Remco Startman neemt revanche Topsport en een feilloze organisatie PZC sport MAANDAG 10 JUNI 1991 13 De Wolf snelste in Vogelwaarde Milkrace eindigt in chaos Minnaar Zeeuws-Vlaams Wielerweekend legt basis voor zege in tijdrit Uitslagen Wielerweekend LIVERPOOL (Rtr) - De door Chris Walker gewonnen Ronde van Groot-Brittan- nië, de Milkrace, is zaterdag in een chaos geëindigd. Tij dens de etappe van Man chester naar Liverpool stormde een hond het passe rende peloton, waardoor ve le renners ten val kwamen. De Belgische coureur Da niel Beelen werd met borst en hoofdwonden naar het ziekenhuis gebracht. Door de opstopping moes ten twee volgwagens vol in de remmen. Een achterop komende motorrijder kon een botsing niet meer voor komen. De rijder werd met een gebroken been afge voerd. Zij duo-passagier, een fotograaf, was er nog slech ter aan toe. Hij verloor bij het ongeval een been en liep daarnaast zware hoofd- en inwendige verwondingen op. De laatste etappe werd ge wonnen door de Belg Jerry Cooman, voor eindwinnaar Walker. Milkrace: Twaalfde en laatste etappe: 1. Cooman (Bel) 132 Ion in 3.25.08. 2. Walker (GBr), 3. Bo- gaert (Bel), 4 Walsham (GBr), 5. Bafcop (Bel), 6. Van Steen (Ned), 7. Popp (Oos), 8. Dolgnikh (Sov), 9. Carney (Vst), 10. Verbeken (Bel) allen zelfde tijd als Coo man. Eindklassement: 1. Walker 45.33.21, 2. Hempsall (GBr) 0.22, 3. Reynolds (GBr) 0.25, 4. Lodge (GBr) 0.51, 5. Holden (GBr) 0.56, 6. Curran (GBr) 1.02. 7. Baker (VSt) 1.58, 8. Piatek (Pol) 2.07, 9. Rasenberg (Ned) 2.11, 10. Douce (GBr) 2.13. Wielsbeke: 1. Van Slijcke (Bel) 175 km in 4.11.00, 2. De Muynck (Bel) 0 15, 3. Baguet (Bel) z.t., 4. Redant (Bel) 1.00, 5. De Wilde (Bel) z.t. Briggeman wint bij nieuwelingen VOGELWAARDE - De Omloop van Vogelwaarde wordt al ja ren (en bijna per traditie) be slist in een massasprint. De clubteams hielden in het verle den bijna steeds het immens grote peloton bijeen, waarna de rappe jongens het moeten afma ken. De veertiende uitgave van de omloop, die zaterdag voor nieu welingen en B-amateurs (de vroegere liefhebbers) werd ge houden, maakte op die regel een prettige uitzondering. Bij de B- amateurs won William de Wolf de sprint van een groepje van vier renners, dat in de slotkilo- meters de groep had verrast. En bij de nieuwelingen schreef Teu- nis Briggeman met een indruk wekkende solo de wedstrijd op zijn erelijst. Voor William de Wolf kwam de overwinning als een volslagen verrassing. Na een bijna 100 kilo meter lange toeristische trip langs de fraaiste plekjes van de gemeente Hontenisse („het leek vaak op het tv-programma Weg van de Snelweg", zei de winnaar) hadden de sprinters uit de club- ploegen zich al in de spits van de wedstrijd gemeld. Niemand gaf dan ook een cent voor de demar rage die de renners Bosse (WV Amsterdam) en Corstanje (De Kampioen) onder de rook van Vogelwaarde nog in de bagage bleken te hebben. „Ik ben er met Hogervorst naar toe gespron gen, maai- gelet op alle voor gaande ontsnappingen dachten we dat ook deze wel weer teniet Koeriersdienst brengt net op tijd licentie VOGELWAARDE - Voordat Kees van der Meijden uit Streef kerk zaterdag in de Omloop van Vogelwaarde voor B-amateurs van start kon gaan, moest er heel wat geïmproviseerd wor den. Toen haar zoon al lang naar deze Zeeuws-Vlaamse klassie ker was afgereisd, ontdekte moeder Van der Meijden dat de renner zijn licentie had verge ten. Een telefoontje naar de or ganisatie in Vogelwaarde leer de dat wedstrijdleider Eddy Bo- gaert uit 's Gravenpolder had besloten dat renners die geen li centie konden tonen, niet moch ten starten. In allerijl belde mevrouw Van dei' Meijden een koeriersdienst in Zwijndrecht en kort voor het peloton door waarnemend bur gemeester P.J, Mangnus op weg werd geschoten, deed de snel- dienst zijn naam eer aan door de licentie af te leveren. Een dure grap, die uit het prijzengeld niet kon worden betaald, want Kees van der Meijden eindigde als 43e. zou worden gedaan", zei De Wolf later. Maar in de laatste kilometer aar zelde het peloton en kwam er geen georganiseerde achtervol ging meer tot stand. De vier vooraan doken in gewonnen po sitie van de dijk de laatste hon derden meters naar de finish in. Daar bewees William de Wolf. die eerder dit seizoen gehuldigd was als kampioen van Rotter dam, dat hij in een klein groepje wél kan winnen. Ko Blok van Theo Middelkamp was met zijn zesde plaats de snelste Zeeuw. Solo De nieuwelingen fietsten lange tijd in gesloten gelederen rond op het parkoers. Teunis Brigge man slaagde er tenslotte in al leen weg te komen. Zijn bijna 15 kilometer lange solo kon niet worden gepareerd. Teunis Brig geman, die 63 jagende renners achter zich liet zei later: „Ik heb niet alles gegeven omdat ik wat over wilde houden voor het Ne derlands kampioenschap". Uitslagen B-amateurs: 1. William de Wolf, RRC Feijenoord. Rotterdam 106 km in 2.24 56; 2. K Corstanje, De Kam pioen Santpoort; 3 E. Bosse. WV Am sterdam; 4 R. Hogervorst, De Spar taan, 5. op 6 sec. T. van Hest, Pijnen burg; 6. Ko Blok. Middelkamp II; 7 S. Verhulst, WV Breda: 8. F. van de Bas. Erasmiaans Verzet, R'dam, 9 J Cortes, De Bollenstreek. 10. A. Zuid- weg. Middelkamp II; 11. J. Blok, Mid delkamp: 12. F. Bergwerff, De Mol. 13. R. de Kroon, Hoekse Renners; 14. W. van Rijswijk. Tnas; 15. J van 't Schip, Amstelland; 16. L. Vonk. Jan van Arckel; 17 H. Schoelink, Swift/ Casba; 18 P. Timmermans. WV Roo sendaal; 19. P. Groenenweg, Feij enoord; 20 M. van Dijk, De Pedaal ridders, 38. Wim Oosse, Zuidwest hoek; 44 Dirk Uijl, WV Steenbergen. Nieuwelingen: 1. Teunis Briggeman, Hoogezand/Sappemeer, 69,6 km in 1.47.13:2 op 13 sec J van Doom, WV Schijndel, 3 op 50 sec. J. ten Boske, Kon Cole; 4. D Hammink, Doetin- chem; 5. J. Martens. Hoekse Renner; 6 M van de Kloor, Trias; 7, D. Mitter- treiner, Ahoy. 8 J. Kempers. Ahoy; 9. F. van Melis, Buitenkist Helmond. 10 R Kruithof. Hoekse Renners; 11. J van Dinther, De Windmolens; 12 R. van Heugten, Buitenlust; 13. R. Engels, Buitenlust Helmond; 14 T van Asten, Buitenlust Helmond; 15. Y Martens, Hoekse Renners, 16. P. Raaymakers, Buitenlust. 17. J. van Gaal, Presto; 18; A. van der Heyden. Schijndel; 19 J Schoofs, Het Snelle Wiel; 20. J. van der Aa. Schijndel; 27. Danny Schaut, Zeeuws-Vlaanderen; 48. P. Kraak, Middelkamp 11.49. J. de Looff, Middelkamp II; 55. J. Luteyn, Middelkamp II. Ploegenklassementen. B-amateurs: 1. RRC Feijenoord 4,49.38 (20 punten); 2. HSV De Kam pioen 4.49.38 (29 pnt.); 3 WV Amster dam 4.49.38 (32 pnt4. RWV De Spartaan, 4 49.38 (51 pnt i; 5. ZRTC Theo Middelkamp II 4.50.04. Nieuwelingen. 1 WC Hoogezand/ Sappemeer 3 35 16: 2. WV Schijndel 3.35.29; 3. RTC De Hoekse Renners 3.36.06; 4. RWC Ahoy 3 36 06. 5 RTC Buitenlust Helmond 3.36.06 BRESKENS - Met een vlijm- flrpe eindsprint zette Remco StmanMndag in Breskcns in L derde etappe van hel fews-Vlaams wielerweek, 'd de kroon op het werk van tploee. De 23-jarigeamateur „it Eibergen werd vorig jaar in 1 slotfase van deze klassieker verrassend naar de tweede olaats verwezen, maar nam za terdag en zondag een sportieve revanche. Hij was één van de «nelsten in de eerste rit en greep vervolgens zijn kans. Remco Startman won zaterdagavond ae tijdrit en beschikte zondag na een slopende etappe over het sterkte eindschot. Het was mede te danken aan het uitstekende ploegenspel, dat de Koga Miyata-renners in deze wielertweedaagse etaleerden. Zo twistten Allard Engels en jans Koerts zaterdag aan het eind van de eerste etappe in Zuiddorpe om de eerste plaats en werden alle ereplaatsen on derling verdeeld. Allard Engels, die zich gedurende het weekend opofferde voor Jans Koerts en Remco Startman, eindigde op de tweede plaats in het alge meen klassement en werd win naar van het klassement van de tussensprinten. En Remco Startman pakte niet alleen twee ritzeges en de eindoverwinning, maar werd ook nog eens winnaar van het puntenklassement. Jans Koerts Dankzij de klasse en het koersin- zicht van vooral Jan Koerts, Al lard Engels en Remco Startman voegde de Koga Miyata-ploeg opnieuw een belangrijke over winning aan de inmiddels in drukwekkende erelijst van dit seizoen toe. Jans Koerts, de ko ning van de voorjaarsklassie kers, schreef de Omloop van de Baronie, de Ronde van Noord- Holland en de Ster van Zwolle op zijn naam. Allard Engels won de Ronde van Drenthe en Rem co Startman, die zich tevreden had moeten stellen met een aan tal bescheidener klasseringen, was in het Zeeuws-Vlaams wie lerweekend ongenaakbaar. Het was de eerste belangrijke seizoenzege voor Startman. die zich vorig seizoen in de belang stelling van de profploegen had gereden. „Vorig jaar ging het heel goed", vertelde hij. „Ik heb toen wel wat contacten gehad. Ik heb met Hennie Kuiper ge sproken en ik had bij Jan Raas kunnen komen. Maar dat is op het laatst niet doorgegaan. Ik moest dit jaar vormbehoud to nen, maar ik had nog niks ge wonnen. Ik zat wel in alle tijdrit ten bij de eerste zes en in de A- klassiekers bij de eerste tien. Je kunt geloof ik beter tien keer af stappen en één keer winnen. Maar er komen nog genoeg be langrijke wedstrijden.' Snel Remco Startman legde de basis voor zijn eindzege in de tijdrit in Vogelwaarde, die hij met zeven seconden voorsprong op Servais Knaven winnend afsloot. Hij nam daardoor de eerste plaats in het algemeen klassement van zijn ploeggenoot Jans Koerts over en liet er zondag geen twij fel over bestaan zich niet net als vorig jaar te willen laten verras sen. Allard Engels: „We hadden afgesproken dat we de finale op Remco zouden afstemmen, als hij de eerste (tussen) spurts zou winnen. We weten gewoon dat hij verschrikkelijk snel is." Startman kweet zich bekwaam van zijn taak, nam door bonifica tie bij de sprints nog meer af stand van zijn belangrijkste te genstrevers Servais Knaven en Erik Cent en werd vervolgens naar de finish gebracht. Slechts een paar keer moest hij in actie komen om een vluchtpoging te verijdelen. Vooral de stijdlustige Erik Cent en de sterke Servais Knaven waagden geregeld hun kans, maar met name Allard En gels riep de vluchters keer op keer tot de orde. En vervolgens trok de onvermoeibare Engels in Breskens de sprint aan voor Remco Startman. De kopgroep van acht man was halverwege de koers ontstaan, op initiatief Erik Cent en Servais Knaven. Met de straffe wind te gen en op één van de vele kas seienstroken gaven deze twee eenlingen de aanzet tot een nieu we schifting, nadat al vrij vroeg in de koers zo'n twintig renners zich hadden afgescheiden. De ploegen Teleflex, Koga Miyata en CSKA Moskou/TVM waren in die eerste afscheiding met vier reners vertegenwoordigd. Maar met nog ruim een kleine negen tig kilometer te gaan, vielen ook de kwantitatief goed vertegen woordigde ploegen uiteen. Slechts Koga Miyata ging met twee troeven naar de finish. Strak tempo Het bleek evenals zaterdag in de eerste etappe naar Zuiddorpe voldoende voor de etappewinst. Daar gingen Allard Engels en Jan Koerts gezamenlijk op de streep af. Daarvóór was het tem po zo strak gehouden, dat er maar weinig ontsnappingspo gingen succes hadden. Kees Schouwenaar en Richard de Vrieze (beiden Middelkamp) hadden ook al eens ieder voor zich een speldeprikje uitge deeld, maar de Zeeuwen werden door het peloton vrij snel in de kraag gegrepen. In de vierde om loop bij Zuiddorpe slaagden twaalf renners erin om aan de greep van het peloton te ontko men. Uit die kopgroep sprongen Remco Startman en Wietse Veenstra in de laatste kilometer weg. Zij werden vlak voor de meet echter opgeslokt door de sprintende groep. Jans Koerts was vervolgens het snelst. Hij verspeelde in de tijdrit in Vo gelwaarde echter de oranje lei derstrui. Koerts moest 29 secon den toegeven op Remco Start- man en veertien man voor laten gaan. Remco Startman (links), de winnaar van het Zeeuws-Vlaams Wie lerweekend met zijn ploegmaat Allard Engels (foto Henk Hom mers) Eerste etappe Sluiskil- Zuiddorpe. 134 kilometer): 1 Jans Koerts. 2 uur. 47 minuten. 34 seconden; 2 Allard Engels, z.t.; 3 John den Braber, 2.47.36; 4 Dirk Meier, 2 47.37; 5 Servais Knaven. z.t 6 Raymond Thebes, z.t.7 Andrei Svi- ridov. z t.8 Remco Startman. z.t; 9 Leo Peelen, 2.47 41; 10 Danny van der Massen, z.t11 Wietse Veenstra, z t.; 12 Igor Dzuba. 2.47.44.. )3 Marcel Vegt, z.t.; 14 Bert Bruins, z.t15Lud- wig Reijnen, 2 47.46: 16 Frank Frij- ters. z.t.; 17 Frank van Merwijk, 2.47.51,18 Erik van der Heide, 2.48.19; 19 Poitre Kochelenko, 2.48.23, 20 An- dré Grootveld, z.t. Tweede etappe (Tijdrit 11,5 kilome ter in Vogelwaarde): 1 Remco Start man, 14.19 37 min.; 2 Servais Kna ven. 14.26.37: 3 Erik Cent, 14.29.78; 4 Steffen Blochwitz, 14.29.89; 5 Jaap ten Kortenaar, 14.30.07; 6 Frank Vee- nendaal, 14.33.61. 7 Allard Engels, 14.35.55; 8 Dirk Meier, 14.36.90, 9 Ru- di Kemna. 14.38.34; 10 Thomas Will, 14.40 86; 11 John den Braber, 14 42.52; 12 Leo Peelen. 14 43 40; 13 Stan Janssen. 14.44.47; 14 Ludwig Reijnen, 14.47.59; 15 Jans Koerts, 14.48.01; 16 Richard Rozendaal, 14.51.86; 17 Dennis van der Meiden, 14.52.24: 18 Rob Froeling, 14.54.83; 19 Eric de Crom, 14.56.35; 20 Wiljan van Riel. 14,57.28. Derde etappe (Breskens-Breskens over 185 kilometer): 1 Remco Start man. 4.17.34; 2 Achmed Wölke, 4.17.35; 3 Erik Cent, z.t.; 4 Igor Dzuba, z.t.; 5 Marcel Vegt, z.t.; 6 Raymond Thebes, z.t.; 7 Servais Knaven. 4.17.39: 8 Allard Engels, z.t 9 Tho mas Will, 4.18.25, 10 Oleg Boronine. z.t11 Jans Koerts, z.t12 Michael van der Wolf, z.t.: 13 Poitre Kochelen ko. z.t.; 14 René Jackel, z.t.; 15 Ruud Zijlmans, z.t16 Eric de Crom.zt.. 17 Alexei Sivakov, z.t18 Leo Peelen. 4 18 30. 19 Mike Kuipers. 4.18.51; 20 Vital Timmermans, 4.23.39 Eindstand individueel klassement: 1 Remco Startman. Koga Miyata. 7.19.00, 2 Allard Engels. Koga, op 29 sec.; 3 Servais Knaven. Teleflex. op 42 sec.; 4 Raymond Thebes, Bovemij, op 1.11 min.; 5 Erik Cent, Zwaluwen, op 1.21; 6 Jans Koerts. Koga. op 1.29; 7 Marcel Vegt, WV. Emmen. op 1.33; 8 Leo Peelen, WV. Breda, op 1.54; 9 Igor Dzuba, Moskou/TVM, op 1.58. 10 Achmed Wölke, Cottbus, op 2.01; 11 Thomas Will, Cottbus. op 2 28; 12 Eric de Crom, Zuidwesthoek, op 2 44; 13 René Jackel, Cottbus, op 2 55; 14 Michael van der Wolf, Ahoy. op 3 03, 15 Alexei Sivakov, Moskou/TVM. op 3.15; 16 Oleg Boronine, Moskou/ TVM, op 3 20; 17 Poitre Kochelenko. Moskou/TVM, op 3.25; 18 Mike Kui pers, Teleflex, op 3.37; 19 Ruud Zijl mans, Sauna Diana, op 4 05; 20 Frank Veenendaal, Luchtschip, op 7 38; 22 Peter Mol, Swift Casba, op 8.08; 30 Wilfred Geijs, Middelkamp, op 8.43; 32 Kees Schouwenaar, Mid delkamp, op 9.34. Roy Bogaert, WV Oudenbosch, op 12.11; 38 Richard de Vrieze. Middelkamp, op 12 15; 54 Rolf Mobach, Zeeuws-Vlaanderen, op 23.16, 66 Leo Goeree, Middelkamp, op 31.35. Rijkswachters, binnenweggetjes en een flater van de speaker... ZUIDDORPE/BRESKENS Hij had z'n rijwiel slordig te gen een boom langs het par koers geparkeerd en stond zelf wijdbeens op het wegdek. De pet van de Belgische rijks wacht scheef op het hoofd, een wazige blik in de ogen en nogal wankel ter been. „Meneer, da's hier een koers, hè", sprak hij onmiskenbaar met een dubbe le tong. „Maare, ik zijn niet zot... Ik gaan iere mee mijn ve- lo dat verkeer niet tegenhou den. D'r gaan ongelukken ge beuren." Zaterdagmiddag, de eerste etappe in het Zeeuws-Vlaams wielerweekend, bij het ingaan van de slotkilometers. Het oversteekje over de grens ver loopt ondanks alles zonder on effenheden. Dat is in elk geval niet te danken aan die aange schoten ordebewaker, die voortdurend bij de passages de weg oprent. Het wordt met een beetje diplomatie allemaal keurig opgelost. Zoals er nog wel meer kleine smetjes zijn waar de voortreffelijke organi satoren buiten staan. Herman Muller Herman Muller, een gemoede lijke amateur uit de streek, moet bijvoorbeeld na één dag uit de wedstrijd worden verwij derd. Zonder protesten overi gens van zijn kant. Hij was woeg gelost uit het peloton, riskeerde toch al een uitslui ting door een te grote achter stand en deed vervolgens wat eigenlijk niet mag. „Ik reed sa men met een jongen die niet uit deze omgeving kwam. We wa ren achterop geraakt en hij vroeg ergens onderweg: weet jij ergens een binnenweggetje? Dan kunnen we wat kilometers afsteken. Ja, dat kunnen we wel doen, dacht ik." Herman Muller reed dus in de ouurt van het Vogelfort het Parkoers af en sneed zo'n tien ometer af. Het was een klei- 'gneid om daarna weer aan te guiten in de wedstrijd. „Ik heb me zelfs nog even achter een muurtje weggestoken", vertel- nfof later' "Anders was ik zo e, koplopers meegereden. notar 'k dacht; dat geloven ze uatuurhjk nooit." uur later, aan de aan- irJT Werd hi-i er meedogen- mos voor gestraft, 's Avonds in ïi ?Vlduele ü-idi'it m Vogel waarde mocht hij al niet meer en ,n,)?en' "Ach- ik heb gegokt Snnrf f)renV3tte Muller het sportief op Het peloton werkt zich over een van de kassei-stroken van het Zeeuws-Vlaams Wielerweekend (foto Henk Hotnmers) Het kon die dag de stemming in het kamp van de thuisrijders (de WV Zeeuws Vlaanderen) nauwelijks bederven. Ben Zaan, de ploegleider, stond er na die eerste etappe glunde rend bij. Drie man in het pelo ton, en dat met zo'n topbezet- ting. het was een ongekende weelde. „Het is de nationale top die hier rijdt. Dan mag je met zo'n bescheiden ploegje als van ons al gelukkig zijn dat je het uitrijdt." Karei van Goethem, nog altijd even wilskrachtig, zat er bij in de omvangrijke groep na de koplopers, Rolf Mobach ook en Patrick van de Vijver. Pascal van Bellen, negentien pas, was tijdens de laatste kilometers pas gelost. Ben Zaan: „Toch werd er regelmatig keihard ge koerst. Ik heb zelfs een paar keer gezien dat we zeventig per uur reden, op de teller tenmin ste,.," Zondag moeten de Zeeuws- Vlamingen echter al snel de tol betalen voor hun eerder gele verde inspanningen. De wind is in eerste instantie scherprech ter en de omvangrijke groep valt reeds na dertig kilometer volledig uiteen. Alle in Zeeuw se dienst rijdende amateurs missen de slag en uiteindelijk halen slechts Rolf Mobach (Zeeuws-Vlaanderen), Kees Schouwenaar. Wilfred Geijs, Richard de Vrieze, Leo Goeree (allen Middelkamp) en Peter Mol (Swift Casba) de eind streep. Mol houdt de schade op de latere winnaar beperkt tot iets meer dan acht minuten en levert met de 22e plaats in de eindrangschikking een goede prestatie. Het is ook geen schande dat de Zeeuwen genoegen moeten ne men met een rol op het tweede plan. Hans Harinck, de ploeg leider van Middelkamp, likt zijn vingers bijvoorbeeld af bij het materiaal, waarmee de ren ners van de topploegen de tijd rit rijden. Dichte wielen, osse- kop-sturen, triathlon-beugels: het is er allemaal. „We wilden voor onze ploeg ook dichte wie len", vertelt hij. „Dat kostte zesduizend gulden. Ik heb er nu drie geleend. Je hebt ze maar een keer of vier in een jaar no dig. Bij het NK mogen we ze van Cees Priem of Jan Raas ge bruiken. De huidige sponsor is puur voor de kleding en onze uitzending. We zoeken nu nog een co-sponsor voor het mate riaal." Verwarring Het Zeeuws Vlaams wieler weekend was aan de vierde edi tie toe. Twee dagen wielersport op het hoogste (amateur) ni veau waren het aanzien zeker waard. Wie zaterdag met een handvol toeschouwers aan de eindstreep in Zuiddorpe stond, kon er al volop van ge nieten. Vier keer was er in de aankomstplaats nog een plaat selijke omloop. Ze kwamen er voor het eerst door in een compacte groep, omdat het vrijwel windstil was en de waaiers dus waren uitge bleven. Wim Jeremiasse, de in ternationaal gelouterde wed strijdleider, overzag het alle maal met een kennersblik en had een routineklus. Hij kon het ook niet helpen dat er kort voor de eindsprint plot seling grote verwarring ont stond op het parkoers. Toen de koplopers in de volle sprint la gen, had de speaker van dienst (de geroutineerde Pierre Ey- sackers) een zeldzame black out. „We hebben nog één ronde te gaan... de laaatste ronde", riep hij in de microfoon. Jans Koerts had het gelukkig- niet gehoord en sprintte naar de dagzege. ..Het had wel erger kunnen zijn", besefte men later in de professioneel geleide ploeg van Koga Miyata. „Zo'n man kan alles voor ons verzie ken. Je moet er toch niet aan denken dat we niet mee sprin ten, omdat we ons laten mislei den door dat geschreeuw. Hoe kan dat nou, zo'n blunder..." Het blijkt zondagavond één van de weinige missertjes van een verder ogenschijnlijk vlek keloos verlopen wielerweek end. Henk Remijnsen blikte te vreden terug op een geslaagd evenement, waarin slechts 69 van de 150 vertrokken renners in het eindklassement werden opgenomen. Het moet voor de uitvallers ongetwijfeld een uit daging zijn om volgend jaar in de vijfde editie een sportieve revanche te nemen. Remco Startman bekroont zijn overwinning in het Zeeuws-Vlaams Wielerweekend met de dagzege in de derde etappe foto Henk Hommers)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 13