Stoomtram viert 20-jarig jubileum Veel sombere woorden bij jubileumfeest brandweer Vrijbuiterfestival Goes verovert plek in rock wereldje Kloosterzande toneel brand weer wedstrijd Jaarmarkt 's Heerenhoek Blikvanger in Goes Vlissingse politie pakt overlast van cafébezoekers aan streek ANWB-informatiepaneel onhuld ïi examens GEMEENTE KAPELLE (Z) MAANDAG 10 JUNI 1991 I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I Tj GOES - Nog een paar maanden en de Stichting Stoomtram Goes - Borsele bestaat twintig jaar. Vooruitlopend op de offi ciële viering van dit jubileum kreeg de stichting zaterdag een informatiepaneel van de ANWB aangeboden. Twee burgemees ters, ir J. L. M. Mandos van Bor sele en mr T. R. Seinstra van Goes, mochten aan een nood rem trekken om de gift te ont hullen. Bij de remise van de stoomtrein in Goes hangt het bord met daarop in hel kort een beschrijving van het wel en wee van de treinroute door de Zak van Zuid-Beveland. Sinds 1972 rijden de stoomloco motieven met rijtuigen van de stichting over de oude spoorweg met aan boord vooral toeristen. In de zomermaanden staan er dagelijks ritten op het program ma. Dat daarvoor veel vrijwill- gerswerk verzet moet worden, liet de voorzitter van de Stich ting Stoomtram Goes - Borsele, mr H. Bruin, duidelijk in zijn toe spraak weten. Ook wees de voor zitter op de noodzaak van de ge meenten Goes en Borsele om on der meer met financiële midde len de stichting te ondersteu nen. Tijdens een tocht tot aan het station van 's Gravenpolder konden vertegenwoordigers van beide gemeentebesturen met hun ambtenaren zich overtui gen van de waarde die een derge lijke toeristische attractie heeft. Een gelegenheid voor de stich ting om ook een nieuw boekwerk over de spoorweg Goes - Borsele ten doop te houden. In deze uitgave van De Koperen Tuin uit Goes beschrijft auteur C. A. Wielemaker de geschiede nis van de spoorweg, de omge ving en de dorpen die worden aangedaan en het materieel waarover de stichting beschikt. Het boek 'In de wolken van stoom' is vanaf vandaag (maan dag) in de boekwinkel te koop. Deze zomer nog hoopt de stich ting een rijtuig dat geschikt is voor gehandicapten op het spoor te krijgen. Na de officiële viering van het twintig jarig ju bileum in september krijgt het GOES - Het Goese Vrijbuiter festival heeft z'n plaats in de Zeeuwse rockwereld veilig ge steld. Ruim zevenhonderd be langstellenden kwamen zater dag naar het plein De Bocht van Guinee in de Goese binnenstad om twaalf bands op twee podia aan het werk te zien. Met uitzondering van de lande lijk bekende hard-rockgroep Gin On The Rocks en de Belgi sche driemans-formatie La Stampa kwamen alle muzikan ten uit Zeeland. Het festival dat zich vooral richt op blues en rock, krijgt, volgens organisator Kees Sorber, volgend jaar vast en zeker z'n achtste aflevering. Bij de meeste bands lag zater dag de nadruk op de stevige rock. Dat bleek al vanaf het eer ste optreden van de Goese groep Sjolmord. Met onvervalste hard core zetten ze de toon voor de rest van het Goese festival. Een eigenzinnig concert van de Jan Blok Band met een repertoire van blues, rokabilly en rock and roll bleek een juiste keus van de organisatie. Ook nu weer kon den de 47-jarige Zeeuwse rocker en zijn band met kwaliteit en po diumervaring de juiste festival sfeer scheppen. De Th'oolse band Angin maakte met een goed opgebouwd con cert de weg vrij voor de afsluiter Gin On The Rocks. Tussen al het muzikale geweld was ook plaats ingeruimd voor een dans-act van Studio Free. Een traditie bij het Vrijbuiterfestival is inmiddels ook de decorbouw van Ilse Versluis, Sander West dorp en Kees Sorber Braderie in Rilland trok veel publiek RILLAND - De tiende braderie van de winkeliersvereniging Rilland heeft zaterdag, ondanks het nog sombere weer, flink wat publieke belangstelling getrok ken. Burgemeester A. Verbree opende de braderie door vanuit een originele paardentaxi de kraamhouders te begroeten. Waarnemend voorzitter de heer J. van der Maale, verheugde zich over de grote uitbreiding van het aantal deelnemers. Waren het in 1990 nog 25 kramen, nu stonden er 48 standhouders. Verder was er een voorlichtingsstand van de gemeente Reimerswaal, de poli tie was present met een radar controlewagen, charitatieve in stellingen presenteerden zich en waren er tal van activiteiten. Kinderen op de grote vrijmarkt deden goede zaken. De dweil band en een dansende clown zorgden voor extra sfeer. Nadat het informatiepaneel van de ANWB was onthuld werd het boek In de wolken van stoom over handigd aan (vlnr) burgemeester Seinstra van Goes, burgemeester Mandos van Borsele, SGB-voorzit- ter Bruin, ANWB-woordvoerder Rietbergen. Geheel rechts staat auteur Wielemaker (foto Oscar van Beest nieuwe perron aan de Van Doorneweg in Goes gestalte. De burgemeesters van de twee betrokken gemeenten lieten za terdag weten tevreden te zijn over de plannen die de stichting wil realiseren en beloofden daar bij hun steun. Die steun bij een verdere toeristische exploitatie van de stoomtrein kwam ook van ANWB-woordvoerder W. L. F. Rietbergen. GOES Viswedstrijd - Zaterdag- hield de Eerste Goese Hengel sport Vereniging de zesde com petitiewedstrijd van het seizoen. De wedstrijd werd gevist bij de Hoek nr 3 in de Wilhelminapol- der in de Oosterschelde onder redelijke weersomstandighe den. De vis liet het ook deze keer weer afweten. Van de 39 vissers wisten slechts 19 deelnemers één of meerdere vissen op het droge te krijgen. De volgende viswedstrijd is zaterdag 29 juni in de Westerschelde aan de Wil lem Annapolder bij 's-Graven- polder. Deze wedstrijd, die be gint om 16.00 uur, is een onder linge wedstrijd tegen HVKK uit Kapelle. Uitslagen: 1 mevrouw R. C. Slabbe- koorn-van Hese. 885 pnt; 2 A. A. F. Mijnsbergen, 680; 3 W Visser. 540; 4 A. van Oosten, 510; 5 C. W. van Zwee- den, 450; 6 J. M. Uitterhoeve. 440; 7 P vd Westelaken, 420; 8 W. M. Schmid, 410; 9 M. Zwemer. 330; 101 van Houwelingen 310. KLOOSTERZANDE - Loeiende sirenes van dertien brandweer auto's bepaalden zaterdag de gehele dag het straatbeeld in Kloosterzande. Op het Hof te Zandeplein namen de hulpver leners deel aan de gewestelijke wedstrijden tweede klas lage druk. De organisatie was mede in handen van de vrijwillige brandweer Hontenisse. B. Weststrate uit Kattendijke fungeerde als wedstrijdleider van het Algemeen Brandweer Wedstrijd Comité van de Neder landse Vereniging van Brand weercommandanten in Zeeland. Hij werd bijgestaan door een groot aantal juryleden. Bij een in scène gezette schoor steenbrand in een pand aan het Hof te Zandeplein toonden de korpsen hun geoefendheid in praktische vaardigheden zoals het blussen en de snelle redding van mensen uit hachelijke situa ties. Door middel van brandsi- mulatoren werd de brand zo werkelijk mogelijk nagebootst. De juryleden hielden alle werk zaamheden van de spuitgasten nauwlettend in het oog. Zo reed de baancommissaris vanaf de opstelplaats in de brandweerau to met het korps mee om ook de gedragingen van de deelnemers tijdens de rit te beoordelen. Bij het bestrijden van de brand werd onder andere gelet op het omgaan en de verzorging van het materieel, de inzet van de brandweerlieden, de opdrach ten van de bevelvoerder en het redden van slachtoffers. Hysterisch Het slachtoffer dat zich in het pand bevond werd na redding uit zijn hachelijke situatie met een ambulance afgevoerd. De brandweerlieden kregen ook te maken met reacties uit het pu bliek. Zo moest een hysterische jongedame gekalmeerd worden, die bezorgd was over de toe stand van haar broer, die zich in het pand bevond. Ook de op vang van de jongedame werd met punten gehonoreerd. De overwinning in deze geweste lijke wedstrijden ging naar het korps van 's-Gravenpolder met een totaal van 976 punten. Als tweede eindigde de brandweer uit Kruisland met 949 punten. De derde plaats was voor het korps uit Huijbergen, dat 941 punten verzamelde. Deze drie korpsen nemen op 21 september deel aan de landelijke wedstrijd tweede klas lage druk in Ame- rongen. Na afloop reikte wethou der B. J. M. Pauwels in de brand weerkazerne de prijzen uit. Verdere uitslag: 4 Isover Etten Leur, 932 pnt; 5 Kruiningen, 928; 6 Sas van Gent, 926; 7 Philips Terneuzen, 922; 8 Luyksgestel, 919; 9 General Electric 2 Bergen op Zoom, 914; 10 Terneuzen 913; 11 Schoondijke; 12 Volvo Car Born; 13 Aardenburg. Geslaagde open dag in Zierikzee ZIERIKZEE - „Maar kom, het is vandaag feest": de algemene teneur onder de sprekers bij de inluiding van de open dag van de vrijwillige brandweer Zie rikzee zaterdag in de brand weerkazerne van die stad, was er niet een van uitbundige vreugde. Commandant H. J. Fie- rens van het Zierikzeese korps dat ter gelegenheid van het 60- jarig bestaan deze dag had geor ganiseerd, bracht voorafgaand aan deze opbeurende zinsnede, een aantal kritische noten naar voren ten aanzien van de ver zwaarde belastingdruk op de vergoedingen van vrijwillige brandweerlieden. „We worden op een schandalige manier door de overheid gepakt", aldus de commandant. Burgemeester mr J. J. P. M. As- selbergs maakte tijdens de inlei ding tot de open dag bekend dat uit de colleges van burgemees ters en wethouders van Schou- wen-Duiveland een werkgroep is samengesteld die momenteel ij vert voor optrekking van de ver goeding voor vrijwillige brand weerlieden tot de VNG-normen. De beslissing van de overheid, fiscale veranderingen door te voeren waarbij vrijwillige brand weerlieden er netto aanzienlijk op achteruit gaan, was voor de burgemeester een onbegrijpelij ke zaak. „Het Rijk behoort op te pikken dat er een leegloop bij de vrijwillige korpsen zal begin nen." Vrijwilligers Ook commandant Fierens wees op het gevaar van leegloop bij de brandweerkorpsen. Landelijk gezien draaien de korpsen voor 85 procent op vrijwilligers. „Lid zijn van de vrijwillige brandweer vergt een grote inzet. Men moet Ringsteken op een oldtimer-tractor: het publiek èn de deelnemers genoten (foto Pieter Honhoff 's HEERENHOEK - Het is zo langzamerhand traditie dat de jaarmarkt in 's Heerenhoek duizenden bezoekers trekt. Alhoewel het er de eerste uren zondagochtend nog wat nat en stil bijlag, bleek al vroeg in de middag dat het eve nement genoeg aantrekkingskracht heeft. Ruim vijftienduizend belangstellenden liepen een rondje langs de 132 marktkramen, de tien tallen oldtimer-tractoren en de verschillende extra activiteiten. Volgens secretaris Thea Dijkmans van de plaatselijke ondernemersver eniging zit er in die belangstelling zelfs nog een flinke groei. Dat bleek overigens al zaterdag avond bij de ringsteekwedstrijden met de old timer-tractoren. Dit jaar moest de jaarmarkt het voor de eerste keer doen zonder de gebruikelijke wielerwed strijden. Voor het publiek dus duidelijk geen reden om weg te blijven en voor de organisato ren een motivatie om volgend jaar weer met deze formule verder te gaan. Overigens is het wielerspektakel verplaatst naar september. Tijdens de jaarlijkse kermis kan het Zuidbeve- landse dorp zich dan weer opmaken op een in vasie van belangstellenden. 24 uur per dag klaar staan. De vrijwilligers moeten tegenwoor dig specialisten op hun gebied zijn." Een gegeven dat volgens de commandant veel studie en tijd vraagt. Wanneer die inzet echter ook nog eens financieel afge straft lijkt te worden, komt er straks volgens hem geen vrijwil liger meer opdagen. „Een wacht lijst is er bijvoorbeeld nu al jaren niet meer." Wat de aanloop tijdens de open dag betrof, was commandant Fierens overigens wél zeer te spreken. Zo'n 1500 belangstel lenden namen een kijkje in de kazerne waar naast verschillen de stands, ook demonstraties te zien waren met een schuimblus- voertuig en een hulpverlenings voertuig. Vooral de jeugd ver maakte zich opperbest. Voor hen bestond namelijk de moge lijkheid voor een keertje mee te rijden in een van de brandweer wagens van het korps Zierikzee. Zilveren horloge gestolen Het kolossale kunstwerk Trechter 5 in Goes (foto Oscar van Beest MIDDELBURG - Uit een wo ning in het Park de Moucheron in Middelburg is van vrijdag op zaterdag een zilveren horloge ontvreemd. De inbrekers kwamen het huis binnen door de tuindeur open te breken. De hele woonkamer is doorzocht. Een man in een paars trainings pak heeft ook vrijdagnacht ge probeerd in te breken in een wo ning aan de Landluststraat in Middelburg. Hij sloeg op de vlucht toen een buurtbewoner hem betrapte. Inbreker gewond VLISSINGEN - Een inbreker moet zich vrijdagnacht danig hebben verwond bij een in braak in gebouw Breeliof aan de Breestraat in de Vlissingse bin nenstad. Overal lag bloed. De dader kwam Breehof binnen door een ruit te vernielen. In het gebouw maakte hij. om verder te kunnen zoeken naar spullen van z'n gading, nog zes ramen kapot. Alle moeite was tevergeefs. Er wordt niets vermist. GOES - Bezig met de zaterdag se inkoopronde, wreven passan ten zich de ogen uit toen zij op het Goese Molenplein een kolos saal kunstwerk ontwaarden. Een blikvanger tegen wil en dank. Negen aan elkaar gescha kelde torens van elk zes meter hoog. Kleurrijk en monumen taal. Achter dit project Trech ter 5 gaan vijf kunstenaars van Bevelandse bodem schuil. Johan Adriaanse, Wim Bakker, Ronald van Dokkum, Dave Meijer en Ineke Otte vormen het artistieke quintet. De naam van het project verwijst naar de trechtervorm van het kunst werk. Tegelijk geeft hij het ver band aan met de Stichting Trechter 5, recent opgericht als platform voor beeldende kunst op de Bevelanden. De stichting schept voorwaarden voor kunst door expositieruimte beschik baar te stellen en projecten te ondersteunen. De trechter draagt de visies van de vijf kunstenaars in zich. De beelden in de brede monding van het bouwwerk zijn van Van Dokkum. Adriaanse maakte de beelddragende deken, die de eerste twee torens siert. Meijer is verantwoordelijk voor de beel- Delta College MIDDELBURG - Aan de christelijke scholengemeen schap het Delta College in Mid delburg slaagden de volgende kandidaten voor het eindexa men: Lager economische en administra tief onderwijs: Marcel Adriaanse, Middelburg. Vlissingen: Marianne van den Berg. Juliette Boucherie; Astrid de Buck, Middelburg; Claudia Burger, Vlissingen. Dianne Caljouw, Arnemuiden; Vlissingen: Laurens Cuiper, Raymond Daane; Belinda Duine, Middelburg; Chanel van Een- ennaam, Vlissingen; Ursula de Fre- tes, Middelburg, Oost-Souburg: Isa bel Carcia Garcia, Elwin Geerse; Er- win van Gemert, Middelburg; Bianca van de Gruiter, Oost-Souburg. Nien- ke van Heulen, Vlissingen; Middel burg: Karin van Hoepen; Marcel van Hoepen; Sandra Hokeker, Saskia Hollegeselle; Jos Houtzager, Vlissin gen; Middelburg: Renata de Kam, Amersingh Kanhaisingh; Esther Knol, Koudekerke; Hendrien de Kok, Middelburg; Cindy de Kraker, Arnemuiden; José Krijger, Melisker- ke; Abi Lekatompessy. Oost-Sou burg; Renee Lous, Westkapelle; Rai- mondo Meijer, Middelburg; Roland van der Meulen, Vlissingen; Esther Meulmeester, Arnemuiden; Nicole Mulder, Middelburg; Miranda Nieu- wenhuijzen, Arnemuiden; George Palm. Vlissingen; Middelburg: Jason Pongajow, Biananca Poppe, Audrey van de Poppe, Brenda Putman, Oost-Souburg; Ilonka Riemens, Vlis singen; Mandy van Rossum, Middel burg; Monica van Rotten, Oostka- pelle; Corine, Scharloo, Veere; Ro bert Schets, Vlissingen; Marlies Schouten, Oost-Souburg; Middel burg: Steven Seedo, Jennifer Tupan- wel; Nanda Verburg, Westkapelle; Saskia Verhage, Vrouwenpolder; Monique Weezepoel, Oost-Souburg; Rina Wetselaar, Westkapelle; Wendy in de Weij, Nieuw- en St. Joosland; Jos Wight, Oostburg; Diana Wijk- huijs, Serooskerke (W.); Richard de Wit, Vlissingen; Lia van de Woestij- ne. Aagtekerke, Marieke Wolters, Middelburg; Sigrid Wondergem, Vrouwenpolder. Lager huishoud- en nijverheidson derwijs: Middelburg: Cindy Bal, Es ther Besuijen, Anja Boone; Kirsten Boone, Oost-Souburg; Monique Braat, 's-Heer-Arendskerke; Marjan de Bree, Koudekerke, Jacqueline Buijze, Middelburg; Franco Burger, Vlissingen; Middelburg: Annelies Dekker, Monique Dekker; Elvira Eij- kelenboom, Oost-Souburg; Agnes Gideonse, Middelburg; Marjolijn Goulooze, Vlissingen; Middelburg: Jeanette de Graag, Mariska la Grand; Claudia van Hoorn; Petra Jobse, Oostkapelle; Ellen van Keu len, Vlissingen; Wendy van Kleven, Oost-souburg; Middelburg: Sonja Knipping, Ingeborg Leistra; Chantal Lmdenberg, Oost-Souburg; Carolien Looise, Gapinge; Petra van der Ma- rel, Middelburg; Meliskerke: Magda Matthijsse, Bianca Minderhoud; Leonie Minderhoud, Zoutelande; Jeanine Oreel, Nieuw- en St. Joos land; Wendela de Pagter, Domburg; Marliek Poortvliet, Middelburg; Su zanne Pouwer, Arnemuiden; Tamara Prince, Middelburg; Biancva de Schacht. Oost-Souburg; Vlissingen: Nadine Schreur, Marjolein Schuur man; Arnemuiden Mariska Sturm, Bonny Valk; Mirella Van!» Oost-Souburg; Natasja vandêr' Middelburg; Corine Versluijs rooskerke (W)); Yvonne Vos Souburg. Margriet Vrielink te burg; Marjolein van Vugt'w gen; Esther de Weerd, Middélbe Lager middenstandsondw Remco Appel, Middelburg j Arons, Grijsperke; Lion Baas m en St. Joosland; Rudy vanBeti Vlissingen; Ronald Bimmelj burg; Elvira de Boer, Middtü Maurits de Boer, Oostkapelle na Boone, Vlissingen, Carlo Dg cus. Goes; Oost-Souburg: Maw Egeraar, Lianne van Eijkerei chard Franse. Heinkenszandl singen Koriene Geluk, fi Geurts; Joyce van de Giessen wenpolder; Roger den Haan. Bi Haamstede; Jeffry Harten Kri gen; Dennis de Hond, Vlissingen ne Jansen, Goes; Middelhui? chelle Kerkhove, Ronny Ker'ü Vlissingen: Dennis vandelfe chel Leenders; Danmiëlle L® Ellemeet; Vlissingen' Mariskaj son, Petra Lips; Anne JopLofe Veere; Conno Manneke. Groed-'i gela van Marion. Westkapellpj der van Marion, Middelburg, gen: Inez Muller, Robert va.™ 5, beeke, Tom de Rijke, Edwin Marianda Rison, Oost-Souburg; rome Sedee, Middelburg; j(;» Slabber, Westkapelle, Martin ders, Kloetinge, Fiola ThenaM delburg; Martry de Visser,^ pelle; Angelo Vreeke, Veere, Wille. Groede; Jan-Willem lieT; Grijpskerke. RSG Bergen op Zoom BERGEN OP ZOOM - te; rijksscholengemeenschap 1 Bergen op Zoom zijn de volg de uit Zeeland afkomstige^, didaten geslaagd vóórhele examen: Atheneum:Oud-Vossemeer: P.ia Van Daalen, Jojanneke van Ga Gerrie van Oudenaarde, Poon>z Rilland: Sietze Jongman, Ris Kwakernaak; Matthieu Bija» Scherpenisse; Sint-Maarten Vincent de Kerf, Linda van IS Sint-Philipsland Aschwin Quiai reille Quist, Peter Wagemakerfe Smits, Stavenisse; Tholen; Jacqi ne van Belzen, Richard Braai; 'as Buscop, Liesbeth de Korte;Me Moeliker; Peter Nieuwkerk, BS Oversteeg, Robin Schoonen.ïr Verburg, Boudewijn Zuurdeeg Havo: Poortvliet: Suzanne Bet huizen, Marco Jansen; CoreéS mantsverdriet; Rilland: Matcai huis, Annemieke Meeuwsen; S Annaland: Gertrude Hage, Am Kleinveld; Sint-Maartensdijk: ft ne Bijl; Rianne van Dalen, Croi van Meer. Chantal Stouten, iü Verduit; Dian Lindhout, Stava Tholen: Karim Beqjilali, Q Geers; JeanPierre Hoeboer, 3 Melse, Martine Polderman; Gs Room, Loedwin Schouten. Mavo: Oud-Vossemeer: Diana L Jeroen van Westen; rachellaZu maker; Anne Sophie Vogelaar 5 land; Vincent de JOnge, Slnv.V land; Sint-Maartensdijk: JurgE den Brouw, Marjolein Mol; Sië? üpsland: Marja Dieleman, Sm van Huuksloot; Tholen: Peer ft loo, Marleen de Graaff. VLISSINGEN - De politie Vlis singen is in bespreking met ho- reca-ondernemers in de Vlis singse binnenstad om de toene mende overlast van cafébezoe kers de kop in te drukken. Er moeten strakke afspraken wor den gemaakt, liet inspecteur J. J. D. Visser zondag weten. De gedachten gaan onder meer uit naar het weren van glaswerk op straat, het uitsluiten van klanten die zich in de binnen stad hebben misdragen en het voorkomen van het voortdurend heen en weer geloop van groep jes jongeren tussen verschillen de cafés. Dezelfde soort maatre gelen zijn, vertelde inspecteur Visser, in toeristenplaatsen als Renesse en Domburg getroffen. Visser maakte zondag bekend dat de politie met de horecaon dernemers in gesprek is, omdat het in de nacht van vrijdag op za terdag weer raak was in de Vlis singse binnenstad. In de Ni; straat sneuvelde de ruit va bakkerij. De politie wist dei ders, een groepje jont te houden. Na veel kabaalw zij bereid de schade te vera den. Tegen hen is ook pre» verbaal opgemaakt. Drie Denen die op de Boulet De Ruyter autospiegels 'uit! beerden' en er één kapot iü ten, kregen eenzelfde beha ling. Ook zij moesten in het der van het lik-op-stuk-bf meteen de portemonnee t ken. De politie Vlissingen hield' dagnacht nog A. J. F Waalwijk aan. Hij had eeri gestolen en liep daarmee fl De eigenaar zag zijn fiets" bijkomen op de schouders de Brabander. Hij waarsctii' de politie en die pakte de»! wijker op. delementen in de vernauwing van de trechter. Bakker tekent voor de kleuren, vormen en tex turen aan de .buitenzij de van het torencomplex, terwijl Otte het metaal en de spiegels op de los staande toren aan het eind van de trechter heeft bedacht. Zaterdagmiddag opende wet houder M. L. 't Hart het project, dat doorloopt tot 5 augustus. De argeloze voorbijganger kan er vi sueel niet omheen en hoeft bo vendien geen kaartje te kopen. „Een drempel heb je hier niet, ie dereen kan het zien. Kunst hoort niet per se in een galerie thuis", liet 't Hart weten. Het project wordt gesteund door de provin cie, de gemeente Goes en zes be drijven. Kerkdienst - In de Bethel- kerk in Goes wordt zondag 16 ju ni een dienst voor en met gehan dicapten gehouden met als the ma: 'Samen Delen'. Voorganger is ds N. M. Dijk. Het zendingsechtpaar Schreu- der vertelt in de avonddienst (aanvang 18.30 uur) over zijn werk in Thailand. De burgemeester van Kapelle maakt bekend, dat door Garagebedrijf 't Hart (de heer C. A. Schip per), Brouwerijweg 1 te Wemeldinge, een vergun ning is gevraagd voor het uitbreiden van de gara ge met een wasserette op het perceel, kadastraal bekend gemeente Wemeldinge, sectie J nummer 2892, plaatselijk bekend Brouwerijweg 1. De betreffende bouw is in strijd met het geldende bestemmingsplan Kom Wemeldinge. Burge meester en wethouders zijn echter bereid om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de ruim telijke ordening een vrijstelling te verlenen, waar door de voorgenomen uitbreiding met een wasse rette alsnog mogelijk wordt. Een en ander houdt in, dat gedeputeerde staten van Zeeland, gehoord de inspecteur van de ruim telijke ordening, dan een verklaring van geen be zwaar dienen af te geven op grond van de artike len 19 van de Wet op de ruimtelijke ordening/50, lid 8, van de Woningwet, waarna de vrijstelling en bouwvergunning alsnog kunnen worden ver leend. In verband hiermee ligt het bouwplan met de daarop betrekking hebbende andere bescheiden met ingang van dinsdag 11 juni 1991 gedurende een termijn van 14 dagen voor een ieder ter inzage op de gemeente-secretarie, afdeling algemene za; ken. Gedurende deze termijn kan een ieder bij burgemeester en wethouders schriftelijk en ge motiveerd bezwaren indienen tegen het verlenen van de vrijstelling. Kapelle, 10 juni 1991 De burgemeester voornoemd, J. van Bommel

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 20