Bedrijvenpark gaat in de ijskast Opslagloods voor berging mosselschelpen van de baan Ligfiets een waardig alternatief Behandeling Anouk lijkt beoogde effect te hebben De Vlijt Bedden V ol wasseneducatie krijgt mediatheek in Zeeuwse bibliotheek provincie 15 Geen belangstelling voor terrein Hoogwaard in Middelburg Middelburgse wmm Mulder Teachers in Middelburg stopt ermee lezers schrijven ZATERDAG 8 JUNI 1991 bS MIDDELBURG-Hel pla.i voor taanlesvai. het hoogwaard,- bedrijvenpark Hoogwaard I. Middelburg verdwijnt voor. Le in de ijskast Milieutech nische bedrijven ,n Midden- Zeeland hebben geen belang- delline voor een concentratie vffl hun activiteiten in Middel bare Uit een marktverkenning blijkt dat zij liever aanhunhui- jj.e vestigingsplaats vasthou den De benaderde ondcrnemm- hebben de komende vijf jaar ook geen plannen voor uit breiding of verplaatsing. ne opzet van het bedrijvenpark Hoogwaard, dat moet worden ontwikkeld bij de uitvalsweg ,anMiddelburg-Zuid (achter de Torenweg) naar rijksweg 58, moet worden verbreed. De aan vankelijke doelstelling de sector pilieutechologie daar onder te brengen is te beperkt en vormt geen basis voor een exploitabel Industrieterrein. Het adviesbureau BRO uit ïught, dat voor de gemeente Middelburg de mogelijkheden drugsdealer opgepakt MIDDELBURG - De Middel burgse politie heeft woensdag de 39-jarige drugshandelaar J. A. opgepakt. Diens woning werd al enige tijd in de gaten gehouden. De politie heeft 7 gram heroïne in beslag genomen. Nadat A. was opgepakt hield de politie ook acht klanten van de drugs handelaar aan. Zij hadden bij A. heroine gekocht. Ze werden na verhoor heengezonden. A. zit nog vast. Bij de actie waren tien politiemensen betrokken. en onmogelijkheden van Hoog waard heeft onderzocht, stelt voor de doelgroep te verbreden tot meer algeme produktie- en distributiebedrijven, de kanto rensector en dienstverlening. Voortrekkersrol Volgens BRO is een voortrek kersrol weggelegd voor over heidsdiensten. De gedachten gaan onder meer uit naar pro vinciale waterstaat en een even tueel op te richten milieudienst. De gemeente Middelburg moet ook niet proberen Hoogwaard in haar eentje te ontwikkelen, maar onder de noemer van eco nomische dubbelstad Middel- burg-Vlissingen. De haalbaarheid van een milieu park Hoogwaard wordt overi gens sterk ingeperkt door het ge brek aan voldoende opleidings mogelijkheden voor de hoog waardige milieusector in Zee land. Hoogwaardige bedrijven verlangen die wel. De aantrek kingskracht van Hoogwaard 'oude stijl' is bovendien gering, omdat het industrieterrein het voornamelijk moet hebben van de relatief kleine Midden- Zeeuwse markt. Zeeuwsch- Vlaanderen valt af door de slech te bereikbaarheid. De Wester- schelde Oever Verbinding (WOV) verandert daar op de kor tere termijn weinig aan. De raadscommissie economi sche zaken van de gemeente Middelburg bespreekt woens dag 12 juni de eerste tussenrap portage van het BRO-adviesbu- reau over Hoogwaard. Die ver gadering begint om half acht 's avonds en wordt gehouden in de maquettekamer van het stad huis. De BRO-adviseurs hebben inmiddels opdracht ontvangen voor verder onderzoek. Advertentiel Sigaretten gestolen SLUIS - In de nacht van woens- j op donderdag zijn 60 tot 70 sloffen sigaretten gestolen uit het tankstation van R. B. aan de Sint Annastraat te Sluis. Ook werd 100 gulden aan klein geld meegenomen. Men kwam het pand binnen door aan de achter zijde een paar ramen stuk te slaan. binnenhuis Voor kwaliteit en service Kromme Weele 21-23 Middelburg. Tel. 14077 Eén van de negentien ligfietsmodellen die tijdens de expositie in Middelburg zijn le bezichtigen ij'oto Ruben Oreel) MIDDELBURG - Het kan even duren voor je er net zo zeker op en afstapt als op een gewone fiets, maar daarna slaat de verruk king toe. De ligfiets, onderwerp van een expositie in het Zeeuws Museum in Middelburg, heeft zoveel voordelen in snelheid en comfort dat het een waardig alternatief voor de auto kan zijn. Dat is de boodschap die vrijdag tijdens de opening van de ten toonstelling werd gebracht door de sprekers. De kleine ruimte waar de opening werd gehouden was duidelijk niet berekend op het grote aantal mensen dat op de tentoonstel ling afkwam. Tientallen geïnteresseerden, actieve ligfietsers en ligfiets-bouwers waren naar Middelburg gekomen. Directeur ir T. G. van der Meer van Provinciale Waterstaat opende de exposi tie door de Mö-ligfiets uit te proberen (M5: Meer Meters Met Min der Moeite), een ontwerp van de Middelburger Bram Moens. Tussen de negentien modellen die museummedewerkster en ini tiatiefneemster Dorine Zelders in bruikleen kreeg van particulie ren is het M5-type in verschillende variaties te zien. De expositie beslaat vier bovenzalen en een videokamer, waarin een program ma doorlopend ligfietsen in actie laat zien. Een tweede video-op stelling belicht de wedstrijdkwaliteiten van de ligfietsen. Hoogst opvallende, soms bizarre constructies die de fietser nog comfor tabeler of sneller of droger op weg helpen staan uitgestald. Vaak is het mechaniek van de fietsen goed te bestuderen, in recentere modellen gaat de aandrijving verscholen achter gestroomlijnde kunststoffen bekledingen. De capaciteiten als goederentransporteur - met twee achterwie len en een kofferbak onder het zadel - of vakantievoertuig wor den uitgebreid tentoongesteld. Ook een Middelburgse vinding is de vakantiekuip: een doorzichtige kunststoffen koepel in de vorm van een grote halve druppel. Op de fiets gezet is het een aërodynamisch dak, op de grond met een zeiltje eronder een een persoonstentje. „Er zijn ongeveer 1000 ligfietsen in Nederland. Maar omdat zowat iedereen zelf z'n ligfiets bouwt, zijn er ongeveer 900 modellen." merkte G. van de Beek op in zijn inleiding. Van de Beek is voor zitter van de Nederlandse vereniging voor Human Powered Vehi cles en hoofdredacteur van het blad Fiets. Hij beschreef de ge schiedenis van de ligfiets, een verhaal dat begint in 1933 toen de eerste ligfietser het werelduurrecord aan diggelen trapte. Het feit dat de UCI het record ongeldig verklaarde en ligfietsen als on reglementair van de parcoursen weerde, is er debet aan dat de ontwikkeling van de ligfiets bijna stilstond. Dat veranderde in het begin van de zeventiger jaren, toen het idee van economi scher energiegebruik, ergonomischer lichaamshouding en hoge re snelheden opnieuw werd opgepakt. Andere evenementen deze zomer waarbij bijzondere fietsvormen het middelpunt vormen, zijn de expositie over waterfietsen van 15 juli tot en met 31 augustus in Delta Expo. wedstrijden met onder meer een record-tijdrit voor ligfietsers op het eiland Neel- tje Jans op zaterdag 31 augustus en een toertocht rond het Veer- se meer op 1 september. De expositie is vanaf vandaag, zaterdag, open voor het publiek en loopt door tot 25 augustus. Openingstij den: zaterdag t/m maandag 13.30 tot 17.00 uur. dinsdag t/m vrij dag 10.00 tot 17.00 uur. Goese Colin Breas nu in Houston VOGELWAARDE - De gezond heidstoestand van de driejarige Anouk Schelkens uit Vogel waarde gaat heel langzaam vooruit. „Het gaat allemaal zachtjes, heel zachtjes", be klemtoont haar moeder Gerda. Ze drukt zich zo voorzichtig uit omdat ze de afgelopen tijd tele foontjes van mensen heeft ge kregen die dachten dat het meisje snel aan de beterende hand was en zelfs alweer kon lo pen. „Het doet pijn als je dan 'nee' moet verkopen. Anouk heeft nog 24 uur per dag zorg no dig, een inf'uuspompje en medi catie." Dat het met Anouk heel lang- •zaam vooruit gaat leidt haar moeder af uit het feit dat haar oogjes steeds rechter gaan staan en dat ze iets meer kracht krijgt. ..Het is allemaal afwachten. Je leeft constant in onzekerheid, maar al met al heb ik toch het g van pro- 'r Burzinsky goed heeft ge- zegt Gerda Schelkens. Middelburger bekent elf inbraken MIDDELBURG - De 27-jarige i Middelburger C. K. heeft elf in braken bekend. K., een bekende van de Middelburgse politie, werd 24 mei opgepakt naar aan leiding van het signalement dat «oor een bewoner van het Wou- driksland in de Zeeuwse hoofd stad was gegeven. De laatste werd m de nacht van 23 op 24 me' opgeschrikt door allerlei nrnoer toen iemand in zijn wo- mng probeerde in te breken. De koos het hazepad toen de bewoner naar beneden kwam. J die inmiddels verblijft in het huis van Bewaring, pleegde zijn braken in Middlburg en één naai in Oost-Souburg. Zijn buit oestond uit geld, sieraden en neques ter waarde van enkele omzencien guldens. Hij verkocht spullen aan een heler, die hem fcmr A --6° verschafte. De P tie heeft de zaak verder in Onderzoek De Amerikaan behandelde Anouk in Houston een paar we ken geleden aan een hersentu mor. De nabehandeling zal zeker nog twee tot drie jaar in beslag nemen. Bloedonderzoek bij Anouk toont aan dat er een afbraakpro- dukt van de tumor in voorkomt, maar meer zekerheid hierom trent hoopt haar moeder te krij gen in augustus. Dan wordt in Rotterdam een scan (foto) ge maakt waarop de grootte van het gezwel gezien kan worden. Colin Breas Op dit moment wordt de 16-jari- ge Colin Breas uit Goes in Hous ton behandeld aan een hersen tumor. Hij wordt 22 juni terug in Nederland verwacht. Volgens zijn ouders reageert hij goed op de eerste onderzoeken. De totale kosten voor de behandeling be dragen naar schatting 200.000 gulden. Tot nu toe hebben ver schillende ondersteuningsacties een bedrag van 22.000 gulden op geleverd. Ook nu nog gaan de acties door. Zij worden steeds groter van op zet. Leerlingen en docenten van het Goese Lyceum, waar Colin de VWO-opleiding volgde tot hij die in verband met zijn ziekte moest staken, houden vrijdag 21 juni een massale actie om bij te dragen in de kosten van de in greep. Op en rond het schoolterrein worden van 12.00 uur 's middags tot middernacht verschillende activiteiten gehouden. Leerlin gen en docenten, die onlangs de werkgroep 'Actie Help Colin' op richtten, willen met de actie zor gen dat er voldoende geld bin nenkomt om Breas na terug komst uit Amerika een goede nazorg te geven. Eerdere spontane inzamelingen brachten al aardig wat geld in het laatje. Een handtekenin genactie op Colins zeventiende verjaardag leverde 1500 gulden op en een rondgang bij het Lewe- dorpse bedrijfsleven van mede scholiere Corine Wondergem voegde daar nog eens 500 gulden aan toe. Vrijdag 21 juni start de manifes tatie op het Goes Lyceum met een spelletjescircuit, uitgezet op het schoolplein. Tot drie uur is er tevens een rommelmarkt. Daar na geeft rector P. J. de Jong het startsein voor een door hem sa mengesteld massa-dictee. In na volging van het vorig jaar gehou den Nationaal Dictee wil de werkgroep 'Actie Hulp Colin' tal van prominenten uitnodigen om hieraan deel te nemen. Gedacht wordt aan de Goese burgemees ter mr T. R. Seinstra en commis saris van de koningin dr C. Boer- tien. Het lyceum heeft haar aula 's avonds beschikbaar gesteld voor een benefietconcert. De Goese entertainer Kees van Vre- degem en vier Zeeuwse bands treden hier op. De berg mosselschelpen in de Yerseke Moer is bestuurders en milieubeschermers een doorn in het oog foto Willem Mieras) Vorig college gs akoord; huidige college tegen Slaapkamer en bedden speciaalzaak De Slaapvoorlichter voor Zeeland lït'estenmarkt 12, Goes, tel. «1100-32213 YERSEKE - De provincie wei gert mee te werken aan de bouw van een opslagloods voor mos selschelpen aan de rand van de Yerseke Moer. Gedeputeerde Staten vinden dat de opslag plaats op een industrieterrein thuishoort. Daarmee door kruist het dagelijks provincie bestuur de overeenkomst tus sen de gemeente Reimerswaal en exploitant W. van Oeveren om onder voorwaarden de loods aan de Kanaalweg bij Vlake neer te zetten. Die afspraak is na langdurig overleg gemaakt en had de mondelinge instemming van het vorige college van gs. Van Oeveren bergt al enkele ja ren mosselschelpen op een wei land in de Yerseke Moer. Dat perceel ligt in een reservaatsge- bied. De opslag, in de loop dei- tijd uitgegroeid tot een forse berg. is een doorn in het oog van overheden en natuurbescher mers. De gemeente Reimers waal heeft medio jaren tachtig via bestuursdwang getracht een eind te maken aan het storten van mosselschelpen in de Moer. Van Oeveren wist die dreiging via de Raad van State af te wen den. De gemeente ondernam verder geen stappen, omdat het toezicht op de Afvalstoffenwet kort daarna werd overgeheveld naar de provincie. Verschillende sluitingsprocedures hebben ver volgens tot niets geleid. Om toch de bekritiseerde opslag in het reservaatsgebied te beëin digen, werd gezocht naar alter natieven. Daarbij was de Molen polder in beeld als stortplaats van de gezamenlijke mosselbe- drijven. Deze optie ontmoette veel tegenwind van omwonen den, die stankoverlast vreesden, terwijl de gemeente haken en ogen zag aan de verkeersveilig heid. De schelpentransporten zouden grotendeels door de bebouwde kom voeren en belangrijke fiets routes kruisen. Veelvuldig over leg met het toenmalige dagelijks provinciebestuur leidde tot de conclusie dat opslag in de Yerse ke Moer slechts viel uit te ban nen, als de exploitant zijn schel- penbedrijf op een andere lokatie zou kunnen voortzetten. Ruil Een grondruil in het kader van de ruilverkaveling Yerseke Moer bood een opening. Van Oeveren zou het stuk weiland inleveren voor een perceel aan de Kanaal- weg. aan de rand van de Moer. De gemeente en de exploitant sloten na lang onderhandelen een overeenkomst, die ook de in stemming had van het provin ciebestuur en de ruilverkave- lipgscommissie. Van Oeveren werd hierin verplicht de schel pen de eerste negen maanden onder te brengen in een gesloten loods. Ook werden voorwaarden gesteld aan de ontsluiting en de groenaankleding. Tegen de planogische procedu re, nodig om de agrarische be stemming te wijzigen, maakten omwonenden en de Zeeuwse Mi lieu Federatie bezwaar. De klachten betroffen stankover last en aantasting van het na tuurgebied. Hoewel ook de ge meente zich realiseerde dat de Kanaalweg grenst aan het reser- vaats- en beheergebied. vond zij de lokatie acceptabel, zeker on der de gestelde voorwaarden. Provincie Nu de hele procdure doorlopen is, houdt de provincie plotseling de boot af. Gs zijn niet bereid een 'verklaring van geen bezwaar' af te geven De gemeente is daar niet gelukkig mee. Wethouder M. van Overloop: ..Het betekent dat een oplossing voor de stort van schelpen in de Moer weer uit zicht verdwijnt. De provincie is eindverantwoordelijk voor de naleving van de Afvalstoffen wet. Ik verwacht dat zij nu een MIDDELBURG - Docenten en educatieve werkers in de vol wasseneneducatie kunnen van af donderdag terecht in een me diatheek voor hun beroeps groep. Die mediatheek volwas seneneducatie wordt gevestigd in de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg. Donderdag 13 juni wordt de officiële opening ver richt. Dat doet eén van de uit Marokko afkomstige cursisten, mevrouw Khadija Sekkour. te genwoordig uit Middelburg. Het initiatief om tot deze voor ziening als onderdeel van de Zeeuwse bibliotheek te komen, werd genomen na opheffing van het Zeeuws Steunpunt voor Vol wasseneneducatie. Mevrouw I. van der Goot van de Zeeuwse Bi bliotheek daarover: „We vonden het zonde dat de collectie van het steunpunt zou versnipperen. Daarom zijn we met allerlei be trokkenen. zoals de drie regiona le educatieve centra in Zeeland, besprekingen begonnen over het voortzetten van de collectie. En dat lukte na enig onderhan delen." De mediatheek Volwassenen educatie bestaat uit een collec tie didactisch materiaal en ach tergrondinformatie. In totaal zijn zo n 2500 boeken, vaktijd schriften, audiovisuele leermid delen, speel-leermateriaal en educatieve software aanwezig. Medewerkers van instellingen op het gebied van de volwasse neneducatie kunnen gratis ge bruik maken van het materiaal. Het voordeel van de huisvesting in de Zeeuwse Bibliotheek is dat het materiaal wordt opgenomen in de catalogus van de biblio theek. Dat betekent dat belang stellende docenten en werkers in de volwasseneneducatie het ma teriaal bij hun plaatselijke bi bliotheek, via de geautomati seerde catalogi die daar liggen, op kunnen vragen en na enige dagen op kunnen halen. Materiaal Het materiaal is bedoeld voor educatieve werkers basiseduca tie, docenten beroepsonderwijs volwassenen, docenten voortge zet algemeen volwassenenon derwijs, vormingswerkers, me dewerkers ondersteunende in stellingen volwasseneducatie en belangstellenden die niet be roepsmatig bij de volwassenen educatie in Zeeland zijn betrok ken. De Zeeuwse Bibliotheek houdt de collectie actueel en krijgt daar bijna 23.000 gulden voor van de provincie. Na twee jaar wordt een evaluatie gehouden en bezien of dat budget aange past moet worden. Een bedrag van 23.000 gulden is voor dit werk niet erg veel, vindt educa tief consulente Van der Goot. De drie regionale educatieve centra in Zeeland (Walcheren, de Bevelanden-Tholen en Zeeuwsch-Vlaanderen) hebben zelf nu ook nog documentatie centra. Mevrouw Van der Goot zou het liefst zien dat die ook bij de mediatheek worden aange sloten: „Als je ziet dat zo'n me diatheek goed loopt, dan is dat toch de beste oplossing. Dan kunnen er veel meer mensen ge bruik van maken." De officiële opening voor geno digden begint donderdag 13 juni om 14.00 uur. Vanaf 16.15 uur kan iedere belangstellende in de mediatheek terecht. Daarna worden de openingstijden van de Zeeuwse Bibliotheek aange houden. MIDDELBURG - Het instituut Teachers Interacademie in Mid delburg beëindigt met ingang van komend cursusjaar alle ac tiviteiten. Teachers verzorgde onder meer een opleiding tot secretaresse en cursussen op het gebied van toerisme en com putergebruik. Geruchten dat bet instituut failliet zou zijn, werden vrijdag weersproken door één van de oprichters, di recteur M. Nyst. „Het is abso luut niet zo dat de deurwaarder aan de deur staat te rammelen", zei hij. Nyst vertelde dat het aantal in schrijvingen dit jaar weer lager was dan het voorgaande. Dat is aanleiding geweest om te beslui ten de zaak op te doeken. De pro vincie telt steeds minder jonge ren en bovendien zijn de moge lijkheden om de opleidingen die Teachers aanbood op een 'gewo ne' school te volgen, veel ruimer geworden. Deze ontwikkelingen ziet de directeur als de belang rijkste oorzaken van de teruglo pende belangstelling voor de (durei particuliere opleidingen van het instituut aan de Se- geersstraat in de Zeeuwse hoofd stad Teachers had geen docenten in vaste dienst. Een personeelslid dat in deeltijd administratief werk verricht heeft volgens Nyst geen bezwaar tegen beëindiging van het dienstverband. Gedu peerd zijn vooral de mensen die hadden ingeschreven voor het komende cursusjaar. Zij rea geerden, zegt Nyst, niet allemaal even verheugd op de medede ling dat ze moeten omzien naar een andere opleiding. Ringrijden in Ritthem RITTHEM - Op de Kerkring in Ritthem wordt zaterdag een tweede klas-wedstrijd gehouden van de Zeeuwse Ringrijders Ver eniging. Er doen 39 ringrijders mee die zullen strijden om het kampioenschap van de tweede klasse. De wedstrijden beginnen 's morgens om acht uur en tegen half zes is de prijsuitreiking. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC verschenen berichten, artikelen of commentaren. Niet voor open brieven, gedichten en dergelijke Anonieme inzendingen of stukken zonder duidelijke opgave van adres en woonplaats worden niet in behandeling geno men. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekor ten, Over geweigerde brieven kan niet worden gecorrespon deerd. I I I 1 I I I I I I I I I I I I I I II I 1 I II I I duidelijk aangeeft hoe het ver der moet." In een brief aan de gemeente meldt de provincie dat de vesti ging aan de Kanaalweg niet strookt met het Streekplan Zee land. De lokatie Kanaalweg ligt in agrarisch gebied en is in strijd met het natuurbelang, aldus gs. Dat wist het vorige provinciebe stuur natuurlijk ook al, maar het heeft indertijd de voorgestane oplossing nooit getorpedeerd. Het college van gs vindt dat de opslagplaats voor mosselschel pen op een bedrijventerrein thuishoort. Van Overloop vraagt zich af wie een eventuele vestiging op Olzendepolder gaat betalen. Bovendien zit Van Oe veren dan met een onbruikbaar perceel aan de Kanaalweg. De Reimerswaalse wethouder voor ziet bij aanvoer van schelpen naar Olzendepolder dezelfde verkeersproblemen, waarop het alternatief Molenpolder destijds is gesneuveld. Dat knelpunt is er niet aan de Kanaalweg. Hoewel de provincie meedeelt dat Rei merswaal bezwaar tegen de wei gering kan aantekenen, wil Van Overloop liever met gs rond de tafel om de impasse te doorbre ken. Gedeputeerde L. Neder- hoed-Zijlstra (ruimtelijke orde ning) was vrijdag niet voor com mentaar bereikbaar. Ronde van Mid den-Zeeland II Naar aanleiding van een stukje van mevr. H. C. Lamper-Lokerse uit 's-Heer Arendskerke, wil on dergetekende, op het gebeurde zoals door haar beschreven, graag zijn visie geven. Ondergetekende stond op 1 juni bij het bewuste punt als toe schouwer te kijken naar de ron de van Midden-Zeeland. Me vrouw Lamper kwam met haar auto bij de bocht aan en de toe schouwers gebaarden en riepen alleen maar dat mevrouw door moest rijden. Van sommeren om te stoppen was dus geen sprake. Trouwens mevrouw, burgers kunnen uw rijgedrag niet bepa len, dat bepaalt u immers zelf. Mevrouw zegt dat ze aan de kant van de weg stopte, maar ze stond, voor de kruising, op de rechtse helft tegen de as van de weg. De groep renners kon dan ook maar net achter haar auto langs. Mevrouw stapte zelfs uit haar auto en liep naar de achter kant van de auto om te kijken of er iets geraakt was. Men moet er trouwens niet aan denken, wat er gebeurd zou zijn als een ren ner uit die groep de auto wel ge raakt had. De toeschouwer die volgens haar riep: „Je mag daar hele maal niet staan", riep echter, „U kunt daar niet blijven staan". Die toeschouwer was ondergete kende. De politieman die mevrouw sommeerde om daar weg te rij den deed dat m.i. op een niet blafferige manier. Waarheen? U kon gewoon het kruispunt over steken en uw weg vervolgen. Tip voor mevrouw: maak meer gebruik van het openbaar ver voer. W. Rockx Schumanstede 13-32 Goes (discussie gesloten) Kerncentrales Dat is nou niet aardig van de PZC! De minister van Economi sche Zaken geeft tientallen mil joenen uit en de SEP, de samen werkende Elektriciteitsbedrij ven van Nederland, jatten kapi talen van de inkomsten verkre gen uit het stroomverbruik om samen met de minister een grootscheepse reclame te ma ken voor drié kerncentrales. Dan komt de PZC met een be richt van vijfduizend mensen die in uranium gewerkt hebben en de dood vonden met longkan ker. Kan nooit waar zijn, want de minister beweert het tegendeel. En het ministerie van Economi sche Zaken spreekt altijd de waarheid als het om kernenergie Hoewel.die ambtenaren tech nocraten, die ik jaren geleden eens in geheimtaal hoorde spre ken, die ook van Economische Zaken kwamen om in hun war taal voorlichting te geven, ik dacht, dat die erg naast de waar heid zaten. Kennelijk hadden ze last van Zeeuwse koortsen, waarvoor Erasmus al zo bang was. De 'stenge' luisterde toen morrend en geen mens wist waar die mannen het over hadden. De minister wil nou eenmaal kerncentrales. Al wil een over grote meerderheid in Nederland dat niet. Kijk, dat is nu toegepaste Neder landse democratie! Alles wat de mensen niet willen, dat gebeurt. Wat ze wel willen, fatsoenlijke eerlijke ministers en bestuur ders, daar kunnen ze naar flui ten. H. Fransen Torricellistraat 7 Kruiningen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 47