Seles luidt nieuw tijdperk in Jim Courier krijgt genoegdoening nog met Feyenoord Jansen onderhandelt Duo Haarhuis en Vis pas in finale ten onder sport MAANDAG 10 JUNI 1991 11 Tennisster bezorgt haar tegenstandsters nachtmerries Gianni Bugno in Giro steeds verder achterop LeMond geeft op PARIJS (GPD) - Paul Haarhuis en Caroline Vis geno ten zaterdagochtend even van het Court Central op Roland Garros, om uiteindelijk als verliezers het ap plaus van een handje vol toeschouwers in ontvangst te nemen. De Tsjechische broer en zus Cyril Suk en Helena Sukova bleken te sterk en veroverden de ge- mengd-dubbeltitel: 3-6, 6-4, 6-1. Vooral voor de 21-jarige Vis, die zich twee weken terug nog met een beenblessure had teruggetrokken voor het kwalificaties van het enkelspel-toernooi, was de eindstrijd een hele belevenis. „Het geeft toch iets ex tra's als je in zo'n stadion staat. Nee, ik was niet echt nerveus. Er zaten gelukkig weinig mensen", aldus de Vlaardingse, die in Parijs al meer dan de helft van haar totale inkomen in 1990 verdiende. Het Nederlandse gelegenheidskoppel mocht na de finale 132.000 Franse francs, ongeveer 44.000 gulden verdelen. Haarhuis ligt van een dergelijk bedrag al niet meer wakker, maar hij wilde wel even op de tanden bijten voor de centen. De Eindhovenaar ging vorige week tij dens zijn verloren partij tegen Todd Martin door zijn enkel en mocht van de doktoren eigenlijk niet meer de baan op. „Voor onze eerste partij in het mixed-toer nooi wilden we ons eerst terugtrokken. Ik heb het toch maar geprobeerd en we wonnen ook nog. Toen zijn we maar doorgegaan", vertelde Haarhuis, wiens deelneming aan het vandaag beginnende gras- toernooi van Rosmalen wegens de blessure nu echter onzeker is geworden. Chioccioli kanshebber eindzege MORBEGNO (ANP) - Op elke bergtop ziet Gianni Bugno dé eindzege in de Ronde van Italië verder uit zijn handen glippen. De Italiaanse nummer één werd de verliezer van het weekeinde, waarin klassementsleider Franco Chioccioli alleen zijn landgenoot Claudio Chiappucci en de Spanjaard Marino Lejar- reta enkele seconden dichterbij zag komen. De etappe-overwin ningen gingen naar de Span jaard Chozas en de Italiaan Bal- lerini. Bugno mist de grote vorm in de ronde, die hij vorig jaar van de eerste tot de laatste dag volledig naar zijn hand zette. Zaterdag raakte hij in de slotklim naar fi- nishplaats Sestrière opnieuw in de problemen. In de laatste kilo meter, toen Lejarreta, Chiap pucci en Chioccioli op jacht gin gen naar de ontsnapte Chozas moest de kopman van Chateau d'Ax wederom afhaken. Het verlies liep op naar 43 secon den. „Ik weet met wat er met me aan de hand is. Ik voel me niet echt goed. De benen willen niet. Ik hoop dat ik snel herstel. Er ko men nog enkele belangrijke da gen, maar in deze vorm zal ik de ronde niet winnen", gaf Bugno toe, om vervolgens direct naar zijn hotel te vertrekken. Met een achterstand van 2 minuten en 37 seconden lijkt zijn rol in de Giro 1991 uitgespeeld. Voor Franco Chioccioli zijn nog twee concurrenten van belang. De oude Spaanse vos Lejarreta (op 26 seconden) en de Italiaanse hoop Chiappucci (achterstand 1.23). Met de koninginnerit op woensdag, waarin de Pordoi twee keer wordt aangedaan) na dert de Giro de ontknoping. „Daar zullen Lejarreta en Chiap pucci in elk geval aanvallen. Voor mij is het dan zaak te vol gen en misschien zelfs te profite ren", liet de verrassende klasse mentsleider zaterdag na de bergrit weten. Chozas bleef zaterdag in Sestriè re net uit handen van Chiappuc ci, Lejarreta en Chioccioli. De 30-jarige Madrileen had op de streep nog één seconde voor sprong over. Het was de tweede Spaanse zege in de ronde, nadat eerder Lejarreta al een etappe had gewonnen. Rustdag Zondag nam het peloton een rustdag op. Op de vlakke wegen van Turijn naar Morbegno mochten vier rijders ontsnap pen. De Italiaan Ballerini, de Fransman Casado, de Deen Pe tersen en de Spanjaard Martinez Oliver profiteerden na twintig kilometer van de ontspannen houding binnen het peloton. De groep zag de vluchters pas in Morbegno weer terug. In de fi- nishplaats had Ballerini weinig moeite de sprint in zijn voordeel te beslissen. Dauphiné Luis Herrera bereikt langzaam weer zijn oude niveau. De Co lombiaanse klimmer, lange tijd uit beeld, strijdt in de Dauphiné Libéré met de Spanjaard Laude- lino Cubino om de eindzege. Het tweetal reed zondag het peloton op weg naar Aix-les-Bajs op gro te achterstand. Aan de streep pakte Cubino de dagprijs, de Co lombiaan was tevreden met de leiderstrui, die hij overnam van de Zwitser Toni Rominger. De Ronde van Asturië leverde een eindoverwinning op voor de Sovjetrus Oegroemov, Erik Breukink eindigde als derde. Zaterdag deed Rominger. dit seizoen al winnaar van de chao tische Parijs - Nice, een succes volle greep naar de macht in de Dauphiné. In die etappe bewees Herrera al over een uitstekende vorm te beschikken. De ranke Colombiaan bereikte als eerste de finish in Villard-de-Lans. Een dag later was de al afgeschreven Zuidamerikaan opnieuw voorin te vinden. Met Cubino zette hij de aanval in. Rominger, in gezelschap van de Schot Millar, de Nederlander Eddy Bouwmans, Andy Hamp- sten en nog enkele Colombia- nen. raakte snel twee minuten achterop. Het verschil groeide in de laatste klim nog tot 2.22. Her rera, in 1988 winnaar van de Dauphiné, liet de strijd om de ritzege aan zich voorbij gaan. Cubino blijft voor de achtste en laatste etappe, een tijdrit over 33 kilometer, de laatste concurrent voor de Colombiaan. Ronde van Italië; Dertiende etappe: 1 Chozas (Spa) 192 km in 5.58.36 (32,125 km/u), 2 Chiappucci (Ita) 0.01, 3 Lejarreta (Spa) 0.03, 4 Chioccioli (Ita) z.t, 5. Boyer (Fra) 0.06. 6 Lelli (Ita) 0 25. 7 Conti (Ita) 0.29, 8. Sierra (Ven) 0.31. 9 Hernandez (Spa) 0.35, 10. Jaskula (Pol) 0 37. 11 Bernard (Fra) 0.39. 12. Echave (Spa) z.t., 13. Poelnlkov (Sov) 0.41, 14. Bugno dtai 0.43,15. Delgado (Spa) z.t,. 16. Arroyo (Spa) z.t.. 17. Giovannetti (Ita) 0.48, 18. Martinez (Spa) 0.52, 19, Giupponi (Ita) 1.02, 20. Faresin (Ita) 1 18, 28. Suykerbuyk (Nedi 2.24, 61. Harme- ling (Ned) 7.16. 62. Siemons (Ned) z.t., 117. Van der Pas (Ned) 17 40, 139 Le- Mond (VSt) 23.12, 143 Fignon (Fra) z.t., 157. en laatste Pierobon (Ita) z.t. Veertiende etappe: 1 Ballerini (Ita) 239 km in 5.35.42 <42,717 km/u), 2 Ca sado (Fra) z.t 3. Martinez Oliver (Spa) 0.02, 4. Petersen (Den) 0.14, 5 Fontanelli (Ita) 1.55, 6. Lietti (Ita), 7 Pierobon (Ita), 8 Capiot (Bell, 9. Ci- pollini (Ita), 10. Martinello (Ita). 20. Schalkers (Ned), 24 Harmeling, 30. Chiappucci, 31. Chiocciolo, 42 Lejar reta, 44. Bugno, 45. Echave, 61 Del gado, 100. Suykerbuyk. 106. Van dei- Pas. 149 LeMond, 154. Fignon allen zelfde tijd als Fontanelli Algemeen klassement: 1, Chioccioli 68.35.36, 2. Lejarreta 0.26, 3- Chiap pucci 1.23, 4 Lelli 1.29, 5. Bugno 2.37, 6. Sierra 4.00, 7. Poelnikov 4.04, 8. Boyer 4.08,9. Echave 4.33,10 Jaskula 4.36,11 Giovannetti 5 33,12. Giuppo ni 5.49, 13 Chozas 7 07, 14. Delgado 7.25, 37. Fignon 36.50, 51. LeMond 52.14, 66. Suykerbuyk 1.08.12, 125. Schalkers 2.07 33, 136 Harmeling 2.16.23.139. Siemons 2 22.44,148. Van der Pas 2.32.56. Dauphiné Liberé: Zesde etappe: 1Herrera (Col) 155 km in 4.42.10, 2 Rominger (Zwi) 0.04, 3 Cubino (Spa) 0.09, 4 Cardenas (Col) z.t5. Rincon (Col) z.t., 6. Farfan (Col) z.t., 7. Millar (Scho) z.t8. Bruyneel (Bell 1.35,9. Leblanc (Fra) z.t 10. Me- jïa (Col) z t.. 11 Bouwmans (Ned) z.t., 12. Hampsten (VSt) 1.42, 13. Djanov (Sov) 2.50, 14. Ekimov (Sov) 3.54. 15. Robin (Fra) z.t., 38. Roche (Ier) 7.21, 39. Kelly (Ier) z.t Zevende etappe: 1. Cubino 158 km in 4 31.04. 2 Henera z.t., 3. Leblanc (Fra) 2 22, 4 Bouwmans, 5 Hamp sten, 6. Millar. 7 Rincon, 8 Rominger 9. Farfan zelfde tijd als Leblanc, 10. Mejia (Col) 4.57,26. Kelly 9.05.58. Ro che 26.53. Algemeen klassement: 1 Herrera 27.50 24. 2. Cubino 0 45, 3. Rominger 2.08, 4. Rincon 2.48. 5. Farfan 3.08, 6. Millar 3 32, 7 Leblanc 4.08, 8. Hamp sten 4.23,9. Bouwmans 4 33,10. Mejia 6 44, 32. Kelly 16.57, 51 Roche 34.46. Ronde van Asturié: Vijfde etappe: 1. Gutierrez (Spa) 164 km in 3 53 15, 2. Elliott (GBri, 3. Fon- driest(Ita).4.Weltz(Den), 5 Montoya (Spa), 6. Ruiz-Cabestany (Spa), 1 Roosen (Bel). 8 Mora (Col), 9 Oegroe mov (Sov), 10. Van Aert (Ned), 11 De Vries (Ned), overige Nederlanders 25. Breukink allen zelfde tijd als Gutier rez, 32 Hermans 3.22. 42 Jac van der Poel 4,37, 45 Poels 48 Den Bakker, 66. Van Orsouw allen zelfde tijd als Van der Poel, 83. Verhoeven 6.24, 92. Maassen z.t., 100 Nijdam 12 26. 103 Vos z.t., 108. Van der Hulst z.t., 112. Dekker z.t Laatste etappe: 1 Weltz 159 km in 3 56.09, 2. Roosen z.t., 3. Mora 0.16, 4. Maassen, 5. Van Aert. 6 Alonso (Spa), 7 Montoya (Spa), 8 Laguia (Spa), 9. Martinez (Spa), 10. Rodriguez (Spa), 11. Breukink, 16. Oegroemov all<m zelfde tijd als Mora, 34. De Vries 1.4V 40. Den Bakker z t.. 50. Verhoeven z.t., 62. Poels 9 40,63. Van Orsouw z.t., 70. Dekker 12.49, 71. jac van der Poel 15 03, 87. Nijdam 17.40. 96. Van der Hulst z.t., 97. Hermans z.t99. Vos z.t Eindklassement: 1 Oegroemov 25.34.09, 2." Rodriguez 0.42, 3. Breu kink 0.54, 4 Galarreta 0.59, 5 Weltz 1.00, 6 Indurain z.t.. 7. Mora 1 06, 8. Fuerte 1.16, 9. Roosen 1.23, 10. Mon toya 1.25, 15. Van Aert 1.49, 24 De Vries 3.23, 51. Maassen 20.13. 57. Den Bakker 2511,61- Verhoeven 26.5166. Poels 29.50,68. Van Orsouw 33.42.81 Hei-mans 40.07, 82. Jac van der Poel 40.24. 87. Dekker 41 17, 98. Nijdam 48 00, 100. Vos 50.56, 101. Van der Hulst 53.57 MORBEGNO (AFP) - Greg Le Mond is uit de Ronde van Italië gestapt. De Amerikaan besloot gisteren op te geven. Hij ver klaarde oververmoeid te zijn. De 29-jarige winnaar van de Tour de France had tot en met de veertiende etappe in de Giro geen indruk weten te maken. Hij stond op de 51ste plaats, op ruim vijftig minuten van leider Chic- cioli. LeMond wil enige tijd rust nemen. Agassi overbluft in Ail-American final van Roland Garros PARIJS (GPD) - Een kirrend Jenniswonder werd Monica Se les twee jaar geleden bij haar debuut op Roland Garros ge noemd. Het Parijse publiek, 1 foch wel wat gewend, kon in 1989 zijn ogen én oren met gelo ven Met gekreun ramde de des tijds 15-jarige Joegoslavische ,le ene na de andere gevestigde naam van de baan. Steffi Graf was de enige die de giechelende tiener toen in de halve finale (nog) een halt kon toeroepen. Anno 1991 is het steunen niet minder geworden, maar het ge- giebel tijdens de persconferen ties laat ze nu achterwege. De speelster uit Novi Sad is volwas sen geworden en klaar om het damestennis met harde hand te regeren. Zaterdag maakte Seles dat nog eens duidelijk. Ze ver overde haar tweede open Franse titel door in de finale Arantxa Sanchez-Vicario met 6-3, 6-4 te verslaan. Nieuw tijdperk Precies twaalf maanden geleden kondigde Seles al een nieuw tijd perk aan. Op Roland Garros pakte ze haar eerste Grand- Slamtitel door de toenmalige nummer één van de wereld, Stef fi Graf, op de slotdag te verslaan. De Duitse kreeg het daarna steeds benauwder op haar troon, maar het duurde nog bijna een jaar voordat Seles zich mocht la ten kronen tot de nieuwe konin gin, de jongste aller tijden. Haar eindzeges tijdens de Australian Open in Melbourne en het toer nooi van Key Biscayne gaven de doorslag. Nu ze met succes haar titel op Roland Garros verdedig de, kan ze voorlopig genieten van haar eerste plaats. Hoewel het Seles daar niet om te doen is. Seles bezorgt haar tegenstan ders nachtmerries. De door Nick Bollettieri opgeleide tennisster speelt onberekenbaar. Ze is linkshandig, maar slaat haar fo re- en backhands voornamelijk dubbelhandig. Op de baan lijkt ze overal te zijn en weet haar op- ponentes constant onder druk te houden. Haar enige manco is dat ze zich nauwelijks aan het net vertoont. Mede daarom verbrak vader Karolj vorig jaar de ver bintenis met Bollettieri, die zijn dochter „slechts ééndimensio naal opleidde en juist omdat ik een kunstenaar ben, ging met dat aan het hart. Ze moet een originele tennisster blijven". PAKIJS (GPD) - Jim Courier heeft uiteindelijk toch zijn re vanche gekregen. De rossige Amerikaan moest er ruim een jaar op wachten, maar gisteren toonde hij op Roland Garros het ongelijk van zijn vroegere trai ner Nick Bollettieri aan. Voor de ogen van de altijd een zonne bril dragende coach en uitgere kend tegen diens lievelingspu pil André Agassi veroverde Courier in de eerste Amerikaan se finale sinds 1954 de open Franse titel: 3-6, 6-4, 2-6, 6-1, 6-4. Daarmee zegevierde, na Andres Gomez vorig jaar, weer een spe ler die vooraf niet echt tot de,fa- .vorieten was gerekend. Hetgeen opnieuw aangeeft dat op het ten nispark aan de rand van het Bols de Boulogne geen vaste regels gelden, maar ook dat het tennis sen op gravel steeds meer zijn -kleur verliest. De twintigjarige Courier is, evenals de één jaar oudere Agassi overigens, een rasechte 'hardhitter'. Een ten nisser die floreert bij de kracht van zijn forehand en een intieme relatie met de baseline lijkt te hebben. Courier, zoon van een verkoper uit Dade City, Florida, straalt niets uit, zowel op als bui ten de baan. „Ik kon vandaag winnen of ver liezen. Vooraf dacht ik bij mezelf dat het laatste niet het ergste is dat er in je leven kan gebeuren", vertelde hij na afloop onbewo gen. De persconferentie van Agassi, die voor de derde keer op rij niet in staat bleek een Grand-Slamfmale te winnen, vormde daarmee een groot con trast. Vorig jaar werd hij in Pa rijs overrompeld door Gomez. Vervolgens sloeg hij Wimbledon over, maar tijdens de US Open leek hij zijn eerste grote evene ment te gaan veroveren. Pete Sampras wenste echter ditmaal niet mee te werken. Nadat Agas si ook in Melbourne verstek had laten gaan, moest het op Roland Garros toch eens gebeuren. Maar drie maal bleek voor de kleurrijke speler uit Las Vegas geen scheepsrecht. „Natuurlijk ben ik teleurgesteld, maai- niet meer dan vorig jaar of in New York", gaf de aangesla gen Amerikaan te kennen. „Mijn zelfvertrouwen was goed van daag. Het hele toernooi heb ik goed gespeeld. Maar soms ge beuren er dingen waar je niets aan kunt doen. Die je niet kunt controleren. Zoals de wind van daag. Door de omstandigheden was het lastig tennissen, maar ik wil daarmee mijn verlies niet Sparta. Middenvelder Van Wat- turn opende koelbloedig de sco- verklaren. Dat zou afbreuk doen aan de prestatie van Jim". Agassi begon gisteren goed, maar raakte uit zijn ritme door Doelpuntenfestijn in de Kuip twee regenpauzes in de tweede set. „Ik kwam daarna inderdaad weer moeilijk op gang. Maar het heeft geen zin om te gissen naar wat zou zijn gebeurd als het niet had geregend. Hij won en ik ver loor. Dat zijn de feiten". Courier daarentegen leek juist als herboren na de onderbrekin gen. „Op advies van José (Hi- gueras, zijn huidige coach, red.) ben ik bij de opslag van Andre verder achter de baseline te gaan staan. Daardoor kon ik mijn returns dieper slaan", legde de winnaar uit. Toen Couriers service in de vier de set ook nog begon te lopen, was het snel afgelopen met Agassi. Een ace, één van de ze ven die Courier sloeg, maakte na drie uur en negentien minuten een einde aan de eindstrijd. Cou rier wierp zijn witte pet, die hij de afgelopen weken het liefst ook nog tijdens het slapen had opgehouden, in het publiek en troostte daarna de verliezer. De twee finalisten kunnen het sinds kort weer met elkaar vin den, maar zijn niet altijd vrien den geweest. Ruim een jaar gele den keerde Courier de dril-aca- demie van Bollettieri in Braden- ton de rug toe. De Amerikaan, die ondanks zijn honkbaltalen ten op dertienjarige leeftijd voor een carrière in de tennissport koos, voelde zich sinds de op komst van Agassi op het tweede plan staan. En dat terwijl hij toch als junior aanmerkelijk be tere resultaten boekte. Zo is hij nog steeds de enige speler die na Björn Borg twee keer achtereen de Orange Bowl, het officieuze wereldkampioenschap voor jeugdspelers, won. „Ik wist nooit zeker of Bollettieri mij nu steunde of niet. En dat was moeilijk", zei Courier toen hij met zijn leermeester brak. Agassi besloot daarop ook maar niet meer met zijn landgenoot te praten. Als de twee elkaar tegen kwamen, viel er gelijk een stilte en op de baan waren hun ge vechten altijd hevig. Genoegdoening Inmiddels praten beide spelers weer met elkaar en behoren ook de problemen tussen Courier en Bollettieri tot het verleden. „On ze relatie is weer goed. We zijn het verleden vergeten. Maar de ze zege geeft wel een genoegdoe ning". aldus de nieuwe nummer vier van de wereldranglijst, die in 1989 in Bazel zijn eerste toer nooizege behaalde en dit jaar ook al in Indian Wells en Key Biscayne de sterkste was. Daar door begon hij twee weken gele den als negende geplaatst aan de open Franse titelstrijd, waar hij nooit verder reikte dan de vierde ronde. Ditmaal kwam voor Courier echter de omme keer, die hij volgens eigen zeg gen vooral aan Higueras te dan ken heeft. „Hij heeft me uit het hoofd ge praat dat ik met elke bal een punt moet scoren. Hij heeft me geleerd om rally's te spelen", gaf hij de waarde van de voormalige top-tienspeler uit Spanje aan. „We hebben vooral aan Jims houding tijdens het spelen ge werkt". vertelde de trainer zelf. die twee jaar terug ook Michael Chang naar de overwinning op Roland Garros leidde. „Elke slag moest bij hem een 'winner' zijn. Nu kan hij het geduld op brengen om op de fouten van zijn tegenstander te wachten". ROTTERDAM (ANP) - De spe lersgroep van Feyenoord weet n°S altijd niet wie het volgende seizoen als trainer fungeert. De huidige coach Wim Jansen en «et bestuur zijn nog in onder handeling. Deze week valt de beslissing over contraetverlen- S'ig- „Niets is nog zeker", on derstreepte Jansen, die tot dus- ver slechts orienterende ge sprekken met de clubleiding heeft gevoerd. ■Netbestuur van Feyenoord ziet Jansen het volgende seizoen het •hefst als technisch-directeur. De oud-international zou in die •mnctie een langdurige verbinte- nis Runnen tekenen. De spelers- ij^06'3 hoeft echter te kennen ge- ®even' dat Jansen als trainer- ;ooach dient aan te blijven. De oorkeur van de ras-Feyenoor- gaat ook die richting uit. ;?nt.i?eeén van de spelersgroep u ik niet zo interessant", liet nsen zondag weten. „Ik weet Iwil'Ik houd vast aan mijn 'e ,Als het bestuur van Feye- den j°h daarin niet kan vin- in h 15jammer. Ik wil graag ae Kuip doorgaan, maar wel °P mijn voorwaarden." Feyenoord heeft met verve af scheid genomen van het hond strouwe Rotterdamse publiek. Het legioen werd in de laatste thuiswedstrijd tegen stadge noot Sparta op de wenken be diend: vooraf een ereronde met de KNVB-beker. daarna een duel tussen twee onbevangen spelende ploegen met doelpun ten in overvloed (4-3). De derby was door de veilige po sitie van beide ploegen op de ranglijst sterk gedevalueerd, maar het duel ontpopte zich al lerminst als een verplicht num mer. De ruim 14.000 toeschou wers zagen een open en vurige wedstrijd. Met name Sabau en Van den Berg vochten een vermakelijk privé-oorlogje uit. Ook Heus en de behendige De Getrouwen gingen de persoonlijke duels scherp aan. De onbesuisde Snoei solliciteerde in de slotfase zelfs naar de rode kaart! Arbiter Van der Niet vond één keer geel echter voldoende voor de verde diger van Sparta, die wegens een schorsing (vijf keer geel) de laat ste competitiewedstrijd tegen SVV mist. In de beginfase domineerde re op aangeven van Sandël. Vier minuten later passeerde Vurens met een knap schot-in-de-draai doelman De Goey voor de twee de keer. Nog voor de rust herstelde de wakker geschrokken thuisploeg het evenwicht. Met dank aan de mistastende doelman Metgod kopte Van der Laan na een half uur van dichtbij 2-1 binnen. Met een fraaie actie verzorgde Ki- prich vlak voor de pauze de ge lijkmaker. Tien minuten na de onderbre king ging ook De Goey op een hoge voorzet in de fout. Hout man kon daardoor uit een vrij wel onmogelijke hoek raak kop pen, 2-3. Uit een vloeiende aan val. met Witschge en Blinker in een hoofdrol, tekende Fraser voor 3-3. Een kwartier voor tijd hielp Kiprich zijn ploeg met een subtiel lobje aan de achtste sei zoenzege. Fe.venoord-Sparta 4-3 (2-2). 9. Van Wattum 0-1. 13 Vurens 0-2, 29. Van der Laan 1-2, 44 Kiprich 2-2, 55. Houtman 2-3, 67. Fraser 3-3, 75. Ki prich 4-3 Scheidsrechter Van der Niet. Toeschouwers: 14.594. Gele kaart: Snoei Sparta Jim Courier schreeuwt het uil nadat hij Agassi op de knieën heeft gebracht foto APIRemy de la Mauviniere) menten in één jaar weet te win nen, hangt dus veel af van haar 'groeiproces' op de baan. Nadat ze de eerste set naar Seles was gegaan, leek de Spaanse in de tweede set terug te komen. Sanchez nam een 4-1-voor- sprong, maar die smolt weg toen op het Court Central eindelijk de zon doorbrak. In de laatste ga me, die een kwartier duurde, stribbelde ze nog even tegen. Pas bij het vierde matchpoint voor Seles gaf ze zich gewonnen. Parijs. Roland Garros Vrouwen enkel, finale: Seles (Joe/1- Sanchez (Spa/5) 6-3 6-4. Dubbel, halve finale: avtsjenko/Zve- reva (Sov/2) - Paz/Sabatini (Arg/8) 6-3 5-7 9-7 Finale Gigi Fernandez/No- votna (VSt/Tsj/1) - Savtsjenko/Zvere- va 6-4 6-0. Mannen enkel, finale: Courier (VSt/ 9) - Agassi i.VSt/4) 3-6 6-4 2-6 6-1 6-4 Dubbel, finale: Jarryd/Fitzgerald (Zwe/Aus/9) - Leach/Pugh (VSt/3) 6-0 7-6 Gemengd dubbel, finale: Sukova/ Suk (Tsj/12) - Vis/Haarhuis (Ned/14) 3-6 6-1 6-1 Meisjes: Enkel, finale: Smashnova (Isr) - Gorrochategui (Arg) 2-6 7-5 6-1. Jongens: Finale: Medvedev (Sov) - Engvist (Zwe) 6-4 7-6. Beckenham. Grastoernooi: Mannen, kwartfinales: Lendl (Tsj/li - Grabb (VSt/7) 7-6 6-1. Halve finales Lendl - Steltenberg (Aus/14) 6-2 6-2, Cash (Aus/9) - Wheaton (VSt/3) 6-3 6-2. Fi nale: Lendl - Cash 3-6 7-6 7-6. Vrouwen, finale: Strnadova (Tsj/3) - Stubbs (Aus) 6-7 6-4 6-3 Rosmalen. Mannen, kwalifictaies: eerste ronde: Groen (Ned) - Winnink (Ned) 6-4 6-1. Hombrechrer (VSt) - Lodder (Ned) 4-6 6-3 6-4. Oosting (Ned) - Brown (VSt) 6-4 6-0. Nrjssen (Ned) - Pimek (Bel) 6-0 7-5. Rive (VSt) - Van 't Hoff (Ned) 6-2 6-3. Tweede ronde: Layendecker (VSt) - Groen 7-5 6-3, Youl (Aus) - Oosting 6-3 6-4, Thome (VSt) - Nijssen 7-5 6-4. In Parijs was van enige verande ring weinig te zien. Seles kondig de echter aan dat ze met het oog op Wimbledon meer 'service-vol ley' wil gaan spelen, „Tijdens trainingen oefen ik vaak daarop en meestal tennis ik dan beter. Ik had me voorgenomen om het ook hier vaker te spelen, maar ik heb het geen enkele keer ge daan. Ik wil echter niet heel mijn leven op de baseline staan. Daarom werk ik aan mijn 'servi ce-volley'. Op Wimbledon zal ik zo wel moeten spelen om een kans te maken. Ik probeer het gewoon en dan zien we wel", al dus Seles, die nu halverwege een 'Grand Slam' is. Of ze na Mau reen Connolly (1953). Margaret Smith Court 1970) en Steffi Graf (1988) de vierde speelster wordt die de vier belangrijkste evene- Winnares Monica Seles toont de beker van Roland Garros (foto APILionel Cironneau De Spanjaard Edoardo Chozas wint de rit van zaterdag foto EPA/Monteforte

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 11