Danny Blind kan nog steeds beter Stefan Edberg zit op de juiste koers Rinus Michels heeft twijfels Vijfde Italiaanse zege in Giro Van Lith los van de concurrentie op NK dammen Irene de Kok kan Van Dorssen nog afhouden van WK rdp vakantie rubriek jax- verdediger morgen in basis Nederlands elftal tegen Finland Van Rooijen wil politie voetbalvelden op jagen C Milan utkent ruil rullit-Papin (ANP) - De meest voetballer van de ere- ivisie, de „laatbloeier" Danny is langzaam maar zeker itgegroeid tot vaste waarde an het Nederlands elftal. Maar iat was er nu eerder? De top- van de rechtsachter van of de blessure van zijn -en opvolger?- in ranje, Berry van Aerle. Iind, morgen, woensdag in Hel- nki bij de kwalificatie-wed- xijd tegen Finland opnieuw ba sspeler, houdt het voorlopig op eerste. „Een plaats bij de se ctie wordt afgedwongen door niet door toeval, aar goed, de omstandigheden illen een rol hebben gespeeld." fhij een vaste waarde is, ook raks, als iedereen weer fit is, is „Vaste krachten zijn ngens als Wouters en Van Bas- n, die een wedstrijd of 40 in het ederlands elftal hebben ge- leeld. Ik zal me elke week moe- n bewijzen. In Oranje, bij Intwikkeling lukt hem dat aardig. 5 verdediger, die in augustus jaar wordt, heeft de laatste 00-17.15 Did 1: Sport Extra: ver- g van de Franse Open tenniskam- op Roland Garros in 00-14.00 Ned 3: Studio Sport: ver- van de Franse Open tenniskam- lenschappen op Roland Garros in rijs. 30-17.50 Ned 3: Studio Sport: ver- g van de Franse Open tenniskam- op Roland Garros in 15-18.00 TV 5: Tennis: verslag van Franse Open kampioenschappen Roland Garros in Parijs. 50-18.00 RTL V: Wielrennen: Giro (verslag van de Ronde van Italië). 25-20.00 Ned 2: Veronica Sport. 15-20.59 Did 1: Sportschau: over- van 30 jaar. BBC 1: Snooker-Big spelprogramma. 15-22.30 Ned 3: Studio Sport Jour- 11. 00-23.30 Did 1: Sport Extra: ver- g van de Franse Open tenniskam- enschappen op Roland Garros in twee seizoenen een spectaculai re ontwikkeling doorgemaakt. De ontdekking van Cruijff geldt als een der steunpilaren van de landskampioen. Of het nog be ter kan? „Dat mag ik toch wel hopen", zegt Blind, blijkbaar niet. geheel tevreden. „Twee jaar terug zeiden ze ook dat ik aan m'n top zat. Dat was dus niet zo. De groei zit er nog steeds in. Waarom zou het niet nog beter worden? Ik kan blijk baar meer dan men denkt. Mijn sterke punt is dat ik altijd con stant speel. Destijds misschien wekelijks een zes, nu wellicht wekelijks een zeven. Ik geloof dat er nog wel een beetje rek in zit." Aan de andere kant wil hij ook weer niet overdrijven. „Het is niet zo dat ik van het een op het andere moment met gigantische stappen vooruit ging. Ik denk dat mijn spel op een gegeven moment wat meer is opgevallen. In mijn eerste jaren in Amster dam kende Ajax een moeilijke periode. Met Linder, de aanloop met Cruijff. Daarna ging het be ter. In een goed elftal is het ge makkelijker om op te vallen. Scoren Wat hij nog wil verbeteren? „Het zijn altijd de details waar het op dit niveau om draait. Het kop pen was altijd een drama. Nu gaat het redelijk. Wellicht zou ik eens wat vaker moeten scoren. Ik kom vrij geregeld in goede po sitie, maar als geboren verdedi ger heb je al gauw de neiging af te leggen naar een ploeggenoot die er nog beter voor staat. Maar ik heb zo'n dertig doelpunten ge maakt in mijn loopbaan. Voor een verdediger vind ik dat niet te weinig. Blind is inmiddels ook meer dan rechtsachter alleen. „Toen Beenhakker voor de eerste keer zei dat ik eens libero moest spe len was ik erg sceptisch. Ik dacht, laat mij maar lekker bac ken. Het ging op beide posities echter even goed. Nu heb ik geen voorkeur. Misschien zijn de kan sen voor een buitenlandse trans fer groter voor een vrije verdedi ger, dat is dan een voordeel. Sportief en qua leven heb ik het in Amsterdam echter goed naar m'n zin. Eerlijk gezegd ben ik niet echt met een eventueel ver trek bezig." De verbeterde aanbieding van Ajax en de verflauwde interesse van Paris St. Germain geven weinig aanleiding voor Blind naar iets anders uit te zien. Het enige waar hij wellicht nog naar verlengd is een echt hoogtepunt, een piek in z'n loopbaan. Want Blind miste in feite twee Europe se finales -een door een blessure. de andere door een rode kaart na enkele minuten- en kwam tij dens de wereldtitelstrijd niet verder dan een plaatsje (drie keer) naast bondscoach Been hakker op de bank. „Ik ben blij met mijn loopbaan tot nu toe. Een kampioenschap gehaald, een beker gewonnen, van de partij geweest op een we reldtitelstrijd. Bovendien, bij die finales heb ik wel altijd het gevoel gehad dat ik erbij hoorde. De wedstrijden ervoor had ik al lemaal meegespeeld. Al met al ben ik vrij succesvol geweest. Goed, dat ene absolute hoogte punt, dat ontbreekt nog." HELSINKI (ANP) - Martin van Rooijen, voorzitter van het sec- tiebestuur betaald voetbal van de KNVB, wil meer speelruimte voor de politie bij ongeregeld heden op voetbalvelden. Hij zei dit gisteren in Helsinki, naar aanleiding van de ongeregeld heden die zich voordeden bij de bekerfinale tussen Feyenoord en Den Bosch. Scheidsrechter Blankenstein moest het duel in de slotfase en kele keren onderbreken, omdat supporters van de thuisclub het veld bestormden. Tot nu toe is er de afspraak, dat de openbare or de buiten het veld een zaak van de politie is, maar dat binnen de lijnen de clubs verantwoordelijk zijn voor orde en veiligheid. Van Rooijen. in Helsinki wegens de kwalificatie-wedstrijd van het Nederlands elftal tegen Fin land. vindt echter dat het zo niet langer kan. „Als er dertig man het veld oplopen, is dat door ei gen ordediensten op te lossen, als het gaat om duizenden sup porters niet meer. Dan begeven we ons op het terrein van de openbare orde." Het sectiebe- stuur zal zich donderdag over de situatie beraden. Van Rooijen: „Als blijkt dat er niets aan te doen is moeten we ons afvragen of we nog wel wed strijden van dit kaliber kunnen organiseren, Er was zondag di rect gevaar voor spelers van Den Bosch, maar ook voor bijvoor beeld foto-journalisten, die zich op het veld bevonden. Als we dit accepteren is dat een vrijbrief voor andere supporters ook op deze wijze zogenaamd feest te vieren. Dat is niet te aanvaar den." Wal doen voetballers als ze niets te doen hebben: kaarten. V.l.n.r: Frank de Boer, Marco van Basten, Ed de Goey, John van den Brom en Danny Blind (foto Van de LindelMulderlANP) HELSINKI (ANP) - Bondscoach Rinus Michels is vlak voor de belangrijke kwalificatie-wedstrijd van het Nederlands elftal tegen Finland niet geheel zeker van zijn zaak. „Ik ontkom er niet aan", bekende hij in een buitenwijk van Helsinki, „dat er momenteel andere zaken meespelen dan deze wedstrijd alleen." Uiteraard doelde Michels daarmee op de blessures van Ajacie- den en PSV'ers, van wie de belangen meer op het vlak van de nationale competitie liggen. Bergkamp bijvoorbeeld verklaarde nog zondag in het televisie programma Voetbal Plus dat hij naar Helsinki was afgereisd, wanneer het seizoen in Nederland beslist zou zijn. Ook bijvoor beeld Roy, Vink en Vanenburg zijn niet beschikbaar, hoewel ze in de nationale competitie de laatste wedstrijd wel in actie kwa men. „Ik kan ook niet wegnemen dat zondag na Finland waarschijn lijk de belangrijkste duels van dit seizoen worden gespeeld", al dus Michels. „Ik heb nog twee dagen om de concentratie in de groep aan te scherpen. Ik hoop dat het lukt. Het is een gegeven dat we veel goede spelers hebben. Maar het is natuurlijk moeilijk zomaar vervangers te vinden die direct zijn in te passen en beslis sende doelpunten kunnen maken ook." Ronald Koeman arriveerde pas maandagavond in Helsinki. Hij kwam rechtstreeks uit Barcelona. Een verzoek van Michels om reeds vrijdag op het trainingskamp in Oisterwijk te verschijnen, had hij naast zich neergelegd. Koeman diende zondag met Bar celona te voetballen en bovendien enkele festiviteiten rond het kampioenschap bij te wonen. In het duel met Oviedo kreeg hij overigens nog de rode kaart ook. Jerry de Jong Jerry de Jong verlengt, zijn contract met PSV tegen wil en dank. Pogingen van zijn zaakwaarnemer om de verdediger elders on derdak te brengen, liepen stuk op de vraagprijs van 2.5 miljoen gulden. Nu Eric Gerets heelt besloten nog een jaar door te gaan, loopt de Oranje-reserve het risico dat hij ook volgend seizoen op de bank zit. Hij zet vrijdag desondanks zijn handtekening onder een con tract met een looptijd van twee of driejaar. weed haalt zonder veel problemen via Tsjerkasov halve finale in Parijs RIJS (ANP) - Een Japanse zag in 1988 in Stefan berg een nieuwe blonde held )r de Aziatische bioscopen, en de bescheiden Zweed dat )rde gruwde hij bij het idee al. „Acteur zijn lijkt me ergste wat er is. Ik speel lie- tennis en blijf mezelf', rea- Edberg. Parijs is de al jaren in Londen (lende Edberg met zijn 25 jaar op één na oudste kwartfina- Alleen de Zwitser Jakob ÜAAN (AP) - AC Milan heeft leren ontkend dat het van n zou zijn Ruud Gullit te rui- tegen de bij Olympique Mar ie spelende Jean-Pierre Pa- Over een dergelijke ruil berichten verschenen in jers. m een transfer van Gullit i" een andere club kan geen zijn, vanwege technische redenen", aldus woordvoerder van de Ita- nse voetbalclub. Hij voegde in toe dat Milan alle drie de lerlandse spelers die het on- contract heeft - naast Gullit dat Marco van basten en nk Rijkaard - ook het ko seizoen wil vasthouden, erkende dat Papin door de is benaderd. Dat zou zijn ge- rd met het oog op een even- e reglementswijziging die opstellen van vier buiten- ise spelers mogelijk zou ma- De spits Papin is een van de van het Franse Olym- le. uijff Cruijff heeft een aanbie- van Olympique Marseille zich neergelegd. Volgens kranten is Cruijff be ard door Bernard Tapie om volgend seizoen in dienst te en bij de Franse kampioens ben", vertelde Cruijff, „on- s aangezocht door het be- van de Franse club, maar en er niet op ingegaan, al t ik toegeven dat het aan- niij genoegen heeft gedaan, tegenover onze supporters bestuur verklaren dat ik arcelona zal blijven, omdat hier uitstekend bevalt." in Cruijff heeft in januari lopende contract met de »nse kampioensclub ver- tot de zomer van 1993. Hlasek is een jaar ouder. Chang (19) is de enige onder de de twin tig, Agassi, Stich, Davin, Becker en Courier horen tot de lichting van 20-23 jarigen. Maandag weken de omstandig heden op Roland Garros ineens af van de voorgaande dagen. Er stond een stevige bries, het was guur en het gravel was voor het eerst stroever. Niettemin kende Edberg, serve- en volleyer bij uit stek, maandag tegen de Sovjet rus Andrej Tsjerkasov alleen in de eerste set problemen. Hij raakte met 2-5 achter en moest op 4-5 een setpunt wegwerken. Dat was de nummer één van de wereld wel toevertrouwd. Met 7- 6 6-4 6-3 zegevierde hij in twee uur en 24 minuten. Doelen Edberg heeft sinds zijn opkomst acht jaar geleden maar in twee Grand Slam-toernooien ontbro ken. Dat was in 1983 in Parijs en in 1986 in Melbourne. Hij is nu aan zijn 21ste achtereenvolgen de Grand Slam-evenement be zig. Vier keer won hij, tweemaal in Londen (1988 en 1990) en Au stralië (1985 en 1987). „Ik heb nog een paar doelen voor ogen", aldus Edberg. „Parijs en de US open." Nederlanders De Nederlandse tennissers be haalden maandag op Roland Garros enkele aardige succesjes in het dubbelspel. Vooral voor Paul Haarhuis was het een goe de dag. De Eindhovenaar, die hoegenaamd geen last meer heeft van zijn zaterdag tegen Todd Martin opgelopen lichte enkelblessure, haalde met Mark Koevermans via de Amerikaan Devries en de Australiër Mac- Pherson (6-2, 6-2) de kwartfina les van het mannendubbel en plaatste zich even later met Ca roline Vis bij de laatste acht van de mixed. Ook Tom Nijssen bereikte de kwartfinales van het mannen- dubbel. Met zijn Tsjechoslo- waakse partner Cyril Suk won de Limburger opvallend gemak- Goed resultaat kunstzwemmers VLISSINGEN Een team van de recreatievereniging Vlissin- gen heeft meegedaan aan de ge westelijke kunstzwem-kam- pioenschappen in Oss. Het team, dat bestond uit tien meis jes in de leeftijd van 12 tot 16 jaar, legde beslag op een eervolle derde plaats. Winnaar bij deze groepswedstrijden werd het team van Eindhoven. kelijk van de Fransman Forget en de Zwitser Hlasek, die eind vorig jaar de wereldtitel won nen. Haarhuis en Vis wonnen met 6-3 6-3 van Karin Bakkum en de Amerikaan Garnett. Bren- da Schultz en Mark Koever mans gingen met 2-6 3-6 ten on der tegen de Amerikaanse Jor dan en. de Australiër Woodforde. Parijs. Roland Garros, 13 miljoen gulden: Mannen enkel, vierde ronde: Edberg (Zwe/1) - Tsjerkasov (Sov) 7-6 6-4 6-3, Davin Arg) - Boetsch (Fra) 7-6 4-6 6-3 6-1, Stich (Dui/12) - Santoro (Fra) 6-3 6-1 6-2, Courier (VSt/9) - Mar tin (VSt) 6-2 6-3 6-3. Dubbel, derde ronde: Ilaarhuis/Koe- vermans (Ned/13) - Devries/Mac- Pherson (VSt/Aus) 6-2 6-2, Nijssen/ Suk (Ned/Tsj) - Hlasek/Forget (Zwi/ Fra/5) 6-2 6-1, Jensen/Warder (VSt/ Aus/15) - Lozano/Miniussi (Mex/Arg) 5-7 6-4 6-3. Vrouwen dubbel, tweede ronde: Col lins/Pierce (VSt/Fra) - Fairbank/Rei- nach (VSt/ZAfl 1)6-3 6-2. derde ronde: Paz'Sabatini (Arg/8) - Bollegraf/Adams (Ned/VSt/9) 6-2 6-2, Gigi Fernandez/Novotna VSt/Tsj/1- Halard/Huber (Fra/Dui) 6-4 7-6, San- chez/Sukova (Spa/Tsj/3) - Helgeson/ Probst (VSt/Dui) 6-2 6-3, Jordan/ McGrath (VSt/5) - TauziadWiesner (Fra/Oos/12) 4-6 6-2 8-6. Mary Joe Fer nandez/Garrison (VSt/4) - McQuil- lan/Tanvier (Aus/Fra/14) 6-2 opgave, Burgin/Fendick (VSt/7) - Kohde/ Mesjki (Dui/Sov/13) 6-4 6-3, Savtsjen- ko/Zvereva (Sov/2) - Jankovska/Meli- charova (Tsj) 6-2 6-4. Gemengd dubbel, derde ronde: San- chez/Lozano (Spa/Mex/6) - Pierce/ Flach (Fra/VSt/16) 6-4 6-3, Jordan/ Woodforde (VSt/Aus/8) - Schultz/ Koevermans (Ned/10) 6-2 6-3, Temes- vari/Luza (Hon/Arg) - Adams/Cannon (VSt) 7-5 6-7 6-1, Vis/Haarhuis (Ned) - Bakkum/Gamett (VSt) 6-3 6-3, Suko- Stefan Edberg geconcentreerd aan het werk tegen de Sovjet Tsjerkasov (foto AP) va/Suk (Tsj/12) - Garrison/Leach (VSt/3) 7-5 6-2, Meisjes enkel, eerste ronde: Boogert (Ned) - Ampuero (Bol) 6-3 6-1, Nie- mantsverdriet (Ned) - Pitcowski (Fra) 6-4 5-7 10-8, Olivier (Fra) - Kani stra (Ned) 6-3 3-6 6-2. Londen. Beekenham, eerste ronde: Mannen: Anacone (VSt) - Ward (GBr) 6-2 6-3, Stoltenberg (Aus) - Pereira (Ven) 7-5 6-3, Galbraith (VSt) - Mur phy (GBr) 6-1 6-0, Fereira (ZAf) - Raj- pal (Ind) 6-4 3-6 6-1, Herrera (Mex) - Callow (GBr) 6-0 6-0, Ondruska (ZAf) - Maylam (GBr) 6-0 6-2. Black (Zimi - Sheldon (GBr) 6-1 6-0, Matsuoko (Jap) - Wheal (GBr) 6-3 5-7 6-3, Hay cock (GBr) - Bates (GBr) 6-3 6-4, Cash (Aus) - Maclaghan (GBr) 6-2 6-2, Kriek (VSt) - Colombini (Ita) 6-1 6-2, Masur (Aus) - Hale (VSt) 6-3 6-1 Vrouwen: Novelo (Mex) - Wibowo (Ind) 6-3 3-6 6-3, Borneo (GBr) - Whit- tington (VSt) 4-6 6-3 6-4, Nicholson (Ier) - Schefflin (VSt) 6-3 6-2, Radford (Aus) - Wood (GBr) 6-3 6-1, Stubbs (VSt) - Davies (GBr) 6-3 7-5 Fürth (Dui). 100.000 gulden, eerste ronde mannen: Naewie (Dui) - Sznaj- der (Can) 6-4 6-4, Roubicek (Tsji - Ruah (Ven) 6-1 6-1. Simpson (VSt) - Hogstedt (Zwe) 6-4 6-4, Braasch (Duii - Haas (Dui) 7-6 0-6 6-4, Carlsson (Zwe) - Gabridtsjidze (Sov) 6-1 6-0. Londen. Toernooi van Beekenham, eerste ronde: Mannen: Curren (VSt) - Petrusky (VSt) 6-2 6-0. Sapsford (GBr) - Moir (GBr) 6-2 6-2 Cole (GBr) - Kratzmann (Aus) 6-4 6-4, Bailey (GBr) - Riley (VSt) 6-1 7-6. Krishnan (Ind) - McHugo (GBr) 6-0 6-1, Norval (ZAf) - Ferreira (Ind) 7-6 2-6 6-1, Grabb (VSt) - Middleton (VSt) 6-2 6-4, Kinnear (VSt) - Kruger (ZAf) 6-0 7-5, Matheson (GBr) - Melville (VSt) 6-3 6-4, Russell (GBr) - Van Rensburg (ZAf) 6-4 7-6. Vrouwen: Field (Aus) - Spencer (GBr) 6-1 6-1. Date (Jap) - PfaiT(Dui) 6-3 6-3. Jaggard (Aus) - Siddall (GBr) 6-0 6-1, Grunfeld (GBr) - Faull (Aus) 6-4 7-5, Tagaki (Jap) - Somerville (VSt) 6-1 3-2 opgave Somerville, Humphrey (GBri - Lonergan (VSt) 6-0 6-3. Greg LeMond raakt na valpartij verder achterop PRATO (ANP) - Giancarlo Fer- retti bereikte zijn doel. De don derpreek die de ploegleider van Ariostea zondagavond aan tafel hield, resulteerde maandag in Prato in de ritzege van Davide Ca.ssani. Franco Chioccioli hield de rose leiderstrui zonder moeite om zijn schouders in de achtste etappe van Citta di Castello naar Prato, die Greg LeMond opnieuw verlies ople verde. Dit keer verloor de drie voudige winnaar van de Tour iets meer dan twintig tellen op de leider in de Ronde. Greg LeMond verspeelde in de finale weer kostbare seconden omdat hij na een valpartij scha de aan zijn fiets opliep. De hulp van de mecaniciens liet lang op zich wachten. Chioccioli trok in Prato zijn zevende rose tricot over het hoofd. Een dag moest hij de trui afstaan aan Boyer, die met Poelnikov voor de drie bui tenlandse zeges in de eerste week van de Giro d'Italia zorg de. Cassani maakte maandag het Italiaanse kwintet vol. Prato. Ronde van Italië, achtste etappe Citta di Castello-Prato: 1. Cassani (Ita) 163 km in 4.15.44 (gem: 39,651 km/u), 2. Mantovan (Ita) z.t., 3. Fontanelli (Ita) 0.02, 4. Lietti (Ita), 5. Ghirotto (Ita), 6. Bolteon (Ita), 7. Gal- leschi (Ita). 8. Caleaterra (Ita). 9. Suy- kerbu.vk (Ned) allen z.t. als Fontanel- li. 10. Cipoliini (Ita) 0.08, 11. Capiot (Bel), 12. Abdocsjaparov (Sov). 13. Martinello (Ita), 14. Alloechio (Ita), 15. Pierobon (Ita). 16. Strazzer (Ita), 17. Consonni (Ita), 18. Salas Aus), 19. Seiandri (Ita). 20. Moreda (Spa). 32. Chiappucci (Ita), 44. Lejarreta (Spa), 53. Chioccioli (Ita), 58. Bugno (Ita), 67, Fignon (Fra), 82. Delgado (Spa). 90. Van der Pas (Ned) allen z.t. als Ci poliini, 135. LeMond (VSt) 0.31, Ne derlanders: 157. Schalkers 11.15, 158. Mare Siemons z.t 166. Harmeling 12.17.168. en laatste Molinari (Ita) z.t. Klassement: 1. Chioccioli 39.13 00, 2. Lejarreta 0.08, 3. Chiappucci 0.57, 4, Poelnikov (Sov) 0.59, 5. Bugno 1.03.6 Giovannetti (Ita) 1.23, 7. Lelli (Ita) 1.24.8. Gaston iSpai 1.24.9. Giupponi (Ita) 1.27. 10. Kvalsvoll (Noot 1.28. 11. Zaina (Ita) 1.45, 12 Bortolami (Ita) 1.46, 13 Delia Santa (Ita) 1.47, 14. Sierra (Ven) z.t. 15. Delgado 1.52, 16. Boyer (Fra) 1.55, 17. Jaskula (Pol) 2 22.18. Echave (Spa) 2.30, 19. Fignon (Fra) 2.33, 20. Chozas (Spa) 2.34. 25. Pensee (Fra) 3.14.51.31. LeMond 4.14, 36. Bernard (Fra) 6.30, 107. Suyker- buyk 39.15, 117 Schalkers 44 45, 151. Harmeling 1.11.40. 155. Siemons 1.17.34, 159. Van der Pas 1 19.20, 168. en laatste Leoni (Ita) 1.40.20. Chamonix, Dauphiné Libéré, eerste etappe, tijdrit: 1. Marie (Fra) 10 km in 12.32 (gem 47.821 km/u), 2. Romin- ger (Zwi) 0.18, 3. Pascal Simon (Fra) 0.27, 4. Museeuw (Bel) z.t., 5. Colotti (Fra) 0.33, 6. Ekimov (Sov) 0.35, 7. Ja- labert (Frat 0.36, 8 Zhdanov (Sov) z.t., 9. Moreau (Fra) 0.37, 10. Yates (GBr) 0.39. van 29 Nederlandse regionale dagbladen voor informatie en reservering VND-RDP/072-196222 Straffen in betaald voetbal ZEIST (ANP) - Straffen betaald voet bal. allen één wedstrijd Te Paske AZ, 3e gele kaart). Van Op- huizen (AZ. 5e). Van Buuren (Gronin gen. 3e), Douwes (Groningen. 3e). Huisman (Groningen. 6e), Vonk (RKC, 3eI. Bubberman (Sparta. 3e), Leusink (FC Zwolle. 5e). Voetballer gearresteerd wegens drugs ANTWERPEN (SID) - Dirk Goossens, dit seizoen actief bij RKC, is door de Belgische poli tie gearresteerd wegens het be zit van verboden stimulerende middelen. Bij een routinecontrole vond de politie in de tas van Goossens enkele grammen amphetamine. Bij een daaropvolgende huiszoe king werd nog eens veertig gram aangetroffen, plus een vuurwa pen. De 29-jarige aanvaller had het bezit van het wapen niet ge meld, hij bezat evenmin een ver gunning. 'S-GRAVENPOLDER - Karen van Lith lijkt hard op weg naar prolongatie van haar Neder landse damtitel. Tijdens de ze vende ronde van het nationaal damkampioenschap voor da mes in 's-Gravenpolder pakte zij gisteren door een overwin ning op Delia Verhoef een onge deelde eerste plaats. Met éen punt achterstand kunnen Petra Polman en Jacqueline Schouten slechts hopen op een misstap van de speelster uit Rosmalen. In een klassieke partij bouwde Karen van Lith haar voordeel te gen Delia Verhoef steeds verder uit. De Limburgse debutante, die zoals steeds in dit toernooi slechts weinig bedenktijd ge bruikte, vond geen uitweg uit de problemen en kon het na ruim drie uur spelen opgeven. Petra Polman raakte haar ge deelde koppositie kwijt door een remise tegen Jannet Andries. De oud-kampioene uit Huissen had groot voordeel, maar in tijdnood miste zij de sterkste variant. Op de tweede plaats kreeg Petra Polman gezelschap van Jacque line Schouten. De ervaren speel ster uit Santpoort startte moei zaam in dit toernooi, maar is sterk teruggekomen. Gisteren kreeg zij door sterk aanvalspel groot positioneel voordeel tegen Daniëlla de Vos. De hekkeslui- ter uit Tholen hield het lang vol, maar moest na bijna vier uur spelen de vlag strijken. Door een gelijkspel tegen Alie van Duinen lijkt Ludmilla Meij- ler uitgeschakeld voor de titel. De oud-wereldkampioene ver galoppeerde zich al in de ope ning toen ze een grote vereen voudiging toeliet. Daarna kreeg ze toch groot voordeel, maar in een gewonnen eindspel stapte ze in een finesse, die Van Duinen overwachts toch nog een punt opleverde. Vandaag (dinsdag) wordt in Ons Dorpsleven te 's-Gravenpolder om 11.00 uur de achtste ronde gespeeld. Het programma luidt als volgt: Graas-Andries; Van Lith-Polman; Van Duinen-Ver hoef; Schouten-Meijler; Wan- ders-De Vos. s-Gravenpolder. NK vrouwen, ze vende ronde: Wanders - Graas 2-0, De Vos - Schouten 0-2. Meijler - Van Dui nen 1-1, Verhoef - Van Lith 0-2. Pol man - Andries 1-1. Stand: 1. Van Lith 11 punten. 2. Pol man, Schouten 10. 4 Meijler, Wan ders 9.6. Andries 7,7. Van Duinen 6,8. Graas 5. 9. Verhoef 3.10. De Vos 0. ROTTERDAM (GPD) - Judoka Irene de Kok zal op zaterdag 15 juni het toernooi in het Oosten rijkse Leonding moeten winnen om voor de wereldkampioen schappen van eind juli in Barce lona de voorkeur te krijgen bo ven Marion van Dorssen. In alle andere gevallen kiest de judo- bond voor de Zeeuwse, die in het Pinksterweekeinde brons won bij de Europese titelstrijd in Praag. Van Dorssen is wel uitgenodigd voor het toernooi in Leonding. maar hoeft daar in de klasse tot 72 kilogram niet in de medailles te vallen. Oud-wereldkampioe ne De Kok, die begin dit jaar haar rentree maakte na een af wezigheid van 2,5 jaar. boekte in de aanloop naar de EK twee ze ges op de Nederlandse kampioe ne die desondanks de haar reeds toegezegde plaats in de ploeg be hield. Reglementair zou Van Dorssen, als derde van Europa, nu ook recht hebben op uitzen ding naar de WK. maar al eerder besloot de JBN de desbetreffen de regel in de Topsportno.ta te schrappen. Naar de WK in Barcelona (25 t/m 28 juli) gaan: Mannen, tot 78 kg: Antho- nie Wurth (Maassluis); tot 86 kg: Ben Spijkers (Nijmegen); tot 95 kg: Theo Meijer (Amersfoort). Vrouwen, tot 52 kg: Jessica Gal (Am stelveen); tot 56 kg: Gooitske Mars man (Amsterdam); tot 61 kg: Jenny Gal (Amstelveen); tot 66 kg: Chantal Han (Maassluis): tot 72 kg: Marion van Dorssen (Axeli of Irene de Kok (Tilburg); boven 72 kg/open klasse: Monique van der Lee (Rijen) of Ange- lique Seriese (Zevenbergen). Naar het toernooi in Leonding (15/16 juni) gaan: Mannen, tot 60 kg: Guno Pocorni, Jürgen van Rijswijk; tot 65 kg: Jan van Buren (Rockanje); tot 78 kg. Dave de Vries en wellicht Cees Wurth (Maassluis); tot 86 kg: Rob Stoppelenburg, tot 95 kg: Peter den Hoedt; boven 95 kg: Gert Catsburg. Vrouwen, tot 56 kg: Veronique Ak kermans en Linda van Stokkum; tot 66 kg: Marjolein van Dommelen, tot 72 kg: Marion van Dorssen, Irene de Kqk en Marscha Broeders; boven 72 kg Monique Aarts. Sportprijsvragen Lotto 22: Eerste prijs: twee winnaars, elk bruto 182 385,10, tweede prijs: zes winnaars 25 000. derde prijs: 80 win naars 1828,70, vierde prijs: 3786 win naars 38.60, vijfde prijs; 59.062 win naars 5,00. Toto 22: Eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: negen winnaars bruto 1034,10, derde prijs: 100 winnaars 232,60. Volleybal World League. Mannen Groep B Los Angeles. Verenigde Staten - Ita lië 3-2 (3-15 15-11 15-10 3-15 15-10) Stand: Sovjetunie 6-10 (17-6), Ver enigde Staten 4-6 9-8) Italië 4-4 (13-8), Japan 4-2 9-14), Zuid-Korea 4-0 3-12)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 17