er 's avonds vuur werk. Het feestprogramma wordt sa mengesteld door de werkgroep Tholen Stad Actief. KRABBENDIJKE Hengel wedstrijd - De hen gelsportvereniging Reimers- waal uit Krabbendijke hield za terdag de zesde club wedstrijd van het seizoen in de Wester- schelde bij Waarde. De 33 deel nemers vingen in totaal 38 vis sen. De uitslag: senioren: 1 J Zuidwegt 134 cm. 2 H. Sonke 86 cm, 3 H Kok 75 cm. 4 H. Weststrate 63 cm. 5 M. Weststrate 56 cm; junioren: 1 N. de Visscher 28 cm, 2 Ramona Saarloos 13 cm, De volgende wedstrijd is zaterdag 22 juni in de Westerschelde bij Den In- kel te Kruiningen van 10 tot 13 uur. examens I I I II I I I I TT De Vliedberg Pieter de Baar en zijn vrouw hadden dan wel een eigen boede- rij, om hun zes kinderen op te voeden, moesten ze regelmatig buiten de deur gaan werken. Hij als landarbeider en zij als hulp in de huishouding. Na zijn pensionering had De Baar eindelijk voldoende tijd voor zijn hobby's: tuinieren en een kaartje leggen. Maria de Baar blijft liever binnenshuis, want haar grootste hobby is tele visie kijken. "Er zijn weinig pro gramma's die ik niet zie", zegt de viefe 90-jarige. Het diamantenechtpaar De Looff {foto Pieter Honhoff) WISSENKERKE - Het Wissen- kerkse echtpaar De Looff kreeg maandag heel wat handen te schudden. Precies zestig jaar geleden traden zij met elkaar in het huwelijk; reden voor fami lie en vrienden om het paar uit gebreid te fêteren. J. de Looff (87) en zijn vrouw L. W. de Looff-Kramer (80) zijn bei den geboren en getogen Wissen- kerkenaren. Al op jonge leeftijd trad De Looff als werkman in dienst bij de gemeente Wissen- kerke. Tot zijn pensionering bleef hij daar werken, de laatste jaren als medewerker van re creatiepark De Banjaard. Zijn vrouw zorgde thuis voor het huishouden en de twee dochters. Het echtpaar De Looff woont nu in een aanleunwoning aan de Beatrixweg. En als het even meezit komt daar 's avonds nog steeds groente uit eigen moes- tuin op tafel. GOES - Aan de samenwer kingsschool voor voortgezet speciaal onderwijs De Vlied berg in Goes slaagden voor het Leao-examen: B-diploma: Carla Boot (Nieuwer- kerk). B/C-diploma: Jan den Breejen <Ka- pelle), Jan Capello (Kapelle), René Hillebrand (Goes), Oby Kikstra (Zie rikzee), Bianca Philipse (Yerseke), Harald van Zwieten (Zierikzee). C-diploma: Cornelis-Jan Hage (Goes). Paul van Herpen (Bugh- Haamstede), Dyana de Koning (Goes), Matthew van der Leeuw (Vlis- singen), Willy Meulblok (Goes), Mi chel Monté (Kamperland), Andrés Muller (Wilhelminadorp), Robert Nij- sen (Vlissingen). Cananne Noord- hoek (Goes), Lennard Vercouteren (Yerseke). Léon Versluijs (Goes), Dennis Warman (Goes). C/D-diploma: André Dijkstra (Goes). Roncalli BERGEN OP ZOOM - Aan de scholengemeenschap voor athe neum-havo-mavo Roncalli in Bergen op Zoom slaagden de volgende Zeeuwse examenkan didaten: Mavo: Menno Hoven uit Tholen, Kees van Strien uit Sint-Philipsland en Marianne Vroegop uit Sinl-Anna- land. Ilavo: Femmy van Beek uit Sïnt-An- naland, Mike van de Mark en Arjan Versluijs uit Oud-Vossemeer, Klaas Quist, Marloes Rietbergen, Chris Roggeband en Esther Vroon uit Tho len en Mirjam de Ruijter uit Scherpe- nisse VWO: Simone Alkema en Gert-Jan Benou uit Sint-Maartensdijk. Anja Boudeling uit Sint-Philipsland, Se- bastiaan Koedoot uit Sint-Annaland en Edwin Rijsdijk en Jorrit Schmidt uit Tholen. AOC KAPELLE - Aan het Agrarisch Opleidingscentrum (AOC) in Kapelle slaagde Jean Paul Goense uit 's-Gravenpolder voor het examen LLO. ZIERIKZEE - Er komt geen nieuwe camping in Zierik zee. Mini-camping-eigenaar M. Kloet aan het Eerste Weegje moet het blijven stellen met vijf eenheden. Een camping op die plaats kan volgens de commissie ruimtelijke ordening niet, omdat de lokatie groten deels ligt in de geluidszone van industrieterrein de Zuidhoek, en bovendien te dicht is gesitueerd bij de te bouwen woningen in Poor tambacht. M. Kloet, die de gemeente heeft gevraagd bij zijn boer derij een camping te mogen beginnen, zei vanaf de pu blieke tribune dat naar zijn smaak de grens voor de ge luidzone van het industrie terrein willekeurig en onge nuanceerd is getrokken. Hij pleitte voor een bevredigen de oplossing voor industrie en recreatie tegelijkertijd. Die hebben commissie en college van burgemeester en wethouders niet kunnen vin den. Volgens burgemeestf mr J. Asselbergs is de luidsgrens allerminst wl keurig getrokken, maar we bewust, in overleg met 4 provincie. Probeert de meente de grens te verl» gen, dan rijdt ze de ondent mers in de wielen als ze len uitbreiden, aldus Asst bergs. Want vergroting vk een bedrijf zou dan kunne stuiten op bezwaren van d= campinghouder. Het colfe wil voorts het gebied tusse: het centrum en de nieuï- bouwwijk Poortambads open houden. De commissie kon zich inde ze visie van het college voll^ dig vinden. De VVD tekent daarbij aan dat het creëres van een camping op he; kwart van het terrein fc niet in de geluidzone ligt, 1». spreekbaar is. En van he: CDA mag de mini-eampirj best uitbreiden tot 15 plaat sen. Maar vooralsnog biw, de wet daar volgens de but gemeester geen enkele m te voor. in. Museumhavens zijn gewoon in." Zij verwacht dan ook geen drommen toeristen als de haven is ingelicht als museum. Bezwaren De SGP/RPF/GPV-fractie denkt daar anders over. Com missielid W. F. Sprengelmeijer veronderstelt dat er van de mu seumhaven een zekere wer vingskracht zal uitgaan. Daar is hij tegen, want de reformatoren - en andere fracties net zo - heb ben geen behoefte aan nog meer mensen in het monumenten stadje. De reformatorische frac tie is voorts nog niet zo zeker dat het met de overlast voor bewo ners wel mee zal vallen. En onge twijfeld het grootste struikel blok voor de fractie is de vrees, dat de schepen ook op zondag bezocht zullen worden. Dat moet Sprengelmeijer van burgemeester Asselbergs nog maar eens in een andere com missie vragen. Voor een enorme toeloop van toeristen vreest de burgemeester niet. „Laten we in 's hemelsnaam nuchter zijn, de mensen komen echt niet in gro ten getale hier naar toe voor de museumhaven. Je geeft de toe risten die er toch al zijn, een elk- weer-voorziening, daar gaat het om." De plannen voor de museumha ven komen woensdag aan de or de in de commissie openbare werken, en donderdag in die van financiën. De PvdA en de SGP/ RPF/GPV hebben de commissie er maandag aan herinnerd, dat zij bij de begrotingsbehandeling andere projecten voorlopig voorrang te willen geven. Dan zal blijken of de 'adder onder het gras', zoals Sprengelmeijer het noemde, venijnig is. SINT PHILIPSLAND Braderie De jaarlijkse bra derie in Sint Philipsland wordt zaterdag 22 juni gehouden, Voor de tweede keer krijgen kinderen tot twaalf jaar de gelegenheid af gedankt speelgoed en andere spulletjes aan de man te bren gen. Van 10 tot 13 uur kunnen ze daarvoor terecht tegenover het gemeentehuis. De braderie gaat ondertussen door tot 21 uur. Er zijn ruim honderd standplaaten en er komt een grote autoshow. Verenigingen zetten hun beste beentje voor om de clubkas op een leuke wijze aan te vullen. Voor de kinderen staat er een springkussen en ook de minicars zijn present. De kramen staan in de Voorstraat, aan de Kerkring en in de Schoolstraat. KWADENDAMME - De voet balvereniging Kwadendamme kan waarschijnlijk een verbete ring van het trainingsveld tege moet zien. De gemeente wil deze zomer van het oefenterrein een volledig grasveld maken. Ook wordt de toegang naar het sportcomplex opgeknapt. De commissie .openbare werken behandelt het voorstel vandaag (dinsdag). De helft van het trainingsveld is half verhard. De spelers trappen daar nauwelijks een bal meer, omdat de harde toplaag de schoenen en kleding teveel doet slijten. Een val kan bovendien erg pijnlijk zijn. De problemen zijn onder meer te wijten aan het achterstallig onderhoud van het terrein. De club traint nu op het nabije grasveld. Maar dat is ei genlijk veel te klein en daarom wijken de spelers ook regelmatig uit naar het speelveld. Met alle mogelijke beschadigingen van dien. Toezegging Het Borselse college heeft, de voetbalvereniging driejaar gele den renovatie (in 1991) toege zegd. Hoewel een rapport van een ingenieursbureau, dat éi tuatie heeft onderzocht, de? betering van de grasvelfe Kwadendamme een niet i hoge prioriteit geeft, wil ij meente toch dit jaar geld»! het karwei vrijmaken. Vc>:q steld wordt in juli het halfs harde oefenterrein aantel ken. Het gravel verdwijnt) gunste van gras. Het veld 15; in 1992 gereed, het jaarna de voetbalvereniging hetvi: jarig bestaan viert. Daarnaast voorziet het plan een pad vanaf de entree aan Sportweg, zodat het cojnplet een fatsoenlijke maniertete ken is. Bij de hele operatiem rekening gehouden met dei komstige aanleg van twee; nisbanen. Eén van de tweesï gen van de schutterijweides daarvoor te verhuizen naai; oefenveld. Ook zullen tennis en schutters straks hun acc teiten goed op elkaar moeta stemmen, omdat de tennis den en de schuttersplaatsë bij elkaar komen te liggen, D; novatie kost in totaal 86.001); den. De commissie openti werken bespreekt het plan ra 14,30 uur in het gemeentehui) Heinkenszand. Twijfels over aantal Een rotonde op de kruising Clara's Pad in Heinkenszand is voorlopig van de baan 1foto Pieter Honhoff) Onderzoek sluit directe noodzaak uit HEINKENSZAND - Een mini- rotonde op het kruispunt Cla ra's Pad. Drieweg en Pietersdijk bij Heinkenszand blijft voorlo pig een papieren wens. De daad werkelijke aanleg hangt af van de resultaten van een nog te scheppen rotonde op de krui sing Westdijk, Heinkenszandse- weg en Oude Zanddijk, aan de zuidzijde van het dorp. Die con clusie trekt een ambtelijke werkgroep, die de verkeerssi tuatie rond het Bevelandse dorp bestudeert. Het kruispunt, dat vooralsnog verstoken blijft van een mini-ro tonde, ligt op de rondweg bij Heinkenszand. Bij weinig ver keer drukken automobilisten daar soms stevig op het gaspe daal. Een verkeersremmende oplossing kan een kleine ronde kruising zijn. Voordat wordt be sloten tot aanleg van meer ro tondes, moeten eerst de ervarin gen met de rotonde op de West- dijk, Heinkenszandseweg en Ou de Zanddijk bekend zijn. Die re constructie, op de route naar en van 's-Heerenhoek, laat nog op zich wachten. De huidige verkeersafwikkeling op het kruispunt Clara's Pad. Drieweg en Pietersdijk, aan de oostzijde van Heinkenszand, is niet dermate problematisch, dat een herinrichting noodzakelijk is. Zeker in het licht van de maatregelen die enkele jaren ge leden zijn genomen, zoals het weghalen van de uitvoegstrook, waardoor de kruising overzich telijker werd. De werkgroep, waarin de gemeente, de provin cie, het waterschap en een inge nieursbureau zetelen, komt tot die conclusie na overleg met pro vinciale waterstaat. De rondweg gaat per 1 januari in 1993 over naar de provincie. Wel blijft het gemotoriseerde sluipverkeer tussen Heinkens zand en Goes (door de Poel) een probleem. De werkgroep stelt voor het Kruissewegje af te slui ten voor doorgaand verkeer. Al leen fietsers en automobilisten die er per se moeten zijn, krijgen ruim baan. Voor de eerste groep wordt momenteel een tunnel on der door de rondweg aangelegd. De oversteek was tot nu toe niet zonder risico's. Het ligt voor de hand dat het autoverkeer daar na zijn weg zoekt via het kruis- GOES Wandeltocht - De Goese wandelgroep Kasporgo houdt zaterdag een 30 kilometer lange wandeltocht vanuit het dorps huis Luctor et Emergo in Ril land. De start is tussen 9.00 en 9.30 uur. Er wordt gelopen tot halverwege de Oesterdam. punt Clara's Pad, Drieweg en Pietersdijk. Door de resterende sluipwegen (Westhofsezandweg en Kwekerijweg) ook af te slui ten, kan het sluipverkeer een halt worden toegeroepen. De ge meente Borsele en het water schap maken hiervoor binnen kort een plan. De autowerende maatregelen zijn bedoeld om het legertje fiet sers door de Poel te beschermen. Het Kruissewegje, waar de tun nel in aanbouw is, geldt straks als hoofdader voor deze stroom fietsers. Dit maakt het meteen ook noodzakelijk in de kern Heinkenszand voldoende dwarsverbindingen aan te leg gen. Nu het Kruissewegje de be langrijkste route voor rijwielen wordt, zullen de trappende schoolgangers minder gebruik maken van het kruispunt bij Clara's Pad. De werkgroep meent dat een ingreep ten gun ste van het fïetsverkeer op die plaats minder urgent is. De be staande oversteekplaats, die ex tra zichtbaar is gemaakt door verticale obstakels, kan eventu eel nog worden verbeterd door knipperlichten, die fietsers op de kruising moeten attenderen. De notitie van de werkgroep komt vandaag (dinsdag) aan de orde in de Borselse commissie openbare werken, die vanaf 14.30 uur in het gemeentehuis in Heinkenszand vergadert. KAPELLE - Voorzichtig' posi tiefis de voorlopige reactie van de raadsfracties in de gemeente Kapelle op het voorstel een tij delijk asielzoekerscentrum in te richten in de Stormezande- polder te Wemeldinge. Dat bleek maandagavond tijdens de vergaderingen van de commis sie financiën en onderwijs en de commissie gemeentewerken en ruimtelijke ordening. Maar over het aantal onder te bren gen asielzoekers (vierhonderd) en de wijze waarop b en w de zaak behandelen bestaan twij fels. Negatief waren de reacties van enkele toehoorders die het woord voerden. De bedoeling is 350 tot vierhon derd vluchtelingen onder te brengen in ruim 140 nog te bou wen zomerwoningen. Het cen trum moet begin volgend jaar klaar zijn en wordt uiterlijk 1 ja nuari 1995 weer opgeheven. Het college wil in de eerste plaats om humanitaire redenen instem men met dit verzoek van het mi nisterie van WVC. Een tweede reden is dat dankzij het project de reeds lang gewenste recrea tieve ontwikkeling van de Stor- mezandepolder kan beginnen. Een tijdelijke huurovereen komst met WVC geeft financieel voldoende armslag om te gaan bouwen. M. A. Hemminga, een van de in woners van Wemeldinge die het woord voerde, noemde het vol gens hem grote aantal vluchte lingen zorgwekkend. „Het lijkt erop dat het aantal asielzoekers volledig wordt bepaald door de hoeveelheid te bouwen huisjes. De belangen van inwoners tellen blijkbaar niet mee. Ik vraag mij af wat de gevolgen zijn voor een klein dorpje als Wemeldinge." drukkelijk dat die uitspraak' hen betreft geheel losstaat de mogelijkheid tot recrear ontwikkeling. „Het gaat? partij om de bijbelse opto gastvrijheid te verlenen", al: Van der Toorn. C. G. Jebb (WD) uitte forse kritiek dj volgens hem te snelle a waarop het college de zaai afhandelen. Verder noentö het getal 250 als maximums het aantal asielzoekers. De a rige commissieleden blö eveneens moeite te hebban; het aantal van vierhonderd. Jebbink en Van der Toornt gen zich verder af in hoeverre- college van b en w nu eigtë oprecht begaan is met hei van asielzoekers. Dit omdat j w in een overeenkomst met willen laten vastleggen dat* pelle nadien vele jaren gee.- meentelij ke vluchteling vang in haar kernen hoeft staan als het centrum er BI Volgens wethouder ingG -] M. de Maat gaat het om eer-1 sule die het ministerie zelf stelt. Schoolproject over bouw den week ten eindt MIDDELBURG - keerlij van de openbare basisscho^ Eendragtsburch in MiddM sluiten donderdag 13 J® project 'bouwen' af. Op tief van de Stichting leiding Zeeland zijn het bedrijf De Delta, schokt meenschap De YVeiling^ basisschool enkele maand zig geweest met 'de bouw Opdracht De commissieleden die tesamen alle Kapelse raadsfracties verte genwoordigen waren het erover eens dat de gemeente op deze wijze kan bijdragen aan vluchte lingenhulp. Mevrouw A. J. Ver- merris-Feijtel (PvdA) en P. W. vai der Toorn (SGP) stelden na- Zo werden onder drijven bezocht, werd ting gegeven door een arc en konden de leerlingen^' aan de slag. De w- staat uit een presentatie verwerkte materiaal en1 demonstraties in timm®? metselen. De Wellinge a informatie-stand ingen®-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 22