Wim de Wilde stapte zelf op i- PZC Twee leiders in schaaktoernooi Lichte groei in biljartdistrict Voetbalmeisjes gaan naar NK Sterk optreden Centien de Jonge VC Utrecht wint nachtvolleybal Tweede plaats NK Emiel Roodenburg Engelsen voetballen als vakantiegangers sport Amateurwielrennen is net zo'n jungle als amateuiyoetbal Peter Kant sterk in de bergen Raty kijkt vooruit Johnny de Leeuw weer bij strijd om sneldamtitel VLISSINGEN Johnny de Leeuw uit Goes zal zaterdag aanstaande weer deelnemen aan het nationaal sneldamkam- pioenschap alle categorieën in 't Veerhuis te Nieuwegein. In een sterk veld met enkele inter nationale grootmeesters be reikte de Zeeuwse dammer vo rig jaar een verrassende vierde plaats. In totaal nemen 176 spelers in de categorieën sentoren. dames en jeugd deel aan dit jaarlijkse eve nement. De internationale grootmeesters Rob Clerc en Au- ke Scholma. die vorig jaar respe- citevelijk de eerste en tweede plaats bezetten, behoren ook nu weer tot de favorieten. Wim van de Kooij. die onder meer actief was als trainer van de damclub PWG 's-Gravenpolder en die vo rig jaar derde werd, is ook van de partij. Bij de dames zijn Petra Polman. Erna Wanders en Barbara Gras, die vorig jaar respectievelijk eer ste, tweede en derde werden, op nieuw aanwezig. Gelijktijdig wordt in 't Veerhuis het nationaal kampioenschap voor computers gehouden. Het sluitstuk van de dag is een snel- dampartij tussen de nationale kampioen en de winnende com puter. De wedstrijden beginnen om 10.30 uur. VLISSINGEN - Wim de Wilde is uit eigen beweging als ploeglei der opgestapt bij de Leidse wie lerploeg Casba. De Kwaden- dammer zegt dat te hebben ge daan uit onvrede met het beleid van de sponsor. Deze zou be paalde renners bevoordelen. Zo mochten enkele renners op kos ten van de sponsor fietsen aan schaffen met dure onderdelen, terwijl andere coureurs voor hun materiaal en eventuele ex tra's zelf moesten betalen. De Wilde, die vorig seizoen co- ploegleider was bij Casba. trok daaruit zijn conclusies en keer de de ploeg de rug toe. Dat. zegt De Wilde in een reactie op de suggestie van de ploeglei ding van Casba dat de Zeeuw uit zijn functie zou zijn ontheven. ..Er is geen sprake van ontslag. Ik heb Casba zelf te verstaan ge geven. dat ik het niet eens was met het beleid. De renners heb ik daarover nooit, geïnformeerd. Op het moment dat ik ben opge stapt. wilde ik de waarheid niet op tafel leggen. Dat zou alleen maar tot irritaties tussen de ren ners onderling en de ploeglei ding kunnen leiden." Nu De Wilde, oud amateur- en profwielrenner, de indruk heeft gekregen dat Casba hem de zwarte piet toespeelt, komt hij met zijn vernaai naar buiten. ..Mijn naam wordt te grabbel ge gooid". zegt de Kwadendam- VLISSINGEN - De Zeeuwse meisjesselectie onder 17 jaar neemt zaterdag deel aan het kampioenschap van Neder land. De selectie van coach Albert Vogel won de poule wedstrijden afgelopen sei zoen van de afdelingen Dor drecht, Leiden, Den Haag en Rotterdam en speelt zater dag in Vught voor het kam pioenschap van Nederland (terrein Zwaluwe VFC). De overige deelnemende afde lingen in Vught zijn Twen- the, Noord Holland en Nij megen. Coach Albert Vogel (met ver zorgster Karin van Leeuwen en leidster Wil Bomer) verschijnt in Vught met de volgende selec- tie: Claudia Jonkman en Clau dia Schokker van Breskens, Len ny Jacobse, Romie Zuydervliel, Janita Davidse en Astrid Adriaanse van Oostkapelle. Ju dith Eckhardt en Carlonie Duine van Serooskerke. Janine van de Horst (Yerseke). Margriet Rotte (Arnemuiden), Chnstel Nouse (Heinkenszand), Inge Suy (Koe- wachti, Ciska Berrevoets (WIK), Tamara van Boven (Terneuzen- se Boys), Monique Katsman (Kloetinge) en Annelien de Vos (Dauwendaele) Concours hippique Bruinisse BRUINISSE - Centien de Jonge toonde zich na afloop van het concours hippique van de LR en PC BRU in Bruinisse tevreden. Centien reed haar paard Elvira met verve in de klasse Zwaar en scoorde 185 punten. Dat was ruim voldoende voor het oranje lint. Het betekende tevens haar zevende winstpunt met de veel uitstraling tonende vijfjarige merrie. Annet Timmerman is na een langdurige blessure weer op de goede weg. Dit toonde de Paar debloem amazone door met An- fresia in de klasse Ml. met een totaal van 127 punten de eerste stek op te eissen. Jammer voor Centien de Jonge en de Zeeuwse ruitersport dat ei genaar Piet Westveer heeft be sloten om Elvira onder te bren gen bij de stal van internatio naal William Laarakkers. ..Spij tig". zegt Centien de Jonge. „Maar dat weet je als je een paard rijdt van een ander. Zeker als het om een talentvol paard gaat als Elvira. Ze bezit alle ei genschappen van een goed sportpaard; souplesse, een goed karakter en altijd bereid om te werken. Het zat er dan ook aan te komen, dat ze zou vertrekken. Afgelopen winter was ze bijna verkocht aan de Zwitserse selec tie. Dat ging toen net niet door. En nu is het dan zo ver. Ik vind het erg leuk. dat ik Elvira mag blijven rijden tot na de kam pioenschappen. Toch een teken dat Westveer vertrouwen in mij heeft." Thuisrijder Cees-Jan van de Graaf schreef de klasse Zwaar zonder enige tegenstand van be tekenis op zijn naam. Spanning was er wel in de klasse Licht. Hier toonde Henk Maljaars zich met de talentvolle Courville in de barrage de sterkste VLISSINGEN - Peter Kant is in twee koersen winnaar geworden van het bergklassement In de GP Vall-Uxo won de in Spanje woonachtige Goesenaar het bergklassement en werd hij tweede in de einduitslag van de ze klassieker. In de Ronde van de Pidasoa won Kant de vierde etappe, eindigde hij als achtste in het totaal- en eerste in het bergklassment mer. die als frame-bouwer werk zaam is bij Bezemer, een spe ciaalzaak in racefiets-materia len in Alphen aan de Rijn. die ook fietsen levert aan Casba. de ploeg waarvoor de Zeeuwen Pe ter Mol en Eric van Niekerk uit komen. Vreemd Deze twee renners hebben zich ruim een maand lang afge vraagd, waarom De Wilde plot seling een punt achter zijn werk bij de Casba-formatie zette. „Het blijft een vreemde zaak, de manier waarop De Wilde bij ons is weggegaan", aldus Peter Mol maandag in de PZC. Voor Wim de Wilde is zijn vertrek vooral een principe-zaak. „Er zijn af spraken gemaakt tussen de ren- ners en de sponsor. Elke renner zou voor zijn fiets een jaarlijkse borgsom van 350 gulden beta len. Voor alle eventuele extra s draaien de renners zelf op. Op een gegeven moment kwam Ar nold Stam (A-marathonschaat ser en rijdend bij Casba) naar de zaak in Alphen voor een fiets. Een collega van me zou de boel met hem afhandelen. Later hoorde ik dat Stam niks had be taald en dat Casba de financiën voor zijn rekening nam. Dat heb ben ze ook gedaan, ik heb de re keningen op de zaak liggen, door Casba betaald. Bij Richard van Kempen A-marathonschaatser en ook rijdend voor Casba) moest er een speciaal stuur op en een andere stuurnok. Ook dat werd door Casba betaald. En dat was niet volgens de afspraak." Gebruikt Wim de Wilde zegt zich gebruikt te voelen door Casba. „En daar heb ik geen zin in Ik laat me niet gebruiken. Cor Kloosterman (de andere ploegleider van Casba) moest op een gegeven moment met Van Kempen en Stam bij de directeur komen. Kloosterman werd verzocht even buiten te wachten. Bij hem is er toen een lampje gaan branden. Er zijn on getwijfeld toezeggingen gedaan aan die jongens, omdat ze publi citair interessant kunnen zijn voor Casba. Zo van: de wereld kampioen marathonschaatsen Van Kempen rijdt bij onze ploeg." De hele zaak leek voor Peter Mol vervelende consequenties te krijgen. Een tijd lang dit voor jaar werd de 24-jarige renner uit 's Gravenpolder, die gaat ver huizen naar Kapelle. niet meer opgesteld hoewel hij wel deel uitmaakte van de selectie „Ze dachten dat de renners met mij onder ëën hoedje speelden", heeft De Wilde inmiddels begre pen. „Dat is absoluut niet waai-. Na zaterdag kunnen ze niet meer om Peter heen. Die jongen heeft in de Ronde van Midden-Zee land heel goed gereden. Ik denk dat hij er verstandig aan doet straks de eer aan zichzelf te hou den. zeker als deze week goed rijdt in het Zeeuws-Vlaams Vie- lerweekend." Overigens benadrukt De Wilde dat er bij Casba zich geen zaken voordoen die de wielerwereld vreemd zijn. ..Ploegleiders ge ven elkaar na de koers een hand en achter eikaars mg om kopen ze renners bij elkaar weg De amateurwielrennerij is net. zo'n jungle als het amateurvoetbalr alleen wordt er niet zo openlijk over gesproken. Of er bij Casba behalve in natura ook geld be taald wordt weet ik niet. Maar in het amateurfietsen wordt wel degelijk met geld gesjoemeld. Dat is de realiteit, daarover hoef je niet geheimzinnig te doen. Ik heb er ook niet zoveel moeite mee. zo lang de verhoudingen binnen een ploeg maar niet scheef liggen." Wim de Blaeij. pr-man van Cas ba, ontkent de beschuldigingen van De Wilde ten stelligste. „Het geld ligt bij ons op de streep, niet ervoor." Wim de Wilde: de verhoudingen binnen de ploeg bij Casba liggen scheef foto Ruben Or eel) MIDDELBURG - De Vlis- singse schakers Rene Tig- gelman en Eric van Driel gaan samen foutloos aan de leiding in het open schaak kampioenschap van Mid delburg. Met 3 uit 3 hebben ze een half punt voorsprong op de Middelburgers Maar ten Westerweele en Martin de Bock en Albert Riemens van Het witte Paard. Van de kanshebbers lieten Johan en Kees de Wolf. bei den van HWP, een half punt liggen. Ze staan nu op gelijke hoogte met clubgenoot Cor Jansen, die wel de volle winst binnen haalde. R Tiggelman - M van Eekhout 1-0, E van Driel - w de Rijke 1-0, M de Bock - b. Meulenbroek 1-0. C. de Wolf - B. Schelhaas remise, A. Jonkheer - J de Wolf remise, S. SLeijn - J. Vermeulen 0-1. W. Pankow - P Mont.é 0-1. R Riku- makhu - W. van Wijnen 0-1, C. Jansen - J. Keizer 1-0. E vanHec- ke - S. Sanders 0-1. E.. Maas - F. Brasser remise, J Oranje - M Westerweele 0-1,. W. Obbink - J. Tholenaar 1-0, B. KolfT - W. Cop- poolse 1-0. T de Boer - S Dijk huizen 1-0 iregl .W Bakker - J. van Boven remise, J Kaboord - J Coppoolse 0-1. D Mabelus-P.. Janse 1-0. B de Nooijer - W. van Sluijs 0-1. Huisschakers: J v. d. Maas J. Moekotte 0-1. J. Wouters -M 'tGiulde 0-1 (regl), R. Franc - ke - H Faase 1-0 Stand club schakers: 1 Tiggelman, van Driel 3. 3 Westerweele, Riemens, de Beek 2,5. 6 Vermeulen, Schel haas, C Jansen, J de Wolf, Kolff, Monté, C. de Wolf, Van Eekhout. Obbink, Jonkheer, Sanders, Van Wijnen 2. 18 Steijn, Brasser, De Boer, Maas. Meulenbroek. De Rijke 1,5. 24 Van Boven, Thole naar, J. Coppoolse, Rikuhamu, Pankow. Van Sluijs. W. Coppool se, Mabelus. Keizer. Bakker, Oranje 1. 35 Dijkhuizen. Van Hecke 0,5, 37 De Nooijer, P. Jan- se. Kaboord 0, Huisschakers: 1 Moekotte 2,5.2 Francke. 't Gilde, van der Maas 2. 5 Wouters 1,5, 6 Faasse 0. Uitslagen springen paarden Z; 1 Cees-Jan van de Graaf/Body Guard. PPCSD, 0 M: 1 Jaap Rentmeester/ Zohair, Schouwse Ruiters, 0; 2 Sanja Dingemanse/Darcy D, Paardebloem. 4; 3 Peter de Jong/Akor van Berkero de, Marvleet, 6 75. L (nb). 1 Henk Mal- jaars/Courville, Oranjezon, 4/43.0: 2 Marlelle van de Velde/Mario, Sasrui- ters. 4/46.8; 3 (zb) Sandy den Exter/ Dingemanse Luxemburg, 3.25. B 1 Jan de Visser/Faviday, Eendrach- truiters. o. 2 Linda van Zuyen/Cas- par. Oranjezon. 23.25 Springen pony's M (nb): 1 Carolien Abrahamse/Annouska. Oranjezon. 0/39 9; 2 Sandy Breel/Willie. Oranje zon, 4/43 8; 3 Annemieke Klompe/ Nandor, Schouwse Ruiters, v.o. L: 1 Leome Klompe/Tauran. Schouwse Ruiters. 0; 2 Ingrid Luyk/Trader. Noord-Beveland. 3.25; 3 Marielle van Anrooy/Boudewyn. Paardebloem, 4. B. cat C: 1 Tessa van de Vne/Vitesse. Paardebloem. 0; 2 Thirza Baas/Du- ranche. Oranjeruiters, 9 Cat D: 1 Ire ne Davidse/Melvin. Noord-Beveland. o/46. 2 Eva Koedoot/Rocket. Oranje- ruiters. 0/45, 3 Cora van Sliedregt/ Beauty. Paardebloem. 12 Dressuur paarden Z2: 1 Kees Steen- dijk/Boy. Zuid-Beveland. 182 Zl: 1 Centien de Jonge/Elvira. Zuid-Beve land, 185, 2 Marian de Visser,'Battis- ta, Eendrachtruiters. 181. 3 Hellen Nooyen/Belinda, Gouwe Reyers. 174. M2 1 1 Evelien van Schaik/Viclor, Vroonruiters. 123. 2 Frans de Vrieze' Bonnot. Westelijk Schouwen. 117; 3 Arianne Hanse/Dante. Schouwse Ruiters. 115. Ml, ring 8 1 Jannet Wat- tel/Chamon. Oranjezon. 120: 2 Joke ÖuwerkerkCanssa. Keeneruiters 116. 3 Karin Kamp/Claus. Flakkee. 114. Ring 7 1 Annet Timmerman.'An- fresja. Paardebloem. 127. 2 Tanny van Belzen/Baumgold. Walcheren. 121. 3 Martine Burgemeester/Victor. Gouwe reyers, 119 L2 1 Eppo Roo- ver&'Francis. Paardebloem. 132, 2 Marielle van de Velde/Mario. Sasrui- ters. 122; 3 Carla Bal/Rapsodie. BRU. 121 LI 1 Marielle van de Velde/Bris- ca, Sasruiters. 127, 2 Carla den Boer. Emir. PPCSD. 123. 3 Eline Struvk Zamora. Schouwse Ruiters. 122. Ring 4 1 Jacqueline Overbeeke'Dia- mond. Oranjezon 127. 2 Rudi Jong- man'L Esprit, Westelijk Schouwen, 126 B 1 Karin Kamp Tonia. Flak kee. 131; 2 Monique Gebraad Joris. Flakkee. 121. 3 Petra Ruiter/Björn, PPCSD 116 Pony's Z 1 Debbie Rijn'Caesar. Zuid-Beveland. 169. 2'Sonja de Fei- teriLady Fantasie. Schouwse Rui ters, 166 M1/M2 ln handicap: 1 Thir za Baas'Duranche. Oranje Ruiters. 130, 2 Ingrit Luyk/Trader. Noord-Be veland. 130. 3 Marielle van Anrooy Boudewijn, Paardebloem. 128 L2 1 Rebecca van den IJsel/Udo, Oranje zon. 122, 2 Marco Baas/Donja. Oranje Ruiters, 121, 3 Annemieke Klompe Nandor. Schouwse Ruiters. 120 LI 1 Sandy breeL Willie. Oraqjezon. 128. 2 Liesbeth de Jong/Sovereign, Sasrui ters. 127. 3 Sophie PoppelaarsTania, Noord-Beveland, 125 Viertallen L'M in handicap: 1 Weste lijk Schouwen (L-paardem 128. 2 Oranjezon tM-ponysi 127; 3 Oranje zon iL-pony's) 125 Ook het publiek raakte vermoeid tijdens de nachtelijke volleybalséances ifoto Pieter Honhoff) ZIERIKZEE - De volleybalclub Utrecht heeft het vijfde nacht- toernooi van volleybalvereniging Kw iek uit Bruinisse gewon nen. Met een gelijk aantal punten maar een beter setgemiddelde liet de studentenploeg uit Utrecht de gastvereniging Kwiek net achter zich. H.J.P.V. uit Rotterdam werd uiteindelijk derde. Ruim 200 volleyballers waren actief tijdens het toernooi in de nachtelijke uren in sporthal Onderdak in Zierikzee. De wedstrij den. die vrijdagavond om 22.30 uur waren begonnen, duurden tot zeven uur in de morgen. Bij de dames won Eerlandgroep uit Krimpen aan de IJssel met een half punt voorsprong op de oud speelsters van EWC uit Vlissingen Uitslag: A-poule 1 VC. Utrecht 6 pnt 2 V.V Kwiek Bruinisse 6 pnt 3.H.P.J.V Rotterdam 5 pnt 4 V V Ibis. 5. Hanngvlietboys Sommeldijk 5 pnt. 6 Voorwaarts Axel 3 pnt A-poule dames 1 Eerlandgroep/Krimpen aan de IJssel 7.5 pnt 2. Ex-EWC Vlissingen 3. Bernisse Heenvliet 6 pnt 4 HPJV Rotterdam 4 pnt 5 V V Kwiek Bruinisse 3 pnt 6. Voorwaarts Axel 6 pnt B-Poule heren: 1 V.V. IntermezzoMiddelhamis 9 pnt 2. Beasty Boys Middelburg 8 pnt. 3. V V Rowidos'Gravendeel 7 pnt 4 VV Kwiek 2 3 pnt 5. Piet Sloem Middelburg 2 pnt 6 RooVeen Zierikzee 1 pnt. Poule B- dames 1 City Klappers Bleskensgraaf 9 pnt. 2. V V Ibis Hellevoetsluis 9 pnt 3 Hou Stand Rotterdam 6 pnt 4 V V Kwiek 2 Bruinisse 4 pnt 5. Hollemare Zwarlewaal 2 pnt. 6 V V Kwiek 3 1 pnt EMMEN - De 16-jarige Emiel Roodenburg uit Vlissingen be haalde een tweede plaats tij dens de Nederlandse meerkam- patletiek kampioenschappen in Emmen. De 2e-jaars B-junior, lid van atletiekclub Atletica, kwam op de negen atletiekon- derdelen tot een totaal van 5820 punten. Hiermee moest hij 400 punten toegeven aan de win naar Robin Korving uit Heerhu- go waard. Op het kogelstoten (14.70). dis cuswerpen <44 68) en speerwer pen met een afstand van 45 me ter en 10 centimeter kwam Roo denburg tot betere prestaties dan Korving Maar de atleet uit Heerhugowaard liep de 110 me ter horden in een knappe tijd van 14.02 en scoorde veel punten op het verspringen (7.06) en hoogspringen 11.98 i Daphne Jasperse uit Vlissingen behaalde bij de B-juniore een knappe vierde plaats. Met dertig punten verschil op de nummer drie. Margareth Veld uit Apel doorn. pakte zij net naast de bronzen medaille. De 17-jarige atlete van Atletica vestigde op de 7-kamp een nieuw Zeeuwse record met 4660 punten. Renate van de Hoek Delta Sport) finish te met 4565 punten ieen persoon lijk record) als vijfde. Uitslagen: Jongens B 1. Robin Kor- ving (Herai lOOm/ll 29. ver/7.06, ko gel 13.36. hoog/1.98.110mh/14.02. dis- cus/37.46 polshoog/3 80 speer/4162. 1500m/4.33 06. totaal 6414 pnt. 2. Emiel Roodenburg Atletica 100/ 11.78 ver '6 49. kogel/14.70. llOmh.,' 15.75. discus/44.68 polsh/3.20 1500m/5.04.07 totaal 5820 pnt. 3. A Middag GAK-Helmond totaal 5377 pnt Meisjes B 1 Deborah de Boer ADA Amsterdam 200m/25.55. ver 5 81 kogel/11.98 hoog' 165. lOOmh 14 32. speer/34.56 80Öm 2 26 51 4 Daphne Jasperse Atletica 200m/ 26.37. ver 5 44 kogeL'11.65. hoog'l 50 lOOmh.. 15 57 speer/24 64. 800m/ 2.28.54 5. Renate van de Hoek Delta- sport 200m./27.27 ver'5 03. kogel/' 1190 hoog,1.50. lOOmh/15 18. speer/ 32.76 800ni /2.31 06 Wedstiijdkalender samengesteld SLUISKIL - In een bijzonder vlot verlopen algemene leden vergadering heeft het bestuur van het biljartdistrict Zeeuwsch-V laanderen het voorbije seizoen nabeschouwd en de lijnen uitgezet voor de nieuwe jaargang. In ruim een uur werd de agenda afgewerkt. „Een record. Nog nooit ver toond in het ruim 25-jarige be staan van het district", meldde het bestuur niet zonder trots. In café-restaurant Dallinga in Sluiskil werden in dat korte be stek toch een aantal belangrijke besluiten genomen: een be stuursverkiezing. het samen stellen van de wedstrijdkalen der van de districtskampioen schappen. huldiging van de kampioenen van de teamwed strijden en het uitreiken van de arbitersbadges aan Joop Hol dorp, Francois en Mario van Ge- mert en Sjaak van der Bliek. De soeplesse waarmee dat allemaal gebeurde leidde tot de kortste ledenvergadering sinds de op richting van het biljartdistrict. Verkiezing De eerste twee onderdelen na men het leeuwendeel van de tijd in beslag. De bestuursverkiezing moest de open gevallen plaatsen van secretaris Hans Toet. pen ningmeester Jo van Hauten en jeugdconsul Willy Brand invul len. De lobby vooraf had Joop Holdorp uit Oostburg. Bram de Kraker uit Hoek en Wilfried de Winne uit Sluiskil als kandida ten opgeleverd. De vergadering had geen enkel bezwaar. Hol dorp gaat de centen beheren, De Kraker vervangt Brand als jeugdconsul. terwijl De Winne de coördinatie van de arbiters op zich neemt en op die post Rien Janse aflost. Janée schuift door naar de functie van secreta ris. En daarmee is de bestuur- dersploeg weer volledig en de taakverdeling rond. Het district bleek ook weer wat gegroeid, het Bierwinkeltje uit Terneuzen en de Molenhoek uit Hoek waren de twee clubs die zich als KNBB-lid hadden ge meld. „Maar er kan nog meer bij", reageerde het districtsbe- stuur verheugd op die aanmel dingen. Rondvraag Uit de rondvraag werd een voor stel om een verhoogd aantal ca ramboles voor de vierde klas driebanden in te voeren positief ontvangen en ook het verzoek van Den Ouden Arend om van de hoofdklas driebanden een districtskampioenschap te ma ken werd gehonoreerd. Na een lichte aarzeling (de fina les tweede en vierde klas drie banden en de tweede klas libre gingen er pas in de tweede ronde uit) werd de volgende wedstrijd kalender vastgesteld: DRIEBANDEN: 3e klas, Autocenter Axel en DOS Hoek (7/9-15/9); 2e klas. WBC Walsoorden en BCD Aarden burg (21/9-29/9); le klas, Den Ouden Arend, Sint Jansteen (5/10-13/10); 4e klas, Den Ouden Arend, Sint Jan steen (28/3-5/4); hoofdklas, BCD Draaibrug (10,11,12 april) LIBRE: Ge klas. Bergen op (15.16.17 nov 5e klas. Molen! Hoek 19/10-27.10). 4e klas. DOW neuzen <2/11-10/113e klas. Trn dour Clinge en Nasa Axel (16/1 lli. 2e klas. GBC Groenendijk 11-8/121, le klas. Steense Caram! Sinl. Jansteen 114 12-22/12»; h< klas. SBC Sluiskil (3/1-5/1). BANDSTOTEN: 5e klas. AU Sluiskil (1M-19/14e klas, CBC ge en HGDKOT Sas van Geni 1-2/2); 3e klas. De Kastelein Eeö< 2-23/2). 2e klas, KOT Terneuzen 15-3). BEKER KADER: De Smickel i (20.21 en 22 maart) In het district wordt verdes gewestelijke finale tweedei driebanden gehouden. De o nisatie daarvan berust bij vereniging CBC uit Clinge. deze eindstrijd op 1. 2 en 3 vember laat verspelen. HELSINKI (RTR) - Een da: zijn opzienbarende verbeta van het wereldrecord speen pen (96,96 m), kijkt Seppo P, al weer vooruit. Iets wal speer ook nog steeds kan gens de Fin. „Met iets meer luk doorbreek ik dit seizoet 100-meler grens, vertelde gisteren bij terugkomst in 1 sinki. „Vooral als het weer beter wordt moet dat kunne Over zijn recordverbetering Raty nog niet helemaal té den. „Bijna alles liep naarwi Alleen was mijn aanloop perfect. Ik had te weinig s heid. Anders had ik zondag a 100 meter bereikt." Raty gebruikte bij zijn wereli cord een in Zweden ontwikke speer, de Sandvik Champi Met hetzelfde model sp kwam hij vorige maand in Jat tot 91.98 m, het vorige wereli cord Hans Vreeke wii Zeeuwse trimtitt KRABBENDIJKE - Het ki pioenschap van Zeeland van Stichting Trimbelangen is bij C-renners gewonnen door Hi Vreeke. Vreeke was de uil sproken favoriet, demarree in de laatste ronde uit een ci pact peloton en wist meti klein verschil de jagende i ners net nog voor te blijven. De uitslagen: A-categorie; 1. Jc Peemen, Rijsbergen, 2 Robby M? Putte, 3 Tonny Bogers, Huybergf Robert de Jonge. Hemkenszam Leo Beyer. Den Bommel. B-categorie: 1 Johan Gijzel, Yers 2 Nico Heeren. St.-Willebrord, 3! ry Gubbels, Goes. 4 Piet Legie Achthuizen, 5 Wim Wielhoui Sommelsdijk. C-categorie: 1 Hans Vreeke, f bendijke, 2 Pierre Pennings, Roo) daal; 3 Kees Dekkers, St.-Willebfl 4 Rien v. d Horst, Standdaard! ten, 5 Adri/jo v d Dries, 's-Hee hoek. AUCKLAND (RTR) - De toernee van het Engelse voetbalteam door Australië en Nieuw-Zee- land is tot nu toe nauwelijks succesvol. De ploeg van de nieu we bondscoach Taylor won wel twee keer, maar de wijze waar op sprak weinigen aan. De waarschuwingen van Taylor dat hij de trip niet als een vakan tie wenste te beschouwen, was voor dovemansoren bestemd. De Engelsen spelen als echte vakantiegangers. Zaterdag zegevierde het team met 1-0 over Australië. Gray scoorde, maai- deed dat in het verkeerde doel. Een dag latei- was het spel van Engeland niets beter. Winst was er wel tegen de part-timespelers van Nieuw- Zeeland. maar het duurde tot de voorlaatste minuut, eigenlijk de 92ste. alvorens Gary Lineker voor de Engelsen een nog grote re schande voorkwam. Brazilië Criciuma is de verrassende win naar van de Braziliaanse voet balbeker geworden. De tweede- divisieclub speelde twee keer ge lijk tegen Gremio Porto Alegre. In de uitwedstrijd zondag werd het 1-1. een week geleden werd in het thuisduel niet gescoord. Gel- son van Criciuma en Mauricio van Gremio werden wegens vechten van het veld gestuurd. Het is de eerste keer dat Criciu ma de beker verovert. Italië Het aantal toeschouwers in de Italiaanse Serie A is in het afge lopen seizoen met 1,8 miljoen ge stegen in vergelijk met vorig jaar. Naar de 306 wedstrijden in de hoogste klasse kwamen in to taal 10.154.000 voetballiefheb bers kijken. Het totaal dit jaar betekende een gemiddelde" van 33.183 per wedstrijd. In het seizoen 1989-90 bedroeg het totaal 'slechts' 8.3 miljoen. Logisch gevolg was dat ook de inkomsten stegen. In totaal mochten de penningmeest 437 miljoen gulden bijschrijv Jeroen Boere Go Ahead Eagles heeft Jen Boere van WV voor twee) gecontracteerd. De eerstel sieclub uit Deventer ra 350.000 gulden neertellen i de spits. Dit bedrag komt nie de clubkas van WV terecht, geld wordt overgemaakt op bankrekening van textielba Nol Hendriks. De Limburgse zakenman ise naar van de 23-jarige aanva die dit seizoen 21 treffers maai voor de Noordlimburgse f die zondag de finale van de competitie bereikte, speelde eerder voor De Git schap en Roda JC. Manchester De aandelenemissie van de faamde Engelse voetbalt Manchester United is op i mislukking uitgelopen. Bij de schrijving werden slechts miljoen aandelen. 46 proc van het beschikbare aantal,a gevraagd door 9.800 belangt lenden. De resterende 54 procent ivo overgenomen door het emis syndicaat. De aandelenuitg levert Manchester 16.5 mik pond sterling (f 55 miljoen) Het geld dient vooral voor modernisering van het stad Old Trafford. De aandelen 1 gen met ingang van volgfl week maandag notering op Londense effectenbeurs ent len dan naar verwachting t«! een lagere koers worden verft deld dan de uitgifteprijs van/ pond (f 12,85). Manchester had gehoopt dat winnen van de Europacup bekerwinnaars vorige mal tot grote kooplust zou leiden supporters, die minimaal vij aandelen moesten kopen I winnen van de beker betefc immers dat de ..Mancunians! volgend seizoen veel geld t nenkrijgen via Europees u bal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 28