Chioccioli doet Coppi herleven Luis Herrera heeft weer ambitie Van 't Hek vecht beleid van hockeybestuur aan Titelhouder Piket begint met winst Justitie eist forse straf voor aanval op Van Swieten Beslissingswedstrijd PSV en Ajax bij gelijk doelsaldo Bekerfinale schaadt de voetbalreputatie Drager van rose trui valt met succes aan in het hooggebergte Regen grote spelbreker tennistoernooi Rosmalen Romario niet in selectie van Brazilië Tweede zege ^mijnse op ^ÏI°Cïtvan(lebaan ge" Gert Jan Zandvoort Oranje op schot tegen de Ieren uitslagen IPRICA (ANP) - Franco Chioc- de „kleine Coppi". heelt fcn de tijden van de grote Fausto laten herleven. Voor de 'Z van zijn dolenthousiaste idsennlen viel de drager van ïrosel'ui in het hooggebergte l„ninwierp zUn voornaamste ipncurrenten Lejarreta. Chiap- lauciende winnaar van het vo- L jaar Bugno terug. De Spaan- 2* veteraan Lejarreta staat nu lalsenige binnen de twee mi nuten (1-24) van de leider. Als ik dat verschil de komende twee dagen kan handhaven, zie ik met vertrouwen de lange slót- tijdrit tegemoet", aldus Chioc- Joli die er na twee beroerde ja- renweerin begint te geloven. Te meer daar hij maandag niet het gevoel had het gevecht te heb ben gezocht. jcheb gewoon mijn eigen tem- locereden", zei hij over zijn op- jenbarende solo naar de Passo del Mortirolo, een klim van der- - kilometer langs smalle weg- L. ottjes met een stijgingspercen- s2e tussen de tien en zeventien procent naar de op 1852 meter V' hoogte gelegen pas. De opmars van Chioccioli maak te het einde aan een vroege vluchtpoging van negen man onder wie Delgado. De Span jaard zou zijn inspanningen duur bekopen. Aanvankelijk konden Chiapucci, Lelli en de Venezolaan Sierra - winnaar van dezelfde etappe vorig jaar - de gestaag voortstampende Chioc cioli volgen. Chozas, Lejarreta, Rodriguez en Gaston vormden een tweede groepje. Op het steilere gedeelte was nie mand meer bestand tegen de adelaarsneigingen van Chioc cioli. Hij kwam op de pas door met een voorsprong van zeven-' tig seconden op een groepje, waarbij Bugno en ook de Pool Jaskula zich hadden aangeslo ten. De achterstand van Delga do bedroeg toen al ruim drie mi nuten. In de afdaling bundelden de ach tervolgers zich tot een groepje van veertien man, waarbij ook de Fransen Bernard en Boyer zich aansloten. Desondanks liep Chioccioli in zijn eentje verder uit. Valpartij RIO DE JANEIRO (ANP) - Ro- 'i uurio behoort niet tot de 22 spe- erS| die bondscoach Falcao s beeft geselecteerd voor het Bra- üaanse elftal, dat deelneemt jn het toernooi om de Copa taerica, dat volgende maand iChili wordt gehouden. Iespits van PSV had de Brazi- Ëaanse bondscoach laten weten Ét erg geïnterresseerd te zijn, omdat hij zich te vermoeid voel de. Vorig jaar deed Romario wel mee voor Brazilië bij de eindron de van het wereldkampioen schap voetbal met als gevolg dat ijn vakantie erbij inschoot. Iets lergelijks opnieuw mee te moe- en maken, lokte hem niet erg „Hij is daar eerlijk voor uitgeko men", aldus Falcao. „Eerlijk ge- ii zegd denk ik dat hij zich niet in li slaat voelde de hoge verwach- tingen, die men van hem in Bra- jj Éliêheeft, waar te maken." Op de Valico di Sa Cristina op zes kilometer van de meet was zijn voorsprong nog anderhalve minuut. Bij de finish op de pas van Aprica was daar door de Fransen Bernard en Boyer een minuut van afgehaald. De Ita liaan vierde zijn overwinning uitbundig. Het was zijn eerste. Een eerdere rit-overwinnng was de 31-jarige coureur ontgaan, doordat hij de handen te vroeg omhoogstak. Bij de afdaling van de Mortirolo kwamen De la Cruz en Capelle ten val. Zij werden met open wonden en een hersenschudding (Capelle) naar het dichtsbijzijn- de ziekenhuis vervoerd. De geschrokken organisatie haalde prompt erop de Stelvio- pas - met 2758 meter het hoogste punt van de giro uit de etappe van dinsdag (vandaag). Aprica. Ronde van Italië, vijftiende, etappe, Morbegno - Aprica: 1. Chioc cioli (Ita) 4.01.53 (32,743 km/uur), 2. Bernard (Fra) 0.32, 3. Boyer (Fra) z.t., 4. Jaskula (Pol) 0.46, 5. Chiappucci (Ita) z.t., 6 Lejarreta (Spa) 0.48, 7. Bugno (Ita) z.t., 8. Lelli (Ita) 0.50, 9. Sierra (Ven) 0.58, 10. Rodriguez (Col) z.t., 11. Echave (Spa) 1.20,12. Faresin (Ita) 1.55,13. Chozas (Spa) z.t., 14. Mo- ro (Ita) z.t., 15. Giovannetti (Ita) 2.15, 16. Gaston (Spa) 4.56, 17. Espinosa (Spa) 5.45, 18. Hernandez (Spa) 5.45, 19. Martinez (Spa) 7!38, 20. Arroyo (Mex) z.t., 23. Delgado (Spa) 7.38, 64. Simons (Ned) 19.36, 78. Schalkers (Ned) z.t., 97. Suykerbuyk (Ned) z.t, 113. Harmeling (Ned) 21.03, 115. Van der Pas (Ned) z.t., 129. Fignon (Fra) z.t.,'150. en laatste: Oliver Martinez (Spa> 25,16. Niet gestart: LeMond (VSt), Uitgevallen: Capiot (Bel), Sun derland (Den), De la Cruz (Spa), Ca pelle (Fra) en Pierobon (Ita) Algemeen klassement: 1 Chioccioli 72.37.17, 2. Lejarreta 1.26, 3. Chiapuc ci 2.21, 4. Lelli 2.31, 5. Bugno 3.37, 6. Boyer 4.48, 7. Sierra 5.10, 8. Jaskula 5.34, 9. Echave 6.05, 10. Giovannetti 8.20, 11. Chozas 9.10, 12. Poelnikov (Sov) 11.54. 13. Rodriguez 12.50, 14. Delgado 15.15, 15. Bortolami (Ita) 16.46,16. Gaston 17 06,17. Hernandez 18.35, 18. Moro (Ita) 19.26, 19. Faresin20.44, 20. Bernard 20.48, 44. Fignon 58.05,68. Suykerbuyk 1.28.00, 123. Schalkers 2.27.21, 132. Harme ling 2.27.38, 136. Simons 2.42.32, 143. Van der Pas 2.54.11, 150. en laatste: Leoni (Ita) 3.26.12. Luis Herrera in actie tijdens de individuele tijdrit (foto AFPIPascal Pavani) AIX-LES-BAINS (AFP) - De Colombiaanse wielrenner Luis Herrera, die.volgens velen op zijn retour was of al afgeschreven was, heeft met het winnen van de 43ste editie van de Dauphiné Libéré zijn licht weer eens laten schijnen over het peloton en zijn ambities duidelijk ge maakt voor de Tour de France. In de laatste etappe, een individuele tijdrit over 33 kilo meter over geaccidenteerd terrein in Aix-les-Bains, ver dedigde Herrera zijn voorsprong gisteren met verve. Hij werd derde op 50 seconden van de Zwitserse winnaar To ny Rominger. In de eindrangschikking hield de Colom biaanse klimmer de Spanjaard Laudelino Cubino 46 tel len achter zich. De talentvolle Nederlander Eddy Bouw- mans reed opnieuw sterk. Zijn vijfde tijd in de slotrit le verde hem een fraaie zesde plaats op in de eindstand. „Het was een mooie dag met zware laatste kilometers. Toch ben ik geen moment ongerust geweest", blikte de 30-jarige Zuiadmerikaan, die in 1988 het evenement al eens won, terug. „Ik ben vooral ook blij voor mijn ploeg met deze comeback. De andere renners hebben me alle vertrouwen gegeven. Ik hoop in de Tour opnieuw te be wijzen, dat ze daarjuist aan doen." Vorig jaar ontbrak Herrera in „la grande bouclé" omdat zijn ploeg café de Colombia niet werd toegelaten. Zijn huidige werkgever Ryalcao is wel welkom in de Ronde van Frankrijk. Herrera zei dat het waarschijnlijk zijn laatste Tour zal worden, een krachttour, maar hopelijk wel zijn beste. dockeybondscoach Rob Bianchi begint aan laatste klus "■HOORNf GPD)- In jaren is Tom an't Hek niet zo kwaad ge- tweest. Er is gelogen en gekon- vindt hij, ten koste van yhockeybondscoach Rob Bian- a^hi, die woensdag (morgen) aan ijn laatste Oranje-klus begint: i letEuropees kampioenschap in frParijsen dan het veld moet rui nen voor Hans Jorritsma. „Be- Zelfs Lubbers zou zich er- schamen." Van 't Hek, die nomenteel stage loopt als huis- ris in Grootebroek, gromt aan 1 ezijiijn. d een Hoorns etablissement Hoorn lijkt me toch spannen der dan Grootebroek') spot Van 't Hek (33) met het 'quasi nette' hockey wereldje dat zich behoor lijk in de nesten heeft gewerkt. „Ze hebben voor iemand geko zen, heel bewust. Maar wat is er nu gebeurd? Het is net zoiets als iemand aannemen die alles goed kan, maar alleen een typediplo ma heeft hij nog niet." Gekonkel „Z'n resultaten zijn toch aardig geweest. Hij werd in januari tweede met Oranje bij de Cham pions Trophy. Het hele bestuur liep in Australië daar met de jj^HOVEN (ANP) - In de accommodatie van het Philips-stadion deze dagen nagedacht. Over het bedrijf, het voetbalbedrijf jy™ teste zetten. De deelnemers aan het Nederlands schaakkam- Poenschap hebben onderdak gevonden in de riante ruimten rond 1 |-ifrasma^ van PSV. Titelhouder Jeroen Piket liet zich onmiddel- u J ?e|ten. Hij versloeg met wit Jeroen Brenninkmeijer, die in het afliumvan de snelle zetten een remisekans miste en na de tijdcon- "wc kon opgeven. jJho'c"' Nk mannen, eerste ronde: Van der Wiel - Van der Sterren 1-0, Van sh™ Ver afg' Pieterse - Van Mil 0-1, Piket - Brenninkmeijer 1-0, Kuijf - worn o-l, Hoeksema - De Boer 1/2 -1/2. "VVDV00RT - Voor de tweede "eenvolgende keer reed i .an. kemijnse naar een inning op het Zandvoort- :J1U!n!ncircuit- De uit w°l- afkomstige Re- roiminn m wel'swaar met If !"eler voorsprong over j,. f' in, maar had het ze ierace gemakkel'jk in zijn der- LdLnaining op zaterdagmor- 5fschiSLde 37"jarige coureur 2inde Priemen met de s a maakten" Zijn Formule Ford i fere Kte de ene spin na de an- 5 san ni °,°k nog eens van de toitse n,Hd freden door een ,.J£er leek er al snel een S *alificatïpmen aan een goede atie voor de race op zon- EÏÏ0 per uur werd ik in 0:1 'keenho Gelukkig aliycro ber°ep doen op mijn rcro**rvar,ng. Niet tegen- sturen in het zand, maar recht door rijden, rustig vaart vermin deren en door de grindbak kon ik wonderwel zonder al te veel schade aan de auto weer op het circuit komen". In de uiteindelijke race had Re- mijnse een zeer goede start. Na vier ronden viel zijn grootste te genstander Anton van de Heu vel uit met een defecte motor en leek winst voor Remijnse een lo gische zaak. In de achtste ronde echter was Remijnse plotseling' zijn tweede versnelling kwijt en zijn tegen standers liepen duidelijk op hem in. „Ik moest nu in de derde ver snelling de bochten nemen." Maar toch kwam Remijnse met zeker 100 meter voorsprong als winnaar over de streep. Met deze tweede overwinning staat re mijnse ruim op kop in zijn klasse (pr-e 80) en lijkt met nog vier ra ces te gaan rechtstreeks op het kampioenschap in zijn klasse af te stevenen. borst vooruit. En drie maanden later keren ze om als een blad aan de boom. Dat stoort mij: de procedure, hoe er met mensen is omgegaan, bestuursleden die zich draaitollen tonen. Ook ik vind Jorritsma een top trainer. Dat is voor mij niet de discussie. Maar dat gekonkel." „Er is een vuil spelletje gespeeld. Als twee van die zeven jongens in februari hadden gezegd: „Als jullie besluiten dat Bianchi blijft, houden wij ermee op", hadden ze van mij een fruitmand thuis gekregen. Dan waren het kerels geweest. Maar ze hebben Bianchi een hand gegeven en over zijn schouder gekeken of het mes al klaar was." In zijn verbittering sluit de 217- voudige international een zesde come-back in Oranje voorlopig uit. „Er zijn in een korte periode zoveel dingen gebeurd, dat ik niet zie wat ik daar nog moet zoeken. Als weerstanden zo hoog zitten, ook naar spelers toe, dan zou ik niet kunnen sporten." „Ik hoor nu ook niemand, ik zie niemand. Je kunt toch op z'n minst zeggen dat het raar is om dit een week voor zo'n toernooi naar buiten te laten komen. Nou, dan neem ik het maar voor m'n rekening. Het zal me een hoop vijanden opleveren. Ik heb mensen die met me weglopen en mensen die me willen neerschie ten. Zo ben ik: in de huidige Oranje-selectie een soort out cast, dat weet ik ook wel." EC-systeem in nacompetitie ZEIST (ANP) - Het slot van de na-competitie in de eerste divi sie zal volgens het systeem van de Europese bekertoernooien worden afgewerkt. Zouden NAC en VVV na twee wedstrij den een gelijk doelsaldo heb ben, dan tellen de gemaakte doelpunten in de uit-wedstrijd dubbel. Eindigt ook het tweede duel in een overwinning van 1-0 voor de thuisclub, dan wordt een half uur verlengd, waarbij ook de dubbeltelling van de doelpun ten plaats vindt. Is er dan nog geen beslissing verkregen dan worden strafschoppen genomen om te bepalen welke vereniging naar de eredivisie promoveert. Voor de wedstrijden tussen de verliezer van de strijd tussen NAC en VVV en de nummer zes tien van de eredivisie geldt de zelfde regeling. Tom van 't Hek: ook ik vind Jorritsma (zie foto) een toptrainer, maar de procedure staat me niet aan (foto ANPIKoen Suyk) Aix-les-Bains. Dauphine Libéré, achtste en laatste etappe, indi viduele tijdrit: 1. Rominger (Zwi) 33 km in 46.55 (42,201 km/uur 2. Ekimov (Sov) op 0.34,3. Herrera (Col) 0.50,4. Cubino (Spa) 0.51, 5 Bouwmans (Ned) 1.34,6. Millar (Sch) 1.38, 7. Jdanov (Sov) 1.40, 8. Lino (Fra) 1.46,9. Hampsten (VSt) 1.51,10. Krieger (Dui)z.t11 Mejia (Col) 1.58,12. Esnault (Fra) 1.59,13. Bruyneel (Bel) 2.04,14. Marie (Fra) 2.15,15. Leblanc (Fra) 2.17,16 Leclercq (Fra) 2.19,17. Bourguignon (Fra) 2.25, 18. Jéröme Simon (Fra) 2.31,19. Ampler (Dui) 2 33,20. Moreau (Fra) 2.34,26. Kelly (Ier) 3.08,27 Van Hooy- donck (Bel) 3.10 Eindstand: 1Herrera 28.38.09,2. Cubino 0.46,3. Rominger 1.18,4. Millar 4.20, 5. Rincon (Col) 4.50, 6. Bouwmans 5.17, 7. Hampsten 5.24, 8. Leblanc 5.35, 9. Farfan (Col) 6.13, 10. Mejia 7.52, 11. Lino 9.17,12. Bourguignon 11.08, 13. Jdanov 12.01. 14. Cardenas (Col) 12.21, 15. Ekimov 12.36, 16. Bruyneel 12.53, 17. Simon 14.31, 18. Montoya (Col) 15.17, 19. Esnault (Fra) 16.37,20. Ampler 17.14, 29. Kelly 19.15. Kravets nadert de 15 meter MOSKOU (Rtr) - De Sovjet-atle te Inessa Kravets heeft als eer ste hink-stap-springster de 15 meter benaderd. Bij wedstrijden in Moskou kwam ze maandag tot 14,95 meter. De beste wereld prestatie op dit voor vrouwen nieuwe nummer stond sinds au gustus vorig jaar op naam van de Chinese Li Huirong. Die land de bij een toernooi in Sapporo na 14,54 meter. PARIJS (ANP) - De Nederlandse hockeyers waren gisteren in Pa rijs in het tweede oefenduel te gen Ierland als voorbereiding op de Europese titelstrijd bij zonder schotvaardig. Na de 3-0 van zondag tegtn dezelfde spar ringpartner werd het nu 8-1. Parijs. Oefenwedstrijd mannen Nederland-Ierland 8-1 (2-0). Doel puntenmakers Nederland: Wete- rings (3), Van den Honert (3), Bove- lander en Brinkman. GRONINGEN (GPD) - Finis hen PSV en Ajax zondag niet alleen op een gelijk aantal punten, maar is ook het doel saldo hetzelfde, dan volgt een beslissingswedstrijd voor het kampioenschap. Op dit moment is het doelsal do van voetbalvereniging PSV iets beter: plus 2. PSV ontvangt zondag Volendam, Ajax speelt in het Olympisch stadion tegen Vitesse. Bundesliga Duitse voetbalbond is door het onverwachte verlies van koploper Kaiserslautern, zaterdag tegen Gladbach, in de problemen gekomen. De nederlaag zorgde er namelijk voor dat opeens ook Bayern München nog uitzichten heeft op de landstitel. De DFB heeft daarom voor zaterdag, de laatste speeldag, een repli ca van de kampioensschaal laten fabriceren. De echte gaat zaterdag naar Keulen waar FC Köln, nog in de strijd voor Europees voet bal, in actie komt tegen Kai serslautern. De replica ver trekt naar München waar Bayern het opneemt tegen Bayer Uerdingen, dat al gede gradeerd is. Het verschil tussen beiden kampioenskandidaten be draagt twee punten in het voordeel van Kaiserslautern. Dat heeft dus aan een gelijk spel genoeg. Bij verlies is de echte schaal echter voor Bayern dat een veel beter doelsaldo heeft. De DFB heeft al plannen gereed de bokaal zaterdagavond van Keulen naar München, zo'n 600 kilo meter. te vervoeren. Atletico de Madrid Luis Aragones, de afgelopen seizoenen in dienst bij het Barcelonese Espanol, wordt de nieuwe trainer van de Spaanse vice-kampioen, Atle tico de Madrid. Gisteravond kwam Aragones een contract van een jaar overeen met de omstreden en wispelturige voorzitter van Atletico, Jesus Gil y Gil. De contractbespre kingen werden gevoerd in de luxe badplaats Marbella, waar de zakenman en bouw ondernemer Gil vorige maand tot burgemeester werd gekozen. Aragones volgt de Joegoslaaf Thomislav Ivic op, die naar zijn geboorteland terugkeert. De ex-trainer van onder ande ren Ajax, Anderlecht en Paris St. Germain werd aan het be gin van het afgelopen seizoen door Gil aangetrokken, toen Atletico de ene nederlaag na de andere leed. Dankzij de in breng van Ivic en de voormali ge Duitse international Bernd Schuster krabbelde de twee de club van Madrid langzaam maar zeker omhoog op de ranglijst en kon het zelfs lange tijd Barcelona belagen in de strijd om de landstitel. Jorge De voorzitter van de Portuge se voetbalbond, Joao Rodri- gues, heeft gisteren bevestigd dat met het vertrek van oefen- meester Artur Jorge naar de Franse club Paris Saint-Ger main ook een einde is geko men aan zijn dienstverband als bondscoach. Jorge had be halve FC Porto ook de natio nale selectie onder zijn hoede sinds januari 1990. Wie zijn opvolger wordt als Portugees bondscoach kon Rodrigues nog niet zeggen. Wel liet hij doorschemeren, dat Toni, assistent-trainer van het Portugees elftal en daarnaast werkzaam bij Ben- fica, mogelijk wordt doorge schoven. ROSMALEN (ANP) - Jakob Hla- sek haalde stratego tevoor schijn, de Nederlanders gingen klaverjassen. Het was spel letjesdag voor de spelers, maan dag in Rosmalen. Tussen de buien door werd heel even ge tennist. Christian Saceanu maakte er gebruik door de als achtste geplaatste Zwitser Ros set uit te schakelen. 6-3 6-3. Het was met een kwalificatieduel de enige wedstrijd die het einde haalde op het gras van Rosma len. De openingsdag van het derde grastoernooi op het Autotron in Rosmalen viel in het water. De ballenjongens waren constant in touw met het op- en uitrollen van de zeilen op het centre court en baan één. De overige zes ba nen zijn niet voorzien van een dekbed. Het speelschema ligt behoorlijk overhoop. Zelfs het kwalificatietoernooi is nog niet beëindigd. Rosmalen. ATP-toernooi, mannen, 500.000 gulden, eerste ronde: Sacea nu (Dui) - Rosset (Zwi/8) 6-3 6-3, Rene- berg (VSt/6) - Kulti (Zwe) 2-6 6-4 1-1 gestaakt wegens regen Kwalificatietoernooi (winnaar naar hoofdtoernooi): Rive (PRi) - Patridge (VSt) 3-6 6-3 6-4. Speelschema dinsdag (vanaf 13.00 uur): centre court Reneberg - Kulti, Forget - Olhovsky, Hlasek - Eltingh, Haarhuis - Sinner, overige banen Layendecker - Nelson (kwal), P McEnroe - Evernden, Kriek - Sieme- rink, Youl - Thorne (kwal), Schapers - Prpic, twee dubbelpartijen, Hombre- cher - Thoms (kwal), Mansdorf - Gun- narsson, Roese - Nargiso, Krajicek - Adams, Caratti - Holm. ZEIST (ANP) - De finalewed strijd van het toernooi om de KNVB-beker heeft de reputatie van het nationale voetbal ern stig beschadigd. De bondsver gadering van de KNVB heeft dat gisteravond uit de beste bron vernomen. Voorzitter Jo van Marle, tevens penning meester van de Europese Voet bal Unie, vermeldde het in zijn openingswoord. De bondsvoorzitter verpakte zijn verwijt in fluweel, maar de steek in de richting van het be taalde voetbal leek duidelijk. Eerder namelijk had Van Marle gesteld dat de KNVB alle lof had verworven voor de organisatie van de Europese bekerfinale tus sen Manchester United en Bar celona. Van Marle legde de koppeling tussen de twee finales. „Het zorgvuldig opgebouwde imago via de Europese finale van 15 mei wordt beslist niet onder steund door de wijze waarop on ze bekerfinale is afgelopen. De taferelen aan het einde van die wedstrijd hebben de goodwill die wij verworven hadden, weer goeddeels teniet gedaan." EK '96 Van Marle vervolgde zijn speech: „Het gezamenlijk stre ven van de Nederlandse en de Belgische bond de eindronde van het Europees kampioen schap van 1996 te organiseren, zal volgende week maandag in Stockholm worden besproken. Twee landen mogen reglemen tair een dergelijk toernooi orga niseren. maar de KNVB en de KBVB willen elk voor hun natio nale ploeg een plaats in de eind ronde en daarvoor moeten de re gels worden veranderd." Van Marle gaat ervan uit dat het bestuur van de sectie amateur voetbal binnenkort discussies zal openen over de amateurbe- paiingen en het instellen van een klasse van onafhankelijken. Rommers haakt in slotfase af VLISSINGEN - Drie Zeeuwse wielrenners, allen lid van wie lervereniging Middelkamp, na men deel aan de Nederlandse kampioenschappen voor junio ren in het Limburgse Beek. De beste prestatie werd geleverd door Michel Rommers uit Ril land. Hij reed in het veld van 130 renners steeds met de eersten mee. In de finale kwam hij echter te kort. In de sprint van de twee de groep, die 20 seconden achter de kopgroep van tien man ein digde, kwam hij niet verder dan de 25e plaats. Guillaume de Punder en Jean-Marc Dagevos haalden op het selectieve Ad- steeg-parcours de eindstreep niet. Bij de nieuwelingen finish te Franklin Klaasse uit Yerseke in de eerste groep. Hij werd 30e. DEN BOSCH (ANP) - Tegen de 20-jarige G.J. zonder vaste woon- of verblijfplaats is giste ren bij de rechtbank in Den Bosch voor een poging tot dood slag TBS met dwangverpleging geëist. De man bekende de 49-jarige maatschappelijk werker Ignace van Swieten in zijn flat in Eind hoven met een klauwhamer ern stig te hebben verwond en hem te hebben beroofd. Van Swieten is bekend als scheidsrechter in het betaald voetbal. Het slachtoffer had veertig hoofdwonden, zijn schedelbot was op een plaats verbrijzeld en hij kreeg honderd vijftig hechtin gen. J. verklaarde dat hij sterk afhankelijk was van Van Swie ten, die als reclasseringsambte- naar een rapport over hem moest schrijven in verband met een eerdere strafzaak. Hij moest hem ook behulpzaam zijn bij een uitkeringsaanvraag. De verdachte zei dat Van Swie ten misbruik heeft gemaakt van die situatie. Uit wraak wilde J. volgens eigen zeggen hem onder bedreiging beroven, maar zijn woede nam de overhand. Uit rapportage van het Pieter Baan Centrum in Utrecht bleek dat er zonder psychiatrische behande ling een toenemende kans op ernstige delicten ontstaat. 111111111111111111111111111 WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊ Basketbal Los Angeles. Amerikaanse competi tie, finale playoff, vierde wedstrijd best-of-seven: Los Angeles Lakers - Chicago Bulls 82-97. Stand: 1-3. Atletiek Moskou, Znamenski-memorial: (uit sluitend Sovjetrussische winnaars: Vrouwen: Discus: 1. Michaltsjenko 69,20,2. Jatsjenko 63,00: kogelstoten: Griveleva 19,60, 2. Antonova 19,55. Mannen: Polsstokhoogspringen: 1. Semjonov 5,70, 2. Sjerniajev 5,60, 3. Jansjevski 5,60; hoogspringen 1. Pachlin 2,28; verspringen: 1. Emmij- an 7,83, 2. Bogrianov7.81; kogelsto ten: 1. Smirnov 19,63, 2 Nikolajev 19,41. Tennis Londen. Grastoernooi op Queens, mannen, 1 miljoen gulden, eerste ronde: Raoux (Fra) - Kroon (Zwe) 6-2 6-1. Oncins (Bra) - Castle (GBr) 3-6 6-3 7-5. Bates (GBr) - Pate (VSt) 6-4 6-2, Jelen (Dui/10) - Tarango (VSt) 6-3 5-7 11-9. Sapsford (GBr) - Antonitsch (Oos) 6-3 2-1 opgegeven door Anto nitsch, Steltenberg <Aus) - Kratz- mann (Aus) 6-2 6-3. Birmingham. Vrouwen, 300.000 gul den, eerste ronde: Shri ver (VSt) - Sal mon (GBr) 6-0 6-4, De Swardt (ZAf) - Jagerman (Ned) 6-4 6-1, Date (Jap) - Rehe (VSt/14) 6-4 2-6 7-5, Paradis (Fra) - Oremans (Ned) 6-2 4-6 6-3, Rei- nach (ZAf) - Golarsa (Ita) 7-6 5-7 6-3, Volleybal Rome. World League: Groep B: Italië - Japan 3-0 (15-615-1115-7), Italië - Ja pan 3-0 (15-6 15-7 15-8), Verenigde Staten - Zuid-Korea 1-3 (10-15 13-15 15-13 7-15), Verenigde Staten - Zuid- Korea 3-0(15-3 15-7 15-11). Stand: Sovjetunie 6-10, Italië 6-8, Verenigde Staten 6-8, Japan 8-4. Zuid-Korea 6-2. Basuki (Jnd) - Durie (GBr) 4-6 6-3 6-3. Florence. Mannen, 500.000 gulden, eerste ronde: Fromberg (Aus) - Gau- denzi (Ita) 6-3 6-3. Motorsport Brainerd. WK superbike, Grote Prijs Verenigde Staten: Eerste race: 1. Po len (VSt) Ducati, 2. Russell (VSt) Ka wasaki, 3 Mertens (Bel) Ducati, 4. Phillis (Aus) Kawasaki, 5. Pirovano (Ita) Yamaha, 6. Merkel (Ita) Honda, 7 Falappa (Ita) Ducati, 8. Monti (Ita) Honda, 9. Guenette (Can) Kawasaki, 10. De Vries (Ned) Yamaha- Tweede race: 1 Polen, 2. Russell, 3. Mertens, 4. Merkel, 5. Phillis, 6. Piro vano, 7. Monti, 8. Guenette, 9. Mou- nier (Fra) Yamaha, 10. De Vries. Voetbal Sao Paulo. Braziliaanse competitie, playoff: Bragatino - Sao Paulo 0-0. Sao Paulo kampioen. New Haven. Vriendschappelijk Verenigde Staten - Juventus 0-0 Sportprijsvragen Lotto 23: Eerste prijs: geen winnaar. Tweede prijs: 3 winnaars, bruto 100.000,00. Derde prijs: 84 winnaars, brute 1968,70. Vierde prijs: 4460 win naars, 37,00. Vijfde prijs: 67.905 win naars, 5,00. Toto:. Eerste prijs: geen winnaar. Tweede prijs: 8 winnaars, bruto 1366.80. Derde prijs: 103 winnaars, 265,30. Wielrennen Philadelphia. Ronde van Philadel phia: 1 Zanoli (Ned) 190 km in 6.15.15,2. Phinney (VSt), 3. Anderson (Aus), 4. Kurt Stockton (VSt), 5. Adrie van der Poel (Ned), 6. Pastorelli (Ita), 7. Gravetz (VSt), 8. Eaton (Vgt), 9. Derrin Stockton (VSt), 10. Haghe- dooren (Bel) allen zelfde tijd als Za noli.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 17