Toonbeeld begint nu al werving Rioolwerken J. Catslaan in Hulst zijn begonnen Feestmarkt Dikkertje Dap Toonbeeld in Terneuzen wil nieuw onderkomen streek Terneuzense stichting hoopt wachtlijsten te voorkomen Diefstal uit auto Koninklijk zilver voor langdurig secretariaat lezers schrijven DINSDAG 4 JUNI 1991 14 TERNEUZEN - De stichting Toonbeeld begint dit jaar haar wervingsactiviteiten voor de nieuwe cursussen al deze maand. In vroeger jaren werd de cursuskrant eind augustus verspreid in Groot-Terneuzen, nu voor de zomer. De stichting hoopt met de vervroegde wer ving te kunnen voorkomen dat potentiele cursisten voor muzi kale en beeldende vorming op een wachtlijst terechtkomen. Momenteel prijken er nog 40 mensen op die lijst. Het cursusaanbod voor het sei zoen '91-'92 van het Terneuzense instituut voor beeldende en mu sische vorming is iets veelzijdi- ger geworden dan vorig jaar. Nieuw zijn de leergangen Alge mene Cultuurgeschiedenis na de Tweede Wereldoorlog en Ex perimenteel Schilderen. De cur- TERNEUZEN - Leiding en do centenkorps van stichting Toonbeeld in Terneuzen willen dat het gemeentebestuur van Terneuzen op korte termijn zicht biedt op een nieuw onder komen voor het instituut voor beeldende en musische vor ming. Volgens coördinatrice A. Soet wordt de huisvestingspro blematiek met de dag ernstiger. „Driejaar geleden werd de beel dende vorming ondergebracht in een bijgebouw van basis school De Wiekslag. Destijds werd ons gezegd dat dat tijde lijk zou zijn en dat we na twee jaar weer konden verkassen. We zitten er nu al weer drie jaar. Of we al iets gehoord hebben over een ander onderkomen? Nee..." W. de Zeeuw „We missen echt een goed ge bouw. We kunnen in het gebouw waar we nu zitten - een voorma lig kruisgebouw - geen concer ten geven, geen tentoonstellin gen houden. De ruimten zijn ge horig, soms is het hie werkelijk kakafonisch en dat werkt niet bepaald stimulerend", aldus de coördinatrice. Toonbeeld telt momenteel zo n 1000 cursisten. Het aantal groeit nog steeds. „Door ons ruimte probleem zullen we echter straks genoodzaakt zijn om nog meer mensen dan in het verle den het geval was teleur moeten stellen. We hopen dan ook dat aan de gebrekkige huisvestings situatie spoedig een eind komt." De Terneuzense wethouder voor culturele zaken, W. de Zeeuw, is op de hoogte van de huisves tingsproblemen van de stich ting. ..Momenteel wordt onder zocht of we in Terneuzen een multifunctioneel gebouw, met kantoren, een schouwburg en andere ruimten - De Stenen Beer- kunnen realiseren. Ik neem aan dat een eventueel on derbrengen van Toonbeeld in dat gebouw wordt meegenomen. Dat is een alternatief. Blijkt dat plan niet haalbaar, dan is het goed mogelijk dat er op termijn een school in Terneuzen vrij komt, maar ook dan zal moeten worden afgewogen of Toonbeeld daar in kan. Er zitten dus wel de gelijk een aantal zaken in de pi pe-line, maar er zal even ge wacht moeten worden", bena drukte De Zeeuw. sus kindertoneel voor 10- tot en met 12-jarigen, waarmee vorig jaar voorzichtig gestart werd. krijgt een vervolg als jaarcursus vanwege de grote toeloop van geïnteresseerden Toonbeeld begint verder in sep- PHILIPPINE - Het afgelopen weekeinde werden uit de auto van N. G. uit Philippine twee ge luidsboxen ter waarde van 450 gulden ontvreemd. De dader(s) forceerde! n) een portier van de auto. In de nacht van zaterdag op zon dag werd de buitenspiegel van de auto van S. S. uit Philippine vernield. HULST - De firma P. Sponselee uit Walsoorden is maandag be gonnen met het verwijderen van 'tig' straatstenen uit de Ja cob Catslaan in Hulst. De werk zaamheden hebben plaats ter voorbreiding op hel vernieu wen van het riool. Eind vorig jaar werd geconstateerd dat de straat ter plekke verzakt was. Een inspectie van de riolering met een videocamera toonde aan dat de rioolbuizen ter plaat se niet alleen gescheurd waren, maar ook in ernstige mate ver zakt. Er werden enkele noodrepara- ties uitgevoerd, waardoor het riool kon blijven functioneren. De reparatie was niet afdoende om de straat weer vrij te geven voor het verkeer. Vervanging van het riool bleek noodzakelijk. Een nijpend probleem, waar snel iets aan gedaan hoort te worden, vond de gemeente Hulst. Inmiddels zijn we een half jaar verder en na enig geklaag van de Gewestelijke wedstrijden brandweer KLOOSTERZANDE - De vrij willige brandweer van de ge meente Hontenisse houdt zater dag in Kloosterzande de ge westelijke wedstrijden tweede klasse lage druk. De dertien deelnemende korpsen tonen hierbij hun geoefendheid in pratische vaardigheden zoals het blussen van een geensce- neerde brand en snelle redding van mens en dier uit hachelijke situaties. Het spits wordt om 8.30 uur afge beten door het korps uit Terneu zen. De speeltijd bedraagt 35 mi nuten. Hierna komen de volgen de brandweerkorpsen aan bod: Sas van Gent, Philips Terneu zen. 's-Gravenpolder. Schoon- dïjke, Kruiningen, Huijbergen. Aardenbi.rg. Isover Etten Leur. Kruisland, Volvo-car Bom, Ge neral Electric 2 Bergen op Zoom en Luyksgestel. Wedstrijdleider van het Algemeen Brandweer Wedstrijd Comité van de Neder landse Vereniging van Brand weer Commandanten is de heer B Weststrate uit Kattendijke. Hi wordt bijgestaan door twaalf juryleden. De wedstrijden duren tot ongeveer 17.30 uur. Een uur tje later verricht waarnemend burgemeester P. J Mangnus de prijsuitreiking in de brandweer kazerne. De eerste drie geklas seerde korpsen nemen deel aan de landelijke wedstrijd tweede klas lage druk. die 21 september in Amerongen wordt gehouden. omwonenden wordt er nu inder daad iets aan gedaan. Tot voor kort zag de gemeente Hulst er geen gat in de zaak financieel rond te krijgen. Eén en ander leidde tot de voorzichtige sug gestie van de gemeente om per 1 januari 1992 het rioolrecht in te Boete geëist tegen heler in hoger beroep DEN HAAG - De 30-jarige R. van B. uit Terneuzen, die enige tijd geleden door de rechtbank in Middelburg tot drie weken gevangenisstraf is veroordeeld wegens heling, hoeft waar schijnlijk niet te brommen. De aanklager van het Haagse Gerechtshof, procureur-gene raal mr M. van der Horst, eiste vrijdag tijdens de behandeling van het door verdachte ingestel de hoger beroep een boete van vijftienhonderd gulden in plaats van een gevangenisstraf. Als het aan de verdachte zelf ligt, wordt helemaal geen straf opgelegd. Tegenover het hof legde hij uit dat hij niet had geweten dat de twee autoradio's en de wekker radio die hij van een bekende voor honderdvijftig gulden had gekocht, gestolen waren. Vol gens Van B. waren die spullen zo goedkoop omdat de verkoper een 'autoknutselaar' was. De aanklager hechtte aan dat verhaal weinig geloof en ook de president van het Hof. mr Van Daalen, vond het in dat verband vreemd dat de verdachte, als hij dan toch te goeder trouw had ge handeld, niet wilde vertellen aan wie hij de goederen had doorver kocht. Alleen omdat het om een feit ging van ruim twee jaar geleden, vroeg de aanklager een aanzien lijke strafvermindering. De raadsman van de verdachte meende dat zijn cliënt moet wor den vrijgesproken wegens ge brek aan bewijs. Het Hof doet 14 juni uitspraak. CLINGE ANBO De Algemene Bond voor Ouderen, afdeling Groot Hulst, houdt deze week enkele activiteiten in het gemeen schapscentrum Malptertuus te Clinge. Donderdag is er een ont spanningsmiddag met gezel schapsspelen. terwijl vrijdag middag een kaarting jokeren wordt gehouden. Beide activi teiten beginnen om 13.30 uur. terwijl de deelnemers zich al vanaf 13.00 uur kunnen laten in schrijven. tember weer met de cursussen Algemene Muzikale Vorming voor volwassenen en kinderen vanaf 7 jaar. Voor 5- en 6-jarigen worden oriëntatiecursussen ge geven waarin zowel aandacht besteed wordt aan beeldende vorming als aan muziek. Zeven jarigen kunnen een keuze ma ken. Willen ze verder in de beel dende richting, dan kunnen ze terecht in de kinderateliers. Wil men een instrument leren bespe len. dan zijn daarvoor cursussen te over. Toonbeeld zal dit jaar de banden met de muziekgezel schappen in Groot-Terneuzen nauwer aanhalen. Jeugdleden van die verenigingen kunnen gratis les krijgen bij de stichting. Kamermuziek Afhankelijk van het aantal deel nemers zal de stichting komend seizoen ook beginnen met een leergang kamermuziek voor mensen die in kleine gezelschap pen willen spelen en hun instru ment al in een redelijke mate be heersen. Evenals voorgaande ja ren blijft de cursus Jazz-Big Bands op het programma staan. Speciaal voor leden van koren in de gemeente wordt begin sep tember gestart met een cursus stemvorming. Op het vlak van de beeldende vorming worden er verschillen- Cd Oosterling GROEDE - In het artikel over de presentatie van de cd van Adrie Oosterling uit Groede, in de PZC van maandag, zijn enke le foutjes geslopen De titel van de cd luidt niet 'Vrijheid', maar 'Vrij'. En het eerste exemplaar werd niet aangeboden aan Piet Meeuse. maar aan Pier de Vries uit Hengelo, die achter de scher men een bijdrage leverde aan de totstandkoming. Piet Meeuse le verde een tekstbijdrage voor de cd. de teken- en schildercursussen aangeboden. Daarnaast zijn er de specialisaties portret- en mo deltekenen, ets. lino's en houts- nedes, aquarellen, textiel, foto grafie en ruimtelijke vormen i beeldhouwen, boetseren en pot- tendraaien). Van 26 tot en met 28 september kunnen belangstellenden zich inschrijven voor de zomercursus landschapschilderen in Terneu zen. In Oostburg wordt van 27 tot en met 29 augustus een zo- merleergang ruimtelijk vormen gegeven. Woensdag 11 september kunnen geïnteresseerden meer over het programma-aanbod en de acti viteiten van de Terneuzense stichting te weten komen tij dens de open avond. Dan zal ook werk getoond worden van cur sisten van verschillende leer gangen. De open avond wordt gehouden in het gebouw van de stichting naast de Terneuzense basisschool De Wiekslag. De deuren gaan open om 19.30 uur. voeren voor de inwoners van Hulst. Al snel bleek echter dat het om meer dan een suggestie ging. Ook na de raadsvergadering van afgelopen donderdag werd dui delijk dat het gaat om een bitte re noodzaak. De gemeente wil de opbrengst van het rioolrecht in een speciaal spaarpotje stop pen, om daar in de toekomst de aanleg en vernieuwing van rio len mee te betalen. De gemeen teraad ziet de lastenverzwaring voor de burgers nog niet zitten en vindt dat de gemeente aan de hand van bezuinigingen een re serve voor diverse rioolwerken aan moet leggen. De kosten die gemoeid zijn met de herstelwerkzaamheden aan de Jacob Catslaan (132.000 gul den) worden daarom voorlopig geput uit de algemene reserve van de gemeente. „Daarna zien we wel verder", zegt wethouder G. A. van de Voorde. „Feit is dat deze overlast zo snel mogelijk tot het verleden moet behoren." De werkzaamheden - ongeveer 25 meter riool vernieuwen en de weg herstraten - zullen als er niks tegenzit drie weken in be slag nemen. Volgens Van de Voorde gaat het niet alleen om een kostbaar, maar ook om een complex werk. „Een groot pro bleem is dat de rioolbuizen ter plekke op ongeveer 3.5 meter diepte liggen. Eer je zo eens een meter of 25 riool hebt ver nieuwd..." Mevrouw A. Buysse (rechts), de oprichtster van Dikkertje Dap, knipt samen met leidster A. van de Wijnckel een lint door. Daarmee was de feestmarkt van peuterspeelzaal Dikkertje Dap in IJzendijke geopend (foto Peter Verdurmeii) IJZENDIJKE - De feestmarkt van peuterspeel zaal Dikkertje Dap in IJzendijke heeft zaterdag 1500 gulden opgebracht. Met het evenement op het schoolplein van de voormalige rooms-katho- lieke jongensschool werd het vijftienjarig be staan van de peuterspeelzaal gevierd. Aan de opening was een officieel tintje gegeven. Mevrouw A. Buysse, de oprichtster van Dikkertje Dap. knipte samen met leidster A. van de Wijnckel een lint door. Alle peuters lieten een ballon op. Op het schoolplein werden tweedehands spullen ver kocht en kon worden deelgenomen aan allerlei spelletjes. Een huifkar maakte ritjes door het dorp. Ook was er een minicarrousel. 's Middags gaf pop pentheater Muzikantate een voorstelling. De uitslag van de spelletjes, naamraad-wedstrijd beer inaam Boris): Naomi Minnaert; pot met snoepkikkers (aantal 102): L. Groosman; de win kelwagen met boodschappen: Jeanine Rijckaert. TERNEUZEN - Op zijn 57-ste verjaardag heeft Terneuzenaar D. V'anoverbeeke zaterdag een koninklijke onderscheiding ontvangen in het gebouw van de personeelsvereniging van Dow Benelux in Terneuzen. Burgemeester drs R.C.E. Barbé speldde hem de eremedaille in zilver behorend bij de Orde van Oranje-Nassau op. Het secretariaatswerk dat Van- overbeeke 25 jaar voor de perso neelsvereniging deed. was de aanleiding voor de onderschei ding. Vanaf de oprichting op 20 september 1964 was hij secreta ris van de vereniging. Een perso neelsvereniging die meer op po ten zet dan personeelsfeestjes: de Terneuzense, en vaak zelfs de hele Zeeuws-Vlaamse. gemeen schap werden en worden vaak bij de activiteiten betrokken. De personeelsvereniging van Dow telt bijna drieduizend leden. On der de vlag van de club varen 25 onderverenigingen: van de Dow Onderwatersport Club tot de Dow Ladies-keep-fit Club. Toen Vanoverbeeke op 31 de cember vorig jaar zijn werk als coördinator op de planning- en distributie-afdeling neerlegde en vervroegd uittrad, was het de bedoeling dat hij ook zijn werk als secretaris van de personeels vereniging opgaf. Doordat de aangeworven nieuwe secretaris per 1 januari naar elders vertrok, nam hij de zaken toch nog een paar maanden waar. Half mei werd een nieuwe secretaris geïn stalleerd. Hobby's Vanoverbeeke: „Maar ik blijf voorlopig bestuurslid en ik zal me zeker met culturele zaken be zig blijven houden. Het werk voor de personeelsvereniging- slokte altijd zo veel vrije tijd op dat ik nauwelijks andere hob by's heb. Ik zou in een diep gat vallen als ik het bijltje er hele maal bij zou neergooien." Naast 'motor' van de personeels vereniging. zoals Barbé hem na de plechtigheid noemde, was Vanoverbeeke van 1969 tot 1975 lid van het dagelijks bestuur van de Woningbouwvereniging Ter neuzen. Burgemeester drs R.C.E. Barbe speldt Vanoverbeeke de eremedail le in zilver behorend bij de Orde van Oranje-Nassau op (foto Camïle Schelstraetei Avondvierdaagse Terneuzen telt 1812 wandelaars TERNEUZEN - Onder gure, maar droge weersomstandighe den zijn op de eerste dag van de Terneuzense avondvierdaagse 1812 officieel ingeschreven deelnemers van start gegaan. Naast de Zeeuws-Vlamingen waren er diverse buitenlandse wandelaars, onder andere uit Belgie, Denemarken en Austra lië. Volgens organisator Nico Bijl van avondvierdaagsevereniging Bram de Meijer uit Terneuzen speelde het slechte weer een be langrijke rol bij de opkomst van de lopers. „Het aantal voorin schrijvingen was gelijk aan vorig jaar. Echter het aantal opgaven op de eerste avond was bedui dend minder", aldus Bijl, die nog steeds een groot aantal zwartlo- pers constateerde tijdens de openingsdag van de avondvier daagse. Zoals gewoonlijk was het aantal wandelaars op de vijf kilometer het grootst (ruim dui zend) en telde de langste af stand. vijftien kilometer, slechts vijftig sportievelingen. De avondvierdaagse-deelnemers zullen de laatste dag (donder dag) muzikaal onthaald worden door een zestal muziekgezel schappen. Oostburgse winkels doelwit van inbrekers OOSTBURG - In de nacht van zondag op maandag werd inge broken in de winkel van C. aan het Eenhoornplantsoen te Oost burg. De eigenaar hoorde om streeks half twee iets en ging kijken. Daarop nam een van de daders de benen. Het gaat ver moedelijk om een vrouw en twee mannen. Twee van hen stonden buiten voor de winkel te wachten. Men kwam binnen door een ruit te vernielen. Er werd niets ontvreemd. In diezelfde nacht werd ook een poging tot inbraak ondernomen bij de Prijsslag te Oostburg. Hier werd geprobeerd een deur te for ceren. De politie vraagt aan ge tuigen, die iets verdachts heb ben opgemerkt, zich met het bu reau in verbinding te stellen. Te lefoonnummer 01170-53156. Gymclub Thor hield middag met 53 kleuters SAS VAN GENT - De gymnas tiekvereniging Thor (Tot heil onzer ribbenkast) uit Sas van Gent hield zaterdag een kleu termiddag in de bossen van de Braakman. Zo'n 53 kleuters wa ren van de partij. Ze begonnen met een wandeling waarbij opdrachten werden ver vuld. Daarna werd er gepick nickt en vervolgens konden de kleintjes zich laten schmincken als clown. Als afsluiting werden er kringspelletjes gedban en ie der ging met een cadeautje naar huis. Volgens leidster Hannie Ver- brugge was het een zeer geslaag de middag, waarbij iedereen zich goed had vermaakt. De kin deren van de basisschool zijn 22 juni aan de beurt. Zij gaan dan met de fiets naar De Braakman. Groen licht voor Verrebroekdok op Linkeroever ANTWERPEN - Na lang touw trekken, gaat het er toch van ko men: de Antwerpse Linkeroe ver krijgt zijn Verrebroekdok. De bouw heeft groen licht ge kregen van de Vlaamse Haven commissie, die donderdag het jaarverslag presenteerde. De Havencommissie stelt dat het Verrebroekdok een verhoog de rentabiliteit van het Ant werpse havendeel tot gevolg zal hebben. Het project, ongeveer 33 miljoen gulden, verstevigt bo vendien de concurrentiepositie van de haven. De Vlaamse Havencommissie vernacht dat vanaf 1995 de ca paciteit van de Antwerpse ha ven voor de behandeling van Ro- Ro (auto's), houtprodukten en onbewerkte kunststoffen zowel op de Linker- als Rechteroever met één miljoen ton zal worden overschreden. De maximale ca paciteit wordt op 55 miljoen ton per jaar geraamd. SINT JANSTEEN Examens - In muziekstudio Klavier worden zaterdag de jaarlijks terugkerende NOM-ex- amens afgenomen. Dit jaar leg gen 27 leerlingen examen af op piano, orgel, keyboard, synthesi zer, saxofoon en gitaar. Ze zijn opgeleid door de muziekleraren Adrie Boogaert uit Sint Jan steen, Betsie van Woerkom uit Terneuzen en Ad Vreugde uit Hulst. Twee examinatoren uit Utrecht beoordelen de prestaties van de leerlingen. Het NOM-gradatie- systeem bestaat uit totaal twaalf graden. Zaterdag worden er examens gedaan in de graden één tot en met zes. HULST Fietstocht - De buurtvereni ging Den Dullaert in Hulst houdt donderdag 6 juni een fiets tocht van 20 kilometer voor ie dereen uit de Dullaertwijk. Deel nemers beneden de veertien jaar moeten worden begeleid door ouderen. De start is om 18.30 uur bij Den Dullaert. Tijdens de tour rijdt een bezemwagen mee voor noodgevallen. Halfweg wordt een rustpauze gehouden. TERNEUZEN Geen lezing' - De lezing dit oud-wethouder P. J. Huijbrecht van Terneuzen voor de lede van de Heemkundige verenigin Terneuzen vandaag, dinsdag zou houden in café De Vriend schap gaat niet door. Ook de le denvergadering van de vereni ging is door onvoorziene oni standigheden komen te verval len. SLUISKIL Verkoop - De handwerkgroej van de Stichting Welzijn Oude ren Sluiskil houdt zaterdag 8 ju ni een verkoopmiddag in de ha van dienstencentrum De Sterre De middag begint om 13.00 uur Dezelfde dag wordt er afscheii genomen van het dienstencen trum dat binnenkort verhuis naar het nieuwe culturele een trum in Sluiskil. Aan de leest middag wordt meegewerkt don de zang- en dansgroep van Sterre en door de muziekverem ging Sluiskil. Het afscheidsfees begint om 14.00 uur. WESTDORPE Korendag - Het ouderenkoc Koewacht neemt maandag 1 juni deel aan een korendag i zaal Concordia in Westdorp Het koor. onder leiding van 1 Apers, zingt vijf vaderlandse Ik deren en een marspotpourn van liedjes van vroeger. Hi zangfeest, waaraan vijf kore deelnemen, begint om 13.30 uu Harmonie - De West dorps harmonie Eikels Worden Boon en houdt donderdag 6 juni vare 19.30 uur de algemene ledenve gadering in zaal Concordia t Westdorpe. Er is een bestuun verkiezing in verband met hi aftreden van de heren A. Tho mas, A. de Moor en J. van d Ploeg. Deze rubriek is uitslui tend bestemd voor reac ties op in de PZC ver schenen berichten, arti kelen of commentaren Niet voor open brieven, gedichten en dergelijke. Anonieme inzendingen of stukken zonder duide lijke opgave van adres en woonplaats worden niet in behandeling ge nomen. Bijdragen mo gen niet langer zijn dan 250 woorden. De redac tie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over gewei gerde brieven kan niet worden gecorrespon deerd, I I I I I I I I I I I Zie ze vliegen Als trouw PZC-lezer viel mei dat de laatste tijd steevs wordt gezeurd pver sportvlif tuigjes etc.. die geluidsoverli schijnen te veroozaken. Ze m ken inderdaad geluid. Af en li valt een motor uit, maar all Verder vliegen ze over alles hei en doen geen vlieg kwaad. I houden het verkeer niet op a de luxe jachten bij de bruggi van Middelburg, waardoor rei gers vaak hun trein missen automobilisten als gekken i andere brug proberen te bei ken of ronkend en gromme weer in de file staan. Het gedi der begint weer en ik benijd d jongens in de lucht die dit all met 20e eeuwse ogen bezien, wil geen discussie heropeiif maar vroeg me bij de recente 1 se brand wel af of ze met e blusvliegtuig niet efficiën! hadden kunnen werken, mét zonder betonnen landingsbaE drs. J. G. M. Arenü Girseslani Middelbi Heille-kruising Nederland moet toch werkel schatrijk zijn als er zelfs geld! schikbaar is om twee goede keerskruisingen, bij Draaib; en Sluis, in twee levensgaard kruisingen te veranderen. Nö de Heille-kruising, vroeger i ruim opgezette goed te oven ne verkeerssituatie, nu een 2 voor de ervaren automobi zeer moeilijk te nemen kruist Komend vanaf Draaiburg is een prachtige uitvoegstrook; maakt voor de richting Hei Eén vervelend detail: er gi amper verkeer richting He: Maar 70% van het verkeer n» richting Sluis en daar is gt uitvoegstrook voor. Alle ree doorgaande verkeer wordt ds door zowat tot stoppen gedw gen. Kom je van Sluis op Heillekruising. is het erg nx lijk de verkeersstroom van richting Draaibrug in te sci ten. Voorheen was er een rui middenstrook aanwezig, wi door je je eerst op het verkeer! mende van links kon concent ren en daarna, op het midó van de kruising, op het verk van rechts. Nu moetje, koraë van Sluis, de hele vekeerssi: tie in éen keer overzien. 3 voor een ervaren chauffeur flinke opgave! Vorig weeketf een bejaard echtpaar op kruising verongelukt. Ik vu me af hoeveel verkeersongf len er liggen tussen nu en! moment dat de Heille-knus in z'n oude staat zal worden! steld. Want het moet een v uitziende blik zijn geweest deed beslissen de oude kruis niet op te ruimen, maar slee met een halve meter klei toe dekken, om die later weer al en uitvoegstrook te herstelle J. H. Verpis PeurssenstraS Aardenlr- De stichting Toonbeeld was tijdens de boekenweek actief in de bibliotheek in Terneuzen (foto Camïle Schelstraetei

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 26