Brandweer somber over beloning Stoomtram viert 20-jarig jubileum Vlissingen vierde jubileum pastoor Blikvanger in Goes Vlissingse politie pakt overlast van cafébezoekers aan streek Korps Zierikzee vierde jubileum met open dag Eï examens Tl II Ii i i i i i H ANWB-informatiepaneel onthuld Kloosterzande toneel brand weer wedstrijd GEMEENTE WESTERSCHOUWEN MAANDAG 10 JUNI 1991 ZIERIKZEE - „Maar kom, het is vandaag: feest": de algemene teneur onder de sprekers bij de inluiding van de open dag van de vrijwillige brandweer Zie rikzee zaterdag in de brand weerkazerne van die stad, was er niet een van uitbundige vreugde. Commandant H. J. Fie- rens van het Zierikzeese korps dat ter gelegenheid van het 60- jarig bestaan deze dag had geor ganiseerd, bracht voorafgaand aan deze opbeurende zinsnede, een aantal kritische noten naar voren ten aanzien van de ver zwaarde belastingdruk op de vergoedingen van vrijwillige brandweerlieden. „We worden op een schandalige manier door Zilveren horloge gestolen MIDDELBURG - Uit een wo ning in het Park de Moucheron in Middelburg is van vrijdag op zaterdag een zilveren horloge ontvreemd. De inbrekers kwamen het huis binnen door de tuindeur open te breken. De hele woonkamer is doorzocht. Inbreker gewond VLISSINGEN - Een inbreker moet zich vrijdagnacht danig hebben verwond bij een in braak in gebouw Breehof aan de Breestraat in de Vlissingse bin nenstad. Overal lag bloed. De dader kwam Breehof binnen door een ruit te vernielen. In het gebouw maakte hij, om verder te kunnen zoeken naar spullen van z'n gading, nog zes ramen kapot. Alle moeite was tevergeefs. Er wordt niets vermist. Werkzaamheden veerhaven Perkpolder PERKPOLDER - Zaterdag 15 en zondag 16 juni zullen aan de aanléginrichtingen van de veer haven van Perkpolder onder houdswerkzaamheden worden uitgevoerd. Bij uitlopen van de werkzaamheden is het mogelijk dat de eerste boot vanuit Perk polder zondag 16 juni pas om 9.00 uur kan vertrekken. de overheid gepakt", aldus de commandant. Burgemeester mr J. J. P. M. As- selbergs maakte tijdens de inlei ding tot de open dag bekend dat uit de colleges van burgemees ters en wethouders van Schou- wen-Duiveland een werkgroep is samengesteld die momenteel ij vert voor optrekking van de ver goeding voor vrijwillige brand weerlieden tot de VNG-normen. De beslissing van de overheid, fiscale veranderingen door te voeren waarbij vrijwillige brand weerlieden er netto aanzienlijk op achteruit gaan, was voor de burgemeester een onbegrijpelij ke zaak. „Het Rijk behoort op te pikken dat er een leegloop bij de vrijwillige korpsen zal begin nen." Vrijwilligers Ook commandant Fierens wees op het gevaar van leegloop bij de brandweerkorpsen. Landelijk gezien draaien de korpsen voor 85 procent op vrijwilligers. „Lid zijn van de vrijwillige brandweer vergt een grote inzet. Men moet 24 uur per dag klaar staan. De vrijwilligers moeten tegenwoor dig specialisten op hun gebied zijn." Een gegeven dat volgens de commandant veel studie en tijd vraagt. Wanneer die inzet echter ook nog eens financieel afge- ZIERIKZEE Expositie - De Zeeuwse kun stenaars Diana Steenlage en Je roen Clement exposeren vanaf vrijdag 14 juni in de Zierikzeese Noordhavenpoort. Steenlage laat collages en borduurwerken zien, waarin allerlei beelden zijn verwerkt die haar boeien. Dat kunnen historische kaarten, maai' ook platenhoezen en com puterbeelden zijn. Clement stelt objecten van textiel tentoon, waarbij zeilen en vlieger-achtige vormen opvallen. De expositie wordt vrijdag 14 juni om 16 uur geopend en duurt tot en met 30 juni. Beatrixschool - Het alge meen bestuur van de gemeen schappelijke regeling Beatrix school in Zierikzee vergadert vrijdag 14 juni onder meer over de personeelsformatie voor het komende schooljaar. De bijeen komst begint om 15.30 uur in het schoolgebouw aan de Gracht- weg. VLISSINGEN - De Onze Lieve Vrouwekerk in Vlissingen was vol zondagmorgen. Geen zit plaats was onbezet. Enkele kerkbezoekers moesten zelfs achterin de kerk genoegen ne men met een staanplaats. De Vlissingse rooms-katholieken uitten zo hun erkentelijkheid tegenover hun pastoor, W. C. M. van der Riet, die zijn 50-jarig ju bileum als priester vierde. Dankbaarheid. Van der Riet (74) nam dat woord geregeld in de mond tijdens zijn korte preek. Dankbaarheid dat hij de kerk en het volk Gods zolang van dienst heeft kunnen zijn. Uit die woor den bleek al dat hij zich als pries ter niet op een voetstuk stelt. „Priesters zijn vrienden van God en geen dienaren meer", zei hij. En direct tot de zeker duizend kerkgangers: „We zijn allen vrienden van God. We bekleden allen een koninklijk priester schap. Slechts binnen dit geheel is een functie van een priester zinvol." Van der Riet vertelde later, zon dagmiddag tijdens de drukbe zochte receptie in hotel Britan nia aan de Boulevard Evertsen. genoten te hebben van de och tendmis. „De kerk is volgens mij nog nooit zo mooi versierd ge weest met bloemstukken", stel de hij trots vast, „en dan het op treden van zes koren, prachtig." Het dameskoor, het Lambertus- koor, het Gaudeamuskoor en het jeugdkoor van de Onze Lieve Vrouwe-parochie, het Cecilia- koor uit Souburg en de Zang groep van Paauwenburg traden 's morgens op. De jubilerende priester had voor iedereen die hem 's middags de hand kwam schudden, een per soonlijk woord. Ruim vijfhon derd mensen bezochten de re ceptie. Van der Riet nam er de tijd voor. „Een afscheid is het nog niet", liet hij weten, „maar1 ik word in oktober 75 jaar en daarna vertrek ik, eind dit jaar of begin volgend jaar,.naar Bergen op Zoom." P. H. van Hecke, sinds oktober parochie-vicaris in Vlissingen, volgt Van der Riet op. „Ik ben geboren in Din- teloord en heb veel familie in West-Brabant", verklaarde de jubilaris zijn vertrek-uit Vlissin gen. „En nog belangrijker: ik wil mijn opvolger niet voor de voe ten lopen." GOES - Nog een paar maanden en de Stichting Stoomtram Goes - Borsele bestaat twintig jaar. Vooruitlopend op de offi ciële viering van dit jubileum kreeg de stichting zaterdag een Het kolossale kunstwerk Trechter 5 in Goes foto Oscar van Beest) informatiepaneel van de ANWB aangeboden. Twee burgemees ters, ir J. L. M. Mandos van Bor sele en mr T. R. Seinstra van Goes, mochten aan een nood rem trekken om de gift te ont hullen. Bij de remise van de stoomtrein in Goes hangt het bord met daarop in het kort een beschrijving van het wel en wee van de treinroute door de Zak van Zuid-Beveland. Sinds 1972 rijden de stoomloco motieven met rijtuigen van de stichting over de oude spoorweg met aan boord vooral toeristen. In de zomermaanden staan er dagelijks ritten op het program ma. Dat daarvoor veel vrijwill- gerswerk verzet moet worden, liet de voorzitter van de- Stich ting Stoomtram Goes - Borsele, mr H. Bruin, duidelijk in zijn toe spraak weten. Ook wees de voor zitter op de noodzaak van de ge meenten Goes en Borsele om on- Krantenbezorger mishandeld TERNEUZEN - Bij het bezor gen van kranten in de Nieuwe Diepstraat/Eerste Verbindings straat in zijn woonplaats is za terdag tegen de avond de 15-ja- rige J. E. F. uit Terneuzen mis handeld. Drie jongens dwongen hem zijn walkman af te geven. Toen de jongen tegenstribbelde bezorg den ze hem enkele klappen in het gezicht, waarna zij hem de muziekdoos afnamen. De drie gingen er vandoor met een rode Mitsubitshi met een Belgische nummerplaat. De Terneuzenaar ging met een paar blauwe plek ken huiswaarts. der meer met financiële midde len de stichting te ondersteu nen. Tijdens een tocht, tot aan het station van 's Gravenpolder konden vertegenwoordigers van beide gemeentebesturen met hun ambtenaren zich overtui gen van de waarde die een derge lijke toeristische attractie heeft. Een gelegenheid voor de stich ting om ook een nieuw boekwerk over de spoorweg Goes - Borsele ten doop te houden. In deze uitgave van De Koperen Tuin uit Goes beschrijft auteur C. A. Wielemaker de geschiede nis van de spoorweg, de omge ving en de dorpen die worden aangedaan en het materieel waarover de stichting beschikt. Het boek 'In de wolken van stoom' is vanaf vandaag (maan dag) in de boekwinkel te koop. Deze zomer nog hoopt de stich ting een rijtuig dat geschikt is voor gehandicapten op het spoor te krijgen. Na de officiële viering van het twintig jarig ju bileum in september krijgt het nieuwe perron aan de Van Doorneweg in Goes gestalte. De burgemeesters van de twee betrokken gemeenten lieten za terdag weten tevreden te zijn over de plannen die de stichting wil realiseren en beloofden daar bij hun steun. Die steun bij een verdere toeristische exploitatie van de stoomtrein kwam ook van ANWB-woordvoerder W. L. F. Rietbergen. GOES - Bezig met de zaterdag se inkoopronde, wreven passan ten zich de ogen uit toen zij op het Goese Molenplein een kolos saal kunstwerk ontwaarden. Een blikvanger tegen wil en dank. Negen aan elkaar gescha kelde torens van elk zes meter hoog. Kleurrijk en monumen taal. Achter dit project Trech ter 5 gaan vijf kunstenaars van Bevelandse bodem schuil. Johan Adriaanse, Wim Bakker, Ronald van Dokkum, Dave Meijer en Ineke Otte vormen het artistieke quintet. De naam van het project verwijst naar de trechtervorm van het kunst werk, Tegelijk geeft hij het ver band aan met de Stichting- Trechter 5, recent opgericht als platform voor beeldende kunst op de Bevelanden. De stichting schept voorwaarden voor kunst door expositieruimte beschik baar te stellen en projecten te ondersteunen. De trechter draagt de visies van de vijf kunstenaars in zich. De beelden in de brede monding van het bouwwerk zijn van Van Dokkum. Adriaanse maakte de beelddragende deken, die de eerste twee torens siert. Meijer is verantwoordelijk voor de beel delementen in de vernauwing- van de trechter. Bakker tekent voor de kleuren, vormen en tex turen aan de buitenzijde van het torencomplex, terwijl Otte het metaal en de spiegels op de los staande toren aan het eind van de trechter heeft bedacht. Zaterdagmiddag opende wet houder M. L. 't, Hart het project, dat doorloopt tot 5 augustus. KLOOSTERZANDE - Loeiende sirenes van dertien brandweer auto's bepaalden zaterdag de gehele dag het straatbeeld in Kloosterzande. Op het Hof te Zandeplein namen de hulpver leners deel aan de gewestelijke wedstrijden tweede klas lage druk. De organisatie was mede in handen van de vrijwillige brandweer Ilontenisse. B. Weststrate uit Kattendijke fungeerde als wedstrijdleider van het Algemeen Brandweer Wedstrijd Comité van de Neder landse Vereniging van Brand weercommandanten in Zeeland. Hij werd bijgestaan door een groot aantal juryleden. Bij een in scène gezette schoor steenbrand in een pand aan het Hof te Zandeplein toonden de korpsen hun geoefendheid in praktische vaardigheden zoals het blussen en de snelle redding van mensen uit hachelijke situa ties. Door middel van brandsi- mulatoren werd de brand zo werkelijk mogelijk nagebootst. De juryleden hielden alle werk zaamheden van de spuitgasten nauwlettend in het oog. Zo reed de baancommissaris vanaf de opstelplaats in de brandweerau to met het korps mee om ook de gedragingen van de deelnemers tijdens de rit te beoordelen. Bij het bestrijden van de brand werd onder andere gelet op het omgaan en de verzorging van het materieel, de inzet van de brandweerlieden, de opdrach ten van de bevelvoerder en het redden van slachtoffers. Hysterisch Het slachtoffer dat zich in het pand bevond werd na redding- uit zijn hachelijke situatie met een ambulance afgevoerd. De brandweerlieden kregen ook te maken met reacties uit het pu bliek, Zo moest een hysterische jongedame gekalmeerd worden, die bezorgd was over de toe stand van haar broer, die zich in het pand bevond. Ook de op vang van de jongedame werd met punten gehonoreerd. De overwinning in deze geweste- Delta College MIDDELBURG - Aan de christelijke scholengemeen schap het Delta College in Mid delburg slaagden de volgende kandidaten voor het eindexa men: Lager economische en administra tief onderwijs: Marcel Adriaanse, Middelburg; Vlissingen: Marianne van den Berg. Juliette Bouclierie; Astrid de Buck, Middelburg; Claudia Burger, Vlissingen; Dianne Caljouw, Arnemuiden, Vlissingen: Laurens Cuiper, Raymond Daane; Belinda Duine, Middelburg; Chanel van Een- ennaam, Vlissingen; Ursula de Fre- tes. Middelburg; Oost-Souburg: Isa bel Carcia Garcia, Elwin Geerse; Er- win van Gemert, Middelburg; Bianca van de Gruiter. Oost-Souburg; Nien- ke van Heulen. Vlissingen; Middel burg: Karin van Hoepen; Marcel van Hoepen; Sandra Hokeker. Saskia Hollegeselle; Jos Houtzager, Vlissin gen; Middelburg: Renata de Kam, Amersingh Kanhaisingh; Esther Knol, Koudekerke; Hendrien de Kok, Middelburg; Cindy de Kraker, Arnemuiden; Jose Krijger, Melisker- ke; Abi Lekatompessy, Oost-Sou burg; Renee Lous, Westkapelle; Rai- mondo Meijer, Middelburg; Roland van der Meulen. Vlissingen; Esther Meulmeester. Arnemuiden; Nicole Mulder. Middelburg; Miranda Nieu- wenhuijzen, Arnemuiden; George Palm, Vlissingen; Middelburg: Jason Pongajow, Biananca Poppe, Audrey van de Poppe; Brenda Putman. Oost-Souburg; Ilonka Riemens. Vlis singen; Mandy van Rossum, Middel burg; Monica van Rotten, Oostka- pelle; Corine, Scharloo, Veere; Ro bert Schets, Vlissingen; Marlies Schouten, Oost-Souburg; Middel burg: Steven Seedo, Jennifer Tupan- wel; Nanda Verburg', Westkapelle; Saskia Verhage, Vrouwenpolder; Monique Weezepoel, Oost-Souburg; Rina Wetselaar, Westkapelle; Wendy in de Weij, Nieuw- en St. Joosland; Jos Wight, Oostburg; Diana Wijk- huijs, Serooskerke (WRichard de Wit, Vlissingen; Lia van de Woestij- ne. Aagtekerke. Marieke Wolters, Middelburg; Sigrid Wondergem, Vrouwenpolder. Lager huishoud- en nijverheidson derwijs: Middelburg: Cindy Bal, Es ther Besuijen, Anja Boone; Kirsten Boone, Oost-Souburg; Monique Braat, 's-Heer-Arendskerke; Marjan de Bree, Koudekerke, Jacqueline Buijze, Middelburg; Franco Burger, Vlissingen; Middelburg: Annelies Dekker, Monique Dekker; Elvira Eij- kelenboom, Oost-Souburg; Agnes Gideonse, Middelburg; Marjolijn Goulooze, Vlissingen; Middelburg: Jeanette de Graag, Mariska la Grand; Claudia van Hoorn; Petra Jobse, Oostkapelle; Ellen van Keu len, Vlissingen; Wendy van Kleven, Oost-souburg; Middelburg: Sonja Knipping, Ingeborg Leistra; Chantal Lindenberg, Oost-Souburg; Carolien Looise, Gapinge; Petra van der Ma- rel, Middelburg; Meliskerke: Magda Matthijsse, Bianca Minderhoud; Leonie Minderhoud, Zoutelande; Jeanine Oreel, Nieuw- en St Joos land; Wendela de Pagter, Domburg; Marliek Poortvliet, Middelburg', Su zanne Pouwer, Arnemuiden; Tamara Prince, Middelburg; Biancva de Schacht, Oost-Souburg; Vlissingen: Nadine Schreur, Marjolein Schuur man; Arnemuiden: Mariska Sturm, Bonny Valk; Mirella Van!);. Oost-Souburg, Natasja vandcr. Middelburg-, Corine Versluik] rooskerke (Wu; Yvonne Vos r! Souburg; Margriet Vrielink, burg; Marjolein van Vugt' gen; Esther de Weerd, Middèlfo Lagër middenstandsondm Remco Appel, Middelburgs Arons, Grijsperke. Lion Baas' en St. Joosland'. Rudy vanBefc Vlissingen; Ronald Bimniel p, burg; Elvira de Boer, Middel, Maurits de Boer, Oostkapelle- na Boone. Vlissingen, Carlo Dw cus, Goes; Oost-Souburg: Marco', Egeraar, Lianne van Eijkera-j chard Franse, Heinkenszand' i singen: Koriene Geluk t& Geurts; Joyce van de Giessen 3 wenpolder, Roger den Haan, Ba Haamstede; Jeffi-y Harten Rrl gen; Dennis de Hond. Vlissingse né Jansen. Goes; Middelburg c helle Kerkhove, Ronny Kert, Vlissingen- Dennis van deKcci chel Leenders; Danmielle [T Ellemeet; Vlissingen: Manski son, Petra Lips; Anne JopLo«fi Veere; Conno Manneke, Groedcj gela van Marion, Westkapellejj der van Marion, Middelburg;^ gen: Inez Muller, Robert vanfy beelce, Tom de Rijke, Edwin Marïanda Rison, Oost-Souburg; rome Sedee, Middelburg, Slabber, Westkapelle; Martin£a ders, Kloetinge, Fiola ThenuJ delburg; Martry de Visser, Oq pelle; Angelo Vreeke, Veere. Wille, Groede: Jan-Willem d?«5 Grijpskerke. RSG Bergen op Zoom BERGEN OP ZOOM - Ajij rijksscholengemeenschap j Bergen op Zoom zijn de voh? de uit Zeeland afkomstigeij didaten geslaagd voor het® examen: Atheneum:Oud-Vossemeer: Ryy van Daalen, Jojanneke van C-:q Gerrie van Oudenaarde, Poortdi Rilland; Sietze Jongman, Rjij Kwakernaak; Matthieu Bija Scherpenisse; Sint-Maariarj Vincent de Kerf, Linda van 'tsj Sint-Philipsland: AschwinQuisl reille Quist, Peter Wagemakerü Smits, Stavenisse; Tholen-Jsq.( ne van Belzen, Richard Braai; la Buscop, Liesbeth de Korte; M® Moeliker; Peter Nieuwkerk, Ejj Oversteeg, Robin Schoonea; lf Verburg, Boudewijn Zuurdeeg Havo: Poortvliet: Suzanne B:.i huizen, Marco Jansen; Come man ts verdriet; Rilland: Maiwl huis, Annemieke Meeuwsen; s Annaland: Gertrude Hage, Ara Kleinveld; Sint-Maartensdijk: Dj ne Bijl; Rianne van Dalen, Ccu van Meer, Chantal Stouten, Ki Verduit; Dian Lindhout, Stars Tholen: Karim Benjilali, Ce Geers; JeanPierre Hoeboer S Melse, Martine Polderman, Gaj Room, Loedwin Schouten. Mavo: Oud-Vossemeer: Diana 1b Jeroen van Westen; rachellaZi; maker; Anne Sophie Vogelaar.i land; Vincent de JOnge, Sint.1: land; Sint-Maartensdijk: Jurgi: den Brouw, Marjolein Mol; Sinti lipsland: Marja Dieleman, Sa: van Huuksloot; Tholen: Pee: D loo. Marleen de GraafT, VLISSINGEN - De politie Vlis singen is in bespreking met ho- reca-ondernemers in de Vlis singse binnenstad om de toene mende overlast van cafébezoe kers de kop in te drukken. Er moeten strakke afspraken wor den gemaakt, liet inspecteur J. J. D. Visser zondag weten. De gedachten gaan onder meer uit naar het weren van glaswerk op straat, het uitsluiten van klanten die zich in de binnen stad hebben misdragen en het voorkomen van het voortdurend heen en weer geloop van groep jes jongeren tussen verschillen de cafés. Dezelfde soort maatre gelen zijn, vertelde inspecteur Visser, in toeristenplaatsen als Renesse en Domburg getroffen. Visser maakte zondag bekend dat de politie met de horeca-on- dernemers in gesprek is, omdat het in de nacht van vrijdag op za terdag weer raak was in de Vlis- Kerkdienst - In de Bethel- kerk in Goes wordt zondag 16 ju ni een dienst voor en met gehan dicapten gehouden met als the ma: 'Samen Delen'. Voorganger is ds N. M. Dijk. Het zendingsechtpaar Schreu- der vertelt in de avonddienst (aanvang 18.30 uur) over zijn werk in Thailand. Nadat het informatiepaneel van de ANWB was onthuld werd het boek 'In de wolken van stoom over handigd aan (vlnr) burgemeester Seinstra van Goes, burgemeester Mandos van Borsele, SGB-voorzit- ter Bruin, ANWB-woordvoerder Rietbergen. Geheel rechts staat auteur Wielemaker (foto Oscar van Beest) singse binnenstad. In de Nis straat sneuvelde de ruitvani bakkerij. De politie wist de ders, een groepje jongeren,i te houden. Na veel kabaal^ zij bereid de schade te vei den. Tegen hen is ook pw verbaal opgemaakt. Drie Denen die op de Boulffi De Ruyter autospiegels 'ui? beerden' en er één kapot nu ten, kregen eenzelfde bete' ling. Ook zij moesten in lift der van het lik-op-stuk-t» meteen de portemonnee i ken. De politie Vlissingen hield' dagnacht nog A. J. F. V. Waalwijk aan. Hij had eed gestolen en liep daarmee M De eigenaar zag zijn fiets bijkomen op de schouders' de Brabander. Hij waarscb" de politie en die pakte deW wijker op. Hij is na verhoor" gelaten. De indruk bestaat, dat vee!' denten gemakkelijker naar' singen komen en daar a stappen, sinds de uivoering' de 'gratis' O V-jaarkaart. W kon dat bevestigen noch kennen, maai-, zei hij: T voor hen natuurlijk wel gsi keiijker de trein te neme naar de afgelopen weekeind'! houden examenfeesten k I men." lijke wedstrijden ging naar het korps van 's-Gravenpolder met een totaal van 976 punten. Als tweede eindigde de brandweer uit Kruisland met 949 punten. De derde plaats was voor het korps uit Huijbergen, dat 941 punten verzamelde. Deze drie korpsen nemen op 21 september deel aan de landelijke wedstrijd tweede klas lage druk in Ame- rongen. Na afloop reikte wethou der B. J. M. Pauwels in de brand weerkazerne de prijzen uit. Verdere uitslag: 4 Isover Etten Leur. 932 pnt; 5 Kruiningen, 928: 6 Sas van Gent. 926; 7 Philips Terneuzen. 922; 8 Luyksgestel, 919; 9 General Electric 2 Bergen op Zoom, 914; 10 Terneuzen 913; 11 Schoondijke, 12 Volvo Car Born; 13 Aardenburg. De burgemeester van Westerschouwen maakt be kend. dat de raad van deze gemeente in zijn verga dering van 27 mei 1991 heeft besloten om te ver klaren, dat een bestemmingsplanherziening wordt voorbereid voor: - de percelen sectie C nrs. 1816 ged. en 1811, plaatselijk bekend Dapperweg 19 te Burgh- Haamstede. Genoemd besluit ligt met de bijbehorende teke ning met ingang van dinsdag 11 juni 1991 ter ge meentesecretarie te Haamstede, afdeling IV, voor een ieder ter inzage. Dit besluit treedt in werking met ingang van 11 juni 1991. Haamstede, 10 juni 1991. De burgemeester voornoemd, Igpp kazerne waar naast verschillen de stands, ook demonstraties te zien waren met een schuimblus- voertuig en een hulpverlenings voertuig. Vooral de jeugd ver- Tijdens de open dag mocht de jeugd zelf spuiten met de brandweerslangen foto Pieter Honhoff) straft lijkt te worden, komt er straks volgens hem geen vrijwil liger meer opdagen. „Een wacht lijst is er bijvoorbeeld nu al jaren niet meer." Wat de aanloop tijdens de open dag betrof, was commandant Fierens overigens wél zeer te spreken. Zo'n 1500 belangstel lenden namen een kijkje in de maakte zich opperbest. Voor hen bestond namelijk de moge lijkheid voor een keertje mee te rijden in een van de brandweer wagens van het korps Zierikzee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 22