Bouw appartementenflat begint Commissaris opent schieting van St.-Jan Geen flower power maar tower power Retranchement is tegen afsluiting 't Kleine Zeetje Fikse schade bij botsing in Terneuzen Communicatie in Sint Albert laat te wensen over Korfbaltoernooi voor familieleden in Breskens succesvol Avondvierdaagse in Oostburg trok bijna duizend wandelaars streek Sint Aloysiusschool in Hulst binnenkort onder slopershamer Receptie van jubilerend De Schelde druk bezocht HULST - Binnen nu en een paar weken gaat de Hulster Sint Aloysiusschool - de voormalige ambtenarenhuisvesting - tegen de grond. Het gebouw moet plaatsmaken voor een apparte- mentenflat. De bouw hiervan, onderdeel van een nieuw uit de grond te stampen stads wijkje, moet in september beginnen. Het project (van de Volker Ste- vin Ontwikkelingsmaatschap pij en de Hulster makelaardij Kindt en Biesbroeck) omvat in totaal zo'n 32 luxe appartemen ten en woningen. Volgens T. Biesbroeck is het de bedoeling dat de eerste wonin gen van de appartementenflat worden opgeleverd tien maan den na de aanvang van de bouw, dus mogelijk eind juli 1992. Ove rigens staat het nog steeds niet vast dat het blok zal bestaan uit acht ruime appartementen. „Mogelijk worden het er elf', zegt Biesbroeck. „Dat zou in houden dat er een extra verdie ping op komt. Dan krijg je een begane grond met drie verdie pingen en kom je op ongeveer 11 meter." Of dit problemen op kan leveren is nog onduidelijk, maar Bies broeck denkt van niet. „Elf me ter is volgens'ons niet te hoog om in botsing te komen met andere geplande zaken (zoals het ge plande gemeentelijke stadskan toor en het torenmonument), maar we zullen daar nog 's met de Welstandscommissie over moeten spreken." Het belang rijkste volgens Biesbroeck is dat de voormalige kleuterschool snel gesloopt kan worden. Wethouder B. Picavet (ambtelij ke huisvesting) vroeg zich al af waarom het allemaal zo lang duurde. „Volker Stevin drong er bij ons steeds op aan haast te maken met het bepalen van de exacte locatie van ons stadkan- toor - zodat zij daar hun plannen op af konden stemmen - en nu hebben we al in de gemeente raad van april de knopen door gehakt en ik zie van de zijde van die maatschappij niks gebeu ren." Picavet is persoonlijk van mening dat van gemeentezijde in de bouwvergunning aan Vol ker Stevin een tijdsclausule op genomen had dienen te worden. Volgens Biesbroeck duurt het allemaal niet extra lang. „Het is logisch dat wij pas appartemen ten kunnen verkopen wanneer alles rond is bij de gemeente. Daar moesten we op wachten." Wat het onder monumentenzorg vallende torentje van Baudeloo betreft zijn volgens de eigenaar/ makelaar de plannen om er een hotelletje van te maken of er een paar appartementen in te cree- ren zo goed als van de baan. „Ap partementen is jammergenoeg onbetaalbaar en hotelletjes zijn er in Zeeuwsch-Vlaanderen al zoveel. Misschien kunnen we er iets mee doen als kantoor of als huisvesting voor een semi-over- heidsinstelling. Er zijn wat dat betreft wat voorzichtige contac- tjes." RETRANCHEMENT - De be volking van Retranchement gaat niet akkoord met de voor genomen afsluiting van 't Klei ne Zeetje, een stuk strand bij het natuurgebied het Zwin. Dit bleek tijdens een drukbezochte hoorzitting in dorpshuis d'Ou- we Schoole waar het college van burgemeester en wethou ders van Sluis met de dorpsbe woners van gedachten wisselde over het reilen en zeilen in het dorp. De stichting Het Zeeuwse Land schap, die het beheer over het betreffende gebied voert, wil op korte termijn overgaan tot slui ting van het drukbezochte strand. De recreatieve activitei ten vormen naar de mening van de stichting een regelrechte aan slag op de natuurlijke waarden. Onzin, zo stelden de aanwezigen op de hoorzitting vast. Zij verwe ten de stichting dictatoriaal ge drag. Waardering was er voor het Sluisse college dat zich even eens tegen sluiting verzet. „Maar we hebben juridisch geen poot om op te staan", conclu deerde burgemeester M. L. Eve- raers kernachtig. Voor een aan tal ingezetenen van het dorp re den om op korte termijn een handtekeningactie te beginnen. „Het is te zot voor woorden dat dit gebied wordt afgesloten. Sinds mensenheugenis kunnen ouders met jonge kinderen juist daar veilig terecht", aldus een bezorgde dorpsbewoner. Op een vraag van dorpsraad voorzitter Ton van Oosten hoe het staat met de bouw van wo ningen in de Versche Polder kon burgemeester Everaers geen de finitieve uitspraken doen. De na tuurwetenschappelijke bestem ming bleek overgegaan te zijn op de Tienhonderdpolder, maar om de Versche Polder het etiket re creatieve bestemming opge plakt te laten krijgen moet de hele procedure opnieuw worden gestart. Gedeputeerde L. Nederhoed- Zijlstra, die vrijdag in Sluis op werkbezoek was, had evenmin een toezegging durven doen. Verheugend vond burgemeester Everaers dat bleek dat de nieu we gedeputeerde volledig van de plannen op de hoogte was. Een gegeven dat de ontwikkelingen mogelijk kan versnellen, waarbij Everaers goede hoop heeft dat voor het eind van het jaar duide lijkheid is over mogelijke wo ningbouw in het gebied. Het college presenteerde verder een plan om een aantal nieuwe woningen in de Noordstraat te bouwen. Dit werd met instem ming begroet, maar dat daar door de verbetering van het weg dek van die straat opnieuw wordt uitgesteld leidde tot kriti sche opmerkingen. Ook de be strating van de Braamdijk in Terhofstede gaf aanleiding tot een hevige discussie. Tijdens de bijeenkomst, die gea nimeerd verliep, kwam verder het misbruik van de wandelpa den op de Wallen door ruiters ter sprake. Verwerpelijk, aldus de aanwezigen, maar moeilijk te bestrijden. Beide bij de aanrijding op Rijksweg 61 in Terneuzen betrokken auto's moesten worden weggesleept foto Henk Hommersi TERNEUZEN - Op de kruising van de mr F. J. Haarmanweg en Rijksweg 61 in Terneuzen deed zich zaterdagmiddag een onge val voor waarbij twee personenauto's flinke deuken opliepen. J. J. Y. reed met zijn wagen over de Haarmanweg in de richting van de Koehorsstraat. Hij verleende bij het naderen van de kruising met Rijksweg 61 geen voorrang aan de auto van M. van D. die uit de richting van de Finlandweg kwam gereden. Een botsing was het gevolg. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. Boertien schiet zonder precisie SINT JANSTEEN - Met twee schoten, waaraan wel elke vorm van kracht en precisie ontbrak, verrichtte commissa ris van de koningin in Zeeland, dr C. Boertien, zaterdagmiddag de officiële opening van de jubi- leumschieting van de schutters- sociëteit Sint Jan. De vereni ging vierde zaterdag haar eeuw feest. De opponent van Boertien, de Hulster burgemeester mr A. A. L. G. M. Kessen bleek over meer schutterskwaliteiten te bezit ten. Tot tweemaal toe beland den zijn afgeschoten pijlen tegen de onderkant van de korven rond de staande wip. Eén pijl kaatste met zo'n grote snelheid terug in de richting van de toe kijkende commissaris dat deze door een snelle reactie het pro jectiel maar net kon ontwijken. De in groten getale opgekomen bevriende schutters en verte genwoordigers van plaatselijke verenigingen, kwamen in café Sport bij het schuttersterrein het bestuur van het jubilerende gilde hun felicitaties aanbieden. Ook de heer en mevrouw Boer tien alsmede burgemeester Kes sen tekenden het felicitatie- boek. In een korte toespraak roemden Boertien en Kessen de 100 jaar oude vereniging, die toch over een jeugdig' elan be schikt. Jeugdig Sint J an telt momenteel 34 voor al jeugdige leden, die de beschik king hebben over twee gemoder niseerde staande wippen. Dooi de aanwezigheid van lichtbak ken kunnen de schutters ook 's avonds hun geliefkoosde sport beoefenen. De voorzitter van de Zeeuws-Vlaamse bond, J. Bru- geman. richtte waarderende woorden aan het adres van de fa milie Savooy, die Sint Jan de laatste jaren over de streep heeft Diefstal uit winkel Breskens BRESKENS - Uit een winkel aan de Schaldekade te Breskens zijn in de nacht van zaterag op zondag vier scanners en een au toradio gestolen. De waarde van het gestolene bedroeg 5000 gul den. Om de apparatuur buit te maken, werd een etalageruit in- gegooid. getrokken. Mede door de in breng van de huidige secretaris/ penningmeester Eddy Savooy, is Sint Jan uitgegroeid tot een bloeiende vereniging, die zeker de promotie-activiteiten niet schuwt. In de zomermaanden stelt Sint Jan op donderdagavond belang stellenden in de gelegenheid met de schutterssport kennis te maken. Na het officiële gedeelte begon de jubileumschieting, waaraan meer dan 100 schutters deelnamen. Het jubileumjaar vermeldt verder nog een ko- ningsschieting, de traditionele Wilhelminaschieting, een pira mide-wedstrijd en een kunstbor den schieting. De plaatselijke muziekvereniging bracht de ju bilerende sociëteit nog een mu zikale hulde. Hoop op spoedige bouw eigen clubhuis TERNEUZEN - De festiviteiten rond het 60e jarig bestaan van de zwem- en poloclub 'De Schel de' uit Terneuzen werd zater dag besloten met een druk be zochte receptie. In zijn openingstoespraak, als voorzitter van de jubileum com missie. bedankte José Clem- minck iedereen die had meege holpen om festiviteiten van de afgelopen periode te doen sla gen. Ook hoopte José Clem- minck dat de vereniging op nieuw met de gemeente Terneu zen rond de tafel gaat zitten om uit de impasse, bij de bouw van een clubhuis naast het overdek te zwembad 'De Honte'. te ko men. Trots overhandigde hij, hoewel de vergunningen nog ontbreken, een cheque van 10.000,- aan de voorzitter Piet Acke als startka pitaal. Wethouder van sportza ken W. de Zeeuw beloofde om naar alternatieven te zoeken om de bouw, van het clubhuis, te realiseren. 'Een jeugdige 60-jarige' aldus kringvoorzitter Van de Maale 'een vereniging die naast spor tieve prestaties ook veel neven activiteiten ontplooit oim de le den aan zich te binden. Ook weet het bestuur leden te stimuleren om zitting te nemen in het kring- bestuur'. Voorzitter Piet Acke noemde de cheque van 10.000.- een rode draad in de vereniging. Om de bouw van het instructiebad De Honte te realiseren (in de jaren '70) moest de vereniging, ook dit bedrag op tafel leggen. 'Het bad is er toen gekomen, dus het club huis zal er ook wel komen'. Boogie-woogie voor Willibrordustoren TERNEUZEN - De zwarte vleugel in Porgy en Bess had het zondagmiddag zwaar te verduren onder het energieke boogie-woogie-spel van de Amerikaanse David Paquette. De pianist uit New Orleans had zijn tournee in Belgie speciaal onderbroken om in Ter neuzen een benefiet-concert te geven ten bate van de met sloop bedreigde Willibrordustoren. De organisa toren konden tevreden zijn: het optreden bracht meer dan duizend gulden (het streefbedrag) in het laatje. Ruim honderd fans genoten van de stomende klanken van Paquette en zijn twee muzikale vrienden uit Bel gië op drums en saxofoon. De pianist is sinds 1984 een graag geziene gast op het Schelde Jazzfestival. Vorig jaar beloofde hij belangeloos op te treden als hij daar mee de Terneuzense kerktoren kon redden. Peter Clij- sen van de stichting Behoud Sint Willibrordustoren weet nog wat Paquette toen zei: „We hebben geen flo wer power nodig, maar tower power." Net uit bed Paquette had er, ondanks het feit dat hij net uit bed was, zin in. Afwisselend speelde hij aanstekelijke boogie-woogie, waarmee hij keer op keer de handen van het publiek op elkaar kreeg, en stemmige ballads. Het geluid van het trio. dat het midden hield tussen Louis Prima en Jerry Lee Lewis, klonk authentiek. Eén van de hoogtepunten van het concert was de klas sieker New Orleans, een aubade aan Paquettes ge boortestad. De stichting van Clijsen heeft inmiddels een plan bij het college van b en w ingediend dat de Willibrordus toren voor een wisse sloop moet behoeden. De stich ting wil de toren kopen voor een symbolisch bedrag en dan zelf zorg dragen voor de restauratie. Clijsen: „We hebben nu een kleine twee ton ingezameld. We hopen dat de gemeente ook nog een kleine duit in het zakje doét. Bijvoorbeeld door ons het bedrag te geven dat ze anders aan de sloop kwijt waren geweest. We hebben goede hoop. maar het blijft nog een tijdje spannend." Het reddingsplan komt dinsdag aan de orde tijdens een vergadering van het college van b en w. MAANDAG 10 JUNI 1991 Conclusie studenten: SAS VAN GENT - De communi catie tussen de verschillende belangengroepen die betrokken zijn bij de verpauperde Sasse wijk Sint Albert laat ernstig te wensen over. Dat is één van de conclusies uit het concept-rap port van twee studenten van de Technische Universiteit Eind hoven. Deze maand sloten de twee het onderzoek af naar de achteruitgang van het leefmi lieu in de wijk. Deze week legden de studenten de laatste hand aan de ruwe ver sie van het rapport. Het onder zoek, dat is verricht in het kader van een afstudeerproject, moet hier en daar nog worden bijge schaafd. De Bewoners Belangen Vereniging (BBV) krijgt deze maand nog de kans op- en aan merkingen te maken op het con cept. Vermoedelijk wordt het af geronde rapport pas in septem ber officieel gepresenteerd. Volgens Joris de Vries (bouw- kundestudent) is er wel overleg tussen bewoners, woningbouw, makelaars, gemeente en politie, maar gebeurt dit niet structu reel: „Men durft elkaar niet recht in de ogen te kijken waar het gaat om echte oplossingen voor de problemen." BB V-voorzitter F. F. Janssens onderschrijft de visie van de twee studenten: „Het wordt tijd dat we spijkers met koppen slaan." Janssens voelt wel wat voor een soort 'buurtbeheer' waarin alle belangengroepen zit ting hebben. Die constructie zou volgens de voorzitter nioed voorkomen dat iedereen la elkaar heen praat. De Vries benadrukt dat er een te negatief beeld geschè^ wordt van Sint Albert: „Erj ook positieve ontwikkeld gaande. Zo zijn er plannen» leegstaande woningen te noveren en heeft Cerestar e« bedrag uitgetrokken voor grot- voorziening in de wijk. Er sla veel te veranderen en het t mooi zijn als het nog vooró bouwvakvakantie gebeurt." i dat nog lukt wordt door d sens betwijfeld. De studenten uit Eindhovenin den dat het voorzieningen-a veau in de wijk naar een ho$ plan moet worden getild, 0n| Sint Albert te klein is voorp buurtwinkel zou het eend van Sas van Gent voor dei»; ners gemakkelijker bereikte moeten worden. „Wantdeirfe structuur en het openbaar^ voer ter plaatse zijn k slecht", meent De Vries. BBV-voorzitter Janssens wacht dat de gemeente bmrg enkele maanden het sanering plan voor de wijk afrondt. Alt» der liet het gemeentebeste doorschemeren dat het bereids investeringen te doen orafe imago van Sint Albert watopj krikken. Janssens: „Degen te heeft toegezegd dat w spraak hebben in het plar bekijken het en zullen waan dig kritische opmerking plaatsen. De uitkomsten vante onderzoek worden daar zeker':: betrokken." BRESKENS - Het familiekorl'- bal toernooi dat zaterdag door de Breskense korfbalclub (BKC) werd gehouden, telde meer dan 200 deelnemers. Aan het toernooi op het sportcom plex 'Baersande' te Breskens namen 22 ploegen deel, die voor de helft uit leden en voor de an dere helft uit familieleden be stonden. 's Morgens traden de pupillen en adspiranten aan. Het team on der leiding van Marco Wisse haalde bij de pupillen de eerste prijs weg, gevolgd dor de ploeg van Jacobine Nieuwenhuijze en de ploeg van Monique van Ha- neghem. Mariëlle Faas bezette met haai' ploeg de eerste plaats bij de adspiranten. Tweede werd de ploeg van Ilse de Zeeuw en derde de ploeg Cynthia Cornelis. 's Middags streden twaalf senio- renploegen om de wisselbeker. Rini Bokelaar werd tijdens de wedstrijden afgevoerd met een gescheurde achillespees. De ploeg van Jan Roest haalde, evenals vorig jaar, de eerste prijs voor de teams van Rineke Ver duin en Ellen Verduin. De win naars kregen een taart uit han- Krantenbezorger mishandeld TERNEUZEN - Bij het bezor gen van kranten in de Nieuwe Diepstraat/Eerste Verbindings straat in zijn woonplaats is za terdag tegen de avond de 15-ja- rige J. E. F. uit Terneuzen mis handeld. Drie jongens dwongen hem zijn walkman af te geven. Toen de jongen tegenstribbelde bezorg den ze hem enkele klappen in het gezicht, waarna zij hem de muziekdoos afnamen. De drie gingen er vandoor met een rode Mitsubitshi met een Belgische nummerplaat. De Terneuzenaar ging met een paar blauwe plek ken huiswaarts. den van BKC-voorzitter Tegs Corijn. Het toernooi, waars drie ploegen meer deelnans dan het vorig jaar, was volpj Corijn zeer geslaagd. „Voorsta mige mensen is het de era keer dat ze kennis makend korfbal", aldus Corijn, dieho« nog enkele leden over te horna aan het toernooi. Tijdens dew ceptie 's avonds werd Jenny ia Haneghem benoemd tot esq van BKC wegens haar verdie sten voor de club. Zij treedt.c de komende vergadering, uith bestuur. Ongeluk door oprapen rietje DRAAIBRUG - Het oprape van een rietje dat uit eenbliij cola was gevallen, was zal» dagavond omstreeks kwal voor zeven de oorzaak vans eenzijdig ongeval op de Dra* brugseweg te Draaibrug- De Belg J. R. G. C. uit Lauwe» de al rijdend in zijn personen») to het rietje oprapen dat zii dochter, die achterin de aö zat. had laten vallen. Door de? handeling miste hij een boeit De auto kwam in de berm? recht, sloeg over de kop en Ei- de een verkeersbord. De bel inzittenden kwamen mei schrik vrij. De bestuurderbte onder invloed van alcohol D auto werd zwaar beschadigd. Inbraak auto OOSTBURG - In de nacht.n vrijdag op zaterdag is ingetf- ken in de auto van J. H. B.c Oostburg. Er werd een ra® cassetterecorder ter waardei) 350 gulden gestolen. De sctu: aan de auto bedraagt 650 den. De auto stond op een ais sloten terrein aan de Industrt weg te Oostburg. Commissaris van de koningin Boertien deed zaterdag in Sint-Jansteen een vertwijfelde poging het handboogscliieten onder de knie te krijgen [foto Henk Hommers) uit West Zeeuwsch-VlaandffS en verschillende bewoners het verpleeghuis De StellM men deel aan de avondvierd» se. De deelnemers ontvangen eerste keer en bij elk lustruiw medaille. De jaren daar ti' ontvangt men een speldje op het lintje van de medaille* vestigd kan worden. G. Mali® mede-organisator van deaw» wandelvierdaagse in OostKB was zeer tevreden over de opkomst. „Voor alle zuiver moet ik wel vermelden dato»» de deelnemers één hond al- is ingeschreven meteenfar®" naam. Eigenlijk is er dus - deelnemer minder." Wel is hij bang voor het voorn staan van de avondvierda. in Oostburg. „Door de aar-- van de rondweg rond Oost- worden de afstanden voor name de vijf kilometer te g» Dit baart ons zorgen." OOSTBURG - Onder grote be langstelling van vele familiele den, kennissen en vrienden wer den donderdag de deelnemers aan de avondvierdaagse in Oostburg binnengehaald. Vanaf de Tragelsingel tot aan het eindpunt bij sporthal De Veer- hoek in Oostburg werden de wandelaars begeleid door de muziekvereniging Veronica uit Zuidzande en de drumband Harmonie uit Oostburg. Velen werden op de aankomst- lijn verwelkomd met een bos bloemen. Het was het slot van de 45ste avondwandelvierdaagse in Oostburg. In totaal namen 904 belangstellenden hieraan deel. Van hen liepen 596 wande laars de vijf kilometer en 308 de tien kilometer. Op de slotavond ging de tien kilometer door het buurtschap Klein Brabant en maakten de deelnemers aan de vijf kilometer een tocht rond het Grote Gat. Diverse basisscholen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 28