Opvispremie wordt in ere hersteld Opschudding rond woonwagen Uitgebreid programma (inwijding Schelderadar Middelburger achtste in natuurkunde-olympiade Alleen geld voor scholing in relatie tot arbeidsmarkt Donauvlotters zien het einddoel toch weer zitten Probleem rond seizoenkrachten vraagt meer actie VanderHave Groep boerde in '90 goed Oliegeul blijft verboden gebied provincie 11 \iaij zwicht voor druk uit Tweede Kamer Man in bezit alarmpistool aangehouden bij Olau Line ZATERDAG 8 JUNI 1991 ilSSiNGISN - De premierege- voor vissers die bommen of jcre explosieven boven wa fer halen, komt terug. Minister l r. H. Maij-Weggen van ver- r en waterstaat is bezweken iroorde druk uit de Tweede Ka- ier die verschillende keren op «invoering van de vergoe- ing heeft aangedrongen. Het abinet neemt naar verwach- in» volgende week een defini- j(fbesluit over de nieuwe pre- lieregeling. Issers krijgen, als het voorstel Maij-Weggen wordt goedge- lurd, vanaf 16 juni 400 gulden oor liet eerste opgeviste explo- iefen voor elk volgend projec- lel in die lopende week 100 gul- den. De vergoedingen zijn geli miteerd. Per schip wordt jaar lijks niet meer dan 5.000 gulden uitgekeerd. Maij-Weggen is van plan voor de premieregeling elk jaar 100.000 gulden vrij te ma ken. De minister van verkeer en wa terstaat heeft, gezien de finan ciële grenzen de zij stelt, geleerd van haar voorgangster drs N. Smit-Kroes, Die blies in 1989 de tien j aai1 eerder afgeschafte pre mieregeling nieuw leven in, ook onder zware druk van de Tweede Kamer en het visserijbedrijfsle ven. Smit-Kroes stelde 1000 gul den per elk opgevist explositief beschikbaar. De aanvoer was zo groot - 168 meldingen - dat de minister zich genoodzaakt zag de vergoedingen al in september in te trekken. Motie Maij-Weggen voelde op grond van die ervaring weinig voor her invoering van de premierege ling. Zij kon de Tweede Kamer echter niet overtuigen en kreeg een kamerbreed ondersteunde motie aan haar broek. Het parle ment drong zo sterk op vergoe dingen voor opgeviste explosie ven aan, omdat vissers gevaar lopen. Het bewijs daarvoor is april vorig jaar geleverd door de bemanningsleden van de viskot- ter Breskens 43. Zij hadden de schrik van hun leven, toen 50 meter achter hun schip een in de netten verstrikte torpedo ont plofte. De schade aan het vaar tuig bedroeg 10.000 tot. 20.000 gulden. Schipper J. Albregtse van de Breskens 43 zei na de bijna-ramp dat een premieregeling hem er niet toe kan overhalen explosie ven aan te melden bij de Kust wacht. Het wachten op een mari neschip die het projectiel komt ophalen, kost te veel vistijd en dus geld. Secretaris P. J. V. de Baare van de Zeeuwse vissers vereniging Zevibel sprak de ver wachting uit dat de vissers ook na de invoering van Maij-Weg- gens' voorstel bommen over boord zullen blijven gooien. „Maar", voegde hij toe. „beter iets dan niets." P. Stupers, hoofd van de duik- en demonteerploeg van de Konink lijke Marine in Vlissingen, rea geerde verheugd op het initiatief van Maij-Weggen. Zijn ploeg valt onder de mijnendienst van de Koninklijke Marine en die heeft veel baat bij meldingen van vissers, 'de beste mijnenve gers'. Stupers kon niet inschat ten of de premieregeling zoden aan de dijk zet. Hij sprak de hoop uit dat vissers in elk geval de opgeviste én vervolgens te ruggegooide bommen afboeien. De Koninklijke Marine kan ze dan tenminste terugvinden. AARDENBURG - Consternatie opliet Aardenburgse woonwa- gencentiTim aan de Eedeweg vrijdagavond omstreeks half elf, Enkele politiemensen, 'ge wapend' met groot materieel, kondigden aan dat ze de wagen vanmevrouw E. Claessens kwa men wegslepen op last van bur gemeester Jongmans van Aar denburg. De wagen van me vrouw Claessens blokkeerde de toegang tot een landbouwper- ceel en na meerdere waarschu wingen was de maat vol, stelde Jongmans. Mevrouw Claessens weigerde iar woonwagen uit te komen .i bleef met haar twee kinderen -lién peuter van 2 en een baby van 2,5 maand) binnen. Een poli- ieman vertelde centrumbe- ponster mevrouw I. Swagema- prs dat ze haar schoonzus des- Is zouden arresteren. Maar even na middernacht was geen actie ondernomen, ..gemakers: „Wat moeten ze In eigenlijk? Een vrouw met |nbaby in de cel zetten?" lessens was tot vrijdagmor- [gen te gast bij haar broer en zijn 'endin. Ze stond met een toer- ivan naast de woonwagen [van haar broer. Vrijdagmorgen zij met haai1 kinderen aar een naast die plaats gele st stukje grond dat tegelijker- toegangsweg tot een wei- WÊÊmmmmwwmm iand is. E. Claessens wil eigenlijk plaatsnemen op één van de twee standplaatsen die niet perma nent bewoond zijn. Bij de oplevering van het kampje was enige jaren geleden slechts belangstelling voor vier van de zes standplaatsen. Zo'n anderhalfjaar terug heeft de ge meente besloten de twee niet be zette standplaatsen te verhuren als opslagruimte aan twee bewo ners van het kampje. De familie Claessens en Swagemakers vechten die beslissing nu aan als onrechtmatig en dus illegaal. Volgens hen zijn de standplaat sen bestemd voor bewoning en eenieder die daar wil gaan wo nen, moet daar toestemming voor krijgen. Schoonzus E. Claessens woonde in Limburg, maar is onlangs gescheiden. We tend dat op het centrum van haar broer nog plaats was, toog ze naar Aardenburg. Burgemeester Jongmans stelt echter dat de standplaatsen ver huurd zijn. „En huurders heb ben ook rechten, die kun je hen niet zo maar ontnemen." De politie besloot omstreeks kwart over twaalf onverrichter- zake naar huis te gaan. „Maai1 ze hebben wel gezegd dat ze van ochtend (vandaag, red.) om ze ven uur terug zouden zijn en dat ze dan ook zonder pardon de wa gen opladen", aldus de broer van mevrouw Claessens. Kassen van het bedrijf VanderHave bij Rilland foto Willem Mieras) KAPELLE - De Koninklijke VanderHave Groep BV in Kapelle heeft opnieuw een goed jaar achter de rug. De omzet steeg in 1990 met twaalf procent tot bijna 300 miljoen gulden. De netto winst bedroeg 20,1 miljoen gulden. Dat is ongeveer 1,3 miljoen gulden meer dan in 1989. Het is voor het eerst sinds '85 dat Van derHave een dergelijk winstniveau haalde. Dat blijkt uit het jaarverslag over 1990. De Koninklijke VanderHave Groep (dochter van de Suiker Unie in Breda) is een internationale onderneming, actief op het gebied van veredeling, produktie, verwerking en verkoop van land- en tuinbouwzaden en uitgangsmateriaal voor de sierteelt. De on derneming heeft meer dan 40 vestigingen in Europa. Noord- en Zuid-Amerika en Afrika. Het aantal werknemers van de Vander Have Groep - hoofdzetel Kapelle - bedraagt momenteel ruim 1150. VanderHave investeerde in 1990 voor 30,7 miljoen gulden. De verwachtingen voor het lopende jaar zijn aan de voorzichtige kant. VanderHave voorziet - vooral als gevolg van de overname van een aantal bedrijven in het afgelopen jaar - een verdere stij ging van de omzet. VanderHave verwierf vorig jaar enkele Nederlandse en Ameri kaanse ondernemingen. Dat betrof P. K. Woldijk Beheer BV (met als werkmaatschappijen P K. Woldijk Groningen BV en Eerste Eurograan BV) en in de Verenigde Staten Michigan State Seed Company en J L Adikes Inc. Dit jaar nam VanderHave Booker Seeds Ltd. in Engeland (met het daaraan gelieerde Columbia Seeds Co. Ltd. in Canada) en het Spaanse Cubian S. A. over. Aan de andere kant speelt daar de onzekerheid over de ontwik kelingen in de landbouw. De akkerbouw in West-Europa bevindt zich in een moeilijke positie. En hoewel de GATT-besprekingen nog niet zijn afgerond, zijn de verwachtingen over de uitkomsten daarvan bij VanderHave niet erg hoog gespannen. Ook in de Ver enigde Staten is de landbouwpolitiek van doorslaggevende bete kenis voor de agarische economie. VanderHave houdt er reke ning mee, dat de winstcijfers dit jaar dalen -{[VLISSINGEN - Koningin Bea trix en koning Boudewijn ne men dinsdagmorgen 11 juni in Vlissingen en het Belgische Zandvliet de splinternieuwe ihelderadarketen in gebruik, rr De koningin der Nederlanden 11 verricht om 11.10 uur de officië- M le openingshandeling in het Schelde Coördinatie Centrum (SCC) aan de Commandoweg in Vlissingen. Zij vliegt vervol gens met de Belgische vorst in één helikopter naar de Ver- keerscentrale Zandvliet bij Antwerpen, waar koning Bou dewijn het Belgisch-Nederland se project om 12.15 uur inwijdt. Bij het SCC in Vlissingen begint de plechtigheid al om 10.30 uur. Vele autoriteiten verzamelen ach vanaf dat tijdstip aan de Cómmandoweg. onder anderen 1 minister J. r. h. Maij-Weggen van verkeer en waterstaat, de Belgische minister M. Eyskens van buitenlandse zaken en de Vlaamse minister J. Sauwens van openbare werken en ver keer Zij ontvangen koningin Beatrix en koning Boudewijn die respectievelijk om 10.55 uur en 11.00 uur per helikopter op het nabijgelegen henveld van de Koninklijke Maatschappij De Schelde arriveren. Op de vierde verdieping van het SCC, waar de verkeerspost Vlis singen is gevestigd, zoekt oud projectleider operaties en cere moniemeester A. Hartog con tact met het patrouillevaartuig V85 van het Directoraat Gene raal Scheepvaart en Maritieme Zaken (DGSM). Koningin Bea trix verklaart de radarketen ge opend via een marifoonverbin ding met de V85. Helikopters Het gezelschap spoedt zich om 11.30 uur in vier helikopters naar Zandvliet. Premier W. Martens van België maakt daar zijn op wachting. Koning Boudewijn neemt om 12.15 uur in de Ver- keerscentrale Zandvliet contact op met de Scheldewacht, waar na de Schelderadarketen door hem officieel in gebruik wordt gesteld. De Belgen richten in Zandvliet dinsdagmiddag een groot feest aan. Een feesttent staat klaar voor vijfhonderd mensen die bij de Schelderadarketen betrok ken zijn of zijn geweest. De Bel gische autoriteiten wilden de hoofdactiviteit zonder meer op eigen grondgebied houden. De Schelderadarketen is financieel gezien vooral hün project. De Belgische overheid betaalde ne gentig procent van de installa- tiekosten (bijna 190 miljoen gril den) en Nederland de rest. Sluitstuk De officiële ingebruikname van de Schelderadarketen is het sluitstuk van een proces dat al in 1956 begon. De Schelde Inlich tingen Dienst kwam in 1962 tot stand en daarna is gestaag ver der gewerkt aan de verbetering- van de begeleiding van de scheepvaart. Nederland en Bel gië tekenden dertien jaar gele den een verdrag tot de aanleg van een aaneengesloten walra- darsysteem en een informatie verwerkend systeem voor de scheepvaart op de Westerschel- de. In 1985 is opdracht gegeven aan hoofdaannemer Philips voor de bouw van de Scheldera darketen, die sinds 1 maart ope rationeel is. (zie ook bijlage Reportage) MIDDELBURG - Een natuur- Kundegenie is Jeroen Goud swaard van de Christelijke Scholengemeenschap Walche- pf ren uil Middelburg niet. Op zijn pO-eindlijst staat 'slechts' 1 cen a(kt voor het vak. Toch j Presteerde hij het achtste te I worden bij de natuurkunde- "'Vripiade die afgelopen week Sponden werd in Utrecht. De ■j\ beste vijf mogen naar de wc- fe'dfinale, die gehouden wordt 'nHavanna °P Cuba. pat reisje zit er voor Jeroen niet «1 Toch is hij tevreden. „Ik was na de voorronde zestiende van öe'n totaal 1300 deelnemers. Ik Computerclub I "LISSINGEN - De Hobby Com- I Puterelub afdeling Zeeland I »«at maandag 17 juni de Iaat- l« bijeenkomst van het seizoen. Jp pyeenkomst wordt gehou- I «n in wijkcentrum Open Hof in wissmgen. De heer W Wanders Tj le"ieuzen spreekt over 'pro- I grammeren m (GFA)basic'. De aanvang is 19.30 uur heb mijn resultaat dus flink ver beterd. Misschien was ik hoger geëindigd als ik geweten had dat het resultaat van de voorronde ook meetelde. Maar dat is ach teraf praten. Ik neb er een boek over de relativiteitstheorie aan overgehouden." Een vergelijking tussen het ein dexamen natuurkunde dat hij enkele weken geleden maakte en de vragen van deze wedstrijd, is volgens Jeroen volstrekt on mogelijk. „Op je eindexamen krijg je maar één onderwerp van de acht vakgebieden van na tuurkunde uitgebreid. Hier kre gen we de liele week heel lastige colleges over alle onderwerpen. Met de kennis die we daar opde den moesten we practicumproe- ven doen en een theorietest. Bo vendien kregen we geen formu les waarmee je aan het rekenen .kon, maar moesten we de formu les juist zelf ontwikkelen." De finalisten hebben trouwens niet de hele week hoeven blok ken op natuurkundesommen. Ze hebben ook een dagje gezeild en hebben een paar excursies ge maakt. Het is opvallend dat drie van de eerste vijf winnaars leerlingen uit VWO-5 zijn. Bij de twintig fi nalisten zaten in totaal vier leer lingen uit het voor-examenjaar. Nog een opmerkelijk detail: bij de finalisten was slechts één meisje. Waarschuwing voor Belgische aanbiedingen van gratis mest GOES - De Zuidelijke Land bouw Maatschappij (ZLM) waarschuwt tegen gratis aan biedingen van drijfmest uit Bel gië. Over de kwaliteit van de niest is niets bekend. Daarom maant de ZLM agrariërs tot grote terughoudendheid. De standsorganisatie zal de kwestie bij de Mestbank aan kaarten. Onlangs bood een Bel gische coöperatie boeren in Zeeuwsch-Vlaanderen gratis drijfmest aan. De coöperatie wil de 60.000 ton mest kosteloos over de grens dumpen. Vrijdagavond konden belangstellenden zich in Terneuzen laten informeren gen aan de Dag- en Avondscholengemeenschap (foto Henk Hommers ver de opleidin- Regionaal Bureau Arbeidsvoorziening: TERNEUZEN - Het Regio naal Bureau Arbeidsvoorzie ning (RBA) is er niet om de fi nanciële verplichtingen van anderen over te nemen. Dat zei RBA-voorzitter J. Boog- erd-Quaak vrijdagmiddag tijdens de presentatie van nieuwe informatiegidsen van de Dag- en Avondscho lengemeenschap in Terneu zen. „Scholingsinstituten die door het Ministerie van On derwijs worden afgebouwd, lonken naar het RBA. Maar ik benadruk dat wij alleen za ken financieren die een dui delijke relatie hebben met onze bemiddel ingstaak." Het RBA stelt zich tot doel werkzoekenden zo snel moge lijk aan een baan te helpen. Daarom worden alleen korte. praktijkgerichte opleidingen door het bureau gefinancierd. Dat betekent dat als een werkzoekende een MAVO-op- leiding wil volgen, hij of zij dat in de meeste gevallen uit ei gen zak moet betalen. „Dat is jammer, want scholing op lan gere termijn - zoals bijvoor beeld MAVO of HAVO - biedt een betere basis voor later", meent plaatsvervangend rec tor A. A. Stall aart van de scholengemeenschap. Stallaart noemt het voor beeld van een lasser. „Stel. ie mand wordt door het arbeids bureau geadviseerd een prak tijkgerichte iasopleiding te volgen. Als de arbeidsmarkt by afronding van de cursus geen lassers nodig blijkt te hebben, staat de cursist daar met zijn diploma. Met een MAVO-opleiding was hij dan veel beter af geweest. Maar dat betaalt het RBA dus niet." Stallaart hoopt in de toekomst op verruiming van de subsidie voor reguliere op leidingen door het RBA. De eerste informatiegidsen voor het schooljaar 1991/1992 werden uitgereikt pan voor zitter Boogerd-Quaak en bur gemeester drs R. C. E. Barbé, die de presentatie bijwoonde als bestuurlid van het RBA. Vrijdagavond konden belang stellen zich laten informeren over de opleidingen aan de scholengemeenschap. Ook vandaag, zaterdag, is er een open dag. Bezoekers kunnen terecht van 10.30 tot 14.30 uur. Pleziervaart vangt bot bij Raad van State DEN HAAG - De natuurbesehermende maatrege len in de Oosterschelde blijven voorlopig van kracht. De pleziervaart zal in de zomermaanden de Oliegeul in de Oosterschelde moeten mijden. Dat bleek vrijdag uit de uitspraak van de Raad van State in een spoedprocedure, die door het Ko ninklijk Nederlands Watersport Verbond (KNWV) bij de rechtspraakafdeling van de Raad was aangespannen. In die procedure is van de zijde van het KNWV be toogd dat het ministerie van Landbouw, Natuur- Vaart erin door sterke stroming KOMARNO/TERNEUZEN - De Donauvlotters '91 krijgen de Zwarte Zee weer in het vizier. Twee dagen geleden schoten de zes vlotvaarders (vier Zeeuws- Vlamingen en twee Flakkeeërs) slechts zo weinig op dat ze dach ten niet veel verder te komen dan de Joegoslavische hoofd stad Belgrado. Maar - geholpen door sterke stroming en veel medewerking van plaatselijke autoriteiten - daarna is de vaart er goed ingekomen. „Vandaag hebben we zelfs ruim 160 kilometer afgelegd", juichte PZC-verslaggever Marcel Mod- de, één van de vlotters, vrijdag avond in de hoorn van een tele foon in het Tsjechoslowaakse grensplaatsje Komarno. Sinds de Donauvlotters worden ver wend met de snellere stroming blijven ook andere tegenvallers uit. Politie te water en douaniers zijn bereidwillig - aan de Oos- tenrijks-Tsjechoslowaakse grens lieten ze zich zelfs hele maal niet zien - en regelen alle formaliteiten in een mum van tijd. „Ook hier aan deze grens tussen Komarno (Tsjecho-Slo- wakije) en Komaron (Hongarije) gaat alles van een leien dakje", meldde Modde. Hij liet direct blijken dat de zes avonturiers hun Hollandse in borst zo ver van huis nog niet verloochenen. „We slapen straks aan de Hongaarse kant van de grens, we moeten tenslotte die kant op. Maar we zijn nog even naar deze kant teruggekomen, omdat het restaurant hier veel goedkoper is." Meevallers Modde en zijn kornuiten waren vrijdagavond niet bang voor nieuwe vertragende omstandig heden. Het aantal te passeren sluizen valt - 'denken we' - mee en de douaniers kondigen de komst van het vlot overal aan zodat een vlotte doorgang over het algemeen verzekerd is. Modde: „We gaan er nu weer vanuit dat we het einddoel de Zwarte Zee halen. We varen des noods een paar dagen langer door en nemen in Roemenië een vliegtuig naar Joegoslavië zodat we een paar dagen van de ge plande terugtocht kunnen af knabbelen." Het enige dat de vlotters nu nog bij de Donau- monding kan weghouden, is een 'doodklap' tegen de oever „De stroming is nu zo sterk dat we af en toe met een enorme klap te gen de wal slaan als we willen aanleggen. Het vereist heel wat stuurmanskunst om het, geluk kig zeer stevige, vaartuig rustig naar de kant te sturen." De Flakkeese voorman Godert Overweel bewees de afgelopen dagen dat de beste stuurlieden inderdaad vaak aan de wal staan. „Hij had nog nooit geva ren. Maar Godert blijkt de enige van ons zessen te zijn die de mo tor genoeg en op tijd in zijn 'ach teruit' weet te schakelen." Aandrang van ZLM GOES - De Zuidelijke Land bouw Maatschappij (ZLM) vreest dat er op korte termijn geen oplossing komt voor de problemen rond de gelegen heidsarbeid. De standsorgani satie wil daarom op landelijke niveau meer actie voor een uit voerbare en betaalbare rege ling. De fiscus en de bedrijfsver eniging Agrarische Sociaal Fonds vinden dat boeren, tuin ders en fruittelers voor hun sei zoenskrachten loonbelasting en sociale verzekeringspremies moeten afdragen. Vanuit de agrarische hoek is hiertegen fel geprotesteerd. Begin mei eisten zo'n vierhon derd boeren en tuinders tijdens een protestmanifestatie in Goes dat de drie Centrale Landbouw Organisaties met de staatsse cretarissen Ter Veld (sociale za ken) en Van Amelsvoort (finan ciën) moeten overleggen over een 'aanvaardbare' regeling. De motie, die in de Prins van Oranje werd aangenomen, heeft lande lijk niet tot concrete acties ge leid. De ZLM heeft deze week tijdens een vergadering van het Ko ninklijk Nederlands Landbouw Comité (KNLC), één van de drie centrale landbouworganisaties, daarop aangedrongen. Met het oogst- en dunseizoen voor deur, is een snelle oplossing gewenst, aldus het hoofdbestuur. Volgens de ZLM zit er een klein beetje schot in de zaak. Staats secretaris Ter Veld zou het in stellen van een forfaitaire rege ling serieus bestuderen. Het ZLM-hoofdbestuur vraagt zich verder af of de bescherming van rotganzen nog redelijk is. „De vogels nemen niet alleen in aantal toe, ze blijven ook langer op het land en brengen grote schade toe aan landbouwgewas sen." Dat probleem doet zich vooral voor op Tholen en Sint Philips- land. De rotganzen zouden be halve aan graszaad zich ook te goed doen aan 'erwten en gerst. „Hun binnendijkse aanwezig heid maakt de teelt van deze ge wassen uiterst moeilijk", meldt het hoofdbestuur, dat meent dat het verbod om rotganzen te be jagen zo langzamerhand achter haald is. De ZLM wenst dat de overheid een grens stelt aan de 'groeiende populatie'. De ZLM steunt het voorlopige stikstofplan van het Landbouw schap onvoorwaardelijk. De standsorganisatie acht het goed dat het landbouwbedrijfsleven zelf maatregelen neemt die de uitstoot van stikstof terugdrin gen. Speerpunt in het plan is een vermindering van stikstofver- lies in de veehouderij. Dat geldt zowel voor de bemesting als voor het veevoer. Minder te spreken is de ZLM over de nieuwe bestuurlijke op zet van het Landbouwschap. Het schap krijgt na uitbreiding en een andere verdeling van het aantal zeteles als beleidsorgaan van boeren en tuinders meer te vertellen. Naai1 de mening van de ZLM, ge steund door het KNLC, dient het Landbouwschap juist af te slan ken. Het behartigen van de be langen van agrariërs moet het schap overlaten aan de centrale landbouworganisaties, meent het hoofdbestuur. VLISSINGEN - De Koninklijke Marechaussee heeft donderdag avond bij de doorlaatpost van de Olau Line in Vlissingen de Duitse beroepschauffeur D. H. R. (32) aangehouden op grond van verboden wapenbezit. De man, afkomstig uit Mön- chen-Gladbach. was in het bezit van een vuurwapen, dat hij om schreef als een alarmpistool. De chauffeur die een trailer kwam ophalen in Vlissingen. verklaar de tegenover de Koninklijke Ma rechaussee dat zo'n wapen in Duitsland is toegestaan. De Ne derlandse wetgeving verbiedt echter het bezit van een alarmpi stool. Tegen de Duitser is pro ces-verbaal opgemaakt en het wapen is in beslag genomen. Proces-operator worden via J. Dierxschool MIDDELBURG - In het verhaal in de krant van vrijdag over de opleiding proces-operator voor vrouwen, die de J Dierxschool samen met het Centrum voor Vakopleiding gaat verzorgen, stond dat de lessen duren van 14.00 tot 16.00 uur. Hier had moe ten staan: van 9.00 tot 16.00 uur. Behalve de chemische bedrijven Hoechst en Hercules werkt Ato- chem in Middelburg mee door het aanbieden van werkerva ringsplaatsen. Advertentiei beheer en Visserij te ver is gegaan in zijn drang om de zeehondenpopulatie in de Oosterschelde te be schermen. Het ministerie heeft onder meer bepaald dat de Oliegeul van maart tot oktober verboden gebied is voor de pleziervaart. Het ronden van de Rogge- plaat is daardoor onmogelijk geworden. Bij de Raad van State is men er niet van overtuigd ge raakt dat de pleziervaart onevenredig wordt bena deeld door de maatregel van de minister. Daarom blijft die gehandhaafd. Nog even doorwandelen want één stapje verder ligt De trouwe herder Rótissene De Trouwe Herder bij Burgh Haamstede is het ideale vertrekpunt voor een heerlijke wandeling door de duinen en langs het strand. Maar de finish is nog beter. Daar wacht u een fijne Franse keuken en een avontuurlijke wijnkaart. Heerlijk tafelen..,, in de eeuwenoude hofstede of ontspannen op het sfeervolle terras. Reserveer een tafel via 01115 7720 Rotisserie De Trouwe Herder

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 11