Scholen op platteland ontzien FNV maakt WAO-ers 'zichtbaar' in beeld Bastion bouwt in Middelburg hotel Staten voor behoud yoetveer en WOV met vier rijstroken Statencommissie rondweg Oostburg ver van bebouwing provincie 11 Middelburg en Vlissingen krijgen de hardste klappen Kind op alimentatiejacht Bezuinigingen DINSDAG 11 JUNI 1991 ïïISSINGEN - De gevolgen nor de basisscholen op het ittdand van de schaal vergro- Lplannen blijken erg mee te ïllen. In het akkoord dat taatssecretaris Wallage on- anüs heeft gesloten met de ou der-en bestuursorganisaties, is k de norm 'gemiddelde ihoolgrootte' ingevoerd. L gemiddelde schoolgroot- i van de scholen onder één be stuur gelijk is aan. of groter is dan tienzesde van de gemeente re opheffingsnorm, mogen tik de scholen onder die norm lüven voortbestaan, als ze r 23 of meer leerlingen heb ben Vooropgesteld dat school besturen van dezelfde richting ta Zeeland per gemeente gaan groenwerken, zullen uit hoog uit vier kleine kernen de laatste «holen verdwijnen. Dat zijn El- Bwoutsdijk, Noordwelle of Se- ooskerke. Sint Laurens en |euw- en Sint Joosland. Voor éze laatste twee scholen is wei ght nog redding te vinden in feu afsplitsing van de kernen, "ooi- de openbare school in tearde zit er weinig anders op dan sluiten, maai' in deze kern bindt zich nog een basis- th'ool. Drie scholen in de provincie üoeten verder door het leven als nevenvestiging van een andere: eén openbare school in de ge meente Borsele en de protes tants christelijke scholen in Rit- ■tfem en 's Heer Hendrikskinde- rtn. De grote klappen vallen in Ie steden Middelburg, Vlissin- en, Goes en Terneuzen, al is er oor de laatste een constructie denkbaar waarbij slechts één school hoeft te sluiten. Samenwerking [derzoeker B.A.J. van der ouw, van het provinciaal op- oiiworgaan Stichting Zeeland, beeft alle opties richtingsgewijs doorgerekend. Uit de uitkom sten blijkt dat de gemiddelde Schoolgrootte voor het Zeeuwse platteland veel soelaas biedt. Samenwerking in het bijzonder aderwijs, een enkele fusie en een enkele opheffing kunnen de gemiddelde schoolgrootte zoda nig beïnvloeden dat de meeste scholen zonder problemen kun nen blijven voortbestaan. [n Zeeland zijn 13 gemeenten met scholen die door de nieuw ste norm van leerlingdichtheid worden bedreigd. In Zierikzee is één school onder de norm. De oplossing ligt daar in een fusie van twee pc-scholen. In Duive- land kan het gemeentebestuur de school in Sirjansland laten voortbestaan op de norm gemid delde schoolgrootte. In Wester- schouwen zitten de scholen in Noordwelle en Serooskerke on der de norm van 23. Fusie bete kent dat één van beide volwaar dig kan blijven voortbestaan. In Arnemuiden zal fusie moeten leiden tot het terugbrengen van het scholenbestand van zes naar vijf of vier scholen en in Kapelle kan de school in Schore als vol waardige school profiteren van de gemiddelde schoolgrootte. In Reimerswaal zou Yerseke moeten worden afgesplitst van de rest van de gemeente om de school in Oostdijk als volwaardi ge school te kunnen handhaven. De openbare school in Waarde vindt in geen enkele regeling troost. De school kan niet als ne venvestiging voortbestaan om dat in Waarde nog een reforma torische school draait. Een ver- voersregeling zou les in Krab- bendijke mogelijk moeten ma ken. Verder moet ook het bijzon der onderwijs in Reimerswaal per richting in grote besturen worden ondergebracht. De gemeente Oostburg krijgt voor de scholen in Zuidzande en Waterlandkerkje de oplossing in de vorm van de gemiddelde schoolgrootte. De scholen blij ven daar volwaardige scholen. De rooms katholieke school in Terhole kan blijven voortbe staan als in Hontenisse één groot katholiek schoolbestuur wordt gevormd. In het schaakspel van Van dei- Wouw eindigt Vlissingen met 9 scholen minder dan nu. Bijna al le scholen moeten fuseren, al leen de katholieke school in Oost-Souburg zou moeten wor den opgeheven. Ritthem kan als nevenvestiging draaien omdat het de laatste school is in een kern. Het grootste aantal scholen, elf, zou moeten sneuvelen in Mid delburg. Afsplitsing van de plat telandskernen kan wellicht voor Sint Laurens en Nieuw- en Sint Joosland betekenen dat elk een schoolvoorziening behoudt. In Goes kan een fusie tussen een bedreigde openbare school met een andere betekenen dat Wilhe- minadorp en Kattendijke een volwaardige schoolvoorziening vbehouden. In het gunstigste ge- Een chique diner of een sprankelend feest? patisserie De Trouwe Herder ÜDDELBURG - Gedeputeerde laten mogen het ontwerp voor fleffesterschelde Oever Verbin ding (WOV) versoberen, maar betbruggedeelte moet in elk ge val vierstrooks blijven. Ook het oetveer tussen Vlissingen en Breskens moet in de plannen PSenoinen blijven. Dat maak- ten maandagmiddag de leden van de provinciale commissie cr en waterstaat duidelijk een reactie op de versobe- pplannen voor de WOV van t college van gs. discussie over de WOV, waar- ook de verlenging van de ex- '■A. termijn, een tariefstij- bij de Provinciale Stoom- Diensten (PSD) en de rand waarden ter sprake kwa- ■1..had een wat vrijblijvend raider. Veel hangt af van het prek dat een delegatie van college van gs op 2 juli met ronnister van Verkeer en Wa- rctaat heeft. ®!atie moet Proberen ant U't Den Haag los te PJ-Of zoals de CDA-er P-tt-Everaertzijn bezwaren te- •nae huidige opzet verwoord- -•trmoet nogal wat gebeuren raat het gekozen tracé tus- remeuzen en EiieWoutsdijk fbaar zal zijn." "5$ WOV er niet is moet L.. Proberen een goede t(Lajin stand te houden. IrS? ngen van gedepu- j, J' J- Hennekeij bleek -dat dit niet mee zal val- ^kondigde hij vertragin- SV(J? °mdat gebleken is dat ■nnS Beatrix niet genoeg nriil" meer heeft om zich uflpn otregeIing te kunnen J ld Gekeken is wat daar fen L aan kan worden, maar ES?™* Is niet gevonden, tmini óverwogen is nog vtbanci met tijdwinst met Winkelier snapt inbreker in zaak WEMELDINGE - De 3G-jarige E. B. uit Vlissingen is zondagmid dag op heterdaad betrapt bij een inbraak in een winkel voor duikersartikelen in Wemeldin- ge. De eigenaar greep de man in de kraag toen deze er met twee duizend gulden en duikmate riaal vandoor wilde gaan. De winkelier droeg B. over de aan politie. Hoe de man is bin nengekomen. kon een politie woordvoerster niet meedelen. B. werd ingesloten in het politiebu reau in Heinkenszand. Of hij ook andere inbraken op zijn kerfstok heeft, was maandag nog niet be kend. val eindigt Goes met vier scho len minder dan nu. Voor Zeeland krijgt de schaal vergroting de vorm die in het re geerakkoord was aangekon digd: grotere scholen in de ver stedelijkte gebieden en kleintjes in stand houden op het platte land. De resultaten van Van dei- een halfvolle boot te varen, maar omdat de veerpleinen steeds vol staan is daar vanaf gezien. De commissie gaf de gedepu teerde in elk geval toestemming om met de firma's Teso en Vroon te gaan onderhandelen over een nieuwe boot die tot het eventu eel gereedkomen van de WOV kan worden ingezet. Uit de dis cussie bleek dat rederij Vroon uit Breskens de hoogste ogen gooit. Verschillende leden van de commissie vroegen wel aan dacht vor de positie van het per soneel van de PSD. Verder werd geïnformeerd naar het initiatief van een derde reder, Davidse, die in het nieuws kwam met plannen öm een catamaran- in te zetten als veerboot. PSD-di- recteur mr D. F. Vos antwoordde hen dat de aanbieding van Da vidse 'niet concreet' genoeg was. De symbolische inschrijving van de eerste arbeidsongeschikte, maandagmorgen bij de start van de actieweek in het FNV-kantoor in Middelburg. Links hout- en bouwbondsbestuurder T. Schrijver (foto Oscar van Beest MIDDELBURG - Achter de abstracte getallen over aan tallen WAO-ers moeten de mensen weer zichtbaar wor den gemaakt. Die boodschap verkondigde maandagmor gen hout- en bouwbondsbe stuurder T. Schrijver bij de opening van de meiddag van arbeidsongeschikten in het FNV-kantoor te Middelburg. In de loop van de actiedag meldden zich in totaal 75 ar beidsongeschikten bij de FNV-kantoren in Middelburg, Sluiskil en Goes. Dat was meer dan Corry Da- men van de FNV had ver wacht. Ze noemde het maan dagavond opvallend dat onge veer 75 procent van de mensen die reageerden duidelijk maakte dat hun klachten voortkomen uit de arbeidsom standigheden in de bedrijven. Dat is volgens haar dan ook iets waar de FNV zich in de toekomst op moet gaan rich ten. In de loop van de dag ble ken zich veel mensen te mel den in de leeftijdsgroep tussen 35 jaar en 50 jaar. Volgens Cor ry Damen een opmerkelijke tendens. De 55-plussers heb ben relatief weinig gereageerd, concludeerde ze. Damen: „Het zijn niet de WAO-ers die het probleem veroorzaken, het zijn vaak de instanties waar mee ze te maken hebben. Om daar wat aan te kunnen doen hebben we informatie nodig en die proberen we tijdens de meiddag te verzamelen." In zijn openingswoord merkte bondsbestuurder Schrijver op dat de onzekerheid onder WAO-ers toeneemt, zeker nu landelijk de discussie oplaait. Volgens hem worden de ar beidsongeschikten ten on rechte in de beklaagdenbank geplaatst en mag niet de in druk worden gewekt dat de WAO-ers de oorzaak zijn van de financiële problemen van het kabinet. De WAO wordt immers door werkgevers en werknemers betaald. Met de gevens die in de loop van de dag zijn verzameld, wil de FNV nagaan wat de instan ties, waarmee mensen in de WAO en Ziektewet te maken hebben, doen. IDeze week leggen FNV-verte- genwoordigers verschillende bedrijfsbezoeken af. Woens dag houdt de Bouw- en Hout bond FNV een protestbijeen komst in de Prins van Oranje te Goes. Die begint om 10.00 uur. Donderdag wordt de ac tieweek afgesloten met een bijeenkomst in Arneville te Middelburg, die om 19.30 uur begint. Verschillende sprekers zullen onder meer ingaan op de conclusies van de actie week. MIDDELBURG - Als staats secretaris Kosto van Justitie zijn zin krijgt, moeten kinde ren van gescheiden ouders voortaan zelf de alimentatie innen waarop ze recht heb ben. Kosto kan op die manier jaarlijks 7 miljoen gulden be zuinigen want dat is het be drag dat de Raad van de Kin derbescherming, die de in ning nu verzorgt, eraan kwijt is. „Als Kosto zijn zin krijgt, gebeuren er ranipen", zeg C. A. Barmentlo, hoofd financië le zaken bij de Raad van de Kinderbescherming in Mid delburg. De Raad houdt officieel toe zicht op alle kinder-alimenta- ties. Bij een scheiding bepaalt de rechter, aan de hand van draagkracht en behoefte, de hoogte van de alimentatie die de kostverdienende ouder, meestal de vader, moet beta len. „In heel veel gevallen loopt dat heel netjes, maar he laas moet 63 procent van de gescheiden ouders de Raad in schakelen om de alimentatie voor de kinderen ook werke lijk te ontvangen. Maar liefst 84 procent van de jong-meer- derjarigen, studenten van 18 tot 21 jaar, heeft de Raad no dig om de alimentatie te krij gen. Onze rol varieert van een voudige bemiddeling tot het inschakelen van deurwaar ders en het leggen van loonbe slag. Dat zijn de instrumenten waarmee we 90 procent van de uitstaande vorderingen - in 1990 bedroeg dat landelijk 163 miljoen gulden - voor de kin deren hebben kunnen binnen halen." Barmentlo schat dat zijn Raad voor jaarlijks vierdui zend kinderen in Zeeland de alimentatie int. „Die hebben er dus allemaal op één of ande re manier problemen mee. Want wij gaan ervanuit dat de eerste verantwoordelijkheid bij de alimentatiegerechtigde licht. Officieel houden we wel toezicht maar als de ouder ge woon op tijd betaalt, hebben wij er niets mee te maken. Dan kost het ook niks." V estzak-broekzak „Anders wordt het wanneer de ouder niet of niet op tijd be taalt. Dan zitten de kinderen of de verzorgende ouder dus zonder inkomen. De Dienst Studiefinanciering en sociale diensten stemmen hun uitke ringen af op het alimentatie bedrag dat door de rechter is vastgesteld. Wie zonder inko men zit schakelt nog moeilij ker een derde in om aan zijn geld te komen, dus het is wel C. A. Barmentlo van de Raad van de Kinderbescherming in Middelburg „Door mensen zelf op de alimentatieplichtigen af te sturen, lok je conflicten uit tussen mensen die toch al een rechter nodig hebben gehad om tot een regeling te komen" {foto Lex de Meester) i i li i i i i i i i i i i i i m- 11 ii i duidelijk wie de slachtoffers zijn en waar die terecht ko men: bij de sociale diensten en de bureaus voor rechtshulp. Je kunt mij niet vertellen dat dat geen geld kost. Dit is weer een typisch voorbeeld van vest- zak-broekzak-beleid." Een complicerende factor, die het er voor de alimentatie- plichtige ook niet doorzichti ger op maakt, is dat in Kosto's plan de hele wereld achter één en dezelfde alimentatie aan komt te zitten. De Raad van de Kinderbescherming heeft een centrale doorbetalings functie. Sociale diensten, de Dienst Studiefinanciering, ou ders en jong-meerderjarigen zien tot nu toe alle claims op kinderalimentaties via de Raad geregeld. Zodra de ali mentatiegerechtigde het zelf moet doen, staat die met alle anderen op de stoep bij degene die moet betalen. De alimen- tatieplichtige moet dan wel van erg goede huize komen om er nog iets van te snappen. Dat zal hem, toch al niet happig om aan de plicht te voldoen, er niet gewilliger op maken. „Bezuinigen kan best", zo is Barmentlo's overtuiging, „maar dan niet op deze ma nier. Door mensen zelf op de alimentatieplichtigen af te sturen, lok je conflicten uit tussen mensen die toch al een rechter nodig hebben gehad om tot een regeling te komen. In veel gevallen is er al slaande ruzie, soms met grof geweld. Kosto hoeft de inning van ali mentatie echt niet bij de Ra den van de Kinderbescher ming te laten, als hij maar een vangnet creëert voor de geval len waar het fout gaat." De negentien Raden in Neder land hebben als antwoord op de plannen van Kosto een mo del uitgedacht waarmee zo'n vangnet in elk geval verzekerd is. „Je zou alle geldzaken voor kinderen: kinderalimentatie, kinderbijslag, studiefinancie ring en wellicht ook ouder-ali- mentatie. kunnen onderbren gen bij één orgaan dat alles re gelt. Het zijn geldstromen die meestal in een onderlinge sa menhang bij de kinderen te recht komen. Op den duur zou het goedkoper kunnen zijn de ze door één sluis te laten lo pen. Het verleggen van de kos ten van de Raden naar zeven honderd sociale diensten en een groot aantal bureaus voor rechtshulp kost alleen maar veel meer, al komt het dan niet allemaal meer uit de begroting van Justitie." Barmentlo heeft zijn hoop ge vestigd op de uitgebreide com missie in de Tweede Kamer, die op 17 juni de plannen van Kosto bespreekt. „Dan zal blijken of de politiek kiest voor een nieuwe lastenverzwa ring voor gescheiden ouders en hun kinderen en één voor de overheid, die de voorgestel de bezuiniging vele malen zal overtreffen. Mieke van der Jagt Wouws berekeningen zullen woensdag worden besproken in de Provinciale Onderwijsraad. MIDDELBURG - Middelburg krijgt een nieuw hotel. Bastion Hotels Nederland bv heeft het oog laten vallen op een stuk grond aan de Torenweg, naast het hamburgerrestaurant Mc Drive. Met de gemeente Middel burg is 'ambtelijke overeen stemming' bereikt over de ver koop van de grond. Met de bouw van het driesterren-hotel (veer tig kamers, een dienstwoning, twee verdiepingen) is een totale investering van 4,2 miljoen gul den gemoeid. In november gaat de eerste paal de grond in. Bastion Hotels Nederland bv is een snel groeiende organisatie die in Nederland, her en der ver spreid, hotels bouwt en beheert. De vijfjaar oude keten telt elf ho tels. Binnenkort opent het be drijf in Arnhem-Duiven de twaalfde vestiging en eind juli in Schiphol-Hoofddorp nummer dertien. Bastion richt zich op de zakelij ke en toeristische markt. In Mid delburg gaat met name de aan dacht uit naar zakenlieden uit het Sloegebied, Vlissingen en Middelburg. De prijs voor een tweepersoonskamer bedraagt honderd gulden, exclusief ont bijt. Het hotel richt zich primair op overnachtingen. Een hapje eten behoort wel tot de mogelijkhe den. Een Bastion-Hotel is 24 uur per dag geopend. Aanvraag Volgens W. van Riezen, direc teur van het gelijknamige loka- tie-adviesbureau in Amsterdam, is ongeveer een halfjaar geleden contact gelegd met de gemeente Middelburg. Nog deze maand gaat een bouwaanvraag de deur uit en een verzoek om het be stemmingsplan te wijzigen. Het Bastionhotel in Middelburg zal 3,5 man - het zogeheten ma nagementteam - in vaste dienst krijgen. Daarnaast biedt het ho tel werkgelegenheid aan twintig a vijfentwintig mensen op basis van parttime-contracten. Deze groep werknemers wordt op de Zeeuwse arbeidsmarkt gewor ven. Onbekend is nog of de keten bij de bouw van het hotel ge bruik zal maken van de Zeeuwse bouwwereld. Van Riezen sloot dat laatste niet uit. Middelburg is de eerste stad in Zeeland waar Bastion Hotels Nederland bv een vestiging bouwt. Van Riezen. door de ke ten ingeschakeld om in Neder land en Vlaanderen de beste plekken te zoeken voor nieuwe hotels, zegt eind dit jaar ge sprekken te voeren met de ge meenten Goes en Terneuzen over de bouw van twee andere hotels. „Maar we wachten eerst af hoe Middelburg zal draaien." Actie kerken voor dorp in Burkina Faso OOSTK APELLE - De vier comi tés voor ontwikkelingshulp van de reformatorische kerken in Zeeland hebben de handen ineen geslagen voor een actie om het Afrikaanse land Burki na Faso - het vroegere Opper- Volta - te steunen. Zij willen het komende jaar in het kader van de hulpactie van de stich ting Woord en Daad 150.000 gul den bijeen brengen. Met het geld wordt een dorpsontwikke lingsproject gefinancierd. Het comité Walcheren zamelt zaterdag 22 juni geld in met een rommelmarkt in Oostkapelle en verkoopt het hele jaar tweede hands kleding in een winkel van de stichting in Oostkapelle. Op Zuid-Beveland worden onder meer zangdiensten gehouden- De stichting verzorgt bovendien, in heel Zeeland voorlichting in kerken en op scholen. MIDDELBURG - De meerder heid van de commissie verkeer en waterstaat van provinciale staten wil de rondweg rond Oostburg zo ver mogelijk van de bebouwing leggen, het zoge naamde tracé K03. Daarmee komt de commissie in elk geval tegemoet aan bezwaren van be woners van de Oude Haven te Oostburg die grote overlast vre zen van een van de andere alter natieven voor het tracé van de rondweg. Gedeputeerde staten zouden lie ver het advies van de provinciale planologische dienst volgen en tracé KOI kiezen, dat het dichtst bij de kern ligt. Maar daar bleek maandagmiddag in de commissievergadering alleen het SGP-statenlid M. J. Goud voor te zijn, omdat dat het beste is voor de landbouw. Hoezeer ge deputeerde ing J. I. Hennekeij Schone was valt in dievenhanden VLISSINGEN - Op twee plaat sen in Vlissingen is zondag was goed van de lijn gestolen. Een joggingbroek, twee spijker broeken en een badlaken waren de buit van een diefstal zondag middag aan de Margrietlaan. Zondagavond bleek een spijker broek van 130 gulden, die aan het balkon van een woning aan de Van Dishoeckstraat te dro gen hing, niet veilig. ook zijn best deed, hij kreeg niet meer steun voor dat alternatief. Verschillende statenleden wil den nog wel weten welke voor keur de gemeenteraad van Oost burg had, maar daar werden ze niet veel wijzer van. In de raad was namelijk geen meerderheid' te vinden voor een van de drie al ternatieven. Tunnel De commissie boog zich ook over de aanleg van een tunnel, onder het kanaal Gent-Temeu- zen nabij Sluiskil. Als zo'n tun nel er komt en het noodzakelijk is tol te heffen, is dat voor de meeste statenfracties wel be spreekbaar, zo werd duidelijk. Maar het zal nog wel enige tijd duren eer het kunstwerk wordt aangelegd, omdat er bij de pro vincie en de betrokken gemeen ten geen geld voor is, In de com missie werd nog wel gesugge reerd om ook eens bij het be drijfsleven en de Belgen aan te kloppen, maar duidelijk was wel dat die ook nooit zo veel geld op tafel zullen leggen dat de tunnel ineens wél gebouwd kan wor den. Het enige wat de provincie kan doen, en Hennekeij zegde dat ook toe, is er bij het Rijk op aandringen dat de tunnel hoger op het prioriteitenlijstje wordt geplaatst. Aan het eind van de discussie was de conclusie ech ter dat de tunnel 'voorlopig ver geten' kan worden. Weinig hoop Zeeuwse Vlegel 'Sl0t van vagina 9» (Slot van pagina 9) ting tegen onkruid, voordat de tarwe bovenstaat, is eventueel toegestaan. Ook het gebruik van kunstmest is uit den boze. Dit jaar groeit op acht plaatsen in Zeeland tarwe voor de Zeeuwse Vlegel. Het wordt door de wind molen in Wolphaartsdijk tot meel gemalen. Beperkt Vorig jaar werd deze nieuwe mi lieuvriendelijke tarweteelt voor het eerst geprobeerd. Omdat het meel van goede kwaliteit bleek te zijn, werd besloten nu met de verkoop van het brood te begin nen. De oogst was beperkt en derhalve is de Zeeuwse Vlegel nog maar in een gering aantal bakkerswinkels verkrijgbaar. De opbrengst van Zeeuwse Vle- geltarwe is lager dan gewone tar we. Daarom ligt de prijs per kilo hoger. Ook de controle en de ex tra zorg kosten meer dan bij ge woon meel. Dat maakt een Zeeuwse Vlegel (ongesneden: 2,65) een paar dubbeltjes duur der dan een gewoon volkoren brood. De Zeeuwse Milieu Federatie is zeer ingenomen met de komst van de Zeeuwse Vlegel. „Het project laat zien, dat boeren het milieu serieus willen nemen", sprak ZMF-woordvoerder Thijs Kramer maandag op waarde rende toon. En de bakkerijbran che? Directeur drs J. H. Dieke- ma van de Nederlandse Bakkerij Stichting: „De Zeeuwse Vlegel, da*r zie ik brood in!" den in de hoop dat de gemeenten zouden bijdraaien. Gedeputeer de Dijkwel- heeft de Weten schapswinkel beloofd de Vereni ging van Zeeuwse Gemeenten nog eens op de ernst van de si tuatie te wijzen. Maar het ziet er niet naar uit dat er veel zal ver anderen. Dat betekent vrijwel zeker dat het dagelijks provin ciebestuur volgende week het doek laat vallen. Dijkwel: „Het ligt niet in de lijn van de ver wachting dat de provincie op haar eentje die wetenschapswin kel gaat subsidiëren." Voorzitter Haak van de Weten schapswinkel vindt de houding van de provincie 'op zichzelf be grijpelijk'. „We hebben ons er zeer voor ingespannen het bij de gemeenten voor elkaar te krij gen. Er zijn diverse gemeenten die wel aan projectfinanciering willen doen. Maar een dergelijke vórm van financiering biedt ons onvoldoende zekerheid." Hij vindt het ook tegenover het per soneel niet verantwoord de on zekerheid 'waarin we allang ver keren' te laten voortduren. De Wetenschapswinkel wordt ge rund door twee part-time mede werkers, samen goed voor 1.2 ar-, beidsplaats. De 'winkel' fungeert als steun en< toeverlaat van (maatschappelij ke) belangenorganisaties of ac tiegroepen die wetenschappe lijk onderzoek willen laten uit voeren, maar daar zelf geen geld voor hebben. Via de 'winkel' kunnen universiteiten, hoge scholen of andere onderwijsin stituten worden ingeschakeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 21