Kinderopvang van de baan Koormiddag bejaarden Kapelse fracties voorzichtig voor komst asielzoekers Zestig jaar samen Valkenisse moet flink bezuinigen UW VOORDEEL SLAGER streek 12 Gezinsverzorgsters kunnen bijdrage niet ophoesten csw Slagerij Nieuwenhuijse DINSDAG 11 JUNI 1991 PCOB-ruiker voor 200ste afdelingslid VLISSINGEN - De afde ling West- enOost-Sou- burg/Ritthem van de Protestants Christelijke Ouderen Bond (PCOB) schreef onlangs A. Min- derhoud uit Souburg als tweehonderdste lid in. Een delegatie van het af delingsbestuur bracht hem een thuisbezoek en overhandigde hem een bos bloemen. De Sou- burgse afdeling van de PCOB werd in 1983 op gericht en groeit sinds dien als kool. Een paar jaar na de oprichting werd het honderdste lid al ingeschreven. De PCOB behartigt de belangen van ouderen. De bond wil dat vooral ouderen betrokken blij ven bij het overheidsbe leid. De PCOB voert on der meer gesprekken met de (gemeentelijke) overheid, houdt leden raadsbijeenkomsten om de ideeën en wensen van ouderen te inventarise ren en organiseert activi teiten op het gebied van ontspanning, recreatie en geestelijke zorg. Daarnaast is de bond ac tief in het sociaal en maatschappelijk werk, zoals thuiszorg en het be zoeken van zieken en al leenstaanden. Inbraak in huis: buit ter waarde 20.000 gulden VLISSINGEN - Inbrekers heb ben zaterdagavond tussen 20.00 en 23.00 uur een woning aan de Kanariesprenk in Vlissingen doorzocht en voor in totaal zo'n 20.000 gulden aan goederen en geld meegenomen. Ze kwamen het huis binnen door een raam aan de voorkant van het huis te forceren. De dieven vonden blijkbaar veel van hun gading, want de buit be staat uit een videorecorder, een camcorder, een videocamera, een oplaadapparaat, een ver sterker, èen tuner, een cassette deck, een platenspeler, een cd- speler, een telefax en 67 cd'tjes. Bovendien hebben de inbrekers 4300 gulden aan contant geld meegenomen. MIDDELBURG - Het personeel van de Stichting Maatschappe lijke Dienstverlening Walche ren heeft geen behoefte aan kin deropvang. Uit een onderzoek van de Wetenschapswinkel blijkt dat de werkneemsters in Auto's doelwit van inbrekers VLISSINGEN - Een bewoner van Bonenburg in Vlissingen heeft maandag aangifte gedaan van een poging tot diefstal van zijn auto. De poging werd ge daan tussen vrijdagmiddag kwart over vijf en maandag morgen kwart voor acht. Het slot van het voertuig werd ge forceerd. Vervolgens werd de stuurkolom losgebroken en een poging gedaan de contactdra den door te verbinden. Uitein delijk bleef de auto staan. Elders hadden diefstalpogingen meer succes. Een inwoner van Aken deed aangifte van diefstal van een autoradio. Hij'parkeer de zijn voertuig vrijdagmiddag op de Prins Hendrikweg in Vlis singen en legde zijn autoradio in de kofferbak. Toen hij zondag avond terugkwam, bleek dat de inbreker het portier had gefo- reerd, de achterbank naar voren had geklapt en zo de autoradio had bemachtigd. De Akenaar miste bovendien vijf voorbe- speelde cassettebandjes. Ook een auto aan de Meidoorn laan in Vlissingen werd onder handen genomen. Maandag tus sen 10 en 14 uur werd een ruitje ingeslagen, waarop een radio cassetterecorder en een 'Ray Ban'-zonnebril werden meege nomen. Dief verzamelt verkeersborden VLISSINGEN - De 22-jarige Vlissinger D. L. W. v.d. B. houdt er een zonderlinge hobby op na: het verzamelen van verkeers borden. Dat beweerde hij al thans zondagnacht tegen de po litie die hem aanhield op de Coosje Buskenstraat in Vlissin gen. Hij had kort daarvoor uit de Bussestraat een verkeersbord meegenomen. Na verhoor op het politiebureau, waai' hij een pro ces-verbaal kreeg wegens dief stal, kon de man vertrekken. M I I I I I I I I I I I I I I I III Klarenbeek LTS MIDDELBURG - Aan de Kla- renbeek LTS in Middelburg zijn de volgende examenkandida ten geslaagd: Afdeling bouwtechniek: Johan Baas, Donald Boone, Jan de Jager, Emile de Kok, Freddy Roose. Johan Westerbeke. Patrick Willeboer, Rens Broerse, Frank Hoogesteger, Willem Maljaars, Adrie Minderhoud, Olaf Ruisch. Adri Sinke, Jan Wisse, Ab v d Woestijne, Gilbert Wondergem, Wilout Baan, Dennis Cijvat. Erik Dekker, Peter van Helleman, Mark Huige. Jan Frans Jobse, Eelco de Klerk. Natasja de Leeuw, Jeroen v.d. Maas, Jos Meulmeester. Marcel Moerdijk, Ralf Niewiadomski. Jacco Riemens, William Riemens, Thijs Rottier, Jeroen van Sluis, Peter Voogd, Edwin v.d. Vreugde, Jeffrey v.d Berge, Pascal Brouwer. Silvan Dingemanse, Walter Melis, Hendrik Meulmeester, Patrick de Nooijer, Mi chael Verrijzer, Samuel Wijkhuijs, Vincent v.d. Wilt, Marco Wisse, Jacob Witte. Afdeling elektrotechniek: Jos van Belzen, Mare Blok, Eric Clement, Johnny Dekker, Tom Dieleman, Leon Grootjans. Roland Hannewijk, David Jan Houterman, Erik Mara- nus. Hans Minderhoud, Adrie Peene, Maarten Roose. Sam Adriaanse, Ar no Blokpoel, Marco Blokpoel, Leo nard Brouwer, Alfons Glass, Han Wil lem Hollebrandse, Johan Koster, Mario Melis, Bert Overwijk, Jurgen Poppe, Martin Roosenburg, Pieter Schoe, Afdeling installatietechniek: Bart Poppe. Christan van Belzen, Kees Clement, Jeroen Dingemanse. Luuk v d Feen, Marcel Geschiere, Jose- phus Joziasse, Martin Kik, Mart v.d. Kreeke. Patrick Kusse, Hans van Leerdam, Billy McKïnley, Dennis van Vonderen, Marco Voogd, Markus Wijkhuijs, Leon Zuidhof Afdeling mechanische techniek'. Jos Koole, Marco Meliefste, Marc Pal mers, Ramon Romeijnsen. Jamo Alewijnse. René van Beusekom. Fri- so Bijl. Frans Bosschaart. Stefan Franke. Ruben Groenevelt, Petrick Janse, Robbert Koets, Johan Mal jaars, Martin Meijers, Alexander Me- su, Jame v.d. Meulen, Onno Minder houd, Gertie Mulder, Emil Note- baart, Pascal Schout, Patrick Spruijt, Jozef Verhulst. Marco v.d Wege, Jacco de Witte, Ewout Zijp. Marco van Belzen, Marcel Bodrij, Marco v d Driest. Daniel Francke, Mano Ghewy. Timothy Galsbergen, Jasper Joziasse, Rob Joziasse, Mar cel Matthijsse, Guido de Nooijer, Je roen de Wolff Extra 4e leerjaar: Owen Anssems, Jacco van Belzen. Stefan van Beve- ren, Brian Borg, Andreas v.d. Bosch, Vincent Bosma, Raoul van Brussel. André Bustraan, Johnnie Deurloo. Wim Dingemanse, Ronny Kers. Se- bastiaan Nijssen, Rudi Noordenbos. Jeroen de Nooijer. Ronald Roelse, Remco Sturm, Marcel v.d. Weel. Leon Wouters Booglassen niveau 1: Marc Palmers, Pascal Schout. Marco v.d. Wege, Jac co de Witte. Daniël Francke. MIG/MAG lassen niveau 1: Jos Koole, Frans Bosschaart, Stefan Franke, Johan Maljaars, Jarne v.d. Meulen, Onno Minderhoud, Remco Sturm. Owen Anssems De Vliedberg de gezinsverzorging wel ge bruik maken van kinderopvang door familie, vrienden of ken nissen, de 'informele opvang'. Eén van de belangrijkste reden om geen gebruik te maken van 'formele' kinderopvang is dat de part-time werkende vrou wen dan te weinig geld over houden. De overheid probeert, via de zo geheten stimuleringsregeling Kinderopvang, bedrijven en in stellingen te prikkelen om aan kinderopvang te denken. De mo gelijkheid bestaat bijvoorbeeld een 'kindplaats' te kopen. Bij de stichting werd onder meer on derzocht of het ontbreken van kinderopvang een reden was voor zwangere vrouwen om te stoppen als gezinsverzorgster. Maar liefst negentig procent van de ex-werkneemsters zei te zijn gestopt met werken omdat ze hun kind te veel zouden missen. De belangrijkste reden om geen gebruik te maken van kinderop vang is de financiële positie van de gezinsverzorgsters, waarvan het overgrote deel part-time werkt. Veel vrouwen verdienen net iets meer dan het minimum loon. Als zij een eigen bijdrage aan een kinderopvangcentrum moeten betalen houden ze te weinig over om met betaald werk door te gaan. Calamiteitenregeling De vrouwen, die nu gebruik ma ken van de 'informele' opvang, dreigen in de problemen te ko men als die opvang, bijvoor beeld door ziekte van het betref fende familielid, uitvalt. De stichting stelt voor een calami teitenregeling in het leven te roepen. De werkneemsters kun nen dan bijvoorbeeld hun atv- dagen in één keer opnemen en JÊÊÈm Hei koor van Westdorpe opende de koormiddag voor bejaarden in zaal Concordia in Westdorpe foto Henk Hommers WESTDORPE - Het Gecoördineerd Bejaarden- werk Sas van Gent/Assende hield maandag voor het derde jaar een koormiddag voor bejaarden in zaal Concordia in Westdorpe. Aanvankelijk was het de bedoeling het evenement het ene jaar in Westdorpe en het daarop volgende jaar in Assende te doen plaatsvinden. Door om standigheden blijft het doorgaan in Westdorpe, zegt O. Hemelsoet, één van de organsiatoren en zelf dirigent van het koor in Westdorpe en Assende. Zo'n 190 deelnemers zongen er lustig op los. Het koor van Westdorpe opende de middag. Andere deelnemers waren Assenede, Bassevelde, Oost- Eeklo en Koewacht. De middag werd besloten met het zingen van een potpourri. niet, zoals nu het geval is, ver plicht gespreid. De stichting be studeert nog een passende ver lofregeling. Ringrijders Aagtekerke 4, Oostkapelle 1 naar 1-ste klas RITTHEM - Onder grote be langstelling werd zaterdag het ringrijkampioenschap tweede klas verreden te Ritthem. Het drietal Ko Blaas, Diny Krijger en Helm Brouwer (Aagtekerke 4) werd kampioen tweede klas met 76 ringen en promoveert daarmee naar de eerste klas. Ook het drietal van Oostkapelle I promoveert naar de eerste klas. Westkapelle 2 en Gapinge 8 degraderen naar de derde klas. Uitslag 1 Aagtekerke 4 (Ko Blaas 27, Diny Krijger 24 en Helm Brouwer 25, totaal: 76 ringen); 2 Oostkapelle I (Hans Maljaars 28, Michiel Joziasse 25 en Simon de Visser 21. totaal: 74 ringen), 3 Aagtekerke 3 (Simon de Visser 25, Krijn Brouwer Jz 22 en Pe ter Maranus 26, totaal: 73 ringen); 4 Gapinge 7 (Josee Verhage 22, Theo Allewijnze 26 en Lieneke Reijnierse 23. totaal: 71 ringen); 5 Grijpskerke I (Pieter Dingemanse 25, David Wil- lemse, 25 en Erik Franke 21, totaal 71 ringen); 6 Koudekerke 5 (Bart Bras ser 18, Suzy de Pagter 29 en Margriet Besuijen 23. totaal 70 ringen); 7 Kou dekerke 6 (Rob van der Heijden 24, Piet Kluyfhout 22 en Ella Poppe 23, totaal 69 ringen); 8 Aagtekerke 5 (Helma de Vissser 19, Lou Louws 27 en Sam Moens 20, totaal 68 ringen); 9 Ritthem 3 (Jan de Pagter 22, Jan Del- lebeeke 20 en Willem van Wallenburg 23, totaal 65 ringen); 10 Zoutelande II (Kees Janse 25, Adrie de Visser 19 en Ab de Vissser 20, totaal 64 ringen), 11 Souburg 3 (Rian Asscheman 23, Dan ker van Eijkeren 21 en Renate Bouw man 20, totaal 64 ringen); 12 Westka pelle 2 (Johan de Witte 22, Jan Willem Minderhoud 23 en Jolanda de Witte 15, totaal 61 ringen); 13 Gapinge 8 (Bert van de Broeke 21, Hans van de Broeke 18 en Jan Krijn Coppoolse 14, totaal 53 ringen). Aagtekerke 4 en Oostkapelle I pro moveren naar de le klas; Westkapel le 2 en Gapinge 8 degaraderen naar de 3e klas. Persoonlijk kampioen werd Susy de Pagter met 29 ringen. Persoonlijk reserve kampioen werd Hans Maljaars met 28 ringen. Programma 15 juni: Gapinge: 0S.00 tot 17.00 uur, Midelburg: 08.00 tot 17.00 uur; Zoutelande: 09.00 tot 17.00 uur; Lammerenburg, afdeling Kou dekerke: 09.00 tot 17.00 uur MIG/MAG lassen niveau 2: Jacco van Belzen, Stefan van Beveren, An dreas v.d. Bosch. Raoul van Brussel, André Bustraan, Johnnie Deurloo, Ronny Kers, Jeroen de Nooijer, Ro nald Roelse, Remco Sturm, Marcel v.d. Weel, Leon Wouters. De Wellinge MIDDELBURG - In de lijst van geslaagde examenkandidaten aan de scholengemeenschap De Wellinge in Middelburg in de krant van zaterdag ontbrak de volgende klas: Lager technisch onderwijs, afdeling niveauverbetering (5CD): elektro techniek: Althur van Aartsen, Fre derik Broekhuis, André van Cassel Richard Goudzwaard, Robin Meijer Janwillem Petiet, Jeroen Riemens Brahim Zghoudi en Marcel Zouten dijk; motorvoertuigentechniek: Ale xander Compeer, Geert van Gunsl en Remco Potter, mechanische tech niek: Remy de Jonge; bouwtechniek Joris Snel. Scheldemond VLISSINGEN - In de lijst met examenuitslagen van de rijks scholengemeenschap Schelde mond in Vlissingen zijn twee ge slaagden abusievelijk niet ver meld: Alies Baas uit Vlissingen en Karin de Badts uit Oost-Sou burg. Beiden behaalden het MA- VO-diploma. MIDDELBURG - In de lijst van geslaagden aan de Christelijke Scholengemeenschap Walche ren in Middelburg voor het eind examen VWO zijn in de krant van zaterdag abusievelijk de volgende namen weggevallen: Martin Koole, Daniëlle Schout, Maja Schroevers, Susanne Tide- man en Mare Timmerman. Twijfels over aantal Het diamantenechtpaar De Looff (foto Pieter Honhoff) WISSENKERKE - Het Wissen- kerkse echtpaar De Looff kreeg maandag heel wat handen te schudden. Precies zestig jaar geleden traden zij met elkaar in het huwelijk: reden voor fami lie en vrienden om het paar uit gebreid te fêteren. J de Looff (87) en zijn vrouw L. W. de Looff-Kramer (80) zijn bei den geboren en getogen Wissen- kerkenaren. Al op jonge leeftijd trad De Looff als werkman in dienst bij de gemeente Wissen- kerke. Tot zijn pensionering bleef hij daar werken, de laatste jaren als medewerker van re creatiepark De Banjaard. Zijn vrouw zorgde thuis voor het huishouden en de twee dochters. Het echtpaar De Looff woont nu in een aanleunwoning aan de GOES Wandeltocht - De Goese wandelgroep Kasporgo houdt zaterdag een 30 kilometer lange wandeltocht vanuit het dorps huis Luctor et Emergo in Ril land. De start is tussen 9.00 en 9.30 uur. Er wordt gelopen tot halverwege de Oesterdam. Beatrixweg. En als het even meezit komt daar 's avonds nog steeds groente uit eigen moes tuin op tafel. Schoolproject over bouw deze week ten einde MIDDELBURG - Leerlingen van de openbare basisschool De Eendragtsburch in Middelburg sluiten donderdag 13 juni het project 'bouwen' af. Op initia tief van de Stichting Bouwop leiding Zeeland zijn het bouw bedrijf De Delta, scholenge meenschap De Wellinge en de basisschool enkele maanden be zig geweest met 'de bouw'. Zo werden onder meer bouwbe drijven bezocht, werd voorlich ting gegeven door een architect en konden de leerlingen ook zelf aan de slag. De afsluiting be staat uit een presentatie van het verwerkte materiaal en enkele demonstraties in timmeren en metselen. De Wellinge heeft een informatie-stand ingericht. GOES - Aan de samenwer kingsschool voor voortgezet speciaal onderwijs De Vlied berg in Goes slaagden voor het Leao-examen: B-diploma: Carla Boot (Nieuwer- kerk). B/C-diploma: Jan den Breejen (Ka- pelle). Jan Capello (Kapelle), René Hillebrand (Goes), Oby Kikstra (Zie- rikzee), Bianca Philipse (Yerseke), Harald van Zwieten (Zierikzee) C-diploma: Cornelis-Jan Hage (Goes), Paul van Herpen (Bugh- Haamstede). Dyana de Koning (Goes), Matthew van der Leeuw (Vlis singen), Willy Meülblok (Goes), Mi ehei Monté (Kamperland). Andrès Muller (Wilhelminadorp), Robert Nij- sen (Vlissingen), Carianne Noord- hoek (Goes), Lennard Vercouteren (Yerseke), Léon Versluijs (Goes), Dennis Warman (Goes) C/D-diploma: André Dijkstra (Goes). - KAPELLE - Voorzichtig posi tief is de voorlopige reactie van de raadsfracties in de gemeente Kapelle op het voorstel een tij delijk asielzoekerscentrum in te richten in de Stormezande- polder te Wemeldinge. Dat bleek maandagavond tijdens de vergaderingen van de commis sie financiën en onderwijs en de commissie gemeentewerken en ruimtelijke ordening. Maar over het aantal onder te bren gen asielzoekers (vierhonderd) en de wijze waarop b en w de zaak behandelen bestaan twij fels. Negatief waren de reacties van enkele toehoorders die het woord voerden. De bedoeling is 350 tot vierhon derd vluchtelingen onder te brengen in ruim 140 nog te bou wen zomerwoningen. Het cën- trum moet begin volgend jaar klaar zijn en wordt uiterlijk 1 ja nuari 1995 weer opgeheven. Het college wil in de eerste plaats om humanitaire redenen instem men met dit verzoek van het mi nisterie van WVC. Een tweede reden is dat dankzij het project de reeds lang gewenste recrea tieve ontwikkeling van de Stor- mezandepolder kan beginnen. Een tijdelijke huurovereen komst met WVC geeft financieel voldoende armslag om te gaan bouwen. M. A. Hemminga, een van de in woners van Wemeldinge die het woord voerde, noemde het vol gens hem grote aantal vluchte lingen zorgwekkend. „Het lijkt erop dat het aantal asielzoekers volledig wordt bepaald door de hoeveelheid te bouwen huisjes. De belangen van inwoners tellen blijkbaar niet mee. Ik vraag mij af wat de gevolgen zijn voor een klein dorpje als Wemeldinge." afhandelen. Verder noemde hij het getal 250 als maximum voor het aantal asielzoekers. De ove rige commissieleden bleken eveneens moeite te hebben met het aantal van vierhonderd. Jebbink en Van der Toorn vroe gen zich verder af in hoeverre het college van b en w nu eigenlijk oprecht begaan is met het lot van asielzoekers. Dit omdat b en w in een overeenkomst met WVC willen laten vastleggen dat Ka pelle nadien vele jaren geen ge meentelijke vluchtelingenop vang in haar kernen hoeft toe te staan als het centrum er komt. Volgens wethouder ing G. E. M. M. de Maat gaat het om een clau sule die het ministerie zelf voor stelt. Kruisvereniging sluit magazijn VLISSINGEN - Het magazijn voor uitleen van kleine verpleeg- artikelen in het wijkgebouw aan de Rosenburglaan in Vlissingen wordt met ingang van maandag' 17 juni gesloten. Dit heeft de Kruisvereniging Walcheren meegedeeld. De openingstijden bij de andere wijkgebouwen blij ven ongewijzigd. Aan de Leliën- laan 1 in Vlissingen kan men te recht op werkdagen tussen 10.30 en 12 uur en bij het Gezond heidscentrum in de C. van Peres- straat 8 in Oost-Souburg op werkdagen tussen 11 en 12 uur. MELISKERKE NCVB - De leden van de afde ling Meliskerke van de vrouwen bond NCVB maken donderdag 13 juni een uitstapje naar Om roep Zeeland in Oost-Souburg. Het vertrek is om 9.30 uur, met de fiets. Na een gezamenlijke lunch wordt er 's middags mid getgolf gespeeld. MIDDELBURG Expositie - Het Middelburgs Instituut voor Kunstzinnige Vorming toont tot en met vrij dag 28 juni eindwerk van de cer tificaatscursus weven. De werken zijn van maandag tot en met vrijdag te zien van 10 tot 15 uur. MTV 69 - Met als thema 'Vakantie' verzorgt de Middel burgse Turnvereniging 1969 za terdag 22 juni een jazz-show in de stadsschouwburg in Middel burg. De dansers en danseressen voerden de toeschouwers mee over de gehele aardbol. Het eve nement begint om 19.30 uur. Expositie Leerlingen van de christelijke basisschool Jhr mr A.F.C. de Casembroot ope nen donderdag 13 juni om 12.30 uur met J. Schlingmann uit Mid delburg de eigen expositie Schepping en Milieu in de Wan- delkerk. De tentoonstelling van schilderwerken is ingericht in de ruimte van de werkgroep Lange Jan. Die organisatie van vrijwil ligers, opgezet door de Raad van Kerken in Middelburg, ontvangt toeristen met een bakje koffie en laat hen kennis maken met de Lange Jan-kerk als onderkomen' van een actieve kerkgemeen schap. De tentoonstelling blijft drie a vier weken in de Wandel- kerk, die elke donderdag door de werkgroep Lange Jan wordt ge bruikt. OOST-SOUBURG Schoolproject - Leerlingen van de openbare school voor ba sisonderwijs Pieter Louwerse in Oost-Souburg sluiten donder dagavond 20 juni een project over recreatie af met een markt. Tweedehands sportkleding, sportattributen, spelletjes en kampeerspullen worden te koop aangeboden. Tegelijkertijd, van 18.30 tot 20.00 uur, is in het schoolgebouw aan het Oranje plein een expositie over recrea tie te zien. De opbrengst van de markt en van de woensdag 29 mei gehouden sponsporloop wordt vrijdag 21 juni om 19.30 uur overhandigd aan het be stuur van Stichting Ponyrijden Gehandicapten Zeeland in Vlis singen. Sjoelen - Achttien leden van de Souburgse sjoelvereniging Schijf '83 namen deel aan het tweede Jacoba van Beieren- toernooi in Oostvoorne. Twee le den wisten zich in de prijzen te gooien. Er deden 156 personen mee aan het toernooi. Bij de he ren in de D-klasse was er een tweede prijs voor Bram Pro voost met 2517 punten en een derde prijs voor Henk Toerse met 2439 punten. Witte Wijk - De stand van za ken met betrekking tot de be zwaarschriften tegen de huur verhoging per 1 juli en de verbe tering van de keukens in de Bas- co-huurwoningen in de Witte Wijk in Oost-Souburg komen donderdag 13 juni ter sprake in de werkgroep Basco-woningen van het huurderscomité De Wit te Wijk. De bewonersorganisatie vergadert in buurthuis De Schuur aan de Middelburgse straat en komt vanaf 19.30 uur bijeen. VLISSINGEN Gevonden - Bij degens* politie te Vlissingen zijn in a,, riode van 29 mei tot 5 junidevt gende voorwerpen aangegevej Een terrier, motorhandschoen,, genpak, kinderjasje, nylon n monnee met inhoud, dames twee sleutels in een Benneton-éï vier sleutels aan een sleutelhane» zes sleutels aan een ring en een k nen tas met een broodtrommel ne regenpak Bij het dierenasiel te in die periode de volgende""^» aangegeven: Een bastaard labrador en een cv se poes met geel bandje Sjoelen - Zes leden van (i sjoelvereniging Vlissingen n, men deel aan een braderietop nooi in Oostvoorne. Vier fL er in de prijzen. Er waren in taal 160 deelnemers. Bij de hert- was er in de categorie C een et; ste prijs voor André van Omto gen met 2719 punten en te tweede prijs met 2671 punt® voor Adrie Sturm. De 2' ten van Will Donze waren bljif dames in de categorie D vei-' doende voor een derde prijs. Et derde prijs was er ook voor Ma" ja Snijkers dank zij 2078 punte bij de dames in de ca' Rommelmarkt - De singse Ichtusschool houdt zate dag 15 juni een fancy-fair en roii melmarkt op het schoolterrein aan de Grote Markt. Tot de aan geboden waar behoren uiter aard gebruikte artikelen, maa ook door ouders en lee gemaakte sierraden. Da biedt een delegatie van Vijver vreugd artikelen aan die tijdens, de activiteitenbegeleidingenar, beidstherapie zijn gemaakt.Ve der staan op het programmaoï der meer een spellencircmi grabbelton, rad van avontuu, schmincken, poppenkast, popi pendokter en een terras met vat snaperingen. Het duo Top l[ verzorgt levende muziek. De ao tiviteiten beginnen om 11 uurea worden om 16 uur afgeslote met een verloting. Om 12 u>; kan er worden gegeten. Beza kers kunnen dan ook hun eige;' stokbrood bakken. Van de op' brengst van de dag is de hei' voor de school en de helft vofl het Middelburgse Vijvervreugd WESTKAPELLE Plattelandsvrouwen - De afdeling Westkapelle van de Ne derlandse Bond van Platte landsvrouwen houdt donderdag 13 juni vanaf 20 uur een bijeen- komst in Westkapelle Herrijst De avond wordt verzorgd doe: de heer Witte van de Witte Swaen in Middelburg. Hij gaa in op het onderwerp 'kunst e kitsch'. In dit verband verteltfy het een en ander over antiek, ie' dereen mag een antiek voorwerp meenemen om de spreker er wat. over te laten zeggen. Het jaarlijkse fietstochtje vandt' vereniging wordt dinsdag 18jur. gehouden. Het vertrek is om 91 uur vanaf de plaatselijke Markt Om 11 uur worden de deelne mers bij Omroep Zeeland ver wacht voor een rondleiding. Ver volgens gaat de reis verder naar Middelburg, waai- na een plet nick een bezoek wordt gebracht aan Miniatuur Walcheren. Zomeravondconcert - Ir de hervormde kerk in Zoutelan de wordt donderdag een zomer avondconcert gegeven. Het mannenkoor Comt nu mei Sangh treedt op onder leiding van de heer Jac Suunnond.He! programma begint om 20 uur. Opdracht KOUDEKERKE - Ook aan de gemeente Valkenisse gaan de gevolgen van de Tussenbalans niet voorbij. Naar het zich nu laat aanzien zal de gemeente de komende jaren flink moeten be zuinigen omdat de rijksbijdra ge kleiner wordt. De gemeente raad bespreekt donderdag 13 ju ni in zijn vergadering in het ge meentehuis de mogelijke gevol gen voor de begroting. De ver gadering begint om 19.30 uur. De raad bespreekt verder het voorstel van het college van bur gemeester en wethouders voor opclassificatie van de gemeente. Dat houdt in dat Valkenisse een hoger bedrag van het Rijk krijgt dan waar de gemeente op grond van het aantal inwoners recht op heeft. Om een goede kans te ma ken op extra geld zal eerst een onafhankelijk bureau een posi tief advies moeten geven. Met het onderzoek is naar verwach ting tien- tot vijftienduizend gul den gemoeid. De gemeenteraad moet bepalen of het bureau het onderzoek mag uitvoeren. De commissieleden die tesamen alle Kapelse raadsfracties verte genwoordigen waren het erover eens dat de gemeente op deze wijze kan bijdragen aan vluchte lingenhulp. Mevrouw A. J. Ver- merris-Feijtel (PvdA) en P. W. van der Toorn (SGP) stelden na drukkelijk dat die uitspraak wat hen betreft geheel los staat van de mogelijkheid tot recreatieve ontwikkeling. „Het gaat mijn partij om de bijbelse opdracht gastvrijheid te verlenen", aldus Van der Toorn. C. G Jebbink (VVD) uitte forse kritiek op de volgens hem te snelle wijze waarop het college de zaak wil 1 kg tiinder- of kipbraadworst 6,90 Dezs aanbiedingen gelden voor 12, 13 en 14 juni Kanaalstraat 74 01184-63091 Oost-Souburg KEURSLAGER SCHOUWEIUAAR ZEGT... Voor barbecue of koekepan: succes verzekerd! De extra aanbieding van deze week past altijd! Mooi weer? Barbecue! Zo niet, dan is er altijd nog de grill of koekepan, maar smullen kunt u! Deze week: 5 barbecue worstjes halen, DINSDAG: 500 gr. Zeeuwse worst4,75 Biefstuk-tartaar per stuk 1,65 100 gr. leverkaas 1,25 WOENSDAG: 500 gr. vleesgehakt5,80 Varkenspoulet per 100 gr. 1,25 100gr.zure zult0,95 4 betalen DON., VRIJDAG, ZATER- IJ DAG: 500gr,riblappen8,95 Cordon-blue steak1,85 100gr. katenschinken 2,25 100gr. boerenmetw1,75 250 gr. kartoffelsalade 1,95 Vleeskroketten p. st. 0,70

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 14